Telegram Web Link
Як розпізнати перспективну бізнес-можливість: 5 порад

Вміння розпізнавати багатообіцяючі бізнес-можливості буде відігравати важливу роль у вашій історії успіху. Їх пошук не є точною наукою, однак є явні ознаки, на які варто звернути увагу.

1. Шукайте явну неефективність ринку.
Не дивно, що кращі ідеї приходять, коли ви помічаєте проблему. Серед найпростіших способів розпізнати бізнес-можливості – подивитися на складності, з якими стикається ваше оточення, або зробити висновки з того, з чим ви зіткнулися самі.

2. Визначте успішні бізнес-моделі на схожих ринках. Звертайте пильну увагу на бізнес-моделі та продукти, які добре працюють на аналогічних ринках, але поки не працювати у вашому регіоні. Шукайте способи донести ці концепції до локального ринку, оскільки вони будуть набагато менш ризиковими, ніж нові ідеї.

3. Шукайте новий підхід до перевіреної ідеї. Згадайте запуск eBay, коли засновники побачили можливість зв’язати продавців і покупців за допомогою віртуального блошиного ринку на єдиній платформі. Це описання eBay як «віртуального блошиного ринку” не створює враження унікального продукту, але це допомогло компанії стати такою успішною.

4. Створюйте те, що просять люди. Прямий зворотний зв’язок з покупцем, споживчі тенденції та інші запити дозволяють краще зрозуміти, чого хоче ринок. Незалежно від того, чи знаходиться можливість в новому продукті або покращеному обслуговуванні клієнтів, пильна увага до слів користувачів є ключем до визначення бізнес-моделей, які будуть добре прийняті на локальному ринку.

5. Дійте швидко. Багато з найбільш перспективних бізнес-можливостей – це ті, які дозволяють запуститися швидко і мають на увазі гнучкий, інтерактивний підхід. Так ви зможете оперативно реагувати на ринкові зміни та покращення обслуговування клієнтів з вашою ідеєю. Першість на ринку також допоможе вам утвердитися які лідер.
Як сказати «ні» бізнес-пропозиціям, які надходять

Знаменитий інвестор Уоррен Баффет одного разу сказав: «По-справжньому успішні люди кажуть “ні” практично кожній пропозиції». Але деякі керівники, особливо новачки, погано вміють відмовляти новим можливостям. Ось кілька порад, які вам знадобляться в такій ситуації.

Задумайтесь, чи відповідає пропозиція вашим цілям. Коли ви вірите у свої принципи, то з упевненістю можете відмовитися від можливостей, які можуть відволікати вас від мети. Якщо ви намагаєтеся переконати себе, що потрібно все-таки скористатися можливістю або ж ставите під сумнів своє рішення, то варто задуматися, навіщо ви прямуєте по своєму шляху. Подумайте про загальну картину свого бізнесу.

Перевірте, чи варта пропозиція витрат. Всі ми знаємо, що час – гроші. І не варто про це забувати. Тому коли вам надходить якась пропозиція, завжди перевіряйте, чи варта вона витраченого часу. Вам може надходити нескінченний потік пропозицій, однак кожен день у вас є обмежена кількість часу.

Вам не потрібні відволікаючі можливості. Коли ви визначилися зі своїми основними пріоритетами в бізнесі, не дозволяйте новим можливостям вас відволікати. Дотримуйтеся свого курсу і пожинайте плоди своєї праці.

Замініть зустрічі дзвінками. Кожен з нас був на зустрічі або нараді, яку можна було б легко замінити листом або дзвінком. Коли з’являється нова можливість, дійте практично. Запитайте себе, а чи обов’язково вам проводити зустріч для її обговорення.

Передавайте або відкладайте. Пам’ятайте, що не завжди ви зобов’язані давати відмову. Якщо можливість здається вам непоганою, попросіть кого-небудь з вашої команди розглянути її. А ще можна просто відкласти розгляд пропозиції на потім. Якщо ви зважитеся відкласти пропозицію, обов’язково поясніть, чому зараз не слушний для нього час.
5 soft skills, які варто прокачати кожному керівнику

Для побудови ефективної команди керівнику компанії важливо вміти взаємодіяти з людьми та знаходити з ними спільну мову. У цьому йому допоможуть soft skills – і хороша новина в тому, що їх можна в собі цілеспрямовано розвинути. Ось 5 гнучких навичок, які варто «прокачати» в собі в першу чергу.

Відповідальність. Беручи на себе відповідальність за події, ви визнаєте, що маєте до них пряме відношення. У цей момент важливо зрозуміти, що сталося і як можна виправити ситуацію. З позиції відповідальності неважливо, хто правий, а хто винен. Все, що потрібно, – чесно визнати, які дії призвели до такого результату. З цією інформацією можна працювати далі.

Здатність приймати чужі точки зору. Цей soft skill – індикатор сильної людини, яка вважає співрозмовника партнером. Але приймати чужі точки зору і погоджуватися з ними – не завжди одне і те ж. Сила – в умінні чути думку інших.

Вміння працювати в команді. Найчастіше люди побоюються, що при колективному ухваленні рішень їхню думку задавлять. Тому в компанії слід встановити правило: пріоритети команди важливіше, ніж пріоритети окремих співробітників і департаментів. Важливо проаналізувати, яким чином у вашій компанії приймаються рішення.

Подяка і вміння дякувати. Мова йде не тільки про матеріальне заохочення. Подяка – це і слова, і те, що люди відчувають, спілкуючись з вами. Якщо ви не визнаєте досягнення співробітників, вони це бачать і задовольняються виконанням мінімальних вимог до своєї роботи. Подяка – головний стимул добре робити свою справу.

Уміння ставити себе на місце іншого і визнавати право на помилку. Якщо керівник карає за кожен промах, команда перестає існувати. У кращому випадку люди звільняються. У гіршому – перестають шукати кращі рішення і виконують мінімум завдань.
5 книг, які допоможуть прокачати персональний бренд

В епоху соцмереж вже всі знають, як важливо працювати над власним брендом. Але не всі ще розуміють, як це робити правильно. Ось декілька книг, які вам допоможуть.

«Інфлюенсер. Побудова персонального бренду за часів соціальних медіа» Брітані Хеннесі
Книга наповнена робочими інструментами для побудови персонального бренду в соціальних мережах. Вона буде корисною і для роботи з інфлюенсерами, і для самих інфлюенсерів.

«Трощачи все! Як великі підприємці зрощували свій бізнес та вплив, і як домогтися такого ж успіху» Гарі Вайнерчук
Гарі Вайнерчук — американський підприємець, який монетизував свій бренд і побудував імперію. Ця книга є путівником з успішної роботи із соцмережами та побудови свого особистого бренду.

«StoryBrand. Розкажіть про свій бренд так, щоб в нього закохалися» Дональд Міллер
Американський бізнесмен, генеральний директор маркетингової компанії StoryBrand Дональд Міллер у своїй книзі розповідає про те, як просувати бренд через історії. І чому найважливіше — це не товар або послуга, а легенда бренду і його головні герої — люди.

«Branding Pays: п’ятиступенева система створення персонального бренду» Карен Канг
Книга про те, як працює персональний брендинг і про інвестиції в себе. Засновниця компанії BrandingPays Карен Канг дає п’ять кроків побудови свого особистого бренду.

«Перетвори себе в бренд! 50 вірних способів перестати бути посередністю» Том Пітерс
Автор стверджує для того, щоб не залишитися на задвірках життя в епоху змін, необхідно не просто бути першокласним фахівцем, а перетворити своє ім'я в синонім якісної та відповідальної роботи. І Том Пітерс пропонує 50 способів як це зробити.
10 сфер бізнесу, в яких простіше стати мільйонером

Дослідницька компанія Wealth-X проаналізувала дані про тисячі людей по всьому світу зі статком понад $5 млн і склала топ-10 сфер, в яких найбагатші люди заробили свої гроші.

1. Банкінг та фінанси. За даними Wealth-X, більшість (близько 30%) підприємців зі статком понад $5 млн заробили свої гроші в банківській галузі або сфері фінансів.

2. Споживчі послуги. Близько 16% найбагатших людей заробили свої статки у сфері споживчих послуг.

3. Некомерційні та громадські організації. Понад 7% мільйонерів зайняті в некомерційних організаціях повний робочий день. При цьому багато хто з них спочатку заробили свої гроші в інших галузях.

4. Нерухомість. 5,4% заможних людей заробили свої статки на нерухомості. Наприклад, найбагатшим девелопером Америки є Стівен Росс з чистим капіталом близько $7,6 млрд.

5. Охорона здоров’я. Близько 5% людей зі статком понад $5 млн заробили свої гроші у сфері охорони здоров’я.

6. Технології. Білл Гейтс і Марк Цукерберг є, можливо, одними з найвідоміших мільярдерів, але відносно невеликий відсоток від усіх заможних людей у світі заробляє свої гроші на технологіях. За даними дослідження, їх тільки 4,7%.

7. Виробництво. 4,1% заможних людей заробили свої статки в виробничому секторі, сказано в дослідженні. У цей список увійшла Діана Хендрікс, яка заробила майже $9 млрд, очолюючи компанію ABC Supply (виробляє покрівлю, вікна і сайдинг).

8. Готельний бізнес і розваги. Частка найбагатших людей, які заробили на готельному бізнесі та розвагах, становить 4,1%.

9. Будівництво і виробництво техніки. У цій сфері свої гроші заробили 3,9% найбагатших людей. У їх числі – Джеймс Дайсон, який винайшов перший у світі пилосос без мішка і заснував власну компанію з виробництва побутової електроніки Dyson. Його чистий капітал оцінюється близько $6 млрд.

10. Їжа та напої. За даними Wealth-X, в цій галузі більше $5млн змогли заробити лише 3,8% підприємців.
6 розділів в term sheet, на які потрібно звернути особливу увагу стартапу

Видання Business Insider розробило список рекомендацій для стартапів при роботі з term sheet (угодою про наміри).

Company Valuation (Оцінка компанії). Переконайтеся, що оцінка дійсно відповідає стану вашого стартапу. Занадто висока оцінка здається привабливою, але може погано відбитися на зростаючій компанії – це підвищує рівень очікувань і може ускладнити пошук майбутніх інвесторів.

Option Pool (Пул опціонів). Ваш «пул опціонів» – це кількість акцій, які ви зможете використовувати для найму працівників і виплати компенсацій. Опціони можуть бути цінним інструментом у залученні талантів. Розмір пулу опціонів зазвичай становить від 10% до 20% від загальної кількості акцій і впливає на оцінку стартапу.

Board Seats and Voting Rights (Місця в раді директорів і право голосу). Розумний засновник буде відкритий до порад і досвіду інвестора. Але такі відносини можуть приймати різні форми. Привілеї, такі як право голосу і місце в раді директорів, можуть продемонструвати, наскільки серйозно ви ставитеся до вкладу інвестора в зростання вашої компанії. Але рівень контролю, який ви йому даєте, залежить від вас.

Liquidation preference (Розподіл грошей в разі ліквідації). У цьому розділі описується, в якому порядку компанія розраховується зі своїми акціонерами, якщо бізнес зазнає невдачі. Вам слід переконатися, що структура угоди не ставить вашу команду (і вас особисто) в невигідне становище.

Ratchet mechanism (Храповий механізм). Храповий механізм існує для захисту інвесторів за допомогою привілейованих акцій у разі, якщо компанія стане публічною за оцінкою нижче узгодженої.

Closing Conditions and Deadline (Умови закриття угоди і терміни). Не забувайте про ці пункти: вони говорять про те, скільки часу у вас є, щоб розглянути пропозицію, і який due diligence ви повинні провести, щоб закрити операцію.
7 питань інвесторів, відповідь на які зробить ваш пітч успішнішим

Щоб вразити інвестора недостатньо лише крутої презентації – вам ще потрібно відповісти на деякі важливі питання, які зазвичай цікавлять інвесторів.

1. Чи володіє ваш проєкт досить перспективною ринковою можливістю? Зрозуміло, інвестори не чекають, що ви дасте повний прогноз прибутковості, але вони хочуть, щоб ви показали, що ви будуєте реальний бізнес та збираєтеся використовувати реалістичну ринкову можливість.

2. Чи не суперечить ваша ідея принципам, які дотримуються портфельні компанії фонду? Дізнайтеся, чи не викличе ваш проєкт конфлікту інтересів серед портфельних інвестиційних організацій фонду.

3. Чи є які-небудь очевидні перешкоди для успіху на цьому ринку? Інвестори намагаються шукати кращі можливості і віддають перевагу сектору, де можливий швидкий ріст.

4. Чи є ваш продукт або послуга унікальними? Якщо у вас B2B-продукт, деякі шорсткості допустимі. Але якщо ви збираєтеся безпосередньо працювати з клієнтами, а ваш продукт або бренд недотягує за якістю, інвестори можуть задуматися, чи надовго затримаються у вас клієнти.

5. Наскільки добре засновники знають динаміку ринку і конкурентів? Коли ваш стартап почне рости, конкуренція гратиме велику роль. Інвестори хочуть бути впевненими, що ви розумієте, як все буде працювати в перспективі і знаєте, як перемогти конкурентів.

6. Наскільки добре засновник розбирається в ринку? Якщо ви добре в ньому розбираєтеся, то отримаєте величезну перевагу. Саме тому інвесторам завжди цікаво, чому засновник бізнесу взявся за вирішення конкретної проблеми.

7. Чи хочете ви займатися вирішенням цієї проблеми в найближчі кілька років? Зростання компанії може віднімати багато часу. Інвесторів цікавить не тільки суха статистика, але і ваш особистий інтерес до проблеми, яку ви вирішуєте.
Гібридний менеджмент: в чому суть і як організувати

Карантин та інші «антиковідні» обмеження за півтора року до того, що працівники розділилися на «офісних» і «домашніх». Тому керівникам доводиться опановувати навички гібридного управління людьми. Саме цей новий скіл незабаром створить екосистему довіри, яка «схрещує» інтереси тих, хто працює з дому, і тих, хто повернувся в офлайн. Як же організувати успішне гібридне управління в Україні?

Регулярно здійснюйте моніторинг «інфраструктури» в роботі для всієї команди, щоб актуалізувати доступ до ресурсів, можливість впливу на результат і «реальну присутність» кожного під час досягнення мети. Тут найголовніше – синхронізувати співробітників в офісі з тими, хто працює з дому, а також забезпечити справедливість і гнучкість в робочому процесі.

Перевіряйте організаційні чинники, що впливають на продуктивність роботи співробітників у гібридних умовах (робочий простір, бізнес-процеси, системи, регламенти, KPI тощо) і почніть зміни в разі потреби. Наприклад, вводьте гнучкі робочі години на постійній основі. Або реорганізуйте простір в офісі для кращої взаємодії побудови відносин. Приберіть зайві стіни, організуйте «гнучкі» робочі місця.

Зміцнюйте взаємну довіру в команді. Підтримуйте усвідомленість під час колективних брейнстормингів, приділяйте більше часу й сил адаптації новачків. Також важливо розвивати таку якість персоналу, як адаптивність – готовність перейти на нові завдання замість тих, під які конкретного співробітника брали на роботу.

Моніторте, наскільки ефективні зусилля управлінської команди щодо вирівнювання доступів до ресурсів і справедливої оцінки результатів. При виборі кожного з «форматів» роботи важливо пам'ятати, що регулярна присутність в офісі вже не є гарантією якісно виконаних завдань, як і не може виступати мірилом успіху кожного із співробітників. Людям важливо розуміти, що їх цінують не за години, що вони відсиділи в кабінеті.
Три фактори успішного партнерства

Для того, щоб партнерство стало успішним, важливими є три фактори: спільна цільова аудиторія, стратегія розвитку і цінності компаній-партнерів.

Говорити з однією аудиторією. Обираючи потенційного партнера дуже важливо провести належний аналіз. Підписуючи спільну угоду, ви буквально повністю довіряєтеся один одному – а тому важливо, щоб партнерство було комфортним і вигідним для обох сторін. Особливо, якщо це стосується глобальних проектів. Адже всі ми різні, і існує безліч культурних відмінностей між представниками різних континентів, сусідських країн та навіть сусідських міст. Тому важливо знайти партнера, який об'єднає аудиторію з спільними інтересами та цінностями, що й у вашого бренда.

Говорити в одному тоні. Важливо підібрати правильну манеру і слова, говорити в одному тоні і однією мовою про одні й ті ж самі речі.

Говорити про спільні цілі. Недостатньо просто бути двома великими брендами-партнерами. Потрібно постійно кидати собі нові виклики – і допомагати одне одному їх досягати. Важливо, аби ваші спільні погляди на межі – були нічим іншим, як курсом на нові горизонти. Тільки тоді командна робота дійсно принесе бажаний успіх.
4 поради для бізнесу в епоху великих даних

Кожна людина – непрочитана книга, але бажаючих прочитати її все більше. Сучасні технології одночасно спрощують і ускладнюють це завдання. Ось поради, які дозволять навчитися етично керувати даними, а також захищати і використовувати їх.

Підвищіть якість даних. Здобута з даних інформація цінна, тільки якщо компанія може повністю покладатися на неї при прийнятті рішень. Щоб інформація відповідала очікуванням, важливо правильно підбирати технології для її вилучення. Використання предиктивної аналітики з вбудованими механізмами машинного навчання дозволить робити точніші прогнози.

Використовуйте прозорі методи збору. Етичний світогляд стає необхідною умовою ведення бізнесу. Організації прагнуть отримати максимальну вигоду з потоку даних про клієнтів, ринку і продаж. Але навіть якщо дані використовуються законним способом, клієнти можуть відчувати себе незатишно від нав’язливої демонстрації того, як багато ви про них знаєте. І тут важливо знайти правильний баланс. Від етичного поводження з даними залежить довіра до бренду.

Захищайте дані і репутацію. Всього одне порушення безпеки може завдати непоправної шкоди репутації бренду, тому управління даними повинно бути на першому місці в порядку денному будь-якої організації. Щоб уникнути ризиків для репутації, як зовнішніх, так і внутрішніх, компанії необхідно прийняти стратегію управління даними, дотримуватися протоколи безпеки і навчити співробітників , як протидіяти загрозам.

Введіть відповідальність за дані. Коли успіх компанії на ринку безпосередньо залежить від даних, функціональні підрозділи повинні розділити відповідальність за них з ІТ. Необхідно прийняти і дотримуватися внутрішніх протоколів роботи з даними. Це підвищить їх якість і дозволить робити більш надійні висновки, забезпечити їх захист та гарантує етичне поводження з інформацією.
2024/09/30 17:23:58
Back to Top
HTML Embed Code: