Telegram Web Link
Преображенський собор в Одесі відвідав Державний секретар Ватикану.

20 липня 2024 року Преображенський кафедральний собор м. Одеси, який минулого року зазнав руйнувань внаслідок російського ракетного обстрілу, відвідав Державний секретар Святого Престолу кардинал П’єтро Паролін у супроводі Апостольського Нунція в Україні архієпископа Вісвальдаса Кульбокаса та голови Одеської обласної військової адміністрації Олега Кіпера. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Одеської єпархії.

В ході візиту високі гості були ознайомлені з історією собору та деталями трагедії, спричиненої російським обстрілом 23 липня 2023 року.

З благословення митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела архієпископ Арцизький Віктор разом із помічником настоятеля собору протоієреєм Мирославом передали шановним гостям точні копії Касперівської ікони Божої Матері та факсимільне видання Пересопницького Євангелія.

Державний секретар Святого Престолу кардинал П’єтро Паролін висловив подяку за зустріч, подарунки від митрополита Агафангела та побажав найскорішого відбудування Преображенського собору.
#Православний_календар
🗓 21 липня, неділя.
(8 липня за старим стилем)
Неділя 4-та після П'ятидесятниці.
Посту немає.

#Святині_дня
✔️ Явлення ікони Пресвятої Богородиці у Казані (1579). Знамення від ікони Божої Матері «Благовіщення» в Устюзі (1290). Шановані списки з Казанської ікони Божої Матері: у Москві (1612), Казані (1579) та Петербурзі (1721); Ярославська (1588), В’язниківська (1624), Нижньоломівська (1643), Вітебська (1655), Тобольська (1661), Каплунівська (1689), Тамбовська (1695), Пензенська (1717), Піщанська (1754), Чимєєвська (1770), Височинівська (ХVIII), Вишенська (1812). Якобштадтської ікони Божої Матері (XVII).

#Святі_дня
✔️ Собор прпп. отців Псково-Печерських (перехідне святкування в Неділю 4-ту після П’ятидесятниці). Вмч. Прокопія (303). Прав. Прокопія, Христа заради юродивого, Устюзького чудотворця (1303). Прав. Прокопія Устьянського (ХVII). Сщмчч. Олександра Попова, Феодора Распопова і Миколая Брянцева пресвітерів (1918).

#Читання_дня
Утр.: — Лк. 24:1-12 (зач. 112). На літ.: — Ап.: Рим. 6:18-23 (зач. 93). Вмч.: 2 Тим. 2:1-10 (зач. 292). Богородиці: Флп. 2:5-11 (зач. 240). Єв.: Мф. 8:5-13 (зач. 25). Вмч.: Мф. 10:37-11:1 (зач. 39). Богородиці: Лк. 10:38-42,11:27-28 (зач. 54).

#Тропар_дня Неділі
Да веселя́тся небе́сная,/ да ра́дуются земна́я,/ я́ко сотвори́ держа́ву/ мы́шцею Свое́ю Госпо́дь,/ попра́ сме́ртию сме́рть,/ пе́рвенец ме́ртвых бы́сть;/ из чре́ва а́дова изба́ви на́с,// и подаде́ ми́рови ве́лию ми́лость.

Богородиці
Засту́пнице усе́рдная,/ Ма́ти Го́спода Вы́шняго,/ за всех мо́лиши Сы́на Твоего́ Христа́ Бо́га на́шего,/ и всем твори́ши спасти́ся,/ в держа́вный Твой покро́в прибега́ющим./ Всех нас заступи́, о Госпоже́ Цари́це и Влады́чице,/ и́же в напа́стех и в ско́рбех, и в боле́знех обремене́нных грехи́ мно́гими,/ предстоя́щих и моля́щихся Тебе́ умиле́нною душе́ю/ и сокруше́нным се́рдцем,/ пред пречи́стым Твои́м о́бразом со слеза́ми,/ и невозвра́тно наде́жду иму́щих на Тя,/ избавле́ния всех зол,/ всем поле́зная да́руй,/ и вся спаси́, Богоро́дице Де́во:// Ты бо еси́ Боже́ственный покро́в рабо́м Твои́м.

Великомученику Прокопію
Му́ченик Твой, Го́споди, Проко́пий/ во страда́нии свое́м вене́ц прия́т нетле́нный от Тебе́, Бо́га на́шего:/ име́яй бо кре́пость Твою́,/ мучи́телей низложи́,/ сокруши́ и де́монов немощны́я де́рзости./ Того́ моли́твами// спаси́ ду́ши на́ша.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 10:37-11:1)

«Хто приймає пророка в ім'я пророка, отримає нагороду пророка; і хто приймає праведника в ім'я праведника, отримає нагороду праведника» (Мф. 10:41). Цим вирішуються всі непорозуміння при поданні милостині. Доброзичливість по відношенню до бідних майже завжди якщо не зупиняється, то значно скорочується питаннями: хто просить і куди піде подане? Господь каже таким: в якому сенсі приймеш ти того, хто просить, і допоможеш йому, в тому й нагорода тобі буде. Не на того, хто просить, дивись, а на свої при тому думки. Якими будуть ці останні, такою буде і ціна справи твоєї. Які ж думки мати про бідного, це визначається іншим словом: той, хто милує жебрака, позичає Богові, або «якщо ви зробили одному з них, то Мені зробили» (Мф. 25:40). Отже, приймай всякого нужденного як Господа і роби для Нього, що можеш зробити, з тією думкою, що робиш для Бога, і отримаєш винагороду не пророка тільки і праведника, але Господню.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 21 липня, неділя. (8 липня за старим стилем) Неділя 4-та після П'ятидесятниці. Посту немає. #Святині_дня ✔️ Явлення ікони Пресвятої Богородиці у Казані (1579). Знамення від ікони Божої Матері «Благовіщення» в Устюзі (1290). Шановані…»
#ПроповідьПредстоятеля
Предстоятель розповів про віру, яка «здатна гори переставляти».


У своїй проповіді в Неділю 4-ту після П’ятидесятниці Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій розповів, чому навчає нас євангельська історія про зцілення слуги капернаумського сотника (Мф. 8:5-13), а також пояснив, що потрібно робити, щоб отримати спасительну віру. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Сьогоднішня євангельська історія показує нам, що Бог є начальником життя і смерті. Бог живить, Бог умертвляє, Бог відвідує хворобами, бідами, скорботами, і Бог зцілює», — наголосив Первосвятитель.

Його Блаженство підкреслив, що людині слід просити свого Творця — і Він «все зробить для людини — і хвороби зцілить, і спокуси зробить такими, що їх можна буде легко перенести».

Також у своєму слові Предстоятель зауважив, що Господь звернув увагу на сильну віру сотника і похвалив її.

«Що це за віра, яка заслужила у Бога похвали? Є два роди віри. Перший рід віри — це віра розуму, яка народжується від слова — прочитаного, почутого, або від роздумів… Цей рід віри полягає в тому, що ми своїм розумом починаємо усвідомлювати, що в цього світу є Творець, Який все створив, Який про все промишляє і всьому дає життя. А є віра серця, або іншими словами — пізнання Бога досвідом, тобто не тільки розумом, а й своїм життям», — пояснив Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Віра серця, як зазначив Архіпастир, народжується від виконання Божих заповідей.

«Кожна людина повинна у своєму житті творити якийсь невеликий подвиг — хтось більший, хтось менший. В міру сил ми повинні заставляти себе підкорюватися заповідям Божественної любові, і тоді у нас буде віра серця, яка зростатиме», — сказав Блаженніший владика і додав, що саме про цю віру у Євангелії сказано, що вона робить людину здатною навіть переставляти гори (див. Мф. 17:20).

Втім, головним плодом віри серця, як зауважив Первосвятитель, є те, що людина стає достойною вічного спасіння і блаженства на Небі, у тому Царстві, яке Господь приготував для всіх, хто Його любить, яке Господь відкрив для нас через Відкупительний подвиг і у якому Він чекає кожного з нас.

Його Блаженство побажав усім пам’ятати, що ми повинні прийти до цього Царства, і досягти його та вічного життя у Христі Іісусі Господі нашому, Якому від нас слава, честь і поклоніння нині і на віки віків.
Відео: https://youtu.be/wU5GEtoS4KM
На сайті.
#Православний_календар
🗓 22 липня, понеділок.
(9 липня за старим стилем)
Седмиця 5-та після П'ятидесятниці.
Посту немає.

#Святі_дня
✔️ Сщмч. Панкратія, єп. Тавроменійського (I). Сщмч. Кирила, єп. Гортинського (III–IV). Прмчч. Патермуфія, Копрія та мч. Олександра (361–363). Прпп. Патермуфія і Копрія (IV). Свт. Феодора, єп. Едеського (IХ). Прп. Гавриїла Афонського (1901), знайдення мощей (1994). Сщмч. Константина Лебедєва пресвітера (1918).

#Святині_дня
✔️ Кіпрської у с. Стромині (Московська обл.) і Колоцької (1413) ікон Божої Матері.

#Читання_дня
Утр.: — Мф. 27:27-32 (зач. 112). На літ.: — Ап.: рядове: Рим. 12:4-5,15-21 (зач. 109) і за вівторок (під зачало). Ризі: 1 Кор. 1:18-24 (зач. 125). Єв.: Рядове: Мф. 12:9-13 (зач. 45) і за вівторок (під зачало). Ризі: Мк. 15:16-32 (зач. 67).

#Тропар_дня Преподобному Гавриїлу Афонському
От су́етнаго и многомяте́жнаго ми́ра удали́вся, к немерца́ющему све́ту го́ры Афо́нския прите́кл еси́, чистото́ю и гове́нием, моли́твами и трудо́м просла́вил еси́ Бо́га, хра́мы правосла́вныя во сла́ву Трисвята́го и́мене Его́ воздви́гл еси́, преблаже́нне Гаврии́ле, мы́ же святы́х моще́й твои́х обре́тение пра́зднующе, с ве́рою и любо́вию взыва́ем: моли́ Христа́ Бо́га, да сотвори́т на́с победи́тели греха́ и хра́мы Ду́ха Свята́го.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 12:9-13)

"Можна в суботу робити добро" (Мф. 12:12). Це сказав Господь після зцілення в синагозі в суботу сухорукого, і в докір фарисеям, які заповідь про суботній спокій довели до того, що навіть кроки виміряли, скільки їх можна зробити в цей день. Але оскільки і добрих справ не можна робити без руху, то вони швидше погоджувалися відмовлятися від добрих справ, ніж допустити зайвий рух. Спаситель не раз докоряв їм за це, бо субота вимагала спокою від життєвих турбот, а не від справ благочестя і братолюбства.

У християнстві, замість суботи, святкують неділю з тією самою метою — спокою від усіх життєвих справ і присвячення цього дня виключно на справи Божі. Християнська розсудливість ніколи не доходила до фарисейської дріб'язковості щодо бездіяльності в неділю, але зате дозвіл на діяльність у цей день заведено далеко за межі належного. Бездіяльність віддаляла фарисеїв від роблення добрих справ, а християн дозволена ними собі діяльність відводить від них.

Увечері під неділю — театр, потім ще якась розвага. Ранок проспаний; до церкви ніколи. Кілька візитів, обід; ввечері знову розваги. Так віддається весь час чреву і насолоді інших почуттів; про Бога і благотворіння ніколи і згадати.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 22 липня, понеділок. (9 липня за старим стилем) Седмиця 5-та після П'ятидесятниці. Посту немає. #Святі_дня ✔️ Сщмч. Панкратія, єп. Тавроменійського (I). Сщмч. Кирила, єп. Гортинського (III–IV). Прмчч. Патермуфія, Копрія та мч.…»
В Ізюмській єпархії відсвяткували 270-річчя від дня обрітення чудотворної ікони Пресвятої Богородиці «Піщанська».

21 липня 2024 року, в Неділю 4-ту після Пʼятидесятниці, у Вознесенському кафедральному соборі міста Ізюм відзначили 270-річчя від дня обрітення чудотворної ікони Божої Матері «Піщанська». Про це повідомляє пресслужба Ізюмської єпархії, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Божественну літургію очолив єпископ Ізюмський і Куп’янський Іоанн у співслужінні духовенства Ізюмської єпархії.

За богослужінням були піднесені сугубі молитви за мир в Україні, за Святу Церкву, за воїнів, які захищають нашу Батьківщину, за людей доброї волі, які допомагають нужденним, та за всіх, хто опинився у скрутних умовах.

За Літургією єпископ Іоанн звершив дияконську хіротонію Владислава Тургунова.

Після запричастного вірша намісник Піщанського монастиря архімандрит Матфей (Пімашин) виголосив проповідь на тему свята.

Після відпусту був звершений хресний хід навколо собору зі списком чудотворної ікони Божої Матері «Піщанська».

Наприкінці богослужіння Його Преосвященство звернувся до вірян із словом проповіді та нагородив грамотами працівників собору.

Після Літургії усіх парафіян та паломників запросили на трапезу.
На сайті, фото.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
У Рівненській єпархії провели табір для православної молоді «Фавор».

Протягом чотирьох днів на території храму на честь Казанської ікони Божої Матері села Нова Українка діяв православний табір для молоді «Фавор», який згуртував близько 80 юнаків та дівчат віком від 12 до 18 років з парафій Рівненського Північного благочиння. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на єпархіальну пресслужбу.

Усі чотири дні таборяни жили в палатках на території храму. Протягом цього періоду молодь мала нагоду брати участь у богослужіннях, спілкуватися зі священнослужителями, навчитися базових навичок домедичної допомоги тощо.

Корисна інформація, за словами організаторів табору, поєднувалася з активним відпочинком: змаганнями, спортивними іграми, конкурсами та лотереями.

За час перебування у таборі православна молодь здійснила паломництво до старовинного храму села Гориньград. Також таборяни відвідали джерело на честь Святої Трійці.

Кожен день у таборі починався та закінчувався молитвою, а час, проведений біля багаття перед сном, був сповнений спілкування та співу під гітару.

В останній день роботи табору благочинний Рівненського Північного округу архімандрит Василій (Ващик) вручив усім учасникам пам’ятні нагороди. Також отець благочинний висловив подяку настоятелю храму в селі Нова Українка протоієрею Діонісію Росощуку та його дружині Валентині за теплий прийом та організацію табору.
На сайті, фото.
😢⛪️На Донеччині від обстрілу постраждав Успенський храм УПЦ.

19 липня після російського обстрілу постраждав Успенський храм у селищі Гродівка Покровського району Донецької області. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Покровського вікаріатства.

Зазначається, що ця церква потрапляє під обстріл не вперше.

На фото видно, що в храмі вибиті шибки, пошкоджені стіни.
На сайті.
🙏☘️Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння з нагоди дня пам’яті преподобного Антонія Печерського.

Святкове вечірнє богослужіння відбулось у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського.

Предстоятелю співслужили архієреї, духовенство обителі та гості у священному сані.

🔍Преподобний Антоній Києво-Печерський народився у 983 році в місті Любечі, недалеко від Чернігова. З юних літ подвижник бажав послужити Богові в чернечому чині. Промислом Божим преподобний Антоній прийняв чернецтво на Святій Горі Афон. Там він отримав повеління від ігумена повернутися на Батьківщину та звершувати серед земляків свій чернечий подвиг. Разом із цим благословенням майбутній засновник Києво-Печерського монастиря отримав від ігумена пророчу настанову: «Нехай буде на тобі благословення Святої Афонської Гори, від тебе виникне багато іноків». Згодом преподобний утворив перший монастир на Русі – Києво-Печерську обитель, через що був прославлений Церквою як начальник усіх руських ченців.
📸➡️Більше фото.
2024/09/30 06:33:30
Back to Top
HTML Embed Code: