Telegram Web Link
7 правил гнучкого бізнес-планування

1
. Збирайте максимальну інформацію про бізнес і галузь. Без досліджень бізнесу не існує, тому що підприємець не розуміє проблем галузі та запитів споживачів. Чим краще проведені дослідження, тим краще для бізнесу, тим легше керувати справами.

2. Систематизуйте інформацію. До будь-яких фактів, даних, графіків, статистики та цифр ставте питання «Що є головним?». Далі факти та іншу інформацію розподіляйте за принципом від головного до опосередкованого. Це допоможе зорієнтуватися у трендах, порозумітися з клієнтом.

3. Фокусуйтеся на головному. До завдань ставте запитання:«Що потрібно бізнесу тут і зараз?». Відповіді, як-от змінити формат, вийти на нові ринки, стати лідером тощо, занотовуйте та рухайтеся за ними.

4. Проаналізуйте цілі. Цілі змінюються — це звичний процес. Тож від початку року до сьогодні цілі могли змінитися. Тому зробіть «прибирання» у бізнесі, поставте до кожної з цілей питання «Чи актуальні вони на сьогодні?». Якщо ні, то відкидайте такі або відкладайте на потім.

5. Розробіть декілька стратегій. Бізнесу не існує без стратегій. Чим більше варіацій, тим краще для бізнесу. На час кризи розробіть декілька варіантів розвитку подій. До кожного плану дій ставте запитання «Що буде, якщо...?». Запитання підштовхнуть до правильного вибору одного або декількох варіантів.

6. Створіть систему показників. Бізнесу не існує без показників оцінки його успішності. Тому потрібно розписати показники та індекси, що демонструватимуть поточний стан справ.

7. Розробляйте короткотермінові плани. Кризовий час для короткотермінових планів. Тому занотовуйте цілі, відслідковуйте прогрес, змінюйте плани, плануйте далі.
5 серіалів про бізнес для продуктивного дозвілля

Якщо ви надаєте перевагу продуктивному відпочинку, ми зібрали цікаві серіали, що допоможуть вам розвиватися просто на дивані. Драматичні сюжети не дозволять засумувати, а цікаві бізнес-кейси надихнуть на нові звершення.

1. Бос / Boss. Серіал про авторитарного управлінця Тома Кейна – людину із нестандартним мисленням, яка вміє знаходити вихід із найскладніших ситуацій і не зупиняється ні перед чим. Головна ідея стрічки: стратегічне мислення – це незамінний інструмент, який може забезпечити довгострокове перебування при владі.

2. Кремнієва долина / Silicon Valley. Історія про групу стартаперів, які розробляли свої мобільні додатки в акеселераторі, але згодом об’єдналися заради створення унікального продукту. У серіалі розкривається весь механізм створення стартапа – від ідеї до виходу на IPO.

3. Джон Адамс / John Adams. У серіалі йдеться про одного із засновників американської держави Джона Адамса. Це був управлінець, на якого варто рівнятися. Він умів відстоювати свої переконання, був відкритий для діалогу і здатний на компроміси. Кожний епізод – складний політичний, економічний або юридичний кейс.

4. Дедвуд / Deadwood. Історичний серіал про американське містечко на тлі золотої лихоманки. У розпал свавілля та хаосу до міста прибуває колишній федеральний маршал, який разом із своїм компаньоном збирається відкрити невеличкий магазин. Як утвердився капіталізм в Америці? Звідки бере свій початок громадянське суспільство в США? Всі відповіді – у серіалі.

5. Мілдред Пірс / Mildred Pierce. Міні-серіал про власницю мережі ресторанів. Кейт Вінслет грає світську даму, яку покинув чоловік, і вона змушена багато працювати, щоб прогодувати двох дітей. Почавши з посади офіціантки, вона долає чимало проблем і негараздів та врешті стає власницею мережі ресторанів Mildred's.
Як скласти бізнес-план

Аналіз ринку та бізнес-ідея
. Грамотний аналіз ринку допомагає кристалізувати бізнес-ідею. Тому принципи ринку, рівень попиту і пропозиції на ньому, прогнози і конкурентне середовище – це основні речі, які треба знати.

Інвестиції. Маючи уявлення про ідею, підприємець розуміє, скільки коштів потрібно на її реалізацію. Водночас правильні очікування від інвестицій дають змогу зрозуміти, на які основні засоби ведення бізнесу можна розраховувати.

Співробітники. Персонал – це «вікно», через яке компанія взаємодіє із зовнішнім світом, з покупцями. У цій частині бізнес-плану потрібно визначитися, який штат працівників потрібен підприємству, яка кваліфікація і досвід мають у них бути, а також зарплата.

Просування. Якщо підприємець планує витрачати кошти на рекламу, то має розуміти, які канали просування йому зручніше і вигідніше використовувати для збільшення продажів. Рівень бюджету на просування має формуватися залежно від бажаного рівня продажів та цільової аудиторії.

Організація. Визначення організаційно-правової форми дає розуміння того, яка дозвільна документація для ведення бізнесу потрібна.

Контрагенти. Якщо постачальники несумлінні або партнери нечисті на руку, то бізнесу дуже важко розвиватися та рости.

Продажі. Що, як, кому, в якій кількості і за яку ціну підприємець планує продавати?

Прибуток. За основу береться сума загальної виручки від продажів, з якої вираховують собівартість, адміністративні витрати, витрати на збут, амортизація, відсотки за кредитами, податок на прибуток. Отримана в результаті цих обчислень сума і становитиме чистий прибуток.
Планування очима стратега: 5 підходів до досягнення результату

Стратегічне планування існує для того, щоб визначити вектор розвитку бренду і скерувати ресурси компанії в потрібне русло. Ось декілька підходів у плануванні, які є життєво важливими для отримання якісного результату.

1. Стратег має «виходити на вулицю». Бренд, у першу чергу, – це набір асоціацій у голові споживача. Це знання вартості продукту, відчуттів від розкриття упаковки, асоціації з життєвими моментами. Все це можна зрозуміти тільки в особистому контакті. Якісні фокус-групи – один з необхідних інструментів стратега.

2. Стратег повинен отримувати досвід в різних категоріях бізнесу. Вузька спеціалізація для стратега – це як шори для коня, які звужують сприйняття світу. Адже і люди не думають лише про бренди або категорії – їхні голови без цього забиті і перевантажені. Лише розуміння всього спектру проблем споживачів допоможе знайти правильну роль бренду в їхньому житті.

3. Стратег має уникати перевантаженості даними. У даних повинна бути мета. Тільки тоді можна побачити потрібні сигнали, тренди, тривожні «дзвіночки». Інакше вони залишаться непоміченими в шумі безладних цифр і статистик.

4. Аналітика повинна використовуватися не для підтвердження вже існуючих гіпотез або думок, а для їх формування. В першу чергу, використовуйте дані з першоджерела (від клієнта, офіційного вимірювача та ін.), якщо це можливо. Головний інструмент в аналізі – це ваша аналітична команда. Лише людина, а не комп'ютер, здатна дати правильну інтерпретацію того, що відбувається.

5. В умовах постійної гонки інновацій і нескінченних трендів важливо пам'ятати фундаментальне питання: «Навіщо?». Завдання стратега не в тому, щоб хапатися за останні тренди та одразу їх впроваджувати. Завдання стратега – чітко бачити призначення всіх своїх дій.
Як бізнесу вести себе в умовах кризи і форс-мажорів

Не
обманюйте. Кажіть правду, якою б гіркою вона не була. Скасування рейсів і конференцій? Закриття закладів? Погано, але ніхто не застрахований від форс-мажорів. Ставка на правду себе виправдає. А ось брехня рано чи пізно стане відомою. Після цього вам важко буде переконати людей у правоті та щирих намірах. Навіть складні фінансові питання, наприклад повернення коштів клієнтам, можна вирішити.

Не мовчіть. Перша реакція, коли трапляється щось погане, – закритися, удати, що нічого не відбулося, спробувати потягнути час з надією, що все вирішиться само собою. Будьте першим. Не чекайте, поки журналісти або блогери скажуть щось про вас. Зробіть це самі і тоді ви зможете, по-перше, продемонструвати своє лідерство, по-друге, дати власну інтерпретацію подій, які сталися.

Ваш команда – це ваша опора. Бренди часто недооцінюють внутрішню комунікацію. Мовляв, ми платимо команді гроші, що ще потрібно для лояльності? Насправді, зараз внутрішня комунікація відіграє не менш важливу роль, ніж зовнішня. Учасники вашої команди представляють бренд всюди – в особистому спілкуванні, у соціальних мережах. Якщо вони знають, що робить компанія, які у неї цілі, який їх внесок у загальну роботу, ці люди стануть вашою опорою. Як у хороші часи, так і в скрутні моменти.

Проявіть емпатію до проблем соціуму і своїх співробітників. Минули часи, коли бізнес був окремо, а суспільні проблеми – окремо. Ніхто не каже, що бізнес має жертвувати кошти, але коли мова йде, наприклад, про оплату лікування співробітників, збереження зарплати на час догляду за дітьми та інші питання, пов’язані з карантином, бізнес не може махнути рукою і сказати «це ваші особисті проблеми». Варто проявити емпатію і принаймні спробувати допомогти. Люди це пам’ятатимуть і надовго стануть вашими амбасадорами.
Як надихнути співробітників

Навчання. Не шкодуйте грошей і часу на навчання співробітників. Звичайно, робити це потрібно в міру, але, якщо ви розумієте, що той чи інший тренінг допоможе йому не тільки в особистісному, але і професійному зростанні, сміливо відправляйте його вчитися. Найчастіше після курсів та тренінгів людина повертається зі скарбничкою нових ідей. Зробіть після кожного такого заходу нараду і уважно вислухайте усі пропозиції. Вони можуть стати проривними для вашого бізнесу.

PR. Не бійтеся показувати співробітників світу. Дайте їм можливість проявити себе - зробити колонку в корпоративному журналі, виступати спікером від компанії на заході, зробити огляди у ЗМІ. Не треба боятися, що такий цінний кадр, відчувши себе зіркою, піде від вас. Або він і так це зробить, або буде високо цінувати ті можливості піару, які надає йому тільки ваша компанія, і працювати ще відданіше.

Нові проекти. Довіряйте активним співробітникам нові проекти. Покажіть, що ви впевнені у їхній компетенції. Дайте можливість відчути себе топ-менеджером. У таких ситуаціях рядові співробітники часто виявляють свої сильні і слабкі сторони, але, не бажаючи підвести колектив, викладаються на повну. Такі проекти стають найуспішнішими.

Соціальна відповідальність. Якщо людина побачить, що ви чуйні до проблем інших, допомагаєте і даєте можливість допомогти людям, рівень довіри до вас і компанії підвищиться в рази.
ТОП-5 книг про бізнес, які мотивують на успіх

Ці книги про бізнес — це те, що дасть вам поштовх йти вперед та розвивати себе і свій бізнес.

Уолтер Айзексон «Стів Джобс»
Книга про людину, яка заснувала могутню корпорацію з нуля, при цьому не маючи вищої освіти, зв'язків і грошей. Що надихало Стіва? Як він вів бізнес? Приголомшлива історія успіху.

Генрі Форд «Моє життя, мої досягнення»
Генрі Форд зумів заснувати виробництво автомобілів і вивести його на такий рівень, якого ще ніхто не зміг досягти в ті часи. Форд мав свій підхід до ведення бізнесу, який і допоміг йому домогтися небувалих висот.

Дональд Трамп «Мистецтво укладати угоди»
Ця книга є першою автобіографією харизматичного лідера, що розповідає про ведення бізнесу, про життя, про сім'ю Дональда Трампа. Буде корисна для тих, хто ставить перед собою грандіозні цілі і не звик здаватися ні під яким приводом.

Ешлі Венс «Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє»
Невловимий геній із Кремнієвої долини у цій оповіді не грішить ні замкнутістю, ні прописаною низьковуглеводневою дієтою. Він їздить на червоному седані Model S виробництва власної фірми Tesla і не терпить тих, хто, почувши слово «ні», опускає руки.

Річард Бренсон «До біса все, бери і роби»
Воістину унікальна книга, в якій мегауспішний британець відкриває для всіх бажаючих своє особисте кредо – брати від життя все, не розмінюючись на непотрібні страхи і побоювання. Дія і ризик – ось головні, на думку Бренсона, складові справжнього успіху. Книга несе дивовижний заряд оптимізму і стане «настільною» для кожної людини, здатної мислити нестандартно.
3 кроки для порятунку продажів під час кризи

Якщо раніше ваші продажі трималися навіть за мінімальних зусиль з боку ледачого менеджера, то сьогодні сейлзи повинні стати системними «вовками», що біжать за здобиччю. Ці кроки дозволять компанії в умовах кризи не тільки зберегти дохід, але і збільшити частку ринку.

1. Утримуйте поточних клієнтів за будь-яку ціну. Сегментуйте клієнтський портфель, проведіть банальний ABC-аналіз, щоб зрозуміти, хто ті 20% клієнтів, які приносять вам 80% прибутку. Зосередьте увагу на них: любіть, плекайте, як ніколи раніше. В умовах кризи це як ніколи актуально.

2. Продавайте гроші. Одна з головних потреб людей – це гроші. А в кризу тим більше. Тому, продаючи товар або послугу, потрібно концентруватися на цій потребі. Важливо переформатувати свою пропозицію таким чином, щоб в результаті ви потрапляли в головні потреби ваших потенційних клієнтів.

3. Використовуйте страх. Знижуйте страх купити у вас і створюйте страх купити в іншому місці. Як знизити страх купити у вас – гарантії, відгуки, сертифікати, висока репутація бренду. Як створити страх купити в іншому місці – говорити про ризики, не переходячи на особистості. Ви просто знаєте свої переваги і використовуєте їх в новому ключі.
3 фактори стабільного розвитку бізнесу

Бізнесмен, який не хоче, щоб його підприємство поповнило статистику невдач, повинен замислитися про те, як забезпечити стабільність своєї справи. Ось 3 важливі моменти, на яких варто звернути увагу.

Структура компанії. Організаційна структура – це скелет підприємства, який визначає його положення й поведінку на ринку. Структура має чітко визначати зони відповідальності та функції всередині компанії, щоб бізнес міг функціонувати з максимальною ефективністю. Першорядні процеси, що виконуються командою та формують основну цінність компанії, повинні бути відокремлені від другорядних, які можуть бути виконані на аутсорсі дешевше та якісніше. Налагодивши чітку структуру, керівник робить свою компанію ефективною й підвищує її шанси на стабільний довгостроковий розвиток.

Фінансування. Недалекоглядне фінансове управління сьогодні може обернутися проблемами й банкрутством завтра. Яким би складним і нудним керівникові не здавалося бюджетування, він зобов'язаний знати основні статті доходів і витрат компанії, бути поінформованим про поточну ситуацію за кредиторською та дебіторською заборгованостю тощо. Знання цих показників – це фактичний контроль над оперативною ефективністю. Аналізуючи їх, управлінець може ефективно управляти оборотними й необоротними активами та скорочувати витрати. Фінансові показники є ключовими в управлінні бізнесом, а грамотне бюджетування – запорукою його стабільності.

Діагностика бізнесу. Щоб забезпечити стабільний розвиток у нестабільних умовах, бізнес повинен постійно змінюватися і пристосовуватися. Для цього підприємству потрібно регулярно проводити аналіз і діагностику всіх бізнес-процесів, щоб керівник міг вносити корективи в роботу підприємства, збільшувати його ефективність і стабілізувати розвиток.
Краудфандинг: як залучити капітал у свій бізнес

Краудфандинг – це вид залучення коштів з метою фінансування певного проекту від будь-якого охочого. Ті, хто збирають гроші, називаються реципієнтами, а тих, хто жертвує – донори, спонсори або інвестори.

Як це працює. Реципієнт повинен запропонувати бізнес-ідею, визначити необхідну грошову суму і термін її збору, провести калькуляцію всіх витрат, оголосити умови для донорів (безоплатне фінансування, фінансування в обмін на нематеріальну подяку, фінансування в обмін на частку у майбутньому прибутку) і виставити свою пропозицію на краудфандинговій платформі. Бізнес-ідея не повинна суперечити законам держави. Інформація щодо ходу збору коштів повинна бути відкрита для всіх, а зібрані гроші можна використовувати тільки для заявлених цілей.

Переваги. Для реципієнтів (стартаперів) краудфандингова кампанія – не тільки спосіб отримати фінансування, але і привернути увагу до бізнес-ідеї, що підвищує шанси стартаперів потрапити в сферу інтересів бізнес-ангелів, великих інвесторів, бізнес-інкубаторів та акселераторів. Основні складові успішної краудфандингової кампанії – маркетинг і PR.

На сьогоднішній день найбільш відомими краудфандинговими платформами в світі є Kickstarter і IndieGoGo. Щорічно через них проходять сотні мільйонів доларів і фінансуються десятки тисяч проектів. Бізнес-модель даних платформ полягає в тому, що з кожної успішної краудфандингової кампанії майданчик бере 5% від сум пожертв.
2024/10/01 17:33:35
Back to Top
HTML Embed Code: