Telegram Web Link
4 тактики підвищення організаційної стійкості

Ті, хто стоять біля керма бізнесу, повинні не тільки знаходити способи подолати невизначеність і передбачати зміни, а й сприяти стабільності всієї компанії. Якщо ви хочете це зробити, зосередьтеся на наступних областях.

1. Лідерство. Кризи часто вражають компанії відразу в багатьох сферах. Не маючи правильного мислення, лідери щосили намагаються знайти істинний напрямок, щоб допомогти кожному побачити минуле в теперішньому. Занурення лідерів у подібний досвід (за допомогою моделювання та планування сценаріїв) може допомогти зрозуміти, як долати кризи, ставити чіткі цілі і діяти комплексно. Крім цього, лідерські групи можуть також заохочувати відкритий обмін ідеями і створювати нові мережі.

2. Фізичні особи. Щоб підтримувати загальну організаційну стійкість, компанії повинні починати з нижнього рівня, забезпечуючи працездатність своїх співробітників. Пропонуйте їм можливості для спілкування з професійними коучами. Надайте доступ до платформ або додатків, які забезпечують різноманітну персоналізовану підтримку. Введіть тренінг усвідомленості і змусьте менеджерів брати участь в особистих бесідах.

3. Команди. Перехід від ієрархічної до плоскої структури виявився корисним для багатьох організацій. Це допомагає переосмислити корпоративну структуру, щоб стимулювати командну роботу. Крім того, інвестуйте в інструменти для спільної роботи, і заохочуйте співробітників звертатися до колег, з якими вони зазвичай не хотіли б ділитися своїми знаннями.

4. Таланти. Інвестуйте в навчання і розвиток співробітників, бо постійне навчання сприятиме зростанню. Це надійна відправна точка, але зробіть ще один крок і внесіть культурні зміни, які генерують, втягують і розширюють можливості талантів. Зосередьтеся на зміцненні талантів співробітників в їх повсякденному житті, а не лише шляхом періодичного навчання.
Як досягти бажаного результату при переговорах

У кожного успішного бізнесмена має бути стратегія ведення переговорів. Давайте розглянемо найбільш дієві з них.

«Погоджуйся або йди». Суть цієї стратегії полягає в тому, що вам необхідно поводитися так, наче ви готові залишити стіл переговорів, якщо опонент не приймає ваші умови. Не бійтеся зробити чіткий крок, якщо ваш партнер не йде на поступки. Така стратегія є дещо ризикованою, але ж які переговори та бізнес без ризику?

«Хороший і поганий поліцейський». Ця тактика передбачає команду з двох представників, які застосовують протилежні підходи до бізнес-партнера. Один з них готовий йти на зустріч і надавати знижки, кращі умови майбутньої співпраці, а інший всіляко цьому перешкоджає. Такий підхід дозволяє отримати максимально вигідні умови для підписання договору.

«Унікальний шанс на 1 000 000». Суть даної тактики полягає у тому, що вам необхідно запевнити вашого партнера в тому, що така пропозиція буде діяти протягом лімітованого періоду часу, і ви робите її лише для нього. Саме тому йому потрібно діяти швидко аби не проґавити її.

«Стратегія салямі». Не висувайте всі вимоги одночасно на початку переговорів. Зробіть маленьку першу пропозицію і лише після того, як ваш опонент погодиться з нею, переходьте до іншої, більш вагомої та складної до виконання. Уявіть, як ви нарізаєте салямі слайс за слайсом — так само має бути і в переговорах.

«Вимога в останню хвилину». Коли ваші переговори завершені й контракт підписаний, зробіть одну маленьку вимогу, яка більше нагадує маленьке прохання. Є дуже великий шанс того, що ваш бізнес-партнер не відмовить вам, адже контракт підписаний, і проходити процедуру переговорів знову немає сенсу та бажання. Проте нехай ця вимога буде дуже скромна.
Тренди email-маркетингу в умовах війни

Канал e-mail-розсилок є досить ефективним і не надто дорогим. Тому навіть в умовах скорочення маркетингових бюджетів цей канал залишається актуальним. Ваші клієнти отримують актуальну інформацію про зміни в продукті та мають змогу почути важливі новини від компанії. Ось деякі тренди сьогодення.

Попит на геосегментацію. Дехто виїхав, десь закрились офлайн-точки тощо. Тому більше уваги до розсилок з урахуванням локації клієнта.

Ще більше персоналізації кожної точки комунікації: повідомлень, сайту, сторінок відписки тощо. Нас вже навчив COVID-19, що треба вміти тримати баланс між комерційними пропозиціями та спілкуванням. І ця тенденція продовжується.

Невисока інтенсивність розсилок. Компанії й надалі продовжують інформувати про свої ініціативи, надсилають листи зі словами підтримки, щоб тримати зв’язок з клієнтами та нагадувати про діяльність компанії. Але частота відправлень суттєво знижується.

Мінімум розважального контенту. AMP-ігри, головоломки, квести в листах — якщо у 2021 році це був один з трендів і, приблизно 8 з 10 компаній в агенції робили інтерактиви, то зараз надсилається лише кілька таких листів і здебільшого про волонтерство чи соціальні ініціативи.
3 важливих звички лідерів

Аби стимулювати в команді вияви потрібної поведінки, керівник має розвинути в собі три наступних звички.

1. Допомагайте фокусуватися на найважливішому. Якщо ви хочете, аби співробітники робили щось більше, ніж те, що вимагається в рамках їхньої посади, — допоможіть зрозуміти, що є найважливішим на даний момент часу. Важливо чітко доносити до команди, що є пріоритетним саме зараз.

2. Надавайте інформацію про результативність діяльності. Як правило, щоб досягти високих результатів, людям потрібні два типи інформації. Перший — це чітко визначений напрям руху: якою є ціль і чому вона важлива. Другий — зворотний зв’язок: чи виконую я показники? Чи наближаюся до цілі? Чи правильно це роблю?

3. Показуйте, що ви цінуєте. Якщо ви хочете, аби працівники полегшили роботу вам і вашим колегам, візьміть за звичку привертати увагу до дій чи поведінки, які ви цінуєте. Коли хтось вчиняє кроки, які вважаєте правильними, кажіть: “Коли ви робите X, мені простіше зробити Y”». Наприклад, якщо співробітник зміг конструктивно поговорити з клієнтом, котрого ваша компанія чимось сильно роздратувала, розкажіть — як це полегшило вашу роботу.
5 книг, які допоможуть мислити об’єктивно

Книги здатні багато що пояснити, розвинути критичне мислення, змусити подивитися на події, що відбуваються, ширше, та допомогти приймати зважені рішення. А бізнесу сьогодні це вкрай потрібно.

«Інтеграція. Вижити і стати сильніше в кризові часи» Іцхак Адізес. Коли країну трощить криза або особисто вас перемогли конкуренти, то ви не програли. А отримали масу переваг. Про те, як їх розпізнати і використовувати, і розповідає книга.

«Чорний лебідь. Про (не)ймовірне у реальному житті», Насім Талеб. Війна — це справжній Чорний лебідь, описаний в книзі Насіма Талеба, — несподівана подія зі значними наслідками. Автор розповідає про випадки, коли Чорний лебідь став вирішальним явищем, до яких наслідків призвела його поява і як зберегти стійкість.

«Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті», Насім Талеб. А це вже детальна інструкція з виживання у світі, де панують Чорні лебеді. Талеб формулює прості правила, які дозволять діяти так, щоб непередбачувана невизначеність, цей раптовий Чорний лебідь, не завдав шкоди — і на додачу, допоміг вдосконалитися.

«Мислення швидке і повільне», Деніел Канеман. Автор пояснює, чому ми діємо нераціонально і що впливає на наш вибір. А ще розповідає про те, як ефективно користуватися обмеженим ресурсом уваги, ухвалювати рішення в умовах невизначеності й удосконалювати власні судження.

«Структуроване мислення. Ясний розум в інформаційному хаосі», Деніел Левітін. На основі академічних досліджень та історій видатних людей Деніел Левітін навчає структурувати інформаційний потік і дає практичні поради, як організувати свій час і навести лад у роботі й повсякденному житті.
3 лайфхаки для успішного управління персоналом

Які б цілі не ставила перед собою комерційна компанія, досягати їх потрібно спільно — командними зусиллями. Ось три основні принципи командної роботи.

Чітко визначити роль, функції та результат людини в команді. Відштовхуватися потрібно від цілей компанії і конкретних глобальних показників, яких потрібно досягти. Вони декомпозуються на діяльність і результат кожного співробітника в організації. Однак висока турбулентність і тотальна невизначеність робить довгострокове планування досить проблематичним. У цьому випадку на допомогу приходить принцип «їсти слона частинами». Це може бути дроблення стратегії на періоди, на які компанія визначає свої очікування і показники роботи співробітника.

Закріпити всі домовленості письмово. Хочеться по-старому зробити це в звичайній посадової інструкції, але час показав сумнівну ефективність цього інструменту. Альтернатива для сучасного бізнесу — індивідуальний трудовий контракт, де фіксуються обов’язки співробітника, його показники ефективності та очікуваний результат з термінами, а також відповідальність керівника — терміни виплати заробітної плати, умови її підвищення, графік, правила того, як співробітники ходитимуть у відпустку, участі в заходах тощо.

Налагодження системи фідбеків і внутрішньої комунікації. Регулярний зворотний зв’язок з підкресленням сильних сторін і зазначенням помилок — допомагає співробітникові не лише зростати професійно, а й відчувати себе спокійніше. А це означає, що кумулятивний ефект від недомовлених фідбеків не вибухне в один чудовий день бомбою у вигляді того, що людина піде, або агресивним випадом у бік колег. Чим відкритішою і регулярнішою є комунікація в команді, тим краще.
Інновації: чотири засади успіху

Оскільки новаторські продукти та рішення стають запорукою виживання бізнесу, керівники мусять впровадити базові засади інноваційності у всі основні аспекти діяльності організації. Ось фундамент для цього.

Стратегія: розробіть «дорожню карту» інновації. Лідери мають доносити до цілої компанії своє бачення інновації та внутрішнього підприємництва. Тоді працівники розумітимуть, чого очікують керівники і, відповідно, їм буде легше генерувати, тестувати ідеї та втілювати їх у продуктах.

Персонал: заохочуйте людей ризикувати та не боятися помилок. Щоб прищепити інноваційність мислення, потрібне середовище, де працівники пробували б реалізовувати нові ідеї, не боячись «швидких» провалів, та витягали би висновки із помилок. Керівники мають публічно відзначати ініціативність працівників, які намагаються втілювати інноваційні задуми.

Процеси: створіть цифрові «канали» інновації. Організаційні системи мають не гальмувати, а прискорювали генерування інновацій. Тому спрощуйте та оцифровуйте процеси там, де це можливо. Внутрішні комунікації мусять служити гармонізації діяльності окремих команд — допомагати їм фокусувати свої зусилля; визначатися з тим, коли потрібно змінити напрям проекту; та давати відповідь на питання — що робити, коли з’являється цікава ідея.

Організація: забезпечте передумови продуктивності інноваційної діяльності. Сучасне робоче середовище містить різні інструменти, що сприяють створенню інновацій. Це і пересувні фліп-чарти, і скляні стіни, де люди записують ідеї, які інакше можуть «випаритися» в будь-яку мить. Крім усього, щоб генерувати більше цікавих ідей, працівники мусять мати на це час. Наприклад, в Google співробітників заохочують приділяти 20% часу роботі над новими рішеннями, від яких компанія може отримати користь.
8 причин чому бізнес-процеси не працюють

Часто навіть на перший погляд добре налаштовані процеси не працюють. І важливо вчасно зрозуміти, чому.

1. Немає розуміння, яким повинен бути результат. Цілі можуть бути різними. Але основою будь-якого завдання має бути усвідомлений фінальний результат.

2. Не проводиться аналіз. Якщо почати впроваджувати новий процес без реального бачення ситуації, він не запрацює. Щоб бізнес давав результат, потрібно знати, з чого почати та де закінчити, і на основі цього знайти найкоротший шлях.

3. Ви використовуєте чужі рішення. Те, що добре для однієї фірми, не завжди підійде іншій. Можна вчитись на чиємусь досвіді, тестувати, орієнтуватися на чужі успішні кейси. Але копіювати — ні.

4. Процеси побудовані надто складно. Процес має бути лінійним та чітким. Відкривши документацію, його має зрозуміти будь-хто: як новий працівник, так і колега з іншої галузі.

5. Відсутні проміжні точки контролю. Запустити процес, не налагодивши контроль — велика помилка. Точки контролю необхідні. Маючи налаштований контроль, простіше вносити зміни та стежити за процесом.

6. Люди не розуміють, для чого це потрібно. Якщо не пояснити, для чого потрібен певний процес, він не працюватиме. Люди мають знати, яким буде результат, і розуміти, чому важливо дотримуватися регламенту.

7. Пропущений етап впровадження. Потрібно познайомити працівників з новим процесом та спочатку проконтролювати все вручну. На етапі впровадження може виявитись, що чогось бракує або щось потрібно змінити.

8. Відсутність автоматизації. Коли процес запущено та налагоджено, вже немає потреби контролювати все вручну — це забиратиме дуже багато часу та ресурсів. Тому дуже важливо все автоматизувати.
Як приймати більш проактивні рішення

Бізнес-лідер кожен день стикається з безліччю виборів і, перш ніж приймати будь-які рішення, важливо заздалегідь оцінити ризики, які можуть перешкодити досягненню його стратегічних цілей. Як почати думати більш проактивно і приймати більш розумні рішення?

Створіть і підтримайте візію. По-перше, створіть візію того, де ви хочете бути. По-друге, проведіть SWOT-аналіз вашої поточної ситуації. По-третє, виберіть три проекти, які будуть підтримувати вашу візію. Згодом продовжуйте коригувати свій процес. Таким чином, ви завжди будете засновувати свої рішення на тому, чого хочете досягти, а не залишатися реактивними.

Беріть участь у сценарному плануванні. Цей інструмент застосовується для складання гнучких довгострокових планів і був класичним методом, що використовувався військовою розвідкою.

Передбачайте свої майбутні потреби. Прогнозуйте свої потреби в талантах, організаційні та клієнтські потреби на основі поточних і майбутніх подій, а потім вносьте відповідні зміни. Як керівник, ви повинні знати, що відбувається за межами вашої організації, всередині галузі і з вашими конкурентами. Це дозволить вам залишатися проактивними при вирішенні проблем і пошуку новаторських рішень.

Будьте «Heads-Up» замість «Heads-Down». Бізнес-лідеру легко продовжувати займатися тим, що найбільше потребує його уваги. Щотижня виділяйте час для «Heads-Up», щоб задати найбільш важливі питання. Також важливо запланувати такий час зі своєю керівною командою. Якщо ви не проявляєте ініціативу у виборі часу для стратегічних цілей, вам буде складно діяти проактивно при прийнятті стратегічних рішень.
5 складових дієвого лідерства

На основі кількох десятиліть досліджень Дебора Анкона та Генрік Бресман вивели п’ять основних характеристик ефективних лідерів.

Вміння знаходити сенс. Хороші лідери усвідомлюють, що відбувається в цьому хаотичному світі. Вони знають, як безупинно вловлювати «підказки», які надходять із зовнішнього світу, а також розуміють: щоб знайти найдієвіші підходи, варто вивчати те, що відбувається за межами організації. Такі лідери не просто «полюють» на нову інформацію — вони інтегрують її в цілісний сюжет, який дозволяє іншим зрозуміти, яким має бути наступний крок.

Майстерність міжособистісної взаємодії. Це «клей», який з’єднує людей. Лідери всіх рівнів мусять опанувати вміння переконувати. В його основі лежить здатність вислуховувати інших та розуміти, що їх по справжньому «чіпає». Лише тоді провідник зможе здобути прихильників своїх ідей.

Візіонерство. У своїх намаганнях завоювати прихильність потенційних послідовників результативні лідери часто використовують візуальні образи, метафори та оповіді. Крім цього, вони вміють пов’язати свою візію з основними цінностями та місією організації. Ці провідники, вселяючи відчуття невідкладності, надихають інших на пошук шляхів до втілення змін.

Винахідництво. Лідери із добре розвинутими винахідницькими уміннями є істинними експертами в оптимізації підходів до виконання роботи, визначенні ключових показників продуктивності та вимірюванні прогресу. Вони не бояться приймати складні рішення, якщо цього вимагає ситуація.

Вміння здобувати довіру. Йдеться про здобуття поваги з боку інших та ґрунтуванні всіх своїх дій на чітко вираженому відчутті мети. У таких лідерів слова не розходяться з ділом — вони незмінно виконують свої обіцянки та зобов’язання.
Як інновації допоможуть подолати кризу

Аби пережити кризу і завоювати своє місце під сонцем, інновації мають залишатися головним пріоритетом. Ось чотири пропозиції.

1. Прийміть культуру інновацій на всіх рівнях. Структура типового бізнесу не завжди сприяє підтримці інновацій. Аби створити середовище, в якому інновації будуть відчуватися як друга натура, створіть окрему від материнської компанії організацію, яка може працювати відповідно до своїх власних наборів правил і процедур. Це дозволяє проєктам робити помилки і провали, витягувати уроки з цих невдач і швидко рухатися вперед, не подорожуючи по лабіринту організаційної політики.

2. Забезпечте фінансування інновацій. Під час рецесії перша думка — скоротити фінансування таких категорій, як маркетинг та інновації. Не робіть цього. Щоб просувати бізнес вперед, незважаючи на стан економіки, потрібно експериментувати і здійснювати нововведення. Команди, які роблять це добре, захищають свій бізнес у майбутньому, забезпечуючи довгострокове зростання і конкурентну перевагу перед компаніями, що грають обережно.

3. Скористайтеся новаторськими ідеями. Будуйте, тестуйте і вчіться. Знання можуть бути слизькою дорогою для бізнесу. Не вводьте себе в оману, що ви знаєте все. Погляньте на співробітників вашої компанії і ваших клієнтів як на джерело інсайтів, щоб управляти генерацією ідей і інноваційною стратегією. Експериментуйте зі своїми ідеями, переконавшись, що ці випробування працюють на підвищення цінності або на створення нового продукту.

4. Дозвольте невдачам стати опцією. Інновації — це не лише успіх, але й вивчення уроків зі своїх невдач. У вас не буде стовідсоткового успіху для всіх ваших ідей. Але що гарантовано, так це навчання, розвиток, залученість і зростання як для окремих людей і команд, так і вашого бізнесу в цілому.
5 правил для вирішення робочих конфліктів

Конфлікт на робочому місці може виникнути з будь-яких причин і в різному вигляді. Яким би важковирішуваним не було питання, завжди можна обійтися малою кров’ю. Ось кілька порад для гармонійного виходу з конфліктних ситуацій.

1. Прийміть факт наявності конфлікту. Коли виникає суперечка, не уникайте її та не робіть вигляд, що нічого не сталося. Згодом напруга буде наростати, а конфлікт тільки посилиться. Розберіться з проблемами якнайшвидше, перш ніж вони переростуть у ворожнечу і стануть частиною робочої атмосфери.

2. Обговоріть ситуацію. Зберіть людей на регламентовану зустріч, де кожен може висловитись і бути почутим іншою стороною. Слідкуйте за тим, щоб вся увага не перейшла до когось одного. Якщо учасників конфлікту кілька, вони всі обов’язково мають отримати право пояснити свою позицію.

3. Знайдіть точки згоди. У суперечці акцент завжди робиться на розбіжностях, але вихід з неї можливий тільки тоді, коли ви знайдете щось спільне. Вкажіть співрозмовникам на те, в чому у вас сходяться думки, постарайтеся стати на місце іншої людини і побачити ситуацію її очима.

4. Будьте неупереджені. При вирішенні трудових конфліктів ви маєте зайняти позицію посередника. Буде складно не прийняти одну зі сторін, але ви повинні пам’ятати, що ваше завдання — допомогти колегам вирішити внутрішні проблеми. Щоб не дати співробітникам заглибитись в емоції і власні образи, потрібно буде уважно стежити за темою і повертати її в потрібне русло. Також варто надати поради щодо подальших дій.

5. Вирішіть проблему швидко і остаточно. Будь-який конфлікт має бути повністю закритий чітким рішенням. Потрібно переконатись, що розбіжності зведені нанівець і більше це питання не виникатиме. Невирішені конфліктні ситуації обов’язково призводять до наростання невдоволення і гальмують розвиток компанії, тому яким би важким не здавався процес їх вирішення, необхідно позбутися них у зародку.
2024/09/30 13:34:07
Back to Top
HTML Embed Code: