Telegram Web Link
Три міфи, які можуть знищити ваш бізнес

Міф — це не щось неправдиве. Це те, що формує спосіб мислення та зумовлену ним поведінку, які ми виявляємо, лавіруючи світом. Ось три потенційно небезпечні міфи.

Міф 1. «Ми маємо дуже успішний бізнес». Звісно, ви не просто вважаєте, що ваш бізнес надзвичайно успішний. Це підтверджується цифрами та фактами. Великі надходження, хороші прибутки та тривала історія ринкових проривів. Безсумнівно, вам є чим пишатися, але при цьому ви наражаєте компанію на неабиякий ризик, бо за своєю суттю цей міф націлений у минуле. Краще вкоренити у своїй культурі ідеологію, сутність якої висловлює знаменита мантра Джеффа Безоса — «Завжди буде перший день». Такий націлений у майбутнє спосіб мислення допомагав Amazon лавірувати на ринку як в хороші, так і в погані часи.

Міф 2. «Ми сфокусовані на клієнтах». Ідеологія сфокусованості на клієнтах, так само як і віра в успішність бізнесу, може спиратися на минуле, а якщо точніше — на клієнтів, яким ви завдячуєте становленням своєї компанії. Проте, змінюються не лише вимоги споживачів — кардинально трансформується ваша клієнтська база. Покоління бебі-бумерів відходить, а наступні генерації хочуть отримувати цінність, яка генерується у цілком інші способи. Діджиталізація породила набір абсолютно нових очікувань.

Міф 3. «Ми постійно створюємо інновації». Що саме ви маєте на увазі, наголошуючи на своїй інноваційності? І чи є у вас визначення поняття «інновація»? Дуже ймовірно, що немає. В більшості організацій всі переконані, що знають, що таке інновація, але при цьому ніхто не може відповісти на запитання, що, власне, в них вважається нововведенням. А головне — часто компанії не знають ціну і ефект від власних інновацій.
5 головних проблем розвитку українського бізнесу під час війни

Війна вплинула чи не на кожний бізнес. Деякі компанії були змушені закритися, хтось підлаштувався під обставини або змінив діяльність, хтось відповідно від вимог воєнного часу, відкрив нову прибуткову справу. Розглянемо головні проблеми українського бізнесу та шляхи їх вирішення.
Як бізнесу вийти зі скандалу з мінімальними репутаційними втратами

В еру діджиталу навіть невелика проблема бізнесу може за кілька годин перетворитися на гучний скандал і вплинути не лише на репутацію, а й на спроможність вести бізнес. Тому тримайте декілька порад як діяти, якщо подібне таки трапилося.

Не мовчіть. Навіть якщо вам нічого сказати ЗМІ та громадськості, слід вийти на зв’язок, сказати, що обставини з’ясовуються і будуть оприлюднені у Х годин.

Працюйте під час кризи 24/7. Коли б не сталася позаштатна ситуація, антикризова команда повинна бути на зв’язку. У кризових комунікаціях важлива кожна година.

Будьте чесними та відкритими. Намагання замовчати або викривити факти рідко вдається приховати, такі дії зазвичай ще більше підривають довіру до компанії.

«Ні» емоціям. Що би не трапилося, зберігайте спокій та впевненість, як би це складно не було.

Оперуйте виключно перевіреними фактами. Оприлюднювати варто тільки підтверджену інформацію – і з точки зору вашої репутації, і з точки зору закону.

Робіть скріни та будьте готовими перевести конфлікт у площину права. Якщо йтиметься про відновлення честі, гідності та ділової репутації в судовому порядку, вам знадобиться доказова база. У онлайн-медіа можна легко змінити або видалити інформацію, тому скріни з датою та часом публікації краще зробити.

Інформуйте команду. Позицію компанії варто донести до співробітників — важливо, аби вони інформацію отримували з першоджерел.

Наймайте досвідчених фахівців і прислухайтеся до їхніх порад. Іноді впоратися з масштабною кризою самотужки і без досвіду складно.
5 порад для підприємців від Говарда Шульца

Саме він зумів перетворити Starbucks з локального бізнесу на великого гравця світового ринку. Говард Шульц любить розповідати про те, як йому вдалося побудувати кавову імперію, і давати корисні поради з висоти свого досвіду.

Не бійтеся підпускати до себе професіоналів. Багато підприємців роблять одну й ту саму помилку. Не бажаючи делегувати повноваження, вони оточують себе відданими помічниками. Вони бояться ставити на керівні пости по-справжньому розумних, успішних людей.

Поважайте свій персонал. Одним із пунктів філософії Starbucks є повага до співробітників і прагнення забезпечити їм гідні умови роботи. Не можна очікувати, що працівники перевершать очікування клієнтів, якщо керівники компанії не перевершують очікування персоналу.

Забезпечте своєму продукту якісний сервіс. Зараз, на жаль, нас, як споживачів, скрізь обслуговують люди, яким байдуже на нас із нашим життям, проблемами та сподіваннями. Їх цікавить тільки наш гаманець — скільки грошей ми готові викласти. Репутація нашого бренду залежить від якості кави, але також, і це головне, від стосунків між баристою і відвідувачем, від того, чи відчуває людина, що її тут цінують і поважають.

Плануйте успіх. Невдача цілком може наздогнати вас несподівано, але удача приходить лише до тих, хто її планує.

Мрійте масштабно. Якщо ви хочете побудувати велике підприємство, доведеться набратися сміливості. Мріючи про щось мале, ви ніколи не досягнете успіху у великому. Для багатьох людей достатньо і малого. Але якщо ви хочете, щоб світ помітив вас, щоб ваше творіння жило у віках — старайтесь. Кому потрібна мрія, до якої можна дотягнутися рукою?
Франшиза: які бувають та як обрати

З кожним роком формат франшизи стає все популярнішим серед підприємців, бо дозволяє відкрити бізнес з практично гарантованою дохідністю. Проте не все так просто, як здається. У чому взагалі суть франшизи, як обрати вигідну та на що звернути увагу перед покупкою? Давайте розбиратися.
Трендспотінг: як бути на крок попереду у своїй галузі

Трендспотінг — це виявлення нових закономірностей, змін на ринку та зрушень ще до того, як вони відбудуться в певній галузі. Основна його мета — отримати конкурентну перевагу у вашій галузі.Для ефективного застосовування трендспотінгу, пропонуємо кілька порад.

Аналізуйте минулі тренди. Телескопічний погляд на минулі успіхи та невдачі дозволяє підприємцям вчитися на власному досвіді та досвіді тих, хто був до них.

Завжди будьте в курсі галузевих новин. Інакше можете втратити розуміння критично важливого тренду або можливості.

Використовуйте соціальні медіа. Соцмережі залишаються одним із найпотужніших інструментів для виявлення трендів і моніторингу того, про що говорять клієнти у вашому просторі. Підприємці мають використовувати їх, щоб відстежувати настрої клієнтів, виявляти нових лідерів думок і стежити за конкурентами.

Відвідуйте галузеві події. Конференції, нетворкінгові заходи та виставки — це можливість налагодити зв’язки та бути в курсі останніх подій.

Проводьте дослідження ринку. Вам потрібно ретельно аналізувати поведінку клієнтів, відстежувати галузеві звіти та опитувати клієнтів, коли це необхідно.

Експериментуйте та ризикуйте. Випробовувати нові речі, тестувати нові ідеї та заходити в нові води корисно. Це може стосуватися як впровадження нових функцій, так і запуску нових продуктів, використання нових ринкових стратегій чи тестування нових бізнес-моделей.

Використовуйте нові технології та інновації. Це може бути що завгодно: інвестиції в нове програмне чи апаратне забезпечення, використання хмарних технологій, інвестиції в блокчейн чи впровадження технології ШІ.

Трендспотінг — це важлива навичка, яку повинен розвивати кожен бізнес. Але майте на увазі — це не одноразовий захід, який потрібно зробити і забути. Це слід робити безперервно.
5 найпопулярніших помилок у продажах

Не розумієте чому постійні клієнти йдуть від вас? Чи дивуєтеся чому потенційні обирають конкурентів? Можливо, ви зробили одну із найбільш поширених помилок у продажах.

1. Сприймати все «в штики». Коли клієнт незадоволений наданою послугою, неправильно сваритися і відмовлятися визнати свої помилки. Потрібно дізнатися більше, що саме викликало незадоволення. Подякувати, що клієнт звернув увагу на помилку і дав вам можливість її виправити. Принести вибачення і запропонувати рішення, яке нівелює негативне враження.

2. Одразу давати знижку. Коли клієнт просить знижку, неправильно давати її одразу, щоб завоювати клієнта «з першого погляду». Не треба намагатися завжди пропонувати ціну, нижчу ніж у конкурентів, і використовувати низьку вартість як основний аргумент. Краще змістіть вектор з ціни на цінність продукту. Інакше, як тільки конкурент зробить знижку на вашу знижку, людина перейде до нього.

3. Утримувати клієнта, розповідаючи про недоліки конкурентів. Коли клієнт погрожує піти до конкурентів, не варто його тримати за рахунок "топлення" колег по ринку. Потрібно аргументовано пояснити, чим ви відрізняєтесь, але бути впевненим у собі та своєму продукті. Зрештою, відпустіть клієнта до конкурентів, коли він так наполягає. Якщо ви дійсно кращі — клієнт до вас повернеться.

4. Чекати поки клієнт "подумає". Коли клієнт бере паузу, щоб подумати, не треба чекати, поки клієнт щось надумає та повідомить вам своє рішення. Ще під час першої розмови, почувши «я маю подумати», уточніть, чи достатньо інформації ви надали для прийняття рішення. Якщо все ж клієнту потрібна пауза — домовитись, через який час ви можете подзвонити/написати, щоб дізнатися рішення. І обов’язково подзвоніть.

5. Забути про клієнта після покупки. Коли клієнт зробив покупку не можна просто внести його в список закритих угод і забути назавжди. Правильно продовжувати з ними стосунки. Через деякий час зробіть сервісний дзвінок — спитайте, чи все добре з придбаним товаром, чи задоволений покупець, чи немає в нього питань щодо того, як користуватися. Часто такі дзвінки стають підставою для нових замовлень.
Як Джек Ма створив Alibaba: від учителя до мільярдера

Звичайний учитель англійської, який двічі завалив вступні іспити і якого не брали на роботу навіть у KFC, збудував всесвітньо відомого гіганта інтернет-торгівлі. Звучить нереально? Але це так. Як йому це вдалося та з чого він починав? Розповідаємо.
7 ідей для мотивації персоналу

Немотивовані співробітники негативно впливають на команду та руйнують стосунки з клієнтами. Ось декілька ідей як підтримувати рівень мотивації в команді.

Вивчайте своїх співробітників, щоб зрозуміти, що для них в пріоритеті. Усі ми різні й це прекрасно. Для того, щоб мотивувати команду, варто чітко розуміти, що їй до смаку. Звучить очевидно? Але знадобиться час перед тим як ви зможете сказати, що мотивує ту чи іншу людину.

Схвалюйте ініціативу й мотивуйте персонал приймати рішення. Мікроменеджмент — смерть мотивації. У команді, де контролюється кожен крок, у людей блокується критичне мислення та креатив і в підсумку падає мотивація. Запитуйте поради, розв'язуйте питання разом, схвалюйте ініціативу та не забувайте дякувати усно та матеріально.

Регулярно проводьте зустрічі сам на сам. Це може бути 30 хвилин під час кави раз на тиждень, година розмови кожні два тижні чи інший варіант. Приділіть цей час на розв'язання нагальних питань, вирішення проблем, кращого розуміння внутрішньої кухні. Так, ви зможете легко виявити незадоволених членів команди та оптимізувати роботу. Колектив відчує, що його цінують та працюватиме краще.

Створіть систему бонусів за результатами роботи. Лише комфортна атмосфера не втримає працівника. Гроші завжди були вагомою мотивацією. Керівник має періодично моніторити бонуси, які пропонують конкуренти, щоб підтримувати рівень.

Стимулюйте дружню конкуренцію всередині колективу. Те, як ми виглядаємо перед колегами — важливий фактор мотивації. Влаштуйте дружні змагання з приємними бонусами за перемогу.

Інвестуйте в освіту та розвиток команди.
Саморозвиток — ще одна ланка розумної мотивації персоналу. У бізнес-план потрібно закласти інвестиції на навчання персоналу.

Організуйте вечірку для команди чи тімбілдінг. Завжди добре відпочити від щоденної рутини. Зміна картинки вдихне нову енергію в команду. Принаймні раз на рік можна забронювати столик в ресторані чи влаштувати виїзну вечірку за кошти компанії.
Як перевершити очікування клієнта: формула ефективного сервісу

Кожний клієнт по-різному визначає рівень якості сервісу. Надавати ефективний сервіс — значить вміти мислити та відчувати потреби клієнта.

Як визначити ефективність сервісу для ваших клієнтів? Для цього можна користуватися формулою SQ = P — E, де SQ — якість сервісу, P — сприйняття клієнта, E — очікування від сервісу.

Як адаптувати формулу до бізнесу? Незалежно від ніші чи діяльності компанії, завжди можна надати людині кращу послугу забезпечивши якісний сервіс. Для того, щоб налагодити його необхідно проаналізувати шлях вашого клієнта: напишіть декілька його потенційних очікувань та подумайте, як їх перевершити.

Приклад: клієнт купує постільну білизну за індивідуальними розмірами, очікує отримати своє замовлення протягом вказаних брендом 7 днів.

Рішення: у виробника налагоджені бізнес-процеси, а тому виготовлення та відправлення замовлення займає в середньому 5 днів. Також компанія робить пакування товару не лише привабливим ззовні, а й зручним: до постільної білизни додається чохол, в якому зручно надалі зберігати комплект. У результаті клієнт отримав своє замовлення швидше, а також до основного товару виробник додав корисний аксесуар.

Щоб створити ефект «вау», досліджуйте потреби та бажання вашої аудиторії: що їй комфортно чи незручно, чого вона остерігається та до чого прагне. Удосконалюйте продукти та послуги регулярно навіть на 10%, і клієнти одразу помітять зміни. Турбуйтеся про своїх споживачів та створюйте позитивний клієнтський досвід.
Секрет успіху Google: сила безперервного навчання

Google відома своїми інноваційними продуктами та послугами. Одним із ключів до її успіху є прихильність до безперервного навчання. Компанія заохочує своїх співробітників приймати нові виклики та здобувати нові навички.

Для цього Google реалізувала кілька ініціатив, спрямованих на розвиток цієї культури навчання.

20% часу — для себе. Компанія дозволяє своїм працівникам витрачати 20% робочого тижня на особисті проєкти, які їх цікавлять. Ця ініціатива призвела до розробки деяких з найуспішніших продуктів Google, таких як Gmail та Google Maps.

Вчитися на невдачах. Компанія заохочує своїх співробітників ризикувати і вчитися на своїх невдачах. Google розглядає невдачу, як можливість вчитися і вдосконалюватися, а не як причину здаватися.

Навчання за принципом «‎рівний рівному». Google створила кілька платформ для співробітників, щоб вони могли ділитися своїми знаннями та вчитися одне в одного. Наприклад, Google Groups дозволяє працівникам обмінюватися інформацією та співпрацювати над проєктами, а Google Moderator дозволяє працівникам голосувати за найкращі запитання та відповіді на певні теми.

Прихильність Google до безперервного навчання принесла свої плоди. Компанія постійно входить до рейтингу найкращих роботодавців, а її інноваційні продукти та сервіси змінили наш спосіб життя та роботи.
6 факторів, які впливають на прибуток під час війни

Економічна криза, яку переживає Україна внаслідок повномасштабного вторгнення, триває півтора року. І хоча на макроекономічному рівні ситуація більш-менш стабільна, є тенденції, що потребують особливої уваги під час фінансового аналізу та планування. Які фактори зараз впливають на український бізнес і як обернути їх собі на користь? Читайте в цій статті.
Як працювати з негативними відгуками та чому важливо це робити

Понад 85% покупців звертають увагу саме на відгуки перш ніж купити товар онлайн. І наявність негативних відгуків — це нормально. Підприємцю варто сприймати негативний відгук як можливість покращити свій сервіс.

Не ігноруйте відгук та не реагуйте агресивно: коли відгук публічний, на сайті чи маркетплейсі, то вашу відповідь незадоволеному покупцю прочитають потенційні клієнти. Відповідайте на відгук з «холодною» головою.

Будьте відповідальним: якщо негативний відгук справедливий, то краще визнати провину та попросити вибачення. Це шанс налагодити контакт з покупцем та прийти до діалогу.

Розв'яжіть проблему: важливо не лише красиво відповісти, а й справді розв’язати проблему, знайти її причини та створити усі умови, щоб така ситуація не повторювалась.

По-перше, зв'яжіться з покупцем — месенджером, поштою чи телефоном. Нехай покупець розповість, що саме викликало невдоволення. Також можна попросити покупця зробити фото чи відео товару, якщо це доцільно для розв'язання проблеми.

По-друге, візьміть коротку паузу. Люди можуть реагувати занадто емоційно, а в такому стані домовитися може бути важко. Однак, пауза має бути недовгою, в ідеалі — кілька годин.

По-третє, не забувайте про актуальність замовлення. Тобто, якщо покупець вже придбав товар в іншому місці, бо не дочекався зв’язку з вами, то пропонувати знижку на той самий товар як спосіб розв'язання проблеми — не доречно. Але можна запропонувати знижку на будь-який товар з вашого асортименту, дисконтну карту чи безкоштовну доставку на наступне замовлення.

Що далі? Коли проблема покупця вирішена й ви дійшли згоди — можна попросити його виправити відгук чи видалити його. Але це має не викликати додаткового негативу й бути доречним проханням. Пам’ятайте, один негативний відгук — це не трагедія. Важливіше показати клієнтам, що вам не байдуже та ви відкриті до діалогу. І, звісно, проведіть роботу над помилками.
5 кроків, щоб знайти бізнес-ідею

Проста покрокова інструкція де шукати ідею, якщо ви вирішили почати новий бізнес, але не знаєте куди податися.

1. Почніть з того, що вас запалює. Реалізувати ідею складніше, якщо ви не горите нею. Витратьте деякий час на вивчення своїх захоплень. Складіть кілька списків: що у вас добре виходить, які ваші хобі, які теми вас хвилюють.

2. Шукайте проблеми, які потрібно вирішити. Кожен успішний бізнес вирішує якусь проблему. У пошуках ідей почніть шукати проблеми (є з чого вибрати) і подумайте, як ви могли б їх вирішити. Знову складіть списки: що вас засмучує у вашому власному житті, на що скаржаться люди, з якими глобальними проблемами стикається світ.

3. Подаруйте собі новий досвід. Ви можете придумати ідею на мільйон доларів, сидячи на дивані та дивлячись останній епізод улюбленого серіалу. Але у вас набагато більше шансів придумати новаторські ідеї, якщо ви постійно створюєте для себе новий досвід. Робіть щось нове, відвідуйте нові місця, зустрічайтеся з новими людьми.

4. Розвивайте хороші ідеї та звички. Тренуйте свій мозок, щоб він став машиною для генерації ідей. Медитуйте, складайте щодня списки нових ідей, проводьте брейншторми з друзями, читайте.

5. Зберіть все разом. Тепер саме час почати буквально все підключати. Ви можете малювати цифрові карти ідей, просто записувати кожну ідею на окремій картці або взяти великий шматок плаката і занотувати все на ньому. Головне, щоб ви викладали всі свої ідеї так, щоб їх можна було побачити і проаналізувати.
Зірковий бізнес: як артисти запускають власні бренди

Здавалося б, коли ти популярний і твоє ім'я у всіх на слуху, логічно це монетизувати за рахунок власного бізнесу: мерчу, лінії косметики, парфумів тощо. І багато артистів роблять саме так. Проте результати бувають зовсім різні. Давайте розглянемо декілька кейсів як світових зірок, так і українських.
5 фільмів про маркетинг, які варто подивитися

Добірка фільмів, які привідкривають світ маркетингу великих компаній. Переглянути ці кінострічки буде корисно бізнесменам і маркетологам всіх рівнів.

«Тут курять» (2005). У центрі сюжету Нік Нейлор, який просуває тютюнову компанію на ринку, де паління намагаються викорінити. Всупереч очікуванням, в кадрі практично не буде людей, що палять, а ось цікавих маркетингових рішень — безліч.

«Сироп» (2012). Головний герой — геніальний маркетолог, ідея якого, як йому здається, потребує тільки в тому, щоб її правильно представили інвесторам. Для цього він знаходить агента, а за сумісництвом розумну і красиву дівчину, але світ бізнесу і реклами не такий простий, як здається.

«Віктор Фогель — король реклами» (2002). Головного героя викидають з кожної роботи, тому що він любитель дивно одягнутися, але при цьому за його рекламні ідеї готові платити небачені суми.

«99 франків» (2007). Фільм про геніального рекламника, який одноосібно вирішує, що ви захочете завтра, а від чого варто відмовлятися. Що завгодно він може продати кому завгодно, і клієнт буде впевнений, що здійснив найвигіднішу угоду в своєму житті.

«Сімейка Джонсів» (2010). Комедійна драма про «живу рекламу» та партизанський маркетинг. У центрі сюжету — ідеальна, на перший погляд, родина, яка оселилася у маленькому американському містечку. Ось тільки родину вони лише вдають, а насправді це співробітники маркетингової компанії, які ненав'язливо рекламують мешканцям містечка мільйон різних товарів. Фільм комедійний, але змушує замислитись.
2024/09/29 09:39:07
Back to Top
HTML Embed Code: