Telegram Web Link
16 липня – пам’ять преподобного Олександра, першоначальника обителі «Незасинаючих»

☘️Угодник Божий народився в IV столітті і перші роки життя провів на одному із островів Егейського моря. Здобувши чудову освіту в Константинополі, невдовзі був прийнятий на військову службу. Через деякий час воїн Христовий зрозумів всю марність земних благ і роздав усе своє майно нужденним, щоб служити лише Богу.

☘️Прийнявши чернечий постриг в одному із сирійських монастирів, преподобний Олександр чотири роки провів в суворому послусі та духовних подвигах, після чого отримав від настоятеля благословення на самітництво в пустелі. Полишаючи обитель, праведний монах узяв із собою лише святе Євангеліє, якому слідував буквально.

☘️Невдовзі біля пустинножителя почали гуртуватися інші ревнителі чернечого благочестя, кількістю понад 400, для котрих він заснував дев’ять монастирів. Богоугодний настоятель Олександр бажав на ділі втілити в святих обителях апостольську заповідь: «Безперестанно моліться» (1Фес. 5:17). Через три роки посту і сердечної молитви блаженний отримав від Спасителя одкровення, як на землі слідувати прикладу невпинного славослів’я, котре співають Ангели Царю Небесному.

☘️Преподобний Олександр організував богослужіння у монастирях наступним чином: усі ченці були розділені на 24 молитовні зміни. Чергуючись щогодини, монахи, в проміжках між уставними відправами, день і ніч співали псалми пророка Давида, цілодобово прославляючи Вседержителя.

☘️Впродовж двадцяти років святий Олександр був настоятелем. Поставивши замість себе богоугодного праведника, блаженний старець відправився проповідувати язичникам Слово Господнє містами Персії. Дійшовши до Константинополя, він заснував ще одну обитель, де також увів устав «Незасинаючих».

☘️Після плідних чернечих подвигів, у 430 році преподобний Олександр відійшов у Вічні обителі Господа нашого Ісуса Христа.
⛪️У селищі Красноїльськ на Буковині освячено ще один храм.

15 липня єпископ Герцаївський Силуан, вікарій Чернівецької єпархії звершив освячення нового храму в ім’я святого Стефана Великого селища Красноїльськ Сторожинецького благочиння.

Після чину освячення єпископ Силуан очолив у храмі Божественну літургію.

Його Преосвященству співслужили єпископ Дондюшанський Патрокл (Молдавська Православна Церква), а також настоятель парафії протоієрей Ілля Герман, секретар єпархії протоієрей Димитрій Щербан, благочинний Сторожинецького округу протоієйрей Василій Ковальчук, духовенство єпархії, гості у священному сані з Молдавської та Румунської Православних Церков.

На урочисту подію прибули близько 500 вірян. Богослужбові піснеспіви виконував митрополичий хор із Сучави (Румунської Православної Церкви).

За богослужінням були піднесені сугубі молитви про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ.
Докладніше.
#Православний_календар
🗓 16 липня, вівторок.
(3 липня за старим стилем)
Седмиця 4-та після П'ятидесятниці.
Посту немає.

#Святі_дня
✔️ Мч. Якінфа (108). Мчч. Діомида, Євлампія, Аскліпіодота і мц. Голіндухи (II). Мчч. Мокія і Марка (IV). Прп. Олександра, первоначальника обителі «Незасинаючих» (близько 430). Свт. Анатолія, патр. Константинопольського (458). Прпп. Анатолія, в Ближніх печерах (ХII), Анатолія затворника, в Дальніх печерах (ХIII), Печерських. Блгвв. кнн. Василія і Константина Ярославських (ХIII). Свт. Василія, єп. Рязанського (1295). Прпп. Іоанна і Лонгина Ярензьких (1544–1545). Блж. Іоанна, Христа заради юродивого, Московського (1589). Прп. Никодима Кожеєзерського (1640). Перенесення мощей свт. Филипа, митр. Московського і всієї Русі, чудотворця (1652). Сщмч. Антонія (Бистрова), архієп. Архангельського (1931). Знайдення мощей свт. Сильвестра (Ольшевського), архієп. Омського, спов. (2005).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Рим. 10:11-11:2 (зач. 104). Єв.: Мф. 11:16-20 (зач. 41).

#Тропар_дня Преподобним Анатолію і Анатолію
Преблаже́ннии и Богоно́снии отцы́ на́ши, Анато́лие и Анато́лие Затво́рниче,/ я́ко стяжа́вшии дерзнове́ние ко Го́споду/ равноа́нгельным свои́м житие́м,/ его́же ра́ди обогати́ Христо́с нетле́нием и чудесы́ мо́щи ва́ша,/ мо́лим вас приле́жно:/ испроси́те душа́м на́шим очище́ние// и ве́лию и бога́тую ми́лость.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 11:16-20)

Говорить Господь, що ми, котрі не слухають Євангелія, схожі на тих, котрим співають веселих пісень, — вони не танцюють; співають сумних — вони не плачуть; нічого з ними не вдієш. Обіцяють Царство Небесне, пресвітле і прерадісне, — не ворушимось, ніби не нам говорять. Погрожують судом невідкупним і муками нескінченними — не тривожимося, ніби не чуємо. Забиті, втратили всяке почуття самозбереження істинного. Йдемо, як ніби нас ведуть, прямо на погибель, і жодної турботи про свою долю. Опустили руки, віддалися зневірі: що буде, те буде!

Ось яке становище наше! Чи не тому так часті самогубства? І це плід сучасних учень, сучасних поглядів на людину і її значення! Ось вам і прогрес! Ось і просвітництво! Краще вже зовсім бути невігласом, та зі страхом Божим душу свою врятувати, ніж, досягнувши звання освіченого, загинути на віки вічні, за все життя не згадавши про те, що буде після смерті.

Зі слова Божого, що визначає і Царство Небесне, і пекло, не пройде і йота єдина: все буде, як написано. Прийми ж кожен це до серця як справу, що особисто тебе стосується, і подбай про себе, скільки є сил і скільки ще часу залишилося.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 16 липня, вівторок. (3 липня за старим стилем) Седмиця 4-та після П'ятидесятниці. Посту немає. #Святі_дня ✔️ Мч. Якінфа (108). Мчч. Діомида, Євлампія, Аскліпіодота і мц. Голіндухи (II). Мчч. Мокія і Марка (IV). Прп. Олександра…»
17 липня – пам’ять святителя Андрія, архієпископа Критського

☘️Святий Андрій народився в Дамаску у 660 році. Той, кого пізніше стали називати благозвучнішим із піснетворців, з народження був позбавлений дару мовлення. Одного разу, коли семирічний хлопчик причастився Святих Христових Тайн, німота його минула й він почав говорити. З того часу святий почав глибоко вивчати Священне Писання і богословські науки.

☘️У 14 років богоугодний юнак відправився до Єрусалиму, де прийняв чернечий постриг в обителі святого Савви Освященного. Преподобний Андрій, «я‌ко теле‌сныя стра‌сти по‌стнически умертввый», швидко досяг успіху у чернечих подвигах і невдовзі став втіхою та взірцем чеснот для братії монастиря.

☘️Через деякий час освіченого і доброчесного праведника прийняли в Єрусалимську патріархію на посаду секретаря. У 680 році блаженний Андрій брав участь у VI Вселенському Соборі, де протистояв єретичним вченням. Після собору святого звели в сан архієпископа острова Крит. Своїм апостольським служінням архіпастир просіяв як богослов, творець церковних гімнів та істинний світильник Церкви Христової.

☘️Святитель Андрій першим увів нову літургічну форму — канон. Великопісне богослужіння він збагатив Великим покаянним каноном. Цей текст можна назвати покаянним плачем, що розкриває нам усю безодню гріха і через каяття дає душі надію на спасіння. Угодник Божий склав канони майже на всі двунадесяті свята, а також є автором багатьох інших піснеспівів.

☘️Спочив у Господі святий Андрій Критський у 726 році.

☘️«Я‌ко Боже‌ствен святи‌тель, Андре‌е блаже‌нне ны‌не пе‌сньми богодохнове‌нными свяще‌нно наслажда‌ющеся, па‌мять твою‌ почита‌ем».
#Православний_календар
🗓 17 липня, середа.
(4 липня за старим стилем)
Седмиця 4-та після П'ятидесятниці.
Пісний день.

#Святі_дня
✔️ Свт. Андрія, архієп. Критського (740). Прп. Марфи, матері Симеона Дивногорця (551). Мчч. Феодота і Феодотії (108). Сщмч. Феодора, єп. Кіринейського (310). Блгв. вел. кн. Андрія Боголюбського (1174). Прп. Андрія Рубльова, іконописця (ХV). Знайдення мощей прп. Євфимія, Суздальського чудотворця (1507). Царственних страстотерпців: царя Миколая, цариці Олександри, царевича Олексія, велл. кнгг. Ольги, Татіани, Марії та Анастасії (1918). Страстотерпця прав. Євгенія Боткіна лікаря (1918). Прмч. Нила Полтавського (1918). Сщмчч. Савви, єп. Горнокарловацького, і Георгія пресвітера (1941) (Серб.). Сщмч. Димитрія Казанського пресвітера (1942).

#Святині_дня
✔️ Галатської ікони Божої Матері.

#Читання_дня
Утр.: — Мф. 10:16-22 (зач. 36). На літ.: — Ап.: Рим. 11:2-12 (зач. 105). Свт.: Євр. 8:3-6 (зач. 318 від полу). Єв.: Мф. 11:20-26 (зач. 42). Свт.: Мф. 7:12-21 (зач. 21).

#Тропар_дня Святителю Андрію Критському
Христо́ву Це́рковь цевни́цею язы́ка твоего́,/ песносло́вя уми́льно, возвесели́л еси́,/ богосло́вием же Препе́тыя Тро́ицы/ сла́ву всем сказа́л еси́ я́сно,/ тем тя, я́ко тайноглаго́льника, пое́м,/ Андре́е, па́стырю Кри́тский,/ и велича́ем па́мять твою́,// Христа́ сла́вяще ди́внаго во святы́х Свои́х.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 11:20-26)

Господь багато знамень показав у Капернаумі, Віфсаїді та Хоразині; тим часом кількість тих, хто увірував, не відповідала силі знамень. Тому-то Він суворо і викрив ці міста і присудив, що в день суду втішніше буде Тиру і Сидону, Содому і Гоморрі, ніж містам тим.

За цим зразком треба нам судити і про себе. Скільки знамень показав Господь над нашою державою, позбавляючи її від ворогів найсильніших і підкоряючи їй народи! Скільки дарував їй постійних скарбниць, що виділяють безперестанні знамення, — у святих мощах і чудотворних іконах. І, однак, у дні наші люди починають ухилятися від віри: одна частина зовсім і всебічно падає в невір'я, інша відпадає в протестантство, третя потайки сплітає свої вірування, в яких думає поєднати і спіритизм, і теологічні марення з Божественним Одкровенням.

Зло зростає, зловір'я і невір'я підіймають голову, віра і Православ'я слабшають. Невже ж ми не схаменемося?... І буде, врешті-решт, те саме й у нас, що в інших... А якщо це буде, що, думаєте, буде нам за те в день Судний після таких Божих до нас милостей? Господи! Спаси і помилуй Русь православну від праведного Твого і належного покарання!

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 17 липня, середа. (4 липня за старим стилем) Седмиця 4-та після П'ятидесятниці. Пісний день. #Святі_дня ✔️ Свт. Андрія, архієп. Критського (740). Прп. Марфи, матері Симеона Дивногорця (551). Мчч. Феодота і Феодотії (108). Сщмч.…»
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
«Богословсько-канонічні норми, які стосуються військової мобілізації осіб православного віросповідання у священному сані за умов дії Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”».

Богословсько-канонічна комісія при Священному Синоді Української Православної Церкви на засіданні 19 червня 2024 року, яке відбулося за благословенням Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, підготувала та схвалила відповідні висновки.

****
Відповідно, будь-який священнослужитель Української Православної Церкви має визначати характер свого служіння в умовах війни суто в рамках церковних канонів, виходячи з положень складеної ним священницької присяги, яким відповідає базовий церковно-канонічний принцип: священнослужитель у жодному разі не може брати участь у бойових діях, застосовувати зброю і проливати кров, адже він поставлений Церквою на те, аби до кінця свого життя здіймати перед Престолом Божим «чисті руки, без гніву і сумніву» (1 Тим. 2, 8).

Особливо слід наголосити на тому, що неухильне дотримання усіх визначених церковно-канонічних вимог щодо перебування в священному сані є базовою передумовою збереження православного священства не лише для пастирського опікування тими воїнами, які зараз перебувають у зоні активних бойових дій або ж перебувають у відпустці після поранення, але й тими, які після перемоги Збройних Сил України остаточно повернуться до мирного цивільного життя і потребуватимуть реабілітації та належної духовної підтримки.
Читати повністю.
18 липня - пам'ять преподобного Сергія, ігумена Радонезького, чудотворця

Подвижник благочестя народився у 1314 році і походив із побожної сім'ї. Ще з дитинства він дуже полюбив молитву і суворий піст, вживаючи лише хліб та воду.

У віці 23 років угодник Божий забажав пустельного усамітненого життя і разом зі своїм братом оселився в лісі поблизу Радонежу. Пустинножителі звели дерев'яну церкву, яку було освячено на честь Пресвятої Трійці. Однак невдовзі брат святого Сергія був вимушений залишити преподобного.

Як не намагався блаженний приховати подвигів своїх, слава про них поширилась і привела до нього інших іноків, що бажали спасатися під його керівництвом. Богоугодний настоятель (ігумен) згуртував та організував спільне життя братії, ввівши у новоствореній обителі суворий чернечий устав.

Ще за життя преподобний Сергій удостоївся благодатного дару чудотворіння. Він воскресив отрока, коли зневірений батько вважав єдиного сина назавжди втраченим. Одного разу з’явилась  святому Матір Божа з апостолами Петром та Іоанном і обіцяла покровительство його монастирю.

Окрім Свято-Троїцького обителі, праведний Сергій заснував ще декілька монастирів, а його учні поклали початок ще 40 монастирям.

Після численних духовних подвигів блаженний мирно відійшов до Господа у 1392 році

Із настанов преподобного: "Будьте уважні до себе, браття. Найперше майте Страх Божий, душевну чистоту та нелицемірну любов"
18 липня – пам’ять преподобного Афанасія Афонського

☘️Святий праведник народився в турецькому місті Трапезунд у 930 році. Хлопчик рано втратив батьків і був взятий на виховання однією благочестивою монахинею, котру наслідував в чернечих подвигах, пості і молитві. Згодом богоугодного юнака взяли на навчання у Константинополі при імператорському палаці, де він досконало оволодів тогочасними науками.

☘️Невдовзі угодник Божий прийняв чернечий постриг. Преподобний Афанасій сумлінно виконував монастирські послухи, а у вільний час займався переписом книг Священного Писання. Довготривалими постами, невпинною молитвою та працею блаженний досяг такої духовної досконалості, що настоятель благословив його на подвиг безмовності.

☘️У 960 році праведний Афанасій оселився для пустинножительства на Святій Горі Афон. Тут преподобний побудував собі келію і став трудитися, від подвигу до подвигу, здобуваючи чесноти. Невдовзі біля пустинножителя почали гуртуватися інші ревнителі монашеського благочестя. Святий заснував обитель, де ввів суворий чернечий устав та організував спільне життя братії у Христі.

☘️За своє блаженне життя преподобний Афанасій удостоївся від Спасителя дару прозорливості та чудотворення: знаменням хреста він зцілював недужних і виганяв нечистих духів. У 1000 році праведник Христовий відійшов до Господа.

☘️«Уго‌дниче Христо‌в и вели‌кий Афо‌нский чудотво‌рче. Смире‌нно мо‌лим тя, о‌тче Афана‌сие: помози‌ нам твори‌ти во‌лю Госпо‌дню в простоте‌ се‌рдца и смире‌нии, искуше‌ния же вра‌жия победи‌ти».
#Православний_календар
🗓 18 липня, четвер.
(5 липня за старим стилем)
Седмиця 4-та після П'ятидесятниці.
Посту немає.

#Святі_дня
✔️ Прп. Афанасія Афонського (1000). Мцц. Агнії (Анни) та Кирили (304). Прп. Лампада Іринопольського (Х). Знайдення чесних мощей прп. Сергія, ігумена Радонезького (1422). Cщмч. Геннадія Здоровцева пресвітера (1918). Прмцц. вел. кн. Єлисавети та інокині Варвари (Яковлєвої) (1918). Прп. Агапіта (Таубе) спов. (1936). Знайдення мощей свт. Інокентія, архієп. Херсонського і Таврійського (1997).

#Святині_дня
✔️ Ікони Божої Матері, йменованої «Економіса».

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Рим. 11:13-24 (зач. 106). Прп.: Гал. 5:22-6:2 (зач. 213). Єв.: Мф. 11:27-30 (зач. 43). Прп.: Лк. 6:17-23 (зач. 24).

#Тропар_дня Преподобному Афанасію
Е́же во пло́ти житию́ твоему́/ удиви́шася а́нгельстии чи́ни:/ ка́ко с те́лом к неви́димым спле́тением изше́л еси́, присносла́вне,/ и уязви́л еси́ де́монския полки́./ Отону́дуже, Афана́сие,/ Христо́с тебе́ воздаде́ бога́тыми дарова́ньми:/ сего́ ра́ди, о́тче, моли́// спасти́ся душа́м на́шим.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 11:27-30)

«Прийдіть до Мене, всі струджені і обтяжені, і Я заспокою вас» (Мф. 11:28). О Божественного, о любезного, о сладчайшого Твоєго гласа! Підемо ж усі слідом за Господом, Котрий кличе нас! Але наперед треба відчути, що нам трудно і важко відчути, тобто що у нас гріхів багато і гріхи ці тяжкі. Від цього почуття народиться потреба шукати собі полегшення. Віра вкаже тоді нам єдиний притулок у Господі Спасителі, і кроки наші самі собою прямуватимуть до Нього.

Душа, яка забажала позбутися гріхів, знає, що сказати Господу: «Візьми тягар від мене тяжкий, гріховний, а я візьму ярмо Твоє благе». І буває так: Господь прощає гріхи, а душа починає ходити в заповідях Його. І заповіді — ярмо, і гріхи — тягар. Але, порівнявши те й інше, душа знаходить, що ярмо заповідей легке, як перо, а тягар гріхів важкий, як гора.

Не побоїмося ж охоче прийняти ярмо Господнє благе і тягар Його легкий! Так тільки, а не інакше, можемо знайти спокій душам нашим.

(
Гал. 5:22-6:2)

«Ті, котрі Христові, плоть свою розп'яли з пристрастями й похотями» (Гал. 5:24). Нині перевернувся цей порядок: розпинають плоть, але не з пристрастями і похотями, а пристрастями і похотями. Скільки мучать нині тіло обжерливістю, пияцтвом, блудними справами, танцями та гуляннями! Найжорстокіший господар не мучить так свою ледачу тварину. Якби дати нашій плоті свободу і розум, то перший голос її був би проти хазяйки своєї — душі, що вона незаконно втрутилася в її справи, внесла в неї пристрасті, їй чужі, і, виконуючи їх у ній, мучить її. По суті, потреби тіла нашого прості й без пристрастей. Подивіться на тварин: не об'їдаються, зайвого не сплять, задовольнивши тілесні потреби своєчасно, потім цілий рік залишаються спокійними. Це лише душа, забувши свої найкращі прагнення, налаштувала собі з простих потреб тіла безліч протиприродних прагнень, які через безмірність свою стали протиприродними і тілу. Усіляко, однак, щоб відсікти від душі прищеплені нею до себе пристрасті плотські, необхідно розпинати плоть, тільки зовсім у протилежному розумінні, тобто не даючи їй вдосталь і необхідного, або задовольняючи її потреби незрівнянно меншою мірою, ніж скільки вимагає її природа.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 18 липня, четвер. (5 липня за старим стилем) Седмиця 4-та після П'ятидесятниці. Посту немає. #Святі_дня ✔️ Прп. Афанасія Афонського (1000). Мцц. Агнії (Анни) та Кирили (304). Прп. Лампада Іринопольського (Х). Знайдення чесних мощей…»
Уповноважений Верховної Ради з прав людини доручив провести перевірку за фактом незаконного утримування у СІЗО митрополита Святогірського Арсенія.

У відповідь на депутатський запит нардепа Артема Дмитрука уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець доручив провести перевірку за фактом незаконного утримання у СІЗО намісника Святогірської лаври митрополита Арсенія. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на www.tg-me.com/dmytrukartem.

«Вже майже місяць намісника Святогірської лаври митрополита Арсенія незаконно та без рішення суду утримують у СІЗО.
Судді ніяк не можуть винести рішення про запобіжний захід для владики. Термін попереднього минув ще 22 червня! Сьогодні – 18 липня», – повідомив народний депутат Артем Дмитрук.

У зв’язку із незаконним позбавленням волі православного архієрея Артем Дмитрук направив депутатський запит до уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця. У відповідь на цей запит омбудсмен повідомив нардепа, що доручив провести перевірку щодо порушених у запиті питань.

«Дмитро Лубінець також зазначив, що уповноважені органи відреагують на продовження ієрарху УПЦ запобіжного заходу неуповноваженою особою», – підкреслив нардеп.
2024/10/01 17:37:53
Back to Top
HTML Embed Code: