Telegram Web Link
🙏На Вінничині громада УПЦ, яку позбавили храму, відзначила своє престольне свято.

10 листопада 2024 року, у Неділю 20-ту після П’ятидесятниці, у день пам’яті великомучениці Параскеви П’ятниці, своє престольне свято молитовно відзначила громада селища Глухівці, храм якої захопили прибічники ПЦУ. Про це повідомляє пресслужба Вінницької єпархії, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Цього дня Божественну літургію у пристосованому приміщені очолив благочинний Козятинського округу протоієрей Миколай Волохатий у співслужінні настоятеля парафії селища Глухівці протоієрея Георгія Корнілецького та духовенства благочиння.

За Літургією були піднесені сугубі молитви за Захисників України та мир на нашій Батьківщині.

Завершилося святкове богослужіння молебнем та окропленням святою водою парафіян та гостей парафії.

ℹ️Віряни Української Православної Церкви у селищі Глухівці були позбавлені права молитися у своїй святині півроку тому.

«Незламна громада разом зі своїм настоятелем протоієреєм Георгієм Корнілецьким продовжила своє духовне життя у невеликому будинку, який передала у користування громаді одна із місцевих парафіянок. Щонеділі та у святкові дні в цьому будинку, який стараннями прихожан та благодійників було облаштовано під домашній храм, звершується Божественна літургія», — зазначається у повідомленні єпархіальної пресслужби.
#Православний_календар на завтра
🗓 13 листопада, середа.
(31 жовтня за старим стилем)
Седмиця 21-ша після П'ятидесятниці.
Пісний день.

#Святі_дня
✔️ Апп. від 70-ти Стахія, Амплія, Урвана, Наркіса, Апелія та Аристовула (I). Мч. Єпимаха (близько 250). Прп. Маври (V). Прпп. Спиридона і Никодима, просфорників Печерських, у Ближніх печерах (XII). Прав. Петра Калнишевського (1803). Сщмч. Іоанна Кочурова пресвітера (1917). Прмч. Леоніда (Молчанова) (1918); сщмчч. Всеволода Смирнова, Олександра Воздвиженського, Сергія Розанова, Олексія Сибірського, Василія Архангельського, Петра Воскобойникова, Василія Колоколова пресвітерів, прмчч. Анатолія (Ботвинникова), Євфросина (Антонова) і мч. Якова Блатова (1937); прмч. Інокентія (Мазуріна) ієродиякона (1938).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Кол. 1:18-23 (зач. 251). Єв.: Лк. 11:42-46 (зач. 61).

#Тропар_дня Апостолам
Апо́столи святи́и,/ моли́те Ми́лостиваго Бо́га,/ да прегреше́ний оставле́ние// пода́ст душа́м на́шим.

Преподобним Спиридону і Никодиму Печерським
Хлебы́ прино́сныя рука́ми свои́ми творя́,/ псалмопе́ние непреста́нное усты́ свои́ми/ я́ко же́ртву хвалы́ приноша́ше Го́сподеви,/ со честны́м Никоди́мом, блаже́нне Спиридо́не,// с ни́мже моли́ся Христу́ Бо́гу о душа́х на́ших.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Лк. 11:42-46)
Господь починає докір Своїм сучасникам тим, що вони "не дбають про суд і любов Божу". Нестача правди і любові — корінь усякого негаразду як у суспільстві, так і в кожній людині. Ця нестача походить від переважання самолюбства або егоїзму. Коли егоїзм вселиться в серце, то в ньому розплоджується ціле полчище пристрастей. Сам він уражує правду і любов, що вимагають самовіддачі, а пристрасті, що ним породжуються, виганяють всі інші чесноти. І стає людина за сердечною будовою непридатною ні до чого істинно доброго. Дати "десятину з м'яти, рути і всяких овочів" (Лк. 11:42) ще може, а зробити що-небудь суттєвіше не знаходить у собі мужності. Це не означає, щоб і зовнішня поведінка її була потворною. Ні, вона всіляко скрашується добропорядністю, тільки сама в собі вона "як невідомі гроби, над якими люди ходять і не знають того" (Лк. 11:44). Початок виправлення себе — початок виникнення в серці самовіддачі, слідом за якою відновлюється правота і любов, а від них потім починають оживати одна за одною і всі інші чесноти. Людина за сердечною будовою стає тоді благообразною перед очима Божими, хоча для людей, зовні, може іноді здаватися не зовсім гарною. Але суд людський не важлива справа, аби суд Божий був не проти нас.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.info/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар на завтра 🗓 13 листопада, середа. (31 жовтня за старим стилем) Седмиця 21-ша після П'ятидесятниці. Пісний день. #Святі_дня ✔️ Апп. від 70-ти Стахія, Амплія, Урвана, Наркіса, Апелія та Аристовула (I). Мч. Єпимаха (близько 250).…»
У Херсоні молитовно відзначили 15-річчя обрітення мощей преподобної Євтропії.

12 листопада 2024 року у Свято-Духівському кафедральному соборі м. Херсона була звершена Божествена літургія з нагоди 15-річчя обрітення мощей преподобної Євтропії Херсонської. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на єпархіальну пресслужбу.

Урочисту літургію очолив митрополит Херсонський і Таврійський Іоанн у співслужінні єпископа Нововоронцовського Серафима та духовенства Херсонської єпархії.

В архіпастирському слові митрополит Іоанн побажав, щоб молитовним заступництвом преподобної Євтропії Господь допоміг кожному пережити важкі випробування, через які нині проходить Херсонська земля та вся Україна.

Після богослужіння з благословення правлячого архієрея на території Свято-Духівського собору відбувся благодійний обід, який з нагоди свята приготували парафіяни кафедрального собору.
Памʼять святого захисника – отамана Петра Калнишевського вшанували у Камʼянському.

13 листопада 2024 року, у день пам’яті святого праведного Петра Калнишевського, останнього кошового отамана Запорізької Січі, у Миколаївському кафедральному соборі міста Камʼянське відбулося урочисте богослужіння. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Кам’янської єпархії.

Божественну літургію очолив митрополит Камʼянський і Царичанський Володимир. З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія та на запрошення митрополита Володимира участь у святковому богослужінні взяв також вікарій Київської Митрополії, ректор КДАіС архієпископ Білогородський Сильвестр.

Архіпастирям співслужило духовенство Камʼянської єпархії.

Після читання Євангелія архієпископ Сильвестр виголосив проповідь.

За Літургією були піднесені особливі молитви про мир в Україні, її воїнство, владу та за Святу Церкву.

Наприкінці богослужіння Високопреосвященніші владики привітали вірян зі святом, після чого всі присутні були запрошені на святкову трапезу.
☦️Відійшов до Господа настоятель Покровського скиту Хустської єпархії.

12 листопада відійшов до Господа архімандрит Артемій (Пацкан), скитоначальник Покровського чоловічого скиту Георгіївського монастиря Хустської єпархії Української Православної Церкви.

Священнослужитель загинув у ДТП, яке сталося вночі у с. Велика Уголька Тячівського району Закарпатської області.

У поліції повідомили, що внаслідок дорожньо-транспортної пригоди водій автомобіля, в якому їхав отець Артемій і ще три пасажири, не впорався із керуванням, внаслідок чого машина з’їхала в кювет і потім перекинулася в обрив.

Хустська єпархія УПЦ висловила співчуття братії скиту у зв’язку зі смертю архімандрита Артемія і попросила у віруючих молитов за упокій новопреставленого священнослужителя.

Відспівування архімандрита Артемія відбудеться 14 листопада у Миколаївському чоловічому скиті с. Велика Уголька. Початок Божественної літургії о 9.00.
#Православний_календар на завтра
🗓 14 листопада, четвер.
(1 листопада за старим стилем)
Седмиця 21-ша після П'ятидесятниці.
Посту немає.

#Святі_дня
✔️ Безсрібників і чудотворців Косми і Даміана Асійських і матері їхньої прп. Феодотії (III). Сщмчч. Іоанна єп. і Якова пресвітера, що в Персії постраждали (близько 345). Мцц. Кирієни та Іуліанії (305–311). Мч. Єрмінінгельда, царевича Готфського (586). Мчч. Кесарія, Дасія і з ними п’яти (VII). Сщмчч. Олександра Смирнова і Феодора Ремізова пресвітерів (1918). Сщмчч. Сергія (Звєрєва), архієп. Єлецького і Мелітопольського, Олександра Шалая і Димитрія Овечкіна пресвітерів, мц. Єлисавети Самовської (1937); мч. Петра Ігнатова (1941).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Кол. 1:24-29 (зач. 252). Безср.: 1 Кор. 12:27-13:8 (зач. 153). Єв.: Лк. 11:47-12:1 (зач. 62). Безср.: Мф. 10:1,5-8 (зач. 34 від полу).

#Тропар_дня Безсрібникам Космі і Даміану
Святи́и безсре́бреницы и чудотво́рцы, Космо́ и Дамиа́не, / посети́те не́мощи на́ша: // ту́не прия́сте, ту́не дади́те нам.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Лк. 11:47-12:1)

"Стережіться закваски фарисейської, яка є лицемірство" (Лк. 12:1). Характерна риса лицемірства — робити все напоказ. Діяти на очах інших ще не лицемірство, тому що більша частина обов'язкових для нас справ і повинні бути здійснені для людей, отже, серед них і на очах у них. Хоч і краще чинять ті, які примудряються все робити таємно, але не завжди це можливо; тому тих, хто діє на очах у людей, не можна негайно докоряти в бажанні тільки бути показними або діяти напоказ. У них може бути щире бажання робити добро, а явність — необхідний супутній супровід справ, що здійснюються зовні. Лицемірство починається з того моменту, коли є намір не добро робити, а показати тільки себе тим, хто робить добро. І це знову не завжди буває злочинно, тому що може бути хвилинним набігом помислів, які негайно помічаються і проганяються. Але коли мається на увазі встановити за собою репутацію того, хто чинить добро, то тут уже лицемірство, яке глибоко входить у серце. Коли ж до всього цього приєднається ще прихована мета користуватися і вигодами подібної репутації, то тут вже лицемірство у всій своїй силі. Дивись же, що вимагає Господь, коли заповідає "стерегтися закваски фарисейської". Роби добро за бажанням іншим добра, за усвідомленням на те волі Божої, на славу Божу, а про те, як подивляться на те люди, не дбай — і уникнеш лицемірства.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.info/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар на завтра 🗓 14 листопада, четвер. (1 листопада за старим стилем) Седмиця 21-ша після П'ятидесятниці. Посту немає. #Святі_дня ✔️ Безсрібників і чудотворців Косми і Даміана Асійських і матері їхньої прп. Феодотії (III). Сщмчч. Іоанна…»
Представник КДА взяв участь у міжконфесійному Форумі толерантності в Києві.

14 листопада 2024 року вчений секретар Київської духовної академії доцент архімандрит Митрофан (Божко) взяв участь у міжконфесійному Форумі толерантності, який відбувся в Червоному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу КДА.

Зазначається, що Форум толерантності є міжетнічною та міжконфесійною платформою. Його учасниками стали представники релігійних організацій і національно-культурних громад Києва, а також науковці і релігієзнавці із київських закладів вищої освіти.

Захід було проведено Департаментом культури Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

У своєму виступі архімандрит Митрофан розповів учасникам про основні напрями волонтерського та гуманітарного служіння духовенства і вірян Української Православної Церкви на передовій, в тилу і в еміграції. Після виступу вчений секретар КДА відповів на запитання слухачів.

Окрім того, під час перерв обговорювалися нагальні питання, пов’язані з міжетнічними і міжконфесійними відносинами та співробітництвом.
#Православний_календар на завтра
🗓 15 листопада, п'ятниця.
(2 листопада за старим стилем)
Седмиця 21-ша після П'ятидесятниці.
Пісний день.

#Святі_дня
✔️ Мчч. Акиндина, Пігасія, Афонія, Єлпідифора, Анемподиста і тих, що з ними (близько 341–345). Прп. Маркіана Кіринейського (388). Сщмчч. Константина Юрганова й Ананії Арістова пресвітерів (1918).

#Святині_дня
✔️ Шуйської-Смоленської ікони Божої Матері (1654–1655).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Кол. 2:1-7 (зач. 253). Мчч.: Еф. 6:10-17 (зач. 233). Єв.: Лк. 12:2-12 (зач. 63). Мчч.: Мф. 10:16-22 (зач. 36).

#Тропар_дня Мученикам
Страстоте́рпцы Госпо́дни,/ блаже́нна земля́, напи́вшаяся кровьми́ ва́шими,/ и свя́та селе́ния,/ прии́мшая телеса́ ва́ша:/ в три́знищи бо врага́ победи́сте/ и Христа́ со дерзнове́нием пропове́дасте:/ Того́ я́ко бла́га моли́те// спасти́ся, мо́лимся, душа́м на́шим.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Лк. 12:2-12)

"Не бійтесь тих, що вбивають тіло і потім нічого більше зробити не можуть; але скажу вам, кого боятися: бійтеся Того, Хто має владу після смерті вкинути в геєну: так, кажу вам, Того бійтеся." (Лк. 12:4-5). Найбільший у нас страх — смерті. Але Господь каже, що страх Божий має бути вищим за страх смерті. Коли так складуться обставини, що необхідно або втратити життя, або вчинити проти веління страху Божого, — краще помри, але не йди проти страху Божого, бо якщо підеш проти страху Божого, то за смертю тілесною, якої все ж таки не оминути, зустрінеш іншу смерть, яка безмірно страшніша від усіх найстрашніших смертей тілесних. Якби це останнє було завжди в думці, страх Божий не слабшав би в нас і не було б у нас ніяких справ, протилежних страху Божому. Припустимо, що повстають пристрасті. У той час, коли вони повстають, совість, оживлена страхом Божим, вимагає йти їм наперекір; відмова вимозі пристрастей здається розставанням із життям, вбиванням тіла. Тому-то, коли відродяться останнього роду тривожні почуття і почнуть хитати совість, поспіши відновити страх Божий і страх суду Божого з його наслідками. Тоді побоювання найстрашнішої смерті прожене побоювання смерті слабшої, і тобі легко буде встояти у вимогах обов'язку і совісті. Ось як виконується те, що сказано у Премудрого: "пам'ятай про твій кінець, і навіки не згрішиш" (Сир. 7:39).

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.info/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар на завтра 🗓 15 листопада, п'ятниця. (2 листопада за старим стилем) Седмиця 21-ша після П'ятидесятниці. Пісний день. #Святі_дня ✔️ Мчч. Акиндина, Пігасія, Афонія, Єлпідифора, Анемподиста і тих, що з ними (близько 341–345). Прп.…»
2024/11/16 10:44:39
Back to Top
HTML Embed Code: