Telegram Web Link
Як втілити мрію в життя: 5 кроків

Уолт Дісней колись сказав: “Правильний спосіб почати щось — це припинити говорити і робити”. Цей вислів, зокрема, стосується наших мрій, а точніше — їх втілення в життя. Ось 6 звичок, які допоможуть вам перетворити вашу мрію в реальні результати:

1. Матеріалізуйте вашу мрію за допомогою візуалізації. Візуалізація — метод, за допомогою якого ви уявляєте собі те, чого хочете від життя, використовуючи силу уяви. Завдяки цьому людина може перетворити свої мрії в майбутні можливості.

2. Розставте пріоритети. Маючи чітке уявлення власної цілі, потрібно перейти до її пріоритетності стосовно інших справ — саме це вважається вдалим початком на шляху до мети. Цілі повинні бути не надто віддалені від реальності (такі, яких неможливо досягнути).

3. Визначте основні етапи. Американський вчений Уоррен Бенніс сказав: “Альпіністи не піднімаються на вершину від підніжжя гори. Вони дивляться на вершину і подумки рухаються в зворотньому напрямку — туди, звідки мають почати”. Це саме стосується і визначення цілей — коли ви в думках починаєте з кінця і складаєте конкретний план дій, можете почати працювати в зворотньому напрямку і встановити проміжні цілі, які допоможуть досягнути кінцевого результату.

4. Слідкуйте за прогресом. Однією з переваг структурованого підходу до цілі і бачення обстановки є те, що люди можуть чітко уявляти, як кожна дія і зусилля штовхає їх до вищої мети. Це допомагає створити імпульс і мотивацію.

5. Знайте, коли потрібно зупинитись. Всі мотиваційні історії вчать нас, як досягати цілей та здійснювати мрії. Однак досягнення цілі пов’язане з сьогоденням. Тому відмовтесь від нереальних мрій, які лише те й роблять, що висмоктують з вас енергію та творчий потенціал, і подумайте про те, що справді можна втілити в життя.
5 книг про бізнес, які потрібно прочитати у 2021

Всі ми покладаємо багато сподівань на 2021 рік і хочемо, щоб він видався для нас успішнішим, ніж минулий. Тому підготували для вас добірку якісної літератури, яка надихне вас на нові звершення, розкриє таємниці роботи великих компаній та змусить переосмислити своє життя та бізнес.

"Продається все. Джефф Безос та ера Amazon" Бред Стоун
Ця книга є ґрунтовною біографією однієї з найбільших і найуспішніших компаній світу Amazon, та її засновника Джеффрі Безоса, найбагатшої людини світу 2020 року. Американському письменнику і журналісту Бреду Стоуну, вдалось отримати доступ до працівників компанії та сім’ї Джеффрі Безоса, які допомогли автору дізнатись про всі особливості цього бізнесу.

"Доставка щастя. Шлях до прибутку, задоволення і мрії" Тоні Шейн
Головний директор однієї з найбільш відомих інтернет-компаній Zappos Тоні Шейн розповідає про свій шлях до успіху у бізнесі. Його компанія на початку створення зазнавала великих труднощів, проте вже через 10 років компанію викупив Amazon за 1,2 мільярди. Як йому це вдалося? Читайте у книзі.

"Робота рулить! Уроки Google: правила гри у команді мрії" Ласло Бок
Будь-який проєкт – це в першу чергу команда, яка його створює. Своєю повагою та турботою про колектив відомий Google. Директор по роботі з персоналом на основі досліджень в області психології та поведінкової економіки дає поради про те, як побудувати хорошу команду та налагодити відносини між колегами.

"Планета Pixar. Моя неймовірна подорож зі Стівом Джобсом у створення історії розваг" Лоуренс Леві
Як і всі історії про проєкти Стіва Джобса, це історія про створення всесвітньовідомого бренду з невеличкого стартапу. У книзі ви прочитаєте про те, як невелика графічна студія перетворилася на одну з найпотужніших голлівудських компаній Pixar.

"Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті" Насім Талеб
Життя не завжди іде за планом і дуже часто вносить непередбачувані корективи. Мінливість і хаотичність навколишнього світу виводить з рівноваги будь-яку людину. Однак Насім Талеб вважає, що саме завдяки невизначеності люди, речі та системи можуть ставати кращими. Антихрупкість – це риса, яка допомагає обернути непередбачуваність у джерело самовдосконалення.
5 застарілих офісних практик, від яких варто відмовитись

Є речі, що стають застарілими, і все. Це трапляється і з методами управління. Їм на заміну приходять нові, інноваційні й елегантніші рішення. Тож щоб не відставати, потрібно вже сьогодні впровадити зміни у своєму офісі. Почати можна з того, щоб позбавити себе і своїх підлеглих від таких п’яти "раритетних" методів управління.

1. Ієрархія. Раніше організації формувалися за принципом піраміди: усі рішення й інформація спускалися "зверху донизу". Сьогодні така система вважається безнадійно застарілою. Ієрархія породжує бюрократію й тяганину, вона заважає людям висловлювати власні думки.

2. Фіксований робочий час. Відомо, що працівники стають набагато ефективнішими, якщо в них є можливість вибрати зручні для себе місце й час роботи, що відповідають їхньому стилю життя. Бізнес усе більше набуває глобального характеру, а це означає, що роботодавцям час проявляти гнучкість у цьому питанні.

3. Офіс як місце винятково для роботи. До того, як технологічні інновації завоювали світ, офіси служили єдиній цілі: бути робочим місцем. Сьогодні офіси використовуються в різні способи. Багато компаній уже перероблюють їх таким чином, щоб приміщення надихали та мотивували працівників.

4. Вказівки від керівництва. Раніше керівники самостійно розробляли стратегію компанії, а потім доводили її до відома своїх працівників, щоб ті втілювали її на практиці. Думка підлеглих нікого не цікавила. Сучасні компанії, навпаки, перед тим, як прийняти рішення, намагаються спочатку дізнатися, як до цього ставляться інші працівники.

5. Щорічна оцінка ефективності працівників. Менеджери по роботі з персоналом вважають такий метод оцінки непотрібним. Окрім цього, він змушує працівників нервувати, особливо якщо від оцінки ефективності залежить їхня зарплата чи можливість отримати підвищення.
Як налагоджувати корисні зв'язки?

5 кроків до побудови міцних взаємин, які можуть принести набагато більше, ніж гроші.

1. Нехай встановлення й підтримка стосунків стануть звичкою. Ваша мережа контактів не зростатиме, якщо ви не будете постійно приділяти цьому увагу. Складіть список людей, і застосовуйте стратегічний підхід у розбудові стосунків з ними. Створюйте точки контакту і визначайте пріоритети.

2. Створюйте приємні спогади. Створюйте враження, що потенційно можуть залишитися в пам'яті інших людей. Проводячи час з людьми поза роботою, ми створюємо міцні зв'язки й тривалі стосунки.

3. Не пліткуйте. Ніколи. Лихослів'я вбиває довіру швидше, ніж майже будь-що інше в цьому світі, тим самим руйнуючи здатність до ефективного підтримання знайомств. Замініть плітку на щиру похвалу.

4. Звикайте бути в доброму гуморі. Ніхто не хоче працювати з негативно налаштованими людьми. Ваші знайомі потребують вашої позитивної енергії, вашого захоплення життям і вашого оптимістичного погляду в майбутнє. Отже, дбайте про себе і даруйте позитив іншим.

5. Ставтеся однаково до водіїв таксі й президентів компанії. Майже неможливо вгадати, де або через кого прийде ваша нова велика можливість. Статус не має значення. Ставтеся до кожної людини як до президента компанії. Одного дня, можливо, так і станеться.
5 кроків до надзвичайно продуктивних ранків

1. Керуйте вашою енергію, а не вашим часом
. Якщо ви приділите час, щоб думати про це, ви, ймовірно, зрозумієте, що ви краще виконуєте певні завдання у визначений час. Який вид енергії переважає у вас вранці? Для виконання якого завдання ця енергія підходить найкраще?

2. Готуйте список справ напередодні ввечері. Це займає 10 хвилин ввечері, але економить 3 години наступного дня. Тому візьміть собі за звичку.

3. Не відкривайте електронну пошту до полудня. Ніхто не збирається інформувати вас електронним листом про справжню надзвичайну ситуацію, тому відкладіть перевірку пошти на пізніший час.

4. Працюйте в прохолодному місці. Ви коли-небудь помічали, як ви відчуваєте спрагу і млявість у жаркому приміщенні? Зниження температури повітря або переміщення в більш прохолодне приміщення ˗це простий спосіб, щоб зосередити ваш розум і тіло.

5. Зробіть «розминку» перед початком робочого дня. Почніть день зі склянки холодної води або десятихвилинної медитації. Ви повинні мати послідовність дій, що складають ваш ранковий ритуал. Такий незначний ритуал надсилає сигнали в мозок, що прийшов час для переходу в режим роботи, або в будь-який режим, у якому ви повинні перебувати, щоб виконати ваше завдання.
Де знайти гроші на розвиток стартапу: 7 джерел фінансування

Засновнику компанії потрібно не тільки добре вивчити ринок, придумати відмінну бізнес-ідею і зрозуміти, як отримувати дохід з її допомогою, а й знайти гроші на запуск проєкту. Існують різні варіанти залучення коштів, кожен з яких пов’язаний з певними наслідками.

1. 3F — friends, family and fools
3F — класична формула залученого капіталу. Часто це найпростіший та найшвидший варіант, але він підходить не всім: такий підхід може стати причиною зіпсованих відносин з близькими.

2. Банки
Варіант для компаній, що генерують дохід. Виконуючи вимоги держави, банки створюють програми підтримки бізнесу. Але такі пропозиції зазвичай припускають особисту відповідальність засновників бізнесу.

3. Майданчики P2P-кредитування
Майданчики типу Funding Circle оцінюють ризики, ліквідність і вартість активів компаній і дають можливість приватним особам вкладати гроші під вищі відсотки, ніж вони могли б отримати в банку.

4. Гроші засновника
Якщо ви вірите у свій бізнес та потребуєте інвестицій до отримання доходу, можна використовувати власні кошти або знайти бізнес-партнера, який зможе внести частину необхідної суми та стати вашим співзасновником.

5. Ангельські інвестиції
Як правило, бізнес-ангели роблять вклад в обмін на частку в компанії, але іноді вони можуть видавати кредити. Крім того, такі інвестори можуть поділитися з вами досвідом і корисними контактами.

6. Краудінвестінг
За останні вісім років такі компанії, як Seedrs і Crowdcube, стали популярним варіантом залучення інвестицій.

7. Інвестиційні фонди
Це дуже ефективний спосіб залучення грошей для стартапів, через те, що однієї розмови може бути досить для залучення суми, необхідної для реалізації проєкту. Ще один варіант, доступний компаніям по всьому світу — краудфандинг через Kickstarter або Indigogo.
3 загальних принципи успішної M&A-угоди

Попри кризу у світі триває купівля-продаж компаній. Гіганти поглинають більш малих, а потім вони також можуть бути проданими, або невеличкі – купують ще менші і так збільшують свій потенціал. Отже зі злиттям та поглинанням (M&A) може стикнутися будь-який бізнес. Як довести справу до кінця та дійти згоди з покупцем або продавцем у таких угодах?

1. Принцип побудови довіри
Якщо сторони націлені на швидке і якісне закриття угоди, їхні відносини потрібно розвивати на принципах чесності та відкритості. Перший крок на цьому шляху – справедлива ціна активу, яка (в ідеалі) не зміниться в процесі угоди. Ще один складник довіри – компетентність команди, що організовує угоду. Якщо її професіоналізм під питанням, то сторони витратять купу часу й сил на перестраховку й повторну перевірку документів, що обов’язково призведе до підозр і суперечок. Якщо ви не довіряєте іншій стороні, не вступайте в угоду або навіть не починайте її.

2. Принцип особистого спілкування
Легке спілкування – ще один ключ до успішного і швидкого закриття угоди. В угодах, де переговори ведуться тільки між радниками, відсоток невдач вище, оскільки перемови перетворюються в зіпсований телефон. Спілкування «на вищому рівні» дає змогу своєчасно виявляти й негайно розв’язувати проблеми, які ставлять угоду під загрозу. А ще не бійтеся запитувати про всі моменти, які вас насторожують. І не забудьте самі розкрити інший стороні проблеми, які, на вашу думку, можуть вплинути на хід угоди.

3. Принцип узгодження передачі ризиків
Метою переговорів не має бути тільки бажання здобути перемогу й обстояти свої погляди. Головне – це досягти бажаного результату, з урахуванням розумної частки ризику. В успішній угоді й покупець, і продавець розуміють, що обидві сторони мусять піти на певні ризики, властиві операціям M&A. У будь-якому разі не можна нехтувати практикою виявлення, оцінки, мінімізації та постійного моніторингу ризиків.
4 приклади вдалого старту бізнесу під час кризи

Чи можна розпочати успішний бізнес під час кризи? Так. Деякі з найбільших світових компаній почали свою діяльність під час рецесії. Економічний спад може створити низку несподіваних можливостей для підприємців, які прагнуть інновацій. Ось декілька прикладів від відомих брендів.

1. Бургер Кінг. У 1950-х роках, після того як корейська війна знизила економіку США, два брати в Луїзіані добре визначили потребу у швидкому доступному харчуванні для американців. Вже облаштовуючи власну бургерну, вони максимально зацікавили громадськість своїм продуктом. І швидко масштабувались, продаючи франшизи свого бізнесу. Решта – смачна історія.

2. FedEx. Це справжня історія успіху стартапу. FedEx розпочав свою діяльність як університетський проект Фреда Сміта під час депресії 1969 –1971 років і перетворився на бізнес із доходом майже $70 мільярдів.

3. Microsoft. Цей глобальний технологічний гігант розпочав свою діяльність 1975 року, у період високого рівня безробіття, зростання інфляції та стагнації ВВП в Америці. Хочете повторити успіх мільярдера Білла Гейтса? Тоді зараз саме час.

4. General Motors. GM не стартував під час рецесії, але вона стала поштовхом для розвитку компанії. На початку 1900-х років засновник використав економічну невизначеність, щоб скупити менші виробничі об'єкти, які боролися за виживання, і в такий спосіб розбудував свою імперію.

Тож будьте сміливими, кмітливими, а найголовніше – достатньо швидкими, щоб не проґавити свій шанс та використати всі можливості нової реальності.
Чому варто починати бізнес під час кризи

Не кожен бізнес досягне успіху в нинішньому кліматі фінансової невизначеності, втім, як і в будь-який інший час. Але є кілька причин, чому спад може бути гарною можливістю для старту своєї справи.

Невідворотність змін стимулює інновації. Кажуть, що невідворотність – це основа для нових відкриттів і винаходів, і це особливо актуально під час фінансового спаду. Спад спричиняє проблеми, для розв'язання яких люди потребують інноваційних рішень. І коронавірус спричинив дуже специфічний набір проблем, які стартапи можуть розв'язати.

Фінансові ресурси стають доступними. Економічна невизначеність створює чудове середовище для пошуку фінансування. Процентні ставки нижчі, тобто позики є більш доступними. А кмітливі інвестори використовують спад, щоб отримати більше за свої гроші, інвестуючи в стартапи, що не мають достатньо ресурсу для розвитку.

Можливість залучення талантів. Сумним фактом пандемії є те, що багато цінних працівників та фахівців залишаються без роботи. Для них це, звичайно, погана новина, але для підприємств – хороша, адже вони можуть скористатися та залучити в проєкт талановитих спеціалістів, які зазвичай недоступні.

Конкуренція знижується. Багато підприємств опиняються в умовах нижчої конкуренції, оскільки конкуренти намагаються відновити роботу після пандемії. Ті, хто здатний впровадити інновації або залучити додаткове фінансування, щоб пережити шторм, точно опиняться в топі, коли ринок знову нормалізується.

Час переглянути домовленості. Оскільки багато підприємств активно шукають нові замовлення, зараз настав час для перемовин про кращі умови та нижчі ціни. Якщо ви самі перебуваєте в позитивному становищі, зараз може бути час придбати інші підприємства або їхні активи, якщо вони вирішили припинити свою діяльність.
5 міфів про стратегію в компанії

Міф 1: довгострокова перспектива
. Стратегія – не про довгострокову або короткострокову перспективу, а про основи роботи бізнесу: джерела створення вартості, драйвери витрат. Щоб оволодіти стратегією, нам потрібно збільшити не часовий горизонт нашого мислення, а його глибину.

Міф 2: гіганти постійно змінюють стратегію. Схоже, що такі гіганти, як Amazon, Google або Facebook постійно змінюють стратегію, витрачаючи величезні суми, пропонуючи нові продукти та послуги щороку. Інновації легко сплутати зі зміною стратегічного напрямку, і іноді вони дійсно викликають такі зміни. Але у випадку з великими гравцями більшість нових інноваційних продуктів і послуг відображають єдину послідовну стратегію.

Міф 3: конкурентна перевага мертва. Вся правда не в тому, що конкурентна перевага мертва, а в тому, що потрібно покладатися на безліч переваг, а не лише на одну. Гіганти бізнесу роблять ставку не на будівництво однієї великої стіни, а на зведення безлічі невеликих.

Міф 4: стратегія не потрібна, краще просто бути моторним. Спритність – це не стратегія. Це можливість, яка має експлуатаційні переваги, але не може назавжди вплинути на конкурентну позицію фірми, якщо немає стратега, що приймає правильні рішення про те, куди скерувати цю здатність. Стратегія – це не план, а основа для прийняття рішень, набір керівних принципів, які можуть застосовуватися в міру розвитку ситуації.

Міф 5: цифрова стратегія необхідна. Компанія – це організм, і якщо ви спробуєте оптимізувати його частини, ви маєте оптимізувати й ціле. Вам не потрібна стратегія в царині цифрових технологій, ІТ, фінансів, персоналу або чогось ще. Необхідна просто стратегія для бізнесу. Тому не думайте, що ви зможете розробити стратегію для цифрової частини вашої компанії і залишити все інше в спокої.
Як досягти стійкості компанії

Світ готує нам ще багато несподіванок. Та при наявності стратегічного підходу до сталого розвитку і правильного розуміння всіх категорій та процесів, компанія швидко адаптується до вимог і зможе показати себе в позитивному світлі. Ось п'ять основних кроків.

1. Проведіть ретельний аудит бізнес-процесів, де фінансова складова – тільки частина загальної картини. Залучіть до процесу представників різних напрямів.

2. Окресліть проблему та цілі. Рішення про рух у напрямку сталого розвитку не приймається одноосібно. Визначте, що для вашої компанії означає «стійкість», чи сходиться розуміння в основних драйверів змін, що ви вже зробили в цьому напрямку та який результат отримали. Поставте собі правильні запитання.

3. Визначте місію та цінності. Від чіткості місії залежить виконання стратегії. Місія повинна відповідати на 5 запитань: Хто? Що? Коли? Де? Чому? Пам’ятайте, що основне завдання – допомогти компанії розвиватися разом із ринком і використовувати наявні ресурси, а не вводити інновації, які руйнуватимуть бізнес.

4. Переходьте до стратегії. При розробці стратегії сталого розвитку важливо пам’ятати, що залишатися прибутковими – це головний пріоритет для компанії. А правильно побудована стратегія якраз допомагає зростанню капіталізації та виходу на нові ринки. Завжди існує декілька стратегій для вашої галузі, які допоможуть підвищити операційну ефективність при одночасному підвищенні внутрішньої цінності компанії.

5. Пам’ятайте про відповідальність та результати. На етапі реалізації не забувайте постійно перевіряти, чи відповідають ваші дії місії. Якщо компанія має на меті звітувати про свою діяльність на основі міжнародних стандартів, то спочатку їй варто навчитися правильно збирати та аналізувати наявні результати.
2024/10/01 17:33:14
Back to Top
HTML Embed Code: