Telegram Web Link
🇺🇸🇺🇦Ілон Маск, Марджорі Тейлор Ґрін та сенатори тиснуть на українське видання «Texty.org.ua» через публікацію дослідження про критиків допомоги Україні в США

6 червня українське видання «Texty.org.ua» опублікувало дослідження «Американські гойдалки. Від трампістів до комуністів, хто і як агітує за припинення допомоги Україні». У ньому розмістили перелік організацій та осіб, які у США виступають проти підтримки України.

За цю публікацію окремі американські сенатори закликали позбавити видання донорського фінансування, а Ілон Маск написав в X, що Texty.org.ua варто внести до списку терористичних організацій.

Про публікацію Texty.org.ua та реакцію на неї читайте в матеріалі.
Фото дня (14.06.2024) за версією Свідомих
29-річний молодший сержант Сергій Ступак, позивний Угольок, загинув 5 вересня 2022 року в бою поблизу селища Тернові Поди на Миколаївщині. Внаслідок ворожого обстрілу зазнав смертельних поранень від вибуху БМП. Понад два місяці вважався зниклим безвісти.

Сергій народився в селі Гвоздівка Одеської області. Жив у місті Ананьїв. Закінчив Ананьївський аграрно-економічний фаховий коледж, де здобув професію тракториста. Після закінчення училища працював на фермі. Захоплювався автомобілями та любив їх ремонтувати. Був учасником АТО.

Під час повномасштабного вторгнення чоловік воював за Україну в лавах 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка. Був водієм-механіком, командиром бойової машини. Разом із побратимами стримував росіян на Південному напрямку.

Поховали воїна у місті Ананьїв Одеської області.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
🏛️(Не) мільйонні тендери. Як реставрувати архітектурну спадщину без державних коштів і чому це важливо?

Через повномасштабне вторгнення в Україні руйнувань зазнали 664 об'єкти культурної спадщини. Але скільки ще зазнали руйнації через відсутність реставраційних процесів? Багато пам'яток зруйнував час, оскільки пам’ятки жодного разу не реставрували.

Про стан об’єктів архітектурної спадщини, тендери із реставрації та їх відсутність — у матеріалі.
⚫️На Сумщині одна людина загинула, семеро — поранені внаслідок російських обстрілів

Російські військові атакували Хотінську, Юнаківську, Миропільську, Краснопільську, Великописарівську, Шалигинську, Есманьську, Середино-Будську та Шосткинську громади на Сумщині.

Детальніше про наслідки обстрілів в областях читайте на нашому сайті.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🎧Пізнай QIRIM. Рух опору

Депортація — один із найдраматичніших епізодів в історії кримських татар.

Повернення на Батьківщину стало надважливим для киримли — Наджіє Аметова, співведуча подкасту, пишається бути кримською татаркою, яка народилась в Криму.

У другому епізоді подкасту «Пізнай QIRIM» Анастасія та Наджіє говорять про рух опору кримських татар у депортації та згадують історії їх повернення до Криму.

Слухайте другий епізод на усіх подкаст-платформах.
Фото дня (15.06.2024) за версією Свідомих
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🎞️«Емоції не мають вирішувати за нас»: рецензія-розбір сиквела мультиплікаційного фільму «Думками навиворіт»

З 13 червня в українських кінотеатрах стартував сиквел популярного мультфільму від американської студії «Pixar» «Думками навиворіт» («Inside Out») — продовження одного з найприбутковіших релізів 2015 року (він зібрав понад 850 000 000 доларів). Як і перша частина, друга присвячена дівчинці-підлітку на ім'я Райлі та антропоморфним емоціям, які проживають в її голові, керуюючи її настроєм.

У чому особливість дилогії «Думками навиворіт», за що ми любимо цю франшизу та яким має бути «справжній «Pixar»» — про все це поговоримо в рецензії.
🔴Росіяни 424 рази вдарили по населених пунктах Запорізької області

Атак зазнали сім населених пунктів. Армія РФ застосувала 213 БпЛА, РСЗВ, артилерію тощо. На Харківщині внаслідок обстрілу РСЗВ постраждав чоловік. Пошкоджено житлові будинки.

Про наслідки атак в інших областях читайте на сайті.
🗓️Дайджест матеріалів за тиждень

▪️Стирання культурної ідентичності. Як росіяни знищують культуру в окупації?

▪️Між ультраправими та Угорщиною. Чого очікувати Україні після виборів до Європейського парламенту?

▪️Розбудова українського півдня: які цілі переслідували росіяни та чому був знищений Великий Луг?

▪️Судді з російським паспортом Богданові Львову відмовили в поновленні на посаді судді Верховного Суду

▪️~25 тисяч бранців Кремля незаконно утримує Росія

▪️Прості кроки, як покращити робоче місце вже зараз

▪️Як живуть курортні міста Запорізької та Херсонської областей в окупації?

▪️Ілон Маск, Марджорі Тейлор Ґрін та сенатори тиснуть на українське видання «Texty.org.ua» через публікацію дослідження про критиків допомоги Україні в США

▪️(Не) мільйонні тендери. Як реставрувати архітектурну спадщину без державних коштів і чому це важливо?

▪️«Емоції не мають вирішувати за нас»: рецензія-розбір сиквела мультиплікаційного фільму «Думками навиворіт»
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Відео дня (16.06.2024) за версією Свідомих
36-річний солдат Богдан Пацьора, позивний Старий, загинув 9 квітня 2023 року в бою з окупантами в районі Бахмута на Донеччині. Встиг надати домедичну допомогу побратимам, та на позиції отримав вогневе поранення голови.

Богдан народився в селищі Чорнобаївка Черкаської області. Зростав у місті Бар на Вінниччині, куди переїхав з батьками. Чоловік мав невеликий бізнес — займався торгівлею. Планував відкрити магазин, а згодом розширитися до торгової мережі. У вільний час любив відпочивати з сім'єю і друзями. Захоплювався футболом.

З початком повномасштабного вторгнення, 26 лютого 2022 року, Богдан став на захист Батьківщини. Службу ніс у лавах 120-ї окремої бригади територіальної оборони ЗСУ. Був стрільцем 170-го батальйону.

Посмертно захисника нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Поховали військового у місті Бар на Алеї Слави міського кладовища.

Вдома на Богдана чекали батьки, сестра, дружина, донька, рідні та друзі.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
🔴На Харківщині поранено вагітну жінку, а у Херсонській області загинув чоловік

На Донеччині десятеро людей зазнали поранень від російських ударів керованими авіабомбами.

Про наслідки російських обстрілів в інших областях читайте на нашому сайті.
🎧Опір у депортації: конспект другого епізоду «Пізнай QIRIM»

Депортація — один із найдраматичніших епізодів в історії кримських татар. Але навіть у місцях виселення киримли не переставали мріяти про повернення додому.

Так, спершу надія була сильнішою, і деякі кримські татари навіть не зводили собі будинки у місцях виселення. Але з часом все більше людей розуміли, що радянська влада не збирається повертати народ до Криму.

Що ж відбувалося у проміжку між 1944 і 1991, коли кримські татари були у депортації?
🇺🇦 Як Україна провела перший саміт миру та чи піде Росія на український мир?

15 та 16 червня Україна та Швейцарія провели Глобальний саміт миру. Його метою було узгодження перших трьох пунктів формули миру, яку розробила Україна для «справедливого завершення війни». Учасниками саміту стали 92 країни та вісім міжнародних організацій.

Свідомі пояснюють, що погодили учасники першого саміту миру у Швейцарії та як реакція Росії на проведення саміту вказує на готовність піти на мир з Україною.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Відео дня (17.06.2024) за версією Свідомих
Солдат Євгеній Осипков, позивний Директор, загинув 3 серпня 2023 року поблизу селища Північне на Донеччині. Під час виконання службових обов’язків потрапив під ворожий артилерійський обстріл та отримав смертельні поранення. Воїну назавжди 46.

Євгеній народився та жив у Києві. Там закінчив школу та училище. У мирному житті працював директором одного з ресторанів мережі фаст-фуду «МакДональдз Юкрейн». У вільний час любив мандрувати. У 2015-2016 роках брав участь в АТО.

З початком повномасштабної війни чоловік знову пішов захищати свою Батьківщину. Служив у 101-й окремій бригаді охорони Генерального штабу ЗСУ імені генерал-полковника Геннадія Воробйова. Обіймав посаду стрільця.

Посмертно захисник нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Поховали Євгенія на Алеї Слави Лісового цвинтаря столиці.

Вдома на нього чекали дружина, донька і син.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
💭 «Після війни Україні прийдеться боротися з корупцією та зіткнутися з власною історією», — професор Єльського університету Джейсон Стенлі

У травні професор філософії Єльського університету та автор книжок «Як працює пропаганда» і «Як працює фашизм» Джейсон Стенлі провів серію лекцій у Київській школі економіки.

Стенлі — прихильник лівих поглядів. Він пише про авторитаризм та пропаганду для провідних світових медіа — The New York Times, The Washington Post, The Guardian.

Свідомі поговорили з професором про поширення фашизму в Росії та інших країнах світу, а також про його бачення України після війни.
🔴22 людини отримали поранення через російський ракетний удар по Полтаві

17 червня російські війська вдарили крилатою ракетою Х-59 по цивільній інфраструктурі Полтави. 22 людини звернулись по медичну допомогу, серед них троє дітей. Пошкоджено кілька багатоповерхових будинків, приміщення дитячого садка, електролінії та гаражі.

Більше про обстріли в інших обсластях читайте на сайті.
2024/09/29 13:20:10
Back to Top
HTML Embed Code: