Telegram Web Link
Фото дня (23.04.2024) за версією Свідомих
30-річний солдат Ігор Рибитва, позивний Гайтавер, загинув 25 вересня 2022 року під час звільнення міста Лиман на Донеччині. Під час штурму його підрозділ потрапив під щільний мінометний і танковий обстріл ворога. Ігор отримав численні поранення ніг і живота, самостійно пересуватись не міг. Повідомивши про це побратимам, залишився самостійно прикривати їхній відхід.
 
Ігор родом з міста Біла Церква Київської області.
 
На початку повномасштабного вторгнення чоловік приєднався до Територіальної оборони рідного міста. З 20 квітня 2022 року поповнив лави Збройних Сил України. Проходив службу на посаді навідника кулеметного взводу 66-ї окремої механізованої бригади імені князя Мстислава Хороброго. Разом із побратимами боронив Донеччину, зокрема населені пункти Курахове, Щурове та Лиман.
 
Поховали воїна на Алеї Героїв Сухоярського кладовища у рідному місті.
 
Вдома на Ігоря чекали мама, дружина і син. 
 
Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
💰План «Б» для економіки. Які методи акумуляції доходів може використати Україна, щоб покривати видатки на війну?

Видатки, закладені в бюджет України на 2024 рік, майже на половину перевищують закладені доходи. Усі отримані доходи Україна має витратити на оборону, а соціальні витрати — покрити допомогою країн-партнерів.

Проте допомога від партнерів не надходить системно, тому Україна буде змушена шукати інші варіанти фінансування економіки. Які потенційні сценарії? «Свідомі» розповідають у матеріалі.
🇬🇪Ні російському закону: що відбувається в Сакартвело?

Девʼять днів поспіль у Сакартвело тривають протести проти «закону про іноагентів».

Цей законопроєкт зобовʼязує неурядові компанії та медіа, які отримують понад 20% фінансування з-за кордону, зареєструватися як організація, що просуває представляє інтереси іноземної сили.

Що про цей законопроєкт кажуть у Сакартвело? Читайте у розборі ситуації від Свідомих.
Фото дня (24.04.2024) за версією Свідомих
Сержант Олександр Омельченко, позивний Жук, загинув 22 серпня 2022 року поблизу селища Опитне на Донеччині. Виконуючи бойове завдання, потрапив під російський артилерійський обстріл та отримав смертельні поранення. 30 серпня воїну виповнилося б 48 років.

Олександр народився у місті Ромни Сумської області. Здобув фах ветеринарного лікаря у Роменському фаховому коледжі. Працював старшим інспектором кінологічної служби у виправній колонії Бориспільського району Київської області №119. Любив рибалити та дресирувати собак.

З початком повномасштабного російського вторгнення чоловік приєднався до ТРО Київщини та брав участь в обороні області. Влітку 2022 поповнив лави Збройних Сил України. У складі 115-ї окремої механізованої бригади вирушив на фронт.

Поховали Олександра в селі Вороньків на Київщині, де він жив із родиною.

Вдома на захисника чекали мама, дружина, донька, люблячі рідні та друзі.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
~25 тисяч бранців Кремля утримує Росія

▪️Засуджений на вісім років політвʼязень Рефат Алімов вийшов на свободу

18 квітня його зустріли в Криму. Рефата Алімова затримали у 2016 році за звинуваченням в нібито «участі у терористичній діяльності».

▪️Окупаційний «суд» у Криму продовжив арешт у СІЗО шістьом активістам із Бахчисараю

Їх заарештували 24 серпня за підозрами в нібито «організації діяльності терористичної організації та участь у діяльності такої організації». Йдеться про ісламську партію «Хізб ут-Тахрір», заборонену в Росії.

▪️Політв’язня Руслана Сулейманова етапували до в’язниці Челябінської області

Етапування Сулейманова зайняло 26 днів. Він повідомив рідним, що не скаржиться на самопочуття, але перебуває у «карантинній» камері.

▪️У тимчасово окупованому Криму провели два обшуки в будинках кримських татар

За перший квартал 2024 року Кримськотатарський ресурсний центр зафіксував 33 обшуки у тимчасово окупованому Криму, 28 — щодо кримських татар.

▪️На тимчасово окупованій Херсонщині затримали ще одного кримського татарина

Силовики затримали 66-річного мешканця тимчасово окупованої Новоолексіївки за підозрою в участі у «Кримськотатарському добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджихана». Прізвище та ім’я затриманого не називають.

▪️У політвʼязня Амета Сулейманова почались проблеми із зором у російській вʼязниці

Сулейманов має хронічні захворювання серця, легень і суглобів. Його дружина зазначила, що у в'язниці чоловік сильно схуд, у нього з'явилися задишка, біль у легенях і почали набрякати ноги.

Подробиці читайте на нашому сайті.
💊Чи існують весняні «дефіцити» та як почуватися краще після зими?

Весна прийшла! Поки лише календарна. Ми все ще можемо очікувати холодні дні, та й до різноманіття фруктів та овочів ще теж треба почекати.

На початку весни люди особливо гостро можуть відчувати втому та пригніченість. Знайомо? Відповідальним за такий стан часто вважають так званий «весняний авітаміноз». Насправді — це, швидше, міф радянської медицини. Більше — у матеріалі.
Фото дня (25.04.2024) за версією Свідомих
Солдат Дмитро Гандзій загинув 7 лютого 2023 року під час виконання службових обов'язків біля села Первомайське на Донеччині. Захиснику було 37 років.

Дмитро народився в селі Студена Вінницької області. Закінчив Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, здобув спеціальність вчителя географії. У 2006-2018 роках працював старшим кінологом відділу охорони Піщанської виправної колонії управління ДПтС України у Вінницькій області. Потім став далекобійником. Дуже любив дорогу та свою роботу.

Під час повномасштабної війни чоловік захищав свою країну в складі Збройних Сил України. Служив у 59-й окремій мотопіхотній бригаді імені Якова Гандзюка. Був старшим навідником гранатометного відділення протитанкового взводу роти вогневої підтримки.

Поховали воїна у рідному селі.

Вдома на Дмитра чекали мама, дружина і син.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
💭Ганна Бережна: «Тебе топлять, а ти вибираєшся з безодні — саме це відчуття було найтяжчим в окупації»

Ганна Бережна жила разом із дітьми та мамою в Херсоні, працювала адміністраторкою в ресторані та мала тату-салон.

Жінка наважилася розповісти команді Благодійного фонду «Схід SOS» про досвід життя в умовах російської окупації. Історію жінки читайте у матеріалі.
⚫️За тиждень від російських обстрілів загинули 17 людей

Ще 112 — отримали поранення.

Близько 125 населених пунктів перебували під обстрілами.

Про наслідки російських обстрілів читайте на сайті.
🔍Міністра агропромисловості України підозрюють у корупційній справі. Що сталося?

23 квітня антикорупційні органи вручили підозру чинному Міністру аграрної політики та продовольства Миколі Сольському в заволодінні державною землею на 291 млн грн і спробі заволодіння землею ще на 190 млн грн.

Сольський подав у відставку з посади міністра, а суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави 75 млн грн, яку за міністра уже внесли.

Справа стосується 2017-2021 років, коли Сольський ще не був міністром. Про те, що відбувається та яка позиція Сольського — читайте у розборі ситуації.
Фото дня (26.04.2024) за версією Свідомих
Солдат Євген Турчаненко, позивний Турча, загинув 22 березня 2023 року поблизу селища Новоселівське на Луганщині. Під час виконання бойового завдання отримав смертельні поранення внаслідок російського мінометного обстрілу. Воїну назавжди 33.

Євген родом із Запорізької області. Жив у Запоріжжі. Закінчив Таврійський державний агротехнологічний університет, здобув професію інженера-механіка. У мирному житті був металургом, працював на Запорізькому заводі феросплавів. Займався спортом, був кандидатом у майстри спорту з гандболу.

Під час повномасштабної війни, 12 квітня 2022 року, чоловік був мобілізований до лав Збройних Сил України. Служив у 92-й окремій механізованій бригаді імені кошового отамана Івана Сірка.

Посмертно боєць нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Поховали воїна на кладовищі Святого Миколая у Запоріжжі.

Вдома на Євгена чекали мама, дружина і донька.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
💭Як військові та правозахисники реагують на новий законопроєкт про мобілізацію?

11 квітня 2024 року Верховна Рада України після понад чотирьох тисяч правок ухвалила законопроєкт про мобілізацію. Кабмін подав його ще наприкінці січня.

Серед усіх правок із законопроєкту вилучили норму про демобілізацію військових після 36 місяців служби.

Чому врегулювання демобілізації відкладають, що про це думають військові, а також що ще регулює новий законопроєкт — читайте у матеріалі.
Фото дня (27.04.2024) за версією Свідомих
Старший сержант Олександр Антипюк, позивний Антип, загинув 13 серпня 2022 року під час виконання службових обов’язків в районі міста Білозерське на Донеччині.

Олександр народився в селі Лук’янці Харківської області. З 2011 року служив за контрактом у ЗСУ. З 2014 брав участь в АТО/ООС.

24 лютого 2022 року Олександру виповнився 30 років. На той момент він був командиром танка у 14-й окремій механізованій бригаді іменя князя Романа Великого. Того ж дня разом із побратимами він вирушив обороняти столицю від росіян. Після звільнення Київщини їхній підрозділ поїхав боронити інші гарячі точки. За час служби Олександр неодноразово був відзначений нагородами, зокрема медаллю «За оборону рідної держави» та нагрудним знаком «Знак пошани», а також грамотами й подяками.

Поховали воїна в селі Бережці на Волині, де він жив із родиною.

В Олександра залишилися батьки, брати, сестри, дружина, двоє синів і донька.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
💭«Коли в тебе дитина з аутизмом, у кишені — нуль гривень, борги в школі, й твій чоловік іде на війну, ти не розумієш, що робити». Історія волонтерки Олесі Корженевської

Олеся Корженевська волонтерить з 2013 року. Від початку повномасштабного вторгнення жінка працює з багатьма підрозділами, організовує збори, а її чоловік служить у війську в 411 окремому батальйоні аеророзвідки.

Окрім цього, Олеся — мати 12-річного Федора, який має розлад аутичного спектру, та засновниця школи, що є інклюзивним освітнім проєктом для дітей.

Як жінці вдається робити інклюзивну школу для сина й одночасно волонтерити для війська — читайте в матеріалі.
Фото дня (28.04.2024) за версією Свідомих
2024/09/30 07:22:09
Back to Top
HTML Embed Code: