Telegram Web Link
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
#війна

2012-2022

Петро Годованець - найвіддаленіший й один із найзначущих монументів корупції та символів окупації.

Рівно 10 років тому пішов перший газ. З них 8 - його крали вороги. А сьогодні він горить і потушити окупанти не взмозі.

Вишок бойко (насправді ще бакуліна і януковича) не шкода. У вкраденого двічі не могло бути іншого шляху.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
#війна

Мозир, спиш?
Горить головний нафтопереробний завод ОРДЛО який належить медведчуку


НПЗ в Новошахтинську з 2014 забезпечував нафтопродуктами тз «длнр», звісно з рос військовими там.

Завод з весни 2021 офіційно належав родині медведчука. 93% було в руках ксюши марченко. Коли у медведчука почались проблеми з Glusco в Україні - завод переписали на підрядника газпрому.

Повноцінним НПЗ його складно назвати - це скоріше міні-НПЗ, який випускав низькоякісне ДП і прямогонний бензин (нафту). Остання поставлялася навіть в США.

Влітку 2020 Новошахтинський НПЗ поставлял бітум в Україну. Щоправда після першої ж моєї публікації поставки швидко прикрили.

Удар нанесено скоріше за все українським (!) дроном-каміцадзе на базі серії PD. В глибокий тил, понад 150 км. Він прийшовся на ректифікаційну колону - фактично ключовий виробничий вузол НПЗ. Це ювелірне і єдине вірне рішення. Вибити первічну переробку нафти.

Шанс, що завод швидко відновиться мізерний.

Браво ЗСУ! Браво українські дрони!
#війна

На Мозирі евакуація

Після успішної бавовни на НПЗ в новошахтинську і вчорашнього посту (https://www.tg-me.com/shitovayaa/1603 ) з привітулями поганим білорусам, на Мозирському НПЗ почали евакуацію.

Про це пишуть хороші білоруси і підтверджують мої джерела.

Вивозять паливо, евакуюють персонал, зайшли військові.

Завод насправді вже 2 місяці працює на мінімальних обертах. Бо нема куди той бензин пхати. Імпорт не можливий. А в метрополії він нахєр не треба. В лютому-березні вони ще активно заправляли танки окупантів що наступають, а в квітні танки, що тікають і машини з награбованим. А зараз попита майже нуль.

Мозирь - це екзістенційний біль української нафтопереробки. Субсидований дешевою російською нафтою в обмін на суверинитет, і лобістські підтриманий українськими операторами-імпортерами, це був майже монопольний постачальник в Україну. Ціна мозирського палива була Роттердам або Генуя плюс доставка плюс $20-60/т. Найдорожча в Європі.

Лише в 2021 році Мозирь мав 36% всього ринку ДП України, (2,88 млн т), бензину - 44% (1 млн т), 50% всього бітуму, а ще авіапаливо, скраплений газ etc.

Він належить на 50% рос нафтовим компаніям і повністю регулюється нафтовим вентилем в маскві.

І найголовніше: він в 36 км від нашого держкордону.

«От бач, злякався, йобаний сцикун». Гамлет
#війна

Заправки путіна. Частина 2. 🇦🇹лукойл

У АЗС AMIC в Україні є «бумага», якою прикривають всі свої факапи з відхрещенням від расіян. Начебто видана вона в Австрії і підтверджує, що прямих зв’язків з минулими власниками у австрійських пенсіонерів нема.

Проте збираючи в купу всі факти і мої власні інсайди діагноз такий: AMIC - створений декількома топ-менеджерами Лукойла. Звісно рускіми.
Достимено мені не відомо чи зберігає контроль Алікперов, чи це був бонус / взаєморозрахунок / феодальний ярлик членам правління.

Факти:

📍AMIC створений в Австрії в розпал Революції Гідності і акцій бойкоту расіянських АЗС в Україні в грудні 2013

📍На момент «купівлі» лукойл-Україна у австрійських «інвесторів» не було жодних інших операцій і поза активами лукойла в інших країнах не буде й надалі

📍мені достеменно відомо, що керівники українського AMIC їздили на співбесіди в маскву перед призначенням. На цьому можно було б ставити крапку, але

📍по справжньому вони спалились в Литві. І тут на сцену виходить головний герой цієї історії - іван палейчик

📍палейчик керував балтійським лукойлом. На різніх керівних посадах з 1993 (!). Відомий він тим, що намагався завадити купівлі Мажейкяйського НПЗ польським ORLEN.

📍В 2016 лукойл-Балтія також продають свої активи горе-австрійцям. І передають заправки в керування 🥁🥁🥁 палейчику. Потім його змінять на посаді СЕО, але вплив на цей бізнес, як і на Українську мережу палейчика є беззаперечним і добре відомим всім на ринку. Палейчик виконує роль смотрящего за всім AMIC.

📍Свіженьке: в червні Литва нарешті почала розслідування щодо зв’язків палейчика та його компаній із росією.

Задля справедливості: AMIC в Україні демонструє фантастичну неефективність, яка не була характерною для тих рос бізнесів які тут працювали до 2014. І AMIC тримається далеко від можливості знову вляпатись у зв’язок з лукойлом або расіянами. Зокрема, тримаются осторонь палива, яке йшло з заводів лукойла до війни. І зараз ігнорують поставки з Болгарії, де є завод лукойла в Бургасі.

p.s. Є один напівлегендарний стейтмент підпитого топа лукойла. Відповідаючи приватно на питання «а чого заземлили ці бізнеси саме в австрії» відповів: «Потому шта у ніх флаг в наших цвєтах» 🇦🇹
#війна

Заправки путіна. Частина ІІІ. сябри їбучі

БНК - Білоруська нафтова компанія - мала представництво в Україні. Чим воно займалось питання не банальне. З одного боку це був трейдер, але трейдер який не встановлював ціну і власне був не конкурентним в опті.

Проте вони підписували усі документи по термах (довгих контрактах) на постачання білоруських нафтопродуктів. Тобто обігові кошти на їх рахунках мали 9-10 значні цифри.

З початку війни увесь офіс БНК з вул. Жилянської в столиці втік до Львову. І навіть встигли там перереєстрацію зробити вже в квітні.

Головне інше, якимсь чином держкомпанія лукашенка встигає вивести усі гроші з рахунків. Бо в свіжому рішені суду, на рахунках БНК вдалось арештувати €455 тис. Це навіть не чайові. Для контори, яка проганяла сотні мільйонів долларів через себе, є запитання.

До речі, в Україні були АЗС під брендом БНК. Білоруські символи спішно познімали. Проте ця мережа не має юридичного відношення до БНК, належіть українській компанії Укрпалетсистем (бренд UPG). Про цих напишу в ІV частині рубрики.

PS до речі через 2 дні після посту - https://www.tg-me.com/shitovayaa/1601 - про SHELL, вони почали інколи продавати бензин в народ. Це їх не робить меншими кацапами, проте..
#війна

Вкравший крадене Курченком може сісти в Британії

Днями слідом інформаційних нечистот на поверхню виплив Сергій Тищенко.

До 2014 він був типовим регіональним трейдером, приторговував білоруським паливом в Коростені, тримав зо два десятки АЗС в Житомирській області під брендом Фактор.

Весною-літом 2014 завдяки однокласнику-депутату-Пашинському прийшла масть.

Тоді через фірми Тищенка пропустили 110 тис. т нафтопродуктів Курченка вартістю 1,2 млрд грн (!). За курсом ₴14/$. Бюджет від продажу арештованого палива отримав приблизно ніхєра.

Укройлпродукт Тищенка заплатив держпідприємству Укртранснафтопродукт лише третину вартості пального. А Укртранснафтопродукт (УТНП) з менеджером Тищенка на чолі поклав ці кошти в банк Тищенка Фортуна. А банк Фортуна зовсім скоро збанкрутів.

СБУ офіційно заявило про збитки від схеми в 250 млн за рахунок заниженя вартості нафтопродуктів. Та й все по тому.

В 2019 Тищенко став першим українцем, який оголосив про банкротство як фізична особа. Йому насипали вимог під 2 млрд грн в основному кредитори банку Фортуна.

Тоді ж почався процес в Лондоні. Про який писав до речі лише я. https://www.tg-me.com/shitovayaa/1401

Дивно, але ми звикли відпускати старі гріхи великим крадіям. А тим часом на спижене Тищенком можно було б купити 16 Байрактарів. І на відміну від 🐔 він сидить не в масква-сіті.

А процесуальні питання до нього є лише у британської юрисдикції.

Безкарність породжує бажання створювати нові прокладки для освоєння енергопродуктів з примітивними абревіатурами в назвах: ЄЕСУ, РУЕ, ВУ, ВЄТЕК, УТНП etc.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
#війна

В JKX Oil&Gas новий керманич

Ну як новий. Власне якщо ви цінуєте феїричні кульбіти життя, то цей випадок з красивих.

На відео присутні акціонери JKX та новий СЕО.

2015

Sound on 🔊🔊🔊
#війна

Є реальна можливість експорту української нафти

Кременчуцький НПЗ давно зупинений. І не зрозуміло коли його можна відремонтувати.

Нафта, яку видобуває Укранафта, має приносити гроші і може бути використана в толлінгових схемах з європейськими НПЗ - нафта в обмін на нафтопродукти. Цей експорт можливий по трубі+залізниці.

На скільки мені відомо, зараз на Кабміні розглядається пропозиція щодо нафтотранспортної інфраструктури, яка не дозволить такий експорт. Поки що без деталей.

Укрнафта, при всій любові до її власника, може заробляти $70+ млн на місяць від експорту нафти. Ціни дозволяють. В Європі нафта конче потрібна.

Або УН може отримувати понад 80 тис. т бензинів, дизпалив, автогазу, бітуму, авіапалива etcпо толлінгу.

Зупинка видобутку Укрнафти буде дуже неприємною подією.
#війна

Волошенюк Назарій Михайлович з села Побережжя Тисмянського району на Прикарпатті провернув кращу угоду з часів куріци 🐔

Назарій власник стартапу Трансоілгаз, виключно завдяки трейдерському таланту, підібрав весь пропан-бутан напівдержавної компанії Укрнафта. В квітні він напилососив 7 000 тонн по 28 000 грн/т коли всі інші купували такий же СПБТ по 52 000 грн/т. Трейдерський Оскар! Нобіль! Грамота від ОТГ!

Дисконт був настільки вражаючим, що навіть калькулятор ДБР і ГПУ не зміг порахувати «понятно».

7 000 тонн арештували. На початку липня Укрнафта хотіла збити арешт, але аргументи, про трейдерській геній суд не вразили.

Щоправда довести в суді нечистоплотність трейдерських талантів Волошенюка буде складно.

Аукціон певною мірою легалізували ОККО, БРСМ, Автотранс і інші «рукопожатні» трейдери. Вони багато років приймають участь в цій режисованій виставі. А потім жаліються. Бо шо? Бо терпіли.

А Назарію хтось напишіть телеграму. Він має знати, що він моща.
#війна

Повісити цю карточку на стінах кабінетів в Кабміні, Укренерго та НКРЕКП

Подивиться на ці ціни. Порахуйте різницю. Ми Саудівська Аравія але зразка 40-х років. Коли ресурсу купа, а везти його хіба що верблюдами.

Кожен чиновник в енергетичній сфері має прийняти експорт як національну ідею.

Перефразуючи колишнього началніка на московіі: «Прокинувся - подумай, що ти зробив для збільшення експорту».

Кожен день без збільшення доступного перетину - втрачені десятки мільйонів. HIMARS в день! Працюймо!
#війна

Коли тобі дозволили продавати пальне за будь-які ціни.

Коли тебе не змушують робити стратегічні запаси чи вкладатись в стабільність.

Коли ти викинув на ринок довоєнні запаси після штучноі паузи, яку назвали дефіцитом.

Коли зробив все можливо і не можливе для тотальної залежності країни від імпорту.

Коли навколо не спокійно - ідеальне місце для джихаду проти дефіцита - Швейцарія.

Радує хоч, що після публікацій в Щ, не треба пітляти і робити вигляд що живеш у Львові.

https://www.tg-me.com/shitovayaa/1511
#війна

Хочешь зробити українцю боляче - цитуй скабєєву, хочешь дуже боляче - скажи «приватизація»

В українській економіці 2 нещастя – ОПЗ і Центренерго.

Обидва символи корупції і того, що відбувається з активами без приватизації, але в руках «крєпкіх хозяйственніков».

Вперше про приватизацію Центренерго (далі - ЦЕ) оголосили в 2003. Наступні 19 років робилося все що завгодно, але продавати ніхто не збирався.

За цей час всі решта генеруючих компаній ТЕС були продані, ЦЕ залишився заповідником корупції. Та за ЦЕ можна писати літопис української корупції.

Днями Фонд держмайна придумав нову причину, щоб нічого не змінювати – навісти до лоту неліквід у вигляді вугільних шахт. Який шанс на успішний продаж компанії за таких умов знає кожний мій підписник.

Колись ЦЕ була «голубою фішкою», але потім потекло вугілля зі звичайних копанок, потім із копанок в зоні АТО, а потім нові управлєнци перевезли її в санаторій під Києвом і поставили на вході трактор.

Сьогодні ЦЕ належить 3 ТЕС. Одна з якийх – у Вуглегірську. Це Азовсталь в дещо меншому масштабі сьогодні. Дві інших – в Трипіллі під Києвом і на південний-схід від Харкова, в 30 км від позицій 🐖🦮.

Я б виписав грамоту усім керівникам ФДМ. За внесок в декарбонізацію звісно.
#війна

Дід знову в грі

Ігор Діденко – повернувся.

Щоправда не до природного газу.

Схеми з газом, як писала осінню 2011 суддя Царевич Діденко знав ще зі студентських років, а якщо точніше з 1986, коли проходив переддипломну практику в держплані УРСР.

Газ давно позаду. Царевич не судить в Печерському суді уже 7 років як, та і Діденко свій «випробувальний термін» по справі РосУкрЕнерго закінчив в 2014.

В червні 2022 Дід вирішив торгувати електроенергією.

10-го числа він створив ТОВ Інверсія Плюс. Судячи з назви, до її пошуку залучалися креативщики з Дніпра, обслуговуючі інтереси партнера Діденка з ТОВ Протон-21.

Відтак Інверсія Плюс стала учасником ринку електроенергії з єдиним видом ліцензійної діяльності. Щоправда трейдерську ліцензію НКРЕКП вона досі не отримала.

Того ж дня за тією ж адресою Діденко зареєстрував агро-компанію – Семілла Плюс. З іспанської, де у Діденко яхта і віла, Семілла - це насіння.

Дід посіяв. Спостерігаємо де взійде.
#війна

Нісан ("попутчик") Моісєєв та каліграфія

Пасажир медведчуківського Dassault Falcon 900EX, "ексклюзивний" постачальний 1/3 дизпалива до війни, "хранитель" мережі АЗС роснєфті в Україні - Нісан Моісєєв - вирішив вкластися в науку. Нейробіологія йопт.

"Ми — команда ентузіастів, об’єднаних, щоб створити позитивні зміни у світі, роблячи те, у чому ми кращі", - пише нікчемно як заведено нова фірма Нісана.

Фірму назвали PBFS SA - P + Brain for Future and Science. Слабкість к абревіатурам викрилась ще за появи назви GLUSco (в народі Глушко) що була першими літерами імен дітей Ніссана.

З тієї ж кафедри віртуозів "крєатіва" найвирогідніще найняли і дизайнерів.

Що в Proton Energy Group SA, що у PBFS SA - в логотипі одна і та ж каліграфічна літера "P".

Крім "P" дві фірми ділять один офіс в Женеві.

"Ми створюємо краще майбутнє", - пише фірма Нісана. Важко уявити що вже може бути кращим для Нісана за 2016-2019, коли через Proton в Україну завозили 2+ млн тонн ДП маршрутом сєчін-ніссан-медведчук.
#війна

Трофейна бурова флотилія має працювати

Суд арештував 4 бурових станки бєларуснєфті, які бурили свердловини в Україні на момент початку повномасштабного нападу.

Це відносно нові і якісні агрегати - два Drillmec 1500 HP, а також TD200 і BENTEC ESTA III - 450 T-ST-AC

Арештовано і все допоміжне обладнання, щоб станки могли далі продовжувати роботу.

Все майно передано на відповідальне зберігання АРМА. Ключове тут слово «зберігання».

В АРМА своїх буровиків немає, тому їх мають негайно передати в оренду українським сервісним компаніям. З єдиною умовою щоб вони працювали без зупинки.

Кожний куб газу це фактор вижанняння найближчою зимою. Ринкова ціна тисячі таких кубів може взимку досягти $3 000.

Таке майно має ПРАЦЮВАТИ.
#війна

АЗС Татнєфті в Україні НАКу вже не віддають

Арештовані АЗС і нафтобази расіянської Татнєфті суд передав в управління АРМА.

91 заправка, кілька нафтобаз і понад 100 бензовозів.

Агентство буде управляти цим майном до рішення про спецконфіскацію.

Оскільки за 3 місяці НАК так і не зміг запустити заправки Роснєфті (Glusco), для Татнєфті вибрали більш цивілізований шлях через АРМА.

У АРМА теж немає історій успіху з нафтогазовими активами. Був шанс на Херсонську нафтоперевалку Курченка, але там встигли засхематозити її на користь ОККО через виконавчу службу Мінюста в обхід АРМА.

Більше про активи Татнєфті в Україні - https://www.tg-me.com/shitovayaa/1592
#війна

Што ви, бандери, знаєтє про факєльниє шествія

Поки газпром жестом доброї волі гріє повітря, що я передрікав ще в березні, нафта повернулась до цін кінця лютого. Тобто 5-місячне дно.

Причини так собі, проте найцікавіше почнеться з 1 грудня коли кацапам закриють Європу.

І далі можна не лише газ на факелах палити, а ще й нафту використовувати в канонічних лікувальних цілях - втирати в сраку.

Тримаймося!
#війна

НАЕК Енергоатом збиткує 4,8 млрд грн за перші воєнні півроку

Причини:

📍падіння продажів на 17%

📍фіксовані державною ціни на електроенергію у т.ч. PSO

📍 валютні кредити і девальвація гривні

📍надзвичайно повільне розширення експорту

Головне - це війна.

Проте, друге півріччя - можливий і прибуток. Якщо полікувати пункти 2 і 3.
2024/10/04 19:19:46
Back to Top
HTML Embed Code: