Telegram Web Link
#податки
Нескінченний парад імбецилів
#закон #ДПС #кадри #зарплата
В законі про Держбюджет на 2025 рік зупинено ст.52 ЗУ Про держслужбу, тобто надбавку за вислугу років.

В той же час в прикінцевих положеннях Держбюджету в пункті 18 зазначено: «установити, що у 2025 році до проведення першої класифікації посад для державних службовців державних органів, що не провели класифікацію посад у 2024 році, діють умови оплати праці, встановлені на 2024 рік, але не довше ніж до 1 березня 2025 року.

Як будуть складати кошториси... можливо вже без надбавок?
#податки #БЕБ
​​Повідомлено про підозру підприємцю за ухилення від сплати 15 млн грн податків
 
За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури підприємцю повідомлено про підозру в ухиленні від сплати податків в особливо великому розмірі (ч. 3 ст. 212 КК України).
 
Досудовим розслідуванням встановлено, що фізична особа-підприємець упродовж тривалого часу за готівкові кошти здійснювала продаж алкогольної продукції, відображаючи у податковому обліку лише незначну частину прибутку.
 
Внаслідок незаконної діяльності до державного бюджету України не надійшли податки на загальну суму понад 15 млн грн.
 
Обласною прокуратурою вживаються заходи на відшкодування шкоди, завданої державному бюджету.
 
Досудове розслідування здійснюється детективами ТУ БЕБ у Київській області.
 
#ДПС #РРО #ГУДПС_Києва #БЕБ
Скандал в ГУ ДПС Києва
Очільник ГУ ДПС Києва Ольга Ліщинська протягом поточного року не помічала незаконну діяльність ($$$) ресторанного комплексу Канзас, який ухилився від сплати 12 млн гривень податків.

Заклад належить депутату Сергію Левченку та знаходиться в Голосіївському районі столиці.

Торгівля в комплексі відбувається без застосування касових апаратів, товар не обліковується, а доходи від виступу зірок взагалі відсутні в декларації Левченко. Приховування доходу KNZS – це кримінальний злочин. При тому, що дохід від продажу (послуг) в літній період складав понад 150 тис гривень в день.
Зараз у Левченка незаконно працюють понад 15 працівників і лише за це штраф буде становити понад 1 млн гривень! А ті що оформлені, офіційно отримують мінімальну зарплату, а різницю на руки готівкою.

В одному з кримінальних проваджень відносно Левченка ДБР зафіксувала тіньову виручку від ресторанного бізнесу у розмірі 640 тис$.
Але лише ГУ ДПС Києва не помічає порушень. Діяльність закладу «прозора» )

Річ у тому, що власник закладу - депутат Левченко являється заступником податкового комітету Київської області - структура яка має пряме відношення до податкового комітету ВР України та впливає на рішення ГУ ДПС Києва.

Тож діяльністю закладу зацікавились в БЕБ, яке не дуже товаришує з податковим комітетом і зможе детально дослідити те, що упустили податківці.

https://amp.politeka.net/uk/kompromat/439325-deputat-kievoblsoveta-levchenko-vo-vremya-voyny-kupil-elitnye-avto-i-uklonyaetsya-ot-nalogov-na-milliony-griven-rassledovanie-zhurnalistov
#податки #закон
До кінця жовтня Верховна Рада зобов’язалася ухвалити зміни до податкового кодексу і запровадити нові податки "заднім числом", з 1 жовтня.

Десь там наверху прогнозують, що до кінця 2024 року це дасть змогу додатково поповнити державний бюджет на 58 млрд гривень і на 137 млрд гривень - у 2025 році.

👉Основним джерелом надходжень стане підвищення військового збору з доходів громадян - з 1,5% до 5%.

👉Військовий збір для ФОПів планується встановити у розмірі 10% від мінімальної зарплати для платників єдиного податку 1, 2 та 4 груп і 1% - платників 3 групи.

👉Ставки податку на прибуток для небанківських фінансових установ (крім страховиків) встановлять на рівні 25%, для банків – 50% (сьогодні сплачують 25%).

👉Також уряд пропонує запровадити щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств, які продають пальне у роздріб, тобто, автозаправки. І це, як вважають експерти, може призвести до підвищення цін на пальне.

👉Інтернет-провайдерів зобов’язали з 1 жовтня перейти зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему.
За спрощеною системою як ФОПи вони сплачували 5% від обороту. За новими правилами ставка становитиме 18% від прибутку і плюс 20% ПДВ.

Таке рішення державна податкова служба пояснює встановленням більш жорсткого контролю за оподаткуванням у цій сфері. У ДПС вважають, що багато малих і середніх провайдерів використовують спрощену систему для уникнення сплати податків.

Водночас самі провайдери кажуть, що такі зміни призведуть до їх закриття або ж до підвищення тарифів на інтернет-послуги, що вже відбувається

Парламент планує ухвалити зміни в середині жовтня.
#закон
НБУ з 1 жовтня запровадила обмеження на перекази з картки на картку для фізичних осіб – так звані операції p2p (person to person).

Тимчасово, на пів року, центробанк встановлює ліміт у розмірі 150 тис гривень на місяць для таких переказів.

Ця вимога діятиме на вихідні перекази за усіма рахунками клієнта, відкритими в одному банку, на рахунки інших фізичних осіб.
У Нацбанку кажуть, що 98% банківських клієнтів здійснюють щомісяця перекази, які не перевищують 150 тис гривень.

НБУ у такий спосіб хоче подолати схеми так званих "дропів", які за винагороду передають у користування третім особам свої карткові рахунки. Ці рахунки використовуються як транзитні для переказів і відмивання грошей, вважають в НБУ.

Водночас такий ліміт не застосовуватиметься до рахунків волонтерів, котрі банк ідентифікував за п'ятьма критеріями, а також до осіб, чиї щомісячні доходи становлять понад 150 тис гривень і вони мають відповідні докази.
#ДПС #Сокур
Інформаційна атака проти заступника Голови ДПС України Євгенія Сокура.

Сьогодні журналісти вирішили вивчити не відображення у декларації за 2023 рік 2,6 млн грн від продажу цінних паперів, отриманих у 2022 році.

І у нас питання.
А чи повинен він був відображувати цю суму ? Можливо він гарно харчувався у 2023 році, відремонтував квартиру батькам чи просто придбав дороге взуття 👞.
Скандал із нічого, але тепер ці обставини пояснювати все ж таки прийдеться.
Ніна Южаніна:
Навіщо закони нинішнім очільникам ДПС і голові профільного комітету⁉️
 
Без внесення змін до Податкового кодексу з 1 жовтня всіх інтернет-провайдерів позбавили права перебувати на спрощеній системі оподаткування.
 
Головний «общипувач гусей» уникне відповідальності, а ви, виконувачі обовʼязків керівництва ДПС, що собі думаєте
 
Будете й далі безумовно виконувати вказівки тих, хто руйнує економіку країни⁉️
 
Якщо податківці забули, то в Україні діє принцип верховенства права (ст. 8 Конституції України), згідно з яким «дозволено все, що прямо не заборонено законом».
 
Законодавство не містить прямої заборони надавачам інтернет-послуг перебувати на спрощеній системі оподаткування.
 
Тож податківці, примусово перевівши інтернет-ФОПів на загальну систему оподаткування, керувалися принципом «дозволено лише те, що прямо визначено законом».
 
⚖️ А платники податків змушені доводити свою правоту в судах.
 
ВВАЖАЮ, ЩО ПОСАДОВІ ОСОБИ, ЯКІ ВИКОНАЛИ УСНИЙ НАКАЗ, МАЮТЬ БУТИ ЗВІЛЬНЕНІ.
#податки
При купівлі-продажу автомобіля тепер вимагатимуть довідку про його реальну вартість.

Зазначається, що нова вимога прибере практику оцінки автомобіля зі слів продавця, що ліквідує схему мінімізації сплати податків при купівлі-продажу авто.

"Наприклад, якщо особа продає другий у році легковий транспортний засіб у сервісному центрі МВС, то з наявністю довідки про середню ринкову вартість його оцінять у 450 000 грн, і податок у 5% становитиме 22 500 грн.

Натомість торгівельна організація оцінює не на основі офіційного документа, а "зі слів продавця", наприклад 15 000 грн, і сплачує податок 750 грн.
Причому вартість автомобіля преміумкласу за 15 000 грн – це не алегорія, а реальність. На жаль", – пояснив заступник міністра внутрішніх справ України. 

Він також додав, що нещодавно був зареєстрований автомобіль Tesla Model 3 2022 року випуску за 10 000 грн. Водночас реальна середня ринкова вартість такого автомобіля становить 917 083 грн

Нагадуємо, що в Україні продаж від двох легкових автомобілів на рік обкладається податком на прибуток на другий автомобіль у 5%, а на третій на рік і більше – 18%. Реалізація першого транспортного засобу впродовж року – без податку. Продаж першого вантажного автомобіля – 5%, а другого та наступних – 18%.

Він також додав, що нещодавно був зареєстрований автомобіль Tesla Model 3 2022 року випуску за 10 000 грн. Водночас реальна середня ринкова вартість такого автомобіля становить 917 083 грн
Повідомляється, що в Україні продаж від двох легкових автомобілів на рік обкладається податком на прибуток на другий автомобіль у 5%, а на третій на рік і більше – 18%. Реалізація першого транспортного засобу впродовж року – без податку. Продаж першого вантажного автомобіля – 5%, а другого та наступних – 18%.
#податки
Усі посилки з-за кордону обкласти податком планують у Раді, - Голова податкового комітету.

За словами нардепа, не буде винятку і для тих, що коштують менше 150 євро, тому що це вносить "перекоси в оподаткуванні".

“Ми закінчуємо підготовку відповідного законопроекту, внесемо його, зволікати не будемо. Незважаючи на те, що певний прошарок нашого населення буде незадоволеним».

Скоріш за все незадоволені будуть абсолютно всі і це стосується всіх так би мовити «податкових реформ»
#податки
До держбюджету відшкодовано 23,6 млн грн несплачених податків
                      
За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури підприємство, яке спеціалізується на оптовій торгівлі продуктами харчування, відшкодувало 23,6 млн грн податку на додану вартість.

Розслідуванням встановлено, що упродовж трьох років підприємство документально оформлювало безтоварні операції з придбання та постачання продуктів харчування з підконтрольними компаніями.

Внаслідок підміни номенклатури й завищення вартості товарів безпідставно сформовано витрати та податковий кредит з ПДВ.

Такі дії суб’єкта господарської діяльності призвели до ухилення від сплати 23,6 млн грн податків.

Керівнику підприємства повідомлено про підозру за фактом ухилення від сплати податків (ч. 3ст. 212 КК України). Матеріали розслідування скеровані до суду.

Нині завдані державі збитки товариство відшкодувало в повному обсязі.

Досудове розслідування здійснювалось детективами Територіального управління Бюро економічної безпеки у Київській області.
 
#податки
У жовтні українці отримають меншу зарплату через зростання військового збору з 1,5% до 5%, - нардеп Железняк.

Точніше сказати, зарплата така ж сама, але податки збільшились.
При чому, як ви зрозуміли, закон ще не прийнято.
#податки
Підвищення військового збору з 1,5% до 5%.
Для розуміння. Проста арифметика, яку ми вже вивчили та розуміємо наслідки підняття військового збору.

Якщо сьогодні ви мали нараховану зарплату у розмірі 25 000 гривень, то при утриманні ПДФО та військового збору (18%+1,5%) ми отримуємо на руки 20 125 гривень. Тобто на 4 875 гривень менше.

Тепер це буде виглядати так:
На руки ми отримуємо 19 250 гривень, а податки (18% +5%) будуть становити 5 750 гривень.
Таким чином 1 000 гривень буде сплачуватися додатково на підтримку армії.

Не зрозуміло тільки чому при реальній потребі в фінансуванні армії, під час повномасштабної війни, уряд як на державному, так і місцевому рівні, погоджує мільярди на другорядні потреби, таки як ремонт доріг, будівництво парків, придбання барабанів в укриття, а також автомобілів бізнес-класу.
#податки #бюджет
Впродовж вересня до загального фонду держбюджету України надійшло 122,9 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів.

Загалом за підсумками вересня 2024 року до загального та спеціального фондів державного бюджету надійшло 231,6 млрд грн податків, зборів та інших платежів. Це менше, ніж у серпні, – повідомляє пресслужба Мінфіну.

Зазначається, що у серпні доходи держбюджету становили 386,2 млрд грн завдяки перерахуванню 228,1 млрд грн міжнародної допомоги.

До цього доходи держбюджету скорочувалися шість місяців поспіль. У липні до бюджету надійшло лише 120 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів.

основними джерелами надходжень у вересні стали:
40,2 млрд грн – ПДВ із ввезених на митну територію України товарів;
22,6 млрд грн – ПДВ із вироблених в Україні товарів (зібрано 36,4 млрд грн, відшкодовано – 13,8 млрд грн);
21,3 млрд грн – акцизного податку;
20,2 млрд грн – податок на доходи фізичних осіб та військового збору;
5,6 млрд грн – податок на прибуток підприємств;
4,1 млрд грн – ввізного та вивізного мита;
3,7 млрд грн – рентної плати за користування надрами.

Виконання місячного розпису доходів Державною податковою службою становило 104,8%, Державною митною службою – 86,9%.

Ось реальна картина з надходжень до бюджету і причини підвищення податків.
Тут також варто задуматись про те, чому надходження зменшуються, а це в першу чергу може відбуватись за рахунок «вдалої» податкової реформи, яка змушує бізнес уходити в тінь.
#БЕБ #податки
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у місті Києві повідомили про підозру в ухиленні від сплати понад 10 млн грн податків директору компанії, що через власну мережу магазинів продає техніку Apple.
До бюджету відшкодовано завдані державі збитки.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи підприємства впродовж двох років не відобразили реальний прибуток компанії. Оплату товару приймали на рахунки різних підконтрольних ФОПів.

Таким чином знизили дохід на суму понад 55 млн грн.
Як наслідок, компанія не сплатила до Державного бюджету України понад 10 млн грн податків. Сума завданих державі збитків підтверджується висновками судово-економічної експертизи.
Директору товариства повідомлено про підозру в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. До моменту оголошення підозри підприємство відшкодувало суму завданих збитків у повному обсязі.
Досудове розслідування за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України розпочате на підставі аналітичного продукту БЕБ. 
#податки #провайдери
Як вже відомо, ДПС України анульовує провайдерам свідоцтва платника єдиного податку. Мета — зачистити ринок від «сіток ФОПів, які використовують спрощену систему для ухилення від спати податків.

Дійсно, існують провайдери, які використовували цілком закону схему задля мінімізації сплати податків.
І погодьтеся, сплачувати 5% набагато «приємніше» чим 18%. Також актуальним є питання реєстрації субʼєктів господарювання платниками ПДВ.

І ось сьогодні ЗМІ запитують: наскільки успішною може бути спроба держави «вибілити» ринок? 

На це питання дає відповідь очільник податкового комітету:
«У додаток до всіх сьогоднішніх свят вітаю зі святом детінізації галузі телекому».

Під детінізацією нардеп має на увазі переведення провайдерів фіксованого інтернету на загальну систему оподаткування. «Жодних подрібнень на 300 ФОПів», – додав Гетманцев.

Але з нашої практики, інколи загальна система - це не є добре, розуміючи настрій провайдерів.

Цілком ймовірно, умовно, що при доходах у декілька мільйонів гривень, підприємці зможуть «малювати» такі ж самі затрати.

Як результат, замість 5% відсотків податків ми отримуємо 0%, а не ті 18% про що мріють в податковому комітеті.

Зараз фахові спеціалісти напишуть, що податківці зможуть перевірити витрати і встановити реальні суми.

Цілком ймовірно, але під час війни і напруженості в судових органах влади, такі справи будуть вивчатися роками.

А це означає те, що бюджет нічого не отримує.

Може все це невчасно?
#податки
Нардеп Ніна Южаніна на робочій групі з обговорення поправок до законопроєкту про підвищення податків (11416-д) за участі голови податкового комітету та заступниці міністра фінансів запропонувала підвищити ставки податку на прибуток для галузі азартних ігор та ставки ПДФО на виграші.

Цілком правильна ініціатива, яка забезпечить додаткове надходження в бюджет 50 млрд грн. на нашу армію.

Це гроші, які не забирають з зарплат українців і у товаровиробників, а гроші з азартних ігор.

Сьогодні Верховна Рада України не підтримала цю пропозицію.
2024/11/16 13:56:38
Back to Top
HTML Embed Code: