Telegram Web Link
Отакі новини зранку. Жадан тепер військовий
"Жовтоликій" Ребекки Кван ми у Позняківському книжковому клубі вчора поставили, в середньому, десь 3,7. Це одна з найвищих оцінок на цьому клубі за весь час його існування 😀 Зайшло не всім, але обговорити в ній точно є що )

У липні обрали читати "Фанатку" Христини Морозової. А в серпні, скоріше за все, новий роман Чеха.

Був ще варіант читати "Маяк" Віталія Дуленка, але то вже на потім.

Дуже радує, коли українські автори стільки всього пишуть заманливого, що аж очі розбігаються, що взяти на клуб 🙂

І дякую за гостинність Книгарні Є на Драгоманова 🥰
У Vivat якийсь час не планують робити акцій і знижок, навіть на передпродажі. Але ніхто не заважає купувати книжки і без них. Зокрема - електронні 🙂

Ось 4 варіанти, що почитати в електронці, для тих, хто любить історію:

1) Сергій Громенко "Чому Україна виграє?".
Чому Москва вірила у свій блискавичний успіх на полі бою? Яке значення має Україна для Путіна особисто та Росії в цілому? Звідки взялися міфи про «ісконно русскій» Крим та «один народ»? Чим закінчиться війна і яке майбутнє чекає на Росію та Україну? Про це у книжці історика Сергія Громенка «Чому Україна виграє».

2) «Як українці зруйнували імперію зла» Олександра Зінченка
Це унікальна книжка-дослідження зі спогадами учасників і свідків здобуття Україною незалежності, а також донедавна секретні документи ЦРУ і КГБ. Для всіх, хто хоче більше знати про Україну.

3) «Українська мова. Подорож із Бад Емса до Страсбурга» Орисі Демської.
На презентації авторку якось попросили описати одним словом історію української мови, на що пані Орися відповіла: «Однозначно — переможна». У книжці можна дізнатись, як саме наша мова вижила.

4) Едуард Андрющенко "Архіви КГБ"
Про зірваний шлюб нащадків Лесі Українки та Івана Франка, про те, що дружина Володимира Сосюри — агентка спецслужб, про Сергія Параджанова і Джона Стейнбека. Ця книжка допоможе зрозуміти складне й повне протиріч життя українців в умовах радянського тоталітаризму.

Електронні книжки Vivat можна обрати на сайті і купити на Гугл-букс. Ось лінк на всі книжки: https://vivat.com.ua/elektronni-knyhy/

пост #направахреклами
Нарешті маю офіційну афішу і можу запустити реєстрацію на Книжковий крокодил 🥰 Ось лінк на максимально коротку гугл-форму, яку треба заповнити.

Що це буде?
Отже, наступного понеділка, 10 червня, о 19:00 зустрічаємося в саду на ВДНГ і максимально весело проводимо час, граючи в Книжковий крокодил.

Я заздалегідь підготую назви найбільш відомих сучасних книжок. А далі буде таке:

- Ділимося на дві команди;
- Хтось з команди показує назву книжки, інші - вгадують.

Я вже в таке колись грала на блогерській зустрічі у Vivat, це було максимально весело, тож давно хотіла повторити.

Якщо вам здається, що ви не знаєте книжок - це нормально, так всім здається ) Я обиратиму такі, які максимально на слуху, і які можна буде вгадати інтуїтивно. І так само можна буде показати - навіть не знаючи, про що книжка.

Коротше, приходьте, обіцяю, що вам сподобається. Але зареєструйтеся, будь ласка, щоб ми розуміли, скільки треба стільців.

Понеділок, 10 червня
19:00
ВДНГ, проспект академіка Глушкова 1
Сад Kitchen&Garden
(він є на гугл-картах, варто орієнтуватися по них).

P.S. Так, це одночасно з презентацією "Катананхе" Софії Андрухович, але раптом ви туди не йдете )
А бачили, яка книжка з фішечкою раптом вийшла у Книголаві? Друкарня дуже поспішала до Арсеналу і забула надрукувати на обкладинці головне слово назви. Тепер замість "Вбивайте усвідомлено" вийшло просто "усвідомлено" 😀

Кажуть, що скоро надрукують правильну версію, але мені здається, що саме в цій є свій особливий прикол )

В цілому це історія про адвоката у кримінальних справах, який сходив на тренінг з усвідомленості, дуже пройнявся цією ідеєю, і вбив свого клієнта за усіма правилами усвідомленості. А потім за ними ж намагається розрулити цей злочин. Книжка з чорним гумором і сатирою, дуже хочу її прочитати!

Друга новинка - про те, як саме, за скільки і якими методами створюються блокбастери. Люблю таке, бо це великою мірою про маркетинг, а мені завжди таке цікаво.

#приїхало
Який хороший топ продажів! Майже всі - українських авторів
Жадан розповів Лівому берегу, що для виступу в Палаці спорту він вже писав заяву на відпустку з армії.

А ще - що мобілізувалося відразу троє людей з гурту "Жадан і Собаки".

Звідси
"Пісня відкритого шляху" так класно стилізована під американські романи по типу Стейнбека, що постійно доводиться собі нагадувати, хто це написав.

Наприклад, читаю такі уривки і думаю: "о, як точно, автор ніби під час нашої війни жив". А потім "а, ну да" 😀
Ух ти, Євген Лір пише книжку про підрив Каховської ГЕС, причому відразу англійською. Але українською також буде.
Вимкнення світла спонукають вас читати...
Anonymous Poll
46%
Більше
13%
Менше
41%
Так само
Героїня цієї книжки народилася у матері з алкогольною залежністю, а батько втік ще до її народження. Все подальше життя вона прагне “нормальності” та намагається знайти власну соціальну зграю.

Це - короткий опис, про що новинка видавництва НК-Богдан, на яку недавно оголосили передзамовлення. Книжка називається «Анфілада». Це дебютний, соціально-психологічний роман української авторки Олени Демір.

Життя героїні, приблизно моєї однолітки, проходить на фоні соціальних змін: закінчення радянської епохи, здобуття незалежності Україною, а згодом двох революцій – 2004 та 2014 років.

Метафорою історії є наскрізна анфілада місць, чужих квартир, пустих кімнат, з яких героїня йде, щоб більше ніколи не повернутися.

А провідна тема - чи може людина з тавром «соціального дна», без освіти й особливих талантів, принести у наше суспільство дещо важливе, що б хотілося наслідувати?

За передзамовленням цю книжку можна купити за 319 гривень (потім буде 399). Ось лінк на неї на на сайті видавництва.

пост #направахреклами
Схоже, це знову буде пост на 300+ коментарів, але не можу тримати цю думку в собі.

Вчора вночі пішов другий, лайтовіший, виток дискусій з Кириченком, на основі його нового поста. Якщо коротко, суть в тому, що мовляв, за будь-якого ставлення до власника, не розумно не купувати книжки НФ - бо це флагман нон-фікшену і потужне джерело знань, без якого люди будуть тупими.

Далі, якщо грубо, група підтримки Кириченка зійшлася на тому, що умовний "наш" табір просто читає художку. І мовляв, саме тому ми, на їхню думку, такі "недорозвинені". А треба читати нон-фікшен і ось тоді будемо розумні, як вони.

Пожила я з цією думкою до ранку і зрозуміла таке. Людина може прочитати мільйон нон-фікшен книжок, вмістити в голові вагон знань, знати усі теорії і майструвати прилади для електрофорезу голими руками - але який в цьому сенс, якщо вона при цьому лишається не емпатичною, агресивною і оперує хамством? Власне, сам Кириченко - яскравий тому приклад.

Мені здається, найкраще, що є в цьому світі, тримається не на чистих знаннях як таких (хоча знання - це чудово). А саме на емпатії, прийнятті, здоровій іронії, виваженості і любові.

У мене перед очима яскравий контрастний приклад: Роман Малиновський, який читає здебільшого хорошу художку, і якого я вважаю одним з найкращих людей. При цьому, інтелект у нього теж на найвищому рівні. І подивіться на пана К. та його адептів - навіть на рівень ведення ними діалогу й дискусії. Це ж просто небо й земля.

Ні, я не кажу, що читати треба лише художку. Читайте, що хочеться. Просто оце зверхнє ставлення, ніби нон-фікшен для розумних, а художка це казочки - така маячня, якщо чесно. І люди, які це пишуть, найчастіше є яскравим прикладом, чому це не працює.
2024/10/01 13:34:23
Back to Top
HTML Embed Code: