Telegram Web Link
Чому провалюються стартапи

Історії створення успішних стартапів звичайно мотивують. Навколо багато прикладів. Здається, що доріжка вже протоптана і відома. Однак, за статистикою 90% стартапів провалюються. Чому?

Непотрібність на ринку. Цей пункт про рішення неіснуючих/неактуальних проблем. Ви створюєте продукт. Можливо, він цікавий, хороший, якісний, але чи потребує його споживач? Ключове слово «потребує». Найчастіше підприємці йдуть у власні амбіції, особистий інтерес, забуваючи про головне: продукт повинен вирішувати біль клієнта. Щоб цього уникнути, необхідно приділити достатньо часу на тестування ідеї.

Слабка команда. Люди, з якими ви будете створювати свій стартап, не менш важливі, ніж сама ідея проєкту. Перша помилка: недолік фахівців. Не варто брати на себе багато, кожен повинен займатися своєю справою. Найміть професійну команду розробників, подумайте про відділ маркетингу. Другий момент: крім налагодження всіх бізнес-процесів не менш важливо працювати з людьми, які мислять з вами в одному напрямку і бачать розвиток стартапу так само як і ви.

Не враховується зворотний зв’язок від клієнтів. Здавалося б, що після створення продукту, підприємці вкрай уважно будуть ставитися до відгуків клієнтів. Але це не завжди так. Ігнорування зауважень/побажань клієнтів може зіграти злий жарт. Тому, збирайте зворотний зв’язок, слухайте своїх покупців.

Конкуренти. Тут підприємці впадають у крайнощі: або занадто багато думають про своїх конкурентів, або взагалі не беруть їх до уваги. Але обидва ці варіанти помилкові. Про конкурентів варто думати. Хоча б для того, щоб відстежувати, чи не з’явився на ринку продукт, аналогічний вашому.

Закінчилися гроші. Ця причина найбанальніша і “найпопулярніша”. Через брак коштів провалюються багато стартапів. Щоб убезпечити себе, складіть фінансовий план, а також подбайте про декілька джерела доходу. Краще подумати про все це на березі, ніж потім нашвидку шукати вихід.
Як потрапити до стартап-акселератору: поради від Джеффа Ралстона

Президент Y Combinator Джефф Ралстон розповів про деякі речі, що допоможуть молодим підприємцям потрапити в акселератор і зацікавити потенційних інвесторів.

1. Пам’ятайте про дедлайн, але не втрачайте надії, навіть якщо ви його пропустили. «Пропущений дедлайн – це ще не кінець світу, – сказав Ралстон. – Не кажіть нікому, що я про це сказав, але дедлайн завжди можна перенести. Ми не відмовимося від грандіозного проєкту тільки тому, що ви пропустили дедлайн. Але шанси потрапити в акселератор все ж знизяться, якщо ви не встигнете. Так чому б вам не зробити їх максимально високими?»

2. Не змінюйтесь заради цього. «Робіть все, щоб ваша компанія стала настільки успішною, наскільки це можливо … але не намагайтеся сподобатися і прикрасити свою розповідь про неї для акселератору, – сказав Ралстон. Робити це спеціально для інвесторів – погана ідея. Замість цього потрібно витратити час і сили на те, щоб створити «відповідний ринку продукт, правильну технологію або програмне забезпечення».

3. Дотримуйтеся правил. «Інструкції гранично ясні. Вони говорять: зробіть відео довжиною в одну хвилину, зберіть всіх засновників в одному місці та поговоріть з нами. Це чудова ідея. Але не показуйте інвесторам рекламний ролик. Це не те, що змусить їх прийняти рішення на вашу користь», – пояснив Ралстон.

4. Навчіться висловлювати думки коротко. «Подумайте, як розповісти про свою ідею коротко і гранично ясно. Якщо ви напишете цілу книгу, подаючи заявку, це не допоможе. Якщо ви можете описати свою ідею, використовуючи мінімум слів, це буде хороший сигнал для інвесторів », – сказав президент YC.
6 правил продуктивності від Ілона Маска

Про успіхи керівника Tesla та SpaceX годі й говорити. Залишається тільки питання: як він встигає все це робити? І ось декілька порад з цього приводу від самого Ілона Маска.

Перестаньте проводити великі наради. Непотрібні наради – це хвороба великих компаній. Будь ласка, відмовтеся від всіх великих зібрань, якщо не впевнені, що вони приносять користь усім учасникам. Якщо за підсумком наради ви не знаходите рішення або не розробляєте план дій, значить, це ви даремно витратили час.

Перестаньте часто проводити наради. Ще позбудьтеся від частих зустрічей. Якщо тільки ви не маєте справу з надзвичайно терміновим питанням. Частота зустрічей повинна відразу ж знизитися, як тільки термінове питання буде вирішене.

Не соромтеся йти з нарад. Ідіть із зустрічі або припиняйте розмову, як тільки стає очевидно, що ви не додаєте цінності. Піти – це не грубо. Грубо – змушувати когось залишитися і витрачати час даремно.

Припиніть працювати відповідно до вертикалі управління. Комунікація повинна здійснюватися за найкоротшим шляхом, необхідним для виконання роботи, а не за вертикаллю управління. Вимагайте прямої комунікації.

Перестаньте перешкоджати спілкуванню між відділами. Основне джерело проблем – поганий зв’язок між відділами. Щоб розв’язати проблему, потрібно забезпечити вільний обмін інформацією між усіма рівнями. Для людей повинно бути нормальним говорити прямо і просто робити те, що потрібно.

Припиніть слідувати дурним правилам. Завжди користуйтеся здоровим глуздом. Якщо слідувати правилу компанії в конкретній ситуації очевидно безглуздо, тоді правило слід змінити. Керівник повинен дати співробітникам повною мірою виконувати свою роботу, створюючи відповідну культуру, де кожен залишається продуктивним.
5 книг, які зроблять з вас гуру маркетингу

Добірка книг, з яких ви дізнаєтеся про планування та аудиторію, контент-маркетинг, рекламу, сучасні й традиційні маркетингові прийоми. Ніякої теорії — лише матеріал, що спирається на практику.

«Як скласти маркетинговий план» Джон Вествуд. У книжці Джон докладно описує, як правильно вибудувати маркетингову стратегію, пояснює головні поняття ринкового середовища, розглядає особливості створення маркетингового плану. Автор не оминає важливих питань бізнесу онлайн, реклами та просування.

«Маркетинг 4.0. Від традиційного до цифрового» Філіп Котлер, Гермаван Катарджая, Їван Сетьяван. Книжка охоплює такі теми, як маркетинг взаємодії, цифрову поведінку, показники ефективності. Автори розповідають про тренди, які формують маркетинг, та про тих, хто буде визначати майбутнє вибору клієнтів. У ній розібрана психологія сучасного споживача, стимули, мотивація тощо.

«Вхідний маркетинг: приваблюйте, залучайте і радуйте клієнтів онлайн», Браян Гелліген, Дхармеш Шах. Автори книжки розглядають інструменти вхідного маркетингу, які постійно оновлюються, а також підіймають проблеми традиційних. Тут є розділи про візуальний контент та його інструменти, про вірусний маркетинг, а також про підприємницький та стартап-маркетинг.

«Сторіноміка: маркетинг у пострекламну епоху» Роберт Мак-кі, Томас Джерас. У книжці автори адаптують мистецтво сторітелінгу на користь маркетологів, підприємців і бізнес-корпорацій. Вони розповідають, як скеровувати маркетинг, рекламу і продажі на шлях ефективного сторітелінгу, щоб змінити підхід компанії у взаємодії зі споживачами.

«22 непорушних законів маркетингу» Джек Траут, Ел Райс. У результаті багаторічної роботи над принципами й проблемами маркетингу, автори сформулювали сутність їх знахідок в основних законах, яким підкоряються успіхи й невдачі на ринку.
Електронний документообіг: 4 міфи, які гальмують бізнес

Попри очевидні переваги електронної документації, багато компаній та установ досі вважає папір надійнішим та зручнішим у користуванні. Розберемо та розвіймо найпоширеніші міфи й упередження, щодо електронного документообігу.

Міф 1. Е-документи – це незаконно. Ще з 2003 року в Україні діє Закон №851 "Про електронні документи та електронний документообіг". Підтвердила законність електронного справочинства й Державна фіскальна служба. 2017 року ДФС заявила, що документи, складені відповідно до вимог чинного законодавства, із зазначенням усіх необхідних реквізитів, мають таку саму юридичну силу, як і паперові.

Міф 2. Е-документи – це складно й довго. Насправді все якраз навпаки. Електронний документообіг полегшує роботу великим компаніям, даючи вповноваженим працівникам змогу погоджувати будь-які питання будь-де, оперативно редагувати та підписувати документи. Таким чином заощаджується багато часу, який можна використати для виконання іншої роботи або ж для відпочинку.

Міф №3. Податкова вимагає папери. Аж ніяк. Якщо на підприємство завітали з перевіркою податківці, їм абсолютно не обов'язково надавати паперові документи. Інспекторів цілком улаштує електронний формат. Адже в жодному законі чи підзаконному акті не йдеться про те, що для представників контролюючих органів необхідно видруковувати копії.

Міф 4. Е-документообіг – ненадійний. Будь-який паперовий документ можна загубити, випадково (або й невипадково, якщо до вашого офісу пробрався зловмисник) пошкодити чи знищити. Натомість при електронному документообігу ви можете налаштувати автоматичне резервне копіювання файлів на жорсткий диск чи інший носій й таким чином уберегти важливі документи від надзвичайних ситуацій.
3 помилки брендів під час вирішення конфліктних ситуацій

Навіть великі бренди потрапляють у неприємні ситуації і не завжди правильно з них виходять. Які типові помилки роблять бренди в разі виникнення кризової ситуації?

Мовчання. Незалежно від масштабів ситуації потрібно давати офіційну позицію. Бездіяльність лише погіршує ситуацію.

Емоційна або істерична позиція бренду щодо ситуації. Бренд мусить говорити стримано й не посилювати конфлікт зайвими емоціями, так він зберігає свій імідж.

Демонстративне звільнення своїх співробітників. У бренда є зовнішній клієнт і внутрішній (його співробітники). Якщо бренд демонстративно відмовляється від своїх, не розбираючись у ситуації, інші співробітники відчувають себе незахищеними та втрачають лояльність до свого роботодавця.

Під час конфлікту важливо зберігати холодну голову: щоб не скривдити своїх прихильників/співробітників і не образити опонентів. І звісно, діяти продумано, але дуже оперативно, адже, чим довше затягувати, тим складніше гасити пожежу.
5 факторів, які допоможуть сподобатись інвестору чи партнеру

Ми ніколи не можемо знати наперед, чи вигідно нам буде вступити в партнерство, чи буде новий великий контрагент відповідати нашому бізнесу, чи підемо ми в банк за кредитом або, можливо, нам будуть потрібні інвестиції. Але є ряд негласно прийнятих факторів, які підвищують або знижують ринкову вартість компанії.

1. Продукт, його бізнес-модель та інноваційність. Не так важливо, продуктовий у вас бізнес або сервісний, працюєте ви в секторі IT, займаєтеся будівництвом або шиєте одяг. Головне – ваш продукт і бізнес-модель повинні бути досить гнучкими та інноваційними.

2. Конкуренція. Будь-який потенційний контрагент дивиться на ринок і конкуренцію на ньому. Якщо ринок висококонкурентний – привабливість бізнесу буде істотно нижче, ніж на новому і зростаючому. А значить, будуть гірші кредитні, інвестиційні та партнерські перспективи.

3. Легкість масштабування. Якщо потенційний партнер, кредитор або інвестор бачить, що ринок особливо рости не буде, а масштауватися можна тільки відкушуванням частки конкурентів, то ваш бізнес для нього вже не буде таким привабливим.

4. Команда і партнери проєкту. Напевно всі чули, що бізнес – це в першу чергу «про людей». Відповідно, якщо у вас сильна команда, це дуже цінно. Ваша команда – один з основних критеріїв, на який будуть орієнтуватися при покупці бізнесу або злиття. Другий нюанс – часткові партнери. Якщо вони досвідчені топменеджери або підприємці і беруть участь в розвитку компанії – ось ще один плюс до вартості бізнесу.

5. Прозорість процесів, звітності та юридичної власності. Якщо в компанії зрозумілі, структуровані, в ідеалі автоматизовані процеси – підвищуються прозорість і легкість управління бізнесом, що є великою перевагою для інвестора або партнера.
Як підвищити ефективність проведення нарад

Наради можуть являти собою продуктивний обмін думками або бути чорною дірою, в якій без сліду зникають час, зусилля і енергія. Ось декілька правил як підвищити ефективність нарад.

Знати предмет розмови. Перш, ніж прийти на будь-яку нараду, ви повинні бути абсолютно впевнені, що розумієте причини її скликання і питання, які будуть обговорюватися. Якщо вам потрібна додаткова інформація, обов’язково витратьте час на попередню підготовку.

Обмежте свою участь в нарадах. По можливості будьте присутніми тільки на тих нарадах, де вам дійсно необхідно бути. Ви повинні точно знати, навіщо ви туди йдете і – в тому випадку, якщо виступаєте самі, – що хочете сказати. Організовуючи нараду, запрошуйте тільки тих, чия присутність абсолютно необхідна.

Підтримуйте інтерес учасників наради. Проводячи нараду, розробіть формат, темп і стиль виступів. Всі повідомлення повинні стосуватися основних питань наради. Багато часу втрачається даремно, коли люди не здатні уважно слухати те, що їм кажуть.

Ваші виступи повинні бути короткими. Скажіть те, що мали намір сказати, і зупиняйтеся. Не піддавайтеся спокусі поговорити про дрібниці.

Закінчуйте планом дій. Заохочуйте виступаючих сформулювати чіткий план дій, який би являв собою результат вашої зустрічі. Якщо ви начальник, дайте ясно зрозуміти присутнім, що ви маєте намір твердо дотримуватися поставленого рішення. Якщо прийняте рішення стосується вас, обов’язково виконуйте його.
3 уроки успіху з історії Netflix

Є компанії, які вже зараз змінюють майбутнє світу. Netflix якраз одна з таких. Які уроки слід винести компаніям, спостерігаючи за розвитком найпопулярнішого відеосервісу?

Урок 1. Великі дані – це сила, але великі дані разом з великою ідеєю – це вже революція. У 2005 році Рід Гастінгс заявив: «Netflix можна запросто зрозуміти неправильно. Ми намагаємося розв’язувати одну реальну проблему – як змінити систему вибору, щоб клієнти отримували стабільний потік контенту, який їм подобається. Ми створили платформу для всіх, щоб розширити смаки глядачів». Така точка зору з самого початку допомагала Netflix просуватися вперед. Вона підкреслює, наскільки важливо мати оригінальні ідеї, інакше успіху в бізнесі вам не бачити. Технологія стає важливіше за все, коли служить переконливій та захопливій стратегії.

Урок 2. Якщо хочеш влаштувати революцію в індустрії, готуйся насамперед змінити себе. Netflix починався як дуже простий інноваційний стартап: вони розсилали фільми на DVD поштою і скасували штраф за прострочення. Потім компанія перейшла від розсилання дисків до цифрового стрімінгу фільмів та серіалів. Сьогодні Netflix найбільш відомий як творець контенту. Компанія вийшла на новий ринок, кинувши виклик усталеним традиціям. Компаніям слід зарубати собі на носі: не можна обмежувати уяву колишніми успіхами та знаннями.

Урок 3. Стратегія – це культура, культура – це стратегія. В Netflix приділяють людям і культурі стільки ж уваги, скільки цифровому стрімінгу і контенту. Компанія розробила (і реорганізувала) безліч практик, щоб зв’язати ринкові цілі компанії та організацію роботи. В Netflix навіть є свій культурний маніфест, в якому детально описані принципи, політика та практичні методи роботи з людським фактором в бізнесі. У маніфесті сказано: «Говори що думаєш, якщо це в інтересах компанії. Навіть якщо це незручно»,«Критикуй статус кво»,«Приймай важкі рішення і не страждай при цьому»,«В пошуках правди дозволяй собі бути уразливим».
5 помилок, які допускають підприємці на старті проєкту

Запуск бізнесу рідко проходить без проблем, при цьому недоліки, які здаються дрібними, в довгостроковій перспективі можуть сильно нашкодити компанії. Багато підприємців, що лише починають, допускають наступні п’ять помилок.

1. Не проводять дослідження. Перш ніж приступити до реалізації бізнес-ідеї, запитайте себе, яку проблему вирішує ваша послуга або продукт. Потім проведіть дослідження і з’ясуйте, чи є ця проблема досить поширеною і досить болючою для споживачів, щоб вони захотіли купити ваше рішення. Не варто ґрунтуватися на припущеннях.

2. Не встановлюють очікування. Після створення продукту або послуги необхідно встановити очікування клієнтів. Вони повинні чітко уявляти, що ви пропонуєте і як буде відбуватися взаємодія. Продумайте не тільки процес продажів, але і все обслуговування. Неясні очікування від персоналу теж можуть викликати проблеми. Щоб їх уникнути, заздалегідь напишіть докладні посадові інструкції та пройдіться по них разом з членами команди.

3. Не збирають дані. Запуск бізнесу – найкращий час, щоб почати збирати дані. Важливо все, починаючи від демографічної інформації та закінчуючи витратами на залучення клієнтів і рівнем виснаження ресурсів. Як мінімум раз на місяць перевіряйте, що дані в порядку. Після цього проаналізуйте зібрану інформацію

4. Не відпочивають. Напружена робота знайома всім стартапам, але вкрай важливо давати собі перепочинок. Глава компанії задає темп роботи, інша частина команди орієнтується на нього. Важливо запобігти вигорання, просуваючи культуру перерв, правильного харчування і відпочинку.

5. Не контролюють цифровий маркетинг. Цифровий маркетинг часто буває недостатнім або надлишковим. Звичайно, компанії потрібен сайт, цифрова реклама та сторінки в соцмережах. Але на цифровий маркетинг легко перевитратити гроші та час. Будьте уважні.
2024/09/30 19:35:33
Back to Top
HTML Embed Code: