Telegram Web Link
День українського портфоліо на каналі!

Nick Arzhantsev

https://arzhantsev.com/

Підбірка пана Аржанцева випадково трапилась мені на просторах Інтернету і я навіть не одразу зрозумів, що переді мною роботи креативщика з України. Трігером став проект для Міністерства оборони. Від McCann Kyiv до MullenLowe NY. Мені потрібна була повноцінна історія цього шляху, тому я написав Миколі на FB.
Далі буде трошки лонгрід, тому влаштовуйтесь зручніше.

Виріс у Криму, прям біля місця проведення легендарного Казантипу. Вищу освіту поїхав здобувати в Київ, де на одній з лекцій почув про рекламні комунікації. Вирішив на власні очі глянути, як влаштований рекламний світ. Спочатку міні стажування в київському Ogilvy, потім під своє креативне крило Миколу взяли добрі креативщики з Escape. Цей період свого кар’єрного становлення він відмічає з особливою теплотою. Повноцінно почав працювати копірайтером в Маккені. Один з проектів того періоду до сих під лежить в портфоліо Миколи
https://arzhantsev.com/mostvaluable/

Український рекламний ринок має великий плюс – він маленький. Можна швидко знайти потрібні контакти, легко заявити про себе. В той же час цей ринок має великий мінус – він маленький. Амбіції штовхали Ніка рухатись вперед, тому вже під час роботи в наступній київській агенції, Publicis, він почав збирати документи для вступу до Miami Ad School.
Коли я запитав, чому вибір пав саме на Нью-Йорк, а не на філіал школи десь в Європі, Микола сказав, що якщо вже і готовий був робити такий крок, то одразу хотів їхати в рекламну столицю світу.

Щоб витягнути переїзд в одне з найдорожчих міст світу та дворічне навчання, Микола підключив усі свої комунікаційні здібності й вибив знижку, на правах першого українця в стінах нью-йоркського філіалу Miami Ad School.

З цікавого про навчання: багато занять проходять в офісах агенцій, де працюють лектори. Маленька фішка, що показує, наскільки важливим є нетворкінг на такому конкурентному ринку. Фактично агенція безкоштовно надає свої приміщення під лекції, але за це вони отримують прямий контакт з талантами, деякі з яких вже за 5-10 років будуть супер ласим шматком для будь-якого рекрутера. І навіть якщо не розглядати їх в якості потенційних кандидатів, завжди краще мати друзів, що оцінять твій проект, будучи в журі рекламного фестивалю. Зачаровувати легше, коли цю молодь ще можна здивувати і в місті з такою конкуренцією на один квадратний метр, такі нюанси мають значення. Якось Нік був на лекції в офісі Droga5 і зустрів Девіда Дрогу в ліфті. Привітались, супер стандартний смол ток і розійшлись. Для молодих талантів така подія – прикольна згадка на все життя. Для агенції – можливість отримувати додаткові резюме і брати на роботу тільки кращих з найкращих.

Ще одна специфічна штука, яку б ніколи не дізнався, якби не поспілкувався з Ніком: серед всіх філіалів Miami Ad School, тільки студенти з Нью-Йорку мають обмеження по стажуванням. За правилами школи всім дозволено спробувати свої сили в п’яти (максимум) агенціях, але через закон штату, місцеві учні мають шанс тільки на одне стажування.
Ніку пощастило потрапити в офіс Saatchi&Saatchi, NY. В той самий рік, коли ця агенція вразила світ кампанією «It’s a Tide Ad».
За словами Ніка, якість стажування залежить від тебе самого. Можна просто відбувати номер, а можна ходити і реально задовбувати вся і всіх, з проханнями дати ще один бриф, написати текст, прийти на рев’ю. Така проактивність дала Ніку можливість хоч трохи попрацювати на акаунті Tide і проходити читки з рок-зіркою агенції – Daniel Lobaton.

З таким досвідом, багажем знань і декількома хорошими студентськими проектами, Нік вийшов на ринок праці.
Тут треба поговорити про технічні скіли, якими володіє цей креативщик. Допоможе нам в цьому ось цей студентський проект для Grammarly, де розкривається чітке розуміння алгоритмів роботи системи. В поєднанні з системою донатів, платформа перетворюється на класне медіа для соціального проекту
https://arzhantsev.com/grammarly/
А ось тут Нік накодив і зібрав дуже простий, але прикольний пристрій, поки чекав на оформлення документів, що дозволяли йому легально працювати в Штатах
https://arzhantsev.com/heart/

Додайте сюди проекти з розділу Gaming&Esports і отримаєте не просто копірайтера, а справжнього tech creative. Справа в тому, що навіть два роки навчання в Америці та чудове знання англійської все одно не позбавили Ніка певного акценту. Для багатьох рекрутерів це був бар’єр, при розгляді копірайтера, тому Нік і зробив ставку на свої додаткові технічні скіли.

Такий підхід допоміг йому зачіпити увагу креативної пари Alex Booker та Philip Sicklinger. На той час креативних директорів MullenLowe. На інтерв’ю з ними він заговорив про ігри, вони також виявились фанатами, з професійним бекграундом на акаунті Playstation, з часів роботи у BBH NY і далі мова йшла тільки про це.
Від закінчення Miami Ad School у 2018 році, до виходу в офіс у квітні 2019, пан Аржанцев вісім місяців грався з бюрократичною системою оформлення документів і все одно не зрадив своїй мрії закріпитись у рекламній столиці світу.

Про місцевий ринок говорить, що найбільшою помилкою є вважати, що тут всі все знають (те ж саме чув про Лондон на одній з лекцій Поліни Забродської). Безумовно, тут є свої таланти, які видають шедевральні кампанії, але не всі і кожен учасник ринку наділені ультимативними знаннями «як розробити геніальну комунікацію». Значить у всіх нас є шанси включитись в цю конкуренцію 😉

Дуже вдячний Ніку за приділений час та цікаву розповідь про рекламну подорож «Київ – Нью-Йорк». Вам же дякую за прочитання цього лонг-рідую. Сподіваюсь текст зможе надати вам правильну мотивацію.
Лишаємось в США, навіть не відходимо від MullenLowe, тільки робимо переїзд з Нью-Йорку в Бостон.

Marcelo Maciel

https://www.marcelomaciel.me/

Сьогодні на нашому радарі бразильський креативщик, що втсиг попрацювати в рідній країні, зганяти в Дубаї до офісу BBDO, повернутись в Бразилію для перезапуску місцевого DDB і наразі працює на позиції ACD в бостонському MullenLowe.

Почати пропоную з принтово-дизайнерського проекту для пива. Оскільки пан Масіель має арт-директорський бекграунд, такі роботи в портфоліо бразильця ми з вами пропускати не маємо права
https://www.marcelomaciel.me/original-beer

Продовжимо радіо рекламою, раз вже Марсело радує нас таким контентом! Тут ще і робота з бронзовою відміткою Cannes Lions в категорії Radio. Ось так, простий дитячий лосьйон, якісний крафтовий запис дуже простої гіперболізованої історії в два голоси і заповітна статуетка в руках креативної команди
https://www.marcelomaciel.me/johnson-johnson

І на закусочку, глянемо, як рекламують OLX в Бразилії. Обережно, протитрований тільки другий ролик
https://www.marcelomaciel.me/olx

Легеньке портфоліо вихідного дня з 12 проектів. Релакс та енжой 😊
Сьогодні на каналі креативна пара, що оформила свої відносини у власну рекламну агенцію.

Darren Borrino
&
Rob Rutherford

http://runtnyc.com/

Вихідці з Південної Африки, пан Борріно та пан Рузерфорд працюють в рекламі вже 20 років. За цей час пройшли майже всі мережеві офіси, встигли розійтись і знову зійтись в Нью-Йорку і у 2018 перейшли під власну вивіску RUNT.

Почнемо з бородатого проекту 2006 року, що дозволив креативщикам піднятись на сцену Cannes Lions за золотою статуеткою і прикрасити портфоліо ще рядом нагород, включно з жовтим олівцем D&AD. Для зниження рівня піратства в Африці, Даррен, Роб та їх колеги створили фільм-обманочку, який продавали за низькою, навіть для піратів, ціною. Виручені гроші пускали на боротьбу з піратством
http://runtnyc.com/work#/safact-tsotsi/

Далі робота з категорії Radio. Бренд Nissan хотів розповісти про систему розпізнавання перешкод на дорогах. В категорії автомобілів такий бриф є вже стандартним. Гіперболізація речей, які здавалось би є очевидними, але люди їх не помічають – вже стандартне рішення таких брифів, але свого часу такі ходи були чимось свіжим. Слухаємо і вчимось, як вирішувати бізнес задачі клієнта завдяки радіо спотам
http://runtnyc.com/work#/nissan-whats-right-in-front-of-you/

Ну і проект на злобу дня. Зроблений у 2016 на тему історичних подій в Південній Африці, був би дуже актуальним для Америки 2020 року
http://runtnyc.com/work#/apartheid-museum-make-sense-of-the-present/

Коли проглянете роботи в основній вкладці, дуже рекомендую клікнути ось на це посилання
http://runtnyc.com/firstbumperstickerinspace
Креативна пара придумала, як обіграти хайп свіжого космічного запуску завдяки простому автомобільному стікеру. Проект, завдяки якому я і знайшов цю підбірку.
І знов гортання шортів D&AD приносить свої плоди. Сьогодні виловив прям таки білу акулу з рекламного океану.

Paul Chan

https://www.paulchancreative.com/

Про пана Чана я знав давно, але ніколи не здогадувався загуглити його портфоліо. Яким же було моє здивування, коли я знайшов його ім’я в кредітсах однієї з робіт, в графі «копірайтери проекту» 😮

Легенда азіатського регіону, народився та виріс Поль в Британії. Звідти освіта в маркетингу та перфект інгліш, який він реально використовує в озвучці реклами та кейсів.
https://www.paulchancreative.com/voiceovers

Весь кар’єрний шлях Поля проходить в Гонкозі. Почав у 1999 році копіком в McCann, далі пройшов офіси DDB, Saatchi&Saatchi, Grey (з промо до CD) і врешті Cheil, де працює з 2012 року і понині. Займає позицію CCO, тому мене і збила позначка «копірайтер» на проекті, але судячи з вкладки войсоверів, пан Чан намагається не випадати з сідла і повноцінно включається в креативний процес.

Робіт в портфоліо багатенько, але підбірка бадьора, провисів тут немає. Почати пропоную з проекту, який цього разу і відкрив для себе завдяки D&AD. Китайці не знають, як надавати першу медичну допомогу, а саме серцево-легеневу реанімацію. На курси записуватись не поспішають, тімбілдинги на цю тему особливого ефекту не приносять. Тому місцевий Samsung вирішив зробити креативний підгончик, заодно пропіаривши свою техніку. Курси по базовій допомозі зашили в популярну мобільну гру. Загинув персонаж? Не біда! Телефонуй в швидку, а поки вони їдуть, руки на груди бідолаги і качай
https://www.paulchancreative.com/back2life

З неочевидно крутих робіт в цій підбірці, доскролив до дуже простого, але прекрасного промо магазину іграшок. Для привернення уваги до маленьких цяцьок, креативщики повісили цінники на їх реальні оригінали. Чудове потрапляння в аудиторію, що приймає рішення про придбання цих товарів
https://www.paulchancreative.com/toys-r-us

Ще один проект, повз який важко пройти повз, було зроблено для відомого бренду 3M, але дуже нішового продукту – клейкої стрічки (скотч, на людській мові). Важко повірити, що з таким брифом замовник йшов до агенції. Тим не менш, ідея класна і цю роботу вам точно буде важко забути
https://www.paulchancreative.com/earworm-billboards

Круто, коли людина такого рівня та досвідом, назбиравши стільки нагород та відсудивши Cannes Lions, D&AD, One Show, Clio та десяток інших фестивалів, продовжує тримати себе в формі. Реально долучається до проектів, оновлює свою підбірку, не забиває на свій LinkedIn. Особливо цінна така відкритість на ринку Азії, де мало не приватного детектива треба наймати, щоб знайти портфоліо місцевих креативщиків. Кароч, відпрацьовує пан Чан за себе і за Сашку, шлемо йому віртуальний респект 🤘
Сьогодні на каналі креативний кочівник з Італії 🇮🇹

Simone Milani

https://simonemilani.work/

Незважаючи на своє прізвище, пан Мілані на батьківщині працював у агенціях в Римі. Publicis, Y&R, Ogilvy, Scholz & Friends, але головні креативні сили Італії зосереджена в Мілані, тому Сімоне вирішив тікати зі столиці. Вдалим варіантом для втечі став офіс BBDO у Дубай.
Доступ до головного регіаонального хабу дозволила пану Мілані набрати в портфоліо сильних робіт для відомих брендів. Попутно креативщик зміг залетіти в кредітси нашумівшого проекту The Blank Edition, завдяки якому назбирав нормальний багаж статуеток, включно з Cannes Lions Grand Prix у категорії Print & Publishing. Все це дозволило Сімону в цьому році переїхати до Нью-Йорку, працювати на позиції ACD в місцевий FCB, підрозділ Health.

Почати огляд пропоную з проекту для 7UP. Взагалі рідко в поле зору потрапляють цікаві роботи для цього бренду, тому тут прям приємно здивований реалізацією задумки. За стартову точку взяли проблему відключення світла в Бейруті. Думаю у місцевих з цим пов’язано багатцько незручностей, тільки б на всіх брендів вистачило. Зважаючи на клімат, нормально пограти в баскет на вулиці тут можна тільки в темну пору дня і підсвітка в цьому плані критично важлива. Супер просто задумка, де найважливішу роль відігравала реалізація. Круто, що пану Мілану та його колегам вдалсь продавити ідею до кінця
https://simonemilani.work/7up-switched-on-1

Далі проект, через який має пройти будь-який креативщик. Клуб анонімних когось там. В даному випадку людей, що не можуть на голодний шлунок адекватно мислити. Знову ж таки, додаткової ваги проекту надає ім’я клієнта, з усіма витікаючими бюрократичними ухваленнями
https://simonemilani.work/snickers-the-hunger-support

І принтова робота, для супер цікавого продукту. В свій час меми на тему «шампунь без сліз» були на піку популярності. Круто, коли є можливість погратись із ілюстраціями на реально ресурсну тему
https://simonemilani.work/jj-save-their-tears-for-everything-else

Думаю за цей рік у Сімоне має з’явитись чимало проектів на ниві Health. Шалений рік може підкинути в FCB цікаві брифи 😉
На черзі представник аргентинської школи креативу 🇦🇷

Juan Ignacio Peirano

http://www.juanipeirano.com/

Наразі пан Пейрано працює креативним директором в Лондоні, офіс McCann, але до цього вся його кар’єра проходила в Буенос-Айресі. Працював арт-директором в JWT, Grey, BBDO та Ogilvy й тільки переїзд до Британії дав нову приставку – CD.

Почати пропоную з профільного, арт-директорського проекту. Взагалі в рекламних колах є така мулька, що за проекти під якісь фестивалі чи лекції нагороди отримати дуже важко. Мовляв замовники не такі вибагливі й часто робота – проактивність зі сторони агенції. Тим не менш, Хуану та його колегам вдалось виграти бронзу Cannes Lions у категорії Outdoor, проявивши креативність для TEDx
http://www.juanipeirano.com/#/tedx/

Далі два ролики, що викликали в мене легку ностальгію. Пам’ятаєте часи повальних брифів на 3G? А потім хвилю запитів на 4G? Швидка швидкість, швидше швидшого і це ось все. Подобається перший ролик з чолов’ягою, якому морочать голову покупці. Вміють аргентинці з акторами працювати. Навіть за таким простецьким сюжетом приємно спостерігати. Чимось нагадало локального «Валеру спасай»
http://www.juanipeirano.com/#/944612688034/

І трошки технологічного. Щиро радію розвитку технологій, що дозволяють людям якомога довше лишатись соціально активними. Круто, що голосові помічники, це не тільки про «вруби улюблену музику», а і про реальну допомогу тим, хто цього потребує
http://www.juanipeirano.com/#/mycarer/

Дуже рекомендую долистати до вкладки More print and Art work, де хитрий аргентинець згрузив пачку творчого доробку, який наче і окремо не виставиш, але й викадати шкода.
Сьогодні дивимось портфоліо ще одного аргентинського експата 🇦🇷

Santiago Luna Lupo

https://www.santiagolunalupo.com/

Перші п’ять років своєї кар’єри пан Лупо провів у Буенос-Айресі. В рамках роботи в агенції the community (або La Comunidad на місцевий манер), креативщика перевели до офісу в Маямі. Ну а далі вже і до Нью-Йорку рукою подати, куди Сант’яго і рвонув у 2015 році. Відтоді й до цього часу працює в агенції We Believers креативним директором і окрім американського ринку, відповідає за комунікацію в Латиноамериканському регіоні.

Почну з проекту, завдяки якому і знайшов підбірку пана Лупо. Ця робота вже цілий сезон їздить різними фестивалями, зібрала пачку шортів та дві бронзи на Cannes Lions, але її я побачив тільки зараз, в шортах D&AD. Проект для Burger King в Мексиці, де місцеві страждають від заторів, а бренд страждає від мертвих годин, коли в ресторанах пусто і доставку ніхто не замовляє. Значит їжу потрібно доставляти людям прямо в затори! Ось таке просте і супер логічне рішення, яке б вбило 9 з 10 маркетингових команд, через його складність. Тут вам і максимально персонифікована реклама, і складна логістика, і навіть функція розпізнавання голосу для замовлення. Та врешті, саме такі рішення допомагають брендам відкривати нові ніші для продажів. Тільки послухайте, яких бізнес результатів досягла ця кампанія! Хрестоматійний приклад роботи креативу в бізнес інтересах
https://www.santiagolunalupo.com/The-Traffic-Jam-Whopper

Далі робота, що скоріш за все почалась з брифу БТЛ відділу, щось типу «проводимо промо в ТРЦ, придумайте креатив для стенду». Такс, а що за бренд у нас? Ааа, так це ж Volvo. Що ми всі знаємо про цей бренд? Правильно, шведи займають територію безпеки. Далі починається магія простоти. Якщо бренд надцять років говорить про одне й те ж, є велика спокуса «зробити не так, як завжди!». З іншої сторони, «не так як завжди» можна примінити до того самого повідомлення про безпеку. Йдемо далі: конкуренти говорять про стильний дизайн, нові фічі з парктроніками і т.д. Безпека – занадто просто для них, про це ж вже і так всі знають, так? І знову пан Лупо демонструє красу простих рішень. По-перше, давайте знову розкажемо людям про безпеку наших авто. По-друге, замість стандартних для таких промо хостес, про безпеку автомобілів будуть розповідати люди, що пережили аварію за кермом Vovlo і лишились живими. Ось така проста логіка
https://www.santiagolunalupo.com/Volvo-Survivor-Sales-Agents

І ще один приклад простої побудови рекламної кампанії. Цього разу Сант’яго та його колеги мали задачу вивести на ринок новий йогурт. Візьмемо до уваги обмежений бюджет (правда з українськими реаліями «всього 1млн доларів» звучить шокуюче) і швидкий аналіз аудиторії, і маємо просте рішення – давайте говорити з чоловіками. Звуження аудиторії, що насправді дає бренду можливість сфокусовано виконати свій бізнес план. З ідеєю ще простіше. З цим продуктом так і напрошується спортивна тематика, але і тут можна звузитись для кращого фокусу. Чоловіки прагнуть кубиків, тому давайте будувати кампанію навколо пресу! Ось на таку простоту вже можна нанизувати креативні рішення. Узі для пошуку кубиків, постери з непробивним пресом, гіперболізовані ролики про прес. Крок за кроком пан Лупо та його колеги йшли спрощення
https://www.santiagolunalupo.com/Powerful-Yogurt

Проглядаючі проекти в цій підбірці, я прошу вас звертати увагу, якими логічними та простими є рішення цього креативщика. При цьому спробуйте замінити слово «просто» на «сміливо» і побачите, що вони фактично стають синонімами. В такі дивні часи живемо 😉
Є ще в світі французи, портфоліо яких ми з вами не дивились 🇫🇷

Olivier Aumard

https://www.olivieraumard.com/

Випускник легендарного університету Сорбонна, пан Омард почав кар’єру в Парижі, потім з якогось дива перелетів у Буенос-Айрес, де майже три роки працював у місцевій агенції Madre. Потім повернувся назад у Париж, ще на декілька років збігав попрацювати у продакшені й врешті, у 2016 опинився у BETC, де працює і зараз, на посаді креативного директора.

Сьогодні екскурсія підбіркою буде побудована за монобренд-маршрутом. Якщо не любите комунікацію Lacoste, просто оминайте лінки нижче і самостійно листайте портфоліо Олівера.

Почнемо з грози олівців D&AD, ролику Crocodile Inside. Просто уявіть собі, як заморочилась креативна команда, щоб передати клієнту всі тонкощі продакшену та фінального продукту. І потім уявіть собі рівень довіри клієнта, що дав команді зробити це міні-чудо. Більш ніж візуальною частиною, я захоплююсь цілісною підбіркою мелодії, що обгортає скелет і м’язи цього проекту, наче шкіра
https://www.olivieraumard.com/lacoste-inside

Рухажмось далі й знов потрапляємо на проект з безлімітною серією нагород, від золота Cannes Lions і до золотої статуетки Effie. Знову ж таки, наскільки простим та очеведним є рішення, і наскільки важливим було почути «клас, давайте зробимо» від бренд команди Lacoste
https://www.olivieraumard.com/lacoste-sos

Завершимо (точніше я завершу в пості, а ви подивіться всі роботи в портфоліо) проектом, до якого доклав руку відомий на весь світ, український продакшн Radioactive. Взагалі агенція BETC полюбляє знімати з українцями і навіть довіряли в локальні руки найважливішого свого клієнта – Canal+
Забув написати до першого ролику, напишу тут – обов’язково дивіться Making of проекту. Не так часто креативщики додають їх до своїх підбірок. Один з крихітних шансів підловити щось цікаве і для своєї роботи
https://www.olivieraumard.com/lacoste-timeless

Продовжую агітувати вас ходити на сайт D&AD awards, де наразі доступно 681 роботи. Багато повторюються, тому задавшись ціллю, поглинаючи по 5-10 проектів на день, за якийсь місяць ви зможете віддивитись проекти, більшість з яких уже задає моду в комунікаціях, а частина взагалі є свіжаками, які обов’язково мають лягати в папки «референс» ваших проектів, мінімум на найближчий рік.
Сьогодні розбавляємо рутину каналу австралійською режисеркою 🇦🇺

Kim Gehrig

http://kimgehrig.com/

Народилась і виросла пані Геріг (шукав правильну вимову на ютубчику) в Сіднеї. Вищу освіту поїхала здобувати в Лондон, де врешті й влаштувалась в креативну агенцію Mother. Попрацювала там трохи менше 10 років й стала пробувати свої сили в режесурі.

Проект, з якого все почалось, Кім зняла для організації Amnesty International. Просте колажування, класна музика, круті та виразі персонажі. Одразу двічі цей ролик допоміг їй засвітитись в Каннах: у 2009 році ролик опинився серед переможців Young Director Award, а вже за рік, у 2010, отримав срібну статуетку Cannes Lions
https://kimgehrig.com/work/protect-the-human/

Ну а далі понеслось. Дуже модна соціалочка для організації Sport England задала подальшу режесерську стилістику пані Геріг. Сильні, різні та задоволені собою жінки слідують з ролика в ролик
https://kimgehrig.com/work/this-girl-can/

Не дивно, що саме Кім довірили знімати вже іконічну Viva La Vulva. Знаю, ви дивились цей ролик вже разів сто і тим не менш, чому б не глянути ще раз
https://kimgehrig.com/work/viva-la-vulva/

При цьому пані Геріг вміє і в фудпорно, що доводять декілька роликів для Lurpark, і в сльози, привіт дідусь на місяці для John Lewis. Та найвідомішу свою роботу Кім в портфоліо не додала. Саме вона була режисеркою напевно найбільш дизлайкнутої реклами евер – The Best Men Can Be для Gillette.
Сьогодні у нас в гостях креативщиця з Америки 🇺🇸

Blake Kidder

http://blakekidder.xyz/

За кар’єрним шляхом пані Кіддер можна географію вивчати. TWBA в Лос-Анжелесі, W+K в Амстердамі, MullenLowe у Бостоні, W+K у Сан-Паулу і BBDO в Нью-Йорку. Для зміцнення дикції читайте швидко і вголос.

Почнемо з серіх роликів для Coca-Cola, які б не пройшли презентацію 99 бренд команд зі 100. Анімоване око – єдий персонаж, що бачить різницю між колою та колою зіро. Бидлани язики, мозок і палець лише стібуть бідолагу. Обов’язково подивіться останній ролик, де палець просить його «дьорнути». Вигадайте відповідь на питання клієнта, коли презентуєте такий сценарій, а вам такі «ви впевнені, що імідж нашого бренду не постраждає?»
http://blakekidder.xyz/#/coca-cola-zero-tongues-and-eyeballs/

Далі ще більш упорота штука. Створення бургера Богом. З усіма додатковими кліше і гарячими тьолочками, які за цим бургером повзуть на колінах. Цього разу пропоную вам уявити, як ви захищаєте цей сценарій перед юристами клієнта
http://blakekidder.xyz/#/carls-jr/

Тема з Богом в підбірці Блейк розкривається ще в одному ролику, цього разу для PlayStation. Чудова можливість глянути, якою була реклама ігор для цієї консолі приблизно 15 років тому
http://blakekidder.xyz/#/playstation-atv-offroad-fury-4/

Наразі пані Кіддер взяла творчу паузу від роботи в офісі й займається фрілансом на позиції CD у Нью-Йорку. Враховуючи послужний список, призупинити таку жінку можуть тільки глобальна епідемія в купі з масовими протестами.
Сьогодні на каналі креативний мандрівник з Бразилії 🇧🇷

Thiago Cruz

https://thiagocruz.net/

Стартував пан Круз арт-директором у Havas, Сан-Паулу. Обходивши у цьому ж місті офіси BBH та JWT, переїхав до Лісабону. В місцевому Leo Burnett працював найдовший період за свою кар’єру – трохи більше трьох років. Після цього переїздить в Чикаго, де виходить на позицію ACD у місцевий офіс FCB. Два роки і новий переїзд – тепер Тіаго мандрує в рамках США і перебирається до Нью-Йорку, працювати креативним директором у Ogilvy. Відчуваючи тугу за новими штампами в паспорті, робить ще одну спробу насолодитись Європою і займає посаду глобал CD у Publicis, Milan. Остання зміна роботи датована березнем цього року. Тепер пан Круз насолоджується видами Сан-Франциско й трудиться на благо агенції Pereira O'Dell.

Вийти на портфоліо цього креативщика мені допоміг свіжесенький проект для Diesel. В підбірці його немає, тому даю посилання на ютуб канал бренду, додамо трошки переглядів старанним креативщикам. Зйомки ролику проходили в Києві, в корпусах КПІ. Додаткова мотивація уважно придивлятись до деталей
https://youtu.be/535_479z-hM

На жаль Тіаго зробив портфоліо односторінковим, тому буду прописувати назву проектів, про які йде мова. Більшість робіт Diesel ми вже з вами розглядали в рамках підбірок інших креативщиків, тому пропоную поскролити трохи глибше.

На долю пана Круза випала унікальна можливість, попрацювати з фактичном мертвим брендом – Motorola. Всесвітня слава змінилась спочатку мемами, а потім і повним забуттям. Тим цікавіше було запискати-перезапускати бренд на ново.
Шукайте за назвою Phone-life Balance.

Ну і як справжній латиноамериканець, Тіаго не міг обійтись без реклами кінофестивалю. Проста й смішна кампанія, що вкотре висміює шаблони Голівуду.
Шукайте за назвою Hollywood Is Running Out of Ideas.

Загалом 15 років у рекламі та 8 різних місць роботи, при цьому постійні зміни не заважають Тіаго закидувати до підбірки нові й нові проекти. Комусь підходить стабільність, а когось драйвлять постійні зміни. За таке різноманіття підходів ми і любимо рекламу.
Сьогодні на каналі гостя з Південно-Африканської республіки 🇿🇦

Camilla Herberstein

https://camillaherberstein.myportfolio.com/

Перші десять років кар’єри пані Херберштейн провела в агенціях Кейп Тауну та Йоханесбургу. Далі переїхала до Лондону, де останнім місцем її роботи значиться AMV BBDO. Наразі займається фрілансом.

Довгий період Камілла працювала з брендом Ford. Звідси в підбірці так багато робіт для цього бренду, на них і пропоную зосередитись.

Уявіть, що ви потрапили до автосалону Ford. Давайте підберемо вам потрібну модель.

Можливо ви спортивні й енергійні? Вам точно підійде Kuga! Не дасть пропустити жодного тренування. Перевірено на героїні ролику
https://camillaherberstein.myportfolio.com/ford-kuga

Якщо відносите себе до реалістів, то придивіться до моделі Active. Кажуть українські дороги проходили кастинг на головну роль в цьому ролику, але врешті не пройшли по відкатам
https://camillaherberstein.myportfolio.com/ford-active

А може ви з підприємців? Тоді вам точно підійде Transit! Запакували всі потрібні товари і погнали по місту. Робоча конячка, одразу видно, що людина серйозним бізнесом займається, є репутація
https://camillaherberstein.myportfolio.com/transit-reputations

Цікаво, як відсидівши на одному акаунті довгий час, Камілла більш ніколи не прямувала до стабільності. Зміни агенцій, клієнтів та посад. Напевно є у фордів критичний пробіг.
D&AD роздали олівці в категорії Digital і прямо звідти на канал прямує власник новенької графітової нагороди, родом з Еквадору 🇪🇨

Paul Carrera

http://paulcarrera.com/

Свій шлях у рекламі пан Каррера почав у 2006 році, на батьківщині, в якості арт-директора. У 2010 році переїхав до Німеччини, де влаштувався джуніор артом в агенцію BUTTER. Далі пішло кар’єрне зростання: арт-директор у Jung von Matt, старший арт у DDB і у 2017 доля завела Пола в агенцію thjnk, Гамбург. Тут він спочатку доріс до креативного директора, а з минулого року став ECD.

Свіжу статуетку пан Каррера отримав за соціальний проект для клієнта з дуже прикольним неймінгом – Robin Wood. Тема не нова, зупиніть вирубку лісів. Журі відмітило роботу в підкатегорії Animation/Motion Graphics. На цьому проекті Пол взяв на себе роль і арт-директора, і режисера, і супервайзера. Не сказати, що мене цей ролик спонукає задуматись про проблему, але візуалізація вийшла дійсно супер якісною
http://paulcarrera.com/the-golden-glove-zum-goldenen-handschuh

Далі пропоную глянути на дуже класне технологічне рішення у проекті для Mercedes. Кількість смарт тв зростає, відповідно у людей з’являється більше можливостей для відкладеного перегляду улюблених шоу. Це означає, що рекламні блоки можна перемотати! Добре для людей – фігово для брендів, що все ще вбухують мільйони на розміщення у телевізорі. Пол та його колеги знайшли рішення проблеми – зробити рекламу на швидкості перемотки, що так само добре працює і на звичайній швидкості
http://paulcarrera.com/mercedes-benz-the-2-in-1-commercial

Для іншого автомобільного бренду, Volkswagen, ролики зібрали буквально зі стоків. Подивіться, як проста графіка в поєднанні з правильно підібраними звуками може витягнути проект з маленьким (припущення автора) бюджетом на рівень «це треба додати в свою підбірку»
http://paulcarrera.com/volkswagen-letters

Окрім реклами, пан Каррера займається написанням музики, фотографією та зйомками короткометражок. Як справи з двома першими пунктами не ясно, а ось короткометражку можна знайти в цьому ж портфоліо.
Роздача D&AD продовжується і разом з тим ми з вами продовжуємо слідкувати за підбірками власників новеньких олівчиків. Сьогодні дивимось на портфоліо креативщика, родом зі Швеції 🇸🇪

Robbin Ingvarsson

https://robbiningvarsson.com/

Дуже ємно і цікаво свій шлях до реклами пан Інгварсон описав у розділі Contact. Щодо кар’єрного гляху, то почав арт-директором у шведській агенції Leon, потім якимось чином рушив у Токіо, в місцевий офіс W+K. Після переїхав до США, де насолоджувався гірськими видами Денверу, коли працював у CP+B. Після цього рушив до океану, де спочатку попрацював у 72andSunny, а потім пройшовся драбинкою ACD –> CD у легендарній агенції TBWA\Media Arts Lab, з якорним клієнтом Apple. Починаючи з 2020 року працює креативним директором на клієнтській стороні, в компанії Oculus VR.

Свіжих олівців D&AD пану Інгварсону насипали за ролик для AirPods, що знімався українським продакшеном в Києві. Дуже проста іміджева історія, побудована на емоціях від прослуховування музики через новий девайс
https://robbiningvarsson.com/portfolio/bounce/

Тут же ви знайдете нашумівший ролик Welcome Home, ще одну зняту в Києві рекламу для Apple watch, та й взагалі підбірка стоїть на яблучному фундаменті.
Я пропоную глянути на менш відомий проект. Раніше технологічні гіганти мірялись пікселями і потужністю, тепер настав час поговорити про хмарні сервіси та їх безпеку. Супер простих хід, в якому задіяний один борд і дотепне розташування. Скоріш за все, знято на iPhone
https://robbiningvarsson.com/portfolio/ces/

З масштабного і не еплівського, Роббін розробляв лонч кампанію для Xbox One. Особливо актуально глянути в період, коли ваші стрічки забиті мемами на тему нової плейстейшн
https://robbiningvarsson.com/portfolio/xbox-the-one-launch/

Цікаво, як деякі креативщики вдало знаходять свою нішу. Microsoft, Apple, тепер от Oculus. Бренди шукають перевірених бійців і маючи таку специфікацію, ти швидше потрапиш на радар їх пошуку. Хоча і локація в даному випадку може відігравати свою значну роль.
Для багатьох проектів D&AD – фінальний акорд довгого фестивального сезону. Сьогодні дивимось портфоліо креативщика з Польщі, чия робота за цей рік назбирала повний пакунок статуеток 🇵🇱

Maciek Kozina

https://www.maciekkozina.work/

Починав свою кар’єру пан Козіна молодшим копірайтером у варшавському FCB. Далі чисто міжнародні вивіски: Cheil, Isobar, Jung von Matt і VLM Y&R. Судячи з профілю лінкедину, після успішного етапу в польському Y&R, починаючи з осені 2019 року Мачек переїхав у такий самий Y&R до Нью-Йорку.

Робота, що завершила успішний сезон і скоріш за все стала трігером переїзду пана Козіна на конкурентний ринок, називається The Last Ever Issue. Grand Prix минулорічного Cannes Lions, жовтий та дерев’яний олівці щойно пройшовшого D&AD та ще бозна скільки статуеточок інших фестів. Супер потужна і безкомпромісна ідея із залученням фінансових важковаговиків. Можу тільки уявити, скільки кіл переговорів пройшла креативна команда, щоб реалізувати задумку
https://www.maciekkozina.work/#/the-last-ever-issue/
(якщо не працює відео, дивіться тут https://youtu.be/VBoW8JSt0-8)

Ще одна робота з відміткою Cannes Lions, була зроблена паном Козіна в період Cheil. Як і з журналом, сама ідея є супер простою, і в цьому її найголовніша краса. Куди складнішим було реалізувати задумку, домовитись з усіма закладами, закинути вудочку на канали і т.д. Заздрість з того, як круто команда розкрутила супер просту ідею
https://www.maciekkozina.work/#/red-cross-very-good-manners/

І трошки копірайтерських постерів. Не знаю, чи дійсно Nike віддає розробку креативів на локальний ринок, чи це просто «от працював би я з Nike, зробив би так», але постери прикольні
https://www.maciekkozina.work/#/nike/

Ну і трошки оффтопу. Сьогодні в Україні відбудеться брифінг команд в рамках відбору на Young Lions. Наступні день-два пари проведуть в шаленому стресі, штормінгах і переживаннях. Бажаю всім кайфонути від самого процесу. Головне – накреативити роботу, яку портім не соромно буде показати колегам чи навіть запостити в соцмережі 🤘
Продовжую віддивлятись D&AD, вихідні вирішив присвятити категорії Film Advertising. Звідти привів гостя з Сінгапуру 🇸🇬

Michael Chin

https://michaelchin.site/work

Залетів до реклами пан Чін в 2013 році, інтерном у DDB, Сінгапур. Там же лишився працювати молодшим копіком, провів майже чотири роки і на момент переходу вже був старшим копірайтером. Від 2018 року й до тепер працює у агенції BLKJ, на позиції груп хеда.

Починаємо з роботи, яку подавали в підкатегорію TV Commercials over 120 seconds. Ролик не отримав олівець, лишившись з шортом. Довгий формат – класика від Сінгапуру. Ще більш класичною є історіє взаємовідносин тата і сина. Думаю багато з вас «проб’є» сюжетний поворот ще до середини ролику, але від того дивитись його стає не менш цікаво. Офтоп – завтра в Україні відмічають День батька. Привітайте своїх
https://michaelchin.site/mci-birthmark

Друга робота, яку хочу показати, повна протилежність першій. Тут вам стандартні 30 секунд і жартівливий сюжет. Один з перших проектів Майкла в якості креативщика
https://michaelchin.site/starhub-wong-wai-fai

Ну і дуже хочу, щоб ви не пропустили в цій підбірці роботу для McDonald’s і я був не єдиною людиною, що ніфіга не зрозуміла після її перегляду. Фішку з червоними конвертами цього року нам розкрили в ролику Nike про Китайський новий рік. Тема з парасольками – новий рівень пізнання азіатської культури, що поки мені невідомий
https://michaelchin.site/mcdonalds-prosperity-2016

Додам ще один офтоп, раз вже згадав День батька. Завтра в Україні святкують День медичного працівника. Ці люди завжди недоотримували заслуженої подяки, а цього року вже всім має стати очевидно, на які жертви йдуть медики, при цьому не отримуючи взамін належної компенсації за свою працю. Давайте зробимо хоча б мінімум і не завтикаємо поздоровити їх з професійним святом 🚑
В продовження теми з Сінгапуром, сьогодні дивимось портфоліо напарника пана Чіна, з яким він декілька разів вигравав нагороду «креативна пара року» 🇸🇬

Sid Lim

https://sidlim.com/

Арт-директор, довгий період пан Лім провів у сінгапурському DDB. Потім ACD в уже знайомому вам BLKJ, а з цього року перейшов на старшого копіка в BBH, у тому ж таки Сінгапурі.

Почнемо з проекту, що буде зрозумілим більшості з нас лише візуально, і лиш обрані розберуть концептуальну задумку. Проект, що вчить дітей з Сінгапуру замовляти Хепі Міли китайською мовою 🤷‍♂️
https://sidlim.com/McChinese

Вчора ми з ваим дивились довгу історію про крутого тата. Сьогодні пропоную глянути ролик про не менш прекрасну маму. Душево, зі спробою пробити на сльози
https://sidlim.com/My-Mother

Ще один проект з претензією на емоції. Трошки менше конкретики, трошки більше абстракції й в рівній мірі присутня емпатія. Взагалі оператори телефонного зв’язку в усіх країнах намагаються бити в цю точку
https://sidlim.com/Take-your-time

Тільки но випадково натиснув ентер і ви побачили повідомлення без завершення. Виправляюсь і дописую ось ці от слова 🙃
Змінюємо Азію на Південну Америку й дивимось портфоліо креативщика з Бразилії 🇧🇷

Eduardo Doss

https://www.edudoss.com/

В рекламу пан Досс прийшов ще у 1995 році й перші десять років працював у локальних агенціях. У 2004 році перейшов до бразильського Ogilvy де й досі працює креативним директором.

Почнемо з проекту, в якому Едуардо та його команді вдалось використати складну VR-технологію для вирішення дуже простої проблеми – дитячий страх до уколів під час вакцинації. Прекрасний приклад того, як спрощення здатне приносити ефективний результат і статуентки фестивалів, включно з Cannes Lions
https://www.edudoss.com/#new-page-4

Далідивимось роботу на тему корупції. Останніми роками агенції з Бразилії роблять багато проектів на цю тему й більшість з них відмічають статуетками. В даному випадку креативщики розробили віртуального корупціонера, що зайняв восьме місце в списку Forbes. Основою для дійства стала AI технологія, тому люди отримали повноцінну можливість поспілкуватись з негідником та навіть побачити, як би той виглядав у реальному житті. Надання абсрактій темі корумції дуже зрозумілої візуалізації допомогло людям краще зрозуміти, що ця проблема дуже навіть реальна
https://www.edudoss.com/#new-page-5

Ну і звісно, коли в підбірці є розділ з радіо рекламою, не можна проходити повз. Два клієнти, по три і чотири ролики на кожного відповідно
https://www.edudoss.com/#rdio

З усіма своїми заслугами, пан Досс поки не відмічався в журі фестивалів D&AD та Cannes Lions. Думаю в найближчі роки ми побачимо його ім’я серед обраних креативщиків, що будуть вирішувати долі статуеток на гучних фестивалях креативності.
І тема, що заслуговує на окремий пост.

Cannes Lions вирішили не зраджувати традиціям та відкрили свій архів на період фестивалю. Цього року він проходить в супер урізаному форматі: без нагродо і лише з онлайн лекціями, але відкритий архів – це чудовий варіант вкладення всього свого вільного часу на найближчий місяць (чи скільки б він не лишався відкритим)

https://www.lovethework.com/

Окрім вкладки All campaigns дууууже реклмендую Classic
https://www.lovethework.com/classic

Ось вам приклад: реклама Volvo родом з 1971 року
https://www.lovethework.com/classic/now-thats-hardtop-86
Потім згадайте цьогорічну вежу для лончу серії вантажівок цього ж бренду
https://youtu.be/0F2GrIuSgZ8

Не провтикайте можливість інтенсивніше навантажувати свою надивленість, доки за це не беруть 3к Євро на рік з людини 😉

Завдання із зірочкою: читайте описи проектів, допоможе якісніше підготуватись до подачі власної роботи на фестиваль.
Також відкритий архів дає можливість бачити всі кредітси. Звертайте увагу на імена, клікайте на них, відсікайте, до яких ще проектів приклала руку ця людина.

Пам’ятайте, що все передивитись неможливо. Дуже рекомендую зосередитись на бронзових статуетках. Гран-прі та золото потім не так складно загуглити та знайти на ютубі, а ось бронза пролітає повз більшості креативщиків, хоча проекти з такою відміткою є прекрасним матеріалом для вивчення.

Коли настане момент перенасичення роликами та кейсами, переключайтесь на вкладку Talks, там можна знайти прекрасні виступи рок-зірок рекламного світу. Почати можете хоча б з минулорічного виступу пана Річарда Бріма
https://www.lovethework.com/talks/344?text=richard+brim&type=talk&year_from=2001&year_to=2019

Серіали та смішні нарізочки на ютубчику почекають. Двері архіву закриються неочікувано швидко, будете потім шкодувати 😓
2024/09/22 01:37:23
Back to Top
HTML Embed Code: