Telegram Web Link
У Reuters вийшов матеріал про те, що росіяни відновлюють свої НПЗ після дроно-санкції. Найактивніше намагаються підняти Рязанський і Куйбишевський НПЗ. На Рязанському повернули в експлуатацію установки CDU-4 і CDU-6. На Куйбишевському – CDU-4, CDU-5, CDU-6.

Самі росіяни кажуть, що відновили третину від попередньої потужності. Але загалом у режимі аварійного простою зараз майже 10% сумарної потужності російських НПЗ.

Ну і так, до слова, тиждень тому той самий Reuters писав про те, що росіяни просять паливної допомоги в Білорусі і Казахстану. У Казахстану просили зарезервувати 100 тис тон бензину, якщо в самих не вистачатиме. Але це просто запит був такий. Насправді Казахстан подовжив обмеження на експорт палива до кінця року. Ну а Білорусь, звісно, погодилася врятувати потопаючого друга і допомогти бензином, якщо що.

Насправді, росія навряд дійде до паливного дефіциту. Але експорту зараз уже не буде. Усі запаси використовуватимуть самі. Ну і плюс, увесь той двіж, що зараз відбувається в Орську і не тільки, працює нам на руку не лише в контексті підняття настрою. Там через потопи призупинили завод Орскнефтеоргсинтез. Тому відновлюватися росіяни будуть, але та ситуація, яка є зараз, не така вже й перспективна. Для них, звісно.
#прорусню
А поки всі радіють сходу сонечка у Джанкої, хочу нагадати про масштабні паводки у РФ.

Є погана новина: хоч ситуація досі складна, але, потоптавшись по Орську та Оренбургу, вода почала потроху спадати, проте є і хороша – рівень води почав зростати в Курганській області. Там оголосили режим НС регіонального масштабу.

Ріка зносить мости та затопила все навкруги. Кажуть, що в області евакуювали десь 13 тисяч росіян. В Кургані кожні дві години спрацьовують сирени, а влада закликає виїздити або запастися місячним запасом води і жити на даху, як Карлсон.

В принципі, цікаво подивитись, як вони будинками косплеять чи то «зуби дракона», чи то прапор своєї ж області, бігають-суєтяться, скирдують мішки з піском на місці дамби, яку миші з’їли та витрачають пальне і час пілота, щоб покружляти попів на гелікоптері.

Але цікавіше, що в Кургані два важливі підприємства ВПК: єдиний на всю страну огромную Курганмашзавод, що виробляє бронетехніку та Курганприбор, що виробляє компоненти для ракет та підривачі для різної артилерії. Обидва - під санкціями. До речі, привіт тим, хто в соцмережах вже радісно втопив Курганмашзавод і зовсім забув про Курганприбор.

Наразі рівень річки Тобол у Кургані піднявся вже до 883 см. Це вже рівень «опасного явления», втім, щоб хоча б трохи підтопило підприємства оборонки, треба ще більше. Схожі повені там вже бували. У 1994 вода піднялась вище відмітки 10 метрів. Але цього все ще недостатньо, щоб оборонка попливла. Бо з того часу, дамбу реконструювали так, щоб вона витримувала ці 10 метрів.

Втім, все ще може бути, що туди навідаються гризуни бюджетів з дамби в Орську чи рясний дощик піде. Ну а поки що топить простих смертних, а на них, як ми знаємо, всім пофіг. Тож робимо ставки на те, чи справдиться прогноз місцевого губернатора про «колоссальный объем воды», частину якої «підступно налив Казахстан» (не жарт, там справді звинувачують казахів). А далі естафету приймає Тюменська область.

Натє вам прапор Курганської області.
#прорусню
Про торгівлю між Китаєм і росією

А точніше про перебої з нею. У Bloomberg з’явилася аналітика, де чітко видно, куди котиться експорт з Китаю до росії. А котиться він вниз. Упав вперше з 2022 року. Тепер він на 16% нижчий. Ці дані взяли з китайської митниці.

Минулого року товарообіг між росією та Китаєм був близько 240 млрд доларів. Це завдяки тому, що Китай імпортував російську нафту та експортував туди свої машини та електроніку.

Китай, звісно, всіма руками за те, щоб допомагати росії обходити санкції. Але ось після вторинних санкцій спостерігаємо наслідки. Не можна сказати, що в росіян пропало всьо, але порушення все ж є. Тому вони вже почали нити і бігати по зустрічах з китайцями.

Ось минулого тижня в Лаврова і Ван І з китайського МЗС була зустріч. Домовилися разом протидіяти Штатам і їхнім союзникам. Ну бо зійшлися на тому, що санкції проти Китаю і росії односторонні і, звісно, несправедливі.

Майже в той самий час у Китаї була Джанет Йеллен з Мінфіну США. Розповідала китайцям про наслідки співробітництва з росією. Говорила в основному про санкції для банків та експортерів. Особливо тих, які передають росіянам технології. І якраз до цього Ентоні Блінкен говорив про те, що росіяни отримують від китайців мікроелектроніку.

Повернемося ще трохи назад. Пару тижнів тому Байден говорив телефоном з Сі. Розповідав, власне, те саме. Те, що китайський експорт це пряма підтримка російського ВПК.

Тому це скорочення експорту цілком очевидне і зрозуміле. Китайці зараз метушаться між двох сторін. Ну як завжди, в принципі. Але зараз тиск став сильнішим, тому бігати туди-сюди вже складніше. Судячи з новин, у найближчі пару тижнів до китайців планують завітати і путін, і Блінкен. Перший, очевидно, буде просити про повернення попередніх обсягів торгівлі. Ну а Блінкен навпаки буде погрожувати санкціями і знову пояснювати, чому не потрібно торгувати з росією. Є вірогідність, що далі буде тільки цікавіше.
#прокитай #прорусню
Воно боїться ©
Що зараз відбувається у Штатах?

Якщо хтось раптом трохи забувся (хехе), там досі вирішують питання пакету допомоги. Вирішують його вже дуже давно. І в результаті цей пакет просто завис десь у постійних обговореннях. Крутили цей пакет, як могли. Найбільш болючим у ньому було питання кордону, звісно. Сенатори хотіли, щоб ухвалили їхній варіант, а республіканці в Палаті взагалі нічого не хотіли. Пропонували то зробити окремі пакети по всіх країнах, то залишити лише військову допомогу, без гуманітарної.

Позиція Джонсона поставила його самого в не дуже гару позу. Палата повернулася з чергових канікул і знову почала мусолити той пакет. І вчора Джонсон нарешті представив свій план. Він нормально так перевзувся. Почав розповідати, що ця допомога критично важлива і її все ж треба ухвалити, "персональний ризик" і все таке.

Щодо допомоги. Загальна сума допомоги – 61 млрд доларів. З основного. 13,8 млрд доларів – на нові системи озброєння за програмою Ukraine Security Assistance Initiative. У грант на зброю за програмою Foreign Military Financing пішло 1,6 млрд. 13,4 млрд – на ремонт і заміну озброєння. Був також пункт про те, що нам можуть передати ATACMS. У кредитах іде 7,85 млрд доларів економічної допомоги. Але там у кінці цього року можуть списати 50% заборгованості, а з 1 січня 2026 – 100%. Ну і ще там прописано те, що стосується поповнення запасів американців.

До Байдена та його адміністрації теж є вимоги. Якщо цей пакет все ж ухвалять, вони мають дати Конгресу звіт про всю допомогу від 24 лютого 2022. І пояснити, як розподілення допомоги контролюється. І плюс адміністрація Байдена має представити свою стратегію допомоги. У ній вони мають розписати, що куди піде і навіщо.

Коротше кажучи, Джонсон сам заганяв себе в яму постійним перекрученням цього пакету. Прибрати Джонсона вже хочуть з обох сторін. Марджорі Тейлор Грін, наприклад. Ультраправа республіканка, що вірить у теорії змови. Голосувала як проти законопроєктів про допомогу, так і проти санкцій для росії. Тепер хоче голосувати за відставку Джонсона.

І не вона одна хоче. Ті, хто за прийняття цих законопроєктів, теж були б раді його прибрати. У Джонсона насправді є всі шанси ще трохи посидіти. Принаймні до суботи, бо на неї планують голосування. А потім подивимось. Голосуватимуть, скоріше за все, за стандартною процедурою. Спочатку Палата, потім Сенат, потім підпис Байдена. Ну це якщо ніхто знову на канікули не піде.
#шуецькийаналіз
А ми проголосуємо вже зараз.
На цей раз допомогу від США проголосують?
Anonymous Poll
49%
Так
13%
Ні
22%
Це було вже
17%
Я подивитись результат
ШТО? Там плаский штопор на відео, літак некерований, куди він його уводив? У країну розових понєй? Яке орейро.

Ну а так звісно бажаю здоровʼя всім загиблим за наноросію.
Верим. Твердо и чётко!
Предположительно 🤷‍♀️
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Ну і до хороших новин.

Про кастрацію російської банківської системи у розрізі платежів.

Частина перша. Про Китай та платежі.
З Китаю повідомляють про фактичне припинення великих платежів з російських банків до китайських. За ініціативою китайців (ну як за ініціативою, через страх люлєй, але про це пізніше). Платежі стоплять саме в юанях, в тому і новина, бо в доларах і раніше були проблеми. Кількість підтверджень вже така, що пішли зриви контрактів і можна казати, що проблема системна. Відмова в проведенні платежів розповзається зверху вниз по китайській фінсистемі і вже стосується не тільки банків, а і фінкомпаній.

Тобто російська ООО «Копита і рога» не може заплатити «Шаньчжень Сунь-Винь Індастріз» за поставку чипів та двигунів по-простому — через банк, як було раніше. І з прокладкою фінкою не дуже може. Причому платіж може стопнутися навіть у випадку якщо російський контрагент не під санкціями. Звісно, платіж ще можливий, якщо застосувати танок, бубен, пікень, червень і таку-то криптомать зі стейблкоїнами. Але, оскільки у рф виростили цілий прошарок компаній, які завозять комплектуху (бо їм не страшні санкції, вони кожен день нові), розмір таких компаній не дуже дозволяє вирішувати такого рівня проблеми з платежами.

Наскільки це критично для рф, ми зможемо побачити через квартал (а може через пів року) по результатах компаній контрабандистів, їх прокладок та по випуску відповідної продукції. Особливим маркером буде виробництво фпв-дронів, бо там обсяги великі, а запас комлектухи — не дуже.

Це все результат підписаного Байденом указу про застосування вторинних санкцій для банків по всьому світу за перекази у будь-яких валютах, якщо ці перекази допомагають російському ВПК. Що НАРЕШТІ, на третьому році війни, відкрило уряду США страшну таємницю, що санкції на посередників не встигають за здатністю рф створювати нових посередників, як в Китаї, ЄС, Казахстані, Туреччині, так і, найголовніше, в самій рф, сказати складно. Може, це була роз’яснювальна робота Національного банку з профільними колегами в США. Може, кілометрові листи зі списками посередників ВПК рф від українських спецслужб напряму до Держдепу та американських спецслужб. Може, санкційна діяльність України, як наочний приклад, що санкційні координатори США та ЄС просто не здатні перетравити нічого. Може, просто осяяння чи музикою навіяло трохи. Не знаю.

Однак, результат є. Банк ані в Туреччині, ані в Китаї, ані навіть у рф швидко не створити. Перекидатися стейблкоїнами через двох посередників чи схлопувати вхід\вихід рф\Китай (додай всередині Дубай або Туреччина) справа не проста. І дорога. Фінкомпанії зі здатністю проводити платежі в різних юрисдикціях по-різному працюють, але там де фінки можуть робити переводи, також є і неслаба регуляція. І відповідно також не так просто відкривати кожен день нову.

Це перемога? Не зовсім. Це чутливий удар. Далі все буде залежати від політичної волі Китаю. Механізм вирішити всі ці проблеми на самому верху у Компартії є. Створюєш окремий банк, ізольований від всього, він працює з банками контрагентами в рф чи Ірані. Далі всі, хто бажає працювати на ринок рф, будуть робити це через цей банк. Банк звісно за пів року отримає санкції, але проблемою це не буде, бо працювати воно буде виключно у юанях. А де там ті юані брати будуть росіяни — Китаю пофіг.

Піде на це Китай чи ні, я сказати вам не можу. Може і не піде. А може і піде, бо російська нафта все одно потрібна, а з Іраном схожу проблему також вирішили системно, хоча і не так. Крім того, рф, звісно, напрацює якийсь механізм обходу через крипту або ще як, але це буде складніше, довше і дорожче.
Однак, я дуже сподіваюсь, що найближчим часом ми побачимо наслідки у постачанні комплектухи до рф і розповсюдження цих проблем з платіжками на Центральну Азію.
Частина друга. Європа та принциповість.
Попри знищення Реєстру міжнародних спонсорів війни і на цьому треку є хороші новини. Тут звісно про потужні та принципові європейські банки. На даному етапі Райффайзен та Юнікредит. Про принциповість це, звісно, сарказм. Кожен з цих банків отримає від Європейського Центробанку (загальноєвропейський регулятор, аналог нашого НБУ) індикатив з згортання роботи в рф. Райф вже заявив, що індикатив ЄЦБ значно перевищує показники скорочення, як запланував собі сам Райф. Бо насправді Райф запланував не скорочення, а розвиток в рф, відповідно, будь-що запропоноване ЄЦБ Райфу не сподобається. Реакція Юнікредита поки що невідома. Не думаю, що вони зрадіють.

Вимоги ЄЦБ не критичні навіть для російських дочок. Треба скоротити на 65% кредитний портфель та транскордонні платежі в та з рф. Виконання цих індикативів (і думка про можливе збільшення тих індикативів) робить російські дочки не дуже цінними активами для Райфу та Юнікредиту. В результаті банківські групи будуть більш схильні такі російські дочки продати, а не тільки розповідати, що вони їх продадуть. На виході росіяни, звісно, виграють австрійців та італійців у всі місця, банк упадуть кадирівцям з опціоном на викуп, і дисконт буде аховий, але це вже не наші проблеми.

Це перемога? Безумовно, причому перемога остаточна, хоча і неповна. Неповна, бо є ще один банк, не всіх друзів путіна в ЄС ми перерахували цього разу. Але про той банк буде наступним разом дещо пізніше. Ще, так би мовити, не час.
А остаточна, бо тиснути у відповідь австріякам та італійцям на ЄЦБ не вийде. Воно так не працює. А тиснути на нас вже пізно, Україна свою справу вже зробила. Хоча, думаю, прильоту можна чекати, навколо Райфу ту Австрію і будували.
За цей результат кому казати «дякую» відомо. Це повністю заслуга Нацбанку України, який за два роки змінив позицію ЄЦБ на більш проукраїнську. Мої вітання голові НБУ Андрію Пишному, тим більш мене сьогодні зранку просили ті вітання передати.

Я ще памʼятаю, як від початку ЄЦБ був рішучий, як звичайна європейська бюрократія. І на наш тиск на Райф у 22-му всі ржали та крутили пальцями біля скроні. А тепер, ти бач, цілий індикатив ЄЦБ вліпив. Отета еволюція від інфузорії до мегалодона! І треба ж розуміти, що відмова від виконання індикативів призведе до штрафів від ЄЦБ до банків. А це проблема, бо і для репутації не дуже, і після штрафів далі все одно буде атата. Тому, скоріш за все, розуміючи, що все одно задавлять, Райф та Юнікредит нарешті почнуть продавати російські дочки, а не маневрувати та тиснути на цю погану Україну. Це одна шпарина з доступом рф до західних систем зачиняється.

Все це довго, якимось титанічним трудом, але ось так побудований світ. Легко не буде.
Такі от новини. Сподіваюсь, гарні.
Гарної п’ятниці всім, хто може її гарно провести, і честь всім, у кого такої можливості не буде.
До скорих зустрічей!
Ну шо ви, шановні свідки деескалації? Сьогодні вночі була масштабна атака українських БПЛА на рф.

Попри відоси, та некоретні новини, серед усіх інших цілей, ми побачили ураження двох нафтобаз - Нефтіки та «Кардимово» Лукойла. Це саме нафтобази. І це не дуже великі нафтобази. І це не НПЗ і не нафтобази НПЗ. В Кардимово є НПЗ, але він специфічний і дуже-дуже маленький. І цілилися не в нього, в каменти закину карту, стане зрозуміло.

Але у Смоленській області загалом і нема достойних НПЗ, які б мало сенс поцілювати.

Відповідно адепти слабкого зеленіума можуть сказати, що Саліван і Байден прогнули його і мораторій на атаки НПЗ існує.

А фанати Зеленого Гетьмана, який веде нас у смертний бій, можуть вважати що удари по нафтовим обʼєктам продовжуються попри все. Просто поряд зі Смоленськом не було чогось веселішого.
Як міжнародний день китайської мови обійдеться без довгочиту українською? Ніяк.

Поговоримо про те, що означає крах Китаю.

Справи приблизно
такі.

#прокитай
⚡️В Конгресі США проголосували за допомогу Україні.

Не пройшло і року
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Цікаво, що цього разу димить у Севастополі 🤔
Про ситуація з банками в Китаї. Вже росіяни всі форуми засрали і мені тут в каменти написали, тому вже можно і пояснити.

Державний Департамент США з подивом дізнався, що прої(закреслено) забув включити до санкційного списку філіал російського ВТБ в Шанхаї. Який і без СВІФТа лупить переводи в рф. Там все одно затримки бо черги і кількість бажаючих велика. Але станом на зараз все більш-менш норм працює, на відміну від інших банків. 5-6 днів і оплата проходить(в суто китайському банку, в більшості з них, ти чекаеш до 15 днів і потім може влетіти відмова).

Звісно ВТБ Шанхай на санкції пофіг, бо фактично він існує в умовах коли вони введені(хоча вони не введені). Тим не менш. Тепер треба внести до санкцій ВТБ Шанхай, а далі вже лякати китайські фінкомпанії та банки співробітництвом з ВТБ Шанхай. Буде результат.

Окрім того відкрию Держдепу ще одну воєнну таємницю - в Китаї у ВТБ є не тільки філіал в Шанхаї, а і представництво філіалу в Пекіні. І прямо зараз відкривають інші представництва по всьому Китаю.

Давай, тітка Джанет, вʼїби цих почвар.
Ізраїль отримав(ну майже) свій Азов. Яка бліать іронія.

Axios кажуть про можливість накладення санкцій США на батальон ЦАХАЛ «Нецах Ієхуда». Ще раз. Не на парамілітарне угрупування, не на громадську організацію чи політпартію. На штатний батальон сухопутки Ізраїлю.

Бат «Нецах Ієхуда» колись складався з ортодоксів та поселенців. Це було зроблено, щоб ортодокси могли служити і все одно виконувати більшість своїх релігіозних процедур. Які в них дуже складні.

Зараз суто ортодоксів в баті меншість скоріше, а більше вже людей з «Молоді холмів». Це така назва для ПРАВОЕКСТРЕМІСТСЬКИХ груп поселенців, також віруючих. Це не я так їх називаю. Це лідери ізраїльских партій їх так звуть.

Та хулі там, свого часу Шабак(ізраїльске СБУ) рекомендувала визнати цей двіж терористичним. І ЦАХАЛ просив.

Але якось не склалося, і ось тепер вони рейданули собі бат в ЦАХАЛ. Ну і під час останньої заварухи норм так подвіжували. Аж до санкцій. Хоча будемо чесними США цей бат і поселенці муляли вже давно. І тому «Нецах Ієгуда» свого часу зі скандалом виводили з Західного берегу.

З полоненими поселенці, які також надивилися всякого за своє життя, не дуже, скажімо так, лагідно поводилися.

Але хард тайм і модерн солюшнз змусили використати бат під час нещодавної операції. А бат відповідно і очікувано розгорнувся на всю ветхозаветну міць.

Нетаньагу вже сказав що санкції до окремого бату це якийсь ідіотизм. У відповідь по ньому і бату вгатили ізраїльскі ліві.

Ох тут був у мене жарт про заяви деяких послів, але помовчу, помовчу.
Тренінг «Як першоходу заходити в Гудвайн?» для працівників правоохоронних органів і прочіх рєшал.

Після входу в Гудвайн треба привітатися. Бажано в форматі «Мир цьому закладу» або «Доброго здоровʼя людям». Руку краще нікому не жати, бо ви не знаєте з ким вас в Гудвайн занесло.

Вам під ноги можуть кинути незайнятий стіл, щоб перевірити первохода. Не варто його так просто займати. Ви не знаєте хто цей стіл бронював до вас. Загалом по гудвайновским понятіям вам треба кинутий під ноги стіл проігнорувати.

Після того як вам видадуть свій стіл, треба спитати хто сьогодні по Гудвайну старший. Ні в якому разі не намагайтесь сказати, що ви самий старший, сокамерники по Гудвайну через фейсбук швидко вас вирахують. В результаті вас можуть опустити у званні чи навіть звільнити.

Якщо в Гудвайні вам за сусідним століком попався досвічений гудвайнік(і ви не підняти с пола заброньований іншим стіл) він може загадати вам гудвайнівську загадку.

Наприклад:

Є два століка в Гудвайні. З одного тобі кажуть «Ти не уявляєш хто ми!», з іншого кажуть «Да ти хоч уявляєш собі хто ми такі». За чий стіл сядеш, куди мать посадиш?

Правильна відповідь:
«Сам постою, матері замовлення з собою заберу».

Виконання цих простих правил вбереже вас в Гудвайні від проблем.
В Расчлєнінградє знову тогойт.

Колишній вагнеровець вбив та розчленував жительку пітера. І склав у два чемодани. Один з них чи то викинув, чи то загубив перед власним домом. Інший зберігав у себе вдома. Де чемодан і знайшли разом з вбивцею копи.

По іншій версії перший чемодан він викинув з вікна, коли копи вже ломилися до нього в хату.

Тіп мотав 12 років в Удмуртії, але потім вступив до поварьонка, вижив півроку і відвалив на волю.

Мотив вбивства поки не повідомляли.
2024/11/16 10:24:05
Back to Top
HTML Embed Code: