Telegram Web Link
5 причин використовувати NPS для вимірювання лояльності клієнтів

NPS (Net Promoter Score) – це індекс споживчої лояльності, який за шкалою від 0 до 10 визначає, наскільки споживачі довіряють компанії. Ось декілька причин використовувати цю метрику.

1. Об'єднує команду однією метою. Зараз загальна мета – збільшення NPS. Потрібно уточнювати у співробітників, що вони роблять для того, щоб допомогти клієнтам рекомендувати бізнес, продукт чи послугу.

2. Вимірює лояльність покупців. Є кілька пунктів, які відображають рівень лояльності споживачів: повторні покупки, середній чек і коефіцієнт відтоку. Періодичне вимірювання NPS показує ймовірність, приведуть поточні клієнти нових чи ні. Також ці дані допомагають визначити, чи є ваші покупці промоутерами або, що ще краще, адвокатами бренду.

3. Вказує на недоліки сервісу або компанії. При створенні будь-якого продукту збір відгуків клієнтів дає змогу визначити, що необхідно змінити, щоб стати кращими.

4. Збільшує CLV. Пожиттєва цінність клієнта (CLV) вказує на загальний прибуток, який він допомагає отримати компанії. За допомогою NPS можна обслуговувати кожну групу споживачів, враховуючи їхній фідбек. Якщо у них є негативний досвід, необхідно врахувати відгук і повідомити їх про ці зміни.

5. Зручна й проста реалізація. На відміну від деяких аналогів, опитування NPS не містять довгого списку незрозумілих запитань. По суті, є одне головне: про ймовірність рекомендації бренду сім'ї, другу чи колезі. Його можна доповнювати ще одним-двома відкритими запитаннями, але в цілому це легке опитування, яке не займає багато часу користувачів.
Залучити клієнтів в соціальних мережах: як поліпшити контент-стратегію

Соціальні мережі – хороший інструмент для контент-маркетингу. За статистикою, 90% користувачів хоча б раз використовували їх як засіб взаємодії з брендом або бізнесом. Якщо контент не приваблює потенційних клієнтів, швидше за все, прийшов час поліпшити стратегію. Є чотири способи, які допоможуть домогтися результату.

Приділяти особливу увагу історіям. Це можуть бути не тільки особисті історії. Висловити думку можна і за допомогою розповідей про попередніх клієнтів, підприємців, що надихають, а також просто успішних людей, щоб читачі могли уявити себе на місці головного героя. Історії можна надати в текстовому або відеоформаті.

Влаштовувати опитування. Опитування допомагають отримати зворотний зв’язок і поліпшити спілкування з користувачами. Наприклад, може з’ясуватися, що підписники хочуть зовсім іншого контенту.

Проводити прямі ефіри. Хоча використання функцій сторіс – відмінний спосіб почерпнути ідеї, багато також залежить від того, чим займаються глядачі в момент перегляду і чи є у них час і енергія для взаємодії. Відповіді і теми з прямого ефіру підійдуть для майбутніх публікацій. Корисно буде зберегти відео, зробити замітки, а потім перетворити їх в пости, які точно будуть цікаві людям.

Закликати до взаємодії в кожному пості. У кожному пості повинен бути заклик до дії. Без призову люди просто не знають, як взаємодіяти з брендом. Навіть прохання відправити радісний емодзі підвищить залученість аудиторії, а також дозволить виявити найбільш активних користувачів. Постійна взаємодія з потенційними клієнтами – ключ до успішного і ефективного бізнесу.
6 правил запровадження інновацій у компанії

1. Намір
. Лише надихаючих слів керівника недостатньо для запуску інновацій. Компанії потрібен план, у якому крок за кроком описаний інноваційний процес. Цей план повинен стати частиною бізнес-стратегії і фінансові показники повинні його підкріплювати.

2. Вибір. Оберіть кілька напрямів або проєктів, у яких хочете бачити зміни, і зосередьтеся на них. Краще робити маленькі кроки та отримувати швидкі перемоги, особливо на перших етапах впровадження інновацій.

3. Відкриття. Визначте проблему, знайдіть її рішення і створіть на основі цього бізнес-модель. Іноді інформацію про проблему можна отримати ззовні компанії, наприклад від клієнтів.

4. Еволюція. Світ змінюється, компанії і бізнес-моделі повинні змінюватися теж. Щоб зрозуміти тренди ринку, можна підглянути за конкурентами, а краще за клієнтами, технологіями тощо. Прекрасний спосіб перевіряти гіпотези – пілотні проєкти та експерименти.

5. Масштабування. Створили гіпотезу, провели ранні тести з клієнтами, допрацювали прототип у комерційно готовий продукт? Прийшов час задуматися про масштабування. Підключайте до цього процесу дистриб'юторів, постачальників та інших партнерів.

6. Мобілізація. Щоб мотивувати співробітників на створення інновацій покажіть їм намір, ваше «чому». Команди повинні розуміти, що працюють у компанії, яка націлена на інновації. Тільки відкритість, залученість і радикальне співробітництво допоможуть досягти по-справжньому разючих результатів.
Як бізнесу дбати про свою репутацію

Репутація – це завжди накопичувальний ефект і щоденна робота. Репутація не вимикається і «не ходить у відпустку». Як людина дбає про своє тіло, щоб не захворіти, так само компанія має дбати про свою репутацію, щоб уникнути інформаційних криз. Ось кілька універсальних принципів, які допоможуть компаніям підтримувати репутацію.

Дотримуйтеся принципу відкритості та прозорості. Це означає оперативно та вчасно комунікувати зі своєю аудиторією, своїми споживачами щодо як позитивних моментів, так і негативних ситуацій у компанії.

Будьте там, де є ваша аудиторія. Працюйте з інтегрованими комунікаціями, таргетингом. Компанії важливо сформувати різні меседжі й у своїй комунікації застосовувати різні канали, які використовує саме її аудиторія (соцмережі, ЗМІ, офлайн-майданчики тощо). Тоді компанія буде почута, а не «стрілятиме по горобцях», не діятиме навмання.

Комунікуйте особисто. Керівникам компанії бажано бути публічними, бути носіями цінностей компанії та корпоративної культури. Аудиторія краще сприймає інформацію та довіряє живій людині ніж абстрактному підприємству.

Будьте прикладом. Питання корпоративної соціальної відповідальності – це не вихваляння компанії, а зразок і приклад для наслідування. Звісно, публічне висвітлення благодійності й корпоративної соціальної відповідальності має свої правила та етичні закони. Але такі кампанії дуже добре вимірювати: яке благо вони несуть для суспільства загалом і яке – для компанії, для її працівників з погляду внутрішнього піару.

Впроваджуйте проекти, які формують чи змінюють суспільну поведінку.
5 книг, які допоможуть вам встигати все

Бракує часу, щоби встигнути заплановане? Мрієте про 25-ту годину в добі? Ось декілька книжок, які допоможуть вам краще планувати свій час.

«Scrum. Навчись робити вдвічі більше за менший час», Джефф Сазерленд
Не справляєтесь із завданнями на роботі? Колеги постійно просрочують дедлайни і зривають плани? Програміст і колишній військовий льотчик Джефф Сазерленд розуміє ваш біль. Колись його команда провалила проєкт мережі онлайн-банкоматів, тому він вигадав спосіб встигати все. Зараз на його порадах побудована робота найбільших компаній світу.

«Рік продуктивності. Експерименти із часом, увагою та енергією», Кріс Бейлі
Які поради із саморозвитку працюють, а які — повна вигадка? Автор книги Кріс Бейлі випробував на собі сотні порад з підвищення продуктивності. І розповідає, що йому дійсно допомогло і вивело його продуктивність на новий рівень.

«Магічне мистецтво ігнорування», Сара Найт
Нахапалися обов’язків і не знаєте, як впоратися з ними? Витрачаєте сили на не важливі для вас речі? Дбаєте про інших, але забуваєте про себе? Ця книжка навчить позбуватися від непотрібних занять та звільнити час для того, що приносить вам щастя.

«Я знаю, як їй все вдається. Тайм-менеджмент успішних жінок», Лора Вандеркам
Як будувати свої плани, щоб поєднувати різні сфери життя? Лора Вандеркам проаналізувала графіки життя 143 успішних жінок, які заробляють від 100 тисяч доларів на рік. І на їхньому прикладі довела: не варто відмовлятися від того, що ви дійсно любите, потрібно лише правильно організовувати свій час.

«Живи на всі сто. Як зробити свій день продуктивним», Керолін Вебб
Як розставляти пріоритети й щоденні цілі? Що допоможе ефективніше використовувати свої сили та час? Яким має бути баланс роботи та відпочинку в житті? Читайте покрокову інструкцію від економістки Керолін Вебб. Авторка пропонує змінити спосіб життя та спосіб мислення через наукові дослідження, підкріплені практичними порадами.
Open space: переваги й недоліки

Сьогодні все більше компаній і підприємств організовують роботу в умовах оpen spacе, тобто відкритого простору, де на перше місце виходить соціалізація. Співробітники працюють в одному величезному приміщенні, розділеному деінде перегородками. Наскільки ефективна така практика?

Плюси. На думку фахівців основними перевагами загального простору офісу є:
- зручна взаємодія між колегами. Дуже комфортно не шукати потрібного фахівця по кабінетах, а звернутись до нього, просто повернувши голову;
- оперативне розв'язання питань. Терміни скорочуються майже удвічі;
- менші витрати на оренду й облаштування офісу, більший коефіцієнт корисної площі;
- дружний, незакомплексований колектив, адже регулярне спілкування сприяє створенню комфортної приємної атмосфери в офісі;
- контроль роботи з боку керівництва проходить набагато ефективніше, бо всі перед очима;
- відсутність пліток;
- інформованість і перебування колективу в курсі подій. Працівники краще розуміють напрям компанії, її цілі та методи їх досягнення.

Мінуси. Недоліки такого способу організації роботи спонукають деякі компанії залишатися орієнтованими на кабінетну систему:
- відсутність особистого простору психологічно не кожному до снаги;
- наявність постійного шуму й сторонніх звуків відвертає від роботи;
- конфлікт може виникнути дуже швидко й на порожньому місці. Навіть в елементарних речах, наприклад увімкнути / вимкнути кондиціонер, люди не завжди можуть знайти спільної мови;
- найбільш актуальне зараз – вищий ризик заразитися інфекцією у приміщенні з великою кількістю людей.

Будь-який формат неідеальний, тож вирішувати вам, який підійде саме вашому колективу.
12 принципів бутстрепінгу

Бутстрепінг – одна з інвестиційних стратегій стартапу/бізнесу передбачає створення його власним коштом і своїми зусиллями, тобто без сторонньої допомоги й залучення зовнішніх інвесторів. За такої стратегії всі дії мають бути зваженими й прорахованими. Ось основні принципи успіху для підприємців, що йдуть за методом бутстрепінгу, зібрані Ксенією Шишенок, експерткою стратегічного планування й бізнес-стратегій.

1. Глибокий аналіз ринку й конкурентів.

2. Тест-драйв бізнес-ідеї – запускайте ідею на рівні MVP.

3. Бізнес-модель, яка швидко генерує прибуток. Обирайте ті товари/послуги, що максимально швидко дають зиск.

4. Не починайте з повного циклу бізнес-процесів. Послуговуйтеся наявними ресурсами: продавайте вже готову продукцію, застосовуйте дропшипінг, продавайте через платформи, що вже існують.

5. Економія та раціоналізація бюджету. Покращуйте процеси у мірі того, як ви зростаєте.

6. Запускайте креативну маркетингову стратегію.

7. Облікуйте фінанси та плануйте дохід і витрати на кілька місяців наперед.

8. Зведіть до мінімуму особисті витрати: засновник стартапу часто залишається без зарплати.

9. Беріть на себе стільки різних обов'язків, скільки можете виконати.

10. Розвивайте навички нетворкінгу й уміння домовлятися.

11. Не поспішайте масштабуватися. Занадто раннє чи швидке розширення збільшить додаткові витрати й додасть інших проблем, які підприємство може не подужати.

12. Будьте винахідливими і не здавайтеся. Винахідливість – навичка, яку треба постійно розвивати. Нестача фінансів дуже виснажує, але це не повинно зупиняти, тому оточіть себе людьми, які вірять у вас і підтримують.
Шахрайство: три типові схеми крадіжок у компаніях

Кожен бізнес специфічний і вимагає індивідуального підходу. Але з корпоративним шахрайством це не так. Більшість схем реалізуються за однаковим сценарієм, змінюються лише окремі деталі та суми збитків. Зупинимося на трьох схемах, які застосовують частіше за інші, тому що реалізувати їх шахраєві простіше.

1. Незаконне відчуження активів. Загальний сценарій фрода такий: співробітник-шахрай, користуючись посадовими повноваженнями, привласнює собі власність компанії. При цьому в документації все відзначено «красиво», як має бути, але в реальності активи вже не належать власнику. Красти таким чином може кожен: і рядовий співробітник, і топ-менеджер.

Методи боротьби: проведення спонтанних інвентаризацій, автоматизація бізнес-процесів, посилення контролю фізичної безпеки й обліку активів, введення процедури комплаєнс в юридичних питаннях.

2. Незаконне перекручення фінансової звітності. Іншими словами – навмисне завищення або заниження цифр у ключових документах. Вигоду від цього отримують по-різному. Деякі, занижуючи показники продажів, залишок кладуть собі в кишеню. Інші завищують стовпчики з прибутком, щоб отримати більш високий бонус до зарплати.

Методи боротьби: проведення незалежного фінансового аудиту від міжнародної аудиторської компанії. Здійснення спонтанних перевірок зі звіркою: клієнт-банку, первинної документації, податкових накладних, бухгалтерських проводок у базі обліку.

3. Корупційні схеми та схеми відкатів. Це найпоширеніший вид шахрайства в компаніях. Характерний для менеджерів із закупівель і комерційного департаменту. Реалізується по-різному.

Методи боротьби: проведення процедури «таємний покупець». Виключення розрахунків у кеші (Ф2), а також посередників при веденні переговорів.
Як залучити інвесторів і захистити бізнес від рейдерства: 4 важливих кроки

Перспективні бізнеси можуть привабити не лише інвесторів, а й рейдерів. Що можуть зробити власники бізнесу для його убезпечення від рейдерських захоплень та залучення інвестицій?

Крок 1. Корпоративне управління та наглядова рада. По суті, корпоративне управління – це чітка система взаємодії між власниками бізнесу, наглядовою радою та топ-менеджементом. І саме наглядова рада є тим ключовим елементом, який гарантує захист. А для інвесторів наявність корпоративного управління та наглядової ради є лакмусовим папірцем, що вкладати в таку компанію досить безпечно.

Крок 2. Топменеджер із необхідними компанії цінностями. Ризик для безпеки бізнесу від спеціаліста, який не відповідає компанії за цінностями, – почне працювати недобросовісно, розробляти шахрайські схеми, зливати інформацію конкурентам. Також ціна цієї помилки – пошук спеціалістів, які звільнилися через СЕО не з тими цінностями, та ймовірні його менеджерські помилки у бізнесі.

Крок 3. Соціальна активність. Будь-який бізнес непросто захопити, якщо компанія співпрацює з різними спільнотами та громадськістю міста, де вона розташована. Відомо немало випадків, коли намагання «рейдернути» підприємство, яке у своєму місті забезпечує роботою населення, будує дитячі садки, школи та підтримує місцеві громадські проєкти, нічим не закінчувалося. Адже на захист цього бізнесу виходили і робітники, і всі громадські діячі, яких підтримувала компанія. До того ж інвестори надають перевагу компаніям, які соціально та екологічно активні.

Крок 4. Фінансова звітність і сучасний облік. Відсутність структурованої фінансової звітності негативно впливає на кредитоздатність і можливість залучати зовнішнє фінансування. Адже жоден інвестор не стане вкладати кошти в бізнес, у якого фінансова звітність написана «на колінці». Бо розуміє, що це небезпечно для його коштів – коли немає зрозумілої та прозорої фінансової системи управління компанією.
4 причини, чому бізнесу потрібен відеоконтент

У цифрову епоху надлишок інформації змушує людей ретельно фільтрувати контент. Тому компаніям важливо вибирати правильні формати презентації продукту. Ось чотири причини, чому підприємцям варто звернути увагу на відеоконтент.

Привертаємо увагу. Виділитися на невеликому екрані смартфона серед тисяч постів допомагає мультимедійний контент: яскраві фото та відео. Користувач прокручує стрічку, поки не з’явиться щось помітне і цікаве. Сприймати текст набагато складніше, особливо якщо автор використовує складні слова і вирази. При цьому зміст і оформлення відеоролика грають не менш важливу роль.

Спрощуємо подачу інформації. За даними консалтингової фірми Nielsen Norman, на сторінках сайтів в середньому по 593 слова. Користувачі читають тільки 20% тексту. Так навіщо просувати особистий бренд, продукт або послугу в форматі, який не приваблює увагу і не забезпечує достатню кількість переходів? Користувачі інтернету віддають перевагу відео, і головна причина – простота і зручність.

Знайомимо аудиторію з брендом і виробником. Глядачі навряд чи запам’ятають автора, якщо вони не прочитали безліч його статей або книг. Відео дозволяє підвищити впізнаваність автора, виробника або бренду. Користувачі запам’ятовують цікаву манеру мови та поведінки, завдяки цьому збільшується кількість покупок, підписок, переходів і репостів в соціальних мережах.

Підвищуємо конверсію. Відеоконтент викликає набагато більше почуттів і емоцій, ніж текст. Користувач швидше буде зворушений при перегляді відео, ніж при читанні оповідання. А перегляд кулінарного шоу навіть залучає смакові рецептори. Водночас текстовий контент в більшості випадків проглядається побіжно. В результаті кількість переходів по посиланнях в тексті набагато менше. Формат відео дає більш ефективні результати.
2024/10/01 01:43:57
Back to Top
HTML Embed Code: