Telegram Web Link
Сержант Вадим Коростюк, позивний Борода, трагічно загинув у ДТП разом із дружиною, сином та донькою, коли повертався з відпустки до побратимів на передову. Рідні мали провести його на потяг, однак загинули всі разом. Це сталося 16 липня 2022 року. 9 серпня військовому виповнилося б 45 років.

Вадим родом із села Млинки Чернівецької області. Закінчив Ставчанське професійно-технічне училище. Працював у колгоспі, в Укртелекомі, на місцевому цегельному заводі.

У 1999-му чоловік одружився із коханою Віталіною. Подружжя жило в селі Клішківці Чернівецької області. Наступного року в них народився син Роман, ще за три роки — донька Яна.

Коли почалася повномасштабна війна, на початку березня 2022-го Вадим пішов добровольцем на фронт. Він служив у 115-й окремій механізованій бригаді ЗСУ. Воював на Луганщині. Свій позивний отримав через те, що пообіцяв поголитися після перемоги.

Родину Коростюків поховали в селі Млинки.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
🎞️🇺🇦Спадок Довженка: як розвивається українська кіностудія

Щоб пройти шляхом Олександра Довженка, можливо достатньо подивитись його основні фільми — «Земля» та «Щорс». Або прочитати його знакові твори — «Зачарована Десна» та «Україна в огні». Коли ми думаємо про Довженка, бачимо вже усталеного режисера та письменника, майже радянського пропагандиста.

Його одеський період залишається у тіні його насичених періодів роботи у Києві та Москві. Але саме в Одесі Довженко став зіркою кіно. Одеський період не був розквітом Олександра Довженка як режисера, але він змінив Довженка як людину.

У репортажі розповідаємо про роботу та життя Олександра Довженка в Одесі, й те, який відбиток залишив ранній період його творчості у місті й на кіностудії.
⚫️Четверо людей загинули через російські обстріли минулої доби. Ще 42 — отримали поранення

На Харківщині росіяни обстріляли Козачу Лопань, Південне та Карасівку. Пошкоджено приватний будинок, два легкові автомобілі, лінії електропередач, зруйнована складська будівля. Четверо людей отримали поранення. Також внаслідок атак виникла пожежа на одному з полів із пшеницею. У Харкові було влучання КАБу в територію цивільного підприємства. Постраждалих немає.

Про наслідки російських обстрілів в інших областях читайте на нашому сайті.
🇺🇦Вибратися з окупації: як волонтери допомагають виїхати з тимчасово окупованих територій півдня?

Окупація Криму в 2014 році спричинила хвилю виїзду українців з півострова. Після початку повномасштабного вторгнення значній кількості людей знову довелося евакуюватися з тимчасово окупованих територій.

У виїзді людям допомагають волонтери та представники громадських організацій. Однак цей процес потребує попереднього плану та може бути небезпечним.

Свідомі поспілкувалися з представниками організацій «Крим SOS» та «Людяність» про те, як вони допомагають цивільним в окупації виїхати.
Фото дня (02.07.2024) за версією Свідомих
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
⚫️Шестеро дітей постраждали внаслідок російських обстрілів на Харківщині, Донеччині та у Дніпрі й Нікополі

Зранку третього липня росіяни атакували Дніпро ударними дронами та крилатими ракетами. За попередніми даними, пошкоджено торговий центр та медичний заклад. Четверо людей загинули, 27 — постраждали, з них — одна дитина.

Про наслідки російських обстрілів в інших областях читайте на нашому сайті.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🎧Пізнай QIRIM. Кухня і культура

Попри виклики, що випали на долю кримських татар, їм вдалося зберегти свою ідентичність і традиції, зокрема й кулінарні.

М’ясо з фруктами, солодкий гарбуз у тісті, чібереки з картоплею — кримськотатарська кухня вражає різноманітністю та цікавим поєднанням смаків.

У п’ятому епізоді подкасту «Пізнай QIRIM» говоримо про кримськотатарську кухню, її особливості та зв'язки з українською, а також про історію мережі кримськотатарських ресторанів «Musafir».
🇺🇦Підтримати своїх: як гаряча лінія «Східного Варіанта» інформаційно допомагає українцям в окупації?

Попри російську агресію, життя на тимчасово окупованих територіях триває, а люди, чекаючи, поки українська влада повернеться, потребують інформаційної підтримки.

Аби допомогти українцям в окупації, команда онлайн-медіа «Східний Варіант» у лютому запустила гарячу лінію «HelpPrint», де регулярно відповідає на звернення людей з ТОТ.

У матеріалі розповідаємо, як «Східний Варіант» допомагає людям в окупації та які запити найчастіше надсилають українці.
Фото дня (03.07.2024) за версією Свідомих
40-річний військовий Валерій Смаглов загинув 11 березня 2022 року в бою неподалік міста Охтирка на Сумщині. Захисник отримав смертельні осколкові поранення грудної клітки внаслідок обстрілу з «Градів».

Валерій народився у Кривому Розі на Дніпропетровщині. Жив у селищі Меліоративне. Після здобуття освіти сім років працював у ТОВ «Нова пошта» фахівцем ділянки на терміналі в місті Дніпро. За словами колег, був відповідальним і все робив без нарікань. У колективі він мав добрі стосунки з усіма, всім подобався, ні з ким не конфліктував.

2021 року чоловік вирішив піти до армії та підписав контракт зі Збройними Силами України. Служив у 93-й окремій механізованій бригаді «Холодний Яр». Був навідником системи «Піон». З перших днів вторгнення разом із побратимами обороняв Україну від росіян.

Посмертно Валерій отримав звання старшого солдата.

Поховали воїна на рідній Дніпропетровщині.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
🎨🎶Петриківський розпис та козацькі пісні: як зберігається нематеріальна культурна спадщина українського півдня?

Рослинні мотиви, поверхневий вигляд, зображення людей, птахів та тварин на білому тлі — це все риси петриківського розпису — народного малярства з Півдня України. Ще одним прикладом культурної спадщини південних територій є козацькі пісні. Їх виконували переважно чоловіки, співаючи повільно та протяжно.

І петриківський розпис, і козацькі пісні належать до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Які особливості нематеріальної культурної спадщини Півдня України та як її зберігають в умовах війни — читайте в матеріалі.
⚫️14 людей постраждали в Харкові через російські обстріли керованими авіабомбами

Зруйновано два приватні будинки, пошкоджено десять приватних будинків, 12 багатоквартирних будинків, будівлі кафе, пошти, двоповерховий спортивний клуб та два корпуси університету.

У Дніпрі кількість загиблих внаслідок ракетного удару третього липня зросла до шести, постраждалих — до 52.

Про наслідки російських обстрілів в інших областях читайте на нашому сайті.
⛓️~25 тисяч бранців Кремля незаконно утримує Росія

▪️Апеляційний «суд» відмовився звільнити тяжкохворого кримського татарина Амета Сулейманова з ув'язнення

Його адвокатка Ліля Гемеджі повідомила, що лікарі у в'язниці №2 у Володимирі незаконно зробили Амету дослідження і винесли висновок, який суперечить попереднім поставленим Сулейманову діагнозам. Та «суд» проігнорував попередні діагнози, а також висновок незалежної експертної комісії щодо стану здоров'я бранця.

Амета Сулейманова затримали в березні 2020 року у справі «Хізб ут-Тахрір». Південний окружний військовий суд ухвалив рішення відправити його до колонії суворого режиму терміном на 12 років.

▪️В Алушті на 15 діб заарештували пенсіонера за спілкування в магазині українською мовою

На запитання щодо оплати: «картою чи готівкою?» Анатолій Голякович відповів українською — «готівкою», а не російською — «налічнимі». Цю розмову записали на камери спостереження.

Алуштинський міський «суд» засудив чоловіка за «дрібне хуліганство» та «дискредитацію армії Росії». Йому призначили 15 діб адміністративного арешту та 30 тисяч рублів штрафу.

▪️Каховську журналістку Жанну Кисельову вдруге викрали росіяни

Зараз про її місцеперебування та стан нічого не відомо. Херсонська обласна прокуратура розпочала кримінальне провадження щодо повторного викрадення журналістки.

У вересні 2022 року Жанну Кисельову вже «заарештовували» росіяни й майже місяць тримали її на «підвалі».

▪️Окупаційний суд Криму запросив по сім років ув’язнення Сергію Парфеновичу та Юрію Геращенку з Красногвардійського (Курман — ред.)

Сергія Парфеновича та Юрія Геращенка звинувачують у нібито «організації діяльності екстремістської організації». Вони належать до церкви «Свідки Єгови». У 2017 році Верховний суд РФ визнав «Свідків Єгови» екстремістською організацією та заборонив її діяльність на території РФ.

▪️Викраденого мелітопольця Ярослава Жука засудили до 14 років увʼязнення

Російські військові викрали Ярослава Жука в червні 2022 року. Йому інкримінували нібито «замах на директора департаменту освіти міста Олену Шапурову». Жука звинуватили в тероризмі та вивезли у СІЗО Сімферополя. Там його катували електричним струмом, Жук частково втратив слух. Про його перебування у Сімферополі повідомив Наріман Джелял, звільнений з полону в червні 2024 року.

Подробиці читайте на нашому сайті.
💊Вітаміни групи B: до чого тут кури та що варто знати про ці сполуки

Вітаміни групи B мають купу різноманітної роботи в організмі.

Зокрема саме вони допомагають ферментам прискорювати різні біохімічні реакції, як-от розщеплення амінокислот, перетворення вуглеводів на енергію, транспортування кисню в організмі тощо.

У сучасному світі дефіцити вітаміну В не є рідкісними навіть в економічно розвинених країнах і можуть призводити до серйозних наслідків.

Розповідаємо детальніше, про які вітаміни йдеться.
Фото дня (04.07.2024) за версією Свідомих
Солдат Віталій Лобода загинув 3 травня 2022 року на Лиманському напрямку Донеччини. Виконуючи службові обов’язки, отримав смертельні поранення внаслідок ворожого обстрілу з «Градів». Захиснику було 34 роки.

Віталій народився в селищі Сутиски Вінницької області. У мирному житті багато років був співробітником ТОВ «Нова пошта». Працював фахівцем ділянки Вінницького посилкового терміналу на лінії Konsort. Групував вантажі, допомагав вантажити їх в автомобілі і завжди, скільки б їх не було, доводив роботу до кінця.

Коли під час повномасштабної війни чоловік отримав повістку, то без роздумів пішов на фронт. Згодом став стрільцем-помічником гранатометника в одній з бойових бригад ЗСУ.

Посмертно Віталія нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня, який передали його дружині.

Поховали бійця в селищі Вороновиця на Вінниччині.

Вдома на Віталія чекали дружина, донька 2020 р.н., син 2016 р.н., любляча родина, друзі та колеги.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
📚Заміна книг, мілітаризація та «разговоры о важном». Як Росія змінює ідентичність українських дітей в окупації

Дітям, які народились у 2018 році, цьогоріч виповниться шість, і вони підуть до школи. Вони не знають, що таке Україна не у стані війни та без окупованих територій. Коли Росія почала повномасштабне вторгнення, цим дітям було по 3-4 роки.

Спогади про Україну та українськість ще не встигли закріпитись, а вся система освіти та виховання на тимчасово окупованих територіях вже готова, аби остаточно витіснити їх і навʼязати російську ідентичність.

Як Росія це робить, і хто має нести покарання: політичне керівництво чи вчителі — читайте у матеріалі.
⚫️Шестеро людей загинули внаслідок російських обстрілів минулої доби. Ще 38 — отримали поранення

Уночі росіяни атакували Україну дронами «Shahed». Сили ППО збили всі 32 безпілотники в Миколаївській, Одеській, Херсонській, Дніпропетровській, Київській, Чернігівській та Черкаській областях.

Про наслідки російських обстрілів читайте на нашому сайті.
2024/09/29 01:21:50
Back to Top
HTML Embed Code: