Telegram Web Link
5 найпоширеніших методологій управління проєктами

Будь-який бізнес — це проєкт, який потребує чіткої координації дій. Тому для якісного управління командою потрібно визначитися якою методологією будете користуватися. Ось список найпопулярніших.

Agile. Це структурований підхід до управління проєктами та розробки продукту короткими циклами. Він ґрунтується на визнанні нестабільності бізнес-процесів і надає групам, що самоорганізуються, методологію для реагування на зміни, яка може застосовуватися в будь-якій сфері всередині підприємства. Це низка принципів і методів, які фокусуються на гнучкості бізнесу як способі стимулювання його зростання.

Kan­ban. В основі цього методу — візуалізація. Основний інструмент роботи тут — електронна версія звичайної фізичної дошки, на яку могли б вивішувати картки із зазначеним статусом для кожного завдання.

Scrum. Підхід, який найчастіше використовується у сфері IT. В ньому до мети рухаються перебіжками. Проєкт ділиться на задачі, кожна з яких укладається в короткий проміжок часу — спринт (звичайно триває один чи два тижні). Причому результати спринту — нові функції продукту, інструменти — можна показати представникам цільової аудиторії та отримати від них зворотний зв’язок, щоб підвищити якість кінцевого продукту.

Water­fall. Назва методології, що у перекладі означає ​“водоспад”, повною мірою відображає її суть. Цілі розташовуються в ієрархічному порядку. Поки не виконано мету нижнього рівня, не приступають до роботи над метою верхнього рівня.

PRINCE2. Підхід, запатентований торгово-промисловою палатою Великої Британії. Приділяє велику увагу докладному документуванню, оскільки саме досвід вважається базисом зниження ризиків.
Віддалений менеджмент: чого варто уникати

Якщо використовувати традиційний підхід до управління зі співробітниками на ремоуті, справи не буде: у кращому разі їх мотивація знизиться, а в гіршому на всіх чекає вигоряння. Які помилки найчастіше припускаються керівники ремоут-команд?

Мікроменеджмент та постійний контроль. Якщо у вас працюють кваліфіковані спеціалісти, мікроменеджмент їм не потрібен. Щойно включається надмірний контроль та зайва комунікація на тему «як ідуть справи», зникає бажання виявляти ініціативу і брейнсторміти. Також страждає концентрація та підвищується рівень стресу.

Ізоляція та самотність. Віддалене управління не дозволяє команді почуватися згуртовано і хоч трохи наблизитися до тієї атмосфери, що панує в офісі. Традиційні способи об’єднання працівників не працюють, адже вони банально не знаходяться в одному приміщенні з вами.

Що можна зробити у такій ситуації? Створіть окремі чати, де ви з колегами можете говорити на абстрактні теми. Влаштовуйте дистанційні змагання та ігри. Організовуйте регулярні онлайн-посиденьки — наприклад, книжковий або розмовний клуб. Не пропускайте свята та вчасно вітайте співробітників. Влаштовувати офлайн-зустрічі за можливості.

Фіксація на відпрацьованих годинах. Відпрацювання певної кількості робочих годин як головна мета має залишитися у минулому. Важливо поважати індивідуальність кожного співробітника і дозволяти йому самостійно розподіляти свій час і розставляти пріоритетність завдань — у результаті виросте довіра і лояльність до вас, а продуктивність праці, як не дивно, підвищиться.

Звичайно, варто окреслити рамки часу протягом робочого дня, коли більшість співробітників онлайн, і вони можуть швидко зв’язатися з вами або один з одним. Але крайнощів теж варто уникати — краще зосередитись на результатах, а не витраченому часі. Подібна організація віддаленої роботи позитивно позначається на мотивації та продуктивності співробітників.
6 помилок поганого керівника

Негативні звички, що можуть призвести до недовіри, вигорання і зниження ефективності в роботі співробітників.

Відсутність на робочому місці. Якщо лідер чекає, що його команда і співробітники старанно працюватимуть по 40 годин на тиждень, але сам пропадає невідомо де (для співробітників) — немає нічого дивного в тому, що вони ставляться до нього вороже. Ймовірно, ви працюєте більше за інших, вирішуючи робочі питання поза офісом, але ваші співробітники мають це теж розуміти.

Не доносяться цілі й місія компанії. Коли співробітники не розуміють загального напряму розвитку компанії (які темпи зростання, як досягаються поставлені цілі, як формується прибуток), це призводить до браку довіри з боку співробітників. Люди ставитимуть під сумнів мету компанії, її місію і взагалі сенс її існування.

Приховується інформація. Якщо лідери приховують інформацію або, що ще гірше, спотворюють правду, співробітники у результаті все одно дізнаються про це. Так руйнується довіра. Не довіряючи своєму лідерові, люди швидко розчаровуються і втрачають повагу. Продуктивна робота в таких умовах навряд чи можлива.

Нестача авторитету. Лідери, яким бракує авторитету, бояться вдаватись до жорстких рішень, не проводять ефективних змін, не гарантують достатній зворотний зв’язок. Усе це негативно впливає на результат і може призвести до вигорання команди, непродуктивних процесів і відсутності зростання.

Відсутність уміння слухати. Якщо керівник не прислухається до своїх працівників, вони не будуть особисто йому висловлювати свої чесні думки, відгуки і критикувати керівні ініціативи. Виходить, що лідер має повноваження вносити великі зміни, але не може отримати чесний фідбек за цими змінами.

Відсутність довіри. Мікроменеджмент — це погано, але ще гірше, якщо лідер принципово не вірить в думку і досвід своїх співробітників. Це повністю їх деморалізує і гальмує професійне зростання особи. Навіть найкращий лідер не може бути експертом в кожному аспекті свого бізнесу — ось чому ви наймаєте фахівців у різних галузях. Завдяки своєму унікальному досвіду вони допомагають вашій компанії досягти успіху.
Бізнес на медичному канабісі: проблеми та перспективи

Верховна Рада вже підтримала в першому читанні законопроект про легалізацію медичного канабісу. Досі ці спроби натикалися на спротив політиків та суспільства. Здебільшого через побоювання, що це призведе до активнішого вживання наркотичних засобів. Зараз є великі шанси, що депутати підтримають законопроект. Тому давайте розглянемо сферу медичного канабісу з точки зору бізнесу.
8 правил хорошого виступу від Річарда Бренсона

З необхідністю виступити публічно на велику аудиторію стикався чи не кожний підприємець. Як зробити ваш виступ цікавим і таким, що запам'ятовується? Тримайте декілька порад від відомого підприємця і мільярдера.

Намалюйте в голові ідеальне місце. Якщо нервуєте, постарайтеся під час спічу не думати про те, що ви стоїте на сцені. Якомога швидше летіть в думках туди, де вам спокійно і затишно.

Пам’ятайте, що розмір має значення. Не перестарайтеся з довжиною свого спічу. Змушуючи слухати себе більше тридцяти хвилин, ви істотно перевищуєте ліміт уваги своїй аудиторії. Черчілль якось сказав: «Хороша промова повинна бути як жіноча спідниця — досить довга, щоб покрити предмет, і досить коротка, щоб викликати інтерес».

Робіть паузи. Час від часу робіть паузи, щоб люди в залі переварили почуте. Можете навіть помітити собі в промові, де саме краще зупинитися.

Репетируйте. Заздалегідь напишіть свій монолог і повторюйте поки не вивчите напам’ять. Найкраща імпровізація — це бездоганна підготовка.

Жодного слова-паразита. Навіть чудову промову елементарно просто зіпсувати нескінченним муканням і повторенням нещадних «типу» та інших горе-слів.

Не забувайте, що ви жива людина з емоціями. Немає нічого кращого, якщо оратор ділиться інформацією і одночасно заряджає енергією. Так що намагайтеся створювати правильний настрій. У цьому вам допоможе відмінний текст, а також інтонація, пози і жести.

Говоріть простою мовою. Професійні терміни — зовсім не ті слова, від яких прийдуть в екстаз ваші слухачі. Підкоріть публіку простотою і ясністю своїй промові.

Ведіть себе невимушено. Вкрай складно залишатися собою, коли вас слухають і в той же час оцінюють ваші черевики, сорочку і колір обличчя. Але у вас вийде.
Як зрозуміти, скільки грошей можна витягнути з бізнесу на власні потреби

Власники компаній часто виймають гроші з бізнесу на власні потреби без попередніх прорахунків та аналізу, що тягне за собою ряд неприємних, а іноді і катастрофічних, наслідків. Ось три кроки, щоб витягнути гроші без проблем.

1. Дивимось на прибуток. Перше, на що треба подивитися — розмір чистого прибутку підприємства. Це гроші, якими бізнесмен може розпоряджатися без шкоди для компанії. Але доведеться обирати між розвитком фірми і власним споживанням. Або новий станок, додаткові обігові кошти, резерви на випадок кризи або нове авто собі, екзотичний відпочинок тощо.

Якщо чистого прибутку вистачає на все — перевіряємо стан обігових коштів. Сировини, матеріалів, товарів має бути достатньо для нормального функціонування фірми.

2. Вивчаємо обігові кошти. Прибуток є індикатором, але не гарантом того, що ресурсів у компанії вистачає. Грошова виплата акціонеру може суттєво вплинути на ліквідність підприємства. Наприклад, сьогодні бізнесмен забирає гроші на нове авто, а завтра фірмі треба гасити кредит. Банк не буде брати авто, товари, матеріали або станки — йому потрібні гроші.

Тож звіт про рух грошових коштів надасть інформацію про ліквідність, а план надходжень і витрат — про те, чи не викличе велика виплата касового розриву. Аналіз бюджету так само допоможе з’ясувати, на яку суму від компанії може сподіватися підприємець.

3. Намагаємось зрозуміти, чи безпечно виймати гроші. Останній крок — аналіз впливу виплати власнику за допомогою фінмоделі компанії. Коливання ключових фінансових показників покаже, чи варто вилучати з фірми певну суму, можливо, її варто зменшити або відмовитися від дивідендів взагалі. Таку виплату можна розгядати, як податок, який накладає на компанію власник.

Всі документи, звіти, показники й інструменти мають бути актуальними. Відсутність планування, бюджетування, фінмоделі — додаткові чинники ризику. В разі, якщо виникають сумніви, краще зменшити виплати — можлива помилка буде коштувати менше.
Закон Паркінсона: як підвищити продуктивність роботи

Закон Паркінсона стверджує, що ми схильні використовувати весь час, доступний для виконання завдання, навіть якщо його можна було б зробити швидше.

Це означає, що ми можемо відкладати важливу роботу на останню хвилину, тим самим викликаючи непотрібний стрес. Аналогічно, якщо у нас запланована зустріч тривалістю в годину, ми схильні використовувати всю годину, навіть якщо могли б закінчити її раніше.

По суті, ми розширюємо обсяг роботи, щоб заповнити наявний час, особливо якщо ми перфекціоністи і постійно знаходимо нові деталі, над якими потрібно попрацювати. Це може призвести до того, що ми витрачаємо на завдання набагато більше часу, ніж потрібно. Ось декілька порад як уникнути цього.

Встановіть жорсткі дедлайни. Щоб побороти природну схильність до прокрастинації, встановлюйте для себе коротші та реалістичніші дедлайни. Роблячи це, ви побачите, що ваша зосередженість і продуктивність зростають, коли ви прагнете вкластися в ці жорсткі часові рамки.

Спробуйте тайм-боксинг. Виділіть конкретні часові проміжки для кожного завдання у вашому списку справ, забезпечуючи виконання роботи у визначений час. Це заохочує відчуття терміновості та допомагає вам не відставати від графіка.

Визначайте пріоритетність завдань. Не всі завдання однакові. Розставляйте пріоритети за важливістю та дедлайнами. Спочатку зосередьтеся на першочергових завданнях. Такий підхід гарантує, що важлива робота не буде відкладена на останню хвилину.

Усуньте відволікаючі фактори. Мінімізуйте відволікаючі фактори у своєму робочому просторі, вимкніть непотрібні сповіщення та створіть сприятливе середовище для зосередженої роботи.

Розбивайте завдання на менші кроки. Великі, лякаючі проєкти можуть бути непосильними, що призводить до прокрастинації. Розділіть свої завдання на менші, більш керовані кроки і виділіть час на виконання кожного з них.

Рефлексуйте та вдосконалюйтесь. Регулярно переглядайте свій прогрес. Оцінюйте, чи дотримуєтесь ви розподілу часу та дедлайнів. За потреби коригуйте свій графік, щоб доопрацювати стратегію продуктивності.
5 принципів бізнесу Джеффа Безоса

Засновник найбільшого інтернет-магазину Amazon і один з найбагатших підприємців світу досяг таких висот завдяки дотриманню цих бізнес-правил.

1. Цінуйте своїх клієнтів. У книзі правил Джеффа Безоса клієнти знаходяться на вершині ланцюжка. Він зациклений на покупцях і хоче пропонувати їм найкращі товари за найвигіднішими цінами, швидку доставку та максимально оперативний зворотний зв’язок.

2. Ставтеся до співробітників як до власників. Безос завжди стверджував: «Ми знаємо, що на наш успіх значною мірою вплинула наша здатність залучати та утримувати мотивованих співробітників, кожен із яких має мислити як власник і, отже, насправді бути ним».

3. Знаходьте нові ринки з низькою конкуренцією. Сьогодні в світі все ще існує безліч проблем, які можна вирішити за допомогою нового мислення та підходу. Якщо ви знайдете новий ринок і нішу, яка тільки починає розвиватися, ви зможете досягти більшого успіху. Але пам’ятайте, що вам потрібно докласти всіх зусиль, щоб створити продукт, який вирішить проблему.

4. Будьте вперті, але гнучкі. Бачення Amazon завжди було непохитним. Попри лиха, критику акціонерів, низькі доходи та продажі. Але при цьому Джефф наполягає, що ви повинні бути гнучкими в деталях. Якщо пропозиція від когось із ради директорів, команди чи клієнта допомагає вам реалізувати свою стратегію, будьте готові дослухатись, але не відмовляйтеся від глобального бачення. Шляхи досягнення можна обговорити, але мета має залишитися тією ж.

5. Не зациклюйтесь на конкуренції. Замість зациклюватися на тому, що роблять конкуренти, ви повинні зосередитися на потребах своїх клієнтів. Якщо ви надто багато уваги приділяєте конкурентам, ви забуваєте про мету, заради якої створювали свою компанію.
9 трендів продажів в e-commerce

Сьогодні покупці не хочуть витрачати час на спілкування з менеджером, який спокушатиме їх на покупку. Ми самі шукаємо потрібну інформацію в інтернеті, читаємо відгуки та обираємо вигідні пропозиції. Звички покупців змінюють e-commerce.

Розбираємось, які технології та нові підходи до продажів допомагають брендам будувати тривалі стосунки з клієнтами, а також збільшувати прибуток.
Емоційне вигорання: що робити

На власників бізнесу лягає велике емоційне навантаження. Підприємцям особливо важко справлятися з емоційним вигоранням: вони не можуть попросити відпустку в начальника або залишити бізнес, щоб піти на тривалий лікарняний. Однак, якщо нічого не робити, ситуація погіршиться. Як же боротися з вигоранням?

Делегуйте. Якщо до вигорання призвело надмірне навантаження, значить ви забагато взяли на себе. Саме час віддати частину обов'язків співробітникам.

Автоматизуйте. Помічники можуть бути не тільки в людському обличчі, але й в програмному. Автоматизація бізнес-процесів позбавить вас рутини й звільнить час для себе.

Плануйте всі активності та розподіляйте час. Робота, дім, сім'я, відпочинок, розваги — це важливі складові життя кожної людини. Складіть графік, де буде місце всім перерахованим сферам. При цьому не можна допускати паралельних справ. Наприклад, робота і діти. Ефект буде мінімальний, чого не скажеш про витрачені сили.

Знайдіть відраду для душі. Кожен підприємець вважає свою справу улюбленою. Це так, поки хобі не стає джерелом грошей. У цьому разі воно переростає в ремесло, на яке витрачаються сили й час. Тому краще надихатися тією діяльністю, де немає фінансової залежності.

Хваліть себе за нові досягнення. Людина отримує задоволення, коли підкорює чергову вершину. Це може бути дочитана книжка, довгоочікувана покупка, стрибок з парашутом тощо. Складіть список того, що хотіли б отримати. І обов'язково приділяйте цьому хоч 30 хвилин на день. Якщо щось вдалося виконати, не скупіться на похвалу самому собі.

Проводьте час наодинці з собою. Які б робочі завдання не стояли, не забувайте про любов до себе. Пройтися містом або випити чашку гарячої кави. Ненадовго відпустити робочий процес і відпочити від метушні.

Займіться спортом. Тут кожен обирає тренування до душі. Спортзал, танці, басейн або пробіжки на свіжому повітрі. Також намагайтеся дотримуватися режиму сну і прийому їжі.
7 маркетингових рекомендацій для Black Friday

Чорна п'ятниця може принести значну користь бізнесу. Вона надає можливість збільшити продажі, позбутися надлишкових запасів і залучити нових клієнтів. Ось декілька ідей, які допоможуть отримати максимальну вигоду від цієї шопінг-події.

Ранні знижки. Запропонуйте ексклюзивні знижки для "ранніх пташок", щоб створити відчуття терміновості та винагородити покупців, які прийшли за покупками раніше. Це може бути особливо ефективним для онлайн-магазинів.

Флеш-розпродажі. Влаштовуйте флеш-розпродажі з обмеженими за часом щоденними пропозиціями, щоб залучити клієнтів і мотивувати їх повертатися на ваш сайт або магазин.

Пакетні пропозиції. Створюйте привабливі набори або пакетні пропозиції, які заохочують клієнтів купувати кілька товарів за зниженою ціною, збільшуючи середню вартість транзакції.

Email-маркетинг. Використовуйте email-розсилки, щоб сповіщати своїх підписників про пропозиції та акції Чорної п'ятниці. Розгляньте можливість надсилання тизерів і листів зі зворотним відліком, щоб створити атмосферу очікування.

Промоакції в соціальних мережах. Використовуйте свої платформи в соціальних мережах, щоб продемонструвати свої пропозиції Чорної п'ятниці. Створюйте візуально привабливий контент, який можна поширювати, щоб максимізувати охоплення.

Програми лояльності. Винагороджуйте лояльних клієнтів спеціальними знижками або раннім доступом до пропозицій Чорної п'ятниці. Заохочуйте повторні покупки та лояльність до бренду.

Вигода та подарунки. Пропонуйте подарунки або додаткову цінність при покупці на певну суму. Це може спонукати клієнтів витрачати більше і відчувати, що вони отримують вигідну пропозицію.

Не забудьте заздалегідь спланувати й реалізувати маркетингову стратегію "Чорної п'ятниці", враховуючи як онлайн-аспекти, так і офлайн, а також переконайтеся, що ваш сайт і товарні запаси готові до збільшення трафіку і попиту.
Kanban: основні принципи та користь для бізнесу

Канбан — це метод для розробки продуктів і управління командою, який базується на візуалізації. Для цього використовують дошку та набір різнокольорових карток. Один колір — один виконавець чи процес. Усі учасники команди будь-коли можуть перевірити стан будь-якого завдання.

Такі дошки можна використовувати і для особистого тайм-менеджменту, і проєктного планування. Найпростіша канбан-дошка — це три колонки: «Зробити», «У роботі», «Готово».

Як з'явилася методологія? Систему канбан вигадали на заводі Toyota. За класичною схемою виробництва деталі робили у різних цехах. Так, між виготовленням, наприклад, корпусу та лобового скла автомобіля однієї моделі могло пройти декілька місяців. Тому впровадили систему «карток» з інформацією для виробництва та логістики, які називали «канбан». Так вдалося виробляти деталі у потрібній кількості, не перевозити їх з місця на місце та економити гроші на матеріалах та зберіганні.

Чотири базові принципи «канбан»:

1. Відштовхуйтеся від того, що у вас є зараз. Методологія не закликає миттєво змінювати структуру компанії та ролі працівників. Навпаки, потрібно впроваджувати зміни до вже наявної системи.

2. Прагнути поетапних, постійних та еволюційних змін. Інакше кажучи — йти до великої мети маленькими кроками. На перший погляд може здатися, що глобальні зміни принесуть більше користі та прибутку. Але треба пам'ятати, що вони також принесуть величезні ризики. Поступовий рух до мети — більш гнучкий та безпечний підхід.

3. Поважайте потокові процеси та ролі. Потрібно зберегти те, що працює добре. Це стосується і стосунків, і посад, і процесів. Зв'язки з людьми допоможуть отримати підтримку змін, а налагоджені процеси удосконалити нестабільні.

4. Підтримувати лідерство на всіх рівнях. Прагнути бути лідерами та пропонувати зміни мають працівники на всіх рівнях, а не лише менеджмент.
Вихід на новий ринок: 9 кроків для рестораторів

Як українському ресторатору вийти на новий ринок? Що потрібно врахувати при розробці бізнес-моделі? Як адаптувати продукт, ціну та маркетингову стратегію? Де шукати постачальників та надійне обладнання? Читайте за цим посиланням.
Три кроки, щоб отримати максимальну вигоду від Чорної п'ятниці

Black Friday — це не просто оголосити знижки і чекати клієнтів. Для того, щоб отримати вагомі результати і використати цей досвід для подальшого збільшення заробітку, пам'ятайте про ці кроки.

1. Підготовка відділу продажів. Після узгодження загальної стратегії, рекламних кампаній і продуктової лінійки проаналізуйте, чи має команда все необхідне для чіткої роботи в період ажіотажу. Щоб закривати всі запити з максимальною конверсією, вашим менеджерам знадобляться три скіли:

Злагодженість. У процесі легко щось пропустити й вмить втратити клієнта. Команда має заздалегідь знати, що потрібно пропонувати та кому, як донести цінність продукту та правильно закрити клієнта.

Швидкість. Команда повинна бути готова до інтенсивнішої, ніж зазвичай, роботи. Проведіть точкові навчання, надайте скрипти, перевірте CRM та інші інструменти.

Азарт. Саме на період «чорної п’ятниці» придумайте фінансову або нематеріальну мотивацію для працівників. Створіть передчуття «золотого часу» для команди.

2. Будьте напоготові. Щоб втілити план на 100%, вам необхідно тримати руку на пульсі. У процесі завжди виникають нюанси. Коли ви «увімкнені», то з легкістю можете відкоригувати стратегію продажів, продуктову лінійку чи маркетинг. Контролюйте звіти, проводьте короткі зідзвони та «підтягуйте» слабкі сторони в моменті, щоб не втратити можливості.

3. Аналітика та опрацювання нової бази. Після «чорної п’ятниці» проаналізуйте отриманий досвід: конверсію кожного менеджера, загальний заробіток, середні чеки тощо. Зверніть увагу на продажі під час акційного періоду. Можливо, ви побачите закономірність між оферами, видами продуктів і кількістю замовлень у перші та останні дні розпродажу. Висновки знадобляться вам для майбутніх масштабних акцій.

Пам’ятайте, що після «чорної п’ятниці» робота з клієнтами продовжується. Одні люди просто цікавилися — з ними можна працювати повторно і таки допродати. Інші придбали — подумайте, як провести цих клієнтів далі за продуктовою лінійкою та налаштувати на продовження співпраці.
5 порад для покращення репутації бренду в інтернеті

Управління онлайн-репутацією бренду є процесом, який потребує безперервної уваги до себе. Інвестування своїх зусиль в нього якнайшвидше позбавить вас багатьох проблем у майбутньому.

Зрозумійте, що саме люди говорять про ваш бренд. Перш ніж розробляти стратегію для покращення репутації, ви повинні зрозуміти настрої своєї аудиторії. Найкращий спосіб це зробити — переглянути онлайн-відгуки.

Заохочуйте лояльних клієнтів залишати відгуки. Просіть задоволених клієнтів залишати відгуки. Пропонуйте їм бонуси за написання відгуків: знижки на подальші покупки, подарунки, сертифікати тощо.

Демонструйте цінності свого бренду. Сучасний бренд має транслювати свої цінності і дотримуватися їх кожного дня. Однак робити це варто не тільки на словах: дотримуйтесь послідовності у публікаціях, демонструйте цінності через конкретні дії.

Завжди виконуйте свої обіцянки. Найкраща практика покращення репутації бренду ― ефективне управління очікуваннями клієнтів. Ніколи не обіцяйте того, чого не можете виконати. Будьте реалістичними щодо того, що ви можете запропонувати, і надайте гарантії щодо дотримання свого слова. Недотримання свого слова ж, навпаки, підриває ваш авторитет і шкодить репутації.

Дотримуйтесь регламенту роботи із негативними відгуками. Побудова довірливих відносин з клієнтами вимагає ефективного управління конфліктами. Реакція вашої команди на негативні коментарі може багато розповісти потенційним клієнтам про бренд загалом. Оперативно реагуйте на негативні відгуки в інтернеті. Завжди зберігайте діловий тон у спілкуванні. За можливості розглядайте та виправляйте скарги публічно.
Управлінське планування: як змусити ваш календар працювати на вас

Особисті справи переплутані з робочими, а між зустрічами немає навіть 10 хвилин на кава-брейк? Коли відкриваєш такий календар, продуктивність опускається до нуля. Як зламати систему планування та змусити ваш календар працювати на вас?

Визначте найважливіші завдання. Визначте топ завдань, які приносять найбільшу цінність бізнесу, і які дійсно ніхто не зможе виконати замість вас. Плануйте свій розклад заздалегідь, визначте пріоритетні таски на наступний тиждень і спочатку додайте їх у свій календар. Виберіть 1–3 найважливіші завдання на день, які ви виконуватимете попри все, — і забронюйте для них час. Після цього розкидайте за графіком інші справи залежно від пріоритетності та цінності для себе.

Видаліть, делегуйте, відкладіть. Для всіх непріоритетних справ та будь-якого нового завдання поставте собі три запитання: чи можу це видалити, чи можу це делегувати, чи можу я відкласти це на потім.

Розберіться у своїх біоритмах. У людини є природні цикли енергії та фокусу. Розібравшись у своїх біоритмах, ви зможете практично хакнути продуктивність та обернути природу собі на користь. Зіставте необхідні дії з потрібним часом і не витрачайте свої найкращі слоти на другорядні справи.

Бронюйте час на кожне завдання та розбивайте все на блоки. Будь-яке завдання, яке займає понад 30 хвилин, повинне мати свій слот у вашому календарі. Почніть із створення тимчасових блоків для цінних завдань і помістіть їх у найкращий слот свого розкладу.

Внесіть у розклад перерви. Працюючи без відпочинку, ви відчуваєте когнітивну нудьгу, яка знижує фокус. Перепочинок протягом робочого дня дає можливість відпочити та освіжити свою увагу.

Захистіть свій час продуктивності. Після того, як ви визначили та включили в кращі слоти свого розкладу цінні завдання, безжально захищайте їх. Робіть усе можливе, щоб не зміщувати ці таски, а рухати усі інші навколо них.
10 оригінальних ідей від брендів на Black Friday

Один бренд дає знижку 45% до Чорної п'ятниці, інший — 55%, а той — взагалі 75%. Один магазин обіцяє безплатну доставку, інший — подарункову картку до замовлення. Реклама вже активно дражнить клієнтів, нагадуючи, що день великого розпродажу зовсім близько. Що ж зробити, щоб вас помітили? Ось декілька цікавих кейсів до Чорної п'ятниці.
2024/09/29 05:22:09
Back to Top
HTML Embed Code: