Telegram Web Link
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 5 червня, середа. (23 травня за старим стилем) Седмиця 5-та після Пасхи. Віддання свята Преполовіння П’ятидесятниці. Пісний день. #Святі_дня ✔️ Прп. Михаїла спов., єп. Синадського (821). Прмч. Михаїла чорноризця (IХ). Знайдення…»
Керуючий Житомирською єпархією освятив новий храм у селі Вільшанка.

4 червня 2024 року митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим звершив чин освячення храму на честь святих рівноапостольних Кирила і Мефодія у селі Вільшанка Чуднівського благочиння. Про це повідомляє пресслужба Житомирської єпархії, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Після чину освячення митрополит Никодим очолив у храмі Божественну літургію.

За богослужінням були піднесені молитви за мир в Україні та наших воїнів.

Наприкінці богослужіння архіпастир привітав усіх присутніх із освяченням храму та подякував за спільну молитву. Окремих священнослужителів та мирян правлячий архієрей відзначив почесними грамотами і нагородами, а також привітав з днем народження благочинного Чуднівського округу протоієрея Олександра Чикуна.
5 червня – пам’ять преподобної Євфросинії, ігумені Полоцької

☘️Праведна Євфросинія народилася на початку XII століття. Дівчинка була донькою Полоцького князя і походила із княжого роду рівноапостольного Володимира.

☘️Якось вона дізналася, що батьки хочуть обручити її з одним із знатних князів. Угодниця Божа відчувала в своїй душі велике бажання присвятити себе служінню Господу і тому потай пішла з дому до обителі. Преподобна зі смирення виконували монастирські послухи, а у вільний від молитви час займалася переписом священних книг.

☘️Одного разу уві сні святій Євфросинії з'явився Ангел Господній, котрий наказав їй заснувати обитель неподалік від батьківщини. З тією ж настановою небожитель явився і місцевому єпископу. Виконуючи волю Божу, архіпастир передав подвижниці Преображенський храм у сусідньому селі для заснування при ньому жіночого монастиря.

☘️Минуло не багато часу і до блаженної почали стікатися всі, хто шукав спасіння душі. Зусиллями настоятельки Євфросинії у 1161 році був зведений кам’яний Спасо–Преображенський собор.

☘️На схилі років преподобна, передчуваючи швидку смерть, бажала здійснити паломництво на Святу Землю. Вклонившись Гробу Господньому, стариця Євфросинія невдовзі прийняла блаженну кончину в монастирі на честь Пресвятої Богородиці в Єрусалимі весною 1173 року.

☘️Через 14 років Палестину завоювали мусульмани, і християни, полишаючи Святу Землю, взяли із собою нетлінні мощі Полоцької княжни, які були перенесені в Києво-Печерську лавру. У 1910 році мощі преподобної Євфросинії були урочисто перенесені в Полоцьк у заснований нею монастир, де вони покояться донині.
#Православний_календар
🗓 6 червня, четвер.
(24 травня за старим стилем)
Седмиця 5-та після Пасхи.
Посту немає.

#Святі_дня
✔️ Прп. Симеона стовпника на Дивній горі (596). Мчч. Мелетія Стратилата, Стефана, Іоанна, Серапіона єгиптянина, Каліника волхва, Феодора і Фавста і з ними 1218-ти воїнів із жінками й дітьми (близько 218). Прп. Вікентія Леринського (до 450). Прп. Никити, стовпника Переяславльського (1186). Прославлення блж. Ксенії Петербурзької (1988).

#Святині_дня
✔️ Ржавської (Іржавської) ікони Божої Матері (1572). Явлення чудотворного образа Спаса Нерукотворного в Ярославлі (1612). Межиріцької ікони Божої Матері (XVI) (перехідне святкування в четвер 5-ї седмиці після Пасхи).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Діян. 14:20-27 (зач. 35). Прп.: Кол. 3:12-16 (зач. 258). Єв.: Ін. 9:39-10:9 (зач. 35). Прп.: Мф. 11:27-30 (зач. 43).

#Тропар_дня Преподобному Симеону стовпнику
Пусты́нный жи́тель, и в телеси́ А́нгел,/ и чудотво́рец яви́лся еси́, Богоно́се, о́тче наш Симео́не,/ посто́м, бде́нием, моли́твою Небе́сная дарова́ния прии́м,/ исцеля́еши неду́жныя и ду́ши ве́рою притека́ющих ти./ Сла́ва Да́вшему тебе́ кре́пость,/ сла́ва Венча́вшему тя,// сла́ва Де́йствующему тобо́ю всем исцеле́ния.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Ін. 9:39-10:9)

"І сказав Іісус: На суд прийшов Я у цей світ, щоб ті, хто не бачать, бачили, а ті, хто бачать, стали сліпими" (Ін. 9:39). Ті, хто не бачить, — це простий народ, який у простоті серця вірив Господу, а ті, хто бачить, — це тогочасні книжники, вчені, які через гордість розуму і самі не вірили, і народу заважали. Розумники наші себе вважають зрячими, і, тому що вважають себе такими, цураються віри в Господа, якої міцно тримаються прості серцем і розумом.

І, отже, по істині-то Господній сліпі вони, а народ бачить. Вони точнісінько як ті птахи, які вночі бачать, а вдень не бачать. Істина Христова їм темна, а протилежне цій істині — брехня, їм здається ясною; тут вони у своїй стихії. Хоч як це очевидно, а все ж вони готові запитати: "невже і ми сліпі?" Нічого приховувати: сліпі. А оскільки сліпі зі своєї вини, то гріх сліпоти і небачення світла на вас лежить. Можете бачити, та не хочете, полюбивши оманливу, але чарівну брехню.

(
Мф. 11:27-30)

"Прийдіть до Мене, всі струджені і обтяжені, і Я заспокою вас" (Мф. 11:28). О Божественного, о любезного, о сладчайшого Твоєго гласа! Підемо ж усі слідом за Господом, Котрий кличе нас! Але наперед треба відчути, що нам трудно і важко відчути, тобто що у нас гріхів багато і гріхи ці тяжкі. Від цього почуття народиться потреба шукати собі полегшення. Віра вкаже тоді нам єдиний притулок у Господі Спасителі, і кроки наші самі собою прямуватимуть до Нього.

Душа, яка забажала позбутися гріхів, знає, що сказати Господу: "Візьми тягар від мене тяжкий, гріховний, а я візьму ярмо Твоє благе". І буває так: Господь прощає гріхи, а душа починає ходити в заповідях Його. І заповіді — ярмо, і гріхи — тягар. Але, порівнявши те й інше, душа знаходить, що ярмо заповідей легке, як перо, а тягар гріхів важкий, як гора.

Не побоїмося ж охоче прийняти ярмо Господнє благе і тягар Його легкий! Так тільки, а не інакше, можемо знайти спокій душам нашим.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 6 червня, четвер. (24 травня за старим стилем) Седмиця 5-та після Пасхи. Посту немає. #Святі_дня ✔️ Прп. Симеона стовпника на Дивній горі (596). Мчч. Мелетія Стратилата, Стефана, Іоанна, Серапіона єгиптянина, Каліника волхва, Феодора…»
6 червня – вшанування козацької святині - Ржавської (Іржавської) ікони Божої Матері

Образ Пречистої Богородиці був написаний у 1572 році і перебував у Покровському храмі Запорізької Січі. Перед походами козаки зверталися до Неї з молитвою і вірили Її заступництву. Ікона мала пророчий дар: вона передчувала поразку та біду, і в знак цього Її світлий лик зрошували сльози.

Щоб урятувати святиню від наруги ворогів, козаки у 1716 р. привезли її у містечко Іржавець на Чернігівщині. Місцевий священик, отримавши ікону, побачив, що вона потребує реставрації. Відновлювали образ Божої Матері в Густинському монастирі.

Після оновлення чудотворну ікону повернули в Іржавець і 6 червня урочисто встановили у храмі. Цього ж дня сталося диво: з очей Богородиці почали литися сльози впродовж трьох днів. На четвертий день сльози стихли. Лише із правого ока лився тоненький струмок, слід від нього залишився на лику Приснодіви Марії.

Тисячі паломників йшли вклонитися святині і багатьох Вона зцілила. Особливо Богородиця допомагала бездітним, душевнохворим та недужним.

Подальша доля шанованої впродовж сторіч ікони була трагічною. Стародавній образ був втрачений під час гонінь на Церкву безбожною владою у 1930-х роках.

У храмі Успіння Пресвятої Богородиці в селі Кобижчі з післявоєнного часу знаходився один зі списків чудотворної ікони. Однак у 1995 році нечестиві люди викрали святиню.

Улітку 2006 року монахами Києво-Печерської Лаври була виготовлена нова копія Іржавської ікони, яку з радістю зустріти жителі Кобижчі та тисячі паломників, які цього дня щороку збираються на поклоніння святині.

Пресвята Богородице, спаси нас грішних!
6 червня – пам’ять блаженної Ксенії Петербурзької

☘️Праведниця народилася близько 1730 року і походила із благородної заможної сім’ї. Після досягнення повноліття вона вийшла заміж. Раптова смерть чоловіка глибоко вразила молоду жінку, бо він закінчив життя без належного християнського приготування і не встиг принести покаяння.

☘️Трагічна подія докорінно змінила її. Угодниця Господня вирішила взяти на себе важкий подвиг юродства заради Христа, щоб вимолити у Бога прощення його гріхів для спасіння душі дорогої серцю людини.

☘️Роздавши нужденним все своє майно і спадок, вона не мала постійного місця проживання. Найчастіше блаженну Ксенію бачили біля храму, де вона збирала милостиню, яку відразу ж роздавала біднякам. Ночі подвижниця проводила в полі за містом, стоячи на колінах і молячись до світанку. Босоніж, у легкій одежині, взимку і влітку свята поневірялася вулицями Санкт-Петербурга. З надзвичайним смиренням вона приймала всі знущання і образи, які їй нерідко доводилося переносити.

☘️За це Спаситель удостоїв праведну Ксенію даром прозорливості. Поступово городяни стали помічати, що за її дивною поведінкою ховається благочестиве життя, що її загадкові слова часто містять передбачення прийдешніх подій. Неодноразово жителі свідчили: якщо блаженна візьме на руки хворе дитя або благословить його - воно неодмінно видужає; якщо візьме якусь дрібницю з крамниці продавця — торгівля буде успішною; якщо вона зайде до хати - у будинку будуть панувати мир і злагода.

☘️Благодатна стариця несла подвиг добровільного юродства впродовж 45-ти років і спочила у Господі на початку XIX століття. Після багаторічного народного шанування її, було зараховано до лику святих в 1988 році. По молитвам блаженної Ксенії і до нині відбуваються численні дива зцілення, неодноразово являючи Небесне заступництво в складних обставинах життя.

☘️«О, пресла‌вная ма‌ти Ксе‌ние! Приими‌ проше‌ния на‌ша и принеси‌ и‌х ко престо‌лу милосе‌рдаго Отца‌ Небе‌снаго, я‌ко дерзнове‌ние к Нему‌ иму‌щая, испроси‌ притека‌ющим к тебе‌ ве‌чное спасе‌ние, на блага‌я дела‌ и начина‌ния на‌ша ще‌дрое благослове‌ние, от вся‌ких бе‌д и скорбе‌й избавле‌ние».

🌿Усіх іменинниць щиро вітаємо з Днем Ангела!
https://www.tg-me.com/nizhin_eparkhia/9066
#Православний_календар
🗓 7 червня, п'ятниця.
(25 травня за старим стилем)
Седмиця 5-та після Пасхи.
Пісний день.

#Святині_дня
✔️ Третє знайдення чесної глави святого славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Iоанна (близько 850).

#Святі_дня
✔️ Мц. Вікторії Єфеської. Сщмч. Ферапонта, єп. Кіпрського (IV). Свт. Інокентія, архієп. Херсонського і Таврійського (1857). Прмц. Єлени (Коробкової) (1938). Прмч. Тавріона (Толоконцева) (1939).

#Читання_дня
Утр.: — Лк. 7:17-30 (зач. 31). На літ.: — Ап.: Діян. 15:5-34 (зач. 36). Предтечі: 2 Кор. 4:6-15 (зач. 176). Єв.: Ін. 10:17-28 (зач. 37). Предтечі: Мф. 11:2-15 (зач. 40).

#Тропар_дня Святому Іоанну Предтечі
От земли́ возсия́вши, Предте́чева глава́/ лучи́ испуща́ет нетле́ния ве́рным исцеле́ний/ свы́ше собира́ет мно́жество А́нгел,/ до́ле же созыва́ет челове́ческий род,/ единогла́сную возсыла́ти сла́ву Христу́ Бо́гу.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Ін. 10:17-28)

"Ви не вірите, бо ви не з овець Моїх" (Ін. 10:26), — каже Господь невіруючим іудеям. "Вівці Мої слухаються голосу Мого, і Я знаю їх, і вони йдуть за Мною" (Ін. 10:27). Невіруючі не від стада Христового. Тоді невіруючі були такі, які ще не входили до стада, а тепер між нами невіруючі всі ті, які відпали від віри або відстали від стада Христового.

Господь — пастир: усі Його вівці за Ним ідуть, слідуючи Його вченню і виконуючи Його святі заповіді. Грішники — це вівці хворі і слабкі, але все ж плетуться тут же разом зі стадом. А ті, що втратили віру, — це ті, які зовсім відстали, і кинуті на поталу звірам.

Ось вони-то справжні відсталі. Вони не зі стада Христового і голосу Його не слухають; і Він не знає їх, не знає тому, що вони не дають знати про себе, як дала знати кровоточива. І на суді сказано їм буде: не знаю вас, відійдіть.

(
Мф. 11:2-15)

"Царствие небесное нýдится, и нýждницы восхищаютъ е"* (Мф. 11:12). "Нудиться" Царство, тобто з нуждою, з працею, зусиллями і тяжкими подвигами досягається; тому і досягає його тільки той, хто веде життя нелегке, подвижницьке. Цим на шляху до Царства заперечується всякого роду втішність. Втіхи всіх сортів віддаляють від Царства, а в нас нині тільки й турбот що про втіхи, зрідка душевні, а більше тілесні: їсти, пити, веселитися, гуляти і розкошувати в усьому.

Царству сказали: "прошу тебе, вибач мене", хоч і в ньому бенкет, і бенкет царський, якого й на думку нікому не спаде приготувати, та смаки в нас не ті. Що там солодким вважається, те нам гірко; що там приємно, те нам гидко, що там веселить, те нас обтяжує — розійшлися зовсім. І Царство з подвижниками, які здобувають його, відходить від нас. Ми і раді, навіть готові скоріше б прогнати їх, і розмови вже про те заводимо, але лукавий все якось не примудряється це залагодити.

*Переклад церковно-слов’янською залишений тут, тому що саме на ньому базується коментар святителя Феофана. Український переклад: "Царство Небесне силою здобувається, і хто докладає зусилля, здобуває його".

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 7 червня, п'ятниця. (25 травня за старим стилем) Седмиця 5-та після Пасхи. Пісний день. #Святині_дня ✔️ Третє знайдення чесної глави святого славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Iоанна (близько 850). #Святі_дня ✔️»
7 червня – пам’ять великого проповідника - святителя Інокентія Херсонського

☘️Святитель Христовий народився у 1800 році в місті Єлець. Походив хлопчик із священицької сім’ї і в Святому Хрещенні отримав ім’я Іоанн.

☘️Здобувши чудову духовну освіту на батьківщині, юний Іоанн поступив до Київської духовної академії. Саме в академії він проявив себе талановитим проповідником. Після закінчення навчання, учень Христовий деякий час викладав у Петербурзькій духовній школі. Тут він прийняв чернечий постриг і згодом був рукопокладений у священники.

☘️У 30 років отець Інокентій призначається ректором Київської духовної академії. Володіючи блискучим даром учителя, він оживив інтерес до вчених занять серед учнів. У Києві він досяг скасування викладання богослов'я латинською мовою, що сприяло розвитку духовних наук.

☘️Восени 1836 року святого Інокентія зводять у єпископський сан. Святитель очолив Харківську кафедру, а згодом був переведений на Херсонську єпархію.

🍀Тут він плідно подвизається на благо Церкви Христової, духовно окормлює свою паству і відновлює древні християнські пам’ятники, зруйновані мусульманами.

☘️В останні роки свого служіння святий Інокентій приймав живу архіпастирську участь у бідах Кримської війни. Також святитель прославив чудотворну Касперівську ікону Божої Матері, яка вважається заступницею м. Одеси та всього Південного краю України.

☘️Угодник Божий написав багато молитв, які полюбив народ - акафіст Страстям Христовим, акафіст Покрову Божої Матері та інші.

Спочив святитель Христовий у світлий празник Святої Трійці 1857 року.
#Православний_календар
🗓 8 червня, субота.
(26 травня за старим стилем)
Седмиця 5-та після Пасхи.
Посту немає.

#Святі_дня
✔️ Апп. від 70-ти Карпа і Алфея (I). Мчч. Аверкія та Єлени (I). Прп. Іоанна Психаїта спов. (IХ). Мч. Георгія Нового (1515). Знайдення мощей прп. Макарія Калязинського (1521).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Діян. 15:35-41 (зач. 37). Єв.: Ін. 10:27-38 (зач. 38).

#Тропар_дня Апостолам
Апо́столе святы́й Ка́рпе,/ моли́ Ми́лостиваго Бо́га,/ да прегреше́ний оставле́ние// пода́ст душа́м на́шим.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Ін. 10:27-38)

"Коли не вірите Мені, вірте ділам Моїм" (Ін.
10:38), — каже Господь. Справи Господні явні були всім, і Він міг вказати на них гласно. Це — зцілення різних хвороб, вигнання бісів, влада над природою, відання сердечних думок, прорікання майбутнього, сила слова і панування над душами. Усі ці справи доводили ясно, що Іісус Христос — від Бога і що слово Його — істина.

Для нас до тих діл долучилися ще дивовижна Смерть, Воскресіння, Вознесіння, Зішестя Святого Духа, заснування Церкви, дивовижні дари духовні у вірян, перемога над язичництвом і благодатні сили, які дотепер не припиняють діяти в Церкві Божій. Усе це — діла Господні. Усякому невірі можна сказати: якщо не віриш слову, повір справам цим, що голосно свідчать про Божество Господа нашого Іісуса Христа, і, повіривши, прийми всю Його істину. Але чим тоді відповідали іудеї Господу? Знову "шукали схопити Його" (Ін. 10:39).

Що нинішні невіри? Сидять і сплітають неправду на неправду, щоб "схопити" (Ін. 10:39) не Господа — бо це не до снаги їм, а тих, які прості у вірі й не можуть розплутати їхніх хитросплетінь.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 8 червня, субота. (26 травня за старим стилем) Седмиця 5-та після Пасхи. Посту немає. #Святі_дня ✔️ Апп. від 70-ти Карпа і Алфея (I). Мчч. Аверкія та Єлени (I). Прп. Іоанна Психаїта спов. (IХ). Мч. Георгія Нового (1515). Знайдення…»
Священнослужителі УПЦ доправили 4 тонни гуманітарної допомоги ЗСУ та жителям прифронтових міст.

4-7 червня 2024 року з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія заступник голови Синодального відділу УПЦ з соціально-гуманітарних питань протоієрей Костянтин Дворовий та голова відділу соціального та гуманітарного служіння Київської єпархії протоієрей Андрій Дворовий доставили благодійну допомогу масою 4 тонни Захисникам України та мешканцям прифронтових населених пунктів Донеччини та Харківщини. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сторінку у Facebook Відділу УПЦ з соціально-гуманітарних питань.

Священнослужителі побували у п’яти військових підрозділах та передали допомогу бойовим частинам, які захищають Україну на Авдіївському, Лиманському, Торецькому, Часовоярському та Бахмутському напрямках.

До складу допомоги військовим входили медикаменти, кровозупинні бинти, енергетики, харчові продукти, засоби гігієни, автошини та спецзасоби.

Братії Святогірської лаври, людям, котрі знайшли у цій обителі прихисток, постраждалим мешканцям Слов’янська та Костянтинівки священники передали харчові продукти, одяг, постелі, засоби гігієни, медичні засоби, іграшки для дітей тощо.

Також гуманітарну допомогу було передано у прифронтові населені пункти, де громади храмів зі священниками кожен день годують людей та надають їм прихисток.

«Люди залишились без роботи, багато хто без свого житла, під постійними обстрілами ворожої артилерії, дронів, авіації, без опалення, газу, води. Вдячні усім вам, що ділитесь теплом своїх сердець з тими, кому зараз допомога потрібна найбільше», — висловив подяку усім, хто взяв участь у зборі допомоги, протоієрей Костянтин Дворовий.

Долучитися до підтримки Місії Милосердя: 4246 0010 0436 1857
На сайті, фото.
У Черкасах учасники провокації проти вірян УПЦ зламали руку жінці.

6 червня 2024 року в Черкасах група активістів влаштувала чергову провокацію під будівлею Соснівського суду, де відбувалося засідання за обвинуваченням митрополита Черкаського і Канівського Феодосія. Про це повідомляє пресслужба Черкаської єпархії, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

У ході провокації активісти використовували поліпропіленові плакати зі спотворенням зображення Божої Матері, вигукували образливі гасла проти Української Православної Церкви й особисто проти Черкаського архієрея.

Як повідомляє єпархіальна пресслужба, вказані особи всіляко намагалися ображати віруючих, били плакатами по голові та штовхали. Присутність поліції не зупиняла провокаторів.

Внаслідок таких дій серйозно постраждала парафіянка Архангело-Михайлівського кафедрального собору міста Черкаси Надія Чернявська. Після того, як активісти вкотре штовхнули жінку в спину, вона впала та під час падіння отримала перелом зі зміщенням кістки руки.

Побої з постраждалої вірянки були зафіксовані у медичному закладі. Також було подано заяву до поліції.

In English.
2024/11/16 07:36:17
Back to Top
HTML Embed Code: