Telegram Web Link
#БЕБ
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у Київській області здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України щодо привласнення коштів на укриттях для навчальних закладів. 

Слідством встановлено, що під час проведення закупівель швидкоспоруджуваних захисних споруд цивільного захисту для навчальних закладів у 2023-2024 роках службовці компаній, що займаються їх виготовленням, за попередньою змовою з посадовими особами органів державної влади та місцевого самоврядування, здійснили постачання та монтаж укриттів цивільного захисту, які не відповідають вимогам ДБН В.2.2-5:2023 «Захисні споруди цивільного захисту». Це підтверджується висновками судової будівельно-технічної та економічної експертиз, проведеними державними експертними установами.

В рамках будівельно – технічної експертизи здійснено огляд найпростіших укриттів цивільного захисту у Київській області, в ході якого встановлені порушення вимог ДБН й ДСТУ та невідповідність предмета закупівлі, що призвели до розкрадання бюджетних коштів асигнованих на виконання Державної програми щодо забезпечення навчальних закладів укриттями цивільного захисту на суму 379 млн грн.

По відповідним об'єктам лише у Київській області сума вже встановлених збитків становить понад 20 млн грн., де замовником виступали органи місцевого самоврядування.

Співробітники БЕБ також з'ясували, що по укриттях цивільного захисту не проводились контрольні випробування, а існуючі висновки однієї з експертних установ ґрунтуються виключно на теоретичних дослідженнях. Крім того, в тендерній документації зазначені норми ДБН, що на дату укладання договорів були не чинними.

Детективи провели обшуки за місцем виробничих потужностей підприємства постачальника,  місцем проживання службових осіб, в їх транспортних засобах та в навчальних закладах, які придбали укриття цивільного захисту. 

В результаті була вилучена документація по вже виконаним контрактам щодо постачання укриттів цивільного захисту в адресу закладів освіти, що є предметом досудового розслідування. 

Зауважимо, слідчі дії відбувались на підставі ухвали суду саме задля виявлення й вилучення документів та жодним чином не перешкоджали законній діяльності підприємства. 
Серверне обладнання чи будь-яке інше устаткування, відсутність якого б заблокувала роботу компанії, не вилучались.
Рух транспортних засобів та поточна діяльність не зупинялись. Тобто слідчі дії проводились з урахуванням специфіки роботи підприємства та без створення обставин, які б перешкоджали його подальшій законній діяльності.
Жодних клопотань та зауважень від представників компанії про порушення з боку співробітників БЕБ під час обшуку не надходило.

Досудове розслідування триває. Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Київської обласної прокуратури. Заходи проводилися за сприяння керівництва Київської обласної державної адміністрації.
#кадри #ДПС
#Бюджет
Маємо проект Державного бюджету на 2025 рік, в якому на утримання Державної податкової служби закладено
14 415 323 тис гривень
, з яких на зарплату працівникам планують витратити 10 598 818 тис гривень.

В 2024 році на зарплату співробітника ДПС було затверджено 7 608 183 тис грн.
Це говорить про те, що нарешті фонд оплати праці збільшився на приблизно на 3 млрд гривень!

Тут варто зазначити також показники утримання БЕБ:
В 2025 році на Бюро планують витратити
1 943 763 тис грн, з них на зарплату 1 367 273 тис грн,
В 2024 році цей показник (зарплата) становив 781 416 тис грн.
#зарплата #новини #податки
Найвищі середні зарплати в Європі, то тут ситуація в топ-10 країн наступна:

Швейцарія — 8 148 євро;
Норвегія — 7 094 євро;
Данія — 6 068 євро;
Люксембург — 5 462 євро;
Бельгія — 4 511 євро;
Швеція — 4 338 євро;
Фінляндія — 4 031 євро;
Нідерланди — 3 975 євро;
Франція — 3 929 євро;
Німеччина — 3 812 євро.

Найнижчі середні зарплати в країнах Європі такі:
Албанія — 422 євро;
Болгарія — 637 євро;
Сербія — 723 євро;
Румунія — 742 євро;
Чорногорія — 844 євро;
Боснія та Герцеговина — 861 євро;
Литва — 880 євро;
Латвія — 1 053 євро;
Угорщина — 1 066 євро;
Польща — 1 114 євро.
Україна - 400 євро.

У таких країнах, як Португалія, Італія, Австрія, Велика Британія, Іспанія та Ісландія, середня зарплата становить від 2 тис. до 3,5 тис. євро на місяць.

Варто також зазначити й про податок у країнах Європи. Наприклад, у Швеції ставка прибуткового податку становить майже 60%. Якщо брати до уваги інші країни Європи то в Бельгії, наприклад, це 53,7%, у Нідерландах — 52%, у Данії — 51,5% та в Великій Британії — 50%. Найнижчий мінімальний податок у Болгарії — 10%. Загалом, в Європі податкова ставка становить 33%.

Якщо брати зарплати, спираючись на професії, то, наприклад, в Норвегії найбільше отримують медики, IT-фахівці та працівники нафтових компаній. У Німеччині найбільша зарплата у фінансистів, лікарів та працівників страхових компаній. У Франції великі зарплати у IT-сфері, бухгалтерів та працівників на виробництві.
#податки #ДПС
Досить дивно спостерігати за українськими блогерами та хайп щодо сплати ними податків - тема, яку останнім часом досить часто можно почути в інтернет-просторі (розслідувань безліч)

Одні блогери звинувачують інших в ухиленні від оподаткуванні і подають це нам.

Суть в тому, що реальні заробітки таких діячів - десятки мільйонів гривень, але показують лише незначну частину отриманої виручки.
Більшість блогерів-ФОПів, застосовує третю групу єдиного податку.

Річний дохід для 3 група ФОП не повинен перевищувати встановлений ліміт - 8,3 млн гривень.
Але блогери навіть не показують і цю суму.

Сплата податків в такому разі становила 415 тис гривень, що для жадібних підприємців забагато.
Ну не хочуть вони сплачувати 5% від виручки.

Блогери сплачують не більше 100-150 тис гривень на рік, тобто на рівні звичайних людей, якім нараховують офіційний дохід від 500 до 900 тис на рік, але ті змушені віддавати 19,5%
Відчуваєте різницю ?

Але питання в тому, що навіть ці «малолітні смаркачі», яких безумовно необхідно примушувати сплачувати реальні податки, масово виїжджають із країни, а інші блогери, які так само ухиляються від оподаткування, розповідають нам про їх не доброчесність.

Цих «порядних» блогерів ДПС не помічає. Немає на це вказівки.

Звісно, питання ухилення від оподаткування потрібно вирішувати, але вже пізніше, оскільки сьогодні ми втрачаємо навіть ці «дрібні»нарахування, які тепер буде отримувати Польща, Португалія, Кіпр, Канада.
Що ви думаєте ?
#податки
Європейська Бізнес Асоціація (European Business Association, EBA), яка є однією з найвпливовіших лобістських організацій в Україні, прогнозує зростання тіньового сектору економіки після підвищення військового збору.
#ПДВ #податки
Наші парламентарі почали активно розганяти меседж про те, що необхідно збільшувати ПДВ.

«У 2025 році для покриття невійськових видатків Україна вимушена буде позичити ще майже 37 млрд доларів і 579 млрд грн – на внутрішньому ринку. В цих умовах видатки у 2025 збільшаться всього на 5,4%, тому що у нас не з’явилось радикально нових джерел надходжень у державному бюджеті.
– І той невеликий пакет податкових змін, який ми, можливо, проголосуємо у жовтні, – хоч він і є вкрай необхідний, але покриє лише 3,5% усіх наших видатків, – зауважила народна депутатка.
З необхідних нам 38,4 млрд доларів міжнародного фінансування маємо підтвердженими лише більше ніж 15 млрд доларів. Тобто понад 23 млрд доларів Україні треба знайти і позичити.
– Ми розраховуємо на те, що в наступні роки Україна отримає доступ до 50 млрд доларів від заморожених російських активів, але після повторних гучних заяв механізм, строки й умови надання грошей досі не формалізовані, – заявила Роксолана Підласа.
#ПДВ
Спостерігаємо активне обговорення (навʼязування) необхідності підвищення ПДВ.
Але якось ігнорується питання підвищення військового збору до 5%.
Цього виявляється недостатньо?

Тепер, збільшивши ПДВ, вони (законотворці) перекладають це на «кишені громадян».

Збільшиться вартість продукції, а значить спроможність населення впаде і таким чином прибутки підприємств зменшаться.

Кого це хвилює?
Простий українець сплатить і військовий збір і ПДВ, яке є одним із основних інструментом корупційних схем.
Збільшення ПДВ - це шлях до збільшення корупційних заробітків і ніяким чином не вплине на поповнення бюджету.
#ДПС #Кадри
В ГУ ДПС у Дніпропетровській області з 19 вересня 2024-го до виконання обовʼязків начальника повинен приступити Костоглодов Сергій Миколайович
#податки
«Кожен українець має долучитися до підтримки армії. За його словами, підвищення військового збору є необхідним заходом, оскільки армія – це основний видаток держави» - Гетманцев.

«Тобто всі, ми з вами, будемо сплачувати більше на 3,5% від власного доходу для того, щоб профінансувати армію. Якщо говорити  про суперечки, то мені здається, тут суперечки можуть бути тільки від лукавого, бо насправді абсолютно зрозуміла вимога чи прохання навіть від держави до населення про те, що не вистачає грошей на основний наш видаток – це фінансування армії, то кожен повинен взяти посильну участь  в її фінансуванні. Якщо говорити про відносну ставку, тобто про відсоток, то вона залежить від доходу, який отримує людина, який отримує кожен громадянин, і він повинен поділитися власним доходом з державою», – розповів Гетманцев.
#ДПС #Сокур
Національне агентство з питань запобігання корупції підтвердило, що проводить моніторинг способу життя виконуючого обовʼязки заступника голови Державної податкової служби України Євгенія Сокура, який ймовірно роками декларував недостовірні дані.

В.о. заступника голови Державної податкової служби Євгеній Сокур вніс в декларацію за 2023 рік ймовірно недостовірні дані. Зокрема, він не вказав, в документі дані про свою співмешканку.
Сокур в ході слідства по справі про нібито замах на нього, сам розповів правоохоронцям, що із 2016 року проживає разом із дівчиною на імʼя Аліна у квартирі на проспекті Лобановського, 6-Д. Проте у своїх деклараціях Сокур жодного разу не згадав про свою співмешканку.

Після депутатського звернення члена Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ніни Южаніної НАЗК розпочало перевірку щодо Євгенія Сокура.

Голова Громадської ради при НАЗК Катерина Бутко зазначила, що Національне агентство з питань запобігання корупції перевіряє чи був спільний побут у Сокура з його співмешканкою Аліною.

Сокур у 2022 році скористався механізмом так званої нульової декларації, який був запроваджений для легалізації активів. Цей механізм дозволив йому легалізувати 2,5 млн грн, походження яких він не міг пояснити. 
#податки #новини
Тепер зрозуміло для чого необхідне збільшення податків.
72 млн на друк повісток у кількості 300тис.
#ДПС #кадри
Заступник Голови ДПС з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Наталія Григорівна Калєніченко, яка в системі ДПС вважається одна з найрозумніших персон (як вона використовує свій розум, то зовсім інша справа), з вересня 2022 року орендує для своєї родини квартиру в Польщі.

За чутками, квартира вже давно придбана.
Чоловік Калєніченко - Юрій Гладун та мати - Раїса Оверчук, відкрили рахунки в польському BNP Paribas Bank Polska S. A. І готують підґрунтя для переїзду.

При чому, протягом всього року Гладун готувався до інвестицій.
Йому подарували 380 тис гривень, після цього він позичив ще 600 тис гривень у родича. Доходи від підприємницької діяльності та офіційні доходи родини Калєніченко роблять можливим легалізувати придбання квартири в Європі.

Ми вже повідомляли, що топ-керівництво ДПС вкладає кошти в європейську нерухомість та готується до втечі.
#податки
Згадали заяву голови податкового комітету, про оподаткування українців, які заробляють в платформі OnlyFans.

Зараз пояснимо чому податки ніхто сплачувати не буде, а все що було розказано Гетманцевим популізм та блеф.

OnlyFans, надають можливість заробітку для зареєстрованих учасників і доходи, отримані через такі сервіси, безумовно, підлягають оподаткуванню.

Страшилки про ухилення від сплати податків може призвести до адміністративних штрафів, пені та навіть кримінальної відповідальності реальні, але..
Є більш цікавий момент - виготовлення та розповсюдження порнографії на цих платформах є ще більш серйозним правопорушенням.
Згідно зі статтею 301 Кримінального кодексу, за таку діяльність передбачені як адміністративні, так і кримінальні санкції, включаючи штрафи та позбавлення волі.

Таким чином, учасники OnlyFans, навіть при великому бажанні сплачувати податки, одразу привернуть увагу правоохоронців за розповсюдження порнографії.
#податки #РРО #ліцензія #перевезення
Гетманцев: «За допомогою кількох кнопок калькулятора Casio можна визначити мінімальний дохід перевізника»

Державна податкова служба України налагодила механізм взаємодії із Державною прикордонною службою, тепер податківці можуть визначити мінімальний дохід підприємців, які здійснюють міжнародні перевезення, а також суму невиданих ними розрахункових документів.

За його словами, завдяки цьому механізму взаємодії податківці тепер мають інформацію про транспортні засоби та про кількість пасажирів, які перетнули державний кордон, а також інші деталі подорожей.
«За допомогою кількох кнопок калькулятора Casio це дає змогу визначити мінімальний дохід перевізника від наданих послуг, а також суму невиданих ним розрахункових документів», – зазначив він.

Але голова комітету забув зазначити, що існують регулярні та нерегулярні перевезення і навіть ті, які здійснюють без будь яких ліцензій, на власному транспорті, без регістрації ФОП, ТОВ тощо.
Тобто, ніякої інформації в базі прикордонників не буде, оскільки у них зовсім інші функції.

Хоча, якщо на митницю завезти податківців, які будуть перевіряти кожен бус, тоді ймовірно мрія очільника податкового комітету здійсниться.
А поки що можно лише залякувати підприємців, що в цілому і робиться.
#акциз #податки
Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт №11416-д, котрий серед іншого передбачає сплату податку на прибуток для АЗС авансом.

Вже з 1 жовтня закон може запрацювати, заправкам потрібно бути готовими вносити гроші в державну скарбницю незалежно від обсягу реалізації пального.

Експерти та учасники ринку вважають, що це суттєво скоротить кількість АЗС в Україні — з наявних 6900 АЗС може закритися до 2000. Новий закон не вплине на великих системних гравців, а от регіональним мережам буде складно адаптуватися до роботи в нових умовах. Вони постануть перед вибором: підвищувати ціни, закриватись або йти у тінь.

Загроза закриття постає в першу чергу перед заправками, які мають обсяг реалізації до 2 тис. л на місяць.
Вони зможуть працювати повністю "в білу" навіть за сьогоднішньої націнки на нафтопродукти, яка складає 10 грн/л

Закриття — не єдиний вихід для володарів заправок, що не зможуть працювати за новою схемою оподаткування.

Частина зможе спробувати віддати в оренду великим компаніям, а ті, хто не стане під прапори мейджорів,  намагатимуться компенсувати податки скрутками, зниженням якості пального або ж недоливами.
Також галузеві експерти визнають — завжди залишається варіант працювати нелегально. Не так давно, у 2020-2021 роках, кількість так званих "бочок" сягала 1,5 тисячі.
#акциз #податки
Пропонується встановити такі щомісячні авансові внески з податку на прибуток за кожну АЗС:
60 тис. грн у разі реалізації двох та більше видів пального;
30 тис. грн у разі реалізації виключно скрапленого газу;
45 тис. грн у разі, якщо частка реалізації скрапленого газу у загальному обсязі реалізованого пального протягом місяця становить 50% і більше.

Для АЗС, де торгують алкогольними напоями та/або тютюновими виробами законодавець пропонує встановити такі авансові платежі:
80 тис. грн у разі реалізації двох та більше видів пального;
40 тис. грн у разі реалізації виключно скрапленого газу;
60 тис. грн у разі, якщо частка реалізації скрапленого газу у загальному обсязі реалізованого пального протягом місяця становить 50% і більше.
#акциз #Кадри #ДПС
в. о. директора Департаменту контролю за підакцизними товарами ДПС України сьогодні є Ігор ЧУГАЄВ, який прибув до Києва з посади Начальника управління контролю за підакцизними товарами Головного управління Державної податкової служби у Кіровоградській області.

Акциз - це окрема історія, а Чугаєв - непублічна персона, яка зʼявилась в структурі ДПС досить несподівано.

Насправді Чугаєв з «Київського клану», а в Кіровоградську область був дисантований у 2021 році, де орендував маленьку квартиру площею 29 м.кв.

З 2010 року Ігор Володимирович у Віта-Поштова володіє домоволодінням на 370 метрів та земельною ділянкою (оформлений на дружину). Старенькі автомобілі (Тойота, Шкода) також оформлені на дружину, хоча сьогодні автомобіль у нього набагато яскравіше.

На державну службу, на один з самих потужних напрямків, Чугаєв прибув з ТОВ "Інтернешнл Дрінкс Продакшн Імпекс", підприємство, яке мала пряме відношення до виробництва алкоголю в Черкаській області, тобто до акцизу.

Ще цікавим фактом є також те, що ГУ ДПС Кіровоградської область, де працював Чугуєва, очолює Юлія Мороз - дружина начальника
управління контролю за підакцизними товарами ГУ ДПС Києва
Олександра Мороза (відома персона в податкових схемах).

Тож звʼязки, цілком зрозуміли.
#податки
Голова НБУ Андрій Пишний заявив, що
підвищення податків, яке планується в Україні, матиме комплексний ефект для економіки і навіть стимулюватиме економічну активність. 


"Буде комплексний ефект. Ми його оцінювали, принаймні більша частина тих пропозицій, які зараз підтримані парламентом, окрім, звісно, додаткового податку на прибутки банків, вже були враховані в нашому липневому макропрогнозі з точки зору ефектів і впливу на інфляційну динаміку", - сказав він. 

За словами Пишного, найбільший вплив на економіку мало б здійснити підвищення ПДВ, проте воно наразі не розглядається. Решта ефектів від запланованого підвищення податків доволі помірні з точки зору економічної активності.

"Зараз скажу, можливо, дивну річ, але за рахунок фіскального пом'якшення всі ці додаткові вилучення потім повертатимуться в українську економіку у вигляді відповідного фінансування, яке уряд буде робити. Вони до певної міри навіть стимулюватимуть економічні процеси і економічну активність. Через це ми не бачимо наразі якогось критичного стримуючого ефекту", - зазначив горлова НБУ.

Як виявляється, стимулювання економіки залежить не від потужної промисловості, що генерує значну частину доданої вартості, та розвитку малого і середнього бізнесу, що в свою забезпечує в першу чергу зайнятість населення, а залежить від …збільшення податків.
🤪Чим більше податки, тим краще працює економіка. Тож, пропонуємо підняти всі існуючи податки в декілька разів і економіка буде процвітати.

Зʼявився кандидат на посаду очільника ДПС України.
Це сором..
#податки
Парад імбецилів продовжується

Україні для наповнення державного бюджету слід збільшити податки на розкіш. Таку заяву зробив регіональний економіст Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Димитар Богов.

За його словами, Україні варто збільшить податки на товари, які під час війни можна віднести до предметів розкоші.
Це дозволить наповнити український державний бюджет під час воєнного стану.
При цьому Богов стверджує, що під час війни слід розширити стандартний набір товарів і предметів розкоші.
Це означає, що товари, які зазвичай не належать до категорії розкоші, під час війни мають бути віднесені до таких.

Так регіональний економіст Європейського банку реконструкції та розвитку відреагував на майбутнє підвищення податків і зборів, а також запровадження нових податків в Украіні. Це передбачає урядовий законопроєкт №11416-д, розроблений Міністерством фінансів.

Пропонуємо в перелік товарів включити хліб з водою. З такою політикою і експертами це також в подальшому може стати розкішшю.
2024/11/16 11:27:39
Back to Top
HTML Embed Code: