Telegram Web Link
Звернення Блаженнішого Митрополита Онуфрія з нагоди Дня української державності.

Дорогі брати і сестри!

Шановні українці!

Сердечно вітаю всіх вас з Днем української державності!


Сьогоднішнє свято хоч є недавнім щодо дати його встановлення, однак історія нашої славної Держави сягає в глибину століть. Древня Київська Русь, спадкоємницею якої є сучасна Україна, закарбувала в нашій пам’яті імена славетних князів та воєначальників, які трудилися над розвитком та захистом нашої держави. Неоціненним скарбом, який здобули і передали нам наші предки є християнська віра, яка освятила душу українського народу та стала для нього благодатною силою в державному, духовному, культурному та освітньому розвитку.

Християнин покликаний до здобуття Царства Небесного, але кожний послідовник Христа є також і громадянином своєї земної Батьківщини. Господь подарував нам благословенну українську землю із багатими надрами та родючими ґрунтами, аби сумлінною працею ми могли здобувати достаток плодів земних, проводячи життя мирне. Проте мирне життя це те, чого вже не один рік поспіль не знає наша Батьківщина. Російська військова інтервенція порушила мир і спокій нашого народу, забираючи життя наших співвітчизників.

Мужнє українське військо, в рядах якого воюють і віряни Української Православної Церкви, хоробро захищають кордони нашої Держави. Славні нащадки давньокиївських дружинників та запорізьких козаків — наші військовослужбовці — щомиті несуть свій ратний подвиг і відстоюють та боронять нас і нашу землю, дієво являючи приклад жертовного виконання заповіді Христової щодо любові до ближнього (пор. Мф. 22, 39).

Сьогодні слід особливо згадати видатного просвітителя нашого рівноапостольного князя Володимира Великого. Саме його зусиллями постала могутня Київська держава, сила якої була в єдності духу, при якому наші предки полюбили Живого Бога і відтоді почали поважно відноситися і один до одного, незважаючи на своє різноманіття. Ми, як нащадки славетного князя, також покликані до єдності, особливо ж в такий доленосний час, коли будь-які розділення в нашому суспільстві ворог воліє використати проти нас.

Українська Православна Церква, будучи історичною Церквою українського народу, невідступно перебуває зі своїм народом, звершуючи свою спасительну місію на всіх теренах нашої Батьківщини. В цей день наші серця і молитви з нашим народом і особливо з нашим духовенством, а також братами та сестрами, які перебувають на окупованих територіях, повернення яких ми з нетерпінням очікуємо.

Дорогі брати і сестри! Наша сила в єдності! Лише в єдності, любові до Бога та взаємоповазі один до одного, нам під силу здолати противника та відбудувати квітучу Україну мирного майбутнього!

Ще раз вітаю вас зі святом і закликаю на всіх Боже благословення!

Онуфрій
Митрополит Київський і всієї України
Предстоятель Української Православної Церкви
#Православний_календар
🗓 15 липня, понеділок.
(2 липня за старим стилем)
Седмиця 4-та після П'ятидесятниці.
Посту немає.

#Святині_дня
✔️ Покладення чесної ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні (V). Пожайської (ХVII), Феодотіївської (1487), Турковицької (ХIV) та Охтирської (1739) ікон Божої Матері.

#Святі_дня
✔️ Свт. Ювеналія, патр. Єрусалимського (близько 458). Свт. Фотія, митр. Київського (Московського) і всієї Русі, чудотворця (1431).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Рим. 9:18-33 (зач. 102). Богородиці: Євр. 9:1-7 (зач. 320). Єв.: Мф. 11:2-15 (зач. 40). Богородиці: Лк. 10:38-42,11:27-28 (зач. 54).

#Тропар_дня Богородиці
Богоро́дице Присноде́во, челове́ков покро́ве,/ ри́зу и по́яс пречи́стаго Твоего́ телесе́,/ держа́вное гра́ду Твоему́ обложе́ние дарова́ла еси́,/ безсе́менным рождество́м Твои́м нетле́нна пребыва́ющи:/ о Тебе́ бо и естество́ обновля́ется и вре́мя./ Те́мже мо́лим Тя, мир гра́ду Твоему́ дарова́ти,// и душа́м на́шим ве́лию ми́лость.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 11:2-15)

"Царствие небесное нýдится, и нýждницы восхищаютъ е"* (Мф. 11:12). "Нудиться" Царство, тобто з нуждою, з працею, зусиллями і тяжкими подвигами досягається; тому і досягає його тільки той, хто веде життя нелегке, подвижницьке. Цим на шляху до Царства заперечується всякого роду втішність. Втіхи всіх сортів віддаляють від Царства, а в нас нині тільки й турбот що про втіхи, зрідка душевні, а більше тілесні: їсти, пити, веселитися, гуляти і розкошувати в усьому.

Царству сказали: "прошу тебе, вибач мене", хоч і в ньому бенкет, і бенкет царський, якого й на думку нікому не спаде приготувати, та смаки в нас не ті. Що там солодким вважається, те нам гірко; що там приємно, те нам гидко, що там веселить, те нас обтяжує — розійшлися зовсім. І Царство з подвижниками, які здобувають його, відходить від нас. Ми і раді, навіть готові скоріше б прогнати їх, і розмови вже про те заводимо, але лукавий все якось не примудряється це залагодити.

*Переклад церковно-слов’янською залишений тут, тому що саме на ньому базується коментар святителя Феофана. Український переклад: "Царство Небесне силою здобувається, і хто докладає зусилля, здобуває його".

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 15 липня, понеділок. (2 липня за старим стилем) Седмиця 4-та після П'ятидесятниці. Посту немає. #Святині_дня ✔️ Покладення чесної ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні (V). Пожайської (ХVII), Феодотіївської (1487), Турковицької…»
🙏☦️Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив освячення нових антимінсів.

Чин освячення відбувся у храмі на честь усіх святих у резиденції Предстоятеля.

Блаженніший владика прочитав особливі молитви, окропив підготовлені плати святою водою, помазав їх святим Миром та вклав часточки мощей святих.

📖Антимінс (грец. «замість престолу») – чотирикутний плат з шовкової або лляної матерії з зашитими часточками мощей, на якому звершується Таїнство Євхаристії. Освячення антимінсів звершує лише єпископ. Освячений антимінс підписується архієреєм і видається для богослужіння у визначеному храмі. У Православній Церкві священник не має особистих повноважень на звершення Євхаристії, а отримує їх саме від свого єпископа. Антимінс вважається знаком такого благословення архієрея священнику на звершення богослужіння у конкретній громаді.
16 липня – пам’ять преподобного Олександра, першоначальника обителі «Незасинаючих»

☘️Угодник Божий народився в IV столітті і перші роки життя провів на одному із островів Егейського моря. Здобувши чудову освіту в Константинополі, невдовзі був прийнятий на військову службу. Через деякий час воїн Христовий зрозумів всю марність земних благ і роздав усе своє майно нужденним, щоб служити лише Богу.

☘️Прийнявши чернечий постриг в одному із сирійських монастирів, преподобний Олександр чотири роки провів в суворому послусі та духовних подвигах, після чого отримав від настоятеля благословення на самітництво в пустелі. Полишаючи обитель, праведний монах узяв із собою лише святе Євангеліє, якому слідував буквально.

☘️Невдовзі біля пустинножителя почали гуртуватися інші ревнителі чернечого благочестя, кількістю понад 400, для котрих він заснував дев’ять монастирів. Богоугодний настоятель Олександр бажав на ділі втілити в святих обителях апостольську заповідь: «Безперестанно моліться» (1Фес. 5:17). Через три роки посту і сердечної молитви блаженний отримав від Спасителя одкровення, як на землі слідувати прикладу невпинного славослів’я, котре співають Ангели Царю Небесному.

☘️Преподобний Олександр організував богослужіння у монастирях наступним чином: усі ченці були розділені на 24 молитовні зміни. Чергуючись щогодини, монахи, в проміжках між уставними відправами, день і ніч співали псалми пророка Давида, цілодобово прославляючи Вседержителя.

☘️Впродовж двадцяти років святий Олександр був настоятелем. Поставивши замість себе богоугодного праведника, блаженний старець відправився проповідувати язичникам Слово Господнє містами Персії. Дійшовши до Константинополя, він заснував ще одну обитель, де також увів устав «Незасинаючих».

☘️Після плідних чернечих подвигів, у 430 році преподобний Олександр відійшов у Вічні обителі Господа нашого Ісуса Христа.
⛪️У селищі Красноїльськ на Буковині освячено ще один храм.

15 липня єпископ Герцаївський Силуан, вікарій Чернівецької єпархії звершив освячення нового храму в ім’я святого Стефана Великого селища Красноїльськ Сторожинецького благочиння.

Після чину освячення єпископ Силуан очолив у храмі Божественну літургію.

Його Преосвященству співслужили єпископ Дондюшанський Патрокл (Молдавська Православна Церква), а також настоятель парафії протоієрей Ілля Герман, секретар єпархії протоієрей Димитрій Щербан, благочинний Сторожинецького округу протоієйрей Василій Ковальчук, духовенство єпархії, гості у священному сані з Молдавської та Румунської Православних Церков.

На урочисту подію прибули близько 500 вірян. Богослужбові піснеспіви виконував митрополичий хор із Сучави (Румунської Православної Церкви).

За богослужінням були піднесені сугубі молитви про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ.
Докладніше.
#Православний_календар
🗓 16 липня, вівторок.
(3 липня за старим стилем)
Седмиця 4-та після П'ятидесятниці.
Посту немає.

#Святі_дня
✔️ Мч. Якінфа (108). Мчч. Діомида, Євлампія, Аскліпіодота і мц. Голіндухи (II). Мчч. Мокія і Марка (IV). Прп. Олександра, первоначальника обителі «Незасинаючих» (близько 430). Свт. Анатолія, патр. Константинопольського (458). Прпп. Анатолія, в Ближніх печерах (ХII), Анатолія затворника, в Дальніх печерах (ХIII), Печерських. Блгвв. кнн. Василія і Константина Ярославських (ХIII). Свт. Василія, єп. Рязанського (1295). Прпп. Іоанна і Лонгина Ярензьких (1544–1545). Блж. Іоанна, Христа заради юродивого, Московського (1589). Прп. Никодима Кожеєзерського (1640). Перенесення мощей свт. Филипа, митр. Московського і всієї Русі, чудотворця (1652). Сщмч. Антонія (Бистрова), архієп. Архангельського (1931). Знайдення мощей свт. Сильвестра (Ольшевського), архієп. Омського, спов. (2005).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Рим. 10:11-11:2 (зач. 104). Єв.: Мф. 11:16-20 (зач. 41).

#Тропар_дня Преподобним Анатолію і Анатолію
Преблаже́ннии и Богоно́снии отцы́ на́ши, Анато́лие и Анато́лие Затво́рниче,/ я́ко стяжа́вшии дерзнове́ние ко Го́споду/ равноа́нгельным свои́м житие́м,/ его́же ра́ди обогати́ Христо́с нетле́нием и чудесы́ мо́щи ва́ша,/ мо́лим вас приле́жно:/ испроси́те душа́м на́шим очище́ние// и ве́лию и бога́тую ми́лость.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 11:16-20)

Говорить Господь, що ми, котрі не слухають Євангелія, схожі на тих, котрим співають веселих пісень, — вони не танцюють; співають сумних — вони не плачуть; нічого з ними не вдієш. Обіцяють Царство Небесне, пресвітле і прерадісне, — не ворушимось, ніби не нам говорять. Погрожують судом невідкупним і муками нескінченними — не тривожимося, ніби не чуємо. Забиті, втратили всяке почуття самозбереження істинного. Йдемо, як ніби нас ведуть, прямо на погибель, і жодної турботи про свою долю. Опустили руки, віддалися зневірі: що буде, те буде!

Ось яке становище наше! Чи не тому так часті самогубства? І це плід сучасних учень, сучасних поглядів на людину і її значення! Ось вам і прогрес! Ось і просвітництво! Краще вже зовсім бути невігласом, та зі страхом Божим душу свою врятувати, ніж, досягнувши звання освіченого, загинути на віки вічні, за все життя не згадавши про те, що буде після смерті.

Зі слова Божого, що визначає і Царство Небесне, і пекло, не пройде і йота єдина: все буде, як написано. Прийми ж кожен це до серця як справу, що особисто тебе стосується, і подбай про себе, скільки є сил і скільки ще часу залишилося.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 16 липня, вівторок. (3 липня за старим стилем) Седмиця 4-та після П'ятидесятниці. Посту немає. #Святі_дня ✔️ Мч. Якінфа (108). Мчч. Діомида, Євлампія, Аскліпіодота і мц. Голіндухи (II). Мчч. Мокія і Марка (IV). Прп. Олександра…»
17 липня – пам’ять святителя Андрія, архієпископа Критського

☘️Святий Андрій народився в Дамаску у 660 році. Той, кого пізніше стали називати благозвучнішим із піснетворців, з народження був позбавлений дару мовлення. Одного разу, коли семирічний хлопчик причастився Святих Христових Тайн, німота його минула й він почав говорити. З того часу святий почав глибоко вивчати Священне Писання і богословські науки.

☘️У 14 років богоугодний юнак відправився до Єрусалиму, де прийняв чернечий постриг в обителі святого Савви Освященного. Преподобний Андрій, «я‌ко теле‌сныя стра‌сти по‌стнически умертввый», швидко досяг успіху у чернечих подвигах і невдовзі став втіхою та взірцем чеснот для братії монастиря.

☘️Через деякий час освіченого і доброчесного праведника прийняли в Єрусалимську патріархію на посаду секретаря. У 680 році блаженний Андрій брав участь у VI Вселенському Соборі, де протистояв єретичним вченням. Після собору святого звели в сан архієпископа острова Крит. Своїм апостольським служінням архіпастир просіяв як богослов, творець церковних гімнів та істинний світильник Церкви Христової.

☘️Святитель Андрій першим увів нову літургічну форму — канон. Великопісне богослужіння він збагатив Великим покаянним каноном. Цей текст можна назвати покаянним плачем, що розкриває нам усю безодню гріха і через каяття дає душі надію на спасіння. Угодник Божий склав канони майже на всі двунадесяті свята, а також є автором багатьох інших піснеспівів.

☘️Спочив у Господі святий Андрій Критський у 726 році.

☘️«Я‌ко Боже‌ствен святи‌тель, Андре‌е блаже‌нне ны‌не пе‌сньми богодохнове‌нными свяще‌нно наслажда‌ющеся, па‌мять твою‌ почита‌ем».
2024/09/30 16:30:28
Back to Top
HTML Embed Code: