Telegram Web Link
#нампишуть #ГУДПСХмельницької_області
Добрий день, ви розглядаєте різні приклади корупції та схем, або просто коли крадуть гроші.
Ознайомтесь із одним із прикладів, як Васьковський і Забашта крадуть гроші у Хмельницькому ДПСУ. Оголосили тендер на встановлення камер.
Витратили на камери 64 тисячі гривень. Хоча камери там ці всі стоять давно і працюють, і жодних проблем із камерами немає і не було. Причому тендер на встановлення камер, а тендера на купівлю камер немає. Плюс компанія, яка начебто. виграла цей тендер і отримала підряд, не має права монтувати камери, бо вони займаються лише будівництвом.
А встановлення камер передбачає додаткові дозволи та додаткові кведи.
А у цієї компанії навіть кведу такого немає щодо встановлення камер.
#новини #ФОП
7 цікавих фактів про спрощені режими оподаткування у світі

№1 Все ще існують податкові режими для малого бізнесу зі ставкою — 0-2% (Румунія, Італія, Чорногорія, Грузія).

№2 Про боротьбу з тіньовими зарплатами! Окремі країни встановлюють заборону (тимчасову або постійну) на взаємодію ФОП з його поточним (у разі сумісництва) або колишнім роботодавцем (Польща, Італія).

№3 Річне обмеження розміру продажів у спрощених режимах оподаткування іноді встановлюють за кожним дозволеним видом діяльності, а не як в Україні — загалом (тобто? якщо у ФОП є 4 КВЕДи, його MAX річний обсяг доходу зросте у 4 рази!).

№4 Облік витрат та товарний облік — не неминучий вирок!
Для звільнення мікробізнесу від тягаря ведення обліку витрат (товарного обліку) деякі юрисдикції пропонують визнавати витрати автоматично (не треба документального підтвердження) у розмірі частки від отриманого річного доходу (від 20% до 50% — залежно від виду діяльності або професії).

№5 Найбільш оптимальний спрощений режим оподаткування для мікробізнесу та самозайнятих осіб — патент — колись вдало працював в нашій країні та все ще працює у світі (Польща — податкова картка, Молдова — патент підприємця, Болгарія — патент).

№6 Малий бізнес, що створює нові робочі місця, в окремих країнах має пільги (послаблення) із зарплатних податків (Чорногорія, Румунія, Грузія, Болгарія).

№7 Підприємець може самостійно призначати, куди він сплачує частину своїх податків (від 2% до 3,5% від суми).
Таке цільове спрямування може торкатися підтримки окремих благодійних, релігійних та політичних організацій, місцевих або загальнодержавних інфраструктурних проєктiв на кшталт будівництва шкіл або доріг, чи виплату стипендій etc.

В'ячеслав Черкашин
Експерт з питань податкової та митної політики.
#податки #ФОП #таксі
Останнім часом в ЗМі шириться дуже багато інформації стосовно перевірки «таксистів» податковою службою.
Чому таксисти в лапках ?

Тому що це фізичні особи, які зареєстровані через відомі платформи Uber, Uklon, Bolt і які використовують це як додатковий заробіток, де сплачують за це 25% самій платформі.

Звісно, навіть половина з них не знає, що такі платформи їх умовно «використовують» і вони повинні ще сплачувати податки в державу, отримувати ліцензію та касовий апарат. 25%, як ми вже написали, це заробіток платформи.

Штрафи не смішні - здійснення діяльності без державної реєстрації - від 17 до 34 тис грн. Виявляють таких порушників під час замовлення таксі.
Такі перевірки ініціюють податковим комітетом ВР, особливо після скандалу з Uklon.
Uklon фактично зареєстрований на Кіпрі і всі питання будуть до водіїв.

Є дуже цікава стаття в УП стосовно цього.👇
#ДПС #перевірка #uklon
Одне з найсерйозніших звинувачень – ухилення Uklon від сплати податків в Україні.
Воно стосується доходів і водіїв-партнерів, і самої компанії.
Uklon не відповідає за податки водіїв, бо позиціонує себе як райдхейлінг-сервіс. Фірма лише надає майданчик, через який водії надають послуги з доставки пасажирів. Компанія не наймає їх на роботу, тому не відповідає за сплату ними податків.
В умовах співпраці з водіями компанія прописує їхні права та обов’язки. Серед вимог немає нічого про необхідність оформлювати ФОП або реєструватися іншим чином у податкових органах.
Разом з цим, у пункті 9.9 публічної оферти Uklon вказано, що партнер зобов'язаний сплачувати податки з отриманого доходу відповідно до законодавства залежно від свого правового статусу.
Компанія залишає за собою право надавати інформацію про водіїв-партнерів до Державної податкової служби, якщо отримає відповідний запит.

Підробіток у райдхейлінг-сервісах не врегульований українським законодавством, тому на нього поширюється загальне правило: кожен зобов’язаний самостійно декларувати свої доходи та сплачувати з них податки

Де-юре, якщо водії Uklon не оформлені як ФОПи, то вони мають щороку подавати декларацію про доходи, вказувати обсяг заробленого за рік і визначати суму податку: 18% з доходу фізичної особи та 1,5% військового збору.
Більшість водіїв так не роблять і про цю проблему раніше говорили депутати профільного комітету Верховної Ради.
Вони зареєстрували законопроєкт, який запроваджував спеціальний податковий режим для тих, хто підробляє через сервіси таксі чи служби доставки або робить манікюр чи перекладає тексти.

Проєкт дозволяв людям, які займаються такими підробітками, спрощено оформлятися і сплачувати податки за зниженою ставкою 6%.
За оцінками авторів документа, ця система могла б приносити бюджету щороку до 10 млрд грн.

Однак депутати не розглянули проєкт. За даними співрозмовників ЕП в парламенті, ідею не підтримали Мінфін та МВФ. Автори законопроєкту намагаються знайти компромісне рішення, яке дозволило б запровадити спрощений режим сплати податків представниками гіг-економіки.

Претензія анонімних телеграм-каналів до податкових платежів самої компанії стосується наявності в структурі Uklon юридичної особи на Кіпрі. Засновниками ТОВ "Уклон Україна" є Дмитро та Вікторія Дубровські (по 38,46%), Віталій Дятленко та Сергій Смусь (по 11,54%).
Водночас компанія має підконтрольну фірму на Кіпрі – Uklon Ltd. Про це там говорять відкрито.
На кіпрську юридичну особу вони зареєстрували торговельні марки, програмне забезпечення та інші нематеріальні активи

Реєстрація компаній на Кіпрі – звична практика для українського бізнесу. Ця юрисдикція дозволяє оптимізовувати податки, адже там діє чи не найменша в Євросоюзі ставка податку на прибуток – 12,5%.
Де-юре Кіпр не є офшором. Його немає у "чорному" списку офшорних зон Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Також Кіпр відсутній у спеціальній постанові уряду, яка визначає перелік офшорних зон.
Однак фактично Кіпр має всі ознаки офшорної зони. Зокрема, там дозволяють нерезидентам реєструвати компанії за спрощеною процедурою, а податок стягують лише з тих прибутків, які бізнес заробив на території острова.
Іншими словами, Uklon Ltd. не сплачує до бюджету Кіпру податки з прибутків, отриманих в Україні. Зокрема – від роялті за користування програмним забезпеченням чи торговельною маркою. При цьому Uklon є великим платником податків в Україні: у 2023 році компанія сплатила 200 млн грн.

Ще одне зауваження до Uklon стосується відсутності ліцензії таксі. Ліцензія таксі – це офіційний дозвіл для водіїв, який дає право перевозити нефіксовану кількість пасажирів за різними маршрутами. Вона видається на необмежений термін, але її потрібно оновлювати в разі зміни особистих або автомобільних даних. Наприкінці 2021 року така ліцензія коштувала 2 481 грн.
Водіям, які мають таку ліцензію та спеціально обладнаний автомобіль, дозволяється їздити смугами громадського транспорту.
Однак Uklon позиціонує себе не як сервіс таксі, а як платформа, яка допомагає зв’язати водія та пасажира. Тобто наявність ліцензії – відповідальність водія.

Стаття 60 закону "Про автомобільний транспорт" передбачає, що за експлуатацію автомобіля, облаштованого як таксі, без ліцензії передбачений штраф у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – тобто 510 грн. Однак шанси отримати такий штраф низькі, бо підстав для зупинки водія з метою перевірки документів може не бути, якщо водій не порушив правила дорожнього руху.
Також у телеграм-каналі обговорювали питання, на якій підставі Uklon працює з водіями, якщо постанова Кабміну забороняє укладати договори із самозайнятими перевізниками без ліцензій. На це відповідь проста: Uklon не укладає договори з водіями щодо пасажирських перевезень, а лише щодо доступу до платформи.
#ДПС #податки #Державний_податковий_університет
Варто розповісти вам про Альма матер всіх податківців - Державний податковий університет (ДПУ), який знаходиться в прямому підпорядкуванні Мінфіна.

Так ось, в грудні 2023 року керівництво закладу вирішило здійснити поточний ремонт укриття гуртожитку ДПУ(було пошкоджене у лютому 2022) в місті Ірпінь по вулиці Садова, 90.
Нагадуємо, що ДПУ очолює Дмитро Серебрянський.
Вартість таких робіт визначена в 1,2 млн. грн, а підрядником обрано ТОВ «ІБК Смарт реновейшен», які повинні були здійснити роботи у грудні 2023 року.

Але в січні 2024 року підготовлено звіт, що послуги не були надані і таким чином договір не виконано.

Дивно, але саме «ІБК Смарт реновейшен» протягом вересня-грудня 2023 року відремонтували ДПУ приміщення на 35 млн гривень, за державні кошти, і ніяких проблем не виникало.
Справа в кримінальному провадженні, яке засвідчує що ДПУ весь цей час фактично розкрадала державні кошти.

Під час ремонту гуртожитку, адмін приміщень, ДПУ заключала договори з переліком компаній: ТОВ ВКФ Атлант-Плюс, ТОВ Промін буд сервіс», ТОВ «ІБК Смарт реновейшен» на десятки мільйонів гривень, де вартість використаних матеріалів в десятки разів перевищували ринкову ціну (200-300%).

Працівники, які виконували ремонті роботи, фактично проживали в приміщеннях університету, але при цьому виділялись кошти на відрядження, без будь якого документального підтвердження.

Ми вже не будемо розписувати про мінімізацію доходів підрядників (ТОВ ВКФ Атлант-Плюс, ТОВ Промін буд сервіс»), де виводились кошти через фіктивні підприємства, шляхом розрахунку за фактично неіснуючі товари.

Змова проректора Державного податкового університету з підрядниками призвела до розкрадання коштів на десятки мільйонів гривень.

Стосовно ТОВ «ІБК Смарт реновейшен», яким начебто відмовили в подальшій роботі: підрядник встиг «відремонтувати» декілька обʼєктів університету до 25 грудня 2023 року.

Але в реальності, на початок січня 2024 року, не дивлячись на те, що по актам роботи були закриті та проведені розрахунки, послуги не були виконані.
Тепер ТОВ «ІБК Смарт реновейшен» намагаються без документів здійснити ремонти, які зазначені в актах заднім числом.
#ДПС #Кадри #декларування #Багмет
Відзвітувала за 2021-2022 рік - легенда «антирейтингу» Державної податкової служби України Нонна Багмет, яка сьогодні є одним з «сірих кардиналів» в регіонах.

В офіційному житті Нонна Тарасівна лише очолює Департамент економічного аналізу ДПС, але її можливості набагато більше.
Навіть призначення керівництва в ГУ ДПС Житомирської та Чернівецької області - її рук справа.

Сьогодні поговоримо про досягнення Нонни Багмет, які вона так любить приховувати.

Незважаючи на скандальні історії про готівку Нонни Тарасівни, яка зберігалась у родичей, яка потім «випадково» зникла, очільник Департаменту вирішила придбати будинок у передмісті Києва.
Ця подія відбулась в червні 2021 року - в селі Зазимʼя у Багмет зʼявився «дачний» будинок на 173 м.кв. з дуже приємною ціною 610 тис гривень.
Погодьтеся, новий будинок за 22 тис доларів - приємна угода.

З джерелами фінансування проблем не виникало - чоловік отримав подарунок від родича на 1,3 млн.гривень, та і особисті збереження родини, а це 200 тис доларів, дозволяють без проблем закрити угоду.

Тож Багмет, вже на рівні ДПС, увійшла в «золотий клуб» шанувальників елітної нерухомості.

Але в 2022 році зрозуміла, що такий розкішний будинок, у разі оцінки, враховуючи розташування, буде коштувати навіть не 100 тис доларів.

До того ж, у чоловіка існують фінансові зобовʼязання на шістсот тисяч гривень, які потрібно виплачувати.

Тож вирішила не випробувати долю, а тихенько, «через ліс», дарує будинок своєму родичу.
І ось, в декларації за 2022 рік шикарний будинок зникає.
Є лише начебто квартира в Києві, яка навіть їй не належить і в який Нонна Тарасівка проживає.

Але щось підскакує, що в житті у Багмет все набагато краще, чим на аркуші.
#податки
Під постом голови податкового комітету Гетманцева щодо виходу з тіні імпортерів та продавців електроніки директор і засновник “ЄВРО ЛЕНД ЮЕЙ” Богдан Камінський (технології в захисті рослин)
прокоментував: необхідно запровадити «Окремий податок на електроніку з покупця».

Не потрібно боротися з чорним імпортом електроніки, відображенням реально виручки від продажу (застосування РРО), а просто закрити питання через кінцевого покупця?
Це рівень мислення очільника крупної компанії.

В коментарях йому одразу прилетіло:
“Богдан, може зразу податок на повітря? і лічильник кожному на мордашку?
скік вдихнув, скік со2 викинув - далі якщо не оплатив, в бус і під Бахмут, Авдіївку”.

«особливо прикольно, коли у людини прям мак на аві такий податок))))))
якщо ви продасте макбук + епл вотч, і заплатите за пенсіонерів, студентів і тп податок цей - не проблема, бо без тел зараз нереально».

Сумно, що великі платники підіграють системі і намагаються перекласти відповідальність на кінцевого споживача При чому у всьому
#податки #ДПС
Податкова почне працювати по принципу колекторної служби ?

Із понеділка, 25 березня, ДПС розпочинає пілотний проєкт з інформування платників податків (платників єдиного внеску) про наявність у них податкового боргу.

Боржникам у телефонному режимі буде доведено інформацію про суму заборгованостей, що обліковується у них у розрізі податків/зборів та єдиного внеску, а також територіальних органів ДПС, у яких обліковується наявна заборгованість.

"Мета пілотного проєкту – підвищення рівня обізнаності платників податків (платників єдиного внеску) про наявність у них податкового боргу з платежів, контроль за справлянням яких покладено на податкові органи, недоїмки зі сплати єдиного внеску, а також сприяння добровільному погашенню платниками такої заборгованості". Загалом пілотний проєкт триватиме продовж трьох місяців.

Дуже дивно виглядають такі методи «розʼяснення» в ХХІ столітті.
При наявності розвинутих інформаційних технологій і навіть відповідних департаментів у структурі ДПС працівників будуть змушувати в телефонному режимі подзвонити мільйонам людей.

Саме мільйонам, оскільки за інформацією рахункової палати (2023 рік) стрімко зростає кількість платників, які мають податковий борг.

Серед юридичних осіб кількість боржників збільшилася на 73% (зі 102 до 176 тисяч), серед фізичних осіб – у 4,5 раза (із 733 тисяч до понад 3 млн). Сума податкового боргу зросла на 40% та 46% відповідно.
Також збільшилася кількість платників, які не подають податкову звітність або звітують про відсутність діяльності.

Як це буде виглядати на практиці?
Чи під цей проєкт виділено окреме фінансування ?
#БЕБ
Прямо зараз відбувається засідання Податкового комітету ВР в прямому ефірі, де критикують діяльність БЕБ за неефективну роботу.
Підключайтесь
https://www.youtube.com/live/4mUl-waPvXk?si=MsV2bv5U0SjerqHF
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
#БЕБ
БЕБ вже більше року не може провести експертизу зразків вилучених сигарет!
Послухайте що з цього приводу каже керівництво Бюро.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
#БЕБ
В рамках засідання Податкового комітету ВР можна створювати меми та анекдоти:
Чому не утилізовані сигарети, які у вересні 2023 на підставі рішення суду були передані на утилізацію?

⁃ Ми собі такі питання не задавали, вияснимо, проінформуємо, - БЕБ.

Голова БЕБ знає хто виробник сигарет, але юридично необхідно провести експертизу, яку повинні були зробити у ще рік тому. Все стоїть на місці.
А де цікаво цигарки?)
Нічого не нагадує ?
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
#БЕБ
95% вилучених цигарок досі не утилізовано!
2024/09/24 02:14:23
Back to Top
HTML Embed Code: