Telegram Web Link
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 1 серпня, четвер. (19 липня за старим стилем) Седмиця 6-та після П'ятидесятниці. Посту немає. #Святі_дня ✔️ Прп. Макрини, сестри свт. Василія Великого (380). Прп. Дія (близько 430). Блгв. кн. Романа (Олеговича) Рязанського (1270).…»
1 серпня – пам’ять преподобного Серафима Саровського, чудотворця

☘️Великий православний подвижник народився 1754 року в місті Курську. Все його життя супроводжувалося ознаками Божої милості. Якось у дитинстві мати взяла хлопчика із собою на будівництво храму і він, оступившись, упав із дзвіниці – Спаситель зберіг його неушкодженим.

☘️Богоугодний юнак у сімнадцять років твердо вирішив відмовитися від земних благ і присвятити усе своє життя служінню Господу. Він прийшов до Києва, щоб взяти благословення на монашество у тамтешніх подвижників, а потім спрямував свій шлях до Саровської Успенської пустині, яка була відома суворим виконанням чернечого уставу і подвижницьким життям монахів.

☘️У 1793 преподобний Серафим прийняв священний сан і невдовзі, бажаючи пустинножительства, оселився в лісовій келії для усамітненої молитви. Там диявол посилив боротьбу проти праведника, і преподобний взяв на себе подвиг стовпництва, тобто постійної молитви в дуже обмеженому місці.

☘️Тисячу днів і ночей подвижник з піднятими руками молився на камені. Безсилий духовно проти блаженного, лукавий наслав на святого Серафима розбійників. Вони завдали йому смертельних ран, але з'явилася Цариця Небесна і зцілила преподобного.

☘️Після одужання праведник три роки перебував у подвигу безмовності, а в 1810 році оселився в монастирській келії. За любов до Бога і блаженне життя Господь наділив святого дарами прозорливості й чудотворення. Багато вірян приходило до преподобного за благословенням, порадою і духовною втіхою.

☘️Богородиця заздалегідь сповістила подвижника про його кончину і взимку 1833 року блаженний віддав душу Вседержителю під час молитви. На його могилі відбувалися численні дива та зцілення і 1 серпня 1903 року Серафима Саровського було прославлено як святого.

☘️«О пречу‌дный о‌тче Серафи‌ме, всем прибега‌ющим к тебе‌ скоропослу‌шный помо‌щниче! Вознеси‌ о нас благомо‌щную твою‌ моли‌тву ко Го‌споду, да огради‌т нас от паде‌ний грехо‌вных и и‌стинному покая‌нию да научи‌т нас, во е‌же вни‌ти нам в ве‌чное Небе‌сное Ца‌рство».
У Рівненській єпархії відбувся з’їзд православної молоді.

29 липня з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Пимена відбувся одноденний з’їзд православної молоді Корецького благочиння II. Захід проходив на “Хуторі Воронуха” та зібрав 30 дітей з Великих Межирічів, Городища, Іванівки, Невіркова, Самостріл і Стовпина.

З‘їзд розпочали з молебню перед початком доброї справи. Після цього розділили молодь на команди для того, щоб якомога цікавіше провести різноманітні ігри та змагання.

Між розвагами біля вогнища отець Віталій Захленюк поговорив з молоддю на тему: ”Як впливають татуювання, азартні ігри шкідливі слова та звички на сучасну людину “.

Молодь разом зі священниками грали у футбол, волейбол, настільний теніс, купалися, спілкувались, молились.
#Православний_календар
🗓 2 серпня, п'ятниця.
(20 липня за старим стилем)
Седмиця 6-та після П'ятидесятниці.
Пісний день.

#Святі_дня
✔️ Святого славного пророка Iлії (IХ ст. до Р. Х.). Прп. Авраамія Галицького, Чухломського (1375). Знайдення мощей прмч. Афанасія Брестського (1649). Сщмч. Константина Словцова пресвітера (1918); сщмчч. Олександра Архaнгельського, Георгія Нікітіна, Іоанна Стебліна-Каменського, Сергія Гортинського і Феодора Яковлєва пресвітерів, прмчч. Тихона (Кречкова), Георгія (Пожарова), Косми В’язникова і мчч. Євфимія Гребенщикова і Петра В’язникова (1930); сщмч. Олексія Знаменського пресвітера (1938); прмч. Феодора Абросимова (1941).

#Святині_дня
✔️ Чухломської, або Галичської (1350), Оршанської (1631) та Абалацької («Знамення») (1637) ікон Божої Матері.

#Читання_дня
Утр.: — Лк. 4:22-30 (зач. 14). На літ.: — Ап.: Прор.: Як. 5:10-20 (зач. 57). Єв.: Прор.: Лк. 4:22-30 (зач. 14).

#Тропар_дня Пророку Ілії
Во пло́ти А́нгел,/ проро́ков основа́ние,/ вторы́й Предте́ча прише́ствия Христо́ва Илия́ сла́вный,/ свы́ше посла́вый Елисе́еви благода́ть,/ неду́ги отгоня́ти/ и прокаже́нныя очища́ти,// те́мже и почита́ющим его́ то́чит исцеле́ния.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Лк. 4:22-30)

Назаретяни дивувалися слову Господа, а все ж не вірували: завадила заздрість, як відкрив Сам Господь. І всяка пристрасть противна істині й добру, заздрість же більш за все, бо сутність її становлять неправда та злоба; ця пристрасть найнесправедливіша й найотруйніша і для носія її, і для того, на кого вона спрямована. У малих розмірах вона буває у всякого, як тільки рівний і тим паче гірший бере гору.

Егоїзм збуджується, і заздрість починає точити серце. Це ще не так буває мучительно, коли й самому відкрита дорога; але коли вона загороджується, і загороджується тим, до кого вже почалася заздрість, тоді прагнення її нестримні: тут мир неможливий. Заздрість вимагає скинення з гори свого противника і не заспокоїться, поки як-небудь не досягне цього чи не згубить самого заздрісника.

Доброзичливці, у яких прихильні почуття переважають над егоїстичними, не страждають від заздрості. Це вказує шлях до погашення заздрості і всякому, хто мучений нею. Треба поспішати збудити в собі доброзичливість, особливо до того, кому заздриш, і виявити це на ділі, — одразу заздрість і стихне. Декілька повторень у тому ж роді, і, з Божою допомогою, вона зовсім стихне. Але так залишити її — змучить, зсушить і в гроб загонить, коли не подолаєш себе й не змусиш чинити добро тому, кому заздриш.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «#Православний_календар 🗓 2 серпня, п'ятниця. (20 липня за старим стилем) Седмиця 6-та після П'ятидесятниці. Пісний день. #Святі_дня ✔️ Святого славного пророка Iлії (IХ ст. до Р. Х.). Прп. Авраамія Галицького, Чухломського (1375). Знайдення мощей прмч.…»
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
На Волині провели велопаломництво з молитвою про мир в Україні.

У Володимир-Волинській єпархії з ініціативи настоятеля Введенського храму м. Ковеля протоієрея Василія Сергійчука було організовано велопаломництво молоді парафії до Милецького чоловічого монастиря. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на єпархіальну пресслужбу.

У заході взяли участь 36 учасників, які на велосипедах подолали 74 км. Технічну підтримку велопаломництву надали матінка І. Сергійчук та Є. Рисак.

У Введенському храмі та у Милецькому монастирі учасники заходу помолилися за мир в Україні.

На зворотньому шляху велопаломникам запропонували відпочинок та козацький куліш.
🙏Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив престольне свято Іллінської церкви на Подолі.

2 серпня 2024 року, у день пам’яті святого славного пророка Божого Ілії, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в столичному Іллінському храмі на Подолі.

Предстоятелю співслужили вікарії Київської єпархії єпископ Вишневський Спиридон і єпископ Бородянський Марк, духовенство храму та гості у священному сані.

Після читання святого Євангелія Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до пастви зі словом проповіді.

За Літургією Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив дияконську хіротонію.

Священнослужителі на чолі з Предстоятелем звершили чин славлення перед іконою святого пророка Ілії. Після завершення богослужіння Блаженніший архіпастир привітав вірян зі святом.
2024/11/05 23:04:39
Back to Top
HTML Embed Code: