Telegram Web Link
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Відео дня (27.06.2024) за версією Свідомих
30-річний молодший сержант Олександр Романов, позивний X3M (Екстрим), загинув 15 серпня 2022 року біля села Токарівка на Харківщині. Виходивши з тилу росіян після виконання завдання, група воїнів потрапила у засідку. Прийнявши важкий нерівний бій, Екстрим отримав смертельне поранення у шию. 

З початком повномасштабного вторгнення чоловік взяв до рук зброю та став на захист своєї країни. Спочатку воював у лавах 114-ї бригади ТрО. Згодом перевівся до підрозділу «Ахілл» ГУР МО.

Після бою побратими повернулися, щоб забрати тіло Олександра. Але не вийшло. Другу спробу вони здійснили через добу. Вона теж виявилася невдалою. Але згодом їм таки вдалося забрати тіло захисника і повернути додому. 

Поховали Олександра на Лісовому цвинтарі в столиці.

У нього залишилися дружина Тетяна і донька Мілана.

У 2023 році Олександр Олегович Романов посмертно отримав звання «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
💭Без ротації з 2022 року — як військові безперервно несуть службу на нулі

Від початку російського повномасштабного вторгнення минуло більш ніж два роки. За цей період українські військові зазнали втоми: і фізичної, і психологічної.

«Важко. Усім хочеться додому, усім хочеться відпочити», — розповідає 22-річний протитанкіст Василь. Він каже, що наразі єдиний шанс потрапити додому надовго — отримати важке поранення.

Свідомі поговорили з військовими про те, як це — бути на передовій без тривалого відпочинку.
⚫️Росіяни вбили п'ять людей на Донеччині, 20 — отримали поранення під час обстрілу області

Протягом 27 червня російські війська обстріляли територію дев'яти областей України з мінометів, танків, артилерії, РСЗВ, БПЛА, ЗРК, тактичної авіації. Були атаковані 116 населених пунктів та 126 об’єктів інфраструктури.

Подробиці читайте на нашому сайті.
Фото дня (28.06.2024) за версією Свідомих
Солдат Владислав Медзенівський, позивний Шляхтич, загинув 12 червня 2023 року в районі села Мала Токмачка Запорізької області. Під час виконання службових обов’язків зазнав смертельних поранень внаслідок ворожого артилерійського обстрілу. За два місяці до цього, 2 квітня, воїну виповнився 21 рік.

Владислав родом з міста Славута Хмельницької області.

Під час повномасштабної війни хлопець взяв академічну відпустку в університеті, де вже навчався на 4-му курсі. 30 вересня 2022 року за власним бажанням вступив до лав Збройних Сил України. Службу проходив на посаді розвідника, номера обслуги розвідувального взводу механізованого батальйону 47-ї окремої механізованої бригади «Маґура». Проходив військові навчання за кордоном — у Великій Британії та Німеччині.
 
Поховали молодого захисника на новому кладовищі у рідному місті.

Вдома на Владислава чекали батьки, сестра, рідні та друзі.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
⚫️Пʼятеро людей вважаються зниклими після російського удару по багатоповерхівці у Дніпрі

Одна людина загинула, 12 постраждали внаслідок атаки. Серед постраждалих — вагітна жінка і семимісячне немовля. Рятувальники всю ніч розбирали завали.

28 червня російські війська обстріляли територію 13 областей України. Про наслідки обстрілів читайте на нашому сайті.
💭Google Перекладач додав кримськотатарську мову до списку доступних перекладів

Згідно з класифікацією ЮНЕСКО 2010 року, кримськотатарська мова належить до мов, що перебувають під загрозою зникнення.

Свідомі писали матеріал про те, як кримськотатарська опинилась на межі зникнення, і що роблять, аби її зберегти.
🎧Сімʼя

Питання сім'ї є наскрізним у кримськотатарській та українській культурах. Два народи, які століттями хотіла знищити імперська машина через депортації, геноциди, етнічні чистки, тепер відновлюють тяглість свого роду. І що, як не сім'я, є рушієм цього відновлення? 

У четвертому епізоді подкасту «Пізнай QIRIM» ми розвіємо стереотипи, які сформувались навколо цієї теми, адже й досі є викривлений погляд на роль жінки в суспільстві чи на виховання дітей. 

Зібрали основні тези четвертого епізоду подкасту на нашому сайті.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Відео дня (29.06.2024) за версією Свідомих
Десантник Михайло Богачик, позивний Миш, загинув 2 вересня 2023 року біля села Вербове Запорізької області. Виконуючи службові обов’язки, потрапив під мінометний обстріл та отримав смертельні поранення. У листопаді захиснику виповнилося б 38 років.

Михайло народився в селі Клішківці Чернівецької області. Після школи закінчив курси автомеханіка у Чернівецькому училищі. Потім пройшов строкову військову службу в ЗСУ. Після повернення працював на будівництві разом із батьком. У 2015 році брав участь в АТО на Донеччині.

25 лютого 2022 року чоловік повернувся до лав захисників. Боронив Україну в складі 1-ї аеромобільної роти 87-го окремого аеромобільного батальйону Десантно-штурмових військ ЗСУ.
 
Посмертно молодший сержант Михайло Богачик нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.
 
Поховали Героя у рідному селі.
 
У Михайла залишилися батьки, троє дітей, рідні, близькі, друзі та побратими. 

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
💭 «Наша аудиторія — класні, відкриті, готові посміятися над собою, над іншими, над світом». Інтервʼю зі стендапером Кирилом Осадчим

Росія довгий час заміщувала через власні фільми, книги, музику українську культуру. Російський стендап теж заповнював український культурний простір до початку війни 2022 року, і через нього сюди потрапляли російські наративи.

Після початку повномасштабного вторгнення українськомовний стендап зайняв 100% української сцени. Українці емоційно розвантажуються через гумор, а також шукають у ньому розраду і переосмислюють війну.

Стендапер Кирило Осадчий розповідає про виступи під загрозою російських обстрілів, одеську ідентичність та жарти під час війни.
⚫️Семеро людей загинули внаслідок російської ракетної атаки на Вільнянськ на Запоріжжі. Серед них троє дітей

По Вільнянську росіяни завдали подвійного удару. 38 людей отримали поранення, серед них 12 у лікарні. У госпіталізованих осколкові поранення. У місті пошкоджені житлові будинки, крамниці, громадські будівлі, обʼєкт критичної інфраструктури та транспортні засоби.

Також на Запоріжжі під атакою перебували Гуляйполе, Залізничне, Преображенки, Верхня Терса, Новопавлівка, Мала Токмачка, Новоандріївка, Роботине, Малинівка та Левадне. Є 37 повідомлень про руйнування житлових будинків та об'єктів інфраструктури.

Про наслідки російських обстрілів в інших областях читайте на нашому сайті.
Фото дня (30.06.2024) за версією Свідомих
37-річний солдат Євген Терлецький, позивний Якобс, загинув 6 вересня 2023 року в бою в районі села Приютне Запорізької області. Під час ворожого штурму отримав смертельне поранення голови.

Євген народився в селі Новоградківка Одеської області. У ранньому віці втратив молодшого брата, згодом померла мати, а за нею — і батько. Хлопця виховувала бабуся, яка забрала онука до себе в село Ганьківці Івано-Франківської області.

Євген завжди мав багато друзів. Ще під час навчання в школі мусив почати працювати, щоб заробити на життя. Згодом померла бабуся. У Євгена залишилися тітка і двоюрідні сестри. Він продовжував працювати, брався за будь-яку роботу.

З початком повномасштабного російського вторгнення Євген приєднався до лав 102-ї окремої бригади територіальної оборони Збройних Сил України. Боронив Запорізький напрямок.

Поховали захисника у селі Ганьківці на Івано-Франківщині.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
⚫️Росія завдала удару по відділенні «Нової пошти» у Харкові. Постраждало восьмимісячне немовля, загинув водій

Ввечері 30 червня росіяни атакували ракетами Київ. Постраждало шестеро людей. Вночі росіяни обстріляли Дніпро. Семеро людей постраждали.

Про наслідки російських обстрілів в інших областях читайте на нашому сайті.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🎧Пізнай QIRIM. Сімʼя

Питання сім'ї є наскрізним у кримськотатарській та українській культурах.

Два народи, які століттями хотіла знищити імперська машина через депортації, геноциди, етнічні чистки, тепер відновлюють тяглість свого роду. І що, як не сім'я, є рушієм цього відновлення? 

У четвертому епізоді подкасту «Пізнай QIRIM» ми розвіємо стереотипи, які сформувались навколо цієї теми. 
🎞️«Чи є у світі хтось ліпший за нас?»: рецензія-розбір «Байкерів» Джеффа Ніколса

З 20 червня в українських кінотеатрах стартувала кримінальна драма «Байкери» Джеффа Ніколса — пронизлива антимаскулінна сага про вигаданий чоловічий мотоклуб у 60-х роках. Більшість критиків прийняла «Байкерів» із захопленням, назвавши стрічку «однією з найкращих у 2024 році», але світовий прокат фільму не б’є ніяких рекордів.

Про що цей фільм, чим він особливий та чому його варто переглянути — читайте в рецензії.
Фото дня (01.07.2024) за версією Свідомих
2024/09/29 03:37:24
Back to Top
HTML Embed Code: