Telegram Web Link
Цього року, як ніколи раніше, українці та українки відчувають на собі, що таке традиції терору: росія, нащадок та спадкоємиця СРСР, тероризує народи різних країн.

Ми пам'ятаємо, як це, коли держава-терористка оголошує війну проти людяності та гуманності. Ми відчуваємо це знову.

Пам’ятаємо жертв Голодомору. Єднаймося, бо в цьому наша сила. Переможемо, бо ми українці.
Вже майже сім років робота нашої організації базується на волонтерстві.

Це системне залучення діяльності багатьох задля спільної мети - побудови демократичної та європейської держави. Бо сучасна Україна - це країна, в якій активні громадяни та громадянки боронять засади незалежності, права людини та гідність кожного та кожної.

Волонтерити для ЛГБТ-організації це не завжди про соціальний профіт. Тож дякуємо та вітаємо з Днем волонтерів та волонтерок ГАУ в Одесі, Києві, Вінниці, Кривому Розі, Львові, на Буковині та Побужжі, лівому та правому березі Дніпра, тих, хто залишились, та тих, хто були вимушені поїхати. Бо насправді неважливо, де ви зараз. Важливо, що ми разом діємо на благо неньки та майбутнє кожного і кожної українця та українки.

Сил нам та завзятості.
Все буде Україна! 🇺🇦🇺🇦
Сьогодні, 6 грудня, відзначається День Збройних Сил України. Ми з щирого серця вітаємо наших захисників і захисниць, які щодня знищують ворога та звільняють наші землі від російської навали.

Боротьба з ворогом об’єднує всіх: пліч-о-пліч жінки й чоловіки, гетеросексуальні люди та представники й представниці ЛГБТ-спільнот боронять нас і нашу державу на землі, на воді й у небі.

Ми дякуємо вам за те, що ви робите для нас. Ви сильні, відважні, незламні. Ви — супергерої та супергероїні нашого сьогодення. Віримо в перемогу, донатимо на ЗСУ.

Слава Україні! Героям слава!
Розкажи свою історію! 👋

Спільното, Гей-альянс Україна працює над важливим проєктом! 🌈

Наша мета розповісти про життєвий досвід ЛГБТ+ українців, яких війна змусила дізнатися, що таке життя в окупації. Ми хочемо зібрати ваші історії, щоб про них почули інші.❤️

Якщо вам є чим поділитися, станьте одним з героїв проєкту ГАУ.

За детальнішою інформацією пишіть @tonya_nikolenko
Вчора багато хто з наших волонтерів, членів та членкинь організації писали спогади про останній день перед війною. "Завтра була війна" так виглядають зараз українські стрічки соціальних мереж.

Друзі та подруги, за цей рік ми всі зробили неймовірні речі. Неважливо де ми. Служимо в ЗСУ, працюємо на економіку країни, волонтеримо, допомагаємо іншим пережити психологічний тиск або адаптуватись в нових містах чи країнах, проводимо збори пожертв, ходимо на акції проти військової агресії росії, виїхали за кордон або залишились в прифронтових містах. Найголовніше - ми залишились українцями та українками. Ми багато що зробили і як народ, і як рух ЛГБТ-спільнот. Як ніколи ми видимі та об'єднані. Ідеї рівності, гідності та цінності життя людини розуміють і поділяють всі.

Зараз з нами не всі, хто були поряд ще рік тому. Кожного дня ми втрачаємо друзів, знайомих, родичів. Тих, хто живою силою стримує російську навалу. Про це важливо пам'ятати та говорити.

Ми ще напишемо пост про те, що було зроблено ГАУ, але сьогодні хочеться сказати, що ми пишаємось всіма нами. Тими хто вірить та бореться за неньку, незважаючи ні на які обставини, та залишаться частиною української спільноти.

Все буде Україна! Віримо в ЗСУ! Героям слава!
Ймовірно, ви вже бачили пост пані Марусі Звіробій стосовно призову до армії так званих «чоловіків, які прикидаються жінками».
На думку пані Марусі, питання спірне, тож ми не могли оминути його, висловивши свою позицію.
Аргументація добровільності вступу до лав ЗСУ можливістю народити дитину - застаріла та має піти з суспільного дискурсу. Особливо беручи до уваги, скількох захисни_ць чекають вдома діти, скільки багатодітних батьків боронять державу, а також скільки ветеран_ок планують чи не планують батьківство з особистих причин.

Наша організація вірить у те, що українці та українки, які фізично та ментально достатньо витривалі та спроможні, повинні захищати нашу батьківщину. І тут питання сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності дійсно має відійти з позиції вирішального. Адже, виборюючи рівні права, ми не позбавляємося обовʼязків.

Трансгендерні жінки та чоловіки боронять Україну з перших днів повномасштабного вторгнення. Чимало ЛГБТК+ людей вступили до лав ще за часів АТО. Роками долаючи спротив не лише російської навали, а і мізогінні, гомофобні та трансфобні настрої системи. Втім, як показує практика, вона не така неповоротка, як ми звикли вважати. Сьогодні частка жінок в українській армії- найбільша серед європейських. Рівні можливості та участь у військовому керівництві сьогодні вже не міт - про це говорять в офіційних зверненнях, на цьому наголошує Перша леді Олена Зеленська.

Авжеж, нам ще є куди прагнути. Ми з захопленням спостерігаємо, як відбувається приголомшливий розвиток армії, і ключову роль в цьому відіграють проактивні, цілеспрямовані громадян_ки. Втім, ми не маємо випускати з уваги інші нагальні питання, включаючи фізичну підготовку бій_чинь, систему ротації та демобілізації, оновлення системи рекрутингу та мобілізації.

Щодо заяви пані Звіробій, ми сподіваємось, що вона виникла з неповного розуміння трансгендерного переходу, а не з трансфобії.

Закликаємо утриматися від подальшої стигматизації та сприяти взаєморозумінню та толерантності. Українське суспільство показало всьому світу надзвичайний приклад єдності, прогресивності та поваги до різноманіття. І це все - одне з неодмінних складових якнайшвидшої перемоги.
Сьогодні виповнюється 105 років з моменту, як було урочисто оголошено про об’єднання УНР та ЗУНР в єдину соборну Україну.

22 січня 1919 наша держава постала на уламках російської та Австро-Угорської імперій. Наші пращури змогли досягнути головного — об’єднання українських земель під Тризубом української державності. Навіть попри різницю у баченні майбутнього, яке було зумовлено різністю історичного та культурного розвитку земель.

Ми досі спостерігаємо як нащадки імперії зазіхають на цілісність українських земель та існування української державності. Зараз ми відстоюємо право на незалежність нашої держави так само як і наші пращури протягом багатьох століть.

Шануймося, брати та сестри!
Попри розбіжності в поглядах, наша злука навколо вільної єдиної України є запорукою нашого майбутнього.

Слава Україні!
“Ми не знали, що це відбувається”, - казали про жертв Голокосту більшість цивільних німців після Другої Світової. Четвертим пунктом Нюрнберзького процесу проти представників Третього Рейху було звинувачення в злочинах проти людяності. “Чистка нації”, яку проводили нацистські злочинці, призвела до загибелі мільйонів людей. Це було цілеспрямоване знищення цілих соціальних груп, однією з яких були гомосексуальні та бісексуальні люди.

Під закликом боротьби з гомосексуальними та бісексуальними чоловіками до закінчення Другої світової війни СС заарештували близько ста тисяч осіб, з яких, за різними даними, від десяти до п’ятнадцяти тисяч було відправлено до концентраційних таборів. Роби ув’язнених за ознакою сексуальної орієнтації позначали рожевим трикутником. Більшість з цих людей не пережили тортур. Кількість жертв серед лесбійок і бісексуальних жінок досі невідома. 

На жаль, геїв, які пережили Голокост, при звільненні з таборів не було визнано жертвами. Вироки, винесені їм при відправленні до концтаборів, десятиліттями залишались чинними та неоскарженими. Ті ж, хто загинули, теж не були реабілітовані. Справа була не лише в існуючій на той момент політиці державної гомофобії в більшості країн Європи та США. Фундаментом такого мовчання виступав і академічний світ, який не поспішав визнавати жертви серед ЛГБТК. В книзі Вільяма Л. Ширера «Розквіт і падіння Третього Рейху», яка є дослідженням Голокосту і однією з найважливіших книжок з історії нашого часу за версією The New York Times, немає згадок про звірства нацистів проти геїв.

Лише в 1970-х роках геї, що постраждали внаслідок Голокосту, почали говорити й отримувати публічне визнання. Перше свідчення надійшло від Йозефа Кохоута в 1972 році, пізніше - спогади П’єра Зеля, які було опубліковано в 1994 році. Вже в нашому столітті розпочався процес реабілітації. Правозахисні групи об’єдналися для створення меморіалів, дослідники почали аналізувати долі узників таборів з числа ЛГБТК, а німецький Бундестаг нарешті проголосував за їхнє помилування і визнання як жертв нацизма.

Придушення голосів жертв залишається плямою, яка зберігається донині. Ми наголошуємо на важливості згадки про загибель гомосексуальних та бісексуальних людей під час Голокосту.   Будь-яка форма сучасної пам’яті має включати в тому числі і їхні історії, особливо враховуючи, що ЛГБТК-спільнота продовжує стикатися з масовими переслідуваннями та замовчуванням злочинів ненависті. 
Міжнародний день боротьби з раком

Найважливішим етапом в запобіганні та ефективному лікуванні раку є профілактика і регулярні медичні огляди.
Що робити, якщо ви не можете знайти послуги чи підтримку зараз?
В Україні запустили гарячу лінію інформаційної підтримки для хворих на онкологічні захворювання під назвою "Пацієнт має право". Проект – ініціатива громадської організації "Афіна. Жінки проти раку" athena-wac.com/
Щоб звернутися по допомогу, необхідно зателефонувати за одним із вказаних номерів:
+38 (066) 911 33 33
+38 (068) 911 33 33
Зателефонувавши на гарячу лінію з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 18:00, онкохворі пацієнт_ки можуть дізнатися:
- які медичні послуги мають бути безоплатними для них;
- як перевірити наявність необхідних ліків;
- що робити, якщо відмовляються надати безоплатно медичну послугу;
які є можливості для лікування онкологічних захворювань в Україні та закордоном.

Читайте детально про допомогу за посиланням нижче:

https://telegra.ph/M%D1%96zhnarodnij-den-borotbi-proti-raku-02-04
Поговоримо про використання жіночого роду в мовленні? І ні, це не про фемінітиви, точніше, не лише про них. Сьогодні розповідаємо про практику вжитку жіночого роду за замовчанням або використання як загального.

Що це дає для видимості жінок та чому це наступний крок після звички вживання фемінітивів?
Чому навколо теми фемінітивів так багато напруги та роздратування, а деякі люди вважають їх образливими та знецінюючими?
Як наше повсякденне мовлення впливає на боротьбу з патріярхальними стандартами?

Про ці та інші питання в нашому матеріалі про жіночий рід за замовчанням. Читайте повний текст за посиланням 👇

https://telegra.ph/YAk-sv%D1%96dome-vzhivannya-zh%D1%96nochogo-rodu-yak-rodu-za-zamovchannyam-mozhe-spriyati-gendern%D1%96j-r%D1%96vnost%D1%96-02-07
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЖІНОК І ДІВЧАТ В НАУЦІ

Значний ґендерний розрив у STEM-галузях (наука, технології, інженерія та математика) залишається актуальною проблемою протягом багатьох років. Навіть попри те, що частка жінок, які здобувають вищу освіту, продовжує зростати.

Щорічно 11 лютого відзначають Міжнародний день жінок і дівчат в науці. Його було запроваджено ЮНЕСКО у 2015 році, аби привернути увагу світової спільноти до необхідності підтримки жінок і дівчат у науковій діяльності та навчанні. Рівний доступ до освіти, боротьба з ґендерними упередженнями та порушеннями прав жінок — теми, які залишаються актуальними.
Ми знаємо, як мотивують та заохочують приклади для наслідування. Тож у цьому матеріалі ми також розповімо про науков_иць-фемініст_ок та ЛГБТК+. Дякуємо за надану інформацію експерткам STEM is FEM. Гортайте слайди та пишіть в коментарях, про скількох науков_иць ви знали раніше?

https://telegra.ph/M%D1%96zhnarodnij-den-zh%D1%96nok-%D1%96-d%D1%96vchat-v-nauc%D1%96-02-11
26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

Це відзначення є спогадом про річницю мітингу, що відбувся 26 лютого 2014 року в Сімферополі, де кримські татари, українці та представники інших національностей виступили за територіальну цілісність України. На заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної Ради Криму вийшли тисячі учасників, щоб протистояти російській окупації та висловити свою підтримку цілісності України.

Нікіта, активіст та волонтер, поділився з нами своєю історією про події в Криму у 2014 році. Ми з повагою ставимося до прагнення анонімності, адже в Криму досі залишається чимала кількість наших громадян_ок, для яких поширення деякої інформації може становити небезпеку і призвести до переслідувань з боку окупаційної влади.

Читайте повний матеріал за посиланням

https://telegra.ph/Den-sprotivu-okupac%D1%96i-Avtonomnoi-Respubl%D1%96ki-Krim-ta-m%D1%96sta-Sevastopolya-02-26
2024/10/02 02:25:26
Back to Top
HTML Embed Code: