Telegram Web Link
Чек-лист оцінки привабливості бізнесу для інвестицій

Інвестиції в воєнний час мають високі ризики, але, як відомо, криза — час можливостей. Якщо плануєте інвестувати в бізнес, тримайте чек-лист, який допоможе оцінити вигідність потенційної покупки.

Які переваги має компанія серед конкурентів? Наскільки стійкий до конкуренції бізнес, який ви плануєте купити? Варто вивчити не тільки переваги бізнесу, але і його конкурентне середовище, щоб отримати повну картину.

Чи стабільні джерела доходів компанії? Компанія може мати довгострокові контракти, які забезпечують стабільні прибутки довгостроково. І це — великий плюс. Але буває, що компанія працює на одного-двох клієнтів роками. Відмова когось із них може зупинити всю роботу.

Яке фінансове становище компанії? Проаналізуйте баланс, борг та ліквідність. Низький борг та хороша ліквідність роблять бізнес привабливим для покупки. Якщо ж дані не поспішають розголошувати, варто замислитися.

Яку прибутковість дає вкладений капітал (ROIC)? Наскільки ефективно компанія використовує свій капітал для генерації прибутку? Високий ROIC може свідчити про гарну якість управління та конкурентні переваги.

Чи генеруватиме бізнес гроші після всіх витрат та інвестицій? Слід проаналізувати вільний грошовий потік. Бо навіть якщо клієнти добре розкуповують продукцію, є ризики стати неплатоспроможним, якщо великі клієнти почнуть з будь-яких причин затримувати кошти.

Яка історія бізнесу? Купуючи компанію, треба розуміти, з чого все починалося, як зростала справа, які були досягнення, чому зараз нинішні власники вирішили вийти з бізнесу. Тільки знаючи повну історичну картину можна спробувати передбачити майбутнє.

Наскільки успішні керівники компанії? Саме компетентність управлінців дозволяє задавати бізнесу правильний курс, а отже — привести бізнес до нових успіхів. Тому проаналізуйте їх методику, оцініть рівень кваліфікованості.

Скільки клієнтів приходять удруге? Якщо частка повторних покупок велика, це чудово. Якщо ж покупці рідше повертаються, слід проаналізувати це. Можливо, потрібні нові підходи і саме тут закладена точка зростання.

Скільки насправді коштує компанія? Переконайтеся, що ціна не завищена. Для цього існують різні методики оцінки вартості бізнесу.
5 ситуацій, коли підвищення цін є обґрунтованим

Для багатьох компаній підвищення вартості товарів чи послуг — надто ризикований крок. Підприємців гризуть сумніви. Коли ж підвищення можна вважати обґрунтованим?

Зростання бізнес-витрат. Найбільш часта і зрозуміла причина. Це може бути будь-який фактор, що впливає на прибутковість компанії: встановлення більш дорогого програмного забезпечення, підвищення витрат на логістику, подорожчання матеріалів.

Розширення навичок. Якщо у вас з'явилися нові скіли або технології, з якими ваші послуги стали більш цінними, — подорожчання можна пояснити, адже ваш продукт стане якіснішим.

Зміна бізнес-моделі. Перехід від однієї моделі до іншої може вимагати перегляду цін, щоб підтримати прибутковість.

Порівняння з ринком. Якщо ваші ціни помітно нижчі за ринкові, доведеться їх підвищити, щоб ваш бізнес залишався актуальним.

Якість клієнтів. Підняття цін може допомогти відфільтрувати покупців, які недоплачують чи перевантажують вас роботою.
5 способів отримати органічний трафік для бізнесу

Органічний маркетинг може привести вам якісних клієнтів і при цьому зекономити бізнесу кругленьку суму. Зверніть увагу на ці направлення, які допоможуть вам генерувати трафік.

Пишіть статті для блогу. Блог на сайті виконує відразу кілька корисних функцій: встановлює зв’язок між вашим бізнесом та аудиторією, глибше знайомить потенційних покупців із продуктом та просуває сторінку у пошукових системах.

Подбайте про SMM. Якщо ви не вкладаєтеся в SMM, ви позбавляєте себе вигідного джерела органічної аудиторії. Щодня у соцмережах «вистрілює» один бізнес за іншим: у одного завірусилося відео, у другого — миле фото, у третього — пост із роздумами. Результат один — практично безкоштовне збільшення аудиторії.

Інвестуйте в SEO. Робота із SEO покращує користувальницький досвід, працює на «гарячу» аудиторію, забезпечує високу конверсію і може виявитися більш економічним, ніж платна реклама.

Співпрацюйте з партнерами. Співпраця з компаніями вашої галузі, які не є вашими конкурентами, — потужний бустер для будь-якого бізнесу. Спільна робота дозволяє вам обмінюватися аудиторією, підвищувати впізнаваність, генерувати нові ідеї та поєднувати потенціали для кращих результатів.

Створюйте подкасти. Для аудиторії подкасти — це спосіб отримати цінну інформацію або просто розважитись, а компанії використовують їх для створення глибшого зв’язку з потенційними клієнтами. Для бізнесу подкасти стають мостом, який з’єднує їх із майбутніми покупцями.
Купівля землі в Україні: чек-лист для інвестора

Інвестиційна привабливість землі зростає. Ризик втрати чи суттєвого пошкодження ділянки значно менший, ніж у рухомого та іншого нерухомого майна. Якщо стратегічне рішення щодо інвестиції вами прийняте і ділянка знайдена, справа, здавалося б, за малим. Проте як захиститися від шахраїв та помилок? Тримайте короткий чек-лист як правильно купити землю в Україні мінімізуючи ризики.
Амбасадори бренду: які переваги для бізнесу

Амбасадори очолюють ком’юніті бренду і дарують йому безліч нових, лояльних клієнтів. Тому компаніям вигідно залучати їх до роботи та справедливо оплачувати їхню активність.

Цю роль можуть займати знаменитості: наприклад, як Надя Дорофєєва, яка стала амбасадором Puma. Але ключовою характеристикою представника бренду залишається щира прихильність компанії, а не комерційний інтерес.

Робота з амбасадорами бренду, особливо за умови, що вони дійсно щиро віддані продукції та цінностям компанії, може приносити безліч переваг.

Зміцнення іміджу. Представники бренду, які щиро рекомендують продукцію компанії своїй аудиторії, часто одержують більше довіри. Люди схильні дослухатися думки тих, кого вони знають особисто.

Органічний контент. Амбасадор бренду створює контент самостійно, і той факт, що він справді захоплений ним, грає вам на руку. Компанії одержують якісний та автентичний матеріал, який пізніше можуть використовувати для своїх маркетингових кампаній та виділятися серед потоку типової реклами.

Розширення аудиторії. Представники розповідають про вас своїй аудиторії, і співпраця з ними дозволяє охопити нові групи потенційних клієнтів, якими ви могли б знехтувати в рамках звичайних рекламних кампаній.

Чесні відгуки та свіжі ідеї. Амбасадори можуть надавати цінний зворотний зв’язок та рекомендації щодо покращення продукції. Ви отримуєте справді зацікавлену у вашому успіху фокус-групу.

Гнучкість та зниження витрат. Амбасадори, що працюють за рахунок своєї щирої прихильності до бренду, часто готові адаптуватися до нових потреб компанії. Працювати з ними також більш економічно вигідно, аніж організовувати класичну рекламну кампанію.

Ентузіазм та підтримка, яку транслює амбасадор бренду, приносить бізнесу і непрямі бенефіти: наприклад, зміцнення ком’юніті, посилення корпоративного духу, підтримання цінностей.
7 книг для розвитку стратегічного мислення

У бізнесі хороша стратегія — це не лише план дій та прораховування наслідків, а ще широкий кругозір та велика частка креативності. Тримайте добірку корисних книг для стратегів.

«Книга рішень. 50 моделей стратегічного мислення» Мікаель Крогерус, Роман Чеппелер. У книзі зібрано 50 найкращих стратегій ухвалення рішень, включаючи методики МВА. По суті, це збірка вправ для прокачування мислення.

«Генії та аутсайдери. Чому одним все, а іншим нічого?» Малкольм Гладуелл. На прикладі обдарованих людей Гладуелл розбирає, чому один стане визнаним генієм, а інший — невдахою, які стратегії поведінки та персональні особливості призводять до того чи іншого результату.

«Як ми ухвалюємо рішення» Джона Лерер. Як розум поєднується з інтуїцією і що з них допомагає нам ухвалювати рішення? Американський психолог і журналіст Джона Лерер розбирає нейрофізіологію по кісточках, щоби пояснити глибинні процеси нашого мозку і те, як ми можемо на них впливати.

«Стратегія блакитного океану» В. Чан Кім, Рене Моборн. Автори проаналізували стратегії та досвід розвитку топових компаній. Основна думка книги: невдахи йдуть второваною дорогою, витрачаючи сили та енергію на конкурентів, лідери створюють власний шлях.

«Мистецтво війни» Сунь Цзи. Автор — китайський стратег, мислитель та досвідчений полководець. Книга не розповідає про війну і не вчить боротися — вона про те, як концентрувати ресурси та швидко перемагати з мінімальними втратами.

«Гарна стратегія, погана стратегія» Річард Румельт. Американський вчений та викладач розповідає, як відрізняти цілі від стратегії, ретельно готуватися до побудови довгострокових планів, знаходити слабкі місця та виправляти їх.

«33 стратегії війни» Роберт Грін. Це збірка стратегічних рішень, які можна застосовувати у будь-яких галузях. На прикладі воєн, знаменитих полководців і битв, автор розповідає, як використовувати ту чи іншу методологію в сучасному житті.
Як Netflix став королем серіалів та гігантом кіноіндустрії

За 25 років крихітний DVD-прокат двох друзів перетворився з невеликого бізнесу на гіганта індустрії розваг, який сьогодні займається виробництвом власних фільмів і серіалів. Як цього вдалося досягти?

Приголомшлива історія успіху за цим посиланням.
5 порад для впровадження змін в компанії

Як би захоплююче це не виглядало в кіно, у бізнесі впроваджувати якісь кардинально нові процеси або продукти — завжди важко і ризиковано. Тому тримайте декілька порад, які збільшать ваші шанси на успіх.

Встановіть єдину мету. Зробіть її якомога чіткішою. Зміни не можуть стосуватися сотні речей. Вони повинні мати єдиний, чіткий фокус, який охоплює різноманітні інтереси і водночас є достатньо стійким, щоб протистояти змінам обставин.

Тримайте високий рівень. Ми хочемо мати чітке уявлення про пункт призначення, але не настільки конкретне, щоб не допускати коригувань. Тримайте мету на досить високому рівні, щоб врахувати неминучі зміни, які відбуваються, коли ви починаєте рухатися вперед. Це дозволяє використовувати різні підходи до досягнення.

Включіть основні деталі. Коли ви оголошуєте про мету змін, перші дві речі, які хоче знати ваша аудиторія, — що це за зміни (мета), а потім — як вони стосуються їх самих. Почніть з основ, включивши все, що стосується мети: хто, що, чому, коли і де. Куди ми рухаємося? На кого ми впливаємо? Що мені потрібно буде робити по-іншому? Що це мені дасть? Чи не зашкодить мені? Чому ми це робимо? Коли це станеться?

Зобразіть картину. Є різниця між повідомленням фактів і розповіддю історії. Подання мети у вигляді розповіді, яка ілюструє, яким буде майбутнє після впровадження змін, має найбільший позитивний вплив на людей із точки зору мотивації та залучення до процесу. Як зміниться життя клієнтів? Як зміниться життя співробітників?

Підкресліть переваги. Висвітлення переваг змін надає їм цілеспрямованості, що полегшує їхню підтримку. Ваша аудиторія повинна знати, що процес змін того вартий. Зв’язок мети з вигодами для кожної людини є важливим мотиватором. Зв’язок мети з вигодами для інших може бути ще більш потужним.
5 популярних помилок підприємця-початківця

Згідно з дослідженнями близько 50% усіх малих підприємств зазнають краху лише за п’ять років. І дуже часто саме через ці помилки.

Помилкова оцінка попиту на ваш продукт або послугу. Лише той факт, що вам подобається маринована цибуля, не означає, що вона подобається всім. Надто багато малих підприємств зазнають краху через те, що власник переоцінює попит. Перш ніж запускати своє підприємство, з’ясуйте, наскільки великим є попит на ваш продукт або послугу. Протестуйте його на широкому колі друзів і родичів.

Вихід на багатолюдний ринок без конкурентної переваги. Ви можете приготувати незрівнянно смачний гамбургер або піцу, але перш ніж намагатися побудувати бізнес на основі цього таланту, подумайте чим ви відрізнятиметеся серед інших гамбургерних чи піцерій: ціна, смак, оформлення, швидкість обслуговування, реклама тощо.

Забути порахувати витрати. Успішне відкриття бізнесу вимагає ретельного обліку витрат заздалегідь. Недостатня капіталізація — одна з основних причин невдач у бізнесі, тому перед запуском переконайтеся, що у вас є детальний бюджет, який включає не лише початкові витрати, а й інші. Краще планувати враховуючи песимістичний сценарій.

Нездатність делегувати. Жодна людина не може бути компетентною в усіх аспектах ведення бізнесу, тому переконайтеся, що ви визначили кожну критичну функцію і делегували завдання тому, хто краще за всіх виконає свою роботу. Використовуйте свої сильні сторони з максимальною вигодою для компанії та звільніться від функцій, які інші можуть виконувати краще.

Не визначити ключові показники ефективності. Перше, що ви маєте зробити при складанні бізнес-плану, — це визначити бізнес-модель. Щоб досягти успіху в будь-якому виді бізнесу, вам необхідно знати свою модель прибутку від А до Я. Встановіть KPI для вашого бізнесу, які дадуть вам змогу дізнатися, як працює ваша компанія. Цифри не брешуть.
Бізнес-партнерство: як і де шукати партнера

Велика кількість бізнесів по всьому світі створюються у партнерстві. Проте будь-яке партнерство може як стати фактором успіх і зміцнити бізнес, так розвалити всю справу. Що потрібно знати і розуміти для успішного партнерського бізнесу? Зібрали все корисне по цій темі в одній статті.
Що поєднує компанії, які найшвидше зростають

Багато компаній, що є найбільш швидкозростаючими у світі, мають спільні риси, які інші можуть взяти на озброєння, щоб прискорити своє зростання та диференціюватися від конкурентів. Ось вони.

Впровадження нових продуктів і послуг з чітким стратегічним наміром. У середовищі, що постійно змінюється, важливо розуміти та адаптуватися до нових споживчих трендів. Найуспішніші компанії розуміють стратегічну мету фірми та ефективно розробляють інноваційну програму, часто із сильними новими комбінаціями продуктів і послуг. Вони виходять на ринок із найновішими «must have» для своїх клієнтів, часто створюючи конкурентну перевагу.

Вдумливе вивчення нових сфер бізнесу за межами своєї основної діяльності. Потреби споживачів постійно змінюються, і швидкозростаючі компанії досягають успіху у визначенні нових ринків для виходу на них на основі нової поведінки споживачів, у вдумливому вивченні за допомогою послідовних кроків, щоб стимулювати реальну трансформацію.

Інвестиції у своїх людей від щирого серця. Співробітники — це двигун будь-якого бізнесу. Провідні компанії надають своїм співробітникам можливості для навчання новим навичкам і професійного розвитку, створюють інклюзивне середовище поваги та співпраці, а також забезпечують гнучкий графік роботи. Це призводить до високого рівня утримання співробітників, підвищення продуктивності та міцної репутації фірми.

Ретельне відстеження нових технологій та адаптація до них. У кожної компанії є вибір: адаптуватися до нових технологій або залишитися за бортом. Компанії можуть підвищити продуктивність і скоротити витрати, пристосовуючи технології до своїх потреб.

Фокус на клієнтському досвіді та досконале розуміння своїх клієнтів. Найбільш інноваційні компанії надають більш індивідуальну підтримку з обслуговуванням клієнтів у режимі 24/7. Перевершуючи очікування потенційних або існуючих споживачів, виграють обидві сторони: клієнти отримують позитивний досвід, а компанії зростають.
5 кращих mindmap-сервісів для підприємців

Безліч проектів, купа завдань, і все це потрібно тримати в голові. Як нічого не забути? З цим усім допоможе mindmap.

Mindmap («інтелект карта») — це такий допоміжний графік у вигляді розгалужень, який містить вашу основну задачу/ідею. Зазвичай завдання знаходиться в центрі графіка, який чимось нагадує дерево, від дерева відходять «гілки» — ключові напрямки/дрібні завдання. Таким чином будується mindmap, поки вся проблема не буде розкладена до деталей.

Опитуванням показують, що mindmap-сервіси можуть допомогти збільшити темп роботи на 44%, творчий потенціал на 30% і звільнити цілих 7 годин робочого часу на тиждень. Ось 5 кращих сервісів для майндмепінгу.

Coggle. Тут немає шаблонів, але при цьому необмежена кількість доступних карт. Підтримує використання в онлайн-режимі і дозволяє декільком співробітникам команди редагувати проект. З корисних функцій – автоматичне упорядкування гілок, вкладення зображень і спільне створення карт. Можна вивантажити свої готові проекти в PDF або інших форматах.

MindMeister. Простий інтерфейс, хороший набір шаблонів. Є інтерактивний довідковий центр, який допоможе в разі плутанини. Є такі корисні функції як голосування, коментарі, спілкування в чаті. Можна перетворити карту в презентацію, а також ділитися нею з іншими користувачами.

Ayoa. Дає великий вибір стилів для інтелект-карт. Тут можна запрошувати співавторів і ділитися проектами за допомогою посилань. Дуже простий інтерфейс: легке переміщення за програмою і переключення між стилями.

Milanote. Один з найпростіших сервісів для створення mindmap. За допомогою нього можна створювати мультимедіа і кілька рівнів ієрархії для поглиблення в теми. Інтерфейс досить простий у використанні і має шаблони, щоб полегшити вам життя.

ClickUp. Додаток допомагає візуалізувати робочі процеси, структуру проектів і взаємозв’язок між проектами, а також легко управляти ними з візуалу. Тут є багато від таск-менеджера до діаграми Ганта, але варто зауважити, що додаток легкий у використанні.
Як повідомити клієнту про підвищення цін

Декілька порад, які допоможуть зберегти лояльність покупців навіть після підвищення вартості.

Повідомте про подорожчання завчасно. Дайте клієнтам достатньо часу, щоб вони змогли змиритися з підвищенням прайсу. Можливо, їм доведеться переглянути свій бюджет або розглянути альтернативні варіанти. Можна запропонувати зробити одне або декілька замовлень до того, як нові ціни стануть актуальними, або надати купони на знижку.

Менше тексту. Не потрібно писати надто довгі листи клієнтам та заглиблюватися в деталі. Пишіть небагато і по суті. Чітко вкажіть, якими будуть нові ціни і коли вони набудуть чинності. Розкажіть про причини подорожчання та альтернативні варіанти. Насамкінець не забудьте підказати клієнтам, де вони можуть отримати додаткову інформацію.

Зробіть акцент на якості. Необхідність підвищення цін може збити клієнтів з пантелику, особливо якщо вони купують один і той же товар вже кілька місяців або років. Дуже важливо підкреслити якість та цінність продукції, докладніше розповісти про покращення, які ви плануєте.

Поясніть причину підвищення цін. Повідомте клієнтам прямо, що витратні матеріали подорожчали, і ви змушені підняти ціни, щоб зберігати якість продукції. Цим ви засвідчите свою прозорість.

Будьте чутливими. Дайте клієнтам відчути, що ви їх цінуєте: подякуйте за тривалу співпрацю, надайте можливості зворотного зв'язку, попросіть висловити свої ідеї щодо вашої послуги чи товару. Дайте зрозуміти, що хочете почути їхню думку.

Не вибачайтесь. Компанії постійно підвищують ціни — і це нормальний крок у веденні бізнесу. Вибачення можуть викликати у клієнта незручність. Хтось може подумати, що ви не впевнені у своєму рішенні. Якщо ваш продукт має високу цінність, продавати його потрібно за гідними та справедливими цінами.
Мем-маркетинг: як використовувати меми для підсилення бренда

За даними досліджень, 55% користувачів соцмереж віком від 13 до 30 років відправляють меми щотижня, а 30% — щодня. Багато світових брендів вже давно використовують цю тенденцію, адже міленіали та покоління Z становлять 40% від загальної кількості споживачів.

Що таке мем-маркетинг та як правильно його використовувати? Розглянемо, як гумор може підвищити охоплення у соцмережах та привернути увагу до продукту.
2024/09/29 07:26:15
Back to Top
HTML Embed Code: