Telegram Web Link
Як приймати рішення у часи невизначеності

Прийняти якісне й швидке рішення — це складне завдання навіть за найсприятливіших обставин. А тим більше у ситуації, коли ставки високі, а наслідки непередбачувані. Які принципи прийняття рішень можуть бути корисними для управлінців зараз?

1. Зробити паузу. Дослідження свідчать, що навіть невелика зупинка допомагає мозку сфокусуватися на найрелевантнішій інформації. Зупинившись, управлінцю корисно поставити собі такі запитання: що є найважливішим зараз? Чого нам може бракувати? На що ми можемо зараз вплинути?

2. Залучити більше людей. В умовах невизначеності, породженої кризою, лідери часто відчувають бажання обмежити повноваження працівників, залишивши право приймати рішення лише керівникам найвищого рівня. Проте якість рішень може виграти від залучення більшої кількості людей (головне — правильно їх обрати).

3. Приймати невеликі, але критичні рішення. У кризовій ситуації важливі не тільки значні, але й маленькі рішення. Адже в умовах невизначеності невеликі зміни можуть мати суттєві наслідки. Складіть список із п’яти-десяти виборів чи дій, які можна зробити сьогодні — і це матиме великий вплив у перспективі, скажімо, шести місяців.

4. Створити «нервовий центр». Для прийняття рішень необхідно мінімізувати відволікання. А це означає — делегувати тактичні кроки. Робити це треба через «нервовий центр» — мережу кросфункціональних команд з чіткими повноваженнями, які об’єднує центральна команда (що слідкує за тим, як відбувається прийняття рішень). Кожна команда зосереджується на певній сфері. А центральна команда забезпечує координацію всіх груп та прозорість, створює умови для співпраці.

5. Визначити внутрішніх лідерів. Під час кризи особливо цінними є люди, що мають певні риси: вміння залишатися допитливими в умовах невизначеності, гнучкість, здатність приймати непрості рішення. Вони збирають різні точки зору, а потім приймають рішення, фокусуючись на інтересах організації, не потребуючи повного консенсусу.
6 порад для успішної кризової реорганізації

Декілька стратегій, які можуть допомогти керівникам успішно реалізувати кризову реорганізацію.

1. Рухайтесь швидко, але завжди майте план. Час має критичне значення. Що довше реалізується проєкт, то з більшою ймовірністю його результати не відповідатимуть контексту, в якому функціонує бізнес. Звісно, якою б не була швидкість руху, план потрібен завжди.

2. Підходьте до скорочення витрат диференційовано. Скорочення витрат у цілому (скажімо, на 20-30%) не завжди є найкращим рішенням. Можливо, в деяких підрозділах варто скоротити 50%, 80% або навіть 100% працівників, а в інші, навпаки, доцільно вкладати кошти. Це, хоча і здається очевидним, дуже легко забувається під час кризи.

3. Залучіть цілу управлінську команду. Процес прийняття рішення щодо організаційних змін може мати ще більше значення, ніж самі рішення.

4. Плануючи реорганізацію, залиште місце для певної гнучкості. Компанії, котрі дають управлінцям певну гнучкість у прийнятті рішень щодо того, як впроваджуватимуться зміни, набагато частіше досягають потрібних цілей.

5. Якнайчастіше інформуйте про зміни. В динамічних обставинах всі хочуть якомога швидше отримувати новини. Сутність реорганізації полягає не в цифрах, а в людях.

6. Створіть «петлю» позитивного зворотного зв’язку. Імовірність успіху кризової реорганізації зростає, якщо компанія має механізми зворотного зв’язку (опитування персоналу, обговорення результатів проєкту тощо).
4 способи підняти дух команди під час війни

Бізнеси, які продовжують роботу попри обстріли та ракетні удари, наразі є головною опорою української економіки. У таких умовах надважливо мотивувати команду до роботи. Як підтримати співробітників у складні часи, щоб вони не почувалися самотніми, отримували позитивні емоції та залучено працювали?

1. Підтримуйте контакт. У час, коли члени команди знаходяться в різних точках всередині країни чи навіть поза її межами, важливо нагадувати своїм співробітникам, що вони не залишаються на самоті. Якщо дозволяють обставини, підтримуйте робочий графік, поверніть командні зустрічі — без них зараз взагалі ніяк.

2. Відволікайтеся на приємне та корисне. Формальні зустрічі можна урізноманітнити дистанційними культурними тимбілдингами. Для цього існує безліч можливостей: онлайн-галереї та музеї пропонують ознайомитися з виставками, що підійдуть для обговорення всією командою. Можливо, саме це подарує вашим співробітникам таку потрібну емоційну розрядку.

3. Порадуйте команду патріотичним мерчем чи продуктовими кошиками. Подарунки в турбулентні часи слугують символом фінансової стабільності компанії, яка вкладає ресурси в людей, і формує лояльність працівників до бізнесу. Це мотивує команду налаштуватися на робочий ритм.

4. Подбайте про психологічну допомогу. Просте правило корпоративної культури — не залишати своїх у біді. І, на жаль, «команда у відносній безпеці» не дорівнює «команда, готова до роботи». Ви б не залишили співробітника зі зламаною ногою, тож не залишайте його з травмованою психікою.
5 причин чому ваша стратегія не працює

У кожної компанії є своя стратегія, але не у кожної вона працює. Чому?

1. Брак чіткості у визначенні цінностей та пріоритетів. Часто першопричина провалів полягає не в тій чи іншій стратегії, а в процесі її формування. У таких випадках стратегія розробляється СЕО разом з фінансовим директором чи головним маркетологом компанії, а далі доноситься до інших керівників. У ситуації, коли не задіяна ціла управлінська команда, неможливо досягти ясності щодо суті стратегії.

2. Неефективна управлінська команда. Здебільшого, основою цього є різнобій у комунікаціях керівників щодо стратегії та цінностей, що у підсумку породжує в організації недовіру, низьку зацікавленість у реалізації стратегії, різне розуміння — чим взагалі є стратегія.

3. Неефективність стилю управління. Неефективність управління на рівні окремих лідерів проявляється у підході «згори вниз» або в прагненні керівника уникати конфронтації. Все це призводить до того, що керівник практично не знає думок своїх колег та управлінців нижчих рівнів на рахунок того, що не працює та чому.

4. Погана координація. Малодієві управлінські команди, члени яких відстоюють інтереси виключно своїх структур, не в змозі дійти згоди щодо способів подолання перепон для ефективної співпраці. Причина таких проблем: в організації відсутня потрібна оргструктура або немає практики ведення відвертих розмов.

5. Неефективна комунікація «по вертикалі». Якщо немає ефективної системи руху інформаційних потоків згори вниз і знизу вгору, до нижчих щаблів не доходить комунікація про стратегічні цілі та цінності, а керівники не отримують інформацію щодо перепон для їхнього втілення. У підсумку, замість конструктивної розмови в організації домінує спантеличення.
7 показників, які має відстежувати кожен бізнесмен

Знання цих показників допоможе вам в процесі прийняття рішень та дасть чітке уявлення про те, як ви і ваші співробітники повинні витрачати свій час.

Звіт про рух грошових коштів. Коли виникають проблеми з грошовими потоками необхідно дізнатись що знаходиться у вашій дебіторській заборгованості. Будьте в курсі всього цього і ніколи не соромтеся просити клієнтів провести оплату.

Прибуток і збиток. Ваш звіт про прибутки і збитки підсумовує доходи, затрати і витрати, понесені протягом певного періоду. Тут розкривається безліч інформації, і вона буде спрямовувати ваші подальші дії.

Середня вартість життя. Якщо ви знаєте хто ваші клієнти, ви будете приймати розумні рішення про маркетинг та інші витрати, пов’язані з клієнтами.

Витрати на залучення клієнтів. Якими б не були ваші маркетингові стратегії і процеси адаптації клієнта, пошук і досягнення ваших перспектив коштує грошей. Ви дізнаєтеся, як найкращим чином контролювати ці витрати, якщо будете залишатися в курсі цих справ.

Зростання кількості нових клієнтів. Знання того, скільки нових клієнтів чи замовників ви здобуваєте кожного місяця, скаже вам, чи працюють ваші маркетингові стратегії. Ви також повинні знати, як ваші клієнти про вас дізнались чи як вас знайшли.

Показники утримання клієнтів. Як довго ваші клієнти залишаються з вами, коли саме і чому вони йдуть від вас? Чи повертаються вони ще коли-небудь? Це допоможе виявити слабкі місця у вашій організації, а також генерувати ідеї для поліпшення утримання наявної клієнтської бази.

Ліди і конверсії. Запровадьте процес відстеження, щоб контролювати, звідки приходять ліди, які стратегії мають найбільшу цінність, і кількість досягнутих конверсій. Це відразу покаже вам, куди вкласти ваші гроші, а також як поліпшити процес.
3 способи зберегти стійкість і досягти успіху

За часів невизначеності ефективні лідери мають залишатися вірними своїм цілям, будуючи нові інноваційні бізнес-моделі. Аби залишатися прихильним досконалості, вам варто звернути увагу на наступні важливі моменти.

1. Визначте свою візію. Важко бути стійким, якщо не знаєш своєї мети. Стійкість надихається визначенням вашої візії, а потім прихильністю до життя, що відповідає вашим цінностям і керується вашими цілями. Це допомагає поліпшити мотивацію, координацію і концентрацію, зменшуючи страх і занепокоєння. З’ясування того, що вами рухає, в чому ви хороші, а також визначення проблем, які ви хочете вирішити, позбавить вас від відволікання і дасть рекомендації у важкі часи.

2. Зрозумійте, що підриви неминучі. У якийсь момент на шляху до успіху ми всі зіткнемося з негараздами. Важливо розуміти, що ніхто не застрахований від нестабільності. Ми не можемо контролювати те, що відбувається в зовнішньому середовищі, але ми можемо контролювати свою реакцію на це. Ми можемо вибрати відповідну реакцію, спираючись на широкі можливості, витягуючи уроки, які чекають нас попереду, і відповідним чином реагуючи.

3. Прагніть до своїх цілей. Стійкі люди прагнуть поліпшити своє життя і досягти своїх цілей. Успіх вимагає більшого, ніж просто бажання. Щоб стати краще, потрібні постійні і послідовні зусилля. Досконалість виковується в рутині, яку ми самі створюємо, і в звичках, які ми формуємо. Ці звички допоможуть нам пережити дні, коли виникає спокуса «кинути рушник» або погодитися на менше.
6 міфів про прийняття рішень

Існує ряд глибоко укорінених непродуктивних міфів, які заважають знаходити правильні відповіді.

Ефективно = швидко. Аби бути дійсно ефективними, нам потрібно чітко розуміти, для чого ми приймаємо рішення. Поспіх може привести до того, що ми будемо опиратися не на ті чинники, і, в кінцевому рахунку, будемо шкодувати про зроблений вибір.

У мене немає часу на це рішення. Відкладати рішення саме по собі вже є рішенням. Однак якщо ви свідомо не поспішаєте, щоб прояснити свої цілі, рішення буде більш ефективним. Ви витратите час зараз, але заощадите пізніше, оскільки вам не доведеться переглядати свій вибір.

Це тільки моє рішення; мені не потрібно залучати інших. Важливі рішення зачіпають і інших зацікавлених осіб. Уникаючи більш масштабної картини і не замислюючись, на кого ще може вплинути ваш вибір, ви, у кращому випадку, вирішуєте проблему тільки частково, а в гіршому — посилюєте її.

Я довіряю своїй інтуїції. При прийнятті важливіших рішень, коли ставки високі, довіряючи своїй інтуїції, ми спираємося на упередження і помилки пам’яті. Приймаючи важливі рішення, корисно бути відкритим і з готовністю сприймати нову інформацію та ідеї.

Лінійне прийняття рішень. Насправді хороші рішення приймаються циклічно: при зборі та аналізі інформації нам потрібна петля зворотного зв’язку. Іноді потрібно повернутися назад і врахувати те, що, можливо, було упущено, або знайти нові відомості, або провести інший аналіз.

Це можна зробити тільки одним способом. Завжди існує більше одного способу домогтися бажаного результату. Варто вибратися за межі звичних методів і моделей, як ви побачите речі по-іншому.
Бізнес в умовах війни: як триматися на плаву

Всі ми розуміємо, що ведення бізнесу сильно постраждало під час війни. Але як підтримати свій бізнес, щоб мати змогу надалі працювати і отримувати прибуток, платити податки та допомагати економіці?

Подбайте про працівників. Багато хто виїхав за межі дому та офісу, тому ваше завдання — організувати їх комфортну роботу. Забезпечте їх всім необхідним для роботи. Якщо це зроблено — шукайте простір для покращення процесів. Використовуйте нові технології для віддаленої роботи та організації праці. Налаштуйте комунікацію всієї компанії в одному місці, щоб працівники могли оперативно обмінюватися порадами і звертатися один до одного за допомогою.

Сприймайте скорочення штату як останній крок. Не потрібно поспішати скорочувати персонал та різати їм зарплатню. Якщо у вас є можливість, ви можете проговорити з командами те, чим вони можуть бути корисні у разі, якщо їх прямі завдання зараз неактуальні. Можливо, маркетологи зможуть допомагати з продажами, а менеджери підтримувати офіс. Шукайте варіанти збереження штату. Коли війна закінчиться, настане відлига для бізнесу, тому вам потрібно буде увійти в цей стан з сильною перевіреною командою.

Переорієнтуйтесь на інші ринки за можливістю. Продажі в Україні впали майже в усіх сферах бізнесу. Але все ж таки це можна сприймати як опцію для розвитку бізнесу. За можливості спробуйте зайняти ніші на українському ринку, які суміжні з вашою. Інший варіант — закордонні ринки. Якщо ви працювали поза межами України до війни, то нарощуйте там присутність. Вийти з нуля у війну на ринки Європи, звісно, непросто. Але багато компаній там хочуть працювати з українцями хоча б для того, щоб допомогти. Проаналізуйте можливості і не виключено, що ви знайдете щось перспективне.

Використовуйте звʼязки. Партнери можуть значно допомогти вашому бізнесу триматись. Обʼєднуючи зусилля можна запускати нові та підтримувати поточні проєкти. Крім цього, разом можна організовувати різні волонтерські та благодійні активності. Особливо це стосується міжнародних звʼязків, які можуть стати ключовими для поширення інформації, збору коштів тощо.
Комунікація з командою

Сьогодні бізнесу вкрай важливо правильно спілкуватися зі своєю командою. Як підтримувати один одного і забезпечити роботу колективу?

1. Створіть Telegram-канал для команди з контентом, що буде надихати та підтримувати. Розповідайте про життя компанії та перемоги нації, дайте можливість коментувати пости та залишати реакції. Уникайте панічні новини про повітряні тривоги та подібний контент — ті, хто на місцях, і так знають і чують про них.

2. Створіть Telegram-чат для керівників. У ньому будуть обговорюватися робочі задачі та інформація, яку потрібно донести команді.

3. CEO варто щоранку записувати відеоповідомлення команді. Для підтримки, збереження спокою та з максимальним інформуванням про основні моменти бізнесу (зміни, нововведення й інші новини).

4. Ранкові координації на кожному рівні компанії. Керівникам варто зідзвонюватися зі своїми співробітниками: підтримувати бойовий дух, обговорювати робочі задачі, питати про успіхи та труднощі у поточних завданнях.

5. Вечірні хвилинки позитиву. Щовечора робіть спільний дзвінок з командою (zoom-міти або телефоном), діліться позитивом за день, відзначайте прогрес, святкуйте локальні успіхи команди.
5 міфів про управління репутацією

Яких саме помилок найчастіше припускаються українські компанії у формуванні та захисті репутації?

Міф 1. Піар, реклама та маркетинг — це одне й те саме. Насправді це різні, хоча й компліментарні функції, які доповнюють одна одну, дозволяють бізнесу комунікувати з різними аудиторіями належним чином та у зручних для нього форматах. Вони мусять працювати синхронно, з узгодженням сфер відповідальності, активностей та КРІ, щоб уникати ризиків та неефективності.

Міф 2. Навіщо ремонтувати те, що не зламалося? У середньому репутація організації формується за період від 12 місяців системної роботи. Репутацією варто починати опікуватися коли криз ще немає. Сильна репутація спонукає аудиторії організації піддавати сумніву негативні твердження про неї або, принаймні, вважати негативні прояви одиничними випадками, а не патерном поведінки.

Міф 3. Та скільки там того PR — у нас власник є лідером думок у Facebook. PR та репутаційний менеджмент — це ціла наука, яка базується на організаційній та індивідуальній психології, соціології й навіть трохи на HR. Сприймати її як щось, що робиться «на колінці» чи «на додачу до маркетингу» — неефективно та ризиковано.

Міф 4. PR — це релізи та «пресухи». Думка, що PR — це про роботу зі ЗМІ, є одним із найпоширеніших стереотипів про цю функцію в Україні. Насправді робота зі ЗМІ — це приблизно тільки 10-30% діяльності повноцінно розвиненої PR-функції.

Міф 5. І скільки доходу та продажу мені принесе ця ваша репутація? Вимірювати ефективність PR можна і треба, однак з використанням коректних показників. У кожній галузі існує своя «точка фінансового ефекту» від управління репутацією. У переважній більшості сфер бізнесу в Україні репутація найсуттєвіше впливає на вартість залучення, мотивації та утримання персоналу, вартість залучення зовнішнього фінансування та доступ до колаборацій з потужними гравцями.
7 кроків, щоб зберегти свій бізнес

Криза не буває «вчасно» і до неї не можна бути готовим на 100%. Але є певні кроки, які допоможуть компанії подолати її.

1. Скорочуйте витрати з розумом. Сьогодні — час аналізу та пошуку найважливіших елементів бізнесу. Те, що не критично для виживання, переносіть, передомовляйтеся, скорочуйте, відмовляйтеся. Будьте чесні перед собою та бізнесом.

2. Плануйте грошовий потік хоча б на місяць уперед. З моменту початку війни минуло вже 3 місяці — проаналізуйте, які прибутки збереглися, а які — відпали. Від цих цифр плануйте грошовий потік на найближчий місяць, а краще на три.

3. Слідкуйте за головними показниками бізнесу. Незалежно від ситуації, у компанії мають зводитися три звіти: P&L, Сash flow та Баланс. Їх важливо продовжувати вести, але у кризовий час особливо звертайте увагу на вхідний та вихідний грошовий потік, обсяг вхідних заявок та продажу.

4. Утримуйте увагу клієнтів, навіть якщо вони не хочуть витрачати гроші, як раніше. Від того, як ви спілкуватиметеся з цільовою аудиторією, залежить, чи повернуться до вас клієнти. Тому продовжуйте працювати з ними, робіть спеціальні пропозиції, утримуйте інтерес.

5. Будьте обережні зі знижками. Важливо «не вимити оборотний капітал» — тобто не зменшити базу грошей, яку ви використовуєте для закупівлі нового товару. Якщо закупівельні ціни зростуть, а капітал зменшиться, то доведеться закуповувати менше та продавати менше, що призведе до падіння обсягів бізнесу. Застосовуючи знижки сьогодні, ви продаєте дешевше те, що завтра коштуватиме дорожче у закупівлі.

6. Шукайте нові можливості, ринки та географії. Зараз як ніколи важливо бути швидкими та адаптивними. Більшості компаній потрібна переорієнтація. Новий формат бізнесу лежить у площині неохоплених продуктів, ринків та географій.

7. Збільшуйте витрати лише в тому разі, якщо зможете їх окупити. Витрати повинні призводити до зростання доходів у найближчому майбутньому. Якщо можете вкласти 10 та отримати 15 — робіть це. Нині горизонт інвестицій, як і планування, зменшився — гроші мають обертатися швидко.
Як впровадити горизонтальне управління

Команди без ручного управління, яке зав’язане на одному керівнику. Команди, які самі собі створюють правила і самі себе регулюють. Звучить круто, правда ж? Ось 5 порад для тих, хто прагне впроваджувати "бірюзові" підходи у своїх компаніях.

Розбудовуйте фундамент. Стратегія, внутрішня політика, система внутрішньої комунікації та зворотного зв’язку, внутрішня структура компанії, розподіл функцій, система зростання працівників тощо. Ваші співробітники мають розуміти куди, як, чому, коли і навіщо рухається ваша компанія.

Створюйте прості та актуальні правила взаємодії. Щоб правила ефективно працювали і викликали симпатію, позитив, а не бажання їх архівувати, пишіть їх зрозумілою мовою, додайте малюнки, інфографіку, фотографії, ілюстрації, які відображають вашу корпоративну культуру.

Посилюйте інших лідерів. Без вузлових лідерів — ніяк. Посилення співробітників відбувається через менторство — постійне, бажано хоча б щотижневе. Такі розмови мають на меті посилити ключових лідерів, які зможуть без втручання керівника вести свої команди до спільної цілі компанії.

Почніть із себе. Команда, по-перше, все бачить, а по-друге, зчитує на інтуітивному рівні все, що транслюють лідери.

Довіряйте. З’їдання одне одного — це минуле. Компанії майбутнього — це компанії, побудовані на любові — до людей, до продуктів, що вони створюють, до світу. Крила довіри розкриваються, коли ви починаєте делегувати, приймати помилки свої та інших, не контролювати все та не втручатись всюди.
5 документальних фільмів про реальний бізнес

Фільми, які не просто надихають, а ще й передають реальний досвід та бізнес-знання.

Startup.cоm. Документальний фільм про долю компанії GovWorks. Це повчальна історія про фінансове планування, залучення капіталу, управління розвитком компанії, підприємницькі навички, управління співробітниками, а також про те, як ділове партнерство катастрофічно впливає на дружні відносини.

Білл Гейтс: Як дивак змінив світ. Це історія про одного з найбагатших людей в світі, який заснував Microsoft. В фільмі черговий раз показано, що Білл Гейтс – дуже розумна людина і геніальний підприємець. Він дивився на багато кроків наперед і діяв відповідно.

Inside: Lego. Документальний фільм, створений Bloomberg, розповідає про одну із найбільших компаній світу – Lego. У фільмі показано, як лідер компанії Йорген Віг Кнудсторп діяв у критичній ситуації, зумівши правильно змінити напрямок роботи.

Стати Ворреном Баффетом. Документалка про Воррена Баффета, одного з головних інвесторів світу. Його методи ведення бізнесу наводять, як приклад. Фільм включає інтерв'ю з самим Баффетом, його партнерами, дочкою, Біллом Гейтсом, інвесторами та іншими важливими особами у житті підприємця.

Steve Jobs: One last thing. Це не так біографія самого Стіва Джобса, як відповідь на питання, чому реклама така ж важлива, як і сам продукт. У документальній стрічці творці розповідають, що надихало Джобса і допомагало йому створювати продукт. Крім того, у фільмі розповідають, як він готував свої легендарні презентації продукту.
7 секретів успішного делегування

Делегувати – це, в першу чергу, правильно планувати, ефективно використовувати свій час та час співробітників, довіряти. Ось декілька порад, як краще делегувати.

Делегуйте завдання, з якими самі можете впоратися. Помилково думати, що можна обхитрити колег, доручивши завдання, з яким самі не знаєте що робити. Так ви можете втратити авторитет на самому початку передачі справ. Адже якщо у співробітника в процесі виконання завдання виникнуть запитання – ви не зможете допомогти, а отже опинитеся в незручному становищі.

Делегуйте поступово. Не закидайте завданнями підлеглого одразу. Почніть з простих завдань та рухайтеся до складних. Також не варто делегувати термінові завдання.

Ніяких двозначностей. Чітко та зрозуміло пояснюйте суть завдання, щоб у майбутньому не виникало зайвих запитань.

Переконайтеся, що ваш колега знає, що робить. Адже не виключена ситуація, що колега так хоче вам допомогти та сподобатися, що на ентузіазмі погодиться з виконанням завдання, а що робити з ним не знає.

Не дозволяйте, щоб на підлеглого звалювали завдання інші колеги. Адже відмовити він навряд чи зможе, а на ефективність роботи це погано вплине.

Ніколи самі не виконуйте завдання, яке делегували. Якщо дасте хоч один раз слабину – у майбутньому це буде відбуватися постійно. Підказуйте, вчіть, пояснюйте, але самі не робіть.

Контролюйте ненав’язливо. Не можна з першого разу передати свої справи та забути про їх виконання. На початку ви повинні час від часу контролювати виконання завдання та навчити співробітника самому себе перевіряти. З часом це можна робити рідше, але не робити взагалі – не можна.
3 способи зберегти стійкість і досягти успіху

За часів невизначеності ефективні лідери мають залишатися вірними своїм цілям, будуючи нові інноваційні бізнес-моделі. Аби залишатися прихильним досконалості, вам варто звернути увагу на наступні важливі моменти.

1. Визначте свою візію. Важко бути стійким, якщо не знаєш своєї мети. Стійкість надихається визначенням вашої візії, а потім прихильністю до життя, що відповідає вашим цінностям і керується вашими цілями. Це допомагає поліпшити мотивацію, координацію і концентрацію, зменшуючи страх і занепокоєння. З’ясування того, що вами рухає, в чому ви хороші, а також визначення проблем, які ви хочете вирішити, позбавить вас від відволікання і дасть рекомендації у важкі часи.

2. Зрозумійте, що підриви неминучі. У якийсь момент на шляху до успіху ми всі зіткнемося з негараздами. Важливо розуміти, що ніхто не застрахований від нестабільності. Ми не можемо контролювати те, що відбувається в зовнішньому середовищі, але ми можемо контролювати свою реакцію на це. Ми можемо вибрати відповідну реакцію, спираючись на широкі можливості, витягуючи уроки, які чекають нас попереду, і відповідним чином реагуючи.

3. Прагніть до своїх цілей. Стійкі люди прагнуть поліпшити своє життя і досягти своїх цілей. Успіх вимагає більшого, ніж просто бажання. Щоб стати краще, потрібні постійні і послідовні зусилля. Досконалість виковується в рутині, яку ми самі створюємо, і в звичках, які ми формуємо. Ці звички допоможуть нам пережити дні, коли виникає спокуса «кинути рушник» або погодитися на менше.
5 KPI на основі даних для керівника

Готівкові кошти, вмотивований персонал та управлінська звітність відповідної якості. Для того аби мати в наявності ці три важливі елементи — потрібні ключові показники продуктивності (KPI) для п’яти ділянок.

1. Стратегія і планування. Першим кроком має стати досягнення згоди стосовно цілей вищого порядку: яка наша мета? Де ми хочемо бути через рік? Як плануємо потрапити в цю бажану точку? Коли є відповіді на такі запитання, стає зрозуміло — які дані потрібні для вимірювання успіху.

2. Продаж і маркетинг. Цінність цих функцій полягає у здатності надавати випереджувальні індикатори, з допомогою яких можна спрогнозувати майбутнє. Маючи дані, керівник знатиме (і зможе спрогнозувати) — які сервіси найприбутковіші, якими є тенденції продажу для всіх послуг, а також — на яких ділянках інвестиції в маркетинг можуть дати найбільшу віддачу.

3. Клієнти та сервіси. Рушіями прибутковості бізнесу є клієнти та сервіси, які вони купують. Які клієнти є найбільш (і найменш) прибутковими і чому? Проблема корениться у самому сервісі? В неоптимізованих цінах? Або, можливо, деякі команди є продуктивнішими за інші? Звітність має пролити світло на ці запитання.

4. Персонал та операційна діяльність. З допомогою даних можна визначити найбільш (і найменш) результативних працівників. Відстежування цієї та іншої інформації допоможе вам зміцнити моральний дух співробітників, визначити ділянки професійного вдосконалення для окремих індивідів, зменшити кількість добровільних звільнень.

5. Готівка та фінанси. Якщо обсяги продажу зменшуються, виникають проблеми з ліквідністю. Але що є першопричиною падіння продажу? Можливо, неправильне ціноутворення чи низька продуктивність? Практика показує, що в більшості випадків основою проблеми є поганий облік витрат.
2024/09/30 15:30:00
Back to Top
HTML Embed Code: