📉 Водночас через війну та тривалі демографічні зміни перед Україною постають нові виклики – вийти з демографічної кризи та знайти заміну спеціалістам, які на війні або виїхали за кордон.
❓Чи може держава допомогти жінкам поєднувати роботу з материнством і підвищити народжуваність?
Досвід інших країн доводить, що це реально завдяки ефективним державним політикам.
Деталі – на спільних з Гендер в деталях картках, більше – у дослідженні.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Загалом до випуску потрапили сім регуляцій. Найвищими балами оцінили такі з них:
▪ Українці отримають доступ 24/7 до екологічної інформації з усієї України, +2 бали
У червні Кабмін ухвалив Порядок функціонування державної системи моніторингу довкілля. Планується розробка платформи «ЕкоСистема», яка міститиме дані моніторингу якості повітря, води, ґрунтів, лісів, біорізноманіття та управління відходами.
▪ Запровадження лікарської резидентури, +1,3 бали
В Україні запроваджують новий рівень післядипломної освіти, наступний після інтернатури. Лікарська резидентура буде спрямована на здобуття вузької спеціалізації в рамках своєї спеціальності.
➡ Детальніше про ці події читайте у випуску 240 Індексу реформ, у якому ви також знайдете коментарі експертів.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
VoxUkraine
Індекс реформ 240: запровадження лікарської резидентури та цілодобовий доступ до екологічної інформації
До 240 випуску Індексу реформ потрапило сім регуляцій. За період з 3 по 16 червня 2024 року Індекс склав +0,9...
Це більше, ніж через війни і вбивства разом. Тому започаткували Всесвітній день запобігання самогубствам – 10 вересня. Він потрібний, щоб привернути увагу громадськості до цієї проблеми.
⚠ Україна, за даними на 2019 рік, мала вдвічі вищий рівень суїцидів, ніж в середньому у світі. Під час війни ці дані недоступні. Проте, згідно з соцопитуваннями, війна впливає на психічне здоров’я більшості українців.
Для попередження самогубства важливо вчасно розпізнати людину з групи ризику. Ознаки в поведінці, які мають насторожити:
▪ прямі розмови про смерть або суїцид
▪ підготовка: упорядкування справ, прощальні повідомлення, дарування цінних речей
▪ раптові зміни в поведінці: людина, яка була соціально активною, починає уникати спілкування, або навпаки — замкнена раніше особа стає надмірно товариською, часто обговорюючи питання сенсу життя
▪ розроблення планів покінчити з життям
▪ затяжні депресивні епізоди.
❗ Якщо ви помітили ці ознаки, важливо діяти негайно і звернутися по допомогу. Ось кілька гарячих ліній, де можна безкоштовно отримати психологічну підтримку:
☎️ 7333 – лінія запобігання самогубствам Lifeline Ukraine (цілодобово)
☎️ 0 800 100 102 – лінія Національної психологічної асоціації (з 10:00 до 20:00)
☎️ 0 800 210 160 – лінія психологічної підтримки для дорослих і дітей міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді» (цілодобово)
☎️ 0 800 211 444 – лінія емоційної підтримки Міжнародної організації з міграції (з 10:00 до 20:00)
☎️ 0 800 33 20 29 – лінія кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду для ветеранів і їхніх родин (цілодобово)
☎️ 067 348 28 68 – лінія підтримки для сімей військових і ветеранів організації Veteran Hub (з 9:00 до 21:00).
🫂 Турбуйтеся про себе і своїх близьких. Разом ми сильніші.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
З 19 серпня по 1 вересня у Верховній Раді зареєстрували 45 законопроєктів. Вони охоплюють широкий спектр актуальних тем: від змін до закону про публічні закупівлі та збільшення штрафів за блокування проїзду екстрених служб до сприяння меценатству в спорті і народним художнім промислам.
Одна з ініціатив – створення науково-дослідного центру, що вивчатиме кліматичні питання та запропонує рішення для посилення кліматичної безпеки.
Молодша аналітикиня проєкту «Індекс реформ» Вікторія Виговська та аналітик «Вокс Україна» Олег Іванов проаналізували зареєстровані законопроєкти і виділили найголовніше в новому огляді.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
VoxUkraine
Важливі законопроєкти. Випуск 25: новий закон про публічні закупівлі, стимулювання меценатства у спорті, посилення кліматичної…
Огляд законопроєктів, зареєстрованих з 19 серпня до 1 вересня 2024 року. За цей період було зареєстровано 45 законопроєктів: 12 урядових...
На росію наклали тисячі санкцій, але російська наука залишилася недоторканною. Вчені країни-агресора продовжують співпрацювати з міжнародними виданнями і поширювати пропаганду. А деякі українські науковці публікуються в російських журналах разом із колегами з рф.
Чому так відбувається і як це змінити? Читайте в нашій статті про те, як послабити російський вплив.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
VoxUkraine
Таємні друзі російської (пропаганди) науки
На росію накладено 19 тисяч різних санкцій, але деякі сфери залишаються недоторканими. Наприклад, не можна ображати «велику російську культуру» і...
Цікавитесь глибоким аналізом економічних процесів, реформ та суспільних змін? Підписуйтесь на наші соцмережі. 😊 Ми ділимося аналітичними статтями та оглядами від провідних експертів, які допоможуть вам краще зрозуміти ключові тенденції та виклики сучасності.
✅ Facebook
✅ Twitter (X)
✅ YouTube
Приєднуйтесь, щоб не пропустити важливих інсайтів і порадьте нас друзям. 🧡
✅ Twitter (X)
✅ YouTube
Приєднуйтесь, щоб не пропустити важливих інсайтів і порадьте нас друзям. 🧡
У червні депутати ухвалили законопроєкт №10439, спрямований на перезавантаження Бюро економічної безпеки (БЕБ). У ньому враховані всі вимоги міжнародних партнерів.
Як тепер обиратимуть директора БЕБ? Які потенційні недоліки містить законопроєкт і які нові можливості він відкриває? Про це розповів аналітик Вокс Україна Олег Іванов у відео Фонду «Демократичні Ініціативи».
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
YouTube
Що ви знаєте про Бюро економічної безпеки (БЕБ)?
Чи знали ви, що лише чверть українців обізнані у повноваженнях Бюро економічної безпеки (БЕБ)? Якщо ви не впевнені, що входите до цієї групи, наш новий проєкт саме для вас.
Протягом шести місяців Фонд "Демократичні Ініціативи" ім.Ілька Кучеріва реалізував…
Протягом шести місяців Фонд "Демократичні Ініціативи" ім.Ілька Кучеріва реалізував…
У 2021 році українці оплачували майже половину (46%) всіх медичних витрат із власної кишені. Для частини домогосподарств ці суми становили більше 10% від сімейного бюджету та більше 25% непродовольчих витрат.
Які фактори впливають на збільшення витрат на охорону здоров’я? Які висновки варто врахувати під час відбудови України? Читайте в дослідженні доцента Київської школи економіки Максима Обрізана.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
VoxUkraine
Характеристики домогосподарств із катастрофічними медичними витратами в Україні перед повномасштабною війною
В останній рік перед повномасштабним вторгненням майже всі українські домогосподарства оплачували медичні послуги із медіаною витрат у розмірі 111 доларів...
Головною реформою став закон 3840-IX, який надав англійській мові статус мови міжнародного спілкування в Україні. Держава тепер зобов’язується сприяти її активному використанню. Експерти оцінили цей закон у 3 бали.
Серед інших нововведень: закон про загальновійськову підготовку в закладах освіти (2 бали), посилення незалежності Бюро економічної безпеки (1,5 бала) та створення кабінету пацієнта в Дії (1,5 бала).
Деталі – у випуску.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
VoxUkraine
Індекс реформ 241: закон про застосування англійської мови та нові спроби удосконалити роботу Бюро економічної безпеки
Наприкінці другого кварталу влада пожвавила роботу над законодавством. До 241 випуску за Індексу реформ потрапило 12 регуляцій, а значення Індексу...
Законотворці також не обійшли стороною пенсіонерів та народне мистецтво.
Основне з 25-го випуску Важливих законопроєктів від Олега Іванова та Вікторії Виговської - на картках.
👉 Повний огляд за посиланням.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM