Telegram Web Link
Друзья, важные новости. С вчерашнего дня я официально являюсь исполняющим обязанности главы Государственной экологической инспекции Украины. Такое решение принял Кабинет министров, и я благодарен за оказанное доверие.

Для тех, кто не в курсе, объясню, что экоинспекция - это тот орган, который осуществляет контроль за соблюдением экологического законодательства и следит за тем, чтобы промышленные предприятия чрезмерно не загрязняли окружающую среду.

Предложение заняться реформой экологического контроля я получил от Алексея Гончарука четыре месяца назад. Свое видение ситуации я изложил сначала на встречах с премьером, а потом и лично президенту Владимиру Зеленскому. Затем были сотни встреч с работниками министерства, сотрудниками экологической инспекции, органами власти. Так постепенно была составлена подробная дорожная карта наших дальнейших действий.

Вникнув в процесс, с уверенностью скажу, что экоинспекция - один из самых коррумпированных органов в стране. Хуже положение только в… Хотя нет, ничего не может быть хуже ситуации, когда оклад у инспектора 3500 грн, а наложить санкцию он может на несколько миллионов.

В инспекции до сих пор работают люди злых гениев украинской коррупции, кадровый вопрос это проблема N1. Конечно, для того, чтобы расчистить эти завалы и хоть как-то наладить работу органа, придется потратить много нервов и сил. Но я достаточно хорошо изучил ситуацию, выработал план действий и не боюсь трудностей.

Разумеется, конкурс на руководителя при этом никто не отменял. В скором времени он состоится, и я буду принимать в нем участие. Никакой проблемы для меня в этом нет. Программа реформ эконоинспекции уже готова, и я готов представить ее на суд конкурсной комиссии.

Впереди много работы - разработка законопроектов, перезагрузка инспекции на местах, плановые проверки предприятий, работа с международными организациями. Мы приглашаем всех желающих работать вместе к сотрудничеству. Задача амбициозная – повысить авторитет органа и вывести проблемы окружающей среды на новый уровень.

Так что пожелайте мне удачи!
Тримаю на особистому контролі ситуацію в Одесі. Станом на зараз ситуація не є критичною, але рекомендую відмовитись від купання у морі. Нашими фахівцями встановлено перевищення вмісту в епіцентрі події нафтопродуктів у 157 разів. Інспектори наразі працюють на місці і продовжують моніторинг забруднення у межах своїх повноважень і зони відповідальності.
 
Координуємо дії з АМПУ, на жаль, наразі, через шторм зробити можна небагато - вздовж берега розтягнули сорбуючі бони. Як тільки шторм вщухне, бони встановлять навколо аварійного буксиру, щоб уникнути поширення плям паливно-мастильних матеріалів у море. Отримавши доступ до судна, фахівці зможуть провести обстеження і встановити більш точні показники забруднення.
 
Також вже є певна інформація про саме судно. Це рейдово-портовий нафтоналивний плавбункеровщик болгарського проекту 585. Його довжина 59 метрів, ширина - 10 метрів, вантажопідйомність 1565 тонн. Відомо, що власник судна «Фактор груп лімітед» зареєстрований у Харкові і належить Джавадову Шамсаддіну Алі Огли.
Безумовно, одним з найважливіших пріоритетів є перевірка підприємств, які створюють соціальну напруженість. Простіше кажучи, ми проведемо контроль тих забруднювачів, від роботи яких страждають десятки і сотні тисяч людей. Саме там ми потрібні в першу чергу, і я дуже розраховую на підтримку людей. Якщо одного інспектора, навіть якщо це буду я, підприємство може не допустити до перевірки, то нехай спробують це зробити, коли перед воротами збереться половина міста.

Очевидно, що нам буде дуже непросто. Власники великих підприємств, що працюють за застарілими і брудними технологіями, давно вже звикли, що екологічна інспекція є чисто декоративною структурою, з якою можна не рахуватися. І наша робота для них стане неприємним сюрпризом. На кону великі гроші, які їм тепер доведеться сплачувати в бюджет у вигляді штрафів або витрачати на реконструкцію очисних споруд, тому вони, звичайно ж, підключать своїх ланцюгових "експертів", кишенькові ЗМІ і ручних політиків, щоб поливати нас брудом і всіляко дискредитувати нашу роботу. Ми до цього готові. Попереду багато роботи.

https://blogs.pravda.com.ua/authors/firsov/5dda737a55372/
Не встиг пропрацювати й тижня, як вже до мене стали доходити чутки, що хтось зі мною «домовився про посаду в інспекції». Чи то хтось із старих керівників-корупціонерів залишається, чи хтось заходить ззовні на «хлібну посаду». Вже навіть називають конкретні суми та прізвища. З’являються також ніби якісь «люди від Фірсова» з якими можна домовитися.

Вибачте, якщо когось розчарую, але ні. Не можна. І якщо зустрічаєте людей, які пропонують щось подібне, сміливо телефонуйте у НАБУ чи прокуратуру. Буду тільки вдячний, якщо допоможете раз і назавжди закрити цю тему.

Домовитися зі мною про посади – неможливо. Шлях у інспекцію лише один – прозорий та відкритий конкурс. Чекаю щирих та фахових!
Потроху освоююся на новому робочому місці, розбираю завали паперів, що залишилися від попереднього керівництва. І хочу одразу поділитися з вами однією цікавою знахідкою.

Серед іншого у стосі паперів попалася ось така таблиця. Бачите ці написи від руки біля прізвищ обласних керівників? Так, це саме те, про що ви подумали. Підписані неофіційні куратори, які ставили цих людей керувати областями.

Так ми дізнаємося, що у Донецькій області керував екоінспекцією ставленик Олега Недави (пам'ятаєте, «Олег, винеси козла»?), у Харківській - людина АП (тобто Райніна) і т.д. Найсмішніше, що такі документи навіть не вважали за потрібне знищити, і просто кинули у кабінеті.

Думаю, немає потреби пояснювати, чому екоінспекції потрібна серйозна чистка? Найближчим часом цим і займаємося.
Отримав дуже багато повідомлень та коментарів щодо бажання співпрацювати. Це дає надію і наповнює впевненістю, що оновлення можливе. Для того, щоб систематизувати всі відгуки і нікого не пропустити, ми створили зручну анкету. Заповняйте і приєднуйтесь до команди!

https://forms.gle/UW6ofTHqkHdsajsZ7
Окрім того, що знайшли журналісти та громадські активісти, є великі питання щодо безпосередньої роботи Дніпропетровської екоінспекції.

На підставі щорічного оцінювання, керівник Дніпропетровської інспекції - Дмитро Шибко отримав незадовільну оцінку і буде звільнений.

А щодо зазначених фактів ми будемо ініціювати відкриття карних справ, відповідні заяви подамо найближчим часом.

Очищення триває, і це тільки початок!

https://www.facebook.com/100002085647117/posts/2665689906843838?d=n&sfns=mo
Пріоритет N1
Колеги, друзі, знайомі і всі, хто мені пише щодня… Щоб почати виконувати всі ваші запити, «звертати увагу» на підприємства-забруднювачі і все інше, нам потрібні нові адекватні керівники терорганів. Інакше, вся робота зведеться до відписок, чого не хотілося б ні вам, ні мені. Отже, завдання на 2 тижні - це, в першу чергу, оновлення кадрів, без яких не буде нічого. Я вже анонсував деякі звільнення, по іншим робота триває. Не все відбувається так швидко, як би мені хотілося. Але вже готуються документи для оголошення конкурсів, слідкуйте за новинами. Всі конкурси буду викладати тут і закликаю всіх бажаючих брати участь!
Як і обіцяв раніше, підготував заяви до ГПУ щодо діяльності тепер уже екс-керівника Держекоінспекції у Дніпропетровській області Дмитра Шибка. Сподіваюсь на швидкий розгляд і справедливе рішення. І на майбутнє, «своїх» у мене не було і не буде, хто порушить закон - буде відповідати. Очищення триває!
Експерти з Нідерландів зроблять еко-експертизу українських портів!

За доволі невеликий час моєї роботи в ДЕІ я почув найбільшу кількість скарг щодо роботи інспекторів саме в портах. Про корупцію під час перевірок морських суден говорять усі. І треба чесно сказати, що так, напевно, і є. Міжнародна торгівля - це ласий шматок для хабарників. З іншого боку, є і відверті порушення і абсолютний нігілізм з боку суб’єктів господарювання. Хто тут правий і як домогтися виконання екологічного законодавства? Саме в цій складній ситуації нам допоможе «міжнародний арбітр».

Державна екологічна інспекція спільно з Офісом підтримки реформ МінЕкоЕнерго і за допомоги посольства Королівства Нідерландів реалізують унікальний проект. Мета якого - оцінка екологічного контролю в українських портах з точки зору його ефективності та прозорості. Експерти з порту «Роттердам» допоможуть оцінити стан впровадження міжнародних стандартів у трьох портах України та окреслять необхідні зміни для екологічного законодавства.
Після реалізації цього проекту ми отримаємо прозорі та ефективні процедури перевірок за кращими світовими стандартами. І одразу розпочнемо імплементацію необхідних і важливих змін.
Оновлення Держекоінспекції

Відбулося щорічне оцінювання керівників територіальних підрозділів інспекції, я мав можливість з усіма познайомитись, переговорити і майже одразу попрощатись. Так вийшло, що з більшістю керівників у нас різні погляди і на минуле, і на майбутнє роботи в інспекції. Щоб довго не переповідати всі розбіжності, приведу приблизний діалог, який був з декількома керівниками:

- Вітаю. Ви вже більше 10 років керівник обласної інспекції, а результатів не багато. Не втомились? Може потиснемо руки і розійдемось.
- о! Я это постоянно слышу от новых руководителей
- Вибачте, не зрозумів…
- Да ты уже 7-й руководитель, которого я пережил. Они все говорили заявы писать, потому что оценка неудовлетворительная. Смотри чтоб ты сам заяву не сел писать. Я тут еще при Джарты работал.
- За мене не хвилюйтесь, краще б ви так працювали, як розповідаєте.
- Слушай, дай мне 5 дней. Тебе позвонят. Я уверен ты изменишь мнение и будем работать. Кому нада эти терки?

Отже, з 23 територіальних організацій 15 з завтрашнього дня вакантні. А саме:
Донецька область
Харківська область
Дніпропетровська область
Запорізька область
Полтавська область (Центральний округ)
Сумська область
Чернігівська область
Житомирська область (Поліський округ)
Рівненська область (Поліський округ)
Тернопільська область
Івано-Франківська область (Карпатський округ)
Львівська область
Закарпатська область

А також Київ та Київська область -
Столичний округ


І це тільки початок. Працюємо далі.
2024/10/01 02:18:57
Back to Top
HTML Embed Code: