Telegram Web Link
Як покращити свій бізнес, використовуючи відгуки клієнтів

Удосконалення бізнесу може бути складним завданням, навіть якщо у вас вже є досвід роботи і постійні клієнти. Але незалежно від того, як давно ви на ринку, подальший розвиток неможливий без урахування зворотного зв’язку.

Як відповісти на позитивний відгук. Власники бізнесу іноді не відповідають на позитивні відгуки, і даремно – кожна людина хоче бути почутою. Відповідь на позитивний відгук, швидше за все, перетворить задоволених клієнтів в постійних клієнтів.

Зосередьтеся на позитиві. Чому людині сподобалося у вас? Постарайтеся прочитати це між рядків і знайти основну причину. Розповідь про те, чому ваш сервіс так добре спрацював в даному випадку, допоможе залучити інших клієнтів.

Похваліть персонал. Успіх – це результат командної роботи, і кожен її член заслуговує того, щоб відчути себе причетним до перемоги.

Не бійтеся сказати «дякую». Завжди дякуйте клієнтам за відгуки, незалежно від того, позитивні вони чи негативні. Люди витрачають час на їх написання і повинні бути винагороджені за це.

Як відповісти на негативний відгук. Не можна уникнути негативних відгуків – це в будь-якому випадку коли-небудь станеться. Але вони не зруйнують репутацію компанії, якщо ви відповісте професійно і коректно. Крім того, це покаже потенційним клієнтам, що ви робите все можливе для поліпшення сервісу.

Попросіть вибачення і висловіть співчуття. Якщо у клієнта є вагома причина для скарги, підтвердіть його правоту. Візьміть на себе відповідальність і скажіть, що зробили помилку. Навіть якщо ви думаєте, що не зробили нічого поганого, поспівчувайте. Люди оцінять емпатію і чесність.

Завжди будьте уважними. Негативний відгук може навіть розлютити, але при написанні відповіді намагайтеся бути терплячими, поважними і ввічливими. Постарайтеся впоратися з емоціями, щоб не завдати шкоди репутації.
Що потрібно враховувати під час вибору ПРРО

З початку року більшість ФОП 2–4 групи зобов'язані видавати клієнтам чеки. Якщо цього не зробити, загрожує штраф — 100% вартості товару за перше порушення і 150% — за кожне наступне.

Щоб почати видавати чеки, не потрібно купувати класичну касу, достатньо програмного аналога. Які існують неочевидні моменти, на які варто звернути увагу під час вибору ПРРО?

Не всі ПРРО вміють відправляти чеки в месенджери. Якщо хочете, щоб клієнти автоматично отримували чеки в месенджери, дізнайтеся, чи підтримує сервіс таку можливість.

Перед покупкою ПРРО можна протестувати. Є ПРРО з тестовою версією. На ній можна потренуватися видавати чеки, без передачі даних клієнтам та в податкову, подивитися, чи правильно в чеку відображається ціна, знижка та інша інформація. Також це можливість перевірити, чи зручно користуватись сервісом.

Служба підтримки — це важливо. Зараз багато підприємців вперше стикаються з касовою дисципліною — деякі ситуації можуть бути незрозумілими. Це нормально. Тому буде дуже доречним, якщо служба підтримки зможе швидко відповісти та підказати, що робити.

Не всі ПРРО можуть працювати на LINUX. Комп’ютер, на якому працюватиме каса, повинен мати ліцензійну операційну систему. Інакше, під час перевірки податкової, загрожує штраф та конфіскація пристроїв. Ліцензія Windows коштує від 3 тис. грн. Якщо хочете заощадити, можна встановити Linux, ця система безкоштовна. Але не всі ПРРО мають додаток під неї. Можна використовувати веб-версію сервісу, але в такому разі не можна буде працювати в офлайні. Якщо ця опція важлива — вибирайте серед кас, які мають програму для Linux.
5 «айтішних» компетенцій, які потрібні будь-якому бізнесу

Бізнесу без «айтішки» в найближчому майбутньому просто не вижити. Ось які напрямки потрібно розвивати і яких фахівців наймати вже сьогодні, щоб витримати конкуренцію завтра.

Хмарні та розподільні обчислення. Архітектор хмарних рішень потрібен в компанії для того, щоб визначити вигоди хмари для конкретної організації, вибрати відповідний тип хмари на підставі бізнес-потреб компанії, провести фінансовий аналіз, оцінити ризики й вимоги законодавства.

Інтелектуальний аналіз даних або data mining.
Проблеми бізнес-аналізу, які допомагає вирішувати data mining в реальному бізнесі – це, наприклад, оцінка ризиків, сегментація ринку, стимулювання попиту. Тобто фактично завданням data mining є елементи, з яких можна зібрати рішення більшості реальних бізнес-завдань.

Сполучне програмне забезпечення або middleware. Middleware – це набір технологічного програмного забезпечення для взаємодії між різними Компетентний в middleware фахівець повинен володіти знанням компонентів сучасних серверів. У компанії він потрібен як мінімум для розробки проєктних рішень в частині технології підключення й обслуговування телекомунікаційних систем і мережевого устаткування, проведення першочергових розрахунків для підбору ІТ-обладнання.

Вебархітектура і розробка. У кожної компанії є сайт або додаток – для його створення і підтримки потрібен web-фахівець, а іноді й цілий відділ в компанії.

Мережева та інформаційна безпека. Будь-який витік інформації може призвести до серйозних проблем для компанії – від значних фінансових збитків до повного краху. Тому краще, щоб фахівець з інформаційної безпеки був у штаті. Це дозволить оперативно реагувати на небажані події й своєчасно адаптувати захисне ПЗ під потреби компанії.
Як ефективно працювати з фрилансерами

Робота з фрилансерами — це чудова можливість залучити в проєкти зовнішніх експертів і професійний досвід, якого бракує. Але щоб отримати максимально ефективний результат від такої співпраці, потрібен якісний менеджмент.

Формулюйте чітке ТЗ. Якісно прописане технічне завдання позбавить від непорозумінь, зафіксує терміни й уточнить деталі. Оскільки у клієнта й зовнішнього фахівця очікування від проєкту й результатів можуть відрізнятися, їх потрібно проговорити перед стартом роботи й розставити всі крапки над і.

Занурюйте фахівців у контекст компанії. Фрилансери не знають тонкощів вашої айдентики, філософії та ключових меседжів. Чим краще вони зрозуміють специфіку проєкту, тим якіснішою буде ваша співпраця. Дайте фахівцю бодай мінімальний базис із внутрішніх особливостей проєкту та його філософії.

Контролюйте поставлені завдання від А до Я. Оскільки фрилансери одночасно працюють над кількома проєктами, важливо уважно стежити за термінами кожного завдання. Щоб уникнути затримок, встановлюйте дедлайни для кожного завдання з запасом і призначайте їх у спеціальних програмах.

За необхідності відстежуйте час. Багато фахівців працюють погодинно, і моніторинг часу допоможе коректно порахувати оплату за виконану роботу. Реалізувати це можна за допомогою Hubstaff, Teramind або Time Doctor.

Будьте на зв’язку з командою. Регулярна комунікація з фрилансерами — запорука якісної та продуктивної роботи. Обговоріть механіку комунікації заздалегідь і визначте зручні формати.

Мотивуйте і давайте фідбек. Оскільки фрилансери емоційно не пов’язані з компанією та проєктом, необхідно підкріплювати їхню систему мотивації додатково: занурюйте їх у внутрішню кухню компанії на час співпраці, хваліть і давайте регулярний фідбек, аби фрилансери не втрачали мотивацію. Покажіть, що ви цінуєте їхню працю.
Як успішно струсонути малий бізнес

Ви вносите великі зміни в свій малий бізнес? Дотримуйтесь цих трьох порад, щоб струсонути ваш малий бізнес, не втрачаючи при цьому дохід і не шкодячи своїй репутації.

1. Будьте уважні до своїх клієнтів. Коли ви змінюєте напрямок свого малого бізнесу, ви, ймовірно, спочатку втратите клієнтів. І в той момент, ваше відношення до тих, хто йде, має великий вплив на репутацію вашої компанії. Допомога вашим клієнтам в переході на новий напрямок разом з вами вимагає часу і енергії, але це демонструє як вашу чесність як власника бізнесу, так і те, наскільки ви цінуєте бізнес своїх клієнтів.

2. Започаткувавши зміни, беріть за основу дані, графіки та аналітику. Для багатьох власників бізнесу початковий імпульс до великих змін є результатом інтуїтивного почуття. Але фактичні зміни, які ви вирішите зробити, повинні ґрунтуватися не тільки на внутрішній інтуїції. Існує безліч інструментів, які допоможуть вам. Ваш бухгалтер або бухгалтерське програмне забезпечення допоможе визначити, які продукти і послуги найбільш популярні, а також які з них приносять найбільший прибуток. Вам також слід скористатися аналітикою в соціальних мережах, оглядами клієнтів, веб-аналітикою і відгуками співробітників, щоб отримати повну картину як стану вашого бізнесу, так і інтересів ваших клієнтів.

3. Уявіть майбутнє, а не тільки безпосередній прибуток. Змінити структуру і спрямованість вашого бізнесу складно, і початковий результат не завжди позитивний. Ви, ймовірно, пожалкуєте про своє рішення хоча б раз. Коли це станеться, найкращий спосіб рухатися вперед – це мати чітке, довгострокове бачення того, чого ви хочете для своєї компанії, клієнтів і кар’єри. Як тільки ви усвідомите, в якому напрямку ви хочете рухатись, ви зможете приймати рішення відповідно до вашої місії, а не просто ганятися за легким прибутком. Цей цілеспрямований фокус буде тримати вас на шляху, навіть коли ви зазнаєте тимчасових невдач.
5 ознак, що клієнт готовий купити ваш товар

Як зрозуміти, що час закінчувати презентацію і укладати угоду? Зверніть увагу на поведінку клієнта. Наступні питання і дії вказують на те, що клієнт готовий зробити покупку.

1. Клієнт доторкається до продукту. Коли клієнт доторкається до продукту, це явна ознака, що він готовий до покупки. Він не думає про сам факт продажу або покупки, всі його думки зайняті предметом, яким він буде володіти.

2. Клієнт торкається до гаманця, грошей чи кредитної карти. Якщо клієнт показує засоби оплати, значить, він готовий купити. Іноді він може це робити, тому що кудись поспішає. Клієнт хоче швидко купити річ і піти у своїх справах. Не потрібно затримувати його розповідями про переваги продукту. Закінчуйте «навчання клієнта» і закривайте угоду.

3. Клієнт запитує про варіанти оплати. Якщо клієнт хоче дізнатися, які способи оплати ви приймаєте, значить, він готовий купити товар. Варто відрізняти це від ситуації, коли він цікавиться тарифними планами – клієнт може запитати про них, навіть якщо зараз не готовий придбати ваш продукт. Але якщо прозвучало запитання про способи оплати, сумнівів немає – клієнт хоче купувати.

4. Клієнт запитує про договірні гарантії. Клієнти рідко цікавляться договірними зобов’язаннями, якщо у них немає бажання купити товар. Однак варто звернути увагу, коли саме він проявляє інтерес. Якщо клієнт запитує про гарантії під час загального обговорення продукту, то, швидше за все, це звичайне уточнення. Але якщо він поставив це питання окремо, то, швидше за все, хоче зробити покупку.

5. Клієнт запитує про обслуговування і установку. Такі питання говорять про те, що клієнт вже думає, як буде володіти вашим продуктом і використовувати його. Секрет в тому, щоб відповідати на такі питання коротко і прямо. Говоріть клієнту те, що він хоче почути.
6 правил фінансування для успішної комерції

Як управляти фінансами бізнесу? Ось декілька порад.

Створення бізнес-плану. Добре складений бізнес-план може донести вашу історію до потенційних інвесторів і зміцнити їхню впевненість і переконати, що вам можна довіряти. Щоб підготувати бізнес-план, який залучить фінансування, вкажіть реалістичні прогнози зростання, пов’язані ризики і то, як ви плануєте їх пом’якшити, а також те, що робить ваш бізнес унікальним.

Розуміння доходів і витрат. Однією з головних цілей будь-якого бізнесу є примноження прибутку. Проте підприємці-початківці можуть не усвідомлювати важливість детального відстеження доходів, а також грошей, які витрачає їхня компанія.

Важливість правильного ведення бухобліку. Щоб оцінити ефективність та успіх вашої компанії, необхідно відстежувати всі операції з коштами. Бухгалтерія допоможе визначити, скільки грошей повинен виділити бізнес на податки, і надати точну інформацію про фінансове здоров’я компанії.

Контроль грошових потоків. Бізнес може мати високі продажі і прибуток, але негативний грошовий потік здатний знищити його. Якщо ви витрачаєте більше, ніж отримуєте від продажів та інвестицій, – у вас від’ємний грошовий потік, і, можливо, потрібно знайти гроші в іншому місці, щоб заповнити тимчасову нестачу.

Нарахування заробітної плати. Крім оплати праці співробітникам, роботодавець несе відповідальність за нарахування та виплату зарплатних податків. Тому завжди слід слідкувати з цим і радитися з професіоналами.

Розумне податкове планування. Розумне планування податків та правильний облік доходів і витрат допоможе компанії досягти фінансової стабільності. Власники повинні бути готові до того, що закони можуть змінюватися, тому слід приділяти увагу обліку податків. Це дасть змогу правильно вести розрахунки з державою і не наражатися на санкції.
5 фундаментальних книжок із менеджменту

Хочете прокачати свої управлінські навички та надихнутися прикладами успішних топменеджерів, не виходячи з дому? Підібрали книги, які вважаються класичною літературою для керівників.

«Сам собі MBA. Про бізнес без цензури» Сьюзі Велч, Джек Велч. Джек Велч — топменеджер зі стажем роботи у 40 років, половину з яких він керував General Electric. У результаті його керівництва прибуток компанії зріс у 10 разів, а ринкова капіталізація — у 30 разів. Велч зазирає в очі найбільшому менеджерському страхові та пояснює, як його подолати.

«Анатомія менеджменту. Ефективний спосіб керувати компанією» Генрі Мінцберґ. У своїй книзі автор вдається до глибинного осмислення усіх процесів управління підприємством та його працівниками. Виходячи з досвіду провідних компаній зі всього світу, Мінцберґ дає типологію різних видів організацій і поради щодо управління кожним із цих типів, а також зазирає у суть роботи менеджера.

«Від хорошого до величного» Джим Коллінз. Присвятивши десять років вивченню питання, як хороші компанії можуть стати величними, Джим Коллінз у співавторстві з Вільямом Лазье написав цю книгу. Досвід видатних управлінців дозволить і вашій компанії знайти неймовірну ринкову силу.

«Моя історія в General Motors» Альфред Слоун. Альфред Слоун 28 років свого життя керував однією з найбільших компаній світу — General Motors. Завдяки його ідеям американська економіка вийшла з глибокої депресії після Другої світової війни, а General Motors стала найкращою компанією на ринку.

«Безжальна правда про нещадний бізнес. Розбудова бізнесу в умовах невизначеності» Бен Горовіц. Автор книги свого часу заклав фундамент Кремнієвої Долини та донині залишається одним із найуспішніших підприємців у світі. У книзі Горовіц ділиться власним підходом до управління компанією в умовах невизначеності, який часом може видатись різким чи радикальним.
Як провести ідеальну онлайн-презентацію

За останні роки бізнес-комунікації майже повністю перейшли в онлайн. Зокрема, і презентації. Як ідеально презентувати проєкт, продукт, звіт в онлайн-режимі?

Технічна підготовка до презентації онлайн. Перед презентацією варто заздалегідь перевірити доступність та якість інтернету. А також вивчити сам інструмент для онлайн-презентації. Серед популярних зараз — Zoom, Teams. «Поклацайте», перевірте, потестуйте з кимось, що відбувається по той бік екрану і як вас бачать ваші співрозмовники.

Робота з самою презентацією. Визначте мету: що ви хочете, щоби люди зрозуміли, запам’ятали та зробили після презентації? Коли є відповіді на ці три питання, компонуйте свій матеріал згідно з метою. Додайте прикладів, кейсів, на основі яких зробите висновки та рекомендації. Також перевірте, чи не розміщуєте ви на слайдах велику кількість тексту. Це призводить до розсіювання уваги і втомлює слухачів.

Проведення онлайн-презентації. Радимо користуватися класичним планом презентації і від початку познайомити з ним свою аудиторію: Вітання – Перевірка звуку голосом і дублювання в чат – Перевірка візуального ряду – Структура презентації – Регламент – Власне презентація і, за можливості, залучення аудиторії, інтерактив – Ключове повідомлення – Сесія питання/відповіді – Повторно ключове повідомлення/заклик.

Зворотний зв’язок. Спікер може робити запит на зворотний зв’язок упродовж презентації онлайн: проговорив якусь частину, блок — попросив слухачів прореагувати, наскільки було корисно, цікаво. Важливо залишати час на відповіді — 30 секунд, хвилина.

Після презентації важливо не забути виконати обіцяне під час неї: відповісти на запитання, які потребували окремої підготовки, вислати презентацію, посилання. Якщо є потреба, провести анкетування, опитування.
Як керувати бізнесом під час війни

Тактичні рекомендації, які допоможуть тримати бізнес на плаву у такі тяжкі часи.

Рахуйте гроші, а не прибуток. Прибуток — завжди необхідна умова для отримання грошей, але під час кризи варто зосередитися на Cash, EBITDA і по можливості не допускайте сильних заборгованостей серед клієнтів та контрагентів.

Податки. Держава впровадила пільговий режим оподаткування для більшості видів бізнесу, користуйтеся цим, щоб знизити податкове навантаження на бізнес.

Спробуйте збільшити продуктивність: пришвидшити технологічні процеси та усунути проблемні місця, мінімізувати зайві операції.

Розумно контролюйте витрати, зобов’яжіть керівників звітувати про них. Можливо доведеться відправити у тимчасову відпустку частину команди або навіть звільнити, якщо є критична потреба в цьому. При цьому пояснюйте команді, що інакше ваш бізнес не виживе.

Оцінюйте клієнтів і постачальників. Перевіряйте, чи дійсно клієнти такі «слабкі» чи такі «здорові», як здаються. Станьте жорсткішими в переговорах, але не виходьте за межі.

Перегляньте план інвестицій, «заморозьте» ті, без яких можна обійтися.

Захистіть особистий добробут. Власникам варто створити для бізнесу резерв, щоб пережити тимчасові труднощі. Також перегляньте особисті програми інвестування та поточні витрати.

Продумайте найгірші сценарії. Не варто панікувати, але й не можна втрачати ліквідності.

Перетворіть загрози на можливості. Вивчіть усі загрози для вашого бізнесу зважаючи на ситуацію в країні та світі, зробіть системний аналіз, знайдіть додаткові можливості для розвитку.
Антикризовий план

Якщо ви ще досі не сформували антикризовий план для вашого бізнесу, саме час це зробити.

Формат роботи. Вирішіть які за ваших філіалів/магазинів/офісів будуть працювати, в якому режимі. Забезпечте максимальну безпеку ваших співробітників.

Заробітна плата. Як далі виплачувати заробітну плату співробітникам? Поговоріть з командою щодо реальної ситуації, вирішіть на які жертви має піти ваша компанія, щоб залишатися на плаву. Проінформуйте команду, як ви працюєте далі.

Зобов’язання перед партнерами, клієнтами. Визначте кому ви повинні кошти чи виконані роботи, на яку суму ваш борг, як швидко його треба погасити, чи можна відтермінувати.

Заборгованість дебіторів. Зрозумійте хто вам повинен кошти за ваші роботи/послуги та яка вірогідність того, що вони зможуть оплатити і в які сроки.

Розробіть план альтернативних надходжень. Визначте, як ви можете змінити свою діяльність, щоб отримувати якісь додаткові доходи. Можливо варто на якийсь час перепрофілювати ваш бізнес в більш актуальне русло.

Складіть фінансовий план, в якому прорахуйте можливі сценарії розвитку і ваші дії.

Щоденно ведіть платіжний календар та облік грошових залишків, щоб розуміти на який період у вас ще вистачає залишків.
2024/09/30 17:29:28
Back to Top
HTML Embed Code: