Telegram Web Link
Складно показати наочніше

#Недільниймем
👍1
Політолог Олексій Якубін:

"На початку цього року були оптимістичні настрої, завищені очікування (і у нас, і у наших партнерів) щодо наступу ЗСУ за допомогою західної зброї. Плюс – багатьох надихнув конфлікт, що спалахнув між ПВК Пригожина та Міноборони країни-агресора, що призвело до знищення верхівки "вагнерівців" . Але до кінця року ситуація змінилася. Очевидно, що наш наступ виявився не таким успішним, як передбачалося. Через низку причин, які періодично озвучує президент. Ну, а у країнах Заходу відбуваються політичні процеси, які впливають на їхнє ставлення до російсько-української війни", – зазначає експерт.
Він нагадує, що у США це вже призвело до пробуксування виділення нам допомоги. У низці європейських країн – до приходу до влади правих сил, скептично налаштованих стосовно України.
"У самій Україні також проходить переоцінка того, що відбувається, – наголошує Олексій Якубін. – Небувалий оптимізм змінюється втомою, апатією, зростанням песимістичних настроїв. Все частіше виникає питання – як довго Захід ще зможе нас підтримувати? Надавати і військову, і фінансову підтримку".
РФ спромоглася перетрансформуватися, пояснює політолог. Санкції на неї сильно не вплинули. Вона продовжує активно торгувати вуглеводнями, вкладаючи отримані кошти у війну.
"Можливо, РФ не мала таких планів, але вона ситуативно пристосовується до того, що бліцкриг не вдався – і доведеться переводити війну в довгу. Ресурсів для цього у Кремля вистачає. І він усіляко дає це зрозуміти. І готовий вичікувати як мінімум до виборів президента в США, намічених на листопад-2024. Сподіваючись, що до влади прийдуть сили, які менш налаштовані допомагати Україні. Та й вибори до Європарламенту можуть призвести до зниження там підтримки нашої країни", – розмірковує Олексій Якубін.
Водночас, продовжує він, українська влада вірить, що ми ще можемо отримати успіхи на фронті. А тому готова продовжувати військову боротьбу.
"Зупинити війну може усвідомлення кожної зі сторін, що силовим способом вона вже нічого не досягне. Поки що такого усвідомлення не проглядається ні у Москви, ні у Києва. Утім, ситуація у динаміці. Все може швидко змінитись, – зазначає експерт. – Однозначно, що архітектура європейської, світової безпеки після цієї війни має змінитись. І тут Україні важливо вписатися в нові альянси, отримавши гарантії безпеки, щоби подібна агресія проти нас не могла повторитися".

https://society.comments.ua/ua/news/warrussia/scho-mozhe-perelamati-perebig-viyni-v-ukraini-pro-scho-govoryat-prognozi-721808.html
👍3
В День народження Григорія Сковороди хочу нагадати і подякувати усім організаторам і причетним до видання книги "Сковорода і Ми". Особливо Олександр Доній за ідеї і все навколо

В цій збірці і я мав змогу опублікувати свої думки серед дуже багатьох достойних та ерудованих людей й дослідників.
👍5
Не хотілось би щоб наші прагнення до швидкого приєднання до НАТО виглядали як цей мем. А інформація ходить зараз різна. Адже вже навіть Кіссінджер визнав, що наше місце там.
😁2
651 день

Просто щиро Дякуємо і великий уклін ! Як і кожного дня !
5
"Підвищена увага до життя і роботи народних депутатів стала ще гострішою під час війни.
Далеко не всі, коли балотувалися, хотіли такої публічності. А в ситуації з війною викликає додаткові питання те, які ініціативи вони реєструють. І якщо частина депутатів прагнула до Верховної Ради, давайте будемо відвертими, щоб захищати і свої бізнес-інтереси, то їм така додаткова соціальна увага і навантаження точно не дуже подобаються", – розповів політолог Олексій Якубін. 

Це невдоволення посилилося зі зміною закону про ПЕПів (політично значущих осіб), згідно з яким і депутати, і члени їхніх родин довічно залишаються у фокусі уваги, як мінімум, контролювальних органів. Особливо ті парламентарі, які не політики, а більше "комерси", точно не розраховували на те, що за результатами моніторингу вони будуть мішенями для суспільства, вважає Якубін. 

Паралельно девальвували й ті привілеї, які давав статус народного депутата. Наприклад, виїзд за кордон – тут можливості звужуються, що й показав скандал із Петром Порошенком на митниці. Одночасно загострилося і питання часу: деякі володарі мандатів не очікували, що доведеться виконувати функцію народного обранця довше, ніж передбачалося у 2019 році. А також "я припускаю, що частина з них банально хоче виїхати з України (через війну), у декого сім'ї за кордоном, вони тиснуть, тому депутати готові піти з Ради", зазначив Олексій Якубін.

https://vesti.ua/uk/politika-uk/chetyresta-v-zale-odin-v-sizo-pochemu-verhovnaya-rada-lishaetsya-nardepov
👍31
Як на мене, на мій холопський смак Тейлор Свіфт- це найкраще, що сталось з Америкою після смерті Уітні Х'юстон у 2012 році.

Тож визнання її людиною року за версією Time - цілком закономірне.

Це можна тільки підтримати. І слухати)

А цей мем з нею - буває й так ж )
👍41
Хай буде Світло!

Божих перемог усім нам !
👍2🔥2
Цікаве питання з цими закритими 6 станціями метро - а вони далі будуть виконувати роль бомбосховищь? Щось поки не бачив про це жодної інформації. Чи зможуть люди туди мати доступ.

І це 6 місяців.
🤔2😁1
Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін розмірковує так:
"Кремль знизив норми міжнародного права щодо їх впливу на внутрішньоросійську ситуацію. І по факту може провести вибори (так і зробить) на окупованих українських територіях, сподіваючись частково їх у такий спосіб легітимізувати як свої. При цьому Захід, думаю, поводитиметься прагматично. Як поводився під час минулих виборів до Держдуми, коли ігнорувалися їхні результати на тимчасово окупованих територіях України (включно з Кримом). Але продовжувалися контакти з новообраною російською владою, особливо в рамках моментів, пов'язаних із безпекою".
На думку політолога, з боку Заходу навряд чи варто чекати на вітання на адресу військового злочинця Путіна у зв'язку з черговим переобранням (хіба що Угорщина тут може відзначитись).
"Щодо самого Путіна (який, без сумніву, мав намір висуватися), йому важливо показати рівень явки. А із цим можуть бути проблеми, – прогнозує експерт. – Навіть незважаючи на те, що вибори в РФ вигадали проводити не день, а три".
Але ж вибори, наголошує Олексій Якубін, це не просто голосування, а процес. Причому процес, де є не просто виборча система, кандидати (навіть такі умовні, як у РФ), але – певні стандарти. Конкурентність. Те, чого в Росії немає і поряд.
"Путін хоче збільшити видимість хоч би явки на виборах. Змусити росіян, багато хто з яких не бачить сенсу голосувати, коли результат визначено, прийти на виборчі дільниці, – вважає політолог. – Зовнішня легітимність відіграє роль. І Путіну тут важлива не так думка Заходу, з якою РФ неофіційно воює, скільки – того ж Китаю, Індії, Глобального Півдня, на яких Кремль переорієнтував свою країну".

https://world.comments.ua/ua/news/russia/vibori-putina-yake-rishennya-nalezhit-uhvaliti-zahodu-i-scho-sprobue-dovesti-kreml-722154.html
👍4
Незалежний політолог, кандидат політичних наук Олексій Якубін вважає, що одна зі стратегічних цілей Володимира Зеленського – це використовувати власний образ, щоб вплинути на конгресменів.
«Цікавий момент, яку саме риторичну стратегію буде використовувати Зеленський. Тому що, ми ж пам’ятаємо, що минулого року це була така тріумфальна стратегія, цьогоріч це була, назвемо її так, обвинувачувальна стратегія. З тезою, що нам дають менше, ніж нам потрібно. Тому дуже цікаве питання які форми цієї стратегії Зеленський обере цього разу для того, щоб переконувати конгресменів», - відзначив Олексій Якубін.
На думку експерта, одна з цілей Зеленського особисто допереконати американських політиків в необхідності підтримати проєкт допомоги Україні. Але, як зазначає Якубін, ще невідомо чи готовий Конгрес до такого голосування і наскільки розмір запропонованої допомоги буде відповідати потребам України.  можливо для зміни рішення просто потрібен час.
«Тут є певні нюанси. І висока ймовірність, що Конгрес може повернутися до цього питання вже після Нового року. І тут вже питання в наших можливостях. Який запас міцності має Україна на цей момент», - констатував експерт.
Також Олексій Якубін наголошує, що, скоріш за все, під час зустрічі з Байденом, Зеленський підійматиме тему ювілейного саміту НАТО, який маж відбутися у Вашингтоні наступного року.
«Чи зможе щось отримати на саміті? Вірогідність того, що ми щось отримаємо – це 10-20%. А якщо ні? Україна має отримати якісь гарантії безпеки… Ми опинилися в ситуації, коли, ми є партнером, але не союзником. А союзник у міжнародних відносинах це більш формалізований статус, це зафіксовані гарантії, яких у нас наразі немає. Ця ситуація показує, що нам треба домагатися від США союзницьких відносин», - резюмував експерт.
Якубін додає, що такі відносини можуть бути як в рамках НАТО, так і в форматі договору між двома країнами.  

https://ukranews.com/ua/news/971728-tsej-tyzhden-mozhna-nazvaty-vyrishalnym-eksperty-rozpovily-chogo-chekaty-vid-zustrichi-bajdena-ta
👍5
Від сьогодні в Польщі новий старий прем'єр- Дональд Туск
👍2
2025/07/12 18:41:34
Back to Top
HTML Embed Code: