Telegram Web Link
5 помилок під час делегування

Якщо ви страждаєте від купи завдань, що звалюються на вас кожного дня, і ніяк не можете делегувати їх, найімовірніше ви припускаєтеся цих 5 помилок.

Усе зроблю сам. Часто керівники впевнені, що самі впораються краще і швидше. Це веде до того, що керівник завантажує себе робочими завданнями й не може оцінити ситуацію загалом. Такий керівник не розуміє, що передавши відповідальність іншим людям, він зможе направити свою енергію на інші важливі справи, ті, які дійсно може вирішити тільки він.

«Робіть так, як я кажу». Звичайно, бувають ситуації, коли процес особливо важливий чи складний і треба дати співробітникам чіткі ТЗ для досягнення поставленого завдання. Але найчастіше важливий результат. Контроль вбиває ініціативу ваших підлеглих, та й до того ж змушує вас бути вкрай залученим в усі процеси.

Зроби те, не знаю, що. Подібне ТЗ вбиває час та мотивацію співробітників. Час, який вони могли витратити на ефективну роботу, марнується, люди відчувають себе розбитими і нездатними ні на що. Мета керівника — поставити конкретні завдання кожному співробітнику. Тоді робота буде продуктивною.

Делегування функцій або повноважень групі співробітників без індивідуальної відповідальності. Запам’ятайте одне просте правило: там, де за результат відповідають усі, у результаті, не відповідає ніхто і швидше за все його (результату) не буде.

Розмиті терміни початку й завершення виконання завдання. Ставлячи завдання, не забувайте вказувати чітку дату й час, до якого його необхідно виконати. Й зауважте, що цей термін має бути реальним не тільки для вас, але і для людини, якій ви делегуєте завдання, інакше ви ризикуєте отримати на виході незадовільний результат.
7 серіалів про бізнес, які варто подивитися кожному

Осінь – чудова пора для перегляду серіалів. Тому пропонуємо добірку цікавих і корисних серіалів про бізнес, про перегляд яких ви точно не пожалкуєте.

«Божевільні». У центрі сюжету серіалу – робота рекламного агентства Нью-Йорка і життя його креативного директора – майстра маніпуляцій та інтриг. Знаходячись на вершині кар'єри, він протистоїть конкурентам, прагнучи зберегти своe становище в компанії.

«Стартап». Серіал розповідає про світ стартапів, вчить бути розбірливими при виборі інвесторів, а також показує, що буває, якщо використовувати «брудні» гроші.

«Як домогтися успіху в Америці». Головні герої – начебто звичайні хлопці. Відрізняються вони від однолітків лише тим, що хочуть більшого. Намагаючись досягти «американської мрії», хлопці зіткнуться з перешкодами, знайомими кожному підприємцю.

«Мілдред Пірс». Дівчина влаштовується на роботу офіціанткою, щоб прогодувати дітей. Згодом вона з’ясовує, що її покликання – випічка. І 10 років потому Мілдред вже власниця трьох ресторанів. Цей серіал – не тільки про те, як досягти успіху, а й про ціну, яку доведеться за це сплатити.

«Дві дівчини без копійчини». Макс та Керолайн розносять напої та їжу в ресторані, а у вільний від роботи час мріють започаткувати власний бізнес. Не вистачає лише «дрібниці» – $250 тисяч. Серіал демонструє, з якими труднощами зустрічаються люди, які вирішили починати бізнес удвох.

«Імперія». Це історія про колишнього наркоторговця Люциуса Лайона, який примудрився заробити шалений статок на хіп-хопі та став королем музичної індустрії. Однак життя дає випробовування всім – навіть найбагатшим та найвпливовішим.

«Траст». Серіал заснований на реальних подіях. Розповідає про те, як в Римі викрали спадкоємця нафтової компанії Getty Oil. Цей серіал навчить вас мислити стратегічно і планувати свої дії.
Як вести бухгалтерію: інхаус, аутстаф, аутсорс

У Європі 86% компаній малого та середнього бізнесу користуються послугами аутсорсерів, у США – 92%, а в Ізраїлі ще більше – 96%. В Україні ж, незважаючи ні на що, поки більшість компаній мають у штаті власних бухгалтерів. Які переваги та недоліки кожного з підходів до ведення бухгалтерії?

Інхаус. Традиційно ведення бухгалтерського обліку компанії виконує штатний працівник або ж цілий відділ. Це звично та зручно. До того ж керівник може ставити бухгалтерському відділу специфічні доручення. Проте робота кваліфікованого та досвідченого бухгалтера коштує досить дорого. Крім того, компанія має витрачати гроші на обладнання робочого місця, оновлення спеціалізованого бухгалтерського програмного забезпечення, а також турбуватися про регулярне проходження курсів підвищення кваліфікації для штатних працівників.

Аутстаф. Цей вид бухгалтерських послуг передбачає формальне звільнення штатних співробітників і одночасне працевлаштування до аутстафінгової компанії. При цьому робоче місце та обов’язки працівників можуть не змінюватися. Фактично вони продовжать виконувати доручення свого ж попереднього керівника. Аутстаф – дозволяє головній компанії скоротити кількість штатних одиниць без втрати кваліфікованих кадрів, а також мінімізувати податкові навантаження у середньому на 20% через скорочення кадрових служб та відсутність штрафів з боку контролюючих органів.

Аутсорс. Бухгалтерський аутсорсинг – часткова або повна передача повноважень бухгалтерії сторонній компанії, яка спеціалізується на наданні послуг бухгалтерського обліку. Тобто при використанні аутсорсингу купується послуга, а не праця фахівців. Перехід на аутсорс дає можливість компанії, по-перше, зосередитися на основному бізнесі, по-друге, підвищити якість бухгалтерського обліку та звітності, по-третє, знизити кількість персоналу та скоротити витрати при відсутності активної діяльності.
Як створити комфортну атмосферу для команди

Успіх будь-якої комерційної компанії залежить від ідеї та організації процесів, але найбільше – від стосунків у колективі. Їх налаштування – справа тонка, адже всі ми різні. Як спілкуватися на «ти» з колективом, стати в ньому своїм і водночас не порушувати субординацію?

Чітко прописані корпоративні цінності. Особливий нюанс в тому, що команда має справді поділяти цінності. Це не просто якийсь перелік правил, якого всі повинні дотримуватись, а основні принципи взаємодії між співробітниками, фундаментальні переконання, які мають бути близькими і зрозумілими для кожного.

Рівність. Політики, правила, соціальний пакет, які діють у компанії, мають розповсюджуватися абсолютно на всіх: від топменеджменту до cleaning lady. Незалежно від посади кожен із працівників – невід'ємна важлива частина команди, вони роблять свій внесок у розвиток компанії.

Спілкування з повагою можливе, навіть «на ти». Працівники мають пам’ятати про ключові правила субординації. Але завдяки переходу «на ти» спілкування відбувається максимально легко, дружньо і без фамільярностей.

Традиції офісу і спільне дозвілля. Особливі вітання в офісі, спільні обіди, святкування особистих свят разом із командою, п'ятничні посиденьки після роботи або похід у боулінг на вихідних – це все важливі атрибути міцного колективу.

Навчання менеджерів. Варто приділяти велику увагу навчанню менеджменту, оскільки тімлід – це людина, яка відіграє чи не найважливішу роль у комфортній роботі його команди.

Розумна свобода. Якщо корпоративні цінності реально працюють, варто довіряти працівникам і не обмежувати їх. У кожного має бути можливість вільно висловити свою думку, самостійно ухвалювати рішення, не очікуючи вказівок, не потребуючи сотні погоджень «зверху».
Як шукати нові можливості

Можна чекати, коли відповідні можливості з'являться на горизонті. Можна активно їх шукати. А можна - створювати самостійно. Пропонуємо загальні принципи, які допоможуть поставити орієнтири в пошуку нових можливостей.

1. Визначте мету в довгостроковій перспективі. Чи хочете ви набути досвіду в тимчасовому захопленні або стабільно розвиватися в самій сфері? Реалізувати одиничний проект або створити справу всього життя? А потім вибирайте відповідні шляхи досягнення своєї мети.

2. Змінюйте стратегії. Дійте «від зворотного». Наприклад, які довгострокові методи використовували б, якби діяли в короткостроковому проекті? Чим би керувалися в справі свого життя, якби не застосовували таке гучне визначення, а знизили б важливість того, що відбувається?

3. «Витягніть на світло» страхи і переконання, які обмежують. Навіть найбільш незначні внутрішні правила або переконання можуть замість нас визначати наші дії, і далеко не завжди в потрібному напрямку. Тому важливо навіть в дрібних справах стверджувати свою рішучість діяти. Почати з малого і помітити, що сміливість буде проявлятися і в чомусь більш значному. Головна мета - вивести бажання діяти на рівень звички.

4. Будьте відкритими новому. Більшість цінних відкриттів лежать на поверхні - потрібно лише вміти побачити цінність там, де не бачили раніше. Наше завдання - час від часу сканувати простір навколо себе, перенастроюючи фокус і, будучи внутрішньо готовими, використовувати зроблені відкриття.

5. Виходьте за межі прийнятих дій. У кожній сфері є стандартні шляхи, якими прийнято йти до мети. Наприклад, здобути профільну освіту, зайняти посаду молодшого спеціаліста, через кілька років отримати підвищення і т.д. Нові можливості - це нові способи діяти. Тому вітається винахідливість і творчий підхід, вміння «згорнути» там і так, щоб скоротити або прокласти інший шлях.
Як домогтися успіху в перемовинах із цінним клієнтом: 5 кроків

Щоб стати «звершувачем угод», радимо слідувати пʼяти крокам продажів, які розроблені доктором Елі Голдраттом, автором Теорії обмежень.

1. Отримайте погодження з наявністю проблеми. Не починайте переговори з представлення, а тим більше вихваляння свого продукту або своєї пропозиції. Ви маєте почати говорити про їхні болі та їхні проблеми. Будь-який клієнт обожнює говорити про свої болі. Коли ви нахвалюєте свої продукти й стратегічні плани, клієнт відверто нудьгує, через те що ви кажете не про нього, а про себе. Коли ж ви обґрунтовано, зі знанням справи говорите про його проблеми, він починає відкриватися.

2. Погодження з напрямком вирішення. Встановивши проблему, запропонуйте свій варіант її вирішення.

3. Погодження з тим, що рішення принесе вигоди клієнту. Ваше пропозиція не буде прийнята клієнтом, якщо він не бачитиме вигод. Покажіть їх у цифрах хоча б приблизно. Потім із клієнтом можна буде перевірити цифри й гіпотези. Але це вже буде старт співпраці по-новому.

4. Погодження з тим, що рішення не несе ризиків. Дізнайтеся в клієнта, чи бачить він якісь ризики для компанії (і себе особисто) у вашій пропозиції. Краще потенційні ризики встановити ще до переговорів і прийти до вирішення ризиків. Якщо ви ризиків не побачили, запитайте і будьте готові показати, як ці ризики будуть локалізовані.

5. Погодження з тим, що перешкод немає або вони подоланні. Якщо в переговорах ви дійшли до цього кроку, ви вже відчуєте, як змінилася аура в переговорці і наскільки вона стала творчою. Клієнт уже думає разом із вами, як реалізувати те, що ви запропонували, і його лише хвилюють якісь перепони на шляху до реалізації. Обговоріть ці перепони й методи їх подолання.
10 корисних програм для роботи й бізнесу

Добірка зручних сервісів та програм, що допомагають швидко розв’язувати всі важливі питання онлайн та підвищити ефективність роботи.

RescueTime. Автоматично відстежує час, який ви працювали у програмах чи на сайтах і надає докладні звіти про вашу діяльність.

OmniFocus. Онлайн-менеджер, який створює списки завдань із зазначенням строків виконання, пріоритетності, повторюваності.

Trello. Програма управління проєктами. Тут можна писати коментарі, створювати вкладення, запрошувати та затверджувати учасників, встановлювати дедлайни, оформлювати особисті інтерфейси, обмінюватись інформацією.

Evernote. Застосунок для ведення особистих записів, за допомогою якого можна поділитись своїми міркуваннями з колегами, а також разом створити робочий план чи список завдань.

Kanbanflow. За допомогою цієї програми можна контролювати й планувати весь робочий процес на підприємстві. Давайте завдання, контролюйте їх виконання, відстежуйте плани, завантажуйте документи, фото й інші файли, слідкуйте, чи виконуються дедлайни.

Slack. Ресурс корпоративного відеозв’язку. Тут можна створювати конференції та відкриті або приватні розмови для співробітників, передавати файли різних форматів просто в чаті.

Zoom. Найпопулярніший останнім часом ресурс для проведення онлайн-конференцій. Дає можливість проводити конференції різної тривалості – як 15-хвилинні stand ups, так і 2-годинні наради.

Вчасно. Останнім часом доволі популярний в Україні застосунок, що забезпечує електронний обмін, підпис і зберігання документів.

Asana. Зрозумілий таск-менеджер, що допомагає чітко ставити завдання й терміни для команди, створювати окремі проєкти й обмінюватися документами.

Miro. Онлайн-дошка, яку зручно використовувати для спільних брейнштормів і візуалізації своїх ідей.
Як безпечно використовувати цифрові інструменти і запобігти витоку даних

Масова цифровізація бізнесу супроводжується зростанням кількості інформаційних загроз для компаній. Захист даних стає частиною загальної стратегії компанії. Як будувати систему захисту?

Дотримуйтеся базових правил захисту. Плануючи захист, необхідно відштовхуватися від цінності інформації. І потім вже визначати й описувати загрози для кожного типу даних. Знаючи можливі загрози, переходьте до опрацювання сценаріїв захисту. Подумайте, як можна знизити вплив потенційних загроз або взагалі уникнути їх. Є базовий комплекс організаційних заходів, на яких варто сфокусуватися будь-якій компанії: контроль доступу, управління оновленнями програмного забезпечення, робочі ІТ-процеси (створення і регулярна перевірка резервних копій, фіксація дій в системі, захист від вірусів).

Використовуйте детальний чек-лист для перевірки підрядників. Складіть чек-лист обов'язкових запитань до підрядників, з якими збираєтеся працювати. Важливо дізнатися, як у них організовано систему інформаційної безпеки. Наприклад, як обмежується доступ до даних клієнтів, де і як зберігається інформація, чи є резервні копії та чи перевіряють їх на віруси. Оптимально додати ще запитання про те, чи є в підрядника план реагування на кризові ситуації, чи проводиться оцінка ризиків, чи розроблено політику конфіденційності, і хто в компанії за неї відповідає.

Навчайте своїх працівників. Як не дивно, але найбільша уразливість в будь-якій системі – це люди. Тому важливо регулярно навчати працівників та підвищувати рівень їхньої інформаційної грамотності. Пояснюйте, чому важливо берегти особисті дані та вчіть створювати складні паролі. Розповідайте й показуйте, що таке фішинг, як виглядають підозрілі листи та які існують загрози та ризикові ситуації. І головне, до кого звертатися в разі сумнівних розсилок або дзвінків. Попереджений, отже – озброєний. А для будь-якої компанії люди – це перша лінія оборони.
4 причини, через які інвестори відмовляють стартапам

Відмова – це не кінець світу, а можливість поліпшити щось у своєму проєкті. Ось декілька причин чому інвестори відмовляють стартапам.

1. Фундаментальні проблеми проєкту. Чи вирішує ваша компанія реальну проблему? Чи правильно обрана цільова аудиторія? Чи є проблема досить гострою, щоб клієнти могли відмовитися від існуючих рішень в пошуках нового? Іноді засновники закохуються в ідею і поспішають втілити її в життя, не переконавшись в актуальності. У цьому випадку зворотний зв’язок від інвесторів може бути дуже корисним, оскільки він дозволяє оцінити шанси проєкту на успіх. Використовуйте отримані коментарі, щоб критично оцінити придатність стартапу для ринку.

2. Невідповідний формат інвестицій.
Ваш проєкт націлений на великий ринок з річним доходом в $2 млрд і більше? Цей ринок досить насичений? Наскільки високий бар’єр для входу? Масштабується ваша бізнес-модель? У чому перевага вашого стартапу в порівнянні з конкурентами? У венчурних інвесторів дуже конкретні критерії відбору проєктів, і ваш стартап може просто під них не підходити. Це не означає, що такий бізнес не має шансів на успіх – можливо, вам просто потрібен інший вид фінансування. Наприклад, традиційні бізнес-кредити, партнерські інвестиції або гранти.

3. Непереконливий виступ. Часто проблема полягає не в самій компанії або в динаміці ринку. Можливо, вам просто не вдається викласти інформацію таким чином, щоб переконати потенційного інвестора. Навіть якщо ви все зробили правильно, який в цьому сенс, якщо ви не можете донести цю інформацію? Щоб стати успішним підприємцем, потрібно бути хорошим оратором.

4. Відсутність довіри до команди засновників.
Іноді інвестори просто в вас не вірять. Вони можуть зробити цей висновок як на основі вашого попереднього досвіду, так і в разі його відсутності, якщо ви новачок. Їх судження може бути засноване на особистому досвіді, вашій репутації або виникнути через упередження.
У що вкладати після пандемії: 9 перспективних секторів для інвестицій

Business Insider з’ясував у фондових менеджерів і фінансових аналітиків, які галузі економіки виглядають найбільш перспективними.

Цифрові платежі. Зростання популярності інтернет-покупок наближає людство до відмови від готівки. Це серйозний стимул для компаній, які проводять цифрові платежі.

Поновлювані джерела енергії. Останнім часом питання екології і збереження природи стають все актуальнішими, тому компанії

Технології. Перехід на віддалену роботу посилив позиції власників хмарних сервісів, а також виробників обладнання і чіпів для серверів.

Автоматизація/робототехніка. Автоматизація полегшує роботу і домашнє життя. І пандемія тільки прискорює тренд використання робототехніки.

Електронна комерція. Закриття багатьох магазинів і довгі черги в супермаркетах в період ізоляції підвищили популярність онлайн-торгівлі.

Електрокари. Зміна клімату і проблема чистоти повітря спричиняє зростання популярності електромобілів.

Охорона здоров’я. Це величезний бізнес. Саме цей сектор повинен вирішити безліч проблем сучасності – від створення вакцини проти коронавірусу до підтримки старіючих суспільств.

Видобуток сировини. На перший погляд шахтарі пов’язані зі старою економікою. Але для створення нових матеріалів, які дозволять скоротити викиди вуглецю, знадобиться сировина, і тут не обійтися без видобувних компаній.

Комунальні послуги. Оскільки під час ізоляції все більше людей переходять на роботу з дому, попит на комунальні послуги буде тільки збільшуватися.
2024/09/30 21:25:50
Back to Top
HTML Embed Code: