Telegram Web Link
5 підходів великого бізнесу, які можуть бути корисними в особистому житті

Стратегії і правила, які діють у бізнес-середовищі, можна так само перенести й в особисте життя. Як саме використовувати бізнес-підходи, щоб щодня ставати більш ефективними та успішними?

Побудуйте стратегію розвитку. Кожна успішна компанія має стратегію на найближчі 5–10 років. Вона охоплює план розвитку продуктів і послуг, визначає ринки збуту та формує напрямок руху бізнесу. Щоб досягти успіху у власному житті, вам також знадобиться схожа стратегія. Потрібно чітко розуміти куди й для чого ви рухаєтесь.

Сприймаєте кризи як можливості. Найбільш успішні підприємці — ті, хто розуміють важливість кризи для особистого росту та вміють «перетворити лимони на лимонад». Важливо, як ви реагуєте на кризу та які пріоритети розставляєте. Це працює і поза бізнесом. Навіть якщо здається, що ситуація провальна, усе можна обернути на свою користь, якщо сприймати кризу не як проблему, а як новий виток життя.

Керуйте ризиками. У великих компаній при управлінні проєктами часто використовують матрицю ризиків — своєрідний документ, у якому прописані всі труднощі, що можуть виникнути і превентивні заходи та сценарії реагування. Життя стало б набагато простішим, якби кожен із нас створював таку матрицю для себе — у побудові стосунків, побудові сім'ї тощо.

Формуйте своє оточення та заручайтеся підтримкою. За кожною великою компанією стоять сильні лідери, а за ними — потужна команда. Часто і в житті так само — ваше оточення формує ваш світогляд і мотивує на дії. Важливо не тільки оточити себе «правильними» людьми, а й знаходити в них підтримку. Коли у вас є власні «фанати» – реалізовувати будь-яку мету стає легше.

Вивчайте конкурентів, але залишайтесь унікальними. Кожна успішна компанія має свою конкурентну перевагу. Для цього підприємці вивчають конкурентів, інколи опираються на їхній досвід, але при цьому формують свою унікальну пропозицію. Таку саму стратегію можна використовувати й в особистому житті. Надихайтеся людьми, які вас оточують, але плекайте власну самооцінку та пам’ятайте про свою унікальність.
Принцип Парето: як працює в бізнесі

Принцип Парето — це потужний інструмент для покращення ефективності у всьому, починаючи з управління часом і закінчуючи стратегією бізнесу. Він показує, що зосередження на 20% найважливіших завдань може привести до 80% успіху.

Це неточне співвідношення, і може коливатися залежно від ситуації. Однак воно також може стати цінною опорою для планування та прийняття рішень. Як застосовувати цей інструмент на практиці?

Бізнес. Значна частина прибутку компанії зазвичай залежить від невеликої частини її асортименту. Щоб визначити ці 20% найрентабельніших продуктів, потрібно вивчити статистику продажів за кожним із них. Прибирати решту товарів не варто, але можна зменшити їхню кількість.

Крім того, значну частину прибутку приносять лише приблизно 20% постійних клієнтів, і зазвичай з ними легше працювати. Тому краще зосередитися на тому, як зберегти їхню лояльність, витрачаючи менше ресурсів на приваблення нових клієнтів.

Маркетинг. Плануючи рекламну кампанію, перш за все варто знати свою цільову аудиторію, а потім зібрати про неї максимум інформації, щоб орієнтуватися саме на своїх клієнтів, а не випадкових глядачів.

Зверніть увагу й на канали, якими ви користаєтеся для просування продукту або послуги. Наприклад, якщо маєте вебсайт та соцмережі, може виявитися, що найчастіше люди купують у вашому магазині на фейсбук, а на сайті — просто переглядають товар. І потрібно вирішити, чи потрібен він вам у нинішньому вигляді.

Тайм-менеджмент. Спочатку варто зосередитися на 20% пріоритетних завдань, а потім приділити решту часу менш важливим. Також протягом дня враховуйте свої індивідуальні особливості: деякі люди найбільш продуктивні вранці, тоді як інші — ближче до обіду. Тож найцінніші години приділіть найскладнішим процесам, і те, що зазвичай забирає цілий день, ви зможете виконати за пару годин.
4 стратегії управління людьми в умовах невизначеності

Зараз керівники часто приймають «жорсткі рішення» у відповідь на тривалу кризу, але багато хто завдає реальної шкоди своїм організаціям. Ось чотири людино-орієнтовані стратегії, які керівники можуть застосувати, щоб запобігти цьому.

Повідомляйте про свої рішення та перспективи з обережністю. Такі події, як звільнення, коригування компенсацій та скорочення видатків/витрат, часто є неминучими на ринку, що падає. Надзвичайно обережне інформування про такі рішення дозволяє організаціям донести необхідність таких кроків у спосіб, який, найімовірніше, зрозуміють і приймуть їх працівники та партнери.

Підвищуйте кваліфікацію та розвивайте ключових лідерів та їхні команди. В умовах невизначеності все одно треба інвестувати в розвиток потенціалу та загальну узгодженість своїх лідерських команд. Такі інвестиції можуть допомогти організаціям значно покращити людський капітал, вивільнити лідерів, щоб вони могли зосередити свою увагу на тих сферах бізнесу, які залишилися поза увагою або розвиваються; і просто покращити здатність команд ефективно керувати — як зараз, так і після виходу зі спаду.

Залучайте та утримуйте нові таланти з серйозними намірами. Компанії, які залучають нових людей, незважаючи на складні умови, мають переконатися, що вони здатні принести негайну користь і віддачу. Досягнення цього вимагає від лідерів проведення глибокого та змістовного аналізу перед наймом, щоб упевнитися, що кандидати мають саме ті якості, які необхідні для виконання відповідних ролей.

Переконайтеся, що культура спрямована на досягнення цілей компанії. Коли культурою на робочому місці управляють стратегічно, вона не лише підтримує сприйняття бренду роботодавця, але й прискорює досягнення ключових бізнес-результатів. На жаль, надто багато керівників у складних умовах відволікаються від культури, створюючи вакуум для закріплення норм, які майже ніколи не сприяють досягненню загальних цілей зростання та прибутковості.
Agile, Scrum та Kanban: в чому відмінності та переваги

Кожна команда працює за певною стратегією. Саме вона забезпечує ефективну та продуктивну співпрацю.

Просте та доступне керування процесами — це запорука успіху. Саме тому в останні роки набули шаленої популярності гнучкі методології керування процесами. Вони допомагають значно підвищити продуктивність роботи та, як наслідок, прибутковість компанії.

Давайте розберемося в суті методологій та в загальних термінах. Це допоможе вибрати систему, відповідну для поставлених у компанії задач.
5 корисних сервісів для віддаленого менеджменту

Ефективне віддалене керування командою неможливе без використання різних сервісів-помічників. Ось декілька програм, які полегшують життя управлінцям та їх командам.

Slack. Повноцінний віртуальний офіс. Програма поєднує усі робочі інструменти, необхідні для успішної комунікації між співробітниками, в одному місці. Ви можете контролювати всі обговорення, проекти, завантажені файли за допомогою кількох кліків та швидко зрозумієте, як стати хорошим керівником без надзусиль.

Scoro. Допоможе вам керувати проектами, виставляти рахунки, вести облік продажу та організувати роботу команди у віддаленому форматі. Scoro поєднує в собі інструменти для ефективного управління проектами та CRM-систему, що робить спільну працю більш ефективною та дозволяє простіше менеджерити усі бізнес-процеси в одному місці.

Celoxis. Сервіс для комплексного дистанційного керування. Він чудово справляється з плануванням, делегуванням, аналітикою та звітністю. Планування можна настроїти вручну або використовувати автоматичні інструменти.

iDoneThis. Програма створена для відстеження прогресу співробітників. Сервіс дозволяє аналізувати регулярні досягнення кожного учасника команди, а результати автоматично надсилає вам або співробітникам електронною поштою.

Microsoft Viva Engage. Це щось на зразок унікальної соціальної мережі спеціально для співробітників вашої компанії. Якщо ви шукаєте середовище, де колеги можуть обговорювати робочі та рутинні теми — це те, що потрібно. Тут співробітники зможуть ділитися своїми думками чи новинами у стрічці, а також лайкати чи репостити повідомлення інших. Сервіс гуртує команду та сприяє створенню єдиної дружньої атмосфери.
Бізнес-план: типові помилки підприємців

Показати життєздатність нового бізнесу, отримати оцінку його вартості ще до старту, почати перемовини з інвесторами і партнерами... Зробити все це і багато чого іншого допоможе бізнес-план. Щоб він був дійсно якісним, не допускайте цих помилок.

Помилка 1. Формальний підхід до бізнес-плану. Не потрібно просто скачувати шаблон плану в інтернеті і вписувати туди свої цифри. Бізнес-план має бути складений саме під вашу конкретну ситуацію з чітким розумінням економічної суті бізнесу. Інакше він буде абсолютно марним для вас і тільки покажу вашу некомпетентність інвесторам.

Помилка 2. Невірна оцінка показників і ризиків. Не закладайте в бізнес-план занадто оптимістичні фінансові показники, навіть якщо маєте для цього вагомі причини. Прописуйте різні можливі сценарії. Ретельно прораховуйте всі ризики і робіть достатній резервний фонд. Грунтовно аналізуйте попит на свої продукти/послуги.

Помилка 3. Інформаційне сміття в бізнес-плані. Складання бізнес-плану — не іспит на знання індустрії, ринку чи економічної теорії. В бізнес-плані важливо показати показники майбутньої діяльності, всю менш важливу інформацію слід виносити в додатки або прибирати з документа.

Хороший бізнес-план дає чітке розуміння того, що ви, як підприємець, знаєте хто ваш споживач, як до нього дійти з новим продуктом/послугою, в чому ваші переваги над конкурентами та має основні фінансові показники діяльності.
Яким був стартовий капітал відомих корпорацій

Їх приклад надихає. Підприємці, які стартували свій бізнес не з мільйонного капіталу. Проте зуміли побудували багатомільярдні компанії.

Apple. Сьогодні компанія є однією з найдорожчих у світі. У 1975 році Стів Джобс та Стів Возняк поклали початок справжній революції у технологічній галузі, заснувавши цей бренд. Першим офісом Apple був гараж батьків Стіва Джобса, а перші інвестиції склали всього 1350 доларів.

Nike. Компанію Blue Ribbon Sports (саме так вона спочатку називалася) заснували Білл Боуерман, який обіймав посаду тренера з легкої атлетики в Університеті Орегону, разом зі своїм колишнім студентом Філом Найтом. Спершу фірма спеціалізувалася на імпорті кросівок з азійських ринків та перепродажу їх у США. Потім з'явився бренд Nike, який сьогодні є одним із лідерів своєї галузі. Але головне — усе починалося зі стартового капіталу у розмірі 1200 доларів.

Meta.
Марк Цукербергу перша версія Facebook обійшлася практично безкоштовно. Він створив соцмережу ще студентом в університеті. Лише через деякий час після створення Facebook отримав перші інвестиції. Йдеться про суму у розмірі 500 тисяч доларів від американського бізнесмена та інвестора Пітера Тіля.
Побудова особистого бренду в соцмережах

В сучасному світі потрібно вміти публічно себе презентувати й заводити корисні професійні зв’язки, а тому — розвивати особистий бренд.

З чого почати побудову особистого бренду, як обрати соцмережу для просування, як генерувати контент та популяризувати його? Відповіді у цій статті.
ТОП-5 біографічних книг про бізнес

У цих книгах лідери бізнесу діляться історіями життя, секретами успіху і своїми головними принципами.

«Взуття-буття. Історія Nike, розказана її засновником», Філ Найт. Автор розпочинав свою кар’єру із позичених у свого батька 50 доларів. Він планував імпортувати з Японії якісні кросівки. Філ продавав взуття із багажника свого автомобіля і назбирав за перший рік 8 тисяч доларів. Тепер компанія Nike — це всесвітньо відомий бренд. У цій книзі розповідається історія Філа Найта та Nike, від перших кроків до підкорених висот.

«Моє життя та робота», Генрі Форд. Сенсом його життя була робота. На шляху до втілення мрії він завдяки вірі у неможливе здійснив переворот у мисленні власного оточення й майбутніх поколінь, які теж змінили своє ставлення до грошей, успішного бізнесу й роботи. Про це, а також про те, як виглядає і працює ідеальний продавець, чи справді нам потрібні автомобілі і навіщо привчати дітей інвестувати в себе — в цій унікальній книзі.

«Історія IKEA. Бренд, що закохав у себе світ», Бертіл Торекул. Книжка детально розповідає історію засновника компанії IKEA Інґвара Кампрада та шлях перетворення маленької шведської компанії на світового гіганта. Книжка створена на основі бесід з Кампрадом, у яких він ділиться досвідом, як створити абсолютного лідера галузі, детально розповідає про свої управлінські стратегії, підприємницький ентузіазм та готовність впроваджувати нові підходи в бізнесі та дизайні.

«Стів Джобс. Біографія засновника компанії Apple», Волтер Айзексон. Це книга про унікальну людину, активну особистість, творчого підприємця, який здійснив революцію у сфері персональних та планшетних комп’ютерів, телефонів, мультфільмів, музиці та видавництві електронних товарів. Його нестримна енергія та прагнення досконалості надихає мільйони людей і сьогодні.

«Фактор Черчилля», Борис Джонсон. Біографія одного з найвизначніших лідерів ХХ століття. Ця книга не лише про те, як Черчилль визначив місце Великої Британії у Другій світовій війні та не дав країні піддатися агресору. Книга також про особистість Вінстона як простої людини зі своїм життям та проблемами, які траплялися на шляху.
Старт бізнесу: 5 порад початківцям

Кожен успішний підприємець колись починав з нуля, з маленької ідеї, яка з часом стала справжнім бізнесом. На перших етапах підприємництво особливо складне, а хиби можуть коштувати дорого. Тому декілька базових порад для початківців.

Дослідження ринку. Перед тим, як зануритися у захопливий, але складний світ підприємництва, треба дослідити обрану сферу діяльності. Розуміння ринкових тенденцій, конкурентної ситуації та потреби потенційних клієнтів — ключ до успіху. Дослідження ринку допоможе зрозуміти, чи є запит на ваш продукт або послугу, хто ваша цільова аудиторія та чим ви можете виділитися серед конкурентів.

Бізнес-план. Без нього не обійтись. У бізнес-плані чітко визначте, чим займається ваш бізнес, який ваш цільовий ринок, хто головні конкуренти, врахуйте структуру фінансової моделі та ризики. Варто одразу врахувати два сценарії розвитку подій: нормальний і негативний.

Залучення інвестицій або пошук співзасновника. Грошей набагато більше, ніж можливостей, тому люди вкладають їх в різні інвестиційні проєкти. На жаль, у бізнес-ідею привести інвестиції дуже складно через великі ризики неповернення. Тому є правило "трьох F" (Friends, Family, Fools). Це ті люди, які можуть інвестувати ваш бізнес на стадії ідеї. Є ще й інші способи залучення коштів: кредити, гранти, краудфандинг.

Консультації. Часто консультації в експертів галузі можуть зекономити вам купу часу, грошей та можливостей. Ризик вкласти гроші невірно просто колосальний, особливо для початківців. Ви можете заплатити 100-200$ за професійну консультацію, яка зекономить вам тисячі доларів — бюджет, який ви могли злити дарма.

Робота 24/7. Бізнес — це не чарівна кнопка «гроші», а стиль життя. Успішними стають лише ті, хто працюють ефективніше за конкурентів. Будьте готові працювати багато і практично без вихідних, особливо перші роки. Бо від цього може залежати чи виживе ваш бізнес.
5 теорій, які має знати кожен управлінець

«Золоте кільце» Саймона Сінека дозволить менеджерам визначити місію компанії та заразити нею всю команду. «5 сил» Майкла Портера завадять конкурентам відкусити шматок вашого прибутку. А економіст Даніель Канеман навчить керівників швидко ухвалювати рішення. Читайте про найвідоміші та найкорисніші бізнес-теорії.
Фінансові звіти в компанії: які існують і навіщо вони

Основні фінансові звіти, які допомагають зрозуміти стан компанії, побачити майбутні проблеми і вчасно їх попередити, а також зрозуміти, в якому напрямку розвивається компанія.

Баланс: фотографія стану компанії. Баланс — фінансовий звіт, який містить дані про активи і пасиви компанії на конкретну дату. Активи — це все майно компанії, Пасиви — джерела формування цього майна. Важливо порівнювати Баланси на різні дати між собою. Це дає можливість відстежити зміни майнового і фінансового стану підприємства.

Звіт про фінансові результати: дивимось на прибутки чи збитки. Доходи і витрати підприємства за відповідний період фіксуються в звіті про фінансові результати — реалізація товару, доходи від депозитів, податок на прибуток, адміністративні витрати і багато чого іншого. З цього документу можна дізнатися, отримала компанія прибуток чи збиток, розмір, динаміку і структуру інших фінансових результатів.

Припустимо, зі звіту про фінансові результати, ми дізналися про дохід магазину за рік в розмірі 1000 гривень і прибуток в 100. Багато це чи мало? Можна подивитись на виручку у Звіті про фінрезультати або заглянути в Баланс і подивитись вартість запчастин на складі — якщо вартість запчастин 1 мільйон гривень, це дуже мало, а ось якщо 1000 — товар обертається набагато краще. Тож звіт про фінансові результати аналізуємо разом з Балансами за відповідні дати.

Звіт про рух грошових коштів. Показує, як компанія розпоряджається грошима. Справа в тому, що активи не можуть бути миттєво перетворені в «живі» гроші і використані на потреби підприємства. Навряд чи співробітники магазину погодяться отримати заробітну плату запчастинами у випадку, якщо на рахунку підприємства немає грошей бо «все в товарі». Тож для відшліфовування якості роботи компанії з грошима і ліквідністю є окремий документ. Звіт показує окремо кошти від операційної діяльності — тобто основної, яка приносить бізнесу гроші.
6 правил управління віддаленою командою

Дистанційний формат менеджменту значно відрізняється від офісного. Тому керівнику ремоут-команд варто пам'ятати про декілька правил.

Організованість. Коли співробітники працюють віддалено, важливо внести в робочий процес структурованість. В іншому випадку команду чекає спад продуктивності. Використовуйте інструменти для ремоут-менеджменту, щоб команда мала єдиний простір для роботи. Не створюйте групові чати в месенджерах — краще переходьте на корпоративні програми.

Чесно говоріть про свої очікування. Ще в процесі онбордингу варто бути чесними зі співробітниками щодо ваших очікувань від їхніх результатів. У відповідь ви можете дізнатись у команди, чого вона очікує від вас.

Будьте відкриті. Докладно розпишіть те, яким ви бачите робочий день віддаленої команди. Підготуйте гайди та інструкції, щоб новачкам було простіше влитися у колектив та зрозуміти, як тут усе влаштовано. Можна записати скрінкасти для знайомства з платформами, у яких ви працюєте.

Введіть можливість асинхронної комунікації. Обговоріть з командою тимчасові проміжки, в які вирішуються фундаментальні питання і кожен має бути на зв’язку, а в решту робочого часу надайте співробітникам свободу та звертайте увагу тільки на KPI.

Просіть зворотний зв’язок. Введіть у ваші регулярні дзвінки кілька хвилин на обмін зворотним зв’язком, де співробітники висловлять свою думку про вас і поділяться враженнями від взаємодії. Щоб досягти максимальної щирості, збір думок можна зробити анонімним. Багато компаній практикують систему 360.

Використовуйте звіти 5-15. Це формат проведення щотижневих дзвінків. Перші 5 хвилин відводяться на короткий перелік виконаних справ минулого тижня, а наступні 15 — на обговорення цілей на поточний. Якщо вам здається, що цього часу недостатньо, можна трохи розширити рамки, зберігши пропорції.
Elevator pitch: як презентувати свій бізнес у трьох реченнях

Elevator pitch — у перекладі “коротка презентація в ліфті”. Ідея полягає в тому, щоб ви могли описати компанію та її можливості зацікавленій особі за час, необхідний для поїздки в ліфті.

На Заході коротка презентація власного бізнесу — звичайна справа, інвестори отримують перше враження про прохачів інвестицій саме з такого короткого резюме. Якщо ви не можете його створити, то, скоріше за все, погано розумієте власний бізнес.

Ваша презентація має складатись із відповідей на три прості питання.

Яку біль тамує ваша пропозиція? Перша теза, про біль, виконує два завдання: визначає ваших клієнтів і розповідає, як ви їм допоможете. Визначення кола клієнтів є важливим. Часто підприємці вважають, що їхній бізнес призначений для всіх. Це сигнал небезпеки — він настільки абстрактний, що нікого не приваблює, тому програє більш цільовим пропозиціям.

Яке рішення ви пропонуєте? Не варто вдаватися у технічні подробиці. Але потрібен короткий опис того, що ви робите. Якщо можете подати це як щось унікальне, тим краще. Якщо інші компанії пропонують подібну послугу, вам варто подумати про те, чим ви будете відрізнятись, але не зациклюйтесь на цьому. Якщо пропонуєте хорошу ціну та маєте гарну сейлс-команду, бізнес працюватиме.

Який доказ того, що це спрацює? Речення із доказом має зняти недовіру клієнтів. Краще за все використовувати цифрові показники. “Нашими послугами користується 120 клієнтів, у тому числі “Назва відомої компанії”. Якщо у вас немає даних, якими ви можете скористатися, тоді підійдуть відгуки від клієнтів (хоча насправді ніщо не перевершує цифри).

Не використовуйте гасла. Гасла потрібні великим компаніям, які намагаються впровадити свій масовий продукт у свідомість зайнятої, розсіяної громадськості. Гасла нічого не говорять про фактичний характер бізнесу і зазвичай підходять будь-якій компанії. Ваша презентація має бути конкретною та інформативною.
Чек-лист перед стартом бізнесу: 20 питань, які варто собі поставити

В умовах тотальної невизначеності не можна убезпечити свій бізнес від мінливості ринку. Проте можна розібратися з фундаментальними питаннями, відповіді на які зможуть визначити долю будь-якого бізнесу.

Шукати відповіді на ці питання — це заняття, яке потребує передусім інтелектуальної та емоційної чесності перед собою. Добре, якщо ви почнете думати над ними задовго до того, як гроші проінвестовані, товари випущені, а клієнти втрачені.
4 прості звички, без яких важко досягти успіху в бізнесі

Звички це те, що зазвичай визначає результат більше, аніж талант. Сплески мотивації тимчасові, а довгострокові перспективи визначають наші повсякденні дії, до яких ми повертаємося знову й знову.

Важливих завдань насправді мало. Коли ми починаємо заводити списки справ, то одразу будуємо нереалістичні плани з десятків завдань на кожен день. Насправді важливих справ дуже мало, але вони забезпечують основний результат. Саме на них потрібно сфокусуватися, а не витрачати енергію на те, аби тішитися великою кількістю виконаних пунктів зі списку справ.

Вимірювати час у хвилинах. Час це найбільш цінний ресурс, який є в розпорядженні кожного з нас. Вкрай нерозумно вимірювати його великими блоками, адже це вплине на ефективність та змусить розтягувати завдання, які можна виконати значно швидше. Кожен день складається з 1440 хвилин, і з таким базовим підходом ви зможете не лише планувати час набагато ефективніше, а й встигати закривати більше справ.

Ідеї потрібно фіксувати. Впродовж дня в нашій голові виникає безліч крутих ідей чи цікавих думок, проте, лягаючи спати, ми не пам'ятаємо навіть маленької їх частини. Звичайний нотатник або блокнот у смартфоні допоможуть фіксувати все те, що дозволить вам зростати та покращуватися. Річард Бренсон запевняв, що не зміг би створити Virgin без блокнота, який завжди при ньому.

Делегуйте, без цього масштаби неможливі. Яким би гуру продуктивності ви не були, без вміння та можливості делегувати поточні справи та завдання про підкорення вершин можете забути. Вміння дати завдання та оцінити якість його виконання ви просто мусите перетворити в одну із повсякденних навичок.
2024/09/29 07:29:49
Back to Top
HTML Embed Code: