Telegram Web Link
У Параскевинському храмі села Банчени освятили оновлений престол.

14 липня 2024 року, у Неділю третю після Пʼятидесятниці, митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій звершив освячення оновленого престолу у храмі в ім’я преподобної Параскеви села Банчени. Про це повідомляє пресслужба Чернівецької єпархії, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Після чину освячення керуючий Чернівецькою єпархією очолив у храмі Божественну літургію. Його Високопреосвященству співслужили митрополит Банченський Лонгин, єпископ Герцаївський Силуан, єпископ Новоселицький Клеопа, єпископ Дондюшанський Патрокл (Молдавська Православна Церква), настоятель парафії та благочинний Герцаївського округу протоієрей Павло Думітру, духовенство Чернівецької єпархії та гості у священному сані.

За богослужінням архієреї та духовенство молились про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним.

Після відпусту митрополит Мелетій привітав духовенство та вірян з визначною подією в житті парафії, виголосив проповідь та вручив грамоти настоятелю храму, благодійникам та парафіянам. Насамкінець настоятель парафії подякував архієреям за освячення оновленого храму та звершене богослужіння, а духовенству та вірянам за соборну молитву.
#Православний_календар
🗓 19 липня, п'ятниця.
(6 липня за старим стилем)
Седмиця 4-та після П'ятидесятниці.
Пісний день.

#Святі_дня
✔️ Прп. Сисоя Великого (429). Мчч. Марина, Марфи, Авдифакса, Авакума, Киріна, Валентина пресвітера, Астерія та інших багатьох у Римі (269). Мчч. Ісавра диякона, Інокентія, Філікса, Єрмія, Василія, Перегрина, Руфа і Руфина (III). Мч. Коїнта Фригійського (близько 283). Мц. Лукії діви і з нею мчч. Рикса, Антонія, Лукіана, Ісидора, Діона, Діодора, Кутонія, Ароноса, Капика та Сатура (301). Прп. Сисоя, схимника Печерського, в Дальніх печерах (ХIII). Знайдення мощей прав. діви Іуліанії, кн. Ольшанської (ХVI). Прмч. Євфимія (Любовичева) (1931); прмч. Феодора (Богоявленського) (1943). Собор Радонезьких святих.

#Святині_дня
✔️ Богородсько-Уфимської ікони Божої Матері (1621).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Рим. 11:25-36 (зач. 107). Єв.: Мф. 12:1-8 (зач. 44).

#Тропар_дня Преподобному Сисою Великому
Плотски́я стра́сти умертви́в воздержа́нием,/ ми́ру распя́лся еси́/ и, в пусты́ни живы́й, всех по́хотей отсече́нием/ А́нгел земны́й и Небе́сный челове́к показа́лся еси́,/ сего́ ра́ди тя, я́ко наста́вника и́ноком, пое́м, Сисо́е о́тче наш, и про́сим:// моли́ Христа́ Бо́га, да спасе́т ду́ши на́ша.

Преподобному Сисою, в Дальніх печерах
Пусты́нный жи́тель, и в телеси́ А́нгел,/ и чудотво́рец яви́лся еси́, Богоно́се о́тче наш Сисо́е,/ посто́м, бде́нием, моли́твою Небе́сная дарова́ния прии́м,/ исцеля́еши неду́жныя и ду́ши ве́рою притека́ющих ти./ Сла́ва Да́вшему тебе́ кре́пость,/ сла́ва Венча́вшему тя,// сла́ва Де́йствующему тобо́ю всем исцеле́ния.

Праведній Іуліанії, княжні Ольшанській
Я́ко непоро́чная неве́ста Нетле́ннаго Жениха́ Христа́,/ пра́ведная де́во Иулиани́е,/ с све́тлою свеще́ю до́брых дел вошла́ еси́ в черто́г Его́ Небе́сный/ и та́мо со святы́ми блаже́нства ве́чнаго наслажда́ешися./ Те́мже моли́, Его́же возлюби́ла еси́/ и Ему́же де́вство твое́ обручи́ла еси́,// спасти́ ду́ши на́ша.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 12:1-8)

"Якби ви знали, що значить: милості хочу, а не жертви, то не засудили б невинних" (Мф. 12:7). Отже, щоб позбутися гріха осуду, треба мати милостиве серце. Милостиве серце не тільки не засудить гаданого порушення закону, а й очевидного для всіх. Замість суду воно сповниться жалю і радше буде готове плакати, ніж докоряти.

Дійсно, гріх осуду — плід немилостивого серця, зловтішного, що знаходить насолоду в приниженні ближнього, в очорненні його імені, в паплюженні його честі. Справа ця — справа людиновбивча і твориться за духом того, хто є людиновбивцею споконвіку. Там буває багато і наклепництва, яке з того ж джерела, бо диявол тому й диявол, що зводить наклепи і всюди поширює наклепництво.

Поспішай збудити в собі жалість щоразу, як прийде злий позив до осуду. З жалісливим же серцем звернися потім із молитвою до Господа, щоб Він усіх нас помилував, не того тільки, кого хотілося засудити, а й нас, і, можливо, більше нас, ніж того, — і замовкне злий поклик.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 19 липня, п'ятниця. (6 липня за старим стилем) Седмиця 4-та після П'ятидесятниці. Пісний день. #Святі_дня ✔️ Прп. Сисоя Великого (429). Мчч. Марина, Марфи, Авдифакса, Авакума, Киріна, Валентина пресвітера, Астерія та інших багатьох…»
19 липня – пам’ять праведної діви Іуліанії, княжни Ольшанської

Здавна дівчата молились до цієї святої про благословення Боже на добре заміжжя.

☘️Після приєднання Києва до Литви в місті правила родина князів Ольшанських. 1540 року у одного із цих правителів спочила донька і була похована в Києво–Печерській обителі. Свята угодниця Божа відійшла у Вічні обителі нашого Спасителя, просіявши чеснотою дівоцтва.

☘️На початку XVII століття, під час будівельних робіт на території Святої Лаври, сталося чудесне явлення мощів праведної княжни Іуліанії. Тління не торкнулося її благодатного тіла, вона лежала у труні ніби жива — неначе заснула, а все її вбрання здавалося абсолютно новим. Святі останки перенесли в Печерську церкву Успіння Пресвятої Богородиці, але без вшанування.

☘️Невдовзі праведна діва з’явилася святому архіпастирю Петру Могилі, викриваючи маловір’я до її чудодійних мощів. Тоді ревний святитель наказав зробити нову раку, до якої і були покладені святі останки. З тих пір біля мощів блаженної Іуліанії звершується багато чудес і дивовижних зцілень.

☘️Одного разу був випадок, коли в церкву потрапив грабіжник. Він викрав з раки праведної коштовний перстень, але ледве святотатець переступив поріг храму Божого, отримав кару Господню — упав додолу мертвим. Завдяки такому чуду всі вкотре переконалися і впевнилися в святості і богоугодності діви Іуліанії.

☘️У 1718 році благодатні мощі постраждали від пожежі і були урочисто перенесені хресною ходою в Ближні печери, де спочивають донині в малій закритій раці. Угодниця Божа надає допомогу кожному, хто з благоговінням і вірою приходить до її святих
останків.

☘️«Иулиани‌е блаже‌нная, я‌ко де‌ва и неве‌ста Христо‌ва прекра‌сная, принеси‌ за нас моли‌твы твоя‌ ко Го‌споду и от вся‌ких бед свобожда‌й нас предста‌тельством твои‌м у Престо‌ла Всевы‌шняго».
За розпалювання релігійної ворожнечі на главу фракції «Голосу» порушили кримінальну справу.

5 липня 2024 року Досудове бюро розслідувань у Києві внесло до ЄРДР відомості за фактом розпалювання релігійної ворожнечі головою фракції «Голос» Олександрою Устіновою. Про це 19 липня написав протоієрей Микита Чекман у своєму Телеграм-каналі, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Сьогодні нами було отримано Лист від ТУ ДБР, розташованого в м. Києві, яким повідомлено про внесення відомостей до ЄРДР за номером №64024100110000143 від 05.07.2024 р. за фактом розпалювання релігійної ворожнечі депутаткою ВРУ Олександрою Устиновою», – йдеться у повідомлення.

Коментуючи підстави відкриття кримінальної справи, протоієрей Микита зазначив, що 10 січня 2024 року у мережі Інтернет на сторінці видання «Главком» було розміщено інтерв’ю з головою фракції «Голос», народним депутатом України Олександрою Устіновою, яка доступна за посиланням.

Він заявив, що очікує на подальші дії від співробітників ДБР у ході розслідування цього кримінального злочину.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
#Православний_календар
🗓 20 липня, субота.
(7 липня за старим стилем)
Седмиця 4-та після П'ятидесятниці.
Посту немає.

#Святині_дня
✔️ Влахернської ікони Божої Матері (принесена у Росію в 1654 р.). Оновлення ікони «Спас Нерукотворний» у Борисо-Глібському монастирі Ізюмської єпархії (1997).

#Святі_дня
✔️ Прп. Фоми, що в Малеї (Х). Прп. Акакія, про якого розповідається у Ліствиці (VI). Мчч. Перегрина, Лукіана, Помпея, Ісихія, Папія, Саторнина і Германа (II). Прмчч. Єпіктета пресвітера та Астіона ченця (290). Мч. Євангела (III–IV). Мц. Киріакії (IV). Прп. Євдокії, в інокинях Євфросинії, кнг. Московської (1407). Сщмч. Павла Чернишова пресвітера (1918). Знайдення мощей прп. Герасима Болдинського (2001).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Рим. 6:11-17 (зач. 92). Єв.: Мф. 8:14-23 (зач. 26).

#Тропар_дня Преподобним Акакію і Фомі
Свети́ла богосия́нная ми́ру/ и и́ноков одушевле́нныя зари́,/ Фома́ чудесы́, Ака́кий же послуша́нием,/ возсия́сте све́тло;/ сих, я́ко иму́щих дерзнове́ние к Бо́гу,/ моли́твами во бра́нех посо́бствовати мо́лим,/ да про́сят от Христа́ Бо́га дарова́ти проще́ние согреше́ний// чту́щим их святу́ю па́мять.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 8:14-23)

Одному з тих, хто хотів іти слідом за Господом, Він сказав: «Син Людський не має, де прихилити голову» (Мф. 8:20), а іншому, який хотів спершу поховати батька, сказав: залиш мертвого; його поховають інші, а ти йди за Мною. Це означає, що хто хоче йти за Господом, тому не слід очікувати від цього слідування на землі жодної розради, а одних лише поневірянь, нужд і скорбот, і що життєві клопоти, навіть найзаконніші, не сумісні з цим слідуванням. Треба відмовитися від усього рішуче, щоб ніщо вже не прив'язувало до землі; потім приректи себе на всебічні страждання або хрест і, спорядившись таким чином, йти за Господом. Така пряма воля Господня!

Але кому ця заповідь — апостолам тільки чи всім християнам? Розсуди кожен сам. Відкинути себе і взяти хрест — чи всім сказано? Потім, полюбити Господа більше за батька і матір, братів і сестер, дружину і дітей — чи всім сказано? Висновок зрозумілий. Як же бути? Одного разу й апостоли пропонували таке запитання Господу, і Він відповів їм: «Неможливе для людей можливе для Бога» (Лк. 18:27)
.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 20 липня, субота. (7 липня за старим стилем) Седмиця 4-та після П'ятидесятниці. Посту немає. #Святині_дня ✔️ Влахернської ікони Божої Матері (принесена у Росію в 1654 р.). Оновлення ікони «Спас Нерукотворний» у Борисо-Глібському…»
Митрополиту Черкаському і Канівському Феодосію провели операцію на серці.

19 липня 2024 року в «Інституті серця» м. Києва митрополиту Черкаському і Канівському Феодосію провели складну коронарно-діагностичну процедуру на серці. Про це повідомляє телеграм-канал «Черкаський паломник», передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Перед початком операції віряни закликали молитися за спеціалістів «Інституту серця» та за владику.

Пізніше у телеграм-каналі написали, що медичне втручання пройшло успішно.

«Владика Феодосій уже в палаті, дякуємо всім за молитви», – йдеться у повідомленні.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🙏Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі.

20 липня 2024 року, напередодні Неділі четвертої після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Вечірнє богослужіння відбулось у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського.

Блаженнішому владиці співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Васильківський Іоасаф, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк та духовенство обителі.
2024/10/01 19:31:03
Back to Top
HTML Embed Code: