Telegram Web Link
📝 Головні законодавчі оновлення початку серпня стосувалися сфери міжнародних відносин: ратифікація Римського статуту, «множинне» громадянство та врегулювання статусу військовослужбовців, що виконують завдання за межами України.

Інші законопроєкти вносять зміни в регулювання державної власності, сприяють збереженню історичної забудови та, навіть, планують запобігати «брехні» в програмах виборних кандидатів.

🔝 Детальніше у візуалізації 24-го випуску Важливих законопроєктів від Олега Іванова та Вікторії Виговської.

Повний огляд за посиланням.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
​​У ніч на 4 вересня мішенями російської армії знову стали цивільні. За даними Повітряних сил, у 10 областях ворог завдав удару 13 ракетами повітряного та наземного базування та 29 шахедами. 22 БпЛА та 2 ракети знищено. Не вдалося ліквідувати 2 ракети «Кинджал». Найбільших наслідків ракетного удару зазнали Львів і Кривий Ріг.

У звичній манері росіяни брехали, що завдали удару нібито по військових об'єктах та «базах найманців».

При цьому жертвами російських військових знову стали цивільні.

У Львові — 7 загиблих, також відомо про 64 поранених, щонайменше 7 з них перебувають у важкому стані. Аварійно-рятувальні роботи завершені. Пошкодили 154 будинки, серед яких і 7 пам'яток архітектури місцевого значення. Зокрема, пошкоджень зазнав Центр спортивної медицини й реабілітації, розташований у віллі Юзефи Франц, яка датується 1893 роком. Загалом руйнувань внаслідок ракетного удару зазнали 2 медичні заклади та 5 шкіл. З шести житлових будинків відселяють людей.

Через російську атаку проти Кривого Рогу постраждали 6 людей, в тому числі 10-річна дівчинка. Є руйнування будинків та цивільної інфраструктури. Зокрема, зруйновано 3 поверхи готелю. Пошкоджено 57 багатоквартирні будинки, 4 заклади освіти, Палац молоді, магазини тощо.

Російські військові вже не вперше скеровують потужну зброю на цивільних. 30 серпня ворог скинув авіабомби ФАБ-500 у п’яти локаціях Харкова. Загинули 6 людей, поранено 97. У переліку пошкоджень 82 багатоквартирні будинки та 2 заклади освіти. А 1 вересня під обстріл потрапили Палац спорту, торговельний центр у Салтівському районі, відділення «Нової пошти», житлові будинки. Поранено щонайменше 40 осіб, в тому числі 5 дітей. При цьому російські пропагандисти стверджували що у ТЦ нібито розташовувалися військові. Насправді ціллю ворога стала виключно цивільна інфраструктура і місця масового перебування людей. Наприклад, біля Палацу спорту на вихідних тренуються діти.

@VoxCheck
💡 «Якщо взимку 4 години на добу буде світло, то це можна вважати за щастя», — зазначає Ольга Кошарна, кандидатка хімічних наук, співзасновниця ГО «Антикризовий експертний ядерний центр України».

Якщо ви ще не встигли переглянути наш подкаст «Відбудова» з експерткою з ядерної енергетики, маєте нагоду ознайомитися з основними тезами в публікації. У ній ви дізнаєтеся про:
вплив російських обстрілів на роботу АЕС
ймовірність аварій на станціях
перспективи розвитку української енергетики
прогнози на зиму.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
⚡️ Як росія обходить санкції через країни Центральної Азії

Попри санкції, росія продовжує отримувати необхідні товари із західних країн через Центральну Азію. Казахстан, Таджикистан, Узбекистан, Туркменістан та Киргизстан стали ключовими хабами для реекспорту західних товарів.

📈 До прикладу, з 2021 по 2022 рік торгівля Киргизстану аерокосмічними запчастинами з Європи виросла з 0 до 3,5 мільйона доларів. А інтерес країни до запасних частин для комп’ютерів у 2023 році виріс усемеро. На такі аномалії неможливо не звернути увагу.

Західним країнам час посилити контроль за центральноазіатськими транзитними маршрутами та сприяти розвитку регіональних економік цього регіону, щоб припинити доступ росії до плодів глобалізації. Детальніше – у статті.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
💢 Міф про непереможну росію розвіюється

Наступ на Курськ вкотре руйнує міф про «непереможну» росію. Але ціна цього прозріння – життя і здоров’я українців.

Варто дивитися на факти: це не лише війна путіна, а війна всієї росії, адже її підтримує значна кількість росіян. росія завжди була імперією агресії, яка не може прийняти існування суверенної України. І світу не слід тішити себе ілюзіями щодо можливості домовитися з рф шляхом цивілізованого діалогу.

Що ж може зупинити загарбницьку війну проти України? Відповіді – у статті.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Тільки разом ми можемо зупинити кривавий кремль і підтримати тих, хто бореться за свободу. Тому такі питання про повернення полонених азовців та теракт в Оленівці мають звучати постійно.

Як триває підготовка позову до МКС щодо цієї масової страти росією українських військовополонених, ми запитали у співзасновниці організації «Спільнота Оленівки» Олександри Мазур. Відправною точкою для створення організації стало розформування місії ООН, якій москва не дала можливості розслідувати воєнний злочин росії.

На початку організація забезпечувала родини юридичною підтримкою. Нині ж «Спільнота Оленівки» бореться за належні умови утримання рф українських полонених, підтримує родини військових, об’єднує друзів у понад 30 країнах, збирає кошти для армії.

Зараз триває памʼятний збір «Сталева хмара» на честь страчених Героїв. Кошти спрямують на закупівлю 101-ї РЕБ системи для бригади «Азов».

Про те, чому важливо донатити на армію і мотивувати до цього іноземців, та про виклики «Спільноти Оленівки» Олександра Мазур розповіла в інтерв’ю «ПОГОВОРИМО?».

Допомогти Олександрі у її великій справі можеш і ти! Долучайся до збору за цим посиланням.
👍 Вітчизняні продукти і ліки, а техніка і парфуми – імпортні: що обирають українці

Українці частіше надають перевагу таким категоріям товарів від вітчизняних виробників, як продукти (90% респондентів), ліки (74%), засоби гігієни (52%), а також одяг, взуття і аксесуари (46%). Водночас техніку і гаджети (65%) та парфуми (40%) охочіше купують у закордонних брендів. Про це свідчать дані дослідження Gradus Research, проведеного для Мінекономіки.

48% опитаних витрачають більшу частину свого бюджету (від 61 до 100%) на українську продукцію. Основними причинами є бажання підтримати українських виробників (59%) і українську економіку (57%) та вигідна ціна (50%). Імпортні товари обирають через високу якість (54%), улюблені бренди (39%) та довіру до їхніх стандартів (36%).

92% українців підтримують програму стимулювання споживання товарів з маркуванням «Зроблено в Україні». Більшість бажає, щоб кешбек становив 8-10%. Витрачати ці кошти споживачі хотіли б на комунальні послуги (49%), купівлю вітчизняних товарів (40%) і медичні послуги (30%).
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🔽Вакцинація в Україні падає – ризики зростають

За останні півтора року охоплення щепленнями в Україні знизилося. Хоча ще в 2022 році показники були високими.

Зараз у дітей частіше фіксують хвороби, які можна попередити щепленнями. Тому не варто ігнорувати вакцинацію, адже в майбутньому рівень захворюваності може зростати.

👉 Деталі – на графіках тижня.

#графіктижня
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Їм обіцяли «звільнення від податків» і «відшкодування майна», а натомість тисячі родин опинилися в колгоспному рабстві, жили в злиднях, зазнали знущань та не мали права повернутися на рідні землі.

У другу неділю вересня в Україні вшановують пам’ять українців, яких примусово виселили з територій Польщі (Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини) у 1944-1951 роках.

Кілька фактів про ці злочини комуністичного режиму зібрали на картках.
2024/11/20 10:40:45
Back to Top
HTML Embed Code: