Telegram Web Link
Як реалізувати ідею клієнтоцентричності: 3 стратегії

В основі бізнес-моделі, яка ґрунтується на засадах клієнтоцентричності, можуть лежати наступні три стратегії.

1. Відстежування поведінки клієнтів. Знання клієнтів та розуміння їхньої поведінки — основа дієвого таргетування. Якщо раніше продаж здійснювався через третіх сторін, то з поширенням діджиталізації дедалі більше бізнесів отримують змогу продавати напряму клієнтам, отримуючи при цьому «море» даних. Але доступ до такої інформації — лише початок. Потрібні системи та інструменти, спираючись на які компанії зможуть на основі аналізу споживчої поведінки генерувати інсайти в режимі реального часу та визначати — чого насправді потребують клієнти.

2. Виявлення «больових точок» клієнтів. У міру того як під час пандемії дедалі більше бізнесів перейшли в онлайн, дуже чітко проявилася одна проблема: клієнти, які звикли «мацати» товар перед тим як його придбати, з насторогою ставляться до віртуальних купівель. Проте чимало компаній, використовуючи інтерактивні інструменти, спромоглися розв’язати цю проблему. Так, продавці меблів дають змогу клієнтам із допомогою технології доповненої реальності (AR) побачити, як, наприклад, диван або стіл, виглядатиме в їхній кімнаті. Виробники косметичних засобів пропонують сервіси віртуального макіяжу. Виробники модного одягу та аксесуарів намагаються відтворити в онлайні атмосферу бутіку.

3. Впровадження інноваційних технологічних рішень. Керівники мають постійно ставити перед собою запитання — які новітні технологічні рішення використати, для того щоб генерувати цінність для клієнтів.
7 ознак хорошого керівника

З тим, що погані боси існують, важко не погодитися. З ними стикався кожен. А ось які вони, талановиті керівники та ефективні менеджери?

1. Вони надихають. За сильним лідером хочеться йти, адже він уміє надихати. А знаєте, що надихає найсильніше? Коли людина вірить у своє діло і горить ним. Коли колектив працює не лише заради грошей, а заради якоїсь сильної мети, це зовсім інший рівень.

2. Відмовляються від детального контролю. Талановиті керівники вміють ефективно делегувати повноваження, не втручатися в рутинні процеси та не прагнуть контролювати кожен крок. Адже пам’ятають, що надмірний контроль шкідливий не менше, ніж його повна відсутність.

3. Вони — частина колективу. Коли керівник не розуміє труднощів своїх співробітників і не знає, чим вони живуть, то не може адекватно оцінювати їхню роботу. І, відповідно, не може ставити посильні для співробітників завдання.

4. Цінують людей понад усе. Найкращі керівники усвідомлюють необхідність задовольнити потреби як клієнтів, так і співробітників. Вони готові вислухати та обговорити будь-яку проблему. Вони розуміють, що щасливі люди працюють набагато ефективніше.

5. Відкриті до змін. Хороших керівників від поганих відрізняє гнучке мислення та відкритість до змін. Тобто вони не бояться щось змінювати й не тримаються за неефективні та старі методи роботи. Якщо є щось, що можна покращити, вони покращують.

6. Жорсткі, але справедливі. Хороші керівники лояльні до колективу, але водночас вони виявляють твердість, коли це потрібно. Вони вміють тримати баланс. Якщо карають, то справедливо.

7. Адекватно ставляться до помилок. Хороші керівники спокійно сприймають помилки своїх співробітників та опрацьовують їх разом із ними. Вони не удають із себе ідеальну людину. Адже вони самі проходили той самий шлях і теж помилялися.
Як вибрати постачальника для дропшипінгу: 5 основних правил

Яким критеріям має відповідати хороший дропшипінг-постачальник?

Актуальність товару. Перевірте, чи є попит на товар, який пропонує постачальник. Зробити це можна через Google Trends. У деяких постачальників на сайті є розділ «Топ-продажів». Але переконайтеся, що статистику там оновлюють. Можливо, їй уже кілька років.

Ціна. Ціни на один і той же товар у різних постачальників можуть відрізнятися. Але не варто відразу вибирати того, у кого нижче вартість. Якщо різниця в ціні невелика, краще почати співпрацювати з тим партнером, який забезпечує кращий сервіс.

Повернення. Хороші постачальники готові обміняти товар, але з умовою, що клієнт не пошкодив упаковку. Умови повернення потрібно обговорювати до початку співпраці. Нормальний постачальник повинен обміняти товар із заводським браком або повернути за нього гроші.

Доставка. Деякі постачальники роблять відправки лише два–три рази на тиждень. Це довго. За можливості працюйте з постачальниками, які відправляють щодня. Клієнти хочуть отримати своє замовлення як можна швидше.

Робота в сезон. Дізнайтеся, як партнер справляється з великою кількістю замовлень. Перевірити можна, запитавши у інших продавців, які працюють з цим постачальником. Хтось не захоче говорити, а хтось — дасть реальну картину.
Як сформулювати корпоративні цінності

Цінності компанії — це фундамент її корпоративної культури. Те, як люди спілкуються одне з одним та з клієнтами, беруть завдання і виконують їх, шукають рішення проблем, — це все про цінності. І ось 4 кроки як їх сформулювати.

Крок 1. Підготовка. Незалежно від того, чи займається компанія формуванням цінностей, вона їх має. Проте, якщо раніше в компанії про це не йшлося, насамперед варто підготувати для співробітників невелику презентацію про майбутню роботу. Це підвищує лояльність персоналу до нововведень і змін. Варто пояснити, що таке корпоративна культура і чому вона важлива для компанії, що таке цінності, як команда буде їх створювати, з яких етапів буде складатися цей процес.

Крок 2. Опитування співробітників. Щоб цінності не спускалися керівниками, компанії варто підготувати фундамент. Перше, що зазвичай робить служба персоналу — опитування співробітників. Важливо виявити ціннісні установки персоналу і обговорити їх під час отримання зворотного зв’язку. Основне завдання — досягти залученості персоналу.

Крок 3. Формулювання цінностей. Часто для цього організовується захід, на якому керівництво, за необхідності — разом із запрошеними консультантами, робить висновки. Зазвичай такий захід проводиться поза офісом, наприклад, виїзний, на природі: це допомагає керівникам поводитися більш неформально та відкрито. Важливо чітко сформулювати цінності, які гуртуватимуть команду.

Крок 4. Поширення. Цінності необхідно узгодити, затвердити і поширити на всіх рівнях структури. Робити це важливо через усі канали, доступні компанії (розсилки, інформаційні дошки, внутрішні портали та чати тощо), з залученням усіх комунікаційних інструментів, а також інформаційних зустрічей. Іноді за кожною цінністю закріплений «провідник», який активно розповсюджує її.
Навіщо бізнесу SMM

У 2022 році у світі буде 3,96 мільярда користувачів соціальних мереж, що на 4,8% більше, ніж рік тому. Це означає, що кожен другий на планеті зараз має хоча б один обліковий запис в соціальних мережах чи месенджерах. Як SMM допомагає бізнесу використати це на користь?

Перш за все, одна з ключових задач, яку вирішує ведення соціальних мереж бренду — це поширення інформації. Якщо ви хочете заявити про свій бізнес у публічному інфополі, то соціальні мережі для вашого бізнесу — це найпростіший, найшвидший та найдоступніший спосіб розповісти про себе в тому форматі, який оберете саме ви.

Друге, але не менш важливе — SMM забезпечує пряму комунікацію зі споживачами. Завдяки соціальним мережам у брендів з'являються обличчя, а завдяки коментарям, емоджі та прямим зверненням бренду стіна між споживачами та бізнесом руйнується. Фактично з’являється можливість комунікувати з брендом буквально через одне рукостискання (без колцентрів та посередників), що зближує й підвищує лояльність та повагу зі сторони вашої аудиторії.

Завдяки близькості та прямоті контакту SMM допомагає брендам впливати на споживача та змінювати його звички. Завдяки сторінкам в соцмережах можна розповідати про переваги та різні неочевидні особливості продукту чи послуги бренду.

Ефективно реалізований SMM підсилює інформаційне поле бренду. Завдяки різним соціальним мережам аудиторія компанії отримає можливість першими дізнаватися про новини вашого бренду, першими читати свіжі публікації у ЗМІ та брати участь у житті бренду через голосування або обговорення в коментарях.
Побудова культури успіху: 8 принципів Netflix

Netflix починала свій шлях з доставки DVD поштою, а тепер виросла до медіагіганта, популярного серед мільярдів глядачів. Такого успіху вдалося досягти завдяки простим принципам.

1. Найкраща мотивація — причетність до успіху. Людей мотивують не гроші або додаткові плюшки, а причетність до успіху компанії. В першу чергу це залежить від команди експертів, які розуміють свою мету і роблять все можливе для великого результату.

2. Кожен повинен розуміти куди йде компанія і що робити. Почніть говорити з людьми, ставте цілі, аналізуйте, де ви зараз знаходитеся й інформуйте про це.

3. Ніякої брехні. Брехня підриває довіру, породжує образи й куди гірше — конфлікти. Мовчання теж по суті брехня. Керівники Netflix кожен день працюють над тим, щоб співробітники отримували своєчасний, конструктивний зворотний зв'язок щодо результатів своєї роботи.

4. Приймаючи рішення, активно обговорюйте, а якщо потрібно, то і сперечайтеся. У Netflix вважають, що не всі дані можна приймати за факти, а тим більше зосереджуватися тільки на них. Ще є інтуїція, особливість ситуації тощо. Саме тому співробітники люблять обговорювати й сперечатися про рішення, щоб все робити в інтересах клієнта і бізнесу.

5. Будуємо вже зараз таку компанію, про яку мрієте в майбутньому. Уявіть, якою компанією ви будете через півроку або рік і які завдання будуть перед вами стояти.

6. Розумна людина на кожну посаду. Все просто — наймайте кращих, тобто A-players.

7. Платіть людям стільки, наскільки вони цінні для вас. Якщо хочете залишатися лідером на ринку, тоді платіть найвищу заробітну плату найталановитішим.

8. Якщо прощаєтеся зі співробітником, то робіть це завжди сердечно. Мабуть, найнеприємніший момент в житті компанії — звільнення. В Netflix вирішили говорити про все щиро і звичайно ж робити все можливе, щоб розлучатися мирно — рекомендації, допомога і підтримка.
Емпатійне лідерство: як перетворити емоції у прибуток компанії

Емпатійне лідерство — це робота з людьми з позиції емпатії, тобто здатності ставити себе на їхнє місце, поділяти думки та почуття. Ідея проста: інша людина — не я, вона має право бути собою, а мені як лідеру важливо зрозуміти, як координувати роботу.

Будувати роботу з людьми на емпатії — вигідно для бізнесу. Дослідження підтверджують, що прибутковість організації пов’язана з емоційною компетентністю лідерів. Тому керівникам потрібно вчитися розуміти своїх людей та будувати стосунки у команді, враховуючи особливості кожного. Але як же розвивати емпатійне лідерство?

Вчитися розуміти весь спектр своїх емоцій, як «позитивних», так і «негативних» (розрізняти, приймати та керувати ними).

Подавати команді приклад того, як можна екологічно, без шкоди для відносин та результату проявляти почуття на роботі (навіть складні).

Дотримуватись кордонів у спілкуванні з командою — і своїх, і чужих (проявляти залученість, але не нав'язувати її; не розв’язувати глибокі особисті питання).

Розвивати навички ефективної комунікації, активного слухання, зворотного зв'язку (не лише давати, а й приймати).

Проявляти довіру до команди, давати можливість брати на себе відповідальність за процес та результат.

Вчитися помічати емоції співробітників — за невербальними сигналами та в діалозі.

Коригувати свої моделі поведінки та комунікації з командою, враховувати особливості людей (емоційний стан у складних життєвих ситуаціях, темперамент, потреби).
5 порад, які зроблять вашу презентацію блискучою

Якщо ви хочете вдосконалити свої бізнес-навики презентування, ці поради для вас.

1. Хороші презентатори використовують менше слайдів — і менше слів. Невипадково одні з найбільш пам’ятних промов і документів в історії є одними з найбільш коротких. Геттісбурзька промова складається з 272 слів, а інавгураційна промова Джона Ф. Кеннеді тривала менше 15 хвилин. Тому зменшіть перевантаженість там, де це можливо.

2. Хороші презентатори не використовують марковані списки. Пункти списку — найменш ефективний спосіб донести свою точку зору. Експерименти в області пам’яті і комунікації показують, що інформація, передана у вигляді картинок і образів, із більшою ймовірністю запам’ятовується, ніж одні лише слова. Тому доповнюйте текст на слайдах фотографіями, відео і зображеннями.

3. Великі презентатори покращують свої вокальні дані. Дослідження стверджують, що люди, які ефективно переконують, змінюють свій голос, тон, гучність і, тим самим, стають більш впевненими в своїх аргументах. Наприклад, вони підвищують голос, коли підкреслюють ключове повідомлення, або роблять паузу після того, як озвучили важливу думку.

4. Великі презентатори створюють «вау»-моменти. Люди не запам’ятовують кожен слайд і кожне слово презентації. Вони пам’ятають такі моменти, які їх дивують, захоплюють. Дайте своїй аудиторії щось екстраординарне.

5. Великі презентатори проводять репетиції. Більшість промовців не практикуються так, як слід було б. Так, звичайно, вони переглядають свої слайди заздалегідь, але нехтують годинами усвідомленої практики, яка змусить їх по-справжньому засяяти перед аудиторією. Не нехтуйте цим.
8 кроків ефективного бенчмаркінгу

Benchmarking – це проведення порівняльного аналізу показників однієї компанії з показниками іншої, зазвичай, більш успішної. Цей інструмент дозволяє знаходити і впровадити кращі сучасні рішення. Ось як це робиться.

Обираємо показник або процес, який буде вивчатися. Це може бути метрика, що є критичною для прийняття управлінських рішень або акціонерів. Якщо таких декілька — розставляємо пріоритети.

Вирішуємо, з якими організаціями будемо порівнювати. Це може бути конкурент, інші компанії або власні підрозділи. Збирати дані може бути складно, тож ймовірно доведеться звернутися до консультантів або спеціалізованих компаній.

Розбираємо обраний для аналізу показник на складові. Це дозволить спростити процес і краще зрозуміти критичні точки, на які треба звернути увагу в першу чергу.

Збираємо й аналізуємо дані. Порушення конфіденційності — злочин, тож чутливу інформацію варто шукати в інтерв’ю, галузевих оглядах, пресі тощо. Але важливо, щоб отримані дані були надійними.

Порівнюємо показники. Намагайтеся знайти не тільки розриви в ефективності, але й причини таких дисбалансів.

Розробляємо план дій. Знайдені в процесі аналізу відмінності в ефективності можуть викликати емоції й бажання “піти в атаку” на причини відставання від конкурентів. Не варто цього робити — виправляти ситуацію потрібно комплексно, тож знадобиться план.

Впровадження змін. План втілюється в життя. Варто уважно стежити за тим, як зміни впливають на ефективність і колектив. Якщо нові процедури працюють не так, як очікувалося, необхідно коригувати дії, наприклад, провести тренінг персоналу.

Повторюємо процес. Знайшли і втілили вдале рішення — шукаємо нову сферу для підвищення ефективності.
5 кроків до успішної цифрової трансформації

За наявності правильних технологій та команди, що спроможна адаптуватися до нових умов, компанія здатна успішно здійснити будь-яку цифрову трансформацію. Ось послідовність з п’яти кроків.

1. Зробіть кожен процес максимально заснованим на технологіях. Технологічні рішення потрібно вплести у «тканину» вашої організації та її процесів. Компанія має провести «ревізію» усіх своїх процесів та наявних ресурсів і визначити, чого може стосуватися трансформація. Після цього настає час для прийняття рішень, базуючись на зібраній інформації.

2. Створіть інфраструктуру даних для підтримки впроваджуваних технологій. Основу процесів, у яких ви впроваджуєте технологічні рішення, становитиме інфраструктура даних. Тому на цьому етапі варто проаналізувати — якими даними ви володієте, де їх отримуєте, яку користь вони приносять компанії, які дані ще потрібні для якісного функціонування впроваджуваних технологій. Варто забезпечити прозорий обмін даними між командами.

3. Визначте нові метрики та KPI. Відстежувати прогрес в управління змінами дуже важливо, і для цього потрібно зрозуміти — за якими показниками ви це робитимете. Як саме ви зрозумієте, що цифрова трансформація йде вдало?

4. Зробіть інновації темою постійних обговорень. Потрібно розвивати внутрішні компетенції відстежування зовнішніх змін: які нові технології виникають? Що роблять конкуренти, як вони діджиталізуть свій бізнес? Які технологічні тренди зараз впливають на вашу сферу? Потрібно збирати працівників кожні декілька місяців і обговорювати з ними відповіді на ці запитання.

5. Прийміть зміни, навіть якщо вони вам не подобаються. Звичайно, робити щось нове — складно, це викликає внутрішній опір. Проте, якщо компанія хоче залишитися на ринку у майбутньому, то сьогодні їй варто вийти з зони комфорту й робити те, до чого вона не звикла.
Побудова бренду: скільки часу потрібно і чому

Експерти стверджують, що мінімальний термін побудови бренду становить три роки. За цей час ідея закарбовується у свідомості людей, а потім знаходить своє відображення у зростанні продажу

Чому так довго і чи варте воно того? Потрібно глибоко розуміти три речі.

1. Бренд — це феномен, пов’язаний із вірою людини, — відповідно, його неможливо побудувати відразу, як за помахом чарівної палички. Як явище бренд існує тому, що кожний з нас хоче комусь довіряти, у щось вірити. І щоб досягти цього, потрібно щонайменше три-п’ять років.

2. Бренд — це обіцянка, яку потрібно виконувати. Якість такого-то рівня, такий-то продукт за такою-то ціною… І не має значання, яка криза вирує навколо. Ви мусите якомога послідовніше виконувати обіцянку, яку заклали в бренд для свого покупця. Якщо ж вона порушується, тоді продаж стрімко котиться вниз.

3. Якщо ви будуватимете бренд послідовно та правильно, то напевне матимете серйозну конкурентну перевагу. Чому Procter & Gamble купила Gala, а PepciCo — Sandora? Тому що це були надпотужні бренди на своїх ринках — яким довіряли люди, тому купували їх автоматично.

Системність і структурованість процесу та готовність потягом кількох років вкладати в справу час, енергію та кошти, — такими є базові передумови побудови бренду. І повірте, воно того варте.
2024/11/18 12:21:02
Back to Top
HTML Embed Code: