Telegram Web Link
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🙏🕊Людину подібною до Бога робить любов, – #ПроповідьПредстоятеля у день Собору Всіх святих.

У своїй проповіді у Неділю Всіх святих Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, що таке святість та як її досягти, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Коли людина слухає про святих, то часто задається питанням, як досягнути святості, що таке святість. Господь створив людину із землі, вдихнув у неї дихання життя і прикрасив її Своїм Божественним образом і подобою. Образ Божественний – це краса, яку людина має на собі, яка відображає красу Божественну. Подоба Божа полягає в тому, щоб людина стала любов’ю, щоб вона наповнилася духом любові до Бога і до ближнього. І вона тоді буде подібна до свого Творця, Який і є Любов’ю», – зазначив Архіпастир.

За словом Першосвятителя, шлях до святості – непростий.

«На цьому шляху треба долати свої бажання, підкоряти їх Божественному закону. Коли людина починає своє життя проводити по священним законам, то сама стає священною і стає подібною до свого святого Творця. На землі людина постійно веде брань – з духами злоби поднебесної, з демонами, з неблагонаміреними людьми, які іноді хочуть її збити з дороги, яка веде до Бога. І завдання людини полягає в тому, щоб вона в цій боротьбі зберегла, а якщо не мала, то щоб здобула, любов – любов до Бога як до свого Творця, і любов до ближнього. Ті люди, які пройшли всі випробування і зберегли любов в своїй душі, мають Божественну подобу і називаються святими», – сказав він.

Предстоятель пояснив, як дізнатися, що в людини є любов до Бога і ближнього.

«У любові є супутник, який називається смиренням. У людини, що має справжню любов, є справжнє смирення. Вона підкоряється волі Божій, відмовляється від того, що хоче, і робить те, що говорить Бог. Той, хто має смирення, той сильний, бо вручив себе в руки Бога, а Він є Сила», – підкреслив Блаженніший владика.

Як наголосив Його Блаженство, сила смирення проявляється у вірності Богу навіть до смерті.

«Святий апостол Павел багато разів називає християн, які ще жили на землі, святими. Це були люди, які своє життя підкоряли Божественним заповідям, Божественним законам, які жили по Божественній волі, яка для кожної людини є особливою. Але спільне в цій Божественній волі те, що вона всіх людей веде до Бога, щастя, блаженства і вічного життя», – підсумував Митрополит Онуфрій.
Відео.
На сайті.
У Городоцькому духовному училищі відбувся випускний акт.

28 червня 2024 у Городоцькому духовному училищі відбувся випускний акт. Навчання закінчили студентки 3-х напрямків: регентів-псаломщиків, художників-іконописців та швейного відділення. Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Випускний вечір розпочався зі святкового подячного молебню у храмі Похвали Пресвятої Богородиці Городоцького монастиря. Очолив богослужіння архієпископ Рівненський і Острозький Пимен.

Після закінчення молебню владика звернувся зі словом подяки за плідну працю та успіхи до настоятельки Городоцької обителі ігумені Михаїли, адміністрації, викладачів та випускниць духовної школи.

Далі відбулося вручення дипломів випускницям ГДУ.

Завершилися урочистості спільним фото.
#Православний_календар
🗓 1 липня, понеділок.
(18 червня за старим стилем)
Cедмиця 2-га після П’ятидесятниці.
Петрів піст.

#Святині_дня
✔️ Боголюбської ікони Божої Матері, у Боголюбові Володимирської області (1157). Шановані списки з Боголюбської ікони Божої Матері: Зимарівська (ХIII) і Московська (1157). Стрітення Пюхтицької ікони Божої Матері, йменованої «Біля джерела» (1946). Бериславської (Касперівської) ікони Божої Матері (перехідне святкування в перший день Петрового посту).

#Святі_дня
✔️ Мчч. Леонтія, Іпатія і Феодула (70–79). Прп. Леонтія, канонарха Печерського, в Дальніх печерах (ХIV). Прмч. Никанора (Морозкіна), сщмчч. Василія Смирнова, Олександра Крутицького, Василія Крилова і Сергія Кроткова пресвітерів (1938). Знайдення мощей прав. Іони Одеського (1996). Знайдення мощей свт. Віктора (Островидова) спов., єп. Глазовського (1997).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Рим. 2:28-3:18 (зач. 83). Мчч.: Діян. 12:1-11 (зач. 29). Єв.: Мф. 6:31-34,7:9-11 (зач. 19). Мчч.: Ін. 15:17-16:2 (зач. 52).

#Тропар_дня Мученику Леонтію
Му́ченик Твой, Го́споди, Лео́нтий,/ во страда́нии свое́м вене́ц прия́т нетле́нный от Тебе́, Бо́га на́шего:/ име́яй бо кре́пость Твою́,/ мучи́телей низложи́,/ сокруши́ и де́монов немощны́я де́рзости./ Того́ моли́твами// спаси́ ду́ши на́ша.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 6:31-34,7:9-11)

"Не журіться" (Мф. 6:31). Як же жити? Треба їсти, пити, одягатися. Але Спаситель не каже: нічого не робіть, а — не журіться. Не мучте себе цією журбою, яка з'їдає вас і вдень, і вночі і не дає вам спокою ні на хвилину. Журба така — хвороба гріховна. Вона показує, що людина на себе сперлася, а Бога забула, що надію на Промисел Божий загубила, все хоче в себе влаштувати самими лише своїми трудами, добути все потрібне і здобуте зберегти своїми способами.

Зчепився він серцем із тим, що має, і на ньому спочивати думає, як на міцній основі. Любов до багатства зв'язала його, і він тільки й думає, щоб якнайбільше забрати у свої руки. Мамон цей став йому замість Бога.

А ти трудитися — трудися, а журбою злою себе не томи. Чекай успіху всякого від Бога і в Його руки віддай долю свою. Усе здобуте приймай, як дар від руки Господньої, і в міцному сподіванні чекай від Нього продовження щедрості. Знай, що одна хвилина — і може нічого не залишитися від усього, що має той, хто багато має, якщо захоче Бог.

Усе тління і прах. Чи варто через це мучити себе? Отже, не журіться!

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 1 липня, понеділок. (18 червня за старим стилем) Cедмиця 2-га після П’ятидесятниці. Петрів піст. #Святині_дня ✔️ Боголюбської ікони Божої Матері, у Боголюбові Володимирської області (1157). Шановані списки з Боголюбської ікони…»
75 випускників катехізаторських курсів імені свт. Петра Могили отримали свідоцтва про закінчення навчання.

30 червня 2024 року з благословення ректора Київської духовної академії і семінарії архієпископа Білогородського Сильвестра в Академічному храмі на честь преподобного Іоанна Дамаскіна Свято-Покровського чоловічого монастиря у Голосієві був звершений подячний молебень з нагоди випуску слухачів православно-катехізаторських курсів імені святителя Петра Могили, що діють при Київській духовній академії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу КДА.

Перед початком подячного молебня було звершено заупокійну літію за багаторічним викладачем катехізаторських курсів архімандритом Романом (Подлубняком).

Цьогоріч документи про закінчення навчання отримали 75 випускників, які успішно склали іспити на відділеннях церковного співу, богослужбового уставу і читання, іконописного відділення та відділу церковного краєзнавства.

Молебень очолив завідувач курсів — проректор з навчально-методичної роботи КДА архімандрит Філарет (Волошин) у співслужінні викладача та помічника завідувача ієромонаха Рафаїла (Мосунова).

Богослужіння супроводжував хор слухачів та випускників курсів.

Наприкінці богослужіння архімандрит Філарет звернувся до присутніх зі словами настанови, в якому підкреслив важливість навчання та розвитку духовності, а також наголосив на тому, що випускники повинні бути взірцем для інших людей.

У свою чергу студенти подякували ректору КДАіС архієпископу Сильвестру, архімандриту Філарету і всім викладачам за їхні труди.

Студенти православного іконопису під керівництвом викладача Козаренка Володимира Васильовича написали ікону преподобного Іоанна Дамаскіна та подарували її у дар храму.

Після цього відбулось урочисте вручення свідоцтв про закінчення навчання і пам’ятних подарунків випускникам.

На завершення урочистостей випускники зробили пам’ятне фото.
‼️Почаївська лавра вчергове спростувала фейк про причетність до обителі людини з підозрою у державній зраді.

У звʼязку з появою у деяких ЗМІ інформації про «засудження послушника Почаївської лаври до 15 років ув’язнення за державну зраду», братія Почаївської лаври вдруге офіційно повідомляє, що молодий чоловік, про якого йде мова, ніколи не був у числі послушників обителі і у Лаврі ніколи не проживав, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

У деяких ЗМІ стали поширювати повідомлення із твердженнями на кшталт:

«”Тернополянам” стало відомо, що 20-річний чоловік був послушником Почаївської лаври, проживав у селі Старий Тараж, Почаївської ОТГ, що на Кременеччині…»

Братія Почаївської лаври роз’яснює, що всі послушники монастиря проживають на території Лаври, а не за стінами обителі, тим паче не за домашньою адресою. Їхній спосіб життя виключає можливість неконтрольованого пересування по території району або області. Тому твердження про те, що чоловік був послушником Лаври, і твердження про те, що в той же час він проживав у селі, суперечать одне одному.

Відверто неправдиву інформацію про те, що дана особа є начебто причетною до Почаївської лаври, було спростовано ще 1 лютого 2023 року.

Почаївська лавра офіційно вдруге повідомляє, що чоловік, про якого йде мова, не був послушником і в Лаврі не проживав.
1 липня – пам’ять преподобного Леонтія, канонарха Печерського

☘️Угодник Божий жив у ХIV столітті і був родом із Волині. Ще зовсім юним він вирішив присвятити усе своє подальше життя служінню Господу. Потай полишивши батьківський будинок, праведник прийшов у Києво-Печерський монастир, де прийняв чернечий постриг.

☘️Господь наділив преподобного Леонтія гарним голосом. За його надзвичайні музичні здібності йому благословили нести послух канонарха (церковнослужитель, котрий виголошує перед співом рядки з молитвослов’я). Звершуючи церковні піснеспіви, блаженний «уподо‌бися вои‌стинну А‌нгелом, пою‌щим Бо‌га на Небеси‌».

☘️Ревно зі смиренням святий Леонтій виконував монастирські послухи, духовними подвигами прославляючи Вседержителя. У молодому віці преподобний відійшов у Вічні обителі Спасителя нашого Ісуса Христа.

☘️Господь дарував нетлінність тілу богоугодного Леонтія, як і багатьом іншим його сподвижникам з Києво-Печерської Лаври. Чудодійні останки преподобного спочивають у Дальніх печерах. Всі, хто живе, чи відвідує Київ, мають щастя приходити до печер святої обителі і отримувати від нетлінних мощей велику благодать.
🌱1 липня розпочався Петрів (апостольський) піст — він готує християн до дня пам’яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла.

СЕНС
Петрів піст спонукає нас до самовдосконалення, до перемоги над гріхами і пристрастями. Ми намагаємося відчути правильну внутрішню ієрархію свого життя: вирішуємо для себе, що тіло повинно прагнути до душі, душа — до духу. І вся людина повинна бути направлена до Бога.

Крім того, піст об’єднує людей, віруючих у Христа. Через спільне говіння ми відчуваємо себе членами єдиної Церкви, єдиної спільноти вірних Спасителю і Його заповідям. Тим самим ми визнаємо, що все, що проповідував Христос, — істинно. Тобто піст — це не тільки самовдосконалення, а й наше свідчення всьому світу про те, що ми християни.

Не кожен з нас може постити так строго, як це пропонує Церква, але кожен з нас може засвідчити те, що він частина Церкви, — дотримуючись посту в міру своїх сил і з усією щирістю. Міру посту найкраще узгодити з духівником.

Докладніше про правила, сенс та історію Петрового посту.
Митрополит Августин взяв участь в урочистостях з нагоди обрання та інтронізації Болгарського Патріарха.

30 червня – 1 липня 2024 року, в столиці Болгарії – Софії відбулися урочистості з нагоди обрання та інтронізації нового Предстоятеля Болгарської Православної Церкви, яким став митрополит Відінський Даниїл. З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в урочистостях від Української Православної Церкви взяв участь митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт ВЗЦЗ.

Владику супроводжував клірик Білоцерківської єпархії протоієрей Димитрій Марандюк.

30 червня, після обрання та чину інтронізації, на урочистому прийомі митрополит Августин зачитав вітальне слово новообраному Патріарху від Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Також владика передав Святішому Патріарху Даниїлу від Предстоятеля УПЦ в подарунок богослужбовий комплект – хрест і дві панагії.

In English.
#Православний_календар
🗓 2 липня, вівторок.
(19 червня за старим стилем)
Cедмиця 2-га після П’ятидесятниці.
Петрів піст.

#Святі_дня
✔️ Апостола Iуди, брата Господнього (близько 80). Мч. Зосими (II). Прп. Паїсія Великого (V). Прп. Іоанна самітника (VI). Прп. Варлаама Вазького, Шенкурського (1462). Свт. Iова, патр. Московського і всієї Русі (1607). Прп. Паїсія Хілендарського (ХVIII) (Болг.). Свт. Іоанна (Максимовича), архієп. Шанхайського і Сан-Франциського (1966).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Рим. 4:4-12 (зач. 86). Свт. (під зачало): Євр. 7:26-8:2 (зач. 318). Ап.: Іуд. 1:1-10 (зач. 77). Єв.: Мф. 7:15-21 (зач. 22). Свт.: Ін. 10:9-16 (зач. 36). Ап.: Ін. 14:21-24 (зач. 48 від полу).

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 7:15-21)

"Бережіться лжепророків" (Мф. 7:15). Від початку християнства і досі ще не було часу, коли б не мало застосування це застереження. Господь не вказав, яких саме остерігатися неправдивих пророків, бо як їх визначити? Вони змінюються, як мода, і кожен час породжує своїх. Вони завжди виступають в одежі овечій, з виглядом доброзичливості у вчинках і з подобою істини в промовах.

У наш час одяг їхній зшитий із прогресу, цивілізації, просвітництва, свободи думок і справ, особистого переконання, що не приймає віри, тощо. Усе це оманливе прикриття. Тому-то, зустрічаючи виставку цього одягу, не поспішай відкривати вуха твого промовам одягнених у нього пророків.

Придивися, чи не криється вовк під цим овечим одягом. Знай, що Господь єдиний рушій до істинної досконалості, єдиний пом'якшувач сердець і вдач, єдиний просвітитель, єдиний той, хто дає свободу і сповнює серце відчуттями істини, що дають переконання, яке ніщо у світі не може сильно похитнути. Тому, як тільки помітиш у промовах нових пророків будь-яку тінь суперечності вченню Господньому, — знай, що це вовки-хижаки, і відвернися від них.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
2 липня – пам’ять святителя Іоанна, архієпископа Шанхайського і Сан-Франциського

☘️Святитель Христовий народився на Харківщині у 1896 році і походив із благодатного роду, з якого в XVII столітті вже просяяв відомий православний подвижник – святитель Іоанн Тобольський, місіонер та просвітитель Сибіру. Схильність до проповіді Євангелія у майбутнього архіпастиря проявилася ще в юному віці, коли він особистим прикладом благочестя надихнув свою інославну гувернантку прийняти Православ’я.

☘️У часи революції безбожної влади, Промислом Господнім праведник переїхав у Белград, де здобув богословську освіту. У 30 років він прийняв чернечий постриг і невдовзі став викладачем у Сербській духовній семінарії. Подвижницьке життя блаженного Іоанна благодатно впливало на оточуючих.

☘️У 1934 році угодник Божий був зведений у сан єпископа і направлений в Шанхай, де духовно окормлював християн-емігрантів. Святитель Іоанн організував сирітський притулок, в якому налічувалося до чотирьох тисяч обездолених дітей, котрих особисто підбирав із вулиць міста.

☘️Архіпастиря Господь наділив дарами прозорливості і чудодійної молитви, якою він зцілював недужних. Якщо стан хворого ставав критичним, святитель приходив до нього зі Святим Причастям у любий час дня або ночі і довго молився за страждальця. По його святим молитвам зцілювалися навіть невиліковні.

☘️З приходом богоборчої радянської влади, праведний владика Іоанн організував евакуацію православних вірян в США. Туди ж був евакуйований сиротинець, заснований архіпастирем. У 1962 році святитель був переведений у Сан-Франциско, де продовжив свою місіонерську працю на благо Церкви Христової.

☘️Старець Іоанн передбачив свою блаженну кончину. Він відійшов до Господа влітку 1966 року, після того, як звершив Божественну Літургію. Його нетлінні мощі знаходяться в соборі Сан-Франциско. По молитвам до нашого святого земляка, тисячі християн отримують небесне заступництво від праведного архіпастиря.

☘️«Святи‌телю о‌тче наш Иоа‌нне, моли‌ Бо‌га о нас!»
Посли Австрії та Швейцарії відвідали Преображенський собор УПЦ в Одесі, який постраждав від обстрілів рік тому.

1 липня посли Австрії та Швейцарії в Україні Арад Бенкьйо та Фелікс Бауман відвідали Спасо-Преображенський кафедральний собор УПЦ Одеси.

Дипломати ознайомилися з перебігом відновлювальних робіт після трагедії 23 липня 2023 року, коли під час російського обстрілу міста ракета влучила до храму.

Помічник настоятеля кафедрального собору протоієрей Мирослав Вдодович розповів про історію та святині древньої церкви.

Посли побажали православним одеситам якнайшвидше відновити головну святиню міста.

Для відновлення зруйнованого храму було створено спеціальний фонд. У пресслужбі Одеської єпархії опублікували реквізити та закликають усіх небайдужих приєднатися до збору коштів.
У Рівненській єпархії провели благодійний концерт на підтримку ЗСУ.

1 липня 2024 року в Острозькому міському будинку культури відбувся благодійний концерт за участі переможця телевізійного проекту «Голос країни» Олександра Клименка та півфіналістки Галини Куришко. В ході проведення заходу зібрали 43 тисячі гривень для Збройних Сил України. Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Ініціатором концерту став настоятель Свято-Троїцької церкви села Українка протоієрей Анатолій Сопіга, який запропонував організувати захід для збору коштів для воїна Олександра Максимюка з побратимами (3 окрема штурмова бригада, Харківський напрямок).

Воїн Олександр — син благочинного Острозького округу протоієрея Олександра Максимюка.

«Олександр пішов добровольцем на фронт, коли йому ще навіть 20 років не було. Нині він захищає Україну на Харківському напрямку. Нещодавно воїн звертався через батька до усіх небайдужих, аби допомогли придбати РЕБ. Тому зібрані гроші – це хороша підтримка нашим мужнім Захисникам», – зазначає отець Анатолій.

У результаті проведення концерту вдалося зібрати 43 тис. грн.

Батько воїна Олександра протоієрей Олександр Максимюк висловлює вдячність виконавцям, організаторам та всім відвідувачам концерту, які долучилися до підтримки наших Захисників.
На сайті, фото.
#Православний_календар
🗓 3 липня, середа.
(20 червня за старим стилем)
Cедмиця 2-га після П’ятидесятниці.
Петрів піст.

#Святі_дня
✔️ Сщмч. Мефодія, єп. Патарського (312). Мчч. Інни, Пинни і Римми (I–II). Мчч. Аристоклія пресвітера, Димитріана диякона та Афанасія читця (близько 306). Свт. Левкія спов., єп. Врунтисіопольського (V). Свт. Мини, єп. Полоцького (1116). Блгв. кн. Гліба Володимирського (сина св. Андрія Боголюбського) (1175). Прав. Миколая Кавасили (близько 1397). Перенесення мощей свт. Гурія, архієп. Казанського (1630). Св. Миколая Флорова спов., пресвітера (1933).

#Святині_дня
✔️ Моденської (Косинської) ікони Божої Матері.

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Рим. 4:13-25 (зач. 87). Єв.: Мф. 7:21-23 (зач. 23).

#Тропар_дня Священномученику Мефодію
Кровь твоя́, му́дре, та́йно вопие́т от земли́,/ я́коже А́велева к Бо́гу,/ Богому́дре святи́телю Мефо́дие,/ я́сно пропове́давый Бо́жие вочелове́чение./ Те́мже и посрами́л еси́ Ориге́нову ле́сть,/ и преста́вился еси́ в Небе́сный черто́г./ Моли́ Христа́ Бо́га,// да спасе́т ду́ши на́ша.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 7:21-23)

"Не всякий, хто каже Мені: Господи! Господи, увійде в Царство Небесне, але той, хто виконує волю Отця Мого Небесного" (Мф. 7:21). Однією молитвою не спасешся; з молитвою треба з'єднувати і виконання волі Божої, — усього того, що на кому лежить за його званням і ладом життя. І молитва предметом своїм повинна мати переважно прохання про те, щоб Бог сподобив нас не відступати ні в чому від святої волі Його.

І навпаки, хто має ревність виконувати в усьому волю Божу, того і молитва сміливіша перед Богом і краще досягає до престолу Його. Навіть так буває, що де ходіння у волі Божій не супроводжує молитву, там сама молитва не буває справжньою молитвою, уважною і сердечною, а тільки зовнішньою, поживною, під час якої моральна несправність, наче туманом, закривається багатослів'ям, за невлаштованості і блукання думок.

Треба і те, і інше злагодити благочестям, і буде плід.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
2024/09/29 06:28:12
Back to Top
HTML Embed Code: