Telegram Web Link
Розпочинаємо активну роботу по лісу. Наразі відпрацьовуємо чимало звернень громадян, які стурбовані рубкою дерев. Один із останніх кричущих випадків, рубки на території НПП Вижницький, збитки на суму понад 2,5 млн.грн. Зловмисники зрізали 278 дерев і намагали замаскувати сліди злочину листям, гілками та глиною. Матеріали направили до ДБР для вжиття відповідних заходів.

Інший випадок – у Чернігівській області, де на землях комунальної власності в прибережній захисній смузі зрізали біля 2 тисяч (!!!) дерев породи вільха чорна та акації білої. Нажаль і як це іноді буває особи які вчинили злочин не встановлені. Сільрада розводить руками - ніяких дозвільних документів на проведення даної вирубки дерев не видавала. Збитки, завдані державі внаслідок такої рубки склали понад 2,4 мільйони гривень.

От і маємо ситуацію, коли Держекоінспекція має захищати ліс та реагувати на рубки, проте може це зробити тільки під час планової перевірки або після проходження процедури погодження позапланової перевірки. Враховуючи законодавчі обмеженні та відсутність можливості оперативного реагування, закликаю небайдужих громадян - якщо ви бачите вирубування лісу, фотографуйте і знімайте на відео, викликайте Нацполіцію та пишіть звернення до Держекоінспекції. Лише разом ми можемо протистояти чорним лісорубам

Відео з чернігівської області
​​Кричуща ситуація, сьогодні отримав інформацію, що вночі у Хмельницькій області Понінківська картонно-паперова фабрика здійснила залповий скид у річку Хомора. Оперативно у четвертій ранку на місце виїхали інспектори Поліського округу ДЕІ і відібрали проби води.

Ситуація з річками Хомора і Случ, триває вже декілька років. Паниковська картонно-паперова фабрика регулярно скидає зворотні води у річку Хомора, чим буквально труїть жителів Хмельницької і Житомирської областей.

Хомора є джерелом питного водопостачання для мешканців Полонського району, а водопостачання міста Новограда-Волинського Житомирської області здійснюється з річки Случ. Так само у річках регулярно гине риба і інші живі організми. У квітні минулого року ДЕІ Поліського округу було розраховані збитки внаслідок загибелі риби - більше 21 млн.грн.

Ситуація настільки катастрофічна, що 16 травня минулого року Верховна Рада України ухвалила постанову про звернення до Кабінету міністрів і Президента з приводу визнання басейну річок Хомора і Случ на Житомирщині і Хмельниччині зоною надзвичайної екологічної ситуації.

ДЕІ у Хмельницькій області звернулась до суду з вимогою призупинити діяльність ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика». І у ліпні минулого року Волинський окружний адміністративний суд задовільнив вимогу у повному обсязі. Однак було подано апеляцію і вже у грудні Восьмій Апеляційний адміністративний суд міста Львова скасув це рішення. Тобто фабрика і надалі може труїти дві області.

Чи зробило керівництво фабрики якісь висновки? Однозначно ні!
​​Інспектори ДЕІ в межах кримінального провадження разом з працівниками СБУ і Нацполіції,зробили фахову оцінку діяльності КП «Комбінат міського господарства» в Дрогобичі.

Проби грунту показали перевищення вмісту цинку, кадмію, свинцю, міді, фосфору, заліза і т.д., працівниками ДЕІ були разраховоні збитки нанесені державі в розмірі 3 млн. грн.

Проблема утилізації відходів, гадаю, не потребує додаткової актуалізації. Її вирішують на всіх доступних рівнях і майданчиках. Розроблюють нові технології утилізації і переробки, вторинного використання.

З іншого боку, є ми, де сміття просто лежить на відкритому грунті і забруднюює землю. Масштаб можете побачити на фото.

Дякую Управліню СБУ у Львівській області, а також Дрогобицькому ВП ГУНП за чітку і злагоджену взаємодію між нашими відомствами.
​​Справжній керівник має сидіти в Києві та керувати структурою. Це я чув не раз. Проте маю з цього приводу власну думку: робоче місце інспектора повинно бути там, де забруднюють навколишнє середовище. Я планую особисто перші місяці разом з фахівцями ДЕІ виїжджати та перевіряти топ-забруднювачів, щоб розуміти, як проходить перевірка, чим живуть інспектори, з якими складнощами їм доводиться зустрітися. Також вкрай важливо нівелювати корупційну складову, бо на місцях, на жаль, багато років не помічали топ-забруднювачів.

Буду робити такі рейди поки не оновимо склад та не налагодимо роботу усієї структури.

Їдемо на Схід. Фото - Інтерсіті Київ - Костянтинівка.
​​Подивіться на це відео. Як Ви думаєте, чи варто Держекоінспекції реагувати на такі факти?
Зрозуміло, що варто і чим швидше, тим краще. Заходити, штрафувати - стимулюючи, таким чином, до модернізації.
Але на Краматорському феросплавному заводі - черговий недопуск.
Підприємство має сплатити офіційний штраф за недопуск в розмірі 750 грн.
Звичайно, дзвонили директору, зрозуміло, що викликали поліцію.
Але керівництво дає охороні вказівку не пускати, розуміючи, що є, що приховувати.

Я звичайно розумію, що бізнесу зараз важко, але заробляти гроші, отруюючи все навколо - неприпустимо. Вихід є - штраф за "недопуск" має бути таким, щоби не допускати було дуже дорого, або варто посилити відповідальність, в тому числі і статтею у Кримінальному кодексі України. Ось тоді екоконтроль буде здійснюватись без перепон!
​​Черговий факт не допуску Держекоінспекції до перевірки. На цей раз ТОВ "Рівненський асфальтний завод". Місцеві жителі масово скаржаться на забруднення атмосферного повітря цим заводом. Отримавши скарги, ми погодили позапланову перевірку у Міністерстві енергетики та захисту довкілля. Сьогодні інспектори Поліського округу прибули для здійснення екологічного контролю. Але керівництвом заводу було прийнято рішення не допустити Держекоінспекцію. Без мотивації. Без пояснення причин. Без коментарів. І це в той час, коли виробництво точно не працює на 100% від власної потужності.

Чесно кажучи, з кожним фактом «недопуску» мені все важче робити черговий допис. Це дійсно демотивує, коли є бажання і можливість допомогти людям, а реалізувати це просто неможливо. Бо такий закон і саме «дірки» в законодавстві залишають можливість для безкарності. Я дуже сподіваюсь, що цю проблему ми зможемо швидко вирішити. Розраховую на допомогу всього складу Екологічного комітету та особисто Олег Бондаренко , Oleksandr Marikovski. Ми, як Державно екологічна інспекція, готові надати свої пропозиції термінових змін до законодавства.
​​Державна екологічна інспекція вийшла на позапланову перевірку ММК Ілліча. Підстава - звернення громадянина щодо утворення і неналежного зберігання промислових відходів. Перевірку розпочато сьогодні, вона триватиме до 10 робочих днів. По результатам буду вас інформувати.
Що друзі, за останню добу ми отримали ще 5 «недопусків» Держекоінспекції до перевірок у Чернігівській, Волинській, Житомирській, Харківській і Кіровоградській областях. Останній випадок, перевірка АЗС ТОВ Петрол-Еко, ТОВ Петрол-К в межах протидії нелегальному обігу пального за дорученням Кабінету Міністрів України. Це кричущій випадок, коли навіть особистий контроль з боку КМУ не є аргументом для суб’єктів господарювання.

Ми продовжуємо фіксувати всі випадки «недопусків». І зберемо аналітику за попередні роки. Як тільки зміниться законодавство (проект вже готовий), ми обов’язково вийдемо на перевірки цих суб’єктів. Ніхто не уникне відповідальності!
Друзі, як Ви знаєте, я працюю Т.в.о. голови еко інспекції. Кожного дня ми генеруємо та обробляємо дуже багато цікавої інформації на екологічну тему: статистика, аналітика, порушення тощо.
Тому в мене питання, переважно якою інформацією Ви б хотіли щоб я переважно з Вами ділився?
Anonymous Poll
37%
про роботу екологічної інспекції
9%
актуальна та цікава аналітика на еко тему
54%
і те і інше
​​На Житомирщині виявлено масову вирубку дерев. Довкіллю завдана шкода на суму понад 2 млн грн.

Нещодавно державні інспектори Поліського округу на території Житомирського району затримали автомобіль завантажений деревиною. На вимогу надати дозвільні документи на перевезення інспекторам було відмовлено. Після чого викликано слідчо-оперативну групу для з’ясування всіх обставин, а автомобіль доставлено на штрафмайданчик Житомирського відділу поліції.

17 січня державними інспекторами здійснено виїзд на вищевказану територію де виявлено масову вирубку дерев різних порід та діаметрів (береза, вільха, дуб, граб, осика) в загальній кількості 403 дерева. Заподіяні державі збитки - 2 млн. 065 тис. грн. Матеріали направлено у правоохоронні органи
​​Отримую дуже багато звернень на тему «як написати заяву для проведення перевірки?»

Як ви знаєте, ДЕІ не може просто так перевіряти всіх, кого забажає. У нас існують планові і позапланові перевірки. Для проведення позапланового заходу необхідне звернення фізичної особи. Громадські організації, на жаль, не підходять.

Отже, що вам потрібно зробити?

Фізична особа особисто, через законного представника, звичайною поштою або на електронну адресу інспекції має надіслати звернення. У зверненні обов’язково варто зазначити наступне: ПІБ, місце проживання, информацію для зворотного зв’язку, власне, текст самої заяви і, обов’язково, дату і підпис. Для відправки електронною поштою необхідно зробити все теж саме, відсканувати документ і надіслати нам на електронну адресу.

Для вашої зручності ми розробили інфографіку. Будь ласка, користуйтесь.
Я хочу звернутися до керівництва ПрАТ «ММК ім. Ілліча» та холдингу «МетІнвест», а також до власника бізнесу – Ріната Ахметова, з вимогою не заважати здійсненню екологічного контролю. Якщо представники Держекоінспекції не будуть допущені до відповідних земельних ділянок, ми будемо вимушені звернутися до Національної Поліції і здійснювати контроль вже в рамках кримінального провадження.

Це деструктивна позиція, яка зашкодить і здійсненню контролю і нормальній роботі підприємства, але це вимушений крок, на який ми підемо в разі необхідності.

Моя пропозиція – це співпраця, це прозорий контроль і розумний діалог. Я, представники центрального апарату інспекції, ще не один раз приїдемо перевіряти підприємства холдингу.
Давайте на ділі, а не на словах, демонструвати взаємодію держави та великого бізнесу.

https://blogs.pravda.com.ua/authors/firsov/5e30076384653/
⚡️Уряд ліквідовує “морські інспекції” через іхню неефективність.

У Держекоінспекції існували 2 окремі «морські» інспекції — Кримсько-Чорноморська та Азовська. Їх створювали з метою посилити екологічний контроль у портах.
 
На жаль, експеримент мав зворотній результат. Замість належного контролю держава отримала чисельні скарги з боку міжнародних перевізників та судновласників

Фактично ці органи повністю себе дискредитували — і сьогодні ухвалено рішення про їхню ліквідацію.
 
Функції з контролю суден будуть передані до обласних інспекцій. Відтепер кожне затримання судна має бути санкціонованим виключно керівником Держекоінспекції.

📍Засідання Уряду.
Сьогодні Кабінетом Міністрів України було прийнято рішення про ліквідацію «морських» інспекцій ДЕІ.

Існували дві: Кримсько-Чорноморська та Азовська, основим завданням яких було поліпшення екологічної ситуації у Азовському і Чорному морях. Натомість ці інспекції займались суднами у портах, майже кожного тижня, у тому чи іншому порті, виникав скандал через затримання суден представниками екоінспекції. Ці затримки не мали реальних підстав, а слугували лише приводом до вимагання хабарів.

Якщо судновласник займав принципову позицію, він перераховував на користь держави кошти, пред’явлені в претензії щодо відшкодування збитків, покидав порт, потім звертався до суду і вигравав. Таким чином, майже всі витрати, понесені судновласниками у зв’язку з нарахованими збитками, які отримував державний бюджет, з часом їм компенсувалися. А з урахуванням витрат на судовий процес, з держави стягувалося ще більше коштів, тому експеримент мав зворотній результат.

Відтепер функція контролю в Чорному та Азовському морях буде передана до обласних інспекцій Донецької, Одеської, Херсонської, Запорізької та Миколаївської областей. З цього часу, кожне затримання судна має бути санкціоновано керівником ДЕІ, а Мінекоенерго буде здійснювати моніторинг цієї діяльності.

Інспекція прислухається до бізнес-середовища та робить все залежне, щоб тиску на бізнес кожного дня ставало все менше.

Процес реорганізації ДЕІ і якісної зміни системи державного екологічного контролю в цілому триває, це наш приорітет.
Відкриття «Офісу контролю викидів у повітря» у Кривому Розі

Сьогодні рішенням Уряду збільшено штат Центрального апарату Держекоінспекції. Це дасть змогу посилити екоінспекцію найкращими фахівцями з охорони навколишнього природного середовища. Для того, щоб контроль був дійсно ефективним, ці фахівці будуть працювати безпосередньо у Кривому Розі, адже робоче місце інспектора там, де забруднюється навколишнє середовище, а саме цей регіон найбільше страждає від підприємств-забруднювачів, тому це рішення є цілком обґрунтованим. Також додатково будуть виділені кошти на придбання нового та сучасного лабораторного обладнання, транспортних засобів.

Проблема забруднення атмосферного повітря для українців є вкрай болючою. У 2018 році Україна посіла 109 місце серед 180 країн світу за показниками захисту довкілля у розрізі впливу на здоров’я населення та захисту екосистем (в порівнянні з 65 місцем 10 років тому). У 2016 році, за даними Інституту оцінки та вимірювання показників здоров’я (Institute for Health Metrics and Evaluation), забруднення атмосферного повітря призвело в Україні до понад 58 тисяч смертей (близько 10% всіх смертей за рік). Особливо гостро ця проблема відчувається у промислових регіонах країни.

Враховуючи те, що одним з пріоритетів Президента є проблеми екології, наше завдання - створення найпотужнішого в Україні центру контролю за забрудненням повітря, який буде збирати інформацію, реагувати та допомагати здійснювати екологічний контроль у найбільш складних промислових регіонах України. Спеціалісти та співробітники лабораторії Офісу будуть супроводжувати та скеровувати перевірки найбільших підприємств, що здійснюють викиди в атмосферу.
Сьогодні з Кабміну надходять лише гарні новини. По-перше, це ліквідація «морських» інспекцій, про яку я вже згадував сьогодні, по-друге, створення «Офісу контролю викидів у повітря» в Кривому Розі, в якому будуть працювати спеціалісти Центрального апарату з відділу контролю атмосферного повітря.

І ще однією гарною новиною стало те, що наша команда суттєво посилилась. Кабмін затвердив кандидатуру першого заступника – Дениса Каплунова, який отримав найвищий бал серед усіх кандидатів на оцінюванні. Цю людину я знаю вже давно, Денис - досвідчений юрист, який брав участь у реформуванні комунальних підприємств. Я мав нагоду попрацювати з ним і у Верховній Раді.

Тому я особисто неодноразово переконався в його доброчесності, порядності та вмінні професійно та ефективно виконувати свою роботу. Ця людина точно не дасть розслабитися тим, хто ще сподівається, що в інспекції зможуть брати хабарі та залишатися непокараними. Впевнений, що таке підкріплення позитивно позначиться і на команді інспекції, і на боротьбі із забруднювачами.

Легкого життя не обіцяю. Роботи буде багато. На Дениса чекає власний кабінет, крісло та стіл, але сидіти за ним доведеться не часто. Попереду великі справи.

https://youtu.be/VqjxNBu3SwQ
​​Багато хто казав мені, що розголос щодо «недопусків» марна справа, що ми лише підкреслюємо власну нікчемність - це не так! Після розголосу про недопуск до перевірки Краматорського феросплавного заводу, прокуратура зареєструвала кримінальне провадження про шкоду довкіллю. І тепер нас запрошують для проведення перевірки уже в рамках кримінального провадження. Тому, як і обіцяв, ми зайдемо на завод.

Також хочу зазначити щодо перевірки ПрАТ «ММК ім. Ілліча»:
Я звернувся до керівництва Комбінату та холдингу «Метінвест» з пропозицією про співпрацю в межах перевірки комбінату, яка наразі триває та щодо подальших перевірок.

Разом з тим, ми звернулись до поліції із заявою про завдання шкоди довкіллю. Копію заяви направлено до прокуратури.

Наші інспектори не були допущені до шлаковідвалу для розрахування збитків після виявлення того факту, що підприємство неналежним чином зберігає відходи і не забезпечує захист земель від засмічень, тим самим порушуючи природоохоронне законодавство.
У Луганській області державі нанесені збитки на загальну суму 31 млн. 976 тис. 938 грн. Інспекцією у 2019 році пред’явлений позов ДП «Кремінському ЛМГ» на суму 20 млн. 875 тис. 974 грн. Наразі готується цивільний позов на суму 11 млн. 100 тис. 964 грн., який найближчим часом буде направлений до суду.

Спільними діями державних інспекторів ДЕІ у Луганській області і прокуратури Луганської області встановлений факт незаконної вирубки дерев у межах заповідного урочища «Сіточне» та гідрологічного заказника місцевого значення «Кремінські каптажи».

В ході перевірки виявлено, що внаслідок противоправних дій посадових осіб ДП «Кремінського ЛМГ» видавалися лісорубні квитки з порушенням вимог законодавства, що спричинило рубку об'єктів природного-заповідного фонду при відсутності дозволу та лімітів на спеціальне використання природних ресурсів.
2024/11/05 22:54:27
Back to Top
HTML Embed Code: