Telegram Web Link
📖👨‍🎓Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив урочистості з нагоди випуску у КДАіС.

Предстоятель звершив Божественну літургію у храмі в ім'я преподобного Іоанна Дамаскіна. Академічний храм та інша інфраструктура духовної школи зараз знаходиться на території Голосіївського монастиря.

Під час малого входу Блаженніший владика відзначив випускників та викладачів у священному сані богослужбовими нагородами.

Після Літургії відбулось урочисте вручення дипломів випускникам КДАіС. Вступне слово сказав ректор Київських духовних шкіл владика Сильвестр.

Предстоятель привітав викладачів, студентів та випускників КДАіС із завершенням навчального року. Архіпастир звернувся до випускників із словом настанови щодо їхнього подальшого церковного служіння і християнського життя.

З подячними словами виступили представники випускних курсів магістратури та бакалаврату. Потім Блаженніший Митрополит Онуфрій вручив випускникам дипломи про здобуття духовної освіти та пам’ятні подарунки.
📸➡️Більше фото, докладіше.
#ПроповідьПредстоятеля
Любов, прощення, повага та смирення — Блаженніший Митрополит Онуфрій
розповів випускникам КДАіС, як слід розпочинати пастирське служіння.

Господь прийшов на землю в смиренні і спас весь світ. Коли священник приходить в смиренні до своєї пастви, то він теж допомагає віруючим бути чадами спасіння. Про це Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій сказав у своєму слові до випускників Київських духовних шкіл, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Як зауважив Блаженніший владика, навчальний рік, що минув, був непростим, адже ми живемо в часі, коли проти нашої Батьківщини веде війну Росія, через що багато скорбот прийшло на нашу землю, у тому числі і в духовні школи.

«Я хочу сьогодні подякувати Богу за те, що Господь подарував нам всім таку благодать, що ми змогли все витримати, не загубити свого людського достоїнства в цих випробуваннях, і що в духовній школі продовжилося виховання пастирів, служителів вівтаря Господнього для майбутнього нашої Церкви», — сказав Архіпастир.

Його Блаженство звернув увагу, що вихованці та випускники духовних шкіл брали участь у наданні гуманітарної допомоги, волонтерстві й у всьому, що підтримує наших Захисників і нашу державу.

«І це, звичайно, є тим плюсом, за який ми сьогодні можемо радіти й дякувати Богові, що ми допомагаємо добру, ми допомагаємо, щоб перемогла правда Божа», — зазначив Першосвятитель.

Також Предстоятель подякував усім членам корпорації КДАіС за жертовне служіння.

«Не було ніяких інших інтересів, а тільки жертовність, жертовна любов. Вони, маючи свої обов’язки як пастирі, священники на своїх парафіях, приходили, навчали вас і показували вам приклад того, яким має бути пастир, що він має бути служителем вівтаря Божого, має йти за Христом. І заради цього він має жертвувати всім, чим він може пожертвувати», — наголосив Блаженніший Митрополит Онуфрій.

З особливим словом настанови Його Блаженство звернувся до тих випускників, які уже стоять на порозі пастирського служіння.

«Коли приходите на парафії, то перше, що ви повинні показати, це свою любов і смирення. Звичайно, що Бог дарував священникам владу… Але не починайте з цього. Починайте з того, що ви всім прощаєте, всіх любите, всіх поважаєте, перед усіма смиряєтеся. Господь прийшов на землю в смиренні, не в славі, яку Він мав і має, не в честі, а в смиренні. І Господь спас весь світ. Коли священник приходить в смиренні до своєї пастви, то він теж допомагає віруючим бути чадами спасіння», — підкреслив Архіпастир.

Блаженніший владика побажав випускникам Божої допомоги у житті та служінні і щоб Господня благодать «завжди укріпляла кожного з нас, робила нас такими, якими Бог хоче нас бачити, — кроткими, смиренними, боголюбивими, благочестивими і тими, хто ближнього любить більше, ніж самого себе».
Відео: https://youtu.be/BbJOvFiRK28
#Православний_календар
🗓 17 червня, понеділок.
(4 червня за старим стилем)
Седмиця 7-ма після Пасхи.
Посту немає.

#Святі_дня
✔️ Свт. Митрофана, патр. Константинопольського (близько 326). Мчч. Фронтасія, Северина, Северіана та Силана (I). Мч. Конкордія (близько 175). Сщмч. Астія, єп. Диррахійського (II). Прп. Зосими, єп. Вавилона Єгипетського (VI). Прп. Мефодія, ігумена Пешноського (1392). Сщмч. Петра Бєляєва пресвітера (1918). Сщмч. Іоанникія, митр. Чорногорсько-Приморського (1945) (Серб.). Знайдення мощей сщмч. Петра (Звєрєва), архієп. Воронезького (1999).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Діян. 21:8-14 (зач. 45). Єв.: Ін. 14:27-15:7 (зач. 49).

#Тропар_дня Святителю Митрофану
Ве́ру Христо́ву я́сно ты пропове́дал еси́/ и, сию́ соблюда́я,/ во мно́жество вои́стинну возрасти́л еси́ ве́рное твое́ ста́до./ Те́мже со А́нгелы, Митрофа́не, сра́дуешися,// Христу́ моля́ся непреста́нно о всех нас.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Ін. 14:27-15:7)

Господь Іісус Христос — лоза, дерево виноградне; християни — гілки і паростки. Ми прищеплюємося до Нього вірою, плід же приносимо життям по вірі.

Отець Небесний — садівник, який дивиться за цим деревом. Яка гілка не приносить плоду, тобто хто вірує, а не живе по вірі, — ту Він відсікає; а яка приносить плід, ту очищає, тобто хто не тільки вірує, а старанно і живе по вірі, тому Бог всіляко допомагає багатіти добрими справами, які плоди віри. За цим законом Божої дії на нас усякий і влаштовуй своє життя, твердо пам'ятаючи, що без Господа нічого зробити не можна. До Нього прибігай з усякою потребою. Ім'я ж Його пресвяте і пресолодке нехай обертається невідступно в розумі, серці та на язику твоєму.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 17 червня, понеділок. (4 червня за старим стилем) Седмиця 7-ма після Пасхи. Посту немає. #Святі_дня ✔️ Свт. Митрофана, патр. Константинопольського (близько 326). Мчч. Фронтасія, Северина, Северіана та Силана (I). Мч. Конкордія (близько…»
#Православний_календар
🗓 18 червня, вівторок.
(5 червня за старим стилем)
Седмиця 7-ма після Пасхи.
Посту немає.

#Святі_дня
✔️ Сщмч. Дорофея, єп. Тірського (близько 362). Мчч. Маркіана, Никандра, Іперехія, Аполлона, Леоніда, Арія, Горгія, Селінія, Іринія та Памвона (305–311). Прп. Анувія, пустельника Єгипетського (IV). Прп. Феодора чудотворця (близько VI). Прп. Дорофея, з обителі авви Серида (VI). Перенесення мощей блгв. вел. кн. Iгоря Київського і Чернігівського, чудотворця (1150). Свт. Константина, митр. Київського і всієї Русі (1159). Блгв. кн. Феодора Ярославича (брата св. Олександра Невського), Новгородського (1233). Знайдення мощей прпп. Вассіана та Іони Пертоминських, Соловецьких чудотворців (1599). Сщмч. Михаїла Вотякова пресвітера (1931); сщмч. Миколая Рюрикова пресвітера (1943).

#Святині_дня
✔️ Ігорівської ікони Божої Матері (1147).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Діян. 21:26-32 (зач. 46). Єв. Ін. 16:2-13 (зач. 53).

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
( Ін. 16:2-13 )

"Коли ж прийде Він, Дух істини, то наставить вас на всяку істину" (Ін. 16:13). Чому ж у логіках не згадується про це джерело пізнання? Не дивно, що в язичницьких логіках немає цього пункту, але чому немає його в християнських? Невже християнин, коли починає розмірковувати, повинен перестати бути християнином і забути про всі дані йому обітниці, вірні й безсумнівні?

Про те, як бачити і чути, багато тлумачать; про те, як з побаченого і почутого робити узагальнення і висновки, теж достатньо вчать; коли дійде справа до того, як розгадати значення всього, — тут вихованець логіки залишається напризволяще своїй догадливості. Чому не навчити його: ти маєш мовлення духу істини — їм слідуй; вони вирішують значення всього сущого і того, що є, беззаперечно, адже походять від Бога, в Якому джерело і самого буття. Чи не тому, що забувають навчати цьому, здогадування так розплодилося, що нині всі книги (про світ Божий) переповнені одними здогадками? І добре б вони хоч трохи були варті уваги, а то відразу видно, що вони плід дитячої уяви.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​​#Православний_календар 🗓 18 червня, вівторок. (5 червня за старим стилем) Седмиця 7-ма після Пасхи. Посту немає. #Святі_дня ✔️ Сщмч. Дорофея, єп. Тірського (близько 362). Мчч. Маркіана, Никандра, Іперехія, Аполлона, Леоніда, Арія, Горгія, Селінія, Іринія…»
18 червня – пам’ять благовірного князя Ігоря Київського та Чернігівського, чудотворця.

Вшанування «Ігорівської» ікони Божої Матері


☘️Благовірний князь Ігор жив у ХІІ столітті, в епоху міжусобиць за київський престол між правнуками Ярослава Мудрого. У літописах святий Ігор згадується не лише як відважний воїн, але і як благочестивий християнин. Він читав багато духовної літератури, часто розмовляв зі святими старцями, а також задумувався про подвижницьке життя, за прикладом свого брата-монаха — преподобного Николи Святоші.

☘️У 1146 році праведного Ігоря взяв у полон нечестивий князь. Його вкинули до холодної в’язниці, де він захворів і вже готувався померти. Лише перед смертю Ігор попросив прийняти схиму. І сталося диво. Угодник Божий одужав і йому дозволили подвизатися в одній із київських обителей. Весь час він присвятив молитві і замолюванню гріхів.

☘️Його брати все ж не переставали боротися за київське князівство. Тоді місцева влада, щоб помститися нападникам, вирішила схопити князя-схимника. Обурені кияни увірвалися прямо в храм під час Божественної літургії, де преподобний Ігор молився на колінах перед образом Богородиці. Страждалець був жорстоко вбитий безбожним натовпом.

☘️Святі останки мученика Христового спочивають у Спасо-Преображенському соборі м. Чернігів.

☘️Чудотворна ікона Богородиці, перед якою благовірний князь постійно молився, і навіть в свій смертний час, стала називатися з тих пір «Ігорівська».

☘️Ця святиня знаходилася у Свято-Успенському соборі Києво-Печерської Лаври і впродовж століть подавала зцілення всім нужденним. Подальша доля шанованої чудодійної ікони була трагічна. У 1941 році, в часи німецької окупації міста, образ був втрачений.

☘️«Радуйся, Всемилостивая Владычице, страждущих и обидимых Заступнице».
Київська духовна академія і семінарія оголошує набір на новий вступний рік.

З 24 червня по 2 серпня 2024 року з благословення ректора Київської духовної академії і семінарії архієпископа Білогородського Сильвестра в Київських духовних школах триватиме прийом документів для вступу на денне і заочне відділення КДАіС.

Під час засідання підсумкової Вченої ради були встановлені дати проведення вступної кампанії до Київської духовної академії і семінарії, яка проходитиме з 6 по 9 серпня.

Прийом необхідних документів для вступу у 2024 році проводиться за адресою, що вказана на офіційному сайті навчального закладу, та в режимі онлайн. Сформований пакет документів слід надіслати на електронну адресу:

[email protected] — денне відділення,

[email protected] — заочне відділення.

З правилами вступу, вступними білетами, а також переліком та зразками необхідних документів для вступу до Київської духовної академії і семінарії можна ознайомитися у розділі «АБІТУРІЄНТУ».
Новина на сайті.
🕊🙏Хмельницька єпархія привітала Блаженнішого Митрополита Онуфрія з 10-річчям інтронізації та 80-річчям від дня народження.

18 червня архієпископ Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор, духовенство та віряни Хмельницької єпархії привітали Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія з прийдешнім днем Ангела, 10-річчям інтронізації на престолі Київських Митрополитів та 80-річчям у резиденції Предстоятеля УПЦ, у Пантелеімонівському жіночому монастирі у Феофанії м. Києва.

Від імені духовенства та вірян Хмельницької єпархії Першосвятителя привітав архієпископ Віктор та підніс йому в дар ікону Покрова Пресвятої Богородиці, написану іконописцями у м. Хмельницькому, намальовану місцевим художником картину із зображенням Миколаївського собору Хмельницького.

Дитячий хор Хмельницької єпархії, діти недільної школи храму Різдва Пресвятої Богородиці Хмельницького та молодіжка Хмельницької єпархії «Молоді серця» підготували в подарунок Предстоятелю віршовані привітання та піснеспіви.

Блаженніший Митрополит Онуфрій подякував архієпископу Віктору з паствою за привітання.

«Дуже приємно побачити діточок, які є нашим майбутнім, які в ранньому віці вже знають Бога. Це велике досягнення, – сказав Його Блаженство. – Якщо ви будете любити і молитися Богові, будете любити своїх родичів, ближніх, то все в житті у вас буде красиво. І ви будете щасливі, і навколо вас буде все цвісти».

Звертаючись до керуючого Хмельницькою єпархією та гостей, Блаженніший владика побажав: «Нехай Господь укріпляє вас і дає сили і наснагу служити вірно Церкві Христовій, як ви це робите вже багато років. Спаси Господи всіх».
Предстоятель подарував кожному іконку Пресвятої Трійці та солодощі.
На сайті.
🙏Вісім років поспіль духовенство та віряни Рівненської єпархії стають донорами крові.

Уже вісім років поспіль щокварталу Соціальний відділ Рівненської єпархії збирає численних добровольців з числа священнослужителів та вірян, які стають донорами крові. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на єпархіальну пресслужбу.

У 2015 році новостворений Соціальний відділ Рівненської єпархії вперше зібрав двадцятьох священників та мирян, щоб здати кров на потреби дитячої онкогематології.

«На своїй особистій сторінці у фейсбуці я написав невеличке оголошення та попросив прийти здати кров на потреби дитячої онкології, де я щотижня звершував молебень, – розповідає перший керівник відділу протоієрей Василій Начев. – Відгукнулося двадцять моїх підписників. З кожним оголошенням бажаючих ставати донором ставало більше».

За спогадами організаторів православного донорства, поступово звичайне прохання про здачу крові переросло у соціальний проєкт, в рамках якого кожних три місяці священнослужителі та віряни Рівненщини збиралися для участі в донорстві.

«Коли я очолив соціальний відділ, то виникла також гостра потреба у донорстві крові для наших воїнів. І священнослужителі, і миряни охоче ставали донорами», – поділився керівник Соціального відділу Рівненської єпархії протоієрей Петро Перетятко.

«Медики стверджують, що завдяки пів літру донорської крові можна врятувати життя трьох людей. Це означає, що завдяки самовідданій участі православних донорів наразі врятовано сотні людських життів», – зазначають у Рівненській єпархії.
На сайті, фото.
#Православний_календар
🗓 19 червня, середа.
(6 червня за старим стилем)
Седмиця 7-ма після Пасхи.
Пісний день.

#Святі_дня
✔️ Прп. Віссаріона, чудотворця Єгипетського (IV–V). Прп. Іларіона Нового (845). Прмцц. дів Архелаї, Фекли та Сосанни (293). Свт. Іони, єп. Великопермського (1470). Прп. Паїсія Углицького (1504). Прп. Іони Климецького (1534). Прп. Рафаїла (Шейченка) спов. (1957).

#Святині_дня
✔️ Пименівської (принесена до Москви у 1387 р.) ікони Божої Матері.

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Діян. 23:1-11 (зач. 47). Єв.: Ін. 16:15-23 (зач. 54).

#Тропар_дня Преподобному Віссаріону Єгипетському
Боже отец наших, / творя́й при́сно с на́ми по Твое́й кро́тости, / не отста́ви ми́лость Твою́ от нас, / но моли́твами их// в ми́ре упра́ви живо́т наш.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Ін. 16:15-23)

Господь говорить святим апостолам перед стражданнями: "незабаром не побачите Мене, і знову незабаром побачите Мене" (Ін. 16:16). Страждання Господа і смерть так вразили святих апостолів, що очі розуму їхнього затьмарилися, і вони не стали бачити Господа як Господа; сховалося світло, і вони сиділи в темряві гіркій і томливій. Темряву цю розігнало світло Воскресіння Христового, — і вони знову побачили Господа.

Так слова Свої пояснив Сам Господь: "ви будете плакати і ридати, а світ зрадіє; ви печальні будете, але печаль ваша в радість буде" (Ін. 16:20). Кажуть, що і всяка душа на шляху до досконалості зазнає подібної ж поразки. Темрява всюди покриває її, і вона не знає, куди подітися; але приходить Господь, і смуток її перетворює на радість. Мабуть, це необхідно так, як необхідно дружині помучитися перед тим, як належить народитися від неї людині у світ.

Чи не можна звідси зробити висновок, що хто не зазнав цього, в тому ще не народжувався справжній християнин?

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 19 червня, середа. (6 червня за старим стилем) Седмиця 7-ма після Пасхи. Пісний день. #Святі_дня ✔️ Прп. Віссаріона, чудотворця Єгипетського (IV–V). Прп. Іларіона Нового (845). Прмцц. дів Архелаї, Фекли та Сосанни (293). Свт. Іони…»
#Православний_календар
🗓 20 червня, четвер.
(7 червня за старим стилем)
Седмиця 7-ма після Пасхи.
Посту немає.

#Святині_дня
✔️ Вілійської ікони Божої Матері «Знамення» (1889) (перехідне святкування в четвер після Вознесіння).

#Святі_дня
✔️ Мч. Феодота Анкірського (303). Мцц. Калерії (Валерії), Киріакії та Марії в Кесарії Палестинській (284–305). Сщмч. Маркеліна, папи Римського, і мчч. Клавдія, Киріна й Антоніна (304). Сщмч. Маркела, папи Римського, мчч. Сисинія та Киріака дияконів, Смарагда, Ларгія, Апроніана, Сатурнина, Папія та Мавра воїнів і Крискентіана, мцц. Пріскилли, Лукини та Артемії царівни (304–310). Сщмчч. Андроника (Нікольського), архієп. Пермського, Олександра Осетрова, Валентина Бєлова, Веніаміна Луканіна, Віктора Никифорова, Олександра Махетова, Павла Аношкіна, Володимира Бєлозерова, Ігнатія Якимова, Михаїла Денисова, Миколая Онянова, Павла Соколова, Олександра Преображенського, Миколая Рождественського, Миколая Конюхова пресвітерів, Григорія Смирнова диякона і мчч. Афанасія Жуланова та Олександра Зуєва (1918); сщмч. Петра Кузнєцова пресвітера (1919). Прославлення прав. Павла Таганрозького (1999). Собор Іваново-Вознесенських святих.

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Діян. 25:13-19 (зач. 48). Єв.: Ін. 16:23-33 (зач. 55).

#Тропар_дня Мученику Феодоту
Му́ченик Твой, Го́споди, Феодо́т/ во страда́нии свое́м вене́ц прия́т нетле́нный от Тебе́, Бо́га на́шего:/ име́яй бо кре́пость Твою́,/ мучи́телей низложи́,/ сокруши́ и де́монов немощны́я де́рзости./ Того́ моли́твами// спаси́ ду́ши на́ша.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Ін. 16:23-33)

"Воістину, воістину кажу вам: про що не попросите Отця в ім'я Моє, дасть вам" (Ін. 16:23), — сказав Господь і ще з підтвердженням: "істинно, істинно кажу вам". Який сором для нас, що ми не вміємо користуватися такою непорушною обітницею! І добре б тільки нам сором від того; а то кидається тінь на саму обітницю, начебто вона надто велика і нездійсненна. Ні, вина вся на нас, і головним чином у тому, що ми не усвідомлюємо себе вірними рабами Христовими, і совість не дає нам сподіватися якоїсь милості від Господа.

До того ж і те буває, що якщо іноді і приступає хто просити про це Бога, то з роздвоєною душею: згадає про те мимохідь у молитві своїй раз і два — і кидає, та й каже потім: "не чує Бог". Ні, просячи чогось особливо, треба тримати невідступність і невтомність у молитві, подібно до вдови, яка і безсердечного суддю докучанням своїм змусила задовольнити її прохання. Справжні молитвеники, просячи що-небудь у молитві, з'єднують із молитвою піст, бдіння, різні обмеження й усяке добродійство, до того ж просять не день, не два, а місяці й роки; зате й отримують. Їх і наслідуйте, якщо бажаєте мати успіх у молитві.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 20 червня, четвер. (7 червня за старим стилем) Седмиця 7-ма після Пасхи. Посту немає. #Святині_дня ✔️ Вілійської ікони Божої Матері «Знамення» (1889) (перехідне святкування в четвер після Вознесіння). #Святі_дня ✔️ Мч. Феодота…»
#Святі_КДА
💐СОБОР СВЯТИХ КДА: СВЯТИТЕЛЬ ІОАННИКІЙ, МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ГАЛИЦЬКИЙ

В 1891 році був призначений на Київську кафедру. Прибувши на київську землю, проводив підтримку духовної освіти та благодійності. Боровся з сектантством і в 1896 заснував антисектанстський журнал «Миссионерское обозрение». Багато зробив для покращення матеріального становища Києво-Печерської Лаври, зокрема було збудовано нову трапезну. У 1896 р. святитель Іоанникій очолив урочистості у Чернігові з приводу відкриття мощів свт. Феодосія Углицького.

У 1898 р. став першим членом Синоду. Наприкінці 1899 року широко відзначався 50-річний ювілей церковного служіння митрополита.

У 1900 р. захворів на пневмонію. 8 червня святитель причастився Святих Христових Таїн та мирно помер у Голосіївській пустині. 11 червня відбулось відспівування та поховання у Хрестовоздвиженському храмі Києво-Печерської Лаври.

Читати повністю
2024/09/28 08:17:42
Back to Top
HTML Embed Code: