Telegram Web Link
5 типових помилок бізнесу при виході на нові ринки

Вихід на нові ринки – приваблива ідея для бізнесу, але до цього питання варто підійти серйозно і проаналізувати помилки, які часто зустрічаються в цьому процесі.

1. Внутрішня неготовність компанії. Для успішного підкорення нового ринку компанія повинна як мінімум вирішити нагальні проблеми, оптимізувати виробництво, налагодити чітку управлінську структуру і т. д. Вихід на новий ринок – це стрес-тест для бізнесу, при якому проявлять себе все нечіткості в управлінні, вилізуть боком усі вузькі місця на виробництві. Тому перше правило виходу на новий ринок – розібратися з тим, що відбувається в компанії.

2. Ігнорування специфіки ринку. Чим далі ви замахнетеся у своїх планах, тим більше часу ви повинні приділити вивченню ринку та його загальних особливостей. Є загальновідомі особливості тих чи інших ринків, але навіть специфічна дрібниця, якої підприємець може просто не знати, легко здатна занапастити всю затію.

3. Неправильне позиціонування на ринку. Вивчення ринку має бути логічним продовженням вивчення регіональної специфіки. Те, що працює на одному ринку, взагалі не обов'язково спрацює на іншому, де діють інші гравці, свої правила і закони. Від того, які аспекти вашого бренду будуть акцентовані, залежить те, як ваш продукт почне свій шлях на ринку.

4. Невдалий час. Ще один параметр, який ви повинні враховувати, – це наскільки своєчасною буде ваша пропозиція на ринку, що вас цікавить. Неправильно вивчивши його, ви можете прийти туди зі своєю продукцією занадто рано, або, навпаки, спізнитися.

5. Відсутність реклами. Будучи чужаком у новому бізнес-просторі, ви повинні бути помітними ще до виходу на ринок, а PR має стати вашим головним інструментом.
Як подолати «ефект болота»: 6 уроків лідерства або як зробити свою компанію справді клієнтоорієнтованою

Аби досягти стабільного лідерства, бізнес має повсякчас дбати про баланс багатьох складових своєї життєдіяльності. Ось декілька уроків, які важливо засвоїти, щоб бути лідером.

Урок №1. Хто не вміє приймати рішення і брати відповідальність за них, той втрачає впевненість у собі. Наразі це неможливо допустити, оскільки єдине, що є постійним, – це зміни. Тож, і впевненість має ґрунтуватися на досвіді і відповідальності.

Урок №2. Тільки завдяки процесам оптимізації не втримаєшся на ринку. Тому варто підвищувати ефективність роботи з клієнтами, формуючи нові стандарти їх обслуговування і тим самим постійно підвищуючи планку їхніх очікувань.

Урок №3. Бути конкурентоспроможними за сучасних ринкових умов – це створити стабільну і лояльну клієнтську аудиторію, добробут якої і впевненість у завтрашньому дні будуть ототожнюватися зі стабільними успіхами компанії, з якою ми співпрацюємо.

Урок №4. Найефективніша стратегія – побудова тривалих довірчих відносин з усіма існуючими і потенційними клієнтами. При цьому вони мають знати про всі можливості й конкурентні переваги ваших продуктів і послуг. Навіть більше – вони повинні мати змогу скористатися ними у потрібний для них час.

Урок №5. Складно зрозуміти сенс життя, якщо не слугувати людям. Ця догма має стати основою роботи з клієнтами за принципом «кожен клієнт унікальний».

Урок №6. Сучасна економіка довела: залучення кожного нового клієнта коштує компанії надто дорого, аби пропонувати йому лише один товар/продукт/послугу. Тож потрібно активно використовувати «стратегію другого продукту» .
5 фільмів про бізнес, які вчать не опускати руки

1. «Засновник»
У фільмі показана історія Рея Крока, засновника мережі McDonald’s. Головна ідея фільму – успіху можна досягти у будь-якому віці. Головне, щоби була енергія та віра у свою справу.

2. «Стів Джобс»
Історія життя однієї з найвидатніших особистостей планети, засновника компанії Apple Стіва Джобса. Фільм розкриває глядачам Джобса з усіх боків і ракурсів. Він — не тільки геній часу і маркетингу. Він — людина зі своїми недоліками, які є у кожного.

3. «Гра на пониження»
Дія фільму відбувається під час фінансової кризи 2007-2008 років. В центрі сюжету − декілька фінансових аналітиків і співробітників компаній з Волл-Стріт, які змогли передбачити фінансову кризу та розвиток її подій. У фільмі показано, як успіх у фінансових операціях і бізнесі залежить від рішучості і віри у власні висновки, коли всі навколо сумніваються у тобі.

4. «Вовк з Уолл-Стріт»
У фільмі показана реальна історія успіху всесвітньо відомого бізнес-коуча, Джордана Белфорта. Головний герой пережив кілька серйозних злетів та падінь, став біржовим брокером, згодом створив власну компанію. І саме тому фільм цінний. Що б ми не ставили на перший план у своєму житті, про власну особистість і її таємниці забувати не можна, чим би ви не займалися.

5. «Соціальна мережа»
У фільмі показали реальну історію творців соціальної мережі Facebook та життя студента Гарварду Марка Цукерберга. Він зумів, ще будучи студентом, створити гігантську соцмережу, якою користуються мільйони людей в усьому світі. Ця історія вчить наполегливості та не втрачати віру в успіх своєї справи.
Як підсадити клієнта на емоційний гачок

У часи величезної конкуренції між компаніями чималого значення набуває клієнтський досвід – враження, які покупець отримує від взаємодії з компанією. Саме це визначає її репутацію в очах клієнта та впливає на його бажання повернутись.

Вибудуйте правильну комунікацію. Клієнт повинен відчувати турботу на всіх етапах комунікації з вашим брендом. Пам’ятайте: люди забудуть те, що ви сказали, але пам’ятатимуть емоції, які викликали у них ці слова. До того ж саме клієнт вирішує, які канали зв’язку використати: будьте готові вдосконалювати свої методи комунікації у месенджерах, завдяки телефонному зв’язку і, звісно ж, у спілкуванні віч-на-віч. Майте також на увазі, що покупець прагне отримати відповідь миттєво. Важливо мати сторінки у соціальних мережах і support-команду на офіційному сайті компанії. Пам’ятайте: де би не відбувалась комунікація, вона завжди має бути на найвищому рівні.

Налаштуйте внутрішні процеси в компанії. Неефективні процеси всередині компанії призводять до втрати клієнтів. Наприклад, компанія не завжди правильно використовує отримані дані від простого нерозуміння, що саме вона хоче знати про споживача та як застосовувати ці знання. На сьогодні цифрові рішення дають змогу обробляти колосальні обсяги даних і покращувати рівень клієнтського сервісу.

Реагуйте на зміни якомога швидше. Компаніям треба навчитись розуміти мінливі тренди та реагувати відповідно. Один із найімовірніших способів досягти цього – оцифрувати підприємство. Так, в опитуваннях, проведених торік Harvard Business Review, 87% респондентів зазначили, що оцифрування входить до топ-пріоритетів їхнього бізнесу. Понад 60% генеральних директорів повідомили, що вони впроваджують програми трансформації, які допоможуть оцифрувати їхні компанії та стати ближчими до споживача.
4 помилки бізнесу на податковій перевірці

Для того щоб вчитись на чужих, а не власних помилках, їх потрібно знати. Отже, найчастіше бізнес припускається таких типових помилок при проведенні податкових перевірок.

1. Не готуватись. Правильна підготовка дає набагато більше шансів пройти податкову перевірку успішно. Потрібно здійснювати завчасно і періодично актуалізувати такі основні підготовчі дії: аудит податкового та бухгалтерського обліку, первинних документів та виправлення в них недоліків; інструктаж співробітників на випадок перевірки; визначення відповідальних осіб для комунікації з інспекторами та інші.

2. Інспектор (не) друг. Зрозуміло, що у процесі податкової перевірки в підприємця та контролюючого органу різні цілі. Тому комунікацію з контролюючими органами потрібно вести виключно в рамках положень чинного законодавства, тобто надавати лише ту інформацію та документи, що ви зобов'язані надати, і не більше. Також доцільніше буде визначити обмежене коло осіб, які можуть вести комунікацію з інспекторами та надавати інформацію.

3. Не дочекатись своєї черги. Якщо в процесі перевірки ви помітили, що інспектор допустив помилку та зробив невірні висновки, не варто відразу на це вказувати. Краще «виховано» дочекатись своєї черги та вказати на допущені помилки, коли інспектор вже не зможе внести до акту зміни та доопрацювати його. Тоді всі допущені інспектором порушення будуть підставами для скасування результатів перевірки.

4. Відбутися «малою кров’ю». Не варто погоджуватись з результатами перевірки, коли до них є зауваження. Навіть, отримавши акт перевірки, в якому виявлені порушення не настільки серйозні, як ви очікували, не спішіть радіти. Адже висновки, викладені в акті перевірки, якщо до них не буде заперечень, а відповідне податкове повідомлення-рішення не буде оскаржено, можуть лягти в основну додаткових донарахувань чи кримінальних проваджень.
Як захистити бізнес від кіберзагроз

З чого почати бізнесу, щоб бути захищеним? Перелічимо практичні кроки, які будуть однаково корисні як великій корпорації, так і невеликому інтернет-магазину.

1. Провести аудит та оцінити ризики. Оцініть активи бізнесу та їх вразливість з погляду ризиків кібербезпеки (наприклад, потенційні збитки від крадіжки фінансової інформації, персональних даних працівників, блокування роботи поштового сервера, веб-порталу тощо). Виявлені вразливості визначать етапи, які потрібно пройти бізнесу, щоб стати захищеним.

2. Дотримуватися стандартів кібербезпеки. Рекомендується прийняти внутрішню політику, якою визначатимуться ключові права та обов’язки працівників і осіб, відповідальних за кібербезпеку. Така політика має включати як повсякденні обов’язки працівників, так і плани реагування організації на кіберінциденти з розподілом обов’язків відповідальних за кіберзахист та менеджмент компанії.

3. Призначити відповідального. Далеко не в кожної організації є потреба створювати підрозділ з кібербезпеки. Але навіть на рівні невеликого бізнесу буде корисно визначити особу, яка за посадою відповідає за кібербезпеку. У невеликих організаціях такі функції, зазвичай, виконує системний адміністратор. Достатньо визначити функції та завдання такої особи в політиці з кібербезпеки.

4. Правильно реагувати на інциденти. Основне завдання при виявленні кіберінциденту — правильно його ідентифікувати, оцінити, з чим ми маємо справу, та нейтралізувати загрозу. Визначте відповідальній особі чіткі кроки, які, залежно від обставин, вона може здійснити самостійно чи із залученням сторонньої підтримки.

5. Подумати про страхування кіберризиків. Також компаніям варто розглянути можливість страхування кіберризиків. Це може заощадити ресурси на безпеку та допоможе покрити збитки у разі втрати даних чи блокування роботи компанії.
ТОП-5 книг про бізнес 2020 року

Пропонуємо вашій увазі 5 бестселерів, виданих у 2020 році, що користуються популярністю серед українських підприємців.

1. «Ця ідея ніколи не спрацює! Неймовірна історія заснування Netflix» – Марк Рендольф
Автор ділиться спогадами про довготривалий шлях Netflix до успіху, а також інсайтами, що варто взяти до уваги кожному стартапу.

2. «Тренер на трильйон. Правила лідерства Білла Кемпбелла з Кремнієвої долини» – Ерік Шмидт, Джонатан Розенберг, Алан Ігл
Книга розповідає про відомого футбольного тренера, який після закінчення футбольної кар’єри подався в Чикаго працювати в рекламній агенції, а згодом вже працював віце-президентом Apple. Знайомі покійного тренера діляться основними принципами лідерства, яких їх навчив Кемпбелл за життя.

3. «Атомні звички. Легкий і перевірений спосіб набути корисних звичок і позбутися звичок шкідливих» – Джеймс Клір
У книзі Клір ділиться власною методикою зміни звичок, а свої переконання аргументує результатами наукових досліджень. Покладаючись на ці моделі, автор сформулював чотири закони зміни поведінки, які пропонує використовувати для подолання негативних звичок і набуття корисних.

4. «Емоційний інтелект» – Деніел Ґоулман
Це психологічний світовий бестселер, який доводить аксіоматичний зв'язок між життєвим успіхом людини та її емоційним станом. Для чого нам емоції та як навчитися ними керувати? На ці питання і дає відповіді автор.

5. «Без фільтрів. Інсайдерська історія Instagram» – Сара Фрієр
У книзі описана історія заснування та становлення популярної соціальної мережі Instagram. Журналістка Фрієр опитала співзасновників Instagram та всіх ключових облич, які пов’язані з успіхом проекту, і на основі їх показів розповіла реальну історію відомого додатку.
5 складових успіху будь-якого бізнес-проєкту

Кожен із підприємців знаходить власні ключі для успішного розвитку своєї компанії. Але є декілька must-have елементів для будь-якого бізнесу.

Планування. Цей елемент дозволяє завчасно структурувати/пріоритезувати завдання і мету. Плануйте кожен тиждень за день до його початку. Дві-три години, витрачені на таку «артпідготовку», допомагають налаштуватися на правильну хвилю, подумки уявити, як, коли й що потрібно робити, а в понеділок із самого ранку рухатися відповідно до заданого плану, не витрачаючи часу на те, щоб згадати раніше заплановане.

Дедлайни. Проект без дедлайну – провалений проект. Якщо немає фінальної точки звіряння, не буде й результату. Час – непоправний ресурс, тому потрібно летіти ракетою до поставленої мети в межах конкретно встановленого таймінгу.

Фіксація. Успішний підприємець просто зобов'язаний фіксувати вхідні завдання. Фіксація має бути максимально простою та швидкою. Кожного дня ми спостерігаємо лавиноподібний потік вхідної інформації. Щоб не потонути в цій лавині, доводиться фіксувати найважливішу інформацію часто без допомоги асистента й моментально реагувати на вхідний запит.

Реакція. Швидкість прийняття рішення важливіше, ніж саме рішення. Світ рухається невблаганно швидко: тоді, коли італійський дизайнер малює моделі нової колекції осінь/зима для показу в Мілані, у Китаї ці ж моделі виходять у продаж. Полотно часу стискається, клієнти/партнери вимагають рішень ще до того, як озвучать проблему.

Гармонія з Всесвітом. Як би це не звучало, але у Всесвіті все перебуває в гармонії: енергія змінюється на енергію. Щоб щось отримати, потрібно чимось пожертвувати, інакше цей механізм не працює. Виробляйте у своєму бізнесі непорушні бенчмарки, виховуйте команду ідеологічно, формуйте правила, не підвладні часу.
5 причин почати бізнес просто зараз

Чи варто починати свій бізнес під час кризи? Ось декілька причин, які зіграють вам на руку, якщо ви вирішите відкрити свою справу вже зараз.

1. Все дешевше. Під час кризи падають ціни на нерухомість, оренду приміщень і обладнання, знижується рівень оплати праці. Вам, як підприємцю, це буде дуже вигідно.

2. Широкий вибір кадрів. Криза породжує безробіття. Сьогодні катастрофічно зросла кількість людей, що втратили роботу під час карантину. І вам, як власнику, буде надано набагато більший вибір фахівців. Ви можете найняти тих співробітників, які до кризи мали хорошу роботу і не думали її міняти. До того ж, ви зможете укласти з ними контракт на більш вигідних для себе умовах.

3. Зниження рівня конкуренції. Під час кризи компанії банкрутують, бізнес — згортається. Якщо ви шукали сприятливий момент для виходу на ринок, то, можливо, саме зараз його час. Багато компаній чекають подібних умов, щоб увірватися на бізнес-арену, і виграють. Adidas, Puma, Lego, Pepsi, Burger King, Microsoft — серед них.

4. Легше знайти клієнтів. Щоб залишитися на плаву у важкі часи, бізнесмени часто переглядають партнерські відносини. Запропонувавши більш зручні умови співпраці, ви з більшою ймовірністю зможете укласти вигідну угоду.

5. Інтерес інвесторів. Люди, які знають як працюють гроші, розглядають кризу, як шанс вдалої інвестиції в перспективний бізнес. Вклавши меншу від звичайної суми в новий проєкт, інвестор, при розумному підході, з часом отримує хороший бізнес у вже стабільних економічних умовах.
7 важливих порад від Річарда Бренсона

Йдіть за своєю мрією.
Ваше життя буде набагато кращим, якщо ви робитимете те, що вам до смаку. Коли люди займаються улюбленими справами, вони насолоджуються життям більше за інших, лише тому що втілюють свої мрії.

Зробіть щось гарне. Якщо ви не змінюєте на краще життя інших людей, ви не повинні займатися бізнесом. На компанії покладено зобов’язання зробити цей світ іншим: для громади, для співробітників, для клієнтів. Коли ви робите щось корисне для інших, це приносить користь і вашому бізнесу.

Вірте у свої ідеї. Палка прихильність до своєї справи й ваші особисті прагнення – це те, що відділяє успіх від невдачі. Якщо ви самі не пишаєтеся тим, що робите, чому інші будуть?

Не здавайтесь. Ви будете просто вражені тим, як багато можна досягти, якщо неухильно слідувати своїй меті. Якщо вас спіткала невдача, спробуйте ще раз, зберіться з силами й почніть спочатку.

Слухайте, робіть багато нотаток, постійно кидайте собі нові виклики. Якщо ви не будете записувати свої власні (й чужі) спонтанні ідеї, вони вмить зникнуть. Тож обов’язково фіксуйте свої мрії: робіть списки. І не забувайте: більше слухайте, менше говоріть.

Передавайте повноваження і проводьте більше часу зі своєю родиною. Якщо ви доручите іншим людям виконувати те, на чому самі не дуже розумієтеся, ви звільните собі час на те, щоб планувати майбутнє компанії. Ця стратегія дає вам також можливість провести більше часу з найдорожчим для вас у світі – вашою родиною.

Спілкуйтеся, співпрацюйте, знову спілкуйтеся. Хоч це і звучить просто, але саме це й варто робити, більш того – працюйте і взаємодійте з іншими людьми.
2024/10/01 19:14:32
Back to Top
HTML Embed Code: