Telegram Web Link
🤖 Останнім часом у соцмережах з’являється все більше публікацій із закликами «Привітайте бабусю з 101-річчям» або «Підтримайте наших військових лайком». За цими, здавалося б, невинними дописами можуть стояти маніпуляції, організовані штучним інтелектом під контролем ФСБ.

Лайки та коментарі під такими постами допомагають поширювати дезінформацію та збирати дані про користувачів. Тому краще уникати взаємодії з подібним контентом і не піддаватися на провокації.

Детальніше про це читайте у статті. Поділіться цим дописом, щоб попередити інших про можливі загрози.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Як правильно працювати із соціологічними даними? За словами Тимофія Бріка, ректора Київської школи економіки та соціолога, для їх коректного розуміння треба насамперед розвивати здоровий глузд. Тимофій став гостем нашого подкасту «Поговоримо?», де поділився цінними порадами. Він зазначає: читаючи дослідження, зверніть увагу на те, чи узгоджуються вступ і висновки, чи не присутні надмірні емоції, чи є посилання на повний звіт.

Цікаво, що в Україні люди ставляться до соціологічних опитувань набагато серйозніше, ніж самі соціологи, каже Тимофій. Але важливо розуміти, що результати досліджень не завжди означають, що є певна група людей з чіткою позицією, готова діяти політично. Соціологи просто аналізують цифри, тоді як суспільство може почати бурхливо обговорювати результати, створюючи власні інтерпретації.

🔻 У подкасті також обговорили «червоні прапорці» у соціологічних дослідженнях, проблему псевдосоціологів та перспективи соціологічних опитувань у Дії.

Слухайте подкаст за посиланням.
🔈 Нагадуємо, що вже 19 серпня відбудеться подія від Вокс Україна «Коефіцієнт корисної дії депутатів. Як працюють народні обранці без тиску виборів». Приходьте на захід або долучайтеся онлайн, якщо хочете дізнатися, як депутати IX скликання Верховної Ради підтримують прогресивні реформи в умовах війни.

📆 Коли: 19 серпня
🕐 Час: 11:00-13:00
🏘 Місце: Київ (деталі після реєстрації)

👉 Реєструйтесь за посиланням.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
📊 Бюджетний барометр: липень 2024

У липні план надходжень до держбюджету перевиконали на 3,6%. Загальний фонд отримав 118,2 млрд грн. Проте податки, зокрема ПДВ, не дотягнули до запланованих обсягів.

Гарна новина: Україна уникнула дефолту завдяки реструктуризації зовнішнього боргу, що допоможе зекономити значні кошти в найближчі роки.

Ризики: Недофінансування видатків може стати реальністю, якщо зміни до законодавства не будуть ухвалені вчасно. Атаки на енергетичну інфраструктуру теж залишаються загрозою для економіки.

📌 Детальніше читайте в новому випуску Бюджетного барометра за посиланням.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
⚠️ Основними викликами для ринку праці українці вважають мобілізацію працівників (73%), дефіцит кадрів (53%) та відтік кваліфікованих спеціалістів за кордон (48%). Також важливими проблемами є тінізація економічних відносин (26%) і розбіжності між зарплатними очікуваннями кандидатів та можливостями бізнесу (22%). Про це свідчать результати соцопитування, проведеного Центром Разумкова у червні.

🎓 Більше половини опитаних (54%) зазначають, що для подолання дефіциту кадрів необхідно перекваліфікувати співробітників і переглянути розподіл обов'язків у колективах. Важливими також є програми залучення молодих фахівців, стимулювання повернення українців з-за кордону (52%) і адаптація працівників старшого віку та людей з інвалідністю (53%).

🚎 Водночас лише 15% підтримують залучення жінок на традиційно чоловічі професії.

💰 Головною вимогою до роботи 89% респондентів назвали гідну зарплату.

Ці результати підкреслюють необхідність активних дій з боку держави та бізнесу для стабілізації ситуації на ринку праці. Важливо не тільки зберігати робочі місця, але й створювати умови для залучення та утримання кваліфікованих кадрів.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Росія продовжує обходити міжнародні санкції, зберігаючи доступ до критично важливих кремнієвих мікрочипів для військових потреб.

Незважаючи на заборони з боку США, ЄС та інших країн, рф знаходить способи отримувати необхідні технології через тіньові канали та нелегальних постачальників. Особливу роль у цьому відіграють китайські компанії, які сприяють переадресації чипів до росії.

Як це відбувається і чому важливо посилити міжнародний контроль – читайте в нашій новій статті.
Понад 2300 суден зайшли до наших портів за рік роботи Українського морського коридору. Про це розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль 16 серпня, під час засідання уряду.

Вантажообіг склав понад 64 млн тонн. Майже 44 млн тонн зернових експортували з України.

«Українські експортери наростили фізичні обсяги продажів своїх товарів на 35% у першому півріччі 2024 року. Ми вийшли на довоєнні показники експорту», – зазначив прем’єр.

#цифратижня
Зібрали для вас у цій публікації матеріали Вокс Україна за тиждень. Тут ви знайдете аналіз можливих змін у законодавстві, розкриття російської дезінформації в соцмережах, дослідження про тіньовий експорт мікрочипів до рф, а також оцінку державного бюджету за липень:
🔸 про нові законопроєкти, які передбачають створення Міністерства демографії, звільнення священнослужителів і віруючих від мобілізації та вдосконалення правил банкрутства, читайте у випуску 23 Важливих законопроєктів: https://bit.ly/475PDlD
🔸 як ФСБ використовує штучний інтелект для поширення дезінформації, дізнавайтеся в нашій статті: https://bit.ly/4fQn7YU
🔸 аналіз державного бюджету в липні знайдете у свіжому випуску «Бюджетного барометра»: https://bit.ly/46PPvGA
🔸 як організоване тіньове постачання мікрочипів для військових потреб до росії та які кроки може зробити міжнародна спільнота, щоб перешкодити цьому експорту: https://bit.ly/3ApbeJk

Також радимо послухати наші останні подкасти:
🔸 у подкасті «Відбудова» обговорили, чи є децентралізація найуспішнішою реформою України за останні 10 років: https://bit.ly/3X4JXVw
🔸 про аномальну спеку, зміну клімату та кліматичну зброю говорили із синоптикинею та метеорологинею Наталкою Діденко у подкасті «Поговоримо?»: https://bit.ly/3ywpr6R

Щоб отримувати наші дайджести статей і подкастів на свою електронну пошту щопонеділка, підписуйтеся тут: https://voxukraine.org/subscribe 🧡
Україна – єдина держава в Європі, де немає належного нагляду за законністю рішень органів місцевого самоврядування. Про це розповів народний депутат України Віталій Безгін у новому випуску подкасту «Відбудова».

Тому на базі обласних та районних державних адміністрацій мають бути створені префектури. Ці органи отримають право наглядати за рішеннями громад та облрад, а в разі порушень – оскаржувати їх у судовому порядку. Якщо ж рішення загрожуватиме територіальній цілісності України – одразу скасування без суду і залучення СБУ.

У подкасті також обговорили причини небажання людей працювати в органах місцевого самоврядування, необхідні зміни до Конституції в рамках децентралізації та реалізацію реформи на деокупованих територіях.

Слухайте подкаст за посиланням.
Релігійність і мобілізація, нове Міністерство та, навіть, зміна IQ-тестів для суддів – початок місяця був різноманітним у законотворчості.

Чергова візуалізація Важливих законопроєктів від Олега Іванова та Вікторії Виговської, випуск 23.

Повний огляд за посиланням.
2024/10/02 12:38:35
Back to Top
HTML Embed Code: