Telegram Web Link
#приїхав красивенний Домонтович від Vivat, з розділами, які раніше не публікувалися і знайшлися в архіві.

Це законно взагалі - видавати такі красиві книжки? 😍
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Дивна реклама вийшла у Якабу з Укрпоштою 🤔

Що вони цим роликом хотіли сказати?

Це якась рольова гра у ЛГБТ-парі? 👀
Там книгарня Сенс запустила масштабний збір - збирає аж 7 мільйонів на ППО.

Серед донейторів розігруватимуть різні лоти, зокрема 50 сертифікатів на 1000 грн на покупки книжок в Сенсі 🔥🔥🔥

Треба задонейтити лише від 100 грн, щоб взяти участь.

Банка ось

Деталі отут
Forwarded from cynical_publisher
Чоловіки читають книги, написані чоловіками, а жінки — написані і чоловіками, і жінками.

Оргкомітет британської нагороди The Women’s Prize повторив своє дослідження щодо читацьких вподобань авдиторії.

У 2022 оргкомітет опирався на вибіркове дослідження The Authority Gap Мері Енн Сіґарт, згідно з результатами якого жінки читали книги, написані чоловіками і жінками, у приблизно рівній пропорції — 50% на 50%; а от чоловіки читали 80% книг, написаних чоловіками, і лише 20%, написаних жінками.

Нинішній формат дослідження для мене цікавіший та авторитетніший, бо він створений на базі даних 54'000 покупок книжок у 2023 (дані аналітиків Nielsen BookData). Методологія нова, а результати дослідження ті самі: жінки купують книги, написані і чоловіками, і жінками (у майже рівній пропорції), чоловіки концентруються на книгах, написаних чоловіками.

Наприклад, у 2023 покупцями книжок ТОП20 чоловіків-авторів Британії (худліт і нонфікшн) були 56% чоловіків і 44% жінок.

А от покупчинями книжок ТОП20 жінок-авторок були жінки (понад 80%). Решта книг, які купували чоловіки (менше 20% від усіх), переважно були написані класичними авторками, як-от Аґатою Крісті чи Гарпер Лі.

До слова, Гарпер Лі — єдина зіркова жінка-авторка, чия авдиторія у 2023 була переважно чоловічою.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Мені настільки зайшов "Великий страх у горах" Шарля Фердинанда Рамю, що зібрала позачергове засідання книжкового клубу на Позняках, щоб обговорити цю книжку.

І нарешті багатьом зайшло: середня оцінка вийшла 4 (по п'ятибальній системі). Не зайшло, по суті, лише двом людям, більшість були в захваті.

А ще цього разу на клубі з нами була Світлана, редакторка видавництва "Ще одну сторінку", яка випадково натрапила на цього автора і вирішила його видати. Це допомогло зрозуміти книжку трохи глибше.

Загалом помітила, що книжкові клуби - небезпечна штука. З'являється фізична потреба обговорити все прочитане, без цього вже ніби чогось не вистачає 😁

Якщо пропустили, мій відгук на "Великий страх у горах" був тут. А якщо ще не читали - беріть читайте, це чисте мистецтво ❤️
А приходьте в неділю у київську книгарню Vivat на Сагайдачного, можна разом з дітьми та підлітками (або без них). Там гратимуть у настільну гру «Супер! Герой!».

Завданням буде зануритися у світ супергероїв, де ви впізнаєте «геройські» архетипи й сюжети, відомі вам ще з казок, книг або фільмів.

Неділя, 30 червня
Книгарня Vivat,
вул. Сагайдачного, 8


Не бійтеся, що не знаєте щось про певного героя, це не квіз, і ерудиція тут не особливо потрібна. В грі ВИ і є цим героєм. Стикаючись із типовими ситуаціями й атрибутами з різноманітних творів, ви створите власну «героїчну»історію. І водночас – «розкладете по поличках» образ героя: як і з яких компонентів він формується в культурі.

Увага!

Треба зареєструватися за оцим лінком, і в суботу вам прийде запрошення в SMS-повідомленні з вашим часом проведення гри!

пост #направахреклами
Зробила дещо таке, від чого захоплює дух - звільнилася з останнього проекту, який у мене лишався окрім каналу, з фонду "Голоси дітей".

Довго зважувалася, бо засновники фонду (Олена Розвадовська та Азад Сафаров) - найкращі люди евер, і працювати з ними було одне задоволення. Але канал забирав стільки часу, що я почала не вигрібати все одночасно. Треба було розставляти пріоритети, і я обрала.

Маю стільки ідей та планів з розвитку каналу, по книжкових клубах та офлайн-заходах, розіграшах, мерчу, контенту, новим форматам, що вирішила сконцентруватися на Книгочитуні.

А ще хочу встигати робити трошки більше інтерв'ю з видавцями для "Сенсора". І маю кілька ідей щодо написання другої книжки (можливо, навіть у співавторстві з чоловіком) 🫢

Можу помилятися, але здається, це перший випадок, коли український книжковий блог так монетизується, що це дозволяє з нього жити, і ще й платити податки та донейтити. Трохи (не трохи) страшно робити на нього 100%-ву ставку, але водночас шалено цікаво розвивати власний проект і займатися тим, що любиш.

Дякую, що толерантно ставитеся до реклами, і що лишаєтеся, коментуєте, читаєте і ходите на клуби. Далі тут буде ще драйвовіше :)
Раптом почала читати "Вбивайте усвідомлено", дуже заходить ☺️
Гендиректор "Ранку" Віктор Круглов написав колонку для Forbes про те, чому книгарням потрібне відшкодування від держави за оренду.

Закон про відшкодування оренди прийняли, але він працюватиме лише після війни, а Віктор вважає, що треба вже.

Отут вся колонка з аргументами й цифрами, але обговорити хочу те, що на скріні.

Зокрема - а чому б справді регіональним книгарням не окуповуватися за рахунок кави з тістечками? Чим це погано? В Києві цей механізм вже обкатали, рентабельність кави й тістечок справді краща, ніж книжок.

Так чому б це не взяти на озброєння в регіонах і не відкривати книгарні-кав'ярні, щоб це допомагало окуповуватися? Кав'ярні й ресторани в регіонах же існують, отже вони окуповуються. Лишається додати туди книжок, і питання з кількістю книгарень можна буде закрити, причому без дотацій держави.

Чому так не роблять?

Про всяк випадок: я не кажу про те, щоб держава відшкодовувала оренду ресторанам, які поставлять у себе стійку з книжками. Ні! Я про те, щоб взагалі не брати грошей у держави, а натомість окуповувати книгарню іншими, більш рентабельними і популярними товарами.
На фестивалі “Книжкова країна” цьогоріч була локація, від якої моя дитина не відлипала - це куточок, де розмальовували подушки, створюючи казкових героїв. Її організував дитячий проєкт “Містер Подушка”, тому коли вони написали мені про співпрацю, зраділа )

Містер Подушка – це головний герой серії дитячих книг. Вже вийшли дві книги: “Містер Подушка та зірки” та “Містер Подушка та кит Ґудзичок”. Скоро вийде ще третя - про нові пригоди героя.

Кожна книжка – це окремий епізод із життя Містера Подушки, який знайомить дітей із різноманіттям навколишнього світу. Кожна пригода вчить дітей допитливості, винахідливості та дружбі. Книги закінчуються повчальним фіналом, який наштовхує на цікаві роздуми та обговорення з батьками.

Містера Подушку написала та проілюструвала театральна художниця Дарія Біла. Основний посил в тому, щоб кожна дитина за будь-яких обставин мала свій осередок спокою та безумовної дружби ❤️Саме такий настрій створюється цією серією книжок. Містер Подушка не просто книжковий герой – це друг для кожної дитини.

На сайті проекту можна купити не тільки книжки, а й тематичні розмальовки та наліпки. Подивіться ось тут: https://misterpodushka.com/shop/

Це книжки-картонки, міцні та з великими ілюстраціями, тексту небагато - тому можна читати з найменшого віку. А розмальовки - вже трохи для старшеньких.

пост #направахреклами
Українська компанія Genesis запускає видавництво, яке видаватиме світові бізнес-книжки українською мовою. Називається Genesis press.

Не дуже зрозуміла, що значить "заробляти на цьому ми не будемо, але опосередковано будемо" 😀

А ще в списку є книжки, які вже видані українською, але то таке. Загалом хороше починання, треба більше видавництв, особливо таких, у яких є гроші. А у цих є )
Зазирніть у розділ з передзамовленнями на сайті РМ - там багато цікавих новинок (зокрема, фентезі), на частину яких скоро зникне знижка, бо книжки приїдуть з друку. Наприклад, що там зараз є:

1) "Леді з Ґрейс-Адью та інші історії" Сюзанни Кларк - збірка фентезійних оповідань про самозакоханого священника в добу Регентства, лікаря-єврея у XVIII столітті та багатьох інших колоритних героїв.

2) "Мусаї. Книга 1. Пісня вічних дощів" Е.Дж. Меллов - темне, ліричне та романтичне фентезі про трьох чарівниць, які допомагають Королю Злодіїв;

3) "Ці плутані зв'язки" Лексі Раян - янг едалт фентезі, з любовними трикутниками. Новий сексуальний погляд на фейрі. Це продовження дилогії «Ці порожні обітниці»;

4) "Ніколи" Кен Фоллетт - епічний роман, надзвичайний трилер про героїнь і лиходіїв, фальшивих пророків і справжніх воїнів, поміркованих політиків і революціонерів-опортуністів.

5) "Диво-жінка. Історія: Амазонки" Келлі Сью Деконнік. Комікс про історію амазонок і Диво-жінки, несподівана альтернативна версія, яка оберне все, що ви вважали правдою, догори дриґом!

Усі поточні передзамовлення РМ зі знижкою в 20% можна побачити за оцим лінком.

пост #направахреклами
Життя в око потрапило 🥺

(Це з "Вбивайте усвідомлено")
В суботу, 20 липня, буде третя зустріч мого книжкового клубу в Сенсі на Хрещатику.

Пріоритет для тих, хто був на попередніх клубах, тому маю лише 4 місця.

Давайте так: щоб без оцих всіх гугл-форм - просто перші 4 людини, які напишуть в коментарях, що хотіли б прийти, отримають запрошення на клуб.

Субота, 20 липня
12:00
Сенс на Хрещатику (Хрещатик, 34).


Читаємо "Жанну батальойнерку" Ґео Шкурупія.
2024/06/28 09:26:25
Back to Top
HTML Embed Code: