Telegram Web Link
Друзі, щодня отримую від вас запитання, чому я не залучив до співпраці того чи іншого спеціаліста чи еко-активіста з вашого регіону. В основному всі питають про Максим Бородин Дехто вже починає бити на сполох. Тому, вимушений реагувати публічно.

Я вже запросив до співпраці:
Остап Єднак (народний депутат Верховної Ради VIII-го скликання, секретар комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики)
Сергій Волков ( ГО „Друге життя“)
Ірина Черниш ( ГО „Save Dnipro“)
Максим Сорока ( ГО „Екодія“)
Олена Казанська ( Благодійна організація „Stock-Factory“)
Петро Тєстов ( МГО „Екологія, право, людина“)
Петро Андрющенко (член партії „Сила людей“)
Павло Ткаченко ( ГО „Save Dnipro“)
Павло Вищебаба ( ГО «Єдина планета»)

Більшість погодилась співпрацювати в тому чи іншому напрямку і вже допомагають інспекції.

Максим Бородин я особисто запропонував очолити обласну інспекцію в його регіоні або розглянути інше місце з можливістю самостійно формувати команду, приходити з перевірками на підприємства, виписувати штрафи, встановлювати збитки, робити приписи і тощо тощо.

Моє запрошення залишається в силі і адресовано до всіх людей, хто має відношення до екології або природоохоронної діяльності.

Державна екологічна інспекція дає можливість робити дійсно корисні та важливі справи. Для людей, які роками працюють в громадських організаціях і які точно не байдужі до екології - це унікальний шанс. Є можливість не просто розповідати "як має бути", а прийти і зробити, показати на власному прикладі. Я точно не буду бар'єом для ваших ідей та підходів, навпаки, я сам готовий переймати досвід громадського сектору.

Отже, якщо комусь здається, що вашого улюбленого еко-активіста не запросили до співпраці, сміливо відправляйте йому це повідомлення. А за декілька днів нагадуйте і пишіть йому: "Чому ти не допомагаєш держекоінспекції?". Будьте впевнені, що наші двері точно відкриті.
Завтра їду в Одесу!
Там склалася складна ситуація з роботою морської екоінспекції. Я вже втомився постійно отримувати сигнали щодо неправомірних дій, а інколи відвертого вимагання хабарів інспекторами. В Одесі постійний негативний фон і з цим треба щось робити.

Декілька днів тому судно було затримане у порту з претензіями від інспекції. Були скарги на інспекторів за вимагання хабаря, а з іншого боку були скарги на забруднення навколишнього середовища. Судно не могло залишити порт не сплативши великий штраф і в той же час, судновласник ніс ще більші збитки від простою. В результаті, не маючи змоги чекати і розбиратись, штраф було виплачено і судно пішло. Але питання залишились. І такі ситуації виникали і виникають постійно. Миритись з цим не хочу і не можу.

Отже, я звертаюся до губернатора, керівництва АМПУ і запрошую на нараду. Окремо запрошую судновласників та представників бізнесу, від них я хочу почути конкретні факти, цифри та призвища. Я дуже сподіваюсь на відверту розмову, щоб ми чітко визначили, хто є хабарниками і чиї вуха за ними стирчать. Адже тероризувати всі порти не маючи "даху" - просто неможливо. Ми готові до рішучих і навіть кардинальних дій.

Окремо хочу запросити до висвітлення наради представників ЗМІ. Нарада відбудеться 12 грудня об 11.00 в будівлі Одеської ОДА.
Написав заяву у ГПУ на колишнього очільника Дніпропетровської обласної екоінспекціі Дмитра Шибка, який був затриманий під час отримання хабара, а також заробляв на корупційних схемах.

Отримав повідомлення, що справу передали до ДБР. Сподіваємося на швидке та об’єктивне розслідування. Дякую Руслану Рябошапці та Віталію Касько за оперативну реакцію. Продовжуємо очищення інспекції від корупційних елементів.
Нещодавно поспілкувався з Denys Bihus, розповів про плани реформи Держекоінспекції, боротьбу з корупцією і багато іншого. Мені здалося, що вийшло цікаво.

Але головне інше, Бігус вважає, що в нас нічого не вийде. І що інспекція залишиться майже без змін. Сприймаю це як виклик і тепер буду надихатись доведенням зворотнього. Вважаю це публічним парі. Навіть домовлялись про конкретні критерії оцінки, я думаю, що мені вдасться всіх переконати і показати справжні зміни.

Про Ахметова, Коломойського, робочі зустрічі Президента - дивіться в інтерв‘ю.

https://youtu.be/XgxnhegOSzc
Ще один важкий, але цікавий тиждень на держслужбі. Звітую про результати:

- Залучили правові, організаційні та інші механізми переконання керівників терорганів, через що вакантними наразі є 15 посад. Робота в цьому напрямку триває;

- На 5 територіальних органів підготували документи на оголошення конкурсу, а саме: Донецька, Івано-Франківська, Волинська, Тернопільська та Сумська області. Сподіваюсь, що участь візьмуть багато фахових людей і переможуть найкращі;

- В Одесі відбулась нарада щодо роботи Держекоінспекції у Кримсько-Чорноморському окрузі. Отримали багато інформації та декілька важливих документів, частина з яких будуть покладені в основу дисциплінарних та кримінальних проваджень. Також розпочато дисциплінарне провадження щодо керівника;

- По нашому зверненню, Генеральною прокуратурою розпочато кримінальне провадження щодо екс-керівника Держекоінспекції Дніпропетровщини Д. Шибка. Сподіваюсь на швидкі результати.

- Заплановано цілий ряд перевірок великих підприємств-забруднювачів, буду звітувати окремо.

- Провели зустріч з представниками АМПУ, МінІнфраструктури та Офісу реформ при МінЕкоЕнерго, щодо екологічної експертизи українських портів(Одеса, Миколаїв, Південний) фахівцями з Нідерландів. Експерти почнуть роботу вже на початку наступного року.

Кількість документів, нарад, зустрічей та іншої поточної роботи навіть перелічити складно. Працюємо далі!
Продовжуємо разом з моєю командою розкривати корупційні гнійники у Державній екологічній інспекції. Цього разу ми розібрались з "роботою" Держекоінспекції у портах. Саме там працювала схема по вибиванню хабарів з міжнародних суден. Як все це працювало - описав детально у блозі.

Незважаючи на очевидність цієї корупційної схеми, про неї не робили журналістських розслідувань, тому громадськості вона до сьогоднішнього дня була не відома. Якби у мене була мета очолити цей схематоз, я б, звичайно, не став нічого про нього писати. Але наша мета - ліквідувати цей заповідник корупції. Тому з сьогоднішнього дня я скасовую всі злочинні доручення і накази попередніх глав екоінспекції, припиняю цю піратську вольницю і зупиняю державний рекет в портах. Більше ніяких самовільних дій з боку територіальних органів не буде. Сомалі у портах скінчилося.
https://blogs.pravda.com.ua/authors/firsov/5dfa0dd95d9ef/
Forwarded from Слуга Народу
​​Незаконний видобуток бурштину – наш «болючий мозоль», який тривалі роки просто ігнорували. Але годі! Питання потребує правового врегулювання. І Верховна Рада це зробила.

Закон №2240 передбачатиме:
кримінальну відповідальність за незаконний видобуток, збут, придбання, зберігання, передачу, перевезення та за ухилення від рекультивації земель;
тимчасовий мораторій на вивезення необробленого бурштину за кордон;
єдиний дозвіл на розвідку з правом видобування строком на 5 років на ділянки до 10 га із визначенням початкової вартості продажу на аукціоні.

Ми хочемо створити правила, завдяки яким наші громадяни зможуть спокійно отримати ліцензію, сплатити податки і видобувати каміння. Без криміналу і «кришування» силовиками.
Останнім часом відмовляюсь від загальних запрошень на ТВ, інтервью чи інших медіа активностей.
Намагаюсь концентруватись на роботі, щоб швидше показати результати.
Але на запрошення написати у останній випуск «Дзеркала тижня» з радістю погодився.

Шкода що український "Вашингтон пост" припиняє видаватись.
Ціла епоха...

Щодо самої статті, то сьогодні Україна має переходити на нові екологічні стандарти, які вже встигли стати буденними для розвинених країн світу. Нам всім треба зрозуміти - цей процес не буде швидким і легким. Але нами має рухати принцип відповідальності перед майбутніми поколіннями.


https://m.dt.ua/ECOLOGY/epoha-zelenoyi-ekonomiki-334063_.html
З такими показниками завершуємо останній тиждень 2019 року.

У новини зазвичай потрапляють найрезонансніші порушення екологічних норм. Між тим, за тиждень, ми проводимо сотні перевірок і нараховуємо мільйони збитків і утримуємо їх у бюджет держави. Це щоденна кропітка робота, яку незважаючи на числені труднощі виконують співробітники Держекоінспекції. Відтепер щотижня інформуватиму вас про наші ключові показники.

Наступного року хочемо зробити ривок у якості перевірок, переведемо акцент на ТОП-забруднювачів і будемо працювати над відновленням довіри до екоінспекції!
Я не хотів нічого писати. Намагаюсь не коментувати політичні події, оскільки це справа політиків, а я зараз чиновник. Але тему обміну не можу обійти.

Я сам був на майдані. Я бачив смерть людей. І я готовий робити все, щоб винні були покарані. Пройшло 5 років. Затримали всіх, кого змогли знайти та встановити. Зібрали всі свідчення і докази. Погодьтеся, що для цього було достатньо часу.

Росія поставила умову, вони хочуть повернути вбивць собі. Там вони стануть героями. Для Путіна кожен, хто вбивав українців, є героєм, правда на невеликий час, потім їх викидають або знищують. Прикладів безліч.

Чи готовий я обміняти беркутів-вбивць на наших полонених? Однозначно так. Десять разів так. Подумайте про тих, хто роками сидить на підвалі. Це наші хлопці, все ще живі... наші хлопці. Я навіть уявити боюсь, як вони роками витримують знущання і ті нелюдські умови. Для них кожен день може бути останнім. Вони мають повернутися додому. Іншого варіанту просто бути не може. Треба використати цей шанс на 200%.

І коли хтось розповідає, що обмінювати беркутів не можна, що треба виходити і зривати обмін. Я хочу в такої людини запитати, а якою ціною будемо платити за зрив обміну? Життям полонених? До такого ви готові?
Сьогодні звільнено з полону журналіста Станіслава Асєєва. Нарешті Стас на волі! Два роки його тримали в «Ізоляції» просто за те, що писав не зручні для бойовиків тексти. Безмежно радий, що він зможе зустріти Новий рік на свободі. Два роки ми з друзями та рідними Стаса чекали цієї миті.
https://www.pravda.com.ua/news/2019/12/29/7236171/
У нас велика біда...

Декілтка годин тому в Ірані зазнав авіакатастрофи літак Boeing 737 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" ("МАУ"). Станом на сьогодні підтверджена інформація про 168 пасажирів, які пройшли реестрацію на рейс і про 9 членів екіпажу.

Співчуття рідним і близьким...
Розумію, що цей пост для фахівців і навряд чи буде цікавий широкому загалу. В кінці минулого року, прям під новорічну ніч, Мін’юстом була зареєстрована уніфікована форма акта державного нагляду.

Що це означає? В акті міститься вичерпний перелік питань, з яких Держекоінспекція може перевіряти суб’єктивні господарювання.
Чому це важливо? Раніше суб’єкти господарювання могли недопускати інспекторів до перевірки об’єктив невідповідність старого уніфікованого акту вимогам Державної регуляторної служби. Фахівці пом‘ятають яка це була довга і заплутана історія.

Наразі ця ситуація вирішена, уніфікований акт відповідає чинному занодвству і всім вимогам.
Це, можливо і маленька, але перемога команди Держекоінспекції.
Як і обіцяв - у цьому році концентруємось на роботі з топ-забруднювачами. Саме тому такі перевірки будуть проводитись за участю центрального апарату ДЕІ, тобто найфаховіші, кваліфіковані і досвідчені інспектори. Адже такі заходи вимагають максимальної концентрації і мобілізації зусиль.

Перша така перевірка відбулася у Кривому Розі на підприємстві «Кривбасшахтозакриття». Проблема там насамперед зі скиданням шахтних вод і водойм відстійників. Основними забруднювачами води є ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ПАТ «КЗРК», ПРАТ «ЦГЗК», ПРАТ «Суха Балка».

Балка недобудована і її ложе не екранізоване спеціальними фільтрами, тому шахтні води потрапляють до ґрунтових. Через порушення технології, на одному з етапів у грунтові води потрапляє саме високомінералізована вода (досягає 100 грамів на літр).

Але це ще не все - підприємство скидає воду до прісної річки Інгулець не маючи на це дозвільних документів, чим фактично знищує її і наносить значну шкоду сільському господарству Дніпропетровської, Кіровоградської, Миколаївської і Херсонської областей. Факт незаконного скидання як раз і було встановлено під час перевірки, нараховано збитки державі у розмірі 3 284 536 гривень. Також складено припис, і буде проінформовано Національну Поліцію про вчинення кримінального правопорушення.
Держекоінспекцію не допустили до планової перевірки

На цей раз "недопуск" стався у Сумський області при перевірці Глухівського агролісгоспу. Це вже третій "недопуск" на цьому підприємстві. І це при тому, що є скарги місцевих на чисельні рубки лісу. Схоже, що цьому державному підприємству є що приховувати від екоінспекції. Так, нажаль це поширена практика, коли навіть державні підприємства ухиляються від екоконтролю. А інколи така безкарність переходить усі межі, так декілька місяців тому у Олевську державній інспекції підпалили автомобіль, після спроби перевірити один з лісгоспів.

Наразі, не пустити інспекцію до пепевірки коштує приблизно 700 грн., але навіть цей штраф здебільшого не сплачують. І при цьому вчасний контроль міг би зупинити знищення лісу, або хоча б домогтися відшкодування збитків для держави та притягнення винних до відповідальності.  Але поки штраф за "недопуск" буде настільки маленьким, про ефективність контролю говорити неможливо.

Сподіваюсь, що ситуація зміниться і вже скоро Парламент ухвалить новий закон про екоконтроль, де рівень відповідальності буде відповідати рівню загрози.

Також є надія, що вчорашня нарада представників лісових підприємств з Прем'єр-міністром багатьох переконає у важливості співпраці з державними органами. Аргументи у держави є, і я не заздрю тим, хто не захоче їх почути
Я і раніше знав, що депутат Олександр Дубинський займається наклепами та поширює брехню. Особисто мені він присвятив вже з десяток дописів за останній місяць. Я навіть колись був у нього на інтерв'ю. Але якось не думав, що він ідіот.

Олександре, поясніть будь ласка, яке відношення голова екоінспекції має до КМДА та його співробітників? Яким чином я можу когось туди призначити чи звільнити? Ви взагалі розумієте різницю між екоінспекцією та ОДА/КМДА? Ви Конституцію читали? Відкрию вам секрет. З тим же успіхом, з яким я можу призначити чи звільнити пана Мальованого, я можу вас призначити директором психлікарні імені Павлова чи віце-королем Індії. Як ви закони приймаєте взагалі з таким рівнем компетентності?

Втім, спостерігаючи за кумедною істерикою навколо злитих плівок Гончарука, яка скінчилася фіаско вище згаданого нардепа, я здогадуюся, що законотворча діяльність його не цікавить в принципі, і єдиний сенс його перебування в Раді це постійне тупцювання у калюжі з власною сечею, якою пан Дубинський старанно намагається заляпати усіх навколо себе.
2024/11/05 18:46:19
Back to Top
HTML Embed Code: