Telegram Web Link
Партріарх Філарет видав нагороди за
«Жертовність і любов до України» 72-ій бригаді.
Тепер в бригаді мають нагороди всі, крім одного, бо він гей.
Як ви вже, мабуть, чули, нещодавно Святійший Патріарх Філарет вручив медалі за «Жертовність і любов до України» десяткам військових з 72-ї бригади, серед яких був і Віктор Пилипенко — відкритий гей та правозахисник. Але вже вчора пресслужба УПЦ КП назвала сподівання на позитивні зміни у поглядах церкви “відвертою брехнею та маніпуляцією” та “намаганнями темних сил”. А сам Патріарх Філарет анулював нагороду, заявивши, що Пилипенко отримав її не як активіст ЛГБТ, а як захисник України, і що Церква засуджує «содомський гріх» та «гріховну ідеологію».
Схоже, на думку Патріарха Філарета, активістська та правозахисна діяльність Віктора Пилипенка дає церкві можливість знецінювати, в тому числі “жертовність та любов до України”. Патріарх Філарет не має права судити та зневажати людей за їхню сексуальну орієнтацію, особливо коли вони ризикують своїм життям за нашу країну. Віктор Пилипенко — герой, який брав участь у Революції гідності та російсько-українській війні з 2014 року, який захищав Маріуполь та Широкине, організатор першої колони ЛГБТ-військових на Марш Рівності. Безперечно, така діяльність — привід для поваги та наслідування. Втім, церква замість підтримки та відзнаки вчергове віддає перевагу поширенню своєї надцінної думки про життя інших людей.
Ми закликаємо всіх небайдужих людей висловити свою солідарність з Віктором Пилипенком та іншими ЛГБТ-військовими, які борються за нашу свободу та рівність. Нехай наш голос буде сильнішим за голос ненависті та нетерпимості. Нехай наша любов буде сильнішою за їхній страх. Нехай наша віра буде сильнішою за їхній фанатизм
Щороку 1 березня відзначається “День нульової дискримінації” Завдяки цьому такі організації, як ООН, UNAIDS, Офіс Омбудсмана України, Міністерство охорони здоров'я України тощо заохочують нас задуматися про несправедливість і сприяти рівності.

Темою для 2024 року було обрано — «Захист прав кожного для захисту здоров’я кожного». Це має на меті наголосити, що упереджене ставлення, нерівний доступ до базових прав та стереотипи впливають на ситуацію з охороною здоров’я та економікою у всьому світі.

Читайте повний матеріал за посиланням:
https://telegra.ph/Den-nulovoi-diskrim%D1%96nac%D1%96i-03-01
Як виник Міжнародний жіночий день та чому він важливий для України?

Історія Міжнародного жіночого дня тягнеться в далекий 1857 рік, тоді 8 березня працюючі жінки Нью-Йорка вийшли на демонстрацію, вимагаючи рівних з чоловіками зарплат та скорочення робочого дня. Цей протест, відомий як "Марш порожніх каструль", привернув увагу до умов праці жінок. Це був ключовий момент, після якого боротьба за рівність стала сильнішою та відкритішою.

Що переживав фемінізм у 2000-х роках? Як змінилось ставлення до жінки під час війни? Скільки жінок в лавах ЗСУ?
Читайте у нашому матеріалі за посиланням:

https://telegra.ph/YAk-vinik-M%D1%96zhnarodnij-zh%D1%96nochij-den-ta-chomu-v%D1%96n-vazhlivij-dlya-Ukraini-03-04
10 березня — День обізнаності про ВІЛ та СНІД у жінок

10 березня щорічно відзначається день поширення інформації про ВІЛ/СНІД серед жінок та дівчат. Ця ініціатива має на меті підвищити обізнаність про ВІЛ та СНІД серед жінок, наголосити на важливості збереження свого здоров’я та розповісти про профілактичні заходи щодо протидії ВІЛ та СНІД.

ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) — це інфекційне захворювання, яке спричиняється вірусом імунодефіциту людини. За відсутності медикаментозної підтримки (антиретровірусної терапії/АРТ) поступово знищує клітини імунної системи, призводячи до розвитку СНІДу.

Впродовж 2023 року в Україні було виявлено та офіційно зареєстровано 11 658 випадків ВІЛ-інфекції, з них приблизно 4300 жінок.

Читайте повну статтю на нашому сайті
https://www.tg-me.com/iv?url=https://upogau.org/inform/ournews/10-bereznya-den-obiznanosti-pro-vil-ta-snid-u-zhinok.html&rhash=2fa899f6c013f8
"Лінія підтримки ЛГБТК+” від ВГО “Гей-альянс Україна” – важливий ресурс для людей, які стикаються з проблемами, пов'язаними з їхньою сексуальністю або гендерною ідентичністю. Ця лінія надає безпечне та конфіденційне середовище, де люди можуть знайти підтримку, пораду та інформацію. Але багато хто не знає, з якими саме питаннями можна звернутися на нашу лінію підтримки. Розгляньмо деякі з них.

1️⃣ Питання щодо сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності
Одна з головних причин, чому люди звертаються на лінію підтримки, – потреба в розумінні та прийнятті своєї сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності. Консультанти та консультантки лінії підтримки можуть допомогти людям зрозуміти та прийняти себе.

2️⃣ Питання щодо камінг-аутів
Камінг-аут може бути дуже складним і стресовим процесом. Оператори нашої лінії можуть допомогти та підтримати людей, які готуються до камінг-ауту, а також тим, хто вже зробив камінг-аут і натрапляє на труднощі в стосунках з родиною, друзями або колегами.

3️⃣ Дискримінація та переслідування
Люди з ЛГБТК-спільнот часто стикаються з дискримінацією та переслідуванням в різних сферах життя. Оператори можуть надавати інформацію про права ЛГБТК-людей, допомагати у розв’язанні проблем, пов'язаних з дискримінацією, та надавати підтримку й інформаційний супровід жертвам злочинів на ґрунті ненависті.

4️⃣ Психологічне здоров'я
ЛГБТ-люди частіше страждають від депресії, тривоги та інших психологічних проблем, ніж гетеросексуальні люди. Наші оператори та операторки пройшли спеціальну підготовку, тож можуть надавати допомогу та підтримку людям, які стикаються з психологічними проблемами, а також допомогти знайти дружніх спеціалістів для розв’язання проблем.

5️⃣ Профілактика ВІЛ/СНІДу та сексуальне здоров'я
Надаємо актуальну інформацію щодо профілактики ВІЛ/СНІДу, сексуального здоров'я та безпечного сексу. Консультанти можуть допомогти знайти місцеві клініки та центри тестування на ВІЛ, а також надати інформацію про доступні методи профілактики.

6️⃣ Юридичні питання
Представники та представниці ЛГБТК-спільнот частіше стикаються з дискримінацією та обмеженням прав, що виникають через їхню сексуальну орієнтацію або гендерну ідентичність. На нашій лінії підтримки ви можете отримати актуальну інформацію, де знайти професійних юристів, що зможуть допомогти у розв’язанні будь-яких питань.

7️⃣ Сімейні питання
Люди з ЛГБТК-спільнот можуть поставати перед труднощами в стосунках з родиною, партнерами та дітьми. Надаємо допомогу в розв’язанні сімейних проблем, пов'язаних з сексуальною орієнтацією або гендерною ідентичністю
Загалом, наша лінія підтримки – це важливий та корисний ресурс для ЛГБТ-людей, які стикаються з проблемами, пов'язаними з їхньою сексуальністю або гендерною ідентичністю.

Навіть якщо ви не знайшли в переліку “свого” питання, що турбує, все одно ви можете нам зателефонувати 🤗
Приймаємо дзвінки за номером 0 800 40 30 32 (дзвінки з України є безоплатними) щоденно з 10.00 до 20.00*
*п'ятниця з 11.00 до 20.00

🌈 Безпечно, анонімно, професійно.
Світ дуже різноманітний, і кожна країна має свою унікальну історію, культуру та суспільні цінності. Як всеукраїнська громадська організація, що працює на благо ЛГБТК+ спільнот, віримо, що важливо знати про боротьбу, досягнення та виклики, з якими стикаються ЛГБТК+ особи в інших країнах.

Сьогодні мова піде про Грецію, де зовсім нещодавно було прийнято законопроєкт про одностатеві цивільні шлюби, який дозволяє одностатевим парам одружуватись та усиновлювати дітей. Таким чином Греція стала однією з перших православних християнських країн, яка досягла шлюбної рівності.

Грецька суспільність останнім часом відзначається прогресивним підходом до прав ЛГБТК+ спільнот в порівнянні з іншими православними країнами, що робить її однією з найбільш передових в Південно-Східній Європі та серед сусідніх країн. Багато в чому шлях Греції може здатися нам знайомим: впливова церква з протестами та тиском на владу і громадян_ок, ультраправі зі зв’язками з рф (як-то “Золотий світанок” “Перемога”, які й без цього відзначилися багатьма архаїчними ініціативами), аргументи про народжуваність тощо. Втім, результати опитування суспільної думки, опублікованого на початку 2024 року, показали, що більш як половина населення виступила як за можливість для одностатевих пар укласти шлюб, так і на всиновлення дітей.

Яким був цей шлях? Читайте більше на нашому сайті
https://bit.ly/4aByMaA
Представниці ГАУ взяли участь у Національному Форумі з питань включення ЛГБТІК в контексті Гуманітарного Реагування в Україні, організованому OutRight International за підтримки CARE, DFC, RFSL та CDP.

Протягом двох днів ділились досвідом реагування організацій на гуманітарну кризу, викликану війною, обговорювали питання адвокації та підтримку ЛГБТК+ спільнот в Україні. Маємо сподівання, що міжнародні партнери почули виклики, з якими стикаються ЛГБТК+ в контексті гуманітарного реагування, серед яких обмеженість доступу до допомоги і бюрократизація процесів.

По завершенні форуму було розроблено дорожню карту, орієнтир для консолідованих дій. Вдячні і солідарні з українськими організаціями, які з перших днів повномасштабного вторгнення залишались в контакті зі спільнотою і реагували на виклики.

Цінуємо досвід, яким діляться колеги з міжнародних організацій, які долучились до допомоги українцям.

Детальніше
Питання шлюбної рівності актуальне сьогодні, як ніколи. Величезна кількість одностатевих пар в Україні досі не можуть отримати належних прав, які мають бути доступними для кожної людини.

Ми поспілкувались з Аліною Рахубою, яка є адвокаткою та правозахисницею з 17-річним юридичним досвідом, окрім цього займається правами ЛГБТК+ спільнот та гендерними правами.

Тож чи можуть одностатеві пари укласти шлюб закордоном?

Читайте більше

А якщо вам необхідна допомога з юридичних питань - телефонуйте на нашу безоплатну лінію підтримки для ЛГБТК+ людей за номером 0800 403 032
Сьогодні у світі відзначають День жінок та дівчат в інформаційних та комунікаційних технологіях. Важливість ІКТ для міжнародних відносин та громадського сектору важко переоцінити, особливо в часи, коли йдеться про підтримку України закордонними партнерами, поширення правди про ситуацію з вразливими групами, пошук ресурсів та можливостей співпраці на всіх рівнях. В часи, коли інформаційні потоки не припиняються ані на мить, а від професійності спеціаліст_ок інформаційної та комунікаційної сфер залежать життя людей, жінки та дівчата досі можуть стикатися зі стереотипами та перепонами у навчанні і професійному розвитку. Як змінюється ситуація? В чому зараз полягає вплив комунікацій? З чого почати занурення у сферу, якщо є сумніви?

Ми поспілкувалися з Вікторією Дубінець, Head of Communications в UkraineWorld - видання, що розповсюджує правдиву інформацію про Україну на багатомільйонну авдиторію.

Читайте повний матеріал за посиланням

А для тих, хто зацікавилися сферою комунікацій, ми маємо кілька пропозицій:
Ділимося з вами навчальними матеріалами від STEM is FEM, присвяченими кібербезпеці — основі, яка корисна не лише майбутнім спеціаліст_кам, а та усім, хто користується мережею. Посилання в матеріалі на сайті.
Приєднуйтеся до програми волонтерства до комунікаційного відділу Гей-альянс Україна — пишіть коментар під публікацією і ми розповімо усе детальніше.

Поліпшуйте свої навички, пробуйте нові сфери залученості — це важливий крок до рівності та можливість власним прикладом підтримати жінок та дівчат у навчанні та професійному розвиткові!
Ми щиро пишаємось, що в Україні є бізнеси, якими можна надихатись, та які розділяють наші цінності та цінності кожної прогресивної людини.

А особливо коли це видавництво - в часи, коли українська книга знову під загрозою і постійно потребує нашої підтримки.

Ми поспілкувались з Еліашем Стронговським, який є співзасновником видавництва «Видавництво».

Ви могли чути про видавництво «Видавництво» по книгам «Майже хороші хлопці» авторки Дарії Чайки та «Майя та її мами» авторки Лариси Денисенко. Звісно це лише частина квірної літератури, яку надрукували видавництво.
Видавництво «Видавництво» в січні 2024 року розмістили свою першу зовнішню рекламу в трьох містах України, на якій було зображено комікс «Блакитний – теплий колір» на ЛГБТК+ тематику.

Тож, як утворилося видавництво «Видавництво»? Звідки взялась дружня позиція? Що допомагає рухатись далі в сьогоднішніх реаліях?

Читайте на нашому сайті

Важкі часи мають спонукати нас до обʼєднання зусиль. Підтримуймо одне одного на цьому шляху 💪🌈
Привіт!

Цієї неділі, 23 червня, о 16:00 в київському ком'юніті-центрі буде проходити ресурсна група підтримки на тему “Почути себе: як зробити емоції своїми союзниками?”

Разом з Антоніною Краковською

❤️опануєте навички розв’язання конфліктних ситуацій з близькими людьми.

❤️дізнаєтесь про психологічні техніки, якими можна буде флексити та ділитися з друзями.

❤️отримаєте підтримку, гарний настрій та корисно проведете час.

Що робитимемо?
Ділитимемося досвідом, здобуватимемо нові знання щодо різноманіття емоцій, дізнаємося більше про шляхи вирішення конфліктів та отримаємо підтримку у безпечному колі.

Тривалість: півтори години (16:00-17:30). Попередня реєстрація обов'язкова! Форма реєстрації нижче 🇺🇦🏳️‍🌈🇺🇦

До зустрічі!

https://bit.ly/3Rpt1pn
❗️ Добірка оновлюється, тож слідкуйте за апдейтами (оновлено 14:17)

Можливості надати та отримати допомогу у зв’язку з обстрілом Києва. 

Наша команда зібрала добірку для оперативного реагування на трагедію в Києві. Допомогти може кожен, тож закликаємо долучатись та підтримувати. 

Підтримати Охматдит фінансово:
Фонд Охмадиту: https://www.ohmatdytfund.org/donate
Монобанк: https://send.monobank.ua/jar/8d72r2aWnd 
Приватбанк: https://pb.ua/short?5YW1J

Задонатити фонду «Таблеточки» на допомогу дітям:
Монбанка: https://send.monobank.ua/jar/MT6kuUSCY
IBAN: UA563209840000026007210322320

Розбір завалів на критичних точках Києва: 
Чат координації від Солом’янських котиків:  https://www.tg-me.com/+_p4nQYuQHT0xYTky
В чаті також є адреси міських оперативних штабів, куди можна привезти речі першої потреби: воду, фрукти, їжу тощо.

Психоемоційна підтримка від БФ «Право на захист»: 
Психологиня Лада: +380990300398

Мобільна бригада психоемоційної підтримки від ГО «Дівчата»: 
Чат-бот https://www.tg-me.com/divchataorgbot
Телефон:  +380800600044

Слідкуйте за інформацією у нашому волонтерському чаті Києва: @VolunteerTalksKyiv

Поширюйте інформацію серед українців та іноземців.
Альбом з фото від Охмадиту для інформаційного поширення: https://bit.ly/4bFuBKV
Лінія підтримки для ЛГБТК+ працює щодня, аби надати вам психологічну та інформаційну підтримку тут і зараз.
Наші спеціаліст_ки проконсультують, вислухають та допоможуть, адже працюють з питаннями сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, можуть зарадити в випадку гострого стресу, проблем, пов'язаних з дискримінацією, насильством та іншими труднощами.
Лише актуальна інформація, конфіденційність та професійний підхід.

Телефонуйте нам:

сб-чт з 10:00 до 20:00
пт з 11:00 до 20:00

Дзвінки на території України безоплатні.
Ваша думка впливає!

ВГО “Гей-альянс Україна” проводить дослідження потреб ЛГБТК+ в Україні, і ми потребуємо вашої допомоги. Це опитування допоможе нам краще розуміти вас та планувати наші майбутні активності.

Ваші відповіді важливі для нас, адже це ваш простір, де ви можете поділитися своїми потребами та баченням. Опитування є абсолютно анонімним, і ми цінуємо кожну вашу думку.

Будь ласка, знайдіть кілька хвилин, щоб заповнити форму за цим посиланням
https://bit.ly/4ddQWRe
Відповіді приймаються до 30.07.2024.

Разом ми зможемо здійснити зміни на краще!
Запрошуємо вас на ресурсну групу підтримки на тему "Перша психологічна допомога: як дати раду собі та іншим?"

Чи доводилось вам переживати панічні атаки або тривалу, надзвичайно сильну тривогу?
Можливо ви спостерігали за тим, як від цього страждала близька людина, але не знали, як саме допомогти?

📅27 липня о 16:00 ми зустрінемось в київському ком'юніті-центрі ГАУ, щоб озброїтись психологічними інструментами на такий випадок.

Що в програмі?
🩷 Розберемось, що таке панічна атака і як її відрізнити.
🩵Вивчимо інструкцію першої психологічної допомоги в екстремальних ситуаціях.
💜Опануємо 5-кроковий ізраїльський метод емоційної регуляції.

Ну і звісно ж обміняємось досвідом та підтримкою!

Ведуча групи — клінічна психологиня Антоніна Краковська.
Тривалість заходу — 1,5 години (з 16:00 до 17:30).

✍️ Форма реєстрації за посиланням;

https://docs.google.com/forms/d/1y30AVPjmMwArrmH1Yu-jXs_ytbfzRYspk2Q9Kk8Nn6U/viewform?pli=1&chromeless=1&pli=1&edit_requested=true

Разом сильніші! До зустрічі 🌈
Запрошуємо вас на тренінг на тему "Безпечна міграція для квірів" до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.

Це короткий тренінг, який включає в себе напрацювання практичних навичок безпечної міграції, що особливо корисно для квір-персон в Україні, яким часто доводиться мігрувати закордон.

📅 3 серпня о 16:00 ми зустрінемось в київському ком'юніті-центрі ГАУ, щоб озброїтись інструментами на такий випадок.

Що в програмі?
⛓️‍💥 зруйнуємо міфи та стереотипи щодо торгівлі людьми
🤓 отримаємо навички з безпечної міграції та працевлаштування
🧠 пограємо в просвітницьку настільну гру від МОМ (Міжнародної організації з міграції)

Ну і звісно ж обміняємось досвідом та підтримкою!

Ведуча тренінгу — волонтерка МОМ Ольга Бондарєва.
Тривалість заходу — 1,5 години (з 16:00 до 17:30).

✍️ Форма реєстрації за посиланням.
Разом сильніші! До зустрічі 🌈
Хочеш змінювати світ та зарядитися новими знаннями і натхненням? Ми шукаємо активних волонтер_ок та активіст_ок, щоб долучитися до програми обміну досвідом з німецькими ЛГБТК+ активіст_ками!

🧐 Що на тебе чекає?

🔥 Поїздка в центр Баварії: проведеш насичений і цікавий тиждень в серці Баварії - Мюнхені!
🔥 Зустрічі з німецькими ЛГБТК+ активіст_ками: дізнаєшся, як вони роблять світ кращим і поділишся власним досвідом.
🔥 Практичний досвід: візьмеш участь в воркшопах, локальних активностях та познайомишся з місцевою спільнотою.

Хто може долучитися?

Тобі вже виповнилось 18 років
В тебе вже є досвід активізму або волонтерства в ЛГБТК+ русі
Маєш дійсний закордонний паспорт та дозвіл на виїзд закордон
Прагнеш розвиватися і навчатися
Поділяєш цінності та місію "Гей-альянс Україна"

Дедлайн реєстрації — 15 серпня!
Форма реєстрації за посиланням:
https://bit.ly/3WKG32N

Цю можливість ми організували разом з нашими партнерами з Munich Kyiv Queer. Тож якщо хочеш стати частиною глобального руху за рівність, не вагайся! Очікуємо на твою заявку 😉

До зустрічі в Німеччині! 🇩🇪
Що таке незалежність?
Для країни — суверенітет, політична самостійність. Для людини — можливість мати власну думку, приймати власні рішення, врешті-решт бути собою без страху і сорому.

Що думаємо ми? «Незалежність — це розуміння своєї ідентичності і важливості її захисту, — каже виконавча директорка «Гей-альянсу Україна» Анна Леонова. — Риса, що формується в нас із дитинства і є цінністю для сучасних країн. Фанати космополітичних поглядів часто кажуть, що національна свідомість — пережиток минулого, але це не так. Національна свідомість робить нас тими, хто ми є. Це складова ідентичності, за яку необхідно боротися».

І сьогодні ми продовжуємо виборювати право на безпеку, справедливість і гідність для всіх людей — незалежно від їхньої статі, ідентичності чи орієнтації.

Вітаємо українців і українок зі святом — ми створюємо наше майбутнє разом 💙💛
2024/11/19 22:21:44
Back to Top
HTML Embed Code: