Telegram Web Link
🕯️У Києві попрощалися з активістом та військовим Павлом Петриченком

До повномасштабного вторгнення Петриченко був учасником громадських ініціатив та руху «Хто замовив Катю Гандзюк?». У 2022 році займався розбудовою волонтерського центру Благодійного фонду Сергія Притули, а потім приєднався до лав ЗСУ.

Павло Петриченко був молодшим сержантом 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка. 15 квітня він загинув під час виконання бойового завдання на Донеччині. Військового поховають на Аскольдовій могилі.
⚫️За тиждень від російських обстрілів загинули 50 людей

Ще 215 — отримали поранення.

19 квітня армія РФ здійснила масовану атаку на Дніпропетровщину. 17 квітня — завдала ракетного удару по Чернігову.

Про наслідки російських обстрілів читайте на сайті.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Відео дня (19.04.2024) за версією Свідомих
Старший солдат Павло Лисенко, позивний Покемон, загинув 16 серпня 2023 року поблизу села Роботине Запорізької області. У липні захиснику виповнилося 29 років.

Павло родом з Вінниці. У 2012 році вступив до лав Національної гвардії України на військову службу. У 2014-му брав участь в АТО. У 2016 році вступив до Харківської національної академії Національної гвардії України, здобув кваліфікацію бакалавра за спеціальністю «Автомобільний транспорт».

Чоловік мав 34 ротації на Схід. Під час участі в АТО/ООС нагороджений медалями «За участь в антитерористичній операції», «Учасник бойових дій — Ветеран війни» та відомчою заохочувальною відзнакою — нагрудним знаком «За доблесну службу».

З перших днів повномасштабної війни Павло захищав Україну, перебуваючи у лавах 14-ї бригади оперативного призначення імені Івана Богуна НГУ. Обіймав посаду старшого кулеметника.

Поховали нацгвардійця на Алеї Слави Сабарівського кладовища на Вінниччині.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
💭Подкаст «Пізнай QIRIM» увійшов у шорт-лист MediaFit Creators Fund від DW Akademie

19 квітня у Брюсселі відбулась заключна церемонія трирічного проєкту MediaFit Creators Fund від DW Academy з підтримки українських журналістів. Протягом чотирьох сезонів участь у програмі взяли майже 100 учасників з різних регіонів, зокрема й команда онлайн-медіа «Свідомі».

Разом із менторами Свідомі створили подкаст «Пізнай QIRIM» про історію та культуру кримських татар, щоб висвітлити теми, які були затерті, й дати людям можливість через історії відчути те, що прожив і проживає цей народ.

Після завершення програми MediaFit Creators Fund незалежні журі та команда DW сформували шорт-лист медіапроєктів. Подкаст «Пізнай QIRIM» потрапив у номінацію «Найкращий аудіопродукт».

Наразі команда працює над другим сезоном подкасту. Прослухати перший сезон можна на Apple Podcast, Spotify та YouTube.
Фото дня (20.04.2024) за версією Свідомих
Десантник Ігор Ліщук, позивний Малиш, загинув 21 квітня 2023 року, обороняючи місто Мар'їнку на Донеччині. Захиснику назавжди 31 рік.

Ігор народився в селі Пилявка Хмельницької області. Навчався там у школі. Потім здобув фах водія у Пилявському професійно-технічному училищі. Не знайшовши роботи за спеціальністю, багато років працював на будівництві в Києві та Харкові. У 2021 році влаштувався на автозаправну станцію в Хмельницькому. Тримав пасіку та любив на ній працювати, годинами міг говорити про бджіл.

27 жовтня 2022 року чоловік був мобілізований до лав Збройних Сил України. Ігор проходив службу в 79-й окремій десантно-штурмовій бригаді на посаді командира відділення. Разом із побратимами боронив Донеччину, зокрема Мар’їнський напрямок.

Поховали воїна в рідному селі.

Свідомі з @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
⚜️Яке покоління українців виховує «Пласт»?

«Пласт» — найбільший рух української молоді у світі, що об’єднує понад 15 000 членів по всій планеті, сьогодні святкує свої 112 років.

За час повномасштабного вторгнення «Пласт» залучив для захисників і захисниць, а також постраждалих українців та українок допомоги на суму понад 920 млн гривень. А найголовніше — продовжив працювати з дітьми та молоддю.

Тож яке покоління сьогодні формує «Пласт», які важливі риси виховує — розповідаємо у матеріалі.
Свідомі
⛪️🇷🇺Як російський патріархат повторює наративи російської пропаганди «Духовні скріпи» — ідеологічна настанова в Росії, нібито пропагує «традиційні цінності», проте натомість часто використовується як підґрунтя для російської військової експансії. У 2014…
⛪️З початку повномасштабної війни СБУ викрила понад 80 представників УПЦ (МП), які працювали на Росію

Про це Свідомим повідомили в Службі безпеки України.

Серед викритих злочинів — посягання на територіальну цілісність та суверенітет України, держзрада, колабораціонізм, пособництво країні-агресору, виправдовування війни й заперечення агресії Росії проти України. Оголошено 37 підозр, вже є 23 обвинувальні вироки суду.

Раніше Свідомі розповідали про те, як Росія використовує церкву для поширення пропаганди та чому Україна століттями намагається викорінити російську церкву.
Фото дня (21.04.2024) за версією Свідомих
Солдат Володимир Романишин, позивний Вітер, загинув 15 липня 2023 року біля села Кліщіївка, що на Бахмутському напрямку Донеччини. Воїнові було 38 років.

Володимир народився в селі Божиків Тернопільської області. Навчався в місцевій школі. У 2006 році закінчив Зборівський фаховий коледж і пішов на строкову військову службу. У 2014 одружився та переїхав до села Озерна рідної області. Щоб забезпечити родину, їздив працювати за кордон.

Коли почалася повномасштабна війна, чоловік повернувся на Батьківщину та приєднався до Збройних Сил України. Володимир служив у 35-му окремому стрілецькому батальйоні. Був гранатометником.

Поховали захисника в селі Озерна на Тернопільщині.

Вдома на Володимира чекали мама, сестра, дружина, двоє дітей і любляча родина.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
💭Хто і як має впроваджувати сексуальну освіту: школа чи батьки?

«Сексосвіта — це не уроки про те, як займатися сексом, а комплекс знань та навичок про аспекти дорослішання, гігієни, особистих кордонів, контрацепції, профілактики ЗПСШ (захворювання, що передаються статевим шляхом — ред.), безпеки тощо», — пояснює психологиня та засновниця блогу про сексуальну освіту «У трусах» Анастасія Забела.

Про значення впровадження сексосвіти в школах, з чого починати статеве виховання та яка роль батьків і вчителів у сексуальній освіті — читайте в матеріалі Свідомих та студії онлайн-освіти EdEra, яка займається дослідженням та лобіюванням цієї теми.
Фото дня (22.04.2024) за версією Свідомих
Головний сержант Ігор Бабінчук, позивний Махно, загинув 12 серпня 2023 року під час виконання бойового завдання у Запорізькій області. Воїну був 31 рік.

Ігор народився в селі Вістова Івано-Франківської області. З дитинства жив у селі Володимирці Львівської області. Там закінчив школу. Після строкової служби працював на заводі у місті Стрий. Згодом переїхав за кордон. Останні роки жив у Польщі.

На початку повномасштабного вторгнення Ігор займався волонтерською діяльністю. Згодом повернувся на Батьківщину. 5 березня 2022 року добровільно вступив до лав Збройних Сил України. Служив на посаді заступника командира взводу в 116-й окремій механізованій бригаді. З квітня 2022 впродовж 8 місяців боронив Сумщину. Під час виконання бойових завдань декілька разів отримував контузії, але все одно залишався на фронті.

Поховали Ігоря в селі Володимирці на Львівщині.

В Ігоря залишилися любляча родина, друзі та побратими.

Свідомі спільно з платформою @memorial_ukraine вшановують пам’ять загиблих захисників України.
🎞️Історія талановитих містерів Ріплі: розбір екранізацій романів Патриції Гайсміт про відомого вбивцю-афериста Тома Ріплі

4 квітня на стримінговій платформі «Netflix» відбулась прем'єра серіалу «Ріплі». Стрічка заснована на відомих романах Патриції Гайсміт про талановитого містера Ріплі — безсовісного й винахідливого вбивцю-афериста. Усього за 45 років є п’ять екранізацій про Ріплі — і от нарешті цей персонаж дійшов до телевізійно-стримінгового формату.

Про сутність романів Патриції Гайсміт, опис кожної з кіноекранізацій та особливості серіалу читайте в рецензії.
2024/09/30 09:30:17
Back to Top
HTML Embed Code: