Telegram Web Link
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
#Православний_календар
🗓 3 серпня, субота.
(21 липня за старим стилем)
Седмиця 6-та після П'ятидесятниці.
Посту немає.

#Святі_дня
✔️ Прор. Єзекіїля (VI ст. до Р. Х.). Прпп. Симеона, Христа заради юродивого, та Іоанна, співпосника його (близько 590). Мч. Віктора Марсельського (близько 290). Прп. Онуфрія мовчазного, Печерського, в Ближніх печерах (ХII–ХIII). Сщмч. Петра Голубєва пресвітера (1938). Знайдення мощей св. Романа Медведя спов., пресвітера (1999).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Рим. 9:1-5 (зач. 100). Єв.: Мф. 9:18-26 (зач. 32).

#Тропар_дня Пророку Єзекіїлю
Проро́че Бо́жий Иезеки́иле,/ предзре́вый затворе́нная Ду́хом врата́/ и Плотоно́сца, во исхо́де сих, Еди́наго сказа́вый Бо́га,/ Того́ моли́, мо́лимся,/ да отве́рзет дверь ми́лости Своея́// и спасе́т ду́ши благоче́стно пою́щих па́мять твою́.

Преподобним Онуфрію мовчазному і Онисиму затворнику
Преблаже́ннии и Богоно́снии отцы́ на́ши Ону́фрие и Они́симе,/ я́ко стяжа́вшии дерзнове́ние ко Го́споду/ равноа́нгельным свои́м житие́м,/ его́же ра́ди обогати́ Христо́с нетле́нием и чудесы́ мо́щи ва́ша,/ мо́лим вас приле́жно:/ испроси́те душа́м на́шим очище́ние/ и ве́лию и бога́тую ми́лость.


📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 9:18-26)

«Казала кровоточива: як тільки доторкнусь до одежі Його, одужаю» (Мф. 9:21), — і отримала по вірі своїй. Для нас, чуттєвих, необхідний чуттєвий доторк, аби прийняти нечуттєву силу. Господь так і влаштував. Церква Його свята має видиме влаштування. Різноманітні частини її обіймають нас, і ми доторкаємося до них. Сила Божа, яка перебуває всередині Церкви, приймається через такий доторк, у кого є приймач — віра, що говорить: «як тільки доторкнусь... одужаю». Церква — тіло і риза Господня. Найвидніші частини, яких торкаємося ми, — Божественні таїнства, і особливо, після Хрещення й Миропомазання, таїнство Тіла і Крові Господніх, у союзі з таїнством Покаяння. Але й у всіх інших частинах доторк до віри може приваблювати необхідну силу від Господа, Який всюди є та кожного, хто так діє, бачить, і в серці його каже йому: дерзай, чадо! Вільнодумці, неприхильні до зовнішнього чину Церкви, самі себе позбавляють, отже, можливості доторкнутися і до внутрішньої, Божественної сили, яка все оживляє. Тому залишаються хворими й течією суєтних думок та почуттів виснажуються, сохнуть духовно і завмирають.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 3 серпня, субота. (21 липня за старим стилем) Седмиця 6-та після П'ятидесятниці. Посту немає. #Святі_дня ✔️ Прор. Єзекіїля (VI ст. до Р. Х.). Прпп. Симеона, Христа заради юродивого, та Іоанна, співпосника його (близько 590). Мч.…»
Священники Місії Милосердя передали 4 тонни гуманітарного вантажу ЗСУ та жителям прифронтових міст Донеччини та Харківщини.

З 29 липня по 1 серпня 2024 року з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія відбулася гуманітарна поїздка духовенства Київської єпархії до прифронтових міст Донеччини та Харківщини. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на телеграм-канал «Церква допомагає».

Загалом в ході даної поїздки було передано 4 тонни гуманітарної допомоги на суму 350 тис. грн.

У місії взяли участь заступник голови Синодального відділу УПЦ з соціально-гуманітарних питань протоієрей Костянтин Дворовий та голова відділу соціального та гуманітарного служіння Київської єпархії протоієрей Андрій Дворовий.

Священники відвідали три бойових частини та передали військовим мотоцикл, енергетики, харчові продукти, грілки та інші побутові речі.

«Відвідали також братію Святогірської лаври, привітали та передали обителі генератор і харчі. Окрім того, привітали матінку Євдокію та сестер скиту на честь святителя Іоанна Шанхайського у селі Адамівка з річницею відкриття обителі, передали продукти харчування», — ділиться отець Андрій.

Далі священники-волонтери відвідали прифронтові населені пункти, де громади храмів з духовенством кожен день годують людей та надають їм прихисток. Зокрема, для парафії преподобного Іова Почаївського м. Костянтинівки, яка випікає хліб та годує багатьох людей, передали генератор та харчові продукти.

«Побували в Слов’янську, Краматорську, Костянтинівці, Святогірську, Адамівці, Миколаївці та інших селах. Багато міст та сіл знаходяться під постійними обстрілами без світла, опалення, магазинів та аптек. Дуже багато прильотів. Відвідувати ці пункти та передавати допомогу стає все важче і важче. Ми вже не можемо заїжджати в ті міста, де бували раніше. Тут наша допомога найбільше потрібна. Волонтери майже сюди не доїжджають», — розповідає отець Костянтин.

Жителям прифронтових міст та сіл передали продуктові набори, засоби гігієни, одяг, ліки, харчові продукти тощо.
У двох храмах на Закарпатті освятили нові престоли.

2 серпня 2024 року, в день пам’яті святого пророка Божого Ілії, відбулося освячення нових престолів у храмах Мукачівської та Хустської єпархій. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на єпархіальні пресслужби.

Митрополит Мукачівський і Ужгородський Феодор освятив новий престол в Іллінському храмі села Павшино, що на Мукачівщині.
Після чину освячення архіпастир очолив у храмі Божественну літургію. Його Високопреосвященству співслужили єпископ Свалявський Іларій та духовенство єпархії.
За богослужінням підносилися сугубі молитви за мир в Україні та за військовослужбовців ЗСУ.
Після Літургії та хресного ходу навколо храму правлячий архієрей звернувся до всіх присутніх зі словом проповіді. Митрополит Феодор висловив подяку настоятелю храму протоієрею Віктору Місо, духовенству та всім парафіянам за труди та розбудову святині та закликав на всіх Боже благословення.

З благословення митрополита Хустського і Виноградівського Марка вікарій Хустської єпархії єпископ Угольський Симеон освятив престол в Іллінському храмі смт. Ясіня (Лопушанка).
Після освячення єпископ Симеон у співслужінні духовенства єпархії очолив у храмі Божественну літургію.
Наприкінці богослужіння Його Преосвященство звернувся до всіх присутніх з архіпастирським словом та привітав парафіян зі знаковим днем у житті церковної громади.
На сайті, фото.
☀️😇Літо — час зустрічей та духовного дозвілля для дітей та молоді.

У єпархіях Української Православної Церкви продовжують організовувати дозвілля для молоді та дітей. Зокрема, у Волинській єпархії з 22 по 26 липня діяв табір «Стежина добра», а також 29 липня розпочав діяльність табір «Веселка». У Володимир-Волинській єпархії розпочав роботу наметовий табір «Цитадель-2024».
Докладніше.
У Почаївській лаврі вказали на субʼєктивність інформації про «численні порушення» у користуванні майном обителі.

Інформація ЗМІ, яка говорить про порушення щодо користування нерухомим майном Почаївської лаври, не відповідає дійсності. Про це зазначається у заяві прессекретаря Свято-Успенської Почаївської лаври архімандрита Гавриїла, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«На території Свято-Успенської Почаївської лаври 05.06.2024 р. було розпочато комісійну перевірку стану збереження державного нерухомого майна Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника», — йдеться у заяві.

Станом на сьогодні, як повідомив прессекретар обителі, Свято-Успенська Почаївська лавра — користувач майна за договором №1 від 12 грудня 2003 року — жодних документів, складених за результатами проведення перевірки, офіційно не отримала.

З різних джерел громадськості стає відомо про «численні порушення під час перевірки». У зв’язку із цим братія Почаївської лаври звертається зі спростуванням вказаної інформації.

«Як офіційний прессекретар Лаври заявляю, що вся інформація у вищевказаних джерелах, яка говорить про наші порушення, не відповідає дійсності.

Така поведінка засобів масової інформації нічого спільного з кодексом честі журналіста не має і носить характер цілеспрямованої інформаційної пропаганди проти Почаївської лаври», — зазначається у заяві.
#Православний_календар
🗓 4 серпня, неділя.
(22 липня за старим стилем)
Неділя 6-та після П'ятидесятниці.
Посту немає.

#Святі_дня
✔️ Пам’ять святих отців шести Вселенських Соборів (перехідне святкування в неділю, найближчу до 16 липня). Мироносиці рівноап. Марії Магдалини (I). Перенесення мощей сщмч. Фоки (403–404). Прп. Корнилія Переяславського (1693). Сщмч. Михаїла Накарякова пресвітера (1918); сщмч. Олексія Ільїнського пресвітера (1931).

#Читання_дня
Утр.: — Лк. 24:36-53 (зач. 114). На літ.: — Ап.: Рим. 12:6-14 (зач. 110). Свв. отцям: Євр. 13:7-16 (зач. 334). Єв.: Мф. 9:1-8 (зач. 29) (про зцілення розслабленого в Капернаумі). Свв. отцям: Ін. 17:1-13 (зач. 56).

#Тропар_дня Неділі
Собезнача́льное Сло́во Отцу́ и Ду́хови,/ от Де́вы ро́ждшееся на спасе́ние на́ше,/ воспои́м, ве́рнии, и поклони́мся,/ я́ко благоволи́ пло́тию взы́ти на кре́ст,/ и сме́рть претерпе́ти,/ и воскреси́ти уме́ршия// сла́вным воскресе́нием Свои́м.

Святим отцям
Препросла́влен еси́, Христе́ Бо́же наш,/ свети́ла на земли́ отцы́ на́ша основа́вый/ и те́ми ко и́стинней ве́ре вся ны наста́вивый,// Многоблагоутро́бне, сла́ва Тебе́.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Ін. 17:1-13)
Арій став відкидати божество Сина Божого і Його єдиносутність з Богом Отцем. На нього піднялася вся Церква; всі віруючі, у всіх кінцях світу, єдиними вустами сповідували, що Господь Іісус Христос є Син Божий Єдинородний, Бог від Бога, народжений, не створений, єдиносущний Отцю.

Інший подумав би, що це випадкове якесь натхнення на однодумність; але ця віра пройшла потім вогняне випробування, коли на бік аріан схилилася влада і знать. Ні вогонь, ні меч, ні гоніння не могли винищити її, і вона негайно виявилася всюди всіма, як тільки припинявся тиск зовнішньої сили. Це означає, що вона становить серце Церкви і сутність її сповідання.

Слава Господу, що зберігає в нас цю віру! Бо поки вона є, ми ще християни, хоч і погано живемо; не стане її — і християнству кінець.

(
Мф. 9:1-8)
Господь прощає гріхи розслабленому. Радіти б; але лукавий розум вчених книжників каже: "Він богохульствує" (Мф. 9:3). Навіть коли сталося чудо зцілення розслабленого на підтвердження тієї втішної для нас істини, що "Син Людський має владу на землі прощати гріхи" (Мф. 9:6), — і тоді народ прославив Бога, а про книжників нічого не сказано, мабуть, тому, що вони й при цьому плели якісь лукаві питання.

Розум без віри — підступник; раз у раз кує лукаві підозри і сплітає огуди на всю царину віри. Чудесам то не вірить, то вимагає найвідчутнішого чуда. Але коли воно дане буває і зобов'язує до покірності вірі, він не соромиться ухилятися, перекручуючи або криво тлумачачи чудесні дії Божі. Так само ставиться він і до доказів істини Божої. І дослідні, і розумові докази представляють йому в достатній кількості і силі: він і їх покриває сумнівом.

Розбери всі його закиди, і побачиш, що все в них одне лукавство, хоч на його язиці це має славу розумності, тож мимоволі доходиш до висновку, що розумність і лукавство одне й те саме. У царині віри апостол каже: "Ми... розум Христовий маємо" (1 Кор. 2:16). Чий же розум поза областю віри? Лукавого. Тому й відмінною рисою його стало лукавство.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 4 серпня, неділя. (22 липня за старим стилем) Неділя 6-та після П'ятидесятниці. Посту немає. #Святі_дня ✔️ Пам’ять святих отців шести Вселенських Соборів (перехідне святкування в неділю, найближчу до 16 липня). Мироносиці рівноап.…»
4 серпня – пам’ять рівноапостольної мироносиці Марії Магдалини

☘️Угодниця Божа удостоїлася першою з-поміж людей побачити воскреслого Господа Ісуса Христа.

☘️Народилася свята Марія в галілейському містечку Магдали. Від юності дівчина страждала важкою недугою — біснуванням. Коли Спаситель вигнав із неї сім бісів, вона, залишивши свої пожитки, пішла за Ним (Лк. 8:2).

☘️Праведниця не полишала Господа після взяття Його юдеями, коли почала вагатися віра найближчих учнів у Вчителя. Вона стояла біля Хреста разом із Пресвятою Богородицею і апостолом Іоанном (Ін. 19:25). Служачи Господу під час Його земного життя, Марія Магдалина бажала послужити Йому і після смерті, помазавши миром та ароматами благодатне Тіло Христа.

☘️Воскреслий Спаситель відіслав святу мироносицю зі звісткою від Нього до учнів, і блаженна Марія, радіючи, сповістила апостолам про надзвичайне диво. Церква вшановує блаженну Марію Магдалину рівноапостольною, як першу благовісницю Христового Воскресіння.

☘️Продовжуючи апостольське служіння, праведна Марія проповідувала Євангеліє в Римі. За переданням, вона піднесла імператору червоне яйце як символ нового життя, що символізує віру в майбутнє спільне Воскресіння.

☘️Згодом блаженна Марія допомагала святому апостолу Іоанну Богослову в його проповіді в Ефесі. Там вона мирно спочила у Господі.

☘️Іменинниць вітаємо з днем ангела! Хай небесне покровительство святої Марії Магдалини допомагає нам у всьому бути істинними учнями Спасителя.
У Почаївській лаврі спростували чергову неправдиву інформацію в ЗМІ про порушення в обителі.

Інформація ЗМІ про буцімто «зникнення» дверей у Троїцькому соборі Почаївської лаври не відповідає дійсності. Прессекретар Свято-Успенської Почаївської лаври архімандрит Гавриїл опублікував чергове спростування неправдивої інформації щодо обителі.

«З різних засобів масової інформації лунає інформація про те, що за наслідками перевірки нібито були виявлені численні порушення. Зокрема, повідомляється про незаконну заміну монахами дверного пройому західної сторони Троїцького собору», – йдеться у коментарі.

Прессекретар монастиря повідомив, що оригінальні двері Троїцького собору, які втсановлені понад 100 років тому, повністю збережені, хоча і профункціонували втричі більше свого максимального терміну експлуатації, та знаходяться в монастирі.

В Почаївській лаврі вчергове закликали засоби масової інформації не публікувати неперевірену і недостовірну інформацію.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🕊️Тисячі вірян на богослужінні в Лаврі в день памʼяті Почаївської ікони Божої Матері.
Клірика Волинської єпархії відзначили медаллю «За оборону Торецька».

2 серпня 2024 року, після богослужіння з нагоди престольного свята Іллінської парафії села Борочиче, клірику Волинської єпархії протоієрею Юрію Зарафутдінову від військової адміністрації міста Торецьк передали особливу нагороду – медаль «За оборону Торецька». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на єпархіальну пресслужбу.

Після вручення нагороди протоієрей Юрій Зарафутдінов подякував настоятелю Іллінської парафії протоієрею Володимиру Сергійчуку, священникам та всім, хто постійно допомагає підрозділу, в якому він проходить службу, за різноманітне матеріально-технічне забезпечення.

Насамкінець священнослужителі виголосили многоліття Захисникам та народу України. Також було проспівано «Вічну пам’ять» полеглим на війні Героям.
Forwarded from ПОЧАЇВСЬКИЙ ЛИСТОК (Αρχιδιάκονος)
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
"Пред Святою Твоєю Іконою"... Співає багатотисячний весь собор.
2024/11/06 01:37:06
Back to Top
HTML Embed Code: