Telegram Web Link
#війна

🛢Дристаючий нафтою та зригаючий газові хмари змій, знищує те, що робить його смерть незворотньою.

Сучасне, зелене, прекрасне 💚

@shitovayaa_bot
#війна

Моїм читачам запорєбріком.

Наспівувати голосом кобзона:

На заводах становится тиииише...
Тает вечное время чудес.
До свиданья, рос нефть, до свиданья,
Возвращайся в свой сказочный лес.

Больше не ждём на болотах успеха,
И мазутных берегов без конца.
Прислушайтесь, слышите эхо?
Это стонет дебет пласта.

Не грусти, улыбнись на прощанье, Вспоминай эти дни, вспоминай...
Ушло время исполнения желаний,
Не поможет Шри-Ланка, Орбан, Китай.

До свиданья, рос нефть, до свиданья!
Нефтяное безумье прощай!
Не исполняться больше желанья,
-70 на бочке предлагает Китай.

Наступну пісню готую про газ.

Ідеї мотиву присилайте сюди: @shitovayaa_bot
#війна

Суд арештував майно Татнєфті

Поясню що там є.

В Україні Татнєфть володіла 91 АЗС в Полтавській і Харківській обл. Більшість АЗС не знали ремонту з 90х і при швидкій їзді по трасі мало чим візуально відрізнялись від відомчої АЗС колгоспу.

Хоча одна станція все ж таки має цінність…для любителів савецкава кіно. В Пирятині.

Всі станції до війни коштували до $25 млн. Плюс нафтобаза. Також є одна ГНС в Терновій на південь від Харкова.

З арештованого важливо - це 118 бензовозів та газовозів. Корисний актив. Якщо хоч половина з них на ходу.

Нажаль, про паливо в рішенні суда не йдеться. Що дивно.

Власне так закінчується 27-річна історія пригод татарів в Україні.

А починалось все зі створення УкрТатНафти в 1995 з якірним активом в Кременчуці. Кучма. Шаймієв. Обнімашки. Безлімітна нафта.

Однак, за 10 років якорь спиляли в Дніпрі. За що довго судились проти України.

Татарська мережа проіснувала трохи довше.

Не здивуюсь якщо і цей мотлох з наркоманським навіженням забере собі НАК / Чорноморнафтогаз.
#війна

Все що анонсував останні тижні відбулось в один день. Тож варто пояснити

🛢Укртранснафта домовилась про постачання 35 тис т ДП трубою Медведчука реверсом

Анонсував тут: https://www.tg-me.com/shitovayaa/1576

Те що не зміг попередник показово зробив новий менеджмент. Хоча ідея була таки попередника. Не вірте ворогам коли вони зараз пишуть, що ми начебто куплятимемо все ДП з їх нафти. Ніт. Орбан погодився надати трубу для використання на точці завантаження. А ресурс буде відповідальністю трейдерів.

Менше з тим, якщо наші трофейні рускі танки на солярці з їх нафти, на якій вони нічого не заробляють, бо ціна у Орбана своя, не ринкова, будут палити рускі танки - хіба це не чудово.

⚛️Молдова куплятиме нашу атомну е/е. Кричав про це давно, і щасливий що справа зрушилась. https://www.tg-me.com/shitovayaa/1566

Минулоріч наша доля була 3%, тепер лише атом дає 30%. І ціна сильно вище ніж РДН.

Тобто серпарську і сєчинську МДРЕС розвантажать. -25% потреби в газі газпрому. Як я і писав потенціал у нас є повністю посунути газпром.

Прийняти таке політичне рішення, дати хорошу ціну і забезпечити Молдову електроенергією та навіть газом. Без потреб МДРЕС їх споживання газу близьке одній українській ТЕЦ.

В той самий день, як це відбудеться у сцикуна із бункера окрім двох десятків сепаратистів на зп в т.зв. пмр, іншого впливу не залишиться. Західна днр сканає протягом годин. І це буде пречудово.

🩸Ембарго, про, яке кажу багато і ще до того як це стало мейнстримом - https://www.tg-me.com/shitovayaa/1545 є!

І це значить, що найближчі місяці юралс будуть додавати в boyaRUShnyk. Бо куди його сунути, і якою інфраструктурою не відомо. Хоча відомо - такої немає. Бо ще ж в совку все будували на клятий захід - заводи, залізниці, термінали, труби. До кінця року половина НПЗ фейкової країни зупинять. Видобуток - мій прогноз - січень до січня буде мінус 40%. І це більш ніж чудово!

Але будь ласка пам’ятайте, що наступним має бути газ!
#війна

В Чорному морі рос нафта вже пішла би на дно якби не турки

Санкції ЄС проти рос нафти запрацюють з грудня. Але вже можна зробити багато висновків поглянувши на нафтотрафік в Чорному морі та турецьких проливах.

Головне:

🇪🇺Європейці вже не купляють рос нафту. З 47 танкерів що надають геопозиціонування лише 25% прямує з рос портів в напрямку споживачів кривавих вуглеводнів. Решта на якорі або йде під завантаження.

🇬🇷Серед країн ЄС лише Греція має якийсь трафік - 3 танкера на рейді. 1 танкер йде в Хорватський порт.

🇹🇷Кому пох так це туркам. Вони користуються ситуацією на повну. 18 суден з 30 активних їде в турецькі порти або за ресурсом в російські. До того ж Туречина активно використовує танкери з трьохкольоровую ганчіркою на мачті для внутрішніх перевезень.

Враховуючи коротке логістичне плечо до 70% перевезень рос нафти та продуктів відбувається завдяки туркам.

До того ж вони завантажують роботою флот, який мав би ржавіти десь у волгодоні.

🇮🇳Індія не лише купляє рос нафту зі знижкою, вона отримує її частково з акваторії Чорного моря. Бо шо? Бо інфраструктури на схід у лаптєносних ніх нема.

-$40 на барелі - пряма знижка, ще десь $10 йде на доставку в Індійський океан з Чорного моря. Коли закриють страхування, ця знижка перевалить за $50.

Якби не турки було б все зовсім добре.
#війна

Делукойлізація Фінляндії

Неприємна історія відбувається з фінами.

Епізод 1. У фінів є компанія TebOil. Займається трейдингом і паливним рітейлом. Забезпечує до третини внутрішнього ринку.

Епізод 2. лукойл – компанія найбільш гнучкого олігарха оркостану алікперова, який здається лубріканти не лише виготовляє. Він купляє мережу АЗС Shell. Всього 411 по всій ерефії. Наче Shell йде, все логічно але…

Епізод 3: лукойл поспіхом кричить навкруги, що тепер ці заправки будуть працювати під фінським брендом TebOil. Типу «нам ваші санкціі, товаріщ, Рейган ніпачьом», у нас тут європейські бренди в сизрані з’являються.

Справа в тому, що створена ще до радянсько-фінської війни компанія, в 2005 продалась лукойлу за $160 млн. А сьогодні підступне чмо алікперов вирішив підіграти держпропаганді і не чемно юзнув фінів.

Що з цим робити? Фінам треба заборонити використовувати цей бренд в країнах-терористах. Потім піти шляхом німців і націоналізувати TebOil.

А нам треба маякнути фінам, що з їх ім’ям роблять дещо не добре.
#війна

Мародерство не сховати!

Щодня відкладаю в стіл безліч інфо про те хто і чим займається під час війни. Бо не на часі. Бо шкідливо.

Президент вчора сказав, що ми маємо думати про дві речі: про оборону, та роботу на оборону.

Безліч виродків в держкомпаніях, та владі думають про інше.

І це мерзене не вдастся сховати. Доведено Діденко.

Діденко відомий з 2015, коли отримав з рук президента медаль. Начебто за успішне списання боргу з Азотів Фірташа.

Невдовзі Діденко осів в Газі України (НАК), а його дружина керувала нафтогазовським курортом Червона Рута в Конча Заспі.

В 2020 його виставили. В 2021 повернувся.

І якщо до війни паркувати свій Гелентваген на парковці ЦУМу чомусь сприймалось допустимою зневагою до своїх 47 млн акціонерів, то пригнати в травні Bentley за $500 000 за пільговим розмитненненям, блокуючи бензовози та гуманітарку, дякуючи Богу і свободі слова, вже ні.

Нехай ця машина сниться усім хто зараз відчув вікно можливостей. Сподіваюсь її конфіскують на потреби ЗСУ!
#війна

Експорт благословенний

Всі ми щасливі. Україна не лише в ENTSO-E ми стали частиною енергетичного ринку усього континенту.

Це значить:

📍Ми в безпеці від майже будь-яких колапсів внутрішніх

📍Ми маємо потенціал з 1 ГВт потужності експорту до війни, мати 7,7 ГВт в перспективі. За таких цін ми будемо електричними саудітами. $36 млн на добу валюти при сьогоднішніх цінах. Це $13 млрд на рік. Це звісно коли Укренерго закінчить запуск лінії 750 кВ Хмельницька АЕС - Жешув, а також в перспективі ПЛ 750 кВ Південноукраїнська АЕС — Ісакча — Варна для експорту в Румунію і Болгарію

📍Грошей вистачить й на Енергоатом, й на гідро, й на зелених, й на сторедж з воднем. А Укренерго в перспективі на перетині і передачі буде збирати кратно більше ніж зараз

📍Ми в ЄС – це факт. Наш ринок частина ринку ЄС, відповідно розмови про внутрішній монополізм атома чи тепловиків можна закривати, бо доля України в цілому ринку ЄС мізерна

📍Проте, ми замістимо для ЄС еквівалент до 20 млрд кубів кацапського газу. Це 🚀

📍Безалтернативні рускіє пішли нахуй вже назавжди.

Менше з тим, цим постом хотів нагадати всім. На кожному етапі – голосування за закон про ринок е/е в травні 2017, запуск ринку 1 липня 2019, велика історія про імпорт – існувало безліч «перешкод».

Просто наступний раз, коли ви почуєте щось на кшталт не треба поспішати з реформами – шліть слідом за крєйсєром масква.
#війна

Автогаз благословенний

Є одна річ, яка максимально не справедливо залишається не поміченою.

Поки цілі віце-прем’єри водять за руку бензищиків Європою, домовляються за поставки в Україну на всіх дипломатичних рівнях, поки 7 з 10 операторів АЗС демонструють феєричну імпотенцію з перших днів війни, є ті хто непомітно зробили так, що приватний транспорт не зупинився - це постачальники скрапленого газу.

Вам, якщо ви не імпортер автогазу, нічого не скажуть ці назви, але в квітні-травні вони завезли 84 тис т. палива, при цьому в травні збільшили обсяги вдвічі:

Надежда 10 тис. т
К2 Енерджи 7 тис. т
Газтрон 7 тис. т
Катма 5 тис. т
СП Імпекс 5 тис. т

Ці компанї не запрошують на великі наради в Кабміні, де вони не викручують руки воюючому уряду. Їх не згадує у зверненнях Президент. Вони просто багато років будували інфраструктуру і відносини з європейцями. І коли Київ і Харків були в облозі там був газ. Він є і зараз. І буде.

Просто відчуйте факт: в перерахунку на кілометри шляху полтавська Надежда забезпечила в десятки разів більше транспорту українців ніж SOCAR. До останнього звертається Президент, в них плазми над пісюарами, лухері і шаурма. Але це все ніх не горить.

Проблема газовиків завжди була в тотальній дисфункції лобістської функції. Над ними бензинщики банально знущались останні роки. Й медійно, й регуляторно. А це все внаслідок критично високої конкуренції і через це низької маржі. Відповідно, зайвих мільйонів на депутатів, замміністрів, і сюжети на тв в них нема.

Хоча є, але скинутись ефективно ніяк не вдавалось.

В будь-якому разі, їм треба подякувати. Війна яскраво протиставила їх бензинщикам. І вони виграли в суху.
#війна

Експорт електроенергії до ЄС почнеться за тиждень

Поки комісія рекомендує країну в якості кандидата в ЄС, наша енергетика вступить в ЄС дещо скоріше - вже на наступному тижні.

Почнемо з 100 МВт потужності в напрямку Угорщини та Словаччини.

Мали стартувати сьогодні, але є фінальні технічні нюанси.

Далі буде новий етап - європейський, конкурентний, прибутковий: https://www.tg-me.com/shitovayaa/1597
#війна

Заправки путіна. Частина 1: Ракушка

Так вийшло, що ми не лише номінально залежали від ворогів у постачанні нафтопродуктів, але й і внутрішній ринок був насичений «інвесторами» із-за порєбріка.

В першій частині розповім про найбільш не очевидну рос мережу АЗС - Shell.

Світовий бренд, до недавна носив королівські регалії, чомусь в Україні з перших днів свого існування був російською консервою. Керуюча компанія Альянс-Холдинг належала на 49% чеченцям із російського Альянсу.

Після Майдану вони вирішили продати свою частку ще більш зашкварній ннк. Ця структура належить екс топ-менеджеру роснєфті, корешу сєчіна - едуарду худайнатову.

Топи ннк на схемі. Качєствєниє сургутскіє рєбята. ⬇️

Угода між Shell та ннк (раніше альянсом) вибудована так, що європейці не відповідають ні за що. Усе постачання ДП та бензину йде через російську ннк (раніше альянс). Більш того, альянс в свій час дикушно найобував брито-голландських акціонерів.

Схема була така. Одне українське аналітичне видання з дивною назвою, публікувало завищені щоденні ціни на українському ринку. Відповідно альянс закладав у звітність перед акціонерами вищі ціни закупки прикриваючись корумпованою аналітикою. А сам купляв паливо через прокладки, обкешуючись. Схема працювала багато років.

Джерела говорять, що в березні до Shell в Україні прийшли органи. Однак, поки що нічого про арест або націоналізацію не чутно. Начебто акціонери західні пообіцяли викупити долю сєчінських.

Менше з тим, як і очікувалось з перших днів війни на 136 АЗС Shell нема бензину та ДП.
Жодного дня. Не везеться. 100+ бензовозів, 16 нафтобаз, світове ім’я, а не везеться.

А чого ж так?
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
#війна

2012-2022

Петро Годованець - найвіддаленіший й один із найзначущих монументів корупції та символів окупації.

Рівно 10 років тому пішов перший газ. З них 8 - його крали вороги. А сьогодні він горить і потушити окупанти не взмозі.

Вишок бойко (насправді ще бакуліна і януковича) не шкода. У вкраденого двічі не могло бути іншого шляху.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
#війна

Мозир, спиш?
Горить головний нафтопереробний завод ОРДЛО який належить медведчуку


НПЗ в Новошахтинську з 2014 забезпечував нафтопродуктами тз «длнр», звісно з рос військовими там.

Завод з весни 2021 офіційно належав родині медведчука. 93% було в руках ксюши марченко. Коли у медведчука почались проблеми з Glusco в Україні - завод переписали на підрядника газпрому.

Повноцінним НПЗ його складно назвати - це скоріше міні-НПЗ, який випускав низькоякісне ДП і прямогонний бензин (нафту). Остання поставлялася навіть в США.

Влітку 2020 Новошахтинський НПЗ поставлял бітум в Україну. Щоправда після першої ж моєї публікації поставки швидко прикрили.

Удар нанесено скоріше за все українським (!) дроном-каміцадзе на базі серії PD. В глибокий тил, понад 150 км. Він прийшовся на ректифікаційну колону - фактично ключовий виробничий вузол НПЗ. Це ювелірне і єдине вірне рішення. Вибити первічну переробку нафти.

Шанс, що завод швидко відновиться мізерний.

Браво ЗСУ! Браво українські дрони!
#війна

На Мозирі евакуація

Після успішної бавовни на НПЗ в новошахтинську і вчорашнього посту (https://www.tg-me.com/shitovayaa/1603 ) з привітулями поганим білорусам, на Мозирському НПЗ почали евакуацію.

Про це пишуть хороші білоруси і підтверджують мої джерела.

Вивозять паливо, евакуюють персонал, зайшли військові.

Завод насправді вже 2 місяці працює на мінімальних обертах. Бо нема куди той бензин пхати. Імпорт не можливий. А в метрополії він нахєр не треба. В лютому-березні вони ще активно заправляли танки окупантів що наступають, а в квітні танки, що тікають і машини з награбованим. А зараз попита майже нуль.

Мозирь - це екзістенційний біль української нафтопереробки. Субсидований дешевою російською нафтою в обмін на суверинитет, і лобістські підтриманий українськими операторами-імпортерами, це був майже монопольний постачальник в Україну. Ціна мозирського палива була Роттердам або Генуя плюс доставка плюс $20-60/т. Найдорожча в Європі.

Лише в 2021 році Мозирь мав 36% всього ринку ДП України, (2,88 млн т), бензину - 44% (1 млн т), 50% всього бітуму, а ще авіапаливо, скраплений газ etc.

Він належить на 50% рос нафтовим компаніям і повністю регулюється нафтовим вентилем в маскві.

І найголовніше: він в 36 км від нашого держкордону.

«От бач, злякався, йобаний сцикун». Гамлет
#війна

Заправки путіна. Частина 2. 🇦🇹лукойл

У АЗС AMIC в Україні є «бумага», якою прикривають всі свої факапи з відхрещенням від расіян. Начебто видана вона в Австрії і підтверджує, що прямих зв’язків з минулими власниками у австрійських пенсіонерів нема.

Проте збираючи в купу всі факти і мої власні інсайди діагноз такий: AMIC - створений декількома топ-менеджерами Лукойла. Звісно рускіми.
Достимено мені не відомо чи зберігає контроль Алікперов, чи це був бонус / взаєморозрахунок / феодальний ярлик членам правління.

Факти:

📍AMIC створений в Австрії в розпал Революції Гідності і акцій бойкоту расіянських АЗС в Україні в грудні 2013

📍На момент «купівлі» лукойл-Україна у австрійських «інвесторів» не було жодних інших операцій і поза активами лукойла в інших країнах не буде й надалі

📍мені достеменно відомо, що керівники українського AMIC їздили на співбесіди в маскву перед призначенням. На цьому можно було б ставити крапку, але

📍по справжньому вони спалились в Литві. І тут на сцену виходить головний герой цієї історії - іван палейчик

📍палейчик керував балтійським лукойлом. На різніх керівних посадах з 1993 (!). Відомий він тим, що намагався завадити купівлі Мажейкяйського НПЗ польським ORLEN.

📍В 2016 лукойл-Балтія також продають свої активи горе-австрійцям. І передають заправки в керування 🥁🥁🥁 палейчику. Потім його змінять на посаді СЕО, але вплив на цей бізнес, як і на Українську мережу палейчика є беззаперечним і добре відомим всім на ринку. Палейчик виконує роль смотрящего за всім AMIC.

📍Свіженьке: в червні Литва нарешті почала розслідування щодо зв’язків палейчика та його компаній із росією.

Задля справедливості: AMIC в Україні демонструє фантастичну неефективність, яка не була характерною для тих рос бізнесів які тут працювали до 2014. І AMIC тримається далеко від можливості знову вляпатись у зв’язок з лукойлом або расіянами. Зокрема, тримаются осторонь палива, яке йшло з заводів лукойла до війни. І зараз ігнорують поставки з Болгарії, де є завод лукойла в Бургасі.

p.s. Є один напівлегендарний стейтмент підпитого топа лукойла. Відповідаючи приватно на питання «а чого заземлили ці бізнеси саме в австрії» відповів: «Потому шта у ніх флаг в наших цвєтах» 🇦🇹
#війна

Заправки путіна. Частина ІІІ. сябри їбучі

БНК - Білоруська нафтова компанія - мала представництво в Україні. Чим воно займалось питання не банальне. З одного боку це був трейдер, але трейдер який не встановлював ціну і власне був не конкурентним в опті.

Проте вони підписували усі документи по термах (довгих контрактах) на постачання білоруських нафтопродуктів. Тобто обігові кошти на їх рахунках мали 9-10 значні цифри.

З початку війни увесь офіс БНК з вул. Жилянської в столиці втік до Львову. І навіть встигли там перереєстрацію зробити вже в квітні.

Головне інше, якимсь чином держкомпанія лукашенка встигає вивести усі гроші з рахунків. Бо в свіжому рішені суду, на рахунках БНК вдалось арештувати €455 тис. Це навіть не чайові. Для контори, яка проганяла сотні мільйонів долларів через себе, є запитання.

До речі, в Україні були АЗС під брендом БНК. Білоруські символи спішно познімали. Проте ця мережа не має юридичного відношення до БНК, належіть українській компанії Укрпалетсистем (бренд UPG). Про цих напишу в ІV частині рубрики.

PS до речі через 2 дні після посту - https://www.tg-me.com/shitovayaa/1601 - про SHELL, вони почали інколи продавати бензин в народ. Це їх не робить меншими кацапами, проте..
#війна

Вкравший крадене Курченком може сісти в Британії

Днями слідом інформаційних нечистот на поверхню виплив Сергій Тищенко.

До 2014 він був типовим регіональним трейдером, приторговував білоруським паливом в Коростені, тримав зо два десятки АЗС в Житомирській області під брендом Фактор.

Весною-літом 2014 завдяки однокласнику-депутату-Пашинському прийшла масть.

Тоді через фірми Тищенка пропустили 110 тис. т нафтопродуктів Курченка вартістю 1,2 млрд грн (!). За курсом ₴14/$. Бюджет від продажу арештованого палива отримав приблизно ніхєра.

Укройлпродукт Тищенка заплатив держпідприємству Укртранснафтопродукт лише третину вартості пального. А Укртранснафтопродукт (УТНП) з менеджером Тищенка на чолі поклав ці кошти в банк Тищенка Фортуна. А банк Фортуна зовсім скоро збанкрутів.

СБУ офіційно заявило про збитки від схеми в 250 млн за рахунок заниженя вартості нафтопродуктів. Та й все по тому.

В 2019 Тищенко став першим українцем, який оголосив про банкротство як фізична особа. Йому насипали вимог під 2 млрд грн в основному кредитори банку Фортуна.

Тоді ж почався процес в Лондоні. Про який писав до речі лише я. https://www.tg-me.com/shitovayaa/1401

Дивно, але ми звикли відпускати старі гріхи великим крадіям. А тим часом на спижене Тищенком можно було б купити 16 Байрактарів. І на відміну від 🐔 він сидить не в масква-сіті.

А процесуальні питання до нього є лише у британської юрисдикції.

Безкарність породжує бажання створювати нові прокладки для освоєння енергопродуктів з примітивними абревіатурами в назвах: ЄЕСУ, РУЕ, ВУ, ВЄТЕК, УТНП etc.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
#війна

В JKX Oil&Gas новий керманич

Ну як новий. Власне якщо ви цінуєте феїричні кульбіти життя, то цей випадок з красивих.

На відео присутні акціонери JKX та новий СЕО.

2015

Sound on 🔊🔊🔊
#війна

Є реальна можливість експорту української нафти

Кременчуцький НПЗ давно зупинений. І не зрозуміло коли його можна відремонтувати.

Нафта, яку видобуває Укранафта, має приносити гроші і може бути використана в толлінгових схемах з європейськими НПЗ - нафта в обмін на нафтопродукти. Цей експорт можливий по трубі+залізниці.

На скільки мені відомо, зараз на Кабміні розглядається пропозиція щодо нафтотранспортної інфраструктури, яка не дозволить такий експорт. Поки що без деталей.

Укрнафта, при всій любові до її власника, може заробляти $70+ млн на місяць від експорту нафти. Ціни дозволяють. В Європі нафта конче потрібна.

Або УН може отримувати понад 80 тис. т бензинів, дизпалив, автогазу, бітуму, авіапалива etcпо толлінгу.

Зупинка видобутку Укрнафти буде дуже неприємною подією.
2024/09/29 02:27:24
Back to Top
HTML Embed Code: