Telegram Web Link
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
😢⛪️У місті Часів Яр у результаті військових дій зруйновано Борисоглібський храм УПЦ.

У соціальних мережах опублікували кадри зі зруйнованого в результаті боїв Борисоглібського храму УПЦ у місті Часів Яр Бахмутського району Донецької області.

Серед руїн багатоповерхівок видно значно пошкоджену внаслідок обстрілів церкву. У Борисоглібському храмі повністю зруйновано один із куполів та дах, пошкоджені стіни та фактично знищена будівля на території церкви.

Відео Телеграм-каналу «Оперативний ЗСУ».
#Православний_календар
🗓 21 червня, п'ятниця.
(8 червня за старим стилем)
Седмиця 7-ма після Пасхи. Віддання свята Вознесіння Господнього.
Пісний день.

#Святі_дня
✔️ Вмч. Феодора Стратилата (319). Прп. Єфрема, патр. Антіохійського (545). Прп. Зосими Фінікійського (VI). Свт. Феодора, єп. Суздальського (1023). Знайдення мощей блгвв. кнн. Василія та Константина Ярославських (ХIII).

#Святині_дня
✔️ Ярославської (ХIII) та Урюпинської (1821) ікон Божої Матері.

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Діян. 27:1-44 (зач. 50). Єв.: Ін. 17:18-26 (зач. 57).

#Тропар_дня Вознесінню Господньому
Возне́слся еси́ во сла́ве, Христе́ Бо́же наш,/ ра́дость сотвори́вый ученико́м,/ обетова́нием Свята́го Ду́ха,/ извеще́нным им бы́вшим благослове́нием,// я́ко Ты еси́ Сын Бо́жий, Изба́витель ми́ра.

Великомученику Феодору Стратилату
Воинствосло́вием и́стинным, страстоте́рпче,/ Небе́снаго Царя́ воево́да предо́брый был еси́, Фео́доре:/ ору́жиями бо ве́ры ополчи́лся еси́ му́дренно/ и победи́л еси́ де́монов полки́,/ и победоно́сный яви́лся еси́ страда́лец./ Те́мже тя ве́рою// при́сно ублажа́ем.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Ін. 17:18-26)

"...як Ти, Отче, в Мені, і Я в Тобі, так і вони хай будуть в Нас єдине... Я в них, і Ти в Мені" (Ін. 17:21). Ось золотий ланцюг, що зв'язує нас із Божеством! Відпали ми — повстав Посередник, Який єдиний є з Богом Отцем, і став єдиним з нами. Стаючи єдиним з Ним, ми з'єднуємося в Ньому і через Нього з Богом Отцем.

Слава безмежній милості Твоїй до нас, Триіпостасний Боже, що благоволив влаштувати для нас такий світлий шлях до обоження! Високо піднімає нас Господь; не заперечуй же благодіяння, сповідуй милість і хвали невимовну благостиню! Відмовляючись від такої висоти, ти думаєш смирятися, а на ділі виявляєш грубу невдячність і недбалість до високого дару. Знай, що середини немає: або все, або нічого. Не хочеш цієї висоти — залишишся поза нею в гіркому приниженні і тимчасово, і вічно.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 21 червня, п'ятниця. (8 червня за старим стилем) Седмиця 7-ма після Пасхи. Віддання свята Вознесіння Господнього. Пісний день. #Святі_дня ✔️ Вмч. Феодора Стратилата (319). Прп. Єфрема, патр. Антіохійського (545). Прп. Зосими Фінікійського…»
21 червня – пам’ять великомученика Феодора Стратилата

☘️Святий Феодор походив із Малої Азії (сучасна територія Туреччини) і був воєначальником (з грецької мови – «стратилатом») в одному місті поблизу Чорного моря. На посаді воїн Христовий не приховував свою прихильність до християнства і апостольською проповіддю Євангелія привів до Єдиного Істинного Бога більшу частину місцевих язичників.

☘️На початку IV ст. гоніння на християн особливо посилились. Чутки про праведного Феодора дійшли до злочестивого імператора. Правитель прибув до святого і намагався схилити його принести жертву ідолам. Угодник Божий був непохитним. Тоді розгніваний імператор наказав піддати жорстоким тортурам сповідника Христового.

☘️Страждальця били залізними палками, знімали шкіру, обпалювали вогнем, зрештою розіп’яли на хресті і викололи очі. Вночі Ангел Господній явився мученику, зняв його з хреста і повністю зцілив. На ранок воїни правителя, виявивши святого Феодора живим та неушкодженим, увірували в могутність християнського Бога і прийняли Святе Хрещення.

☘️Не бажаючи уникнути мученицького кончини за Христа, угодник Божий добровільно віддався в руки мучителів. Коли він йшов на страту, люди що дотикалися до його оновленого тіла, миттєво зцілювалися від недугів і звільнювалися від злих духів.

☘️Великомученика Феодора усікли мечем у 319 році. Того ж року 21 червня відбулось святкове перенесення чудодійних останків воїна Христового.

☘️Сьогодні також згадується чудо від ікони святого Феодора в церкві його імені, яке сталося у VII столітті поблизу Дамаска. Цей храм мусульмани перетворили в житло. Один із іновірців пустив стрілу в образ великомученика. Із плеча святого, де стріла влучила в стіну, потекла кров. Невдовзі безбожників, котрі оселилися в храмі застала кара Господня — вони померли один за одним.

☘️«Страстоте‌рпче Фео‌доре, моли‌ Христа‌ Бо‌га, я‌ко да ми‌лостив бу‌дет нам в Де‌нь Су‌дный».
#Православний_календар
🗓 22 червня, субота.
(9 червня за старим стилем)
Седмиця 7-ма після Пасхи. Троїцька батьківська субота. Поминання спочилих.
Посту немає.

#Святі_дня
✔️ Свт. Кирила, архієп. Александрійського (444). Мцц. Фекли, Марфи та Марії в Персії (346). Прп. Кирила, ігумена Білоєзерського (1427). Прп. Олександра, ігумена Куштського (1439). Сщмч. Петра Черевковського (1613). Блж. Агафії Кушеловської (1843). Прав. Олексія Московського (1923). Знайдення мощей прп. Рафаїла (Шейченко) спов. (2005).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Діян. 28:1-31 (зач. 51). За упокій: 1 Сол. 4:13-17 (зач. 270). Єв.: Ін. 21:15-25 (зач. 67). За упокій: Ін. 5:24-30 (зач. 16).

#Тропар_дня Святителю Кирилу
Правосла́вия наста́вниче,/ благоче́стия учи́телю и чистоты́,/ вселе́нныя свети́льниче,/ архиере́ев Богодухнове́нное удобре́ние,/ Кири́лле прему́дре,/ уче́ньми твои́ми вся просвети́л еси́,/ цевни́це духо́вная,// моли́ Христа́ Бо́га спасти́ся душа́м на́шим.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Ін. 5:24-30)

«І вийдуть ті, хто творив добро, у воскресіння життя, а ті, хто чинив зло — у воскресіння суду» (Ін. 5:29). Ось чим усе скінчиться! Як річки течуть кожна у своє море, так течія життів наших прийде, нарешті, кожна в місце за характером своїм. І ті, які воскреснуть у життя, будуть на суді, але суд тільки закарбує їхнє виправдання і визначення на життя; тоді як інші воскреснуть тільки для того, щоб вислухати засудження на вічну смерть. Життя і смерть їхні визначаються вже зараз тим, що одні роблять живі діла, а інші — діла мертві й такі, що умертвляють. Живі діла ті, що звершуються за заповідями з радістю духу, на славу Божу; умертвляють діла ті, що звершуються всупереч заповідям, з забуттям Бога, на догоду собі і пристрастям своїм. Мертві діла — і всі ті, які, хоч за формою не противні заповідям, але робляться без усякої думки про Бога і вічне спасіння через будь-які види себелюбства. Бог — життя; те тільки й живе, у чому є частина Його. І ось у кого тільки мертві справи, той прямо йде і останнього дня вийде на приречення на смерть; а у кого справи всі живі, той йде і останнього дня вийде на отримання вічного життя.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 22 червня, субота. (9 червня за старим стилем) Седмиця 7-ма після Пасхи. Троїцька батьківська субота. Поминання спочилих. Посту немає. #Святі_дня ✔️ Свт. Кирила, архієп. Александрійського (444). Мцц. Фекли, Марфи та Марії в Персії…»
ТРОЇЦЬКА БАТЬКІВСЬКА ПОМИНАЛЬНА СУБОТА — 22 червня 2024.

Перед святкуванням Зшестя Святого Духа  приходить Троїцька батьківська поминальна субота.

Вона починається з вечора п’ятниці спеціальною службою – парастасом.  Церква молиться перед Господом за своїх одвіку спочилих членів. Таким чином вони прилучаються до свята заснування Церкви Христової. Адже Дух Божий все в світі освятив: і живих, і померлих. Тому отці Церкви поминали своїх відійшлих у вічність батьків, братів і сестер.

Батьківською ж субота називається тому, що батьки ближче за всіх до своїх дітей. А поминають раніше тих, хто ближче по плоті. Віруючі моляться за тих, що народили їх, прародичів, тому поняття «Батьківська субота» пов’зане з кровними узами.    

Пом'яніть у своїх молитвах покійних родичів, знайомих, убієнних військових та мирних людей.

МОЛОДІЖНА СПІЛКА | ОДИГІТРІЯ | ЗВʼЯЗОК З НАМИ | ПІДТРИМАТИ НАС МОНОБАНК | ПРИВАТБАНК
На Рівненщині відбувся з’їзд православної молоді

17-19 червня на Соколиних горах в Березнівському районі Рівненської області пройшов ІІ-й з’їзд православної молоді Рівненської та Сарненської єпархій.

Духовенство Рівненської та Сарненської єпархій традиційно провели зустріч для юнаків та дівчат з сіл Балашівка, Великі Межирічі та Лінчин.

Захід, який зібрав понад тридцять молодих людей, розпочався з молебню перед початком доброї справи.

«Основна мета з’їзду – гарно, з користю для душі та тіла провести час. Кожен день у нас розпочинався та завершувався молитвою. Також на молодь очікувало цікаве спортивно-розважальне оздоровче дозвілля. Ми прагнули, щоб діти якомога більше спілкувалися, знаходили собі нових друзів», – розповів настоятель Петропавлівського храму с. Великі Межирічі протоієрей Георгій Сухий.
22 червня – пам’ять видатного поборника Православ’я — святителя Кирила, архієпископа Олександрійського

☘️Святитель Христовий народився близько 380 року і походив зі знатної й благочестивої християнської сім’ї. Він здобув блискучу тогочасну освіту, а також досконало вивчив Священне Писання, яке знав практично напам’ять. Відмовившись від прекрасної світської кар’єри заради служіння Царю Небесному, ще в юності угодник Божий вступив до чернечої обителі в Нітрійській горах, де пробув у невпинних аскетичних подвигах шість років.

☘️Згодом святого Кирила звели у сан диякона і, побачивши його обдарованість у красномовстві, доручили виголошувати проповіді. Благовіствуючи Слово Боже, він навернув до істинної віри багатьох язичників. У 412 році подвижника обрали архієпископом Александрійської Церкви.

☘️Архіпастир сумлінно дбав про утвердження своєї пастви у благочесті. Його непохитність у захисті віри особливо виявилися в боротьбі проти несторіанського лжевчення (віровідступники відкидали єднання в Ісусі Христі двох природ – Божественної і людської, а також стверджували, ніби Приснодіва Марія — Христородиця, маючи на увазі, що Вона народила не Бога, а людину Христа, з Яким Господь потім з’єднався і перебував у Ньому).

☘️Лжевчення було засуджене на Третьому Вселенському соборі у 431 році, ініціатором і головуючим якого був святитель Кирило. Згідно постанов собору, прийнятих святими отцями, в Ісусі Христі з часу втілення з’єдналися дві природи: Божественна й людська, а також було визначено сповідувати Ісуса Христа – істинним Сином Божим, а Пресвяту Діву Марію – Богородицею.

☘️Спочив святий владика у 444 році. Він залишив християнам об’ємну літературну спадщину: тлумачення на Євангелія від Луки та Іоанна, послання апостола Павла, праці на захист Православ’я проти єресей, богословські трактати про Пресвяту Трійцю та низка інших духовних творів.
🌿🙏День Святої Трійці: священна історія та традиції.

Про особливості свята П’ятидесятниці: чому це свято називають днем народження Церкви, що таке дари Святого Духа, як Дух Святий сходить на християн, а також про традиції цього дня читайте у матеріалі.
Про прикмети, обряди та забобони на Трійцю – архімандрит Полікарп (Линенко).

Що таке забобони і чому ми в них віримо?

23 червня Церква молитовно згадуватиме День народження Церкви – П’ятидесятницю. Трійця в українського народу – одне з найшанованіших та улюблених свят. Проте з так званими “зеленими святами” пов’язана чи не рекордна кількість різних забобонів і прикмет.

Якось «Комсомольська правда в Україні» склала ТОП найпоширеніших обрядів на Трійцю. А Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ попросив прокоментувати деякі з цих обрядів та розповісти про ставлення Церкви до таких речей уставника Києво-Печерської Лаври архімандрита Полікарпа (Линенка).
🎓У Почаївській духовній семінарії відбулися урочистості з нагоди випуску студентів.

20 червня в Почаївській духовній семінарії відбувся ХХХІ випуск студентів 4 класу.

Божественну літургію у Троїцькому соборі монастиря очолив митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій у співслужінні ректора ПДС архієпископа Шумського Іова, священнослужителів єпархії та братії обителі.

За богослужінням співав студентський хор духовної школи.

Після Літургії відбулось урочисте вручення дипломів випускникам Почаївської духовної семінарії.

Цього року дипломи отримали 31 випускник денної форми навчання та 18 студентів заочної.
На сайті.
2024/11/16 13:23:34
Back to Top
HTML Embed Code: