Telegram Web Link
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇪🇺Між ультраправими та Угорщиною. Чого очікувати Україні після виборів до Європейського парламенту?

9 червня в Євросоюзі завершилися вибори до Європейського парламенту. Радикальні праві сили набирають достатньо голосів, аби посісти як мінімум четверте місце та впливати на політику ЄС наступні п’ять років.

У липні в Раді ЄС розпочне головувати Угорщина. Це означає, що вона координуватиме роботу Ради з Європарламентом та Єврокомісією.

Чого очікувати Україні від головування Угорщини та нового Європейського парламенту — читайте в розборі ситуації.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Відео дня (10.06.2024) за версією Свідомих
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
⚫️Росіяни скинули авіабомбу на житловий квартал у Костянтинівці

Пʼятеро людей отримали поранення.

Протягом доби російські війська обстріляли території десяти областей України. Армія РФ атакувала 45 населених пунктів та 31 об'єкт інфраструктури.

Про наслідки обстрілів читайте на нашому сайті.
Фото дня (11.06.2024) за версією Свідомих
23-річний десантник Денис Бондар, позивний Горобець, поліг 2 лютого 2023 року під час бою за місто Соледар, що на Донеччині.

Денис народився у місті Коростень Житомирської області. Навчався у Київському національному транспортному університеті. Захоплювався спортом, займався карате.

Коли почалася повномасштабна війна, Денис вирішив, що стати на захист своєї країни — це його обов’язок, адже з дитинства мав загострене почуття справедливості. Згодом він поповнив лави Десантно-штурмових військ ЗСУ. Став навідником у 46-й окремій аеромобільній бригаді.

Мама загиблого Оксана Бондар важко переживає втрату й часто пише послання синові на своїй сторінці у фейсбуці.

Посмертно молодого захисника нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Поховали Дениса в селі Домолоч на Житомирщині.

На честь воїна в місті Коростень перейменували провулок, де він народився і виріс.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
🇺🇦Розбудова українського півдня: які цілі переслідували росіяни та чому був знищений Великий Луг?

Український південь — це досить широкий регіон, який сягає низки областей: Запорізької, Херсонської, Миколаївської й Одеської. Фактично він сягає від сучасного Маріуполя до сучасного Буджаку, що в Подунав'ї.

Існує міт, що до приходу Російської імперії на півдні була «пустка». Однак це не так.

Свідомі розповідають про те, яким був південь до приходу російської та радянської влад та ключові моменти розбудови українського півдня.
🔴13 людей отримали поранення внаслідок російських обстрілів минулої доби

Вранці 12 червня росіяни атакували Україну ракетами та дронами. Повітряні Сили збили одну аеробалістичну ракету Х-47М2 «Кинджал», чотири крилаті ракети Х-101/Х-555, а також 24 безпілотники.

На Київщині внаслідок падіння уламків одна людина поранена. Також є пошкодження будинків, АЗС, складського приміщення. На одному із промислових обʼєктів виникла пожежа.

Про наслідки російських атак в інших областях читайте на сайті.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🎧Пізнай QIRIM. Рух опору

Депортація — один із найдраматичніших епізодів в історії кримських татар. Але навіть у місцях виселення киримли не переставали мріяти про повернення додому.

Так, спершу надія була сильнішою, і деякі кримські татари навіть не зводили собі будинки у місцях виселення. Але з часом все більше людей розуміли, що радянська влада не збирається повертати народ до Криму.

У другому епізоді подкасту «Пізнай QIRIM» співведучі Анастасія Бакуліна та Наджіє Аметова говорять про рух опору кримських татар у депортації. Зокрема, розмовляють з Мустафою Джемілєвим та згадують історію батька Наджіє — Казіма Аметова.

Слухайте другий епізод на усіх подкаст-платформах.
⚖️Судді з російським паспортом Богданові Львову відмовили в поновленні на посаді судді Верховного Суду

12 червня Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив Богданові Львову в поновленні на посаді судді Верховного Суду та нарахуванні йому заробітної плати за вимушений час прогулу.

Історія із суддею тягнеться вже понад півтора року, відколи журналісти проєкту «Схеми» зʼясували, що в 1999 році Львов отримав російське громадянство. До того ж на той час він вже працював суддею в Україні.

У матеріалі згадуємо про деталі слідства та аналізуємо можливі наслідки рішення апеляції.
Фото дня (12.06.2024) за версією Свідомих
Старший лейтенант Владислав Крамаренко, позивний Крам, загинув 31 березня 2022 року в Маріуполі Донецької області. Під час одного з боїв за місто отримав поранення, після цього перебував на заводі «Азовсталь». Офіцера мали евакуювати до Дніпра. Коли захисник був у гелікоптері, росіяни збили його ракетою. 23 лютого воїну виповнилося 26 років.

Владислав народився і виріс у Харкові. У 2017 році закінчив Національну академію Національної гвардії України, здобув звання офіцера та був відправлений для проходження служби в Маріуполь.

Офіцер служив у 12-й бригаді оперативного призначення НГУ (в/ч 3057). Був командиром підрозділу та разом із підлеглими брав участь в АТО/ООС. З початком повномасштабного вторгнення обороняв Маріуполь.

Посмертно офіцер нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

У жовтні 2023 року після ДНК-експертизи воїна поховали на Алеї Слави 18-го кладовища в Харкові.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
⛓️~25 тисяч бранців Кремля незаконно утримує Росія

▪️Так званий Верховний суд Криму засудив до 17 років увʼязнення прикордонників з «Азовсталі» Івана Терещенка та Василя Дмитрука

Рішення виніс «суддя» Сєргєй Погрєбняк. Перші три роки бранці «мають» відбути у вʼязниці, потім — у колонії суворого режиму.

▪️Бранець Кремля Арсен Абхаїров помилково пробув у вʼязниці довше за призначений термін

▪️Шестеро незаконно утримуваних активістів із Бахчисарая залишаться в СІЗО до листопада 2024 року

▪️У Криму росіяни затримали чоловіка за нібито участь у кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджіхана


Чоловіку загрожує до 15 років незаконного позбавлення волі.

▪️Кримський політв'язень Фарход Базаров відмовився брати участь у війні проти України

Чоловіка незаконно утримують у тюрмі міста Балашов Саратовської області Росії.

Подробиці читайте на нашому сайті.
⚫️12 червня росіяни завдали удару ракетою «Іскандер-М» по Кривому Рогу

32 людей отримали поранення, з них — п'ятеро дітей. Дев'ятеро людей загинули. Пошкоджено 41 житловий будинок, школу та два училища. 14 червня у Кривому Розі оголосили днем жалоби за загиблими.

Про наслідки російських атак в інших областях читайте на сайті.
👩‍💻Прості кроки, як покращити робоче місце вже зараз

Часто люди, які багато часу проводять за комп’ютером чи телефоном, мають специфічну «комп’ютерну» позу: сутулість і витягнуту вперед голову. Існує кілька причин, які сприяють закріпленню такої пози. Однак і при тривалій роботі за комп’ютером є способи підтримувати форму тіла.

Як покращити робоче місце та подбати про правильне положення тіла — розповідаємо в матеріалі спільно з «Бережи себе».
Фото дня (13.06.2024) за версією Свідомих
Старший сержант Ігор Андрухов, позивний Віскі, загинув 8 липня 2023 року біля села Мала Токмачка Запорізької області. Воїну було 42 роки.

Ігор народився у Павлограді Дніпропетровської області. Навчався у Павлоградському медичному училищі. Строкову службу пройшов у внутрішніх військах МВС.

У 2014 році чоловік був мобілізований до ЗСУ та брав участь в АТО. У складі 74-го окремого розвідувального батальйону боронив Донецький аеропорт, за що у 2015-му був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

З 2020 року виконував бойові завдання на території ООС у складі розвідувальної роти 25-ї повітрянодесантної бригади. Згодом служив у розвідроті «Дике Поле», яка пізніше стала частиною 1-го батальйону «Вовки Да Вінчі» 67-ї окремої механізованої бригади ЗСУ. Влітку 2022-го Ігор перевівся до 78-го полку спеціального призначення «Ґерць» Десантно-штурмових військ ЗСУ.

Поховали Героя на Алеї Слави цвинтаря у рідному Павлограді.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
🇺🇦🏖️Як живуть курортні міста Запорізької та Херсонської областей в окупації?

Скадовськ, Кирилівка, Бердянськ, Приморськ — ці міста відлунюють в памʼяті багатьох українців морем, пляжами та літніми відпустками.

Але зараз про відпочинок на українських морях залишилися хіба спогади. Море заміноване, а багато курортних містечок під окупацією.

Проте зараз російська окупаційна влада хоче відновити туризм у регіоні. Що ж відбувається в курортних містах в окупації — читайте у матеріалі.
⚫️Росіяни обстріляли десять областей України. Одна людина загинула, 20 — поранені

У ніч на 14 червня росіяни атакували Україну ракетами та БпЛА, усього — 31 засіб повітряного нападу. Сили ППО збили сім ракет та 17 БпЛА у Хмельницькій, Харківській, Миколаївській, Одеській, Запорізькій, Дніпропетровській та Кіровоградській областях.

Загалом армія РФ обстріляла територію десяти областей України з різних видів озброєння. Атак зазнали 73 населені пункти та 195 об'єктів інфраструктури.

Про наслідки російських атак в інших областях читайте на сайті.
2024/09/29 11:16:00
Back to Top
HTML Embed Code: